To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rekrutacja 2004 WAŻNE !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
milly
Wtorek jest bardzo dobrym dniem na opijanie. Wyobraz sobie zaczac tydzien od zwiekszonej ilosci alkoholu icon_rolleyes.gif to co zostanie nam w niedziele icon_eek.gif
Ika
CYTAT(Milly)
Wtorek jest bardzo dobrym dniem na opijanie. Wyobraz sobie zaczac tydzien od zwiekszonej ilosci alkoholu icon_rolleyes.gif to co zostanie nam w niedziele icon_eek.gif


icon_lol.gif
pirania
W kwestii zdawania egzaminu.
Nasze nieletnie dziecko na test kompetencji wstalo samo, poszlo do sklepu, machnelo sobie kanapki i wyszlo, maz podobno cos slyszal icon_wink.gif)) ja nic icon_wink.gif)))
W ramach gluszenia wyrzutow sumienia poszlam od szkole gdzie zostalam obsyczania "co ty tu robisz, nie wyglupiaj sie".
marchewka
Właśnie wróciłam - u nas lista juz wisi icon_cry.gif Nas nie przyjeli...ze względu na wiek pewnie ( icon_evil.gif w październiku gwiazda kończy 3 latka.....)
Za to widniejemy na liście rozpatrywanych przez żłobek...Szczęście w nieszczęściu...cholewka czy jak to czytać???Że co?...że gwiazda do pazdziernika w tym żłobku a potem co?Ło matko rozszyfrujcie mi to kobitki?....
Od dyr. samiec dopiero się czegoś dowie pewnikiem jutro lub
pojutrze..jak pójdzie...a ja szczezne do tego czasu.
Moja gwiazda rosła...duża rumiana i okrągła...pochachła te biedne dzieciątka...
eMariola
Wiesz Marchewko, obawiam się że u mnie będzie to samo bo Julka też z października. icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Kiepsko zaplanowałyśmy te nasze córy icon_confused.gif , ale kto przypuszczał że miesiąc urodzenia późniejszy niż sierpień będzie stanowił przeszkodę w ich przedszkolnej "karierze". icon_confused.gif
i.
Mój Jeżyk też z października....Lista dopiero w maju, ale jutro podpytam p. dyrektor.
Ludek
A ja dopiero po południu będę coś wiedziała. Diana to raczej się dostała (już chodzi), ale złożył jeszcze mój brat dla swojego synka. Mam nadzieję, że się dostał. Szczerze mówiąz już wysiedzieć nie mogę.
MamaJiP
U nas w Poznaniu z taką sytuacja się nie spotkałam żeby dziecko z końca roku jest na przegranej pozycji icon_eek.gif

Według mnie to głupota. Dzieciak winny że urodził się zimą icon_evil.gif
Edi Zet :)
Ula jest już przedszkolakiem icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif To znaczy tak naprawdę we wrześniu będzie. Dostała się, mimo, że dopiero 2 listopada 2004 skończy 3 lata. Ależ się cieszę. icon_biggrin.gif
marchewka
Edi gratulacyjki na ręce skladam.......nie powiem że mię zazdrość nie kujła.
Mariolu...może właśnie przykładem Edi nie będzie źle icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
eMariola
Edi no to gratulacje. icon_biggrin.gif
Pierwszy egzamin zdany, a teraz nowy stres przed Tobą, aż do września. icon_smile.gif
Powodzenia
asiaT
Ja tam moje dziecko zaplanowałam na styczeń, co z tego, skoro urodzilo się dwoje w listopadzie? Do przedszkola nas nie przyjęli, ze względu ponoć na wiek własnie icon_sad.gif w sumie to bez sensu, bo równie dobrze do szkoły też powinni iść rok później, prawda?
Edi Zet :)
Asia, napisałam do Ciebie kilka słów w Twoim wątku. Przeczytaj proszę.
Dziewczyny dziękuję za gratulacje. icon_biggrin.gif
Ludek
W naszym przedszkolu sporo dzieci zostało odrzuconych. Na szczęście Diana i synek mojego brata zostali przyjęci.
Zdziwiło mnie, że przyjeli prawie 50 dzieci z rocznika 1999 r. Będą musieli utworzyć chyba 2 grupy.
apa21
u nas w Łodzi w większosci przedszkoli przyjmują nawet w ciagu roku, mój synek poszedł do przedszkola w styczniu,, niby rekrutacja jest ale nikt sie nie spieszy za bardzo, wiadomo niż demograficzny (oczywisćie w tych lepszych przedszkolach wszystkie miejsca zajęte, mój synek wskoczył akurat na zwolnione miejsce bo jakaś mama zrezygnowała), pozdrawiam icon_smile.gif
Ika
Żuczek jest na liście wrześniowych przedszkolaczków icon_biggrin.gif
marchewka
Ika icon_lol.gif Serdeczne gratulacje icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
i.
A ja dowiedziałam się dzisiaj, że Rada jest 30.04, a wyniki bedą najwcześniej 4 maja icon_confused.gif czyli ciagle niepewność...
Libi
Ika GRATULUJĘ icon_biggrin.gif

Szymonek niestety nie został przyjęty icon_sad.gif
Libi
Edi, MArghe, Milly Wam też Gratuluję icon_biggrin.gif

Dla mnie to, że nie przyjęli Szymonka jest w jakimś sensie porażką icon_confused.gif Dziwnie się czuję.... jakbym nie zdała jakiegoś egzaminu icon_confused.gif
asiaT
Libi, czułam dokładnie to samo... bez sensu w sumie, ale tak jest... jakby dziecko gorsze było? Ja tam od razu się dopatruję problemów typu "ojej, bliźniaki, do tego chłopcy, nie ma mowy".... niestety, często się z taką reakcją spotykam.

Ale JESTEŚMY na liście innego przedszkola i bardzo nam się tam podoba! JUPI. Gratuluję wszystkim przyjętym - a za tych nieprzyjętych trzymam mocno kciuki, żeby jednak się udało!
Edi Zet :)
Asia, bardzo się cieszę, że zostaliście przyjęci i powodzenia w nowym roku przedszkolnym!!!!!!!
Libi
Asiu super, że Wam się udało icon_smile.gif U nas bez problemu przyjmują rodzeństwa icon_smile.gif
Jutro składam odwołanie icon_confused.gif
marchewka
Asiu SUPER...za kciuki - dziekuję
Libi
Odwołanie złożone i czekam teraz na decyzję.
i.
A ja ciągle nie wiem na czym stoimy icon_neutral.gif Wiem tylko tyle, że chetnych jest dużo więcej niż miejsc icon_confused.gif i że w pierwszej kolejności bedą przyjmowane starsze dzieci. Lista będzie najwcześniej wywieszona 15. maja. Strasznie długo to trwa icon_evil.gif
eMariola
Ilka, u mnie podobnie. Czekam..... Lista będzie wywieszona 14 maja.
Przy składaniu karty pani dyrektor powiedziała, że nie ma znaczenia że dziecko jest z października. Zawsze to jakies pocieszenie. icon_confused.gif
i.
W naszym(?) przedszkolu jest taka sytuacja, że bardzo dużo jest zerówkowiczów - dwa razy więcej niż w ub. roku. I co mnie bardzo dziwi 6-cio latki będą przyjmowane kosztem maluszków 3-4 letnich icon_confused.gif
Dyrektor mówiła, że nic nie może zrobić, bo liczba miejsc w przedszkolu jest ograniczona, a zerówka ma pierwszeństwo.
Dziwne to, ale co zrobić? Na początku byłam pewna, że Jurek dostanie się bez problemu, a teraz martwię się...
Jaco
Ilka,
Zerówka jest obowiązkowa i w związku z ty gmina ma obowiązek zapewnić miejsca w niej wszystkim sześciolatkom. Dlatego też nawet przedszkola tworzą miejsca dla zerówkowiczów kosztem tych najmłodszych. Może dojść do sytuacji, w której w ogóle dzieci małych nie przyjmą do przedszkola bo muszą sześciolatków icon_cry.gif
Ludek
Ja odnośnie wcześnich naszych rozmó, że nie wolno składać kart do kilku przedszkoli.

Moja bratowa złożyła do dwóch i Mikołaj do obydwu sie dostał. Przedszkola mieszczą się na tym samym osiedlu i podlegają tej samej gminie.

Może jednak warto było składać do kilku.
i.
Ludek, u nas też można było składać do kilku. Nie było żadnych ograniczeń.
Libi
Ludek u nas zapowiedzieli, że jak złoży się podanie do kilku przedszkoli to nie ma żadnych szans, żeby dziecko się dostało icon_confused.gif
Ludek
No i stąd bierze się bałagan.

No a do tego Mikołaj dostał się do dwóch przedszkoli mieszczących się od siebie w odległości 1 km. Napewno ta sama komisja rozpatrywała podania.
Libi
Jednym słowem mają straszny bałagan icon_confused.gif
i.
Uffff... dostaliśmy się icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Libi
Ilka gratuluję:) Ja nadal czekam na rozpatrzenia mojego odwołania icon_confused.gif
mamamaćka
My się dostaliśmy. W przyszłym tygodniu idę się dowiedzieć co i jak.
O września zaczynamy icon_lol.gif icon_lol.gif
marchewka
Ilko, Agnieszko GRATULACJEicon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
A ja ciągle w rozterce - dać do tego żłobka???
Libi
Marcheweczko ten nasz żłobek w Ursusie nie jest chyba dobry icon_confused.gif Koleżanka oddała tam dziecko i szybciutko zabrała. Dziecko strasznie schudło i ta koleżanka nie ma dobrej opinii o tym żłobku. Z tym , że każde dziecko inaczej reaguje na żłobek czy przedszkole. Ja chyba szukałabym żłobka w innym miejscu gdybym musiała i to musiałby być żłobek bardzo polecany przez inną osobę.
eMariola
Hurra, dostałyśmy się.
Przyjęto 26 dzieci, a 36 nie icon_eek.gif Wniosek z tego że było ponad 60 chętnych. Chyba jakiś liczny rocznik ten 2001.
Libi
Niestety moje odwołanie zostało rozpatrzone negatywnie icon_evil.gif Jestem strasznie wściekła icon_evil.gif Sama nie wiem jak mogłam się spodziewać, że to odwołanie załatwi wszystko. Jakaś naiwna jestem icon_confused.gif
eMariola
Libi, a jakąś konkretną przyczynę odmowy Ci podali?
Libi
Brak miejsc po prostu i taką samą odpowiedź dali wszystkim icon_confused.gif Moje znajome mamy, które też pisały odwołanie dostały taką samą odpowiedź jak ja. Dodali, że w przedszkolu wisi lista przedszkoli warszawskich, w których jeszcze są wolne miejsca. Ale to są przedszkola na drugim końcu Warszawy. A rano zimą o 6 rano nie będę ciągnęła dziecka autobusem do przedszkola. Aha ewentualnie proponują prywatne przedszkola. Ja wiem, że niektórzy załatwili sobie w jakiś tam sposób i ich dziecko dostało się ale ja tak nie potrafię icon_confused.gif Narazie Szymon będzie męczył nadal babcię po prostu. Może w przyszłym roku się uda.
Ludek
Spróbujcie jeszcze we wrześniu. Często okazuje się, że część dzieci się nie zgłasza, bo np. zostały przyjęte do kilku przedszkoli, albo rodzice zrezygnowali. Czasem też dzieci rezygnują po jakimś czasie, bo się nie zaaklimatyzowały itp. Diana zaczęła chodzić od października mimo, że nie miała jeszcze 3 lat, a jest to jedno z bardziej obleganych przedszkoli na osiedlu. We wrześniu okazało się, że są wolne miejsca. Do nas zadzwoniła Pani Dyrektor. Może więc uda Tobie się też umówić, że jak coś się zwolni do Ciebie zadzwoni. Powodzenia.
milly
w tym roku jednak przyjęcia do innych przedszkoli raczej nie wchodzą w grę. Utworzyli jakąś bazę danych, i np. do naszego przedszkola nie przyjęli właśnie tych dzieci, których rodzice złożyli podania do kilku przedszkoli.
Aczkolwiek, to fakt że we wrześniu mogą być miejsca. Musisz Libi trzymać rękę na pulsie.
Ludek
U nas wchodzą. Kilka postów wcześniej pisała, że mój chrześniak dostał się do dwóch przedszkoli, które są blisko siebie. Mimo tego, że na przedszkolach była informacja, że podania nelży składać tylko do jednego przedszkola.
i.
W naszym przedszkolu dostało się kilkoro dzieci, których rodzice składali podania do 2-3 przedszkoli. Także jeszcze zwolni się kilka miejsc, tylko nie wiadomo w którym przedszolu. W każdym razie dyrektorka prosiła o szybkie zdeklarowanie się kto zostaje a kto porzechodzi gdzie indziej.
mamamaćka
My dostaliśmy się bez problemu, w naszym małym mieście sa tylko 3 przedszkola zapisałam małego do najblizszego. W jego grupie jest 24 dzieci. To dużo jak na grupę czy mało icon_question.gif icon_question.gif
i.
U nas też jest nieco powyżej 20 - myślę, że to norma w państwowych przedszkolach.
eMariola
Własnie miałam Was zapytać o liczebność grup przedszkolnych.
U mnie ma być 26 dzieci.
Jestem ciekawa jak pani przedszkolanka poradzi sobie z tak liczna grupą trzylatków? icon_eek.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.