To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rekrutacja 2004 WAŻNE !!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
Ika
Asia, nie łam się... Żuczek idealnie załapał sikanie do nocnika, niemal w pół godziny, za to do dziś tłumaczę, że "pa" mówi się przed a nie po... icon_rolleyes.gif oraz że robi się również do nocnika...
basiau
Ika, te nowości, o których piszesz, tzn. pierwszeństwo przyjęć do przedszkola "pełnych" trzylatków i nieskładanie podań do kilku przedszkoli naraz (bo wówczas Twoje podanie o w ogóle nie będzie rozpatrywane) tu gdzie mieszkam znane były już w 2002 roku. Czyli chyba jednak pani dyrektor kit Ci wciskała wink.gif , ze powtórzę za GWM.

Basia
mamamaćka
Właśnie wróciłam z przedszkola, zapisałam mojego Maćka wink.gif wink.gif
Karty przyjęć będę wywieszone na początku maja, u nas raczej nie ma problemu z przyjęciami, trzeba tylko zrobić wyniki badań na 1 września.
Mam nadzieję , że będzie OK. (Najbardziej boję się choróB)
marchewka
Ja też właśnie wróciłam .... ale spod przedszkola icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif ... obciążona wózkiem jestem, maluszka nie mam komu zostawić nawet na pół godzinki ... nie sądziłam że będę miała problem z wejściem do budynku ...cała masa, schodów... tarzałam się tam z dobre 20 min hi hi hi ...na nieszczeście wejście jest tak jakoś cichaczem i nikt kto mógłby mi pomóc tamtęty nie przechodził .... wrrrrrr........wrrrrrrr.......ech.....

Libi RATUNKU!!!!!czy mówisz o przedszkolu na Warszawskiej (koło Zagłoby - obok ogólnie dostępnego placu zabaw i górki??????????)

Wrrrrrrrrrrrrr icon_evil.gif
Libi
Marcheweczko wiem o którym przedszkolu mówisz... chodę tam do dentysty i faktycznie nie ma tam podjazdu na wózki icon_confused.gif Ja Szymonka zapisałam do przedszkola nr 137 przy ul. Zagłoby. Jak sie idzie od strony basenu to jest to pierwsze przedszkole (integracyje). Tam jest na szczęście podjazd na wózki o ile sobie przypominam (nie jestem pewna).
Libi
oooo a czemu moje zdjęcie w podpisie się nie wyświetla icon_evil.gif icon_question.gif
Ika
No, w integracyjnym jakby podjazdu dla wózków nie było, to bym się zdziwiła... Aczkolwiek w kazdym powinny być.
Marchewka, ja też tam chodzę do dentysty icon_wink.gif Może się kiedyś spotkamy, jak będziesz dziecię odbierała icon_wink.gif
Ika
CYTAT("Libi")
oooo a czemu moje zdjÄ™cie w podpisie siÄ™ nie wyÅ›wietla icon_evil.gif  :?:


BB Code zdechło, Qju wyjaśniał na Technicznym icon_wink.gif
Libi
CYTAT("Ika (mama Oskarka)")
Marchewka, ja też tam chodzÄ™ do dentysty  ;)  Może siÄ™ kiedyÅ› spotkamy, jak bÄ™dziesz dzieciÄ™ odbieraÅ‚a  ;)

To i ja może się przyłączę icon_wink.gif

Co do podpisu to dzięki Ika za wyjaśnienie icon_smile.gif A tak apropo dentysty to kiedy teraz jedziesz do niego icon_question.gif
Ika
Libi, teoretycznie 5 kwietnia, ale będę musiała chyba przełożyć, bo w poniedziałki będę pracowała do 18....
Libi
CYTAT("Ika (mama Oskarka)")
Libi, teoretycznie 5 kwietnia, ale będę musiała chyba przełożyć, bo w poniedziałki będę pracowała do 18....


jakbyś potrzebowała jeszcze wymachującego rękami pilota to daj znać wcześniej wink.gif
Ika
CYTAT("Libi")
jakbyś potrzebowała jeszcze wymachującego rękami pilota to daj znać wcześniej icon_wink.gif

icon_lol.gif Pewnie, że dam znać icon_lol.gif
marchewka
Ech....Tak mi się widziło że te schody nijak do integracyjnego przedszkola się mają...ale resztką nadziei się trzymałam (że może zakamuflowane ).To na Warszawskiej sąsiadka i koleżanka mi poleciła...no cóż skoro Stefan - maż dzwonił i pani dyr. dała do zrozumienia że póki moje dziecię nie skończy 3 latek mogę zapomnieć...Nic to w szelki się zaopatrzę i w poniedziałek kolejną wyprawę zarządzę.......Trudno....wyrzucą ale walkę podejmę.

Kobietki...to musi być przedni dentysta?Przedni jest?Mnie mąż wywozi do Pułtuska hi hi he....brrrrr....
Libi
Marcheweczko, dentysta jak najbardiej przedni icon_wink.gif Do innego bym nie poszła icon_smile.gif Co do przedszkola to to ze schodami przedszkole przyjmuje maluchy, to integracyjne się krzywi icon_rolleyes.gif dopiero 4 latki przyjmuja chociaż kątem oka rzuciłam na zapisy i widziałam troszkę dzieci z 2001r. To na "górce" (tak na nie mówią) przyjmuje na pewno od 3-go roku życia...
Libi
a widzę, że Zuzia skończy na jesieni 3 latka, więc chyba nie powinno być problemów z przyjęciem icon_confused.gif
siłaczka
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Acha, to prawda, że nie można skÅ‚adać podaÅ„ do kilku przedszkoli. To też jakieÅ› nowe zarzÄ…dzenie. Super. Temu, kto to wymyÅ›liÅ‚, kazaÅ‚abym bawić dzieci odrzucone w rekrutacji, podczas pracy ich rodziców  :(


Ika, i dobrze, że jest takie zarządzenie. Na Ursynowie wszyscy składali podania do kilku przedszkoli. Skutek był taki, że jedno dziecko dostawało się do pięciu a drugie do żadnego. We wrześniu natomiast zupełny kocioł bo przedszkola nie wiedziały ile dzieci się zgłosi. Od tego zarządzenia miejsc w przedszkolach nie ubywa a porządek jest li i jedynie icon_smile.gif
pirania
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
No, w integracyjnym jakby podjazdu dla wózków nie było, to bym się zdziwiła... Aczkolwiek w kazdym powinny być.
Marchewka, ja też tam chodzÄ™ do dentysty  ;)  Może siÄ™ kiedyÅ› spotkamy, jak bÄ™dziesz dzieciÄ™ odbieraÅ‚a  ;)


Przedszkole integracyjne z pompa otworzone pare lat temu przez Pania Prezydentowa na Marymoncie uprzednio miescilo sie w zdewastowanej kamiennicy zoliborskiej z podworkiem studnia, o podjazdach nikt nic nie slyszal i dzieci na wozkach wnosil dozorca budynku wespol z rechabilitantem.

A jednak chociaz niby dyrektorka ta sama, kadra w wiekszosci tez, to sie jakos idea integracji lekko wyswiechtala w luksusowych wnetrzach- przynajmniej tak to odbieram bo mysle ze te 10 lat temu wieksza idealistka bylam niz obecnie.... co nie zmienia faktu ze i tak najbardziej mi pasuje to ze wszystkich icon_wink.gif

Wiec nie podjazd czyni przedszkola integracyjnymi icon_wink.gif
Ika
CYTAT(eKachna)
CYTAT(Ika (mama Oskarka))
Acha, to prawda, że nie można skÅ‚adać podaÅ„ do kilku przedszkoli. To też jakieÅ› nowe zarzÄ…dzenie. Super. Temu, kto to wymyÅ›liÅ‚, kazaÅ‚abym bawić dzieci odrzucone w rekrutacji, podczas pracy ich rodziców  :(


Ika, i dobrze, że jest takie zarządzenie. Na Ursynowie wszyscy składali podania do kilku przedszkoli. Skutek był taki, że jedno dziecko dostawało się do pięciu a drugie do żadnego. We wrześniu natomiast zupełny kocioł bo przedszkola nie wiedziały ile dzieci się zgłosi. Od tego zarządzenia miejsc w przedszkolach nie ubywa a porządek jest li i jedynie icon_smile.gif


Nie eKachno, to nie jest dobrze. Dobrze by było, gdyby funkcjonowało tylko to zarządzenie. W zestawieniu z nieprzyjmowaniem dziecka z rocznika 2001 do czasu jego urodzin - to jest chore. Chodzi o jedno - wykazać, że nie ma natłoku i parę przedszkoli można zamknąć. Ot co.

Gdyby nie robili cyrku z dziećmi urodzinymi po 1 września, nie trzeba by było podań do kilku przedszkoli składać.
Ika
CYTAT(gwm)
Wiec nie podjazd czyni przedszkola integracyjnymi icon_wink.gif

Nie napisałam, że podjazd czyni. Za to przedszkole, które się integracyjnym nazywa, powinno czynić podjazd. Jak na mój gust przynajmniej.
eMariola
Tak sobie pomyślałam, że jak już zdecyduję się na drugie dziecko to postaram się aby urodziło się najpóźniej w czerwcu- przynajmniej nie będzie wątpliwości przy przyjmowaniu do przedszkola. icon_twisted.gif

Ale muszę przyznać że bardzo chora sytuacja, że dzieciaki urodzone po 1 września mają już na starcie jakieś przeszkody.

A jak jest z pójściem do szkoły? Czy też nie przyjmą mi dziecka od września i będę musiała rok poczekać - wtedy też będzie głupio bo rocznikowo będzie starsze od pozostałych.

Oj chyba narobiÄ™ awantury jak mi Julki nie przyjmiÄ…. icon_evil.gif
M.Madziarek
Witajcie.
Niedługo chyba zacznę tu wiecej pisywac. icon_smile.gif
Nataniel od maja idzie do przedszkola, na 4 godziny dziennie. Ma dopiero 2 lata i 2 miesiące, ale sytuacja (niemożliwość zarabiania na wychowawczym, muszę wrocic na cały etat do pracy) zmusza mnie do tego, by dziecko zapisac do przedszkola. Mam sporo obaw, lecz plusów jest więcej i mam nadzieje, ze Natanielek szybko przyzwyczai sie do nowej sytuacji.
Rozmawialam tydzień temu z Panią dyrektor w przedszkolu i nie ma problemu, aby zapisac dziecko od maja . Mam przyjsc dopiero w kwietniu wypelnic niezbedne druki.
Widzicie wiec, jak to jest różne. U nas jest jedno przedszkole, niewiele dzieci, nie ma problemu z zapisaniem dziecka na kilka tygodni przed pojsciem do przedszkola icon_smile.gif.
Oplata za "półprzedszkole" (4 godzinki dziennie) kształtuje sie do 130 zł.
Planuję najpierw małego przyzwyczaic troche do przedszkola, tzn pochodze z nim najpierw na jakąs godzinke lub dwie, przycupnę w kąciku, by mnie widział. Jakos tak chce to zorganizowac, by Natuś sie nie bał itp.
Wiem, ze nie unikne płaczu dziecka, ale oby go było jak najmniej.

Acha, dodam jeszcze, że Natuś nie załatwia sie jeszcze sam, to znaczy woła siusiu, ale nie zawsze. Pani Dyrektor powiedziala jednak, że na 4 godz. dziennie, to nie ma problemu. Bede przynosiła pieluszki itp.

Pozdrawiam
Madzia
i.
My dzisiaj byliśmy po kartę do przedszkola i spodobało się nam. Jeżyk w ogóle nie chciał stamtąd wychodzić - tyle dzieci, zjeżdżalnia, zabawki. Zgodził się pójść po obietnycy, ze wrócimy tutaj za kilka dni.
Co tydzień do czerwca będziemy chodzić na godzinne spotkania adaptacyjne w przedszkolu.
eMariola
Ja też wczoraj byłam po kartę i musze przyznać że bardzo spodobało mi się to przedszkole.
Duże, czyściutkie, panie bardzo miłe-przynajmniej narazie. Bardzo duży plac wokół przedszkola, jest górka, kilka piaskownic i nowo zainstalowane zjeżdżalnie i huśtawki. Naprawde super.
Ale Julki jeszcze tam nie zabierałam bo chcę zaoszczędzić jej rozczarowania, jeśliby nie została przyjęta. icon_confused.gif

Niestety u mnie karty składa sie dopiero 26-30 kwiecień, a lista przyjętych będzie pewnie dopiero w maju. icon_confused.gif
marchewka
Ha icon_evil.gif W końcu złożyliśmy kartę... zrobił to tata ... bo mi nie udało się dotaszczyć do drzwi budynku... ale mniejszo o to...To jest dopiero cuś icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif Z tego co przeczytałam w tym wątku wywnioskowałam że najpierw zbiera się "wysoka komisja" i typuje... no i potem tworzy listy itd.No wiec rano Stefan z kartą pognał do przedszkola...i...dowiedział się że raczej mi kluchy nie przyjmą bo
a) za dużo dzieci
B) nie będzie miała skończonych 3 latek
i że po 17.00 będzie (dziś) coś wiadomo icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif (zrozumiałam z tego co samiec rzekł że "czy przyjmą czy nie")
U Was też tak icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif Jak myślicie?... to ukłon w stronę rodzica...żeby w razie "wypadku " znaleźć w innym przedszkolu miejsce....czy co?
eMariola
Marchewko, to dobrze że już dzisiaj będziesz wiedziała czy Zuzię przyjmą czy nie. Jak nie to biegusiem do innego przedszkola i może tam się uda.
Ja niestety nie mam takiej komfortowej sytuacji bo dopiero w maju zbierze się szanowna komisja. A wtedy niestety już nigdzie indziej nie złoże karty. icon_evil.gif
Ludek
CYTAT(marchewka)
Ha icon_evil.gif  
i że po 17.00 bÄ™dzie (dziÅ›) coÅ› wiadomo icon_question.gif  :?:  :?:  :?: (zrozumiaÅ‚am z tego co samiec rzekÅ‚ że "czy przyjmÄ… czy nie")
U Was też tak icon_question.gif  :?:  :?:  Jak myÅ›licie?... to ukÅ‚on w stronÄ™ rodzica...żeby w razie "wypadku " znaleźć w innym przedszkolu miejsce....czy co?


Myślę, że po prostu Pani Dyrektor sama zrobi odsiew. Rozmawiałam z ciocią , która pracuje w przedszkolu i ona powiedziała, że zbiera się Komisja, która składa się z p.Dyrektor, kogoś z Gminy i Kogoś z Komitetu Rodzicielskiego i oni decydują kogo przyjąć, a kogo nie.

Natomiast Diana poszła do przedszkola w zeszłym roku (miała trochę ponad 2,5 roku). Złożyliśmy normalnie podanie, ale dyrektorka w ogóle go nie przedstawiła komisji, bo właśnie Diana nie miała 3 lat. No i została przyjęta tylko dzięki znajomościom.
M.Madziarek
Dziewczyny, nie mialam pojecia, że w ten sposób odbywa sie przyjecie dziecka do przedszkola, ta rekrutacja itp, jak do szkoły średniej.
U nas jest tylko jedno przedszkole, dzieci niewiele, Pani Dyrektor zgodziła sie przyjąć Natanielka od maja tego roku, a papiery mam przyjść wypełnic w kwietniu. icon_smile.gif
Współczuje Wam tego załatwiania z przedszkolem.
Powiedzcie, znaczy to, że jak złożycie karte to i tak nie znaczy, że Wasze dziecko zostanie przyjete? Wywieszają jakąś listę dzieci przyjętych?

Pytam, bo ja własciwie dopiero teraz zaczynam czytac o przedszkolakach i interesuje mnie co i jak z przyjeciem dzieci do przedszkoli.

Pozdrawiam
Madzia
i.
W przedszkolu Zuzki w maju była wywieszana lista przyjętych (trochę nerwów było). No i trzeba było załatwiać przyjęcie przez znajomości.

W przyszłym przedszkolu Jurka pani dyrektor dała do zrozumienia, że właściwie Jurek jest przyjęty. We wtorek mam przynieść podstemplowaną kartę i zostać z synkiem na pierwszym spotkaniu adaptacyjnym.
Ludek
W Warszawie do 02 kwietnia trzeba złożyć dokumenty. Potem zbieta się komisja kwalifikacyjna , a potem wywieszana jest lista dzieci przyjętych. Jeśli w przdszkolu jest więcej miejsc niż dzieci, to nie problemu, natomiast jeśli jest na odwrót, to przyjmowane są dzici wg. określonych kryteriów. Np. pierwszeństwo mają samotne matki.
To co mnie zbulwersowało to np., że przy przyjmowaniu patrzą na zawód rodziców, np. prędzej dostanie się dziecko lekarza niż urzędnika. Bo lekarza zawsze może wystawić receptę, albo coś załatwić. Tak jest robione oczywiście nieoficjalnie.

U nas w przedszkolu utworzono dodatkową grupę, bo tyle było chętnych dzieci.
pirania
Dziewczyny jak nie przyjma do wymarzonego to:
1. odwolywac sie. Sporo maluchow jednak rezygnuje.
2. Przedszkola pewnie beda proponowac miejsca w innym przedszkolu gdzie takiego oblozenia nie bylo. Mozna je wziac mozna nie, ale to jak z gimnazjami- miejsca sa dla wszystkich chetnych.
Edi Zet :)
Kochane,


a kiedy wywieszają te listy przyjętych? 14 kwietnia, czy później? Wiem, że po świętach, ale nie wiem dokładnie kiedy...
Brzuch mnie boli jak pomyślę, że Ulki mogą nie przyjąć...


Skołowana Edi
i.
Edi, w każdym przedszkolu rekrutacja odbywa się w innym terminie, więc trudno powiedzieć. U nas kończy się 30. kwietnia, a lista przyjętych bedzie wywieszona w pierwszym tyg. maja.
Beata Białystok
U nas dokumenty można było składać do 8 kwietnia, 9 już powiesili listy przyjętych icon_smile.gif
Edi Zet :)
Dziewczyny, pytałam Mamy - Warszawianki. icon_biggrin.gif
Przepraszam, myślałam, że to forum mazowieckie....
Ale może tu mi ktoś z Warszay odpowie icon_biggrin.gif
asiaT
CYTAT(edi @ czyli Edyta Zet.)
Dziewczyny, pytaÅ‚am Mamy - Warszawianki. icon_biggrin.gif  
Przepraszam, myślałam, że to forum mazowieckie....
Ale może tu mi ktoś z Warszay odpowie icon_biggrin.gif


Wczoraj bylismy zerknac icon_wink.gif W naszym przedszkolu (Grochow) dzisiaj zbiera sie komisja, lista w poniedzialek. icon_wink.gif

A co, jesli dzieci NIE przyjmą??? Chyba zadzwonie i wspomnę, że dziadek jest lekarzem icon_wink.gif
Ludek
U nas listy mają być 19.04.
Edi Zet :)
Tak się boję, że Ulki nie przyjmą, jak to miałby być mój egzamin maturalny. O....cały czas o tym myślę i najchętniej poleciałabym pod przedszkole. icon_rolleyes.gif
Małgosia.K
U nas zapisy były od 1 kwietnia.
Już zapisałam Karolinę do przedszkola.
Ika
U nas mają wywiesić listę 20 kwietnia.
milly
U nas dzisiaj, drżę cała od rana, całkiem jak Edi icon_rolleyes.gif . Edi, co będzie jak dzieciaki zaczną egzaminy zdawać???
Edi Zet :)
CYTAT(Milly)
U nas dzisiaj, drżę caÅ‚a od rana, caÅ‚kiem jak Edi icon_rolleyes.gif  . Edi, co bÄ™dzie jak dzieciaki zacznÄ… egzaminy zdawać???


A u nas 19 kwietnia, już się dowiedziałam. Mam jeszcze trochę czasu na denerwowanie się. Rany Julek....idę upiekę schab, muszę coś robić...
eMariola
Dziewczyny, jak ja Wam zazdroszczę, niedługo pozbędziecie sie stresu.
A u mnie dopiero od 26 można składać karty, a lista wybrańców będzie dopiero w maju. icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Przecież ja się nerwowo wykończę do tego czasu. icon_rolleyes.gif
milly
oj, eMariola, a jak stres siÄ™ dopiero zacznie???
ja nie mogÄ™ schabu upiec
chyba popracujÄ™ icon_biggrin.gif
Marghe
Moja Gaba przyjęta!!!
Dzieki wstawiennictwu kuzynki.

To sie chyba nepotyzm nazywa? wink.gif


ps. kuzynka ma 4 lata icon_biggrin.gif
Edi Zet :)
CYTAT(Marghe)
Moja Gaba przyjęta!!!
Dzieki wstawiennictwu kuzynki.

To sie chyba nepotyzm nazywa?  :wink:  


ps. kuzynka ma 4 lata icon_biggrin.gif


Farciara icon_wink.gif icon_wink.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
AniaM**
w jednym przedszkolu od ubiegłego tygodnia można było pobierać karty zgłoszeniowe, zgłoszenia chyba do końca kwietnia, drzwi otwarte w czerwcu
w drugim właśnie są dni otwarte - jutro idziemy ok. 9-tej na rytmikę i wezmę kartę zgłoszeniową

ja mam mały problem bo termin porodu mam na koniec sierpnia, więc nie wiem kiedy dokładnie dzidzia przyjdzie na świat, a może to skąplikować pójście Wiki do przedszkola
milly
Dzwonilam do przedszkola (nie wytrzymalam oczywiscie) i otoz jaka informacje dostalam: przyjete wszystkie dzieci, procz tych, ktorych rodzice zlozyli zgloszenia jeszcze do innych przedszkoli.
My nie skladalismy, wiec mam nadzieje, ze Mlody przyjety. Ale o tym przekonam sie naocznie w poniedzialek, niestety dopiero wtedy listy zostana wywieszone.
Edi, czy Ty skladalas do jednego przedszkola????
Edi Zet :)
Milly, składałam do jednego. I już teraz wiem, dlaczego od tygodnia mnie codziennie rano boli brzuch i mam hmmmmmm, no....eeee..nieważne... icon_cry.gif


Edi przed przyjęciem do przedszkola...
milly
Edi, oby do jutra, a pozniej opijemy icon_lol.gif
mam nadzieje icon_cool.gif
Ika
A ja do wtorku icon_evil.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.