Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
29 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Mamy z Częstochowy!

> 
anonimowy

Go??







post piÄ…, 07 lis 2003 - 21:57
Post #1

Mamusie z Częstochowy odezwijcie się pójdziemy na jesienny spacer z naszymi dzidziami! icon_smile.gif
Tafi
pon, 10 lis 2003 - 14:28
Ja jestem mama z Czestochowy icon_smile.gif icon_smile.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post pon, 10 lis 2003 - 14:28
Post #2

Ja jestem mama z Czestochowy icon_smile.gif icon_smile.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
Pecia
pon, 02 lut 2004 - 21:34
Ja tez icon_biggrin.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post pon, 02 lut 2004 - 21:34
Post #3

Ja tez icon_biggrin.gif
Tafi
sob, 21 lut 2004 - 21:20
Pecia a z ktorej czesci Czwa jestes????
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post sob, 21 lut 2004 - 21:20
Post #4

Pecia a z ktorej czesci Czwa jestes????

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
anonimowy

Go??







post nie, 20 cze 2004 - 10:28
Post #5

ja też dołączam - okolice parkitki i tysiąclecia icon_biggrin.gif
Paula.
czw, 29 lip 2004 - 21:07
Czy naprawdę tak nas mało z Częstochowy???
Na forum buszuję od paru dni i troszkę mi się smutno zrobiło, gdy zobaczyłam jak nas mało. A może tylko jesteśmy nieśmiałe icon_biggrin.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 29 lip 2004 - 21:07
Post #6

Czy naprawdę tak nas mało z Częstochowy???
Na forum buszuję od paru dni i troszkę mi się smutno zrobiło, gdy zobaczyłam jak nas mało. A może tylko jesteśmy nieśmiałe icon_biggrin.gif

--------------------
Paula
Tafi
czw, 29 lip 2004 - 21:16
Witaj Paula z jakiej czesci Cz- wa jestes ??? icon_biggrin.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post czw, 29 lip 2004 - 21:16
Post #7

Witaj Paula z jakiej czesci Cz- wa jestes ??? icon_biggrin.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
anonimowy

Go??







post piÄ…, 30 lip 2004 - 21:00
Post #8

Witaj icon_biggrin.gif
Na stałe mieszkam na Aniołowie-Wyczerpach, ale teraz chwilowo przebywam na Północy u moich rodziców, bo remontujemy nasz domek.
Tafi a Ty które okolice naszego miasta zamieszkujesz?
Pozdrawiam
Paula.
wto, 03 sie 2004 - 16:31
Ten gość powyżej to ja, nawet nie zauważyłam że mnie nie zalogowało.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 03 sie 2004 - 16:31
Post #9

Ten gość powyżej to ja, nawet nie zauważyłam że mnie nie zalogowało.

--------------------
Paula
Paula.
czw, 23 wrz 2004 - 10:55
Nic siÄ™ tu nie dzieje icon_sad.gif
A ja się chciałam pochwalić, że jestem już szczęśliwą mamusią ślicznej Kingi. Kinga urodziła się 21 sierpnia 2 minuty po północy, ważyła 2800g i miała 52 cm. Jest kochana!!! Straszny z niej głodomorek i wczoraj ważyła już 3900g.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 23 wrz 2004 - 10:55
Post #10

Nic siÄ™ tu nie dzieje icon_sad.gif
A ja się chciałam pochwalić, że jestem już szczęśliwą mamusią ślicznej Kingi. Kinga urodziła się 21 sierpnia 2 minuty po północy, ważyła 2800g i miała 52 cm. Jest kochana!!! Straszny z niej głodomorek i wczoraj ważyła już 3900g.

--------------------
Paula
Tafi
nie, 17 paź 2004 - 11:55
Gratuluje Paula sredniej icon_wink.gif dziwczynki
piekne imie wybralas dla niej icon_smile.gif

A ja zamieszkuje w dzielnicy Rakow zachod jak narazie z rodzinka
za nie dlugo sie przenosimy niedaleko rodzinki
Milo cie poznac icon_biggrin.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post nie, 17 paź 2004 - 11:55
Post #11

Gratuluje Paula sredniej icon_wink.gif dziwczynki
piekne imie wybralas dla niej icon_smile.gif

A ja zamieszkuje w dzielnicy Rakow zachod jak narazie z rodzinka
za nie dlugo sie przenosimy niedaleko rodzinki
Milo cie poznac icon_biggrin.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
aurora75
pon, 18 paź 2004 - 17:08
Paula - gratulujÄ™!
aurora75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25
Dołączył: wto, 22 cze 04 - 17:32
Nr użytkownika: 1,882




post pon, 18 paź 2004 - 17:08
Post #12

Paula - gratulujÄ™!

--------------------
Aura
karola123
śro, 31 maj 2006 - 10:04
cześć dziewczyny ja też jestem z częstochowy mam takie pytanko w ktorych szpitalach rodziłyscie??
karola123


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: śro, 31 maj 06 - 09:46
Nr użytkownika: 6,088




post śro, 31 maj 2006 - 10:04
Post #13

cześć dziewczyny ja też jestem z częstochowy mam takie pytanko w ktorych szpitalach rodziłyscie??
Tafi
śro, 21 cze 2006 - 09:16
Witaj Karola 123 fajnie ze jest ktos jeszcze z Czestochowy
a jesli chdzi szpital gdzie rodzilam to byl to szpital na 100-leciu, ale teraz za namowa kolezanki chce urodzic na Parkitce podobno jest tam dobra obsluga ciezarowek icon_wink.gif
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post śro, 21 cze 2006 - 09:16
Post #14

Witaj Karola 123 fajnie ze jest ktos jeszcze z Czestochowy
a jesli chdzi szpital gdzie rodzilam to byl to szpital na 100-leciu, ale teraz za namowa kolezanki chce urodzic na Parkitce podobno jest tam dobra obsluga ciezarowek icon_wink.gif

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
Paula.
śro, 21 cze 2006 - 09:25
Hej Tafi dawno się nie odzywałaś. Przed wszystkim gratuluję icon_biggrin.gif .
Co do Parkitki to ja osobiÅ›cie byÅ‚am zadowolona. Chociaż parÄ™ mankamentów mogÅ‚abym wyliczyć, ale myÅ›lÄ™, że dotyczyÅ‚yby wszystkich szpitali w CzÄ™stochowie i wiÄ™kszoÅ›ci w Polsce. Jedno jest pewne jest to najnowoczeÅ›niejszy szpital poÅ‚ożniczy w Cz-wie, ma oddziaÅ‚ noworodkowy z najlepszym sprzÄ™tem. Oferuje najlepsze „warunki lokalowe”. I sprawa dla mnie istotna kÅ‚adÄ… duży nacisk na karmienie piersiÄ….
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post śro, 21 cze 2006 - 09:25
Post #15

Hej Tafi dawno się nie odzywałaś. Przed wszystkim gratuluję icon_biggrin.gif .
Co do Parkitki to ja osobiÅ›cie byÅ‚am zadowolona. Chociaż parÄ™ mankamentów mogÅ‚abym wyliczyć, ale myÅ›lÄ™, że dotyczyÅ‚yby wszystkich szpitali w CzÄ™stochowie i wiÄ™kszoÅ›ci w Polsce. Jedno jest pewne jest to najnowoczeÅ›niejszy szpital poÅ‚ożniczy w Cz-wie, ma oddziaÅ‚ noworodkowy z najlepszym sprzÄ™tem. Oferuje najlepsze „warunki lokalowe”. I sprawa dla mnie istotna kÅ‚adÄ… duży nacisk na karmienie piersiÄ….

--------------------
Paula
Tafi
czw, 22 cze 2006 - 08:30
CYTAT(Paula.)
Hej Tafi dawno siÄ™ nie odzywaÅ‚aÅ›. Przed wszystkim gratulujÄ™  :D .
Co do Parkitki to ja osobiÅ›cie byÅ‚am zadowolona. Chociaż parÄ™ mankamentów mogÅ‚abym wyliczyć, ale myÅ›lÄ™, że dotyczyÅ‚yby wszystkich szpitali w CzÄ™stochowie i wiÄ™kszoÅ›ci w Polsce. Jedno jest pewne jest to najnowoczeÅ›niejszy szpital poÅ‚ożniczy w Cz-wie, ma oddziaÅ‚ noworodkowy z najlepszym sprzÄ™tem. Oferuje najlepsze „warunki lokalowe”. I sprawa dla mnie istotna kÅ‚adÄ… duży nacisk na karmienie piersiÄ….


Witaj Paula a no dawno mnie nie bylo bo mialam troszke malo czasu, ale teraz nadrabiam icon_smile.gif
Co do porodu to wlasnie na Parkitce chcialabym rodzic, rodzila tam moja kolezanka 3 razy i mowi zejest ok
a pozatym jak piszesz klada duzy nacisk na karmienie piersia a mnie bardzo zalezy aby karmic piersia bo przy pierwszym dziecku mialam z tym problem i niestety nie karmilam a pozatym karmienie piersia wychodzi taniej jak kupowanie mleka gdzie w ciagu miesiaca tracilam na mleko ok 100
Tafi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 123
Dołączył: pon, 10 lis 03 - 14:12
Skąd: CZĘSTOCHOWA
Nr użytkownika: 1,181

GG:


post czw, 22 cze 2006 - 08:30
Post #16

CYTAT(Paula.)
Hej Tafi dawno siÄ™ nie odzywaÅ‚aÅ›. Przed wszystkim gratulujÄ™  :D .
Co do Parkitki to ja osobiÅ›cie byÅ‚am zadowolona. Chociaż parÄ™ mankamentów mogÅ‚abym wyliczyć, ale myÅ›lÄ™, że dotyczyÅ‚yby wszystkich szpitali w CzÄ™stochowie i wiÄ™kszoÅ›ci w Polsce. Jedno jest pewne jest to najnowoczeÅ›niejszy szpital poÅ‚ożniczy w Cz-wie, ma oddziaÅ‚ noworodkowy z najlepszym sprzÄ™tem. Oferuje najlepsze „warunki lokalowe”. I sprawa dla mnie istotna kÅ‚adÄ… duży nacisk na karmienie piersiÄ….


Witaj Paula a no dawno mnie nie bylo bo mialam troszke malo czasu, ale teraz nadrabiam icon_smile.gif
Co do porodu to wlasnie na Parkitce chcialabym rodzic, rodzila tam moja kolezanka 3 razy i mowi zejest ok
a pozatym jak piszesz klada duzy nacisk na karmienie piersia a mnie bardzo zalezy aby karmic piersia bo przy pierwszym dziecku mialam z tym problem i niestety nie karmilam a pozatym karmienie piersia wychodzi taniej jak kupowanie mleka gdzie w ciagu miesiaca tracilam na mleko ok 100

--------------------
Sylwia mama :D Natalki :D
user posted image
user posted image
Paula.
czw, 22 cze 2006 - 09:18
Tafi, że taniej to fakt icon_biggrin.gif . Ja karmiłam Kingę 13 miesięcy i chociaż na mleko wydaję 50 zł na miesiąc (Niunia pije Babilon Pepti na receptę) to też nie lubię tej pozycji w budżecie domowym icon_wink.gif.
A co do samego karmienia i pomocy w szpitalu. Owszem na parkitce jest nacisk na karmienie piersiÄ…, ale nie możesz siÄ™ zdać tylko na nich. Ja miaÅ‚am cesarkÄ™ w narkozie (chociaż bardzo chcieliÅ›my rodzić naturalnie, ale trzeba byÅ‚o szybko dziaÅ‚ać i dziÄ™ki temu Niunia jest zdrowa) i mimo to nakarmiÅ‚a KingÄ™ zaraz po przebudzeniu czym mocno zdziwiÅ‚am poÅ‚ożnÄ…. Ogólnie wywoÅ‚aÅ‚am zdziwienie na oddziale, bo po cesarce w drugiej dobie miaÅ‚am taki nawaÅ‚ pokarmu, że z bólu prawie po Å›cianach chodziÅ‚am (ból blizny pooperacyjnej byÅ‚ niczym w porównaniu z tym). Tak siÄ™ zÅ‚ożyÅ‚o, że Kinga urodziÅ‚a siÄ™ w nocy z piÄ…tku na sobotÄ™, a porania laktacyjna w weekendy nie pracujÄ™. W niedzielÄ™ wieczorem na dyżur przyszÅ‚a wspaniaÅ‚a poÅ‚ożna, która caÅ‚Ä… noc mnie „torturowaÅ‚a” i Å›ciÄ…gaÅ‚a mleko. Do tego Kinga byÅ‚a malutka i nie byÅ‚a w stanie dobrze chwycić piersi i generalnie w pierwszym tygodniu nie miaÅ‚a apetytu. No, ale udaÅ‚o siÄ™ !!! I potem nie miaÅ‚am już żadnych problemów z piersiami i spokojnie karmiÅ‚am do koÅ„ca 13 miesiÄ…ca, kiedy odstawiÅ‚am maÅ‚Ä…, bo niestety ze wzglÄ™du na jej alergiÄ™ miaÅ‚am bardzo restrykcyjnÄ… dietÄ™ no i trochÄ™ mnie to już mÄ™czyÅ‚o.
Oceniając teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że owszem porównując (na podstawie opowieści koleżanek) parkitkę z tysiącleciem to dużo bardziej pomagają tam w kwestii karmienia naturalnego, ale i tak tak naprawdę do wszystkiego musiałam dojść sama.
A podsumowując (i kończąc, bo znów się rozpisałam icon_wink.gif) to według mnie bardzo dużo zależy od nastawienia mamy, ja nie widziałam innej możliwości niż karmienie naturalne icon_wink.gif.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 22 cze 2006 - 09:18
Post #17

Tafi, że taniej to fakt icon_biggrin.gif . Ja karmiłam Kingę 13 miesięcy i chociaż na mleko wydaję 50 zł na miesiąc (Niunia pije Babilon Pepti na receptę) to też nie lubię tej pozycji w budżecie domowym icon_wink.gif.
A co do samego karmienia i pomocy w szpitalu. Owszem na parkitce jest nacisk na karmienie piersiÄ…, ale nie możesz siÄ™ zdać tylko na nich. Ja miaÅ‚am cesarkÄ™ w narkozie (chociaż bardzo chcieliÅ›my rodzić naturalnie, ale trzeba byÅ‚o szybko dziaÅ‚ać i dziÄ™ki temu Niunia jest zdrowa) i mimo to nakarmiÅ‚a KingÄ™ zaraz po przebudzeniu czym mocno zdziwiÅ‚am poÅ‚ożnÄ…. Ogólnie wywoÅ‚aÅ‚am zdziwienie na oddziale, bo po cesarce w drugiej dobie miaÅ‚am taki nawaÅ‚ pokarmu, że z bólu prawie po Å›cianach chodziÅ‚am (ból blizny pooperacyjnej byÅ‚ niczym w porównaniu z tym). Tak siÄ™ zÅ‚ożyÅ‚o, że Kinga urodziÅ‚a siÄ™ w nocy z piÄ…tku na sobotÄ™, a porania laktacyjna w weekendy nie pracujÄ™. W niedzielÄ™ wieczorem na dyżur przyszÅ‚a wspaniaÅ‚a poÅ‚ożna, która caÅ‚Ä… noc mnie „torturowaÅ‚a” i Å›ciÄ…gaÅ‚a mleko. Do tego Kinga byÅ‚a malutka i nie byÅ‚a w stanie dobrze chwycić piersi i generalnie w pierwszym tygodniu nie miaÅ‚a apetytu. No, ale udaÅ‚o siÄ™ !!! I potem nie miaÅ‚am już żadnych problemów z piersiami i spokojnie karmiÅ‚am do koÅ„ca 13 miesiÄ…ca, kiedy odstawiÅ‚am maÅ‚Ä…, bo niestety ze wzglÄ™du na jej alergiÄ™ miaÅ‚am bardzo restrykcyjnÄ… dietÄ™ no i trochÄ™ mnie to już mÄ™czyÅ‚o.
Oceniając teraz z perspektywy czasu stwierdzam, że owszem porównując (na podstawie opowieści koleżanek) parkitkę z tysiącleciem to dużo bardziej pomagają tam w kwestii karmienia naturalnego, ale i tak tak naprawdę do wszystkiego musiałam dojść sama.
A podsumowując (i kończąc, bo znów się rozpisałam icon_wink.gif) to według mnie bardzo dużo zależy od nastawienia mamy, ja nie widziałam innej możliwości niż karmienie naturalne icon_wink.gif.

--------------------
Paula
Paula.
czw, 22 cze 2006 - 09:51
Burku wreszcie jakiś porządek icon_wink.gif Bo już nie wiedziałam gdzie pisać icon_biggrin.gif .
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 22 cze 2006 - 09:51
Post #18

Burku wreszcie jakiś porządek icon_wink.gif Bo już nie wiedziałam gdzie pisać icon_biggrin.gif .

--------------------
Paula
burek
czw, 22 cze 2006 - 13:48
Hehe... Teoretycznie jak żeście sobie pozakładały tyle wątków to powinnyście sobie jakoś z nimi radzić, ale nie wytrzymałam. icon_lol.gif
burek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:33
SkÄ…d: okolice Gliwic
Nr użytkownika: 193




post czw, 22 cze 2006 - 13:48
Post #19

Hehe... Teoretycznie jak żeście sobie pozakładały tyle wątków to powinnyście sobie jakoś z nimi radzić, ale nie wytrzymałam. icon_lol.gif
Paula.
czw, 22 cze 2006 - 13:57
Najzabawniejsze byÅ‚o to, że przy tej iloÅ›ci wÄ…tków w sumie maÅ‚o co siÄ™ na „CzÄ™stochowie” dzieje icon_biggrin.gif
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 22 cze 2006 - 13:57
Post #20

Najzabawniejsze byÅ‚o to, że przy tej iloÅ›ci wÄ…tków w sumie maÅ‚o co siÄ™ na „CzÄ™stochowie” dzieje icon_biggrin.gif

--------------------
Paula
> Mamy z CzÄ™stochowy!
Start new topic
Reply to this topic
29 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 06:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama