Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
23 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Czy ktoÅ› ma automat do pieczenia chleba?

> 
amania
wto, 10 lut 2004 - 11:02
Dziewczyny, czy któraś z Was ma taka maszynę?
Zamierzam kupić coś takiego, bo moje dziecko jest uczulone na mąkę pszenną, a kupne chleby bezglutenowe już się jej znudziły...

Chciałabym się dowiedzieć jak się taki automat sprawuje i na jakie firmy zwracać uwagę. No i w ogóle jeśli coś wiecie na ten temat, to dajcie znać, bo ja nie wiem prawie nic.

Chyba na tym podforum miałam to zamieścić?
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post wto, 10 lut 2004 - 11:02
Post #1

Dziewczyny, czy któraś z Was ma taka maszynę?
Zamierzam kupić coś takiego, bo moje dziecko jest uczulone na mąkę pszenną, a kupne chleby bezglutenowe już się jej znudziły...

Chciałabym się dowiedzieć jak się taki automat sprawuje i na jakie firmy zwracać uwagę. No i w ogóle jeśli coś wiecie na ten temat, to dajcie znać, bo ja nie wiem prawie nic.

Chyba na tym podforum miałam to zamieścić?

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Małgoś.dz
wto, 10 lut 2004 - 12:04
Ja może niezbyt merytorycznie, bo na temat owych maszyn nie wiem właściwie nic, ale za to sama od dłuższego już czasu przymierzam się do zakupu tego cudu techniki. wink.gif
Marzą mi się własne wypieki... icon_rolleyes.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 10 lut 2004 - 12:04
Post #2

Ja może niezbyt merytorycznie, bo na temat owych maszyn nie wiem właściwie nic, ale za to sama od dłuższego już czasu przymierzam się do zakupu tego cudu techniki. wink.gif
Marzą mi się własne wypieki... icon_rolleyes.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 10 lut 2004 - 15:14
Post #3

Przepraszam, że się dołączę do wątku, ale chciałam dziś umieścić podobny post icon_lol.gif Telepatia, czy co? U mnie motorem działania w tym temacie jest to, że znowu mi podrożał chleb w sklepiku icon_sad.gif I chciałabym się uniezależnić od piekarni icon_lol.gif Nawet mężowi wczoraj powiedziałam o tym pomyśle.

Mnie interesowałby model, który cichutko "chodzi" i ma "zegarowy start", tzn. nastawiam wieczorem, żeby o 3.00-4.00 nad ranem zaczął mieszać i piec chlebek, tak by na śniadanko był świeży i chrupiący (nie budząc nas przy tym icon_lol.gif ).

Czy któraś z mam przetestowała to urządzenie. I czy rzeczywiscie pieczenie chleba w domu wychodzi taniej niż kupowanie gotowego z piekarni?

Paka
amania
wto, 10 lut 2004 - 15:30
No to już w trójkę czekamy na odpowiedzi. icon_wink.gif

Ale nikt nie odpowiada icon_sad.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post wto, 10 lut 2004 - 15:30
Post #4

No to już w trójkę czekamy na odpowiedzi. icon_wink.gif

Ale nikt nie odpowiada icon_sad.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
skanna
wto, 10 lut 2004 - 15:50
Ja też się przymierzam, nawet wczoraj przeglądałam allegro. Niestety facet, który sprzedawał te automaty, które mnie interesowały, nie sprzedaje w tej chwili.
Już jakiś czas temu przeprowadziłam dokładny wywiad z degustacją.
Koleżanka ma automat firmy AFK, więc żaden tam markowy, ale chlebek z niego jest rewelacyjny - pożarłam ponad pół bochenka na jeden raz. Ma opcję zegarową, więc można mieć świeży chlebuś na śniadanie, jaki sobie tylko zamarzysz. Trzy poziomy spieczenia skórki, dowolne ziarna, chlebek biały, ciemny, co kto chce. Ciasto drożdżowe podobno też wyrabia i nawet powidła śliwkowe smaży (tego to sobie nie umiem wyobrazić).
Na którymś z forów kuchennych czytałam, że kiepski jest clatronic.

Przeliczałyśmy też z koleżanką koszt upieczenia takiego chlebka - wyszło nam ok.2 zł za ciemny chleb z ziarnami. Czyli porównywalnie z tym co w sklepie,a przynajmniej jest gwarancja, że żadnej chemii w tym nie ma.

pozdrawiam,
skanna
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post wto, 10 lut 2004 - 15:50
Post #5

Ja też się przymierzam, nawet wczoraj przeglądałam allegro. Niestety facet, który sprzedawał te automaty, które mnie interesowały, nie sprzedaje w tej chwili.
Już jakiś czas temu przeprowadziłam dokładny wywiad z degustacją.
Koleżanka ma automat firmy AFK, więc żaden tam markowy, ale chlebek z niego jest rewelacyjny - pożarłam ponad pół bochenka na jeden raz. Ma opcję zegarową, więc można mieć świeży chlebuś na śniadanie, jaki sobie tylko zamarzysz. Trzy poziomy spieczenia skórki, dowolne ziarna, chlebek biały, ciemny, co kto chce. Ciasto drożdżowe podobno też wyrabia i nawet powidła śliwkowe smaży (tego to sobie nie umiem wyobrazić).
Na którymś z forów kuchennych czytałam, że kiepski jest clatronic.

Przeliczałyśmy też z koleżanką koszt upieczenia takiego chlebka - wyszło nam ok.2 zł za ciemny chleb z ziarnami. Czyli porównywalnie z tym co w sklepie,a przynajmniej jest gwarancja, że żadnej chemii w tym nie ma.

pozdrawiam,
skanna
Agnes-3
wto, 10 lut 2004 - 17:37
Posiadam takowa maszyne do pieczenia chlebka.W naszym przypadku jest ona konieczna ze wzgledu na chorobe Claudii- fenyloketonurie.Jest to bardzo "madra" icon_lol.gif maszyna.Jest to MELILLA.
Rano maz wychodzac do pracy odwaza wszystkie produkty, wlacza program od razu badz programuje na pozniejsza godzine.Mozna ustawiac tam czy chcemy bardziej , srednio lub mniej wypieczony chlebek i wiele wiele innych funkcji.ZAwsze w weekendy programujemy maszyne na nastepny ranek i na sniadanko mamy pyszny,swiezutki chlebek na sniadanko icon_smile.gif (no Claudii pieczemy inny, z maki niskobialkowej)
Polecam szczerze.
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post wto, 10 lut 2004 - 17:37
Post #6

Posiadam takowa maszyne do pieczenia chlebka.W naszym przypadku jest ona konieczna ze wzgledu na chorobe Claudii- fenyloketonurie.Jest to bardzo "madra" icon_lol.gif maszyna.Jest to MELILLA.
Rano maz wychodzac do pracy odwaza wszystkie produkty, wlacza program od razu badz programuje na pozniejsza godzine.Mozna ustawiac tam czy chcemy bardziej , srednio lub mniej wypieczony chlebek i wiele wiele innych funkcji.ZAwsze w weekendy programujemy maszyne na nastepny ranek i na sniadanko mamy pyszny,swiezutki chlebek na sniadanko icon_smile.gif (no Claudii pieczemy inny, z maki niskobialkowej)
Polecam szczerze.

--------------------








Agnieszka
skanna
śro, 11 lut 2004 - 08:59
No i zamówiłam icon_smile.gif.
Taki, bo mi się wizualnie spodobał icon_smile.gif
Nie jest to ten, który ma moja koleżanka, ale sądząc z ceny - podobnej klasy.
Jak przyjdzie i wypróbuję, to dam znać.

pozdrawiam,
skanna
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 11 lut 2004 - 08:59
Post #7

No i zamówiłam icon_smile.gif.
Taki, bo mi się wizualnie spodobał icon_smile.gif
Nie jest to ten, który ma moja koleżanka, ale sądząc z ceny - podobnej klasy.
Jak przyjdzie i wypróbuję, to dam znać.

pozdrawiam,
skanna
Agnisma
śro, 11 lut 2004 - 10:43
CYTAT(Blue)
Kobitki, maszynę do chleba reklamuje w TV Shopie, łysy z Big Brothera. Koleżanka kupiła i jest zachwycona. Można w tym przygotować nie tylko ciasto na chleb ale także na inne, czyli np.żmudne gniecenie rękami ciacha drożdżowego odpada. wink.gif

...o dżemie nie wspomnę icon_cool.gif icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post śro, 11 lut 2004 - 10:43
Post #8

CYTAT(Blue)
Kobitki, maszynę do chleba reklamuje w TV Shopie, łysy z Big Brothera. Koleżanka kupiła i jest zachwycona. Można w tym przygotować nie tylko ciasto na chleb ale także na inne, czyli np.żmudne gniecenie rękami ciacha drożdżowego odpada. wink.gif

...o dżemie nie wspomnę icon_cool.gif icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
skanna
śro, 11 lut 2004 - 10:50
Tylko że w TV shopie o ponad 100 zł drożej icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 11 lut 2004 - 10:50
Post #9

Tylko że w TV shopie o ponad 100 zł drożej icon_smile.gif
Doruśka
śro, 11 lut 2004 - 14:24
A jakiej wielkości jest ta maszyna i czy na drugi dzień ten chleb da się zjeść?
Ja robie chleb w termomixie(ciasta i dżemy też i wszystko)ale on nie piecze i ten chlebek na drugi dzień to nie za zbytnio smaczny.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 11 lut 2004 - 14:24
Post #10

A jakiej wielkości jest ta maszyna i czy na drugi dzień ten chleb da się zjeść?
Ja robie chleb w termomixie(ciasta i dżemy też i wszystko)ale on nie piecze i ten chlebek na drugi dzień to nie za zbytnio smaczny.
amania
czw, 12 lut 2004 - 20:08
Skanna czekam z niecierpliwością na relacje. Po pierwszym wypieku napisz jak poszło.

Ten automat o którym pisałaś Agnes, jest chyba u nas niedostępny, no w każdym razie internet milczy na jego temat.

Blue, mój mąż też oglądał telezakupy Mango i właśnie tamten automat chciał zamówić, ale ja jakoś nie do końca wierzę w mango i dlatego się jeszcze dowiaduję tu i ówdzie icon_wink.gif
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 12 lut 2004 - 20:08
Post #11

Skanna czekam z niecierpliwością na relacje. Po pierwszym wypieku napisz jak poszło.

Ten automat o którym pisałaś Agnes, jest chyba u nas niedostępny, no w każdym razie internet milczy na jego temat.

Blue, mój mąż też oglądał telezakupy Mango i właśnie tamten automat chciał zamówić, ale ja jakoś nie do końca wierzę w mango i dlatego się jeszcze dowiaduję tu i ówdzie icon_wink.gif

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
skanna
czw, 12 lut 2004 - 20:23
CYTAT(amania)
Skanna czekam z niecierpliwością na relacje. Po pierwszym wypieku napisz jak poszło.


Amania, przecież to się rozumie przez samo się icon_smile.gif
Jeśli będzie tak się spisywał jak automat mojej koleżanki, to będzie się czym chwalić icon_smile.gif

pozdrawiam,
skanna
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post czw, 12 lut 2004 - 20:23
Post #12

CYTAT(amania)
Skanna czekam z niecierpliwością na relacje. Po pierwszym wypieku napisz jak poszło.


Amania, przecież to się rozumie przez samo się icon_smile.gif
Jeśli będzie tak się spisywał jak automat mojej koleżanki, to będzie się czym chwalić icon_smile.gif

pozdrawiam,
skanna
Agnes-3
piÄ…, 13 lut 2004 - 10:40
Amania ten automat kupilam tu w Danii.Tak szczerze to nie kupilam tylko dostalismy gratis dla Claudii od panstwa zaraz po diagnozie.Pieczemy w nim chlebek juz rok i sprawuje sie super.Wazne tez jest ze cichutko pracuje.
Jak juz kupicie automaty do chlebka to mam troche przepisow na rozne chlebki(ciemne i jasne).
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post piÄ…, 13 lut 2004 - 10:40
Post #13

Amania ten automat kupilam tu w Danii.Tak szczerze to nie kupilam tylko dostalismy gratis dla Claudii od panstwa zaraz po diagnozie.Pieczemy w nim chlebek juz rok i sprawuje sie super.Wazne tez jest ze cichutko pracuje.
Jak juz kupicie automaty do chlebka to mam troche przepisow na rozne chlebki(ciemne i jasne).

--------------------








Agnieszka
amania
piÄ…, 13 lut 2004 - 13:12
Agnes jak tylko będę miała automat, to uśmiechnę się do Ciebie o przepisy. icon_biggrin.gif
Mnie głównie interesują te bezglutenowe.
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post piÄ…, 13 lut 2004 - 13:12
Post #14

Agnes jak tylko będę miała automat, to uśmiechnę się do Ciebie o przepisy. icon_biggrin.gif
Mnie głównie interesują te bezglutenowe.

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
Agnes-3
piÄ…, 13 lut 2004 - 14:27
Amania,mowisz i masz icon_biggrin.gif Ja dostalam z Instytutu ok.20 przepisow na rozne chlebki i buleczki bezglutenowe.Przetlumacze i wysle jak juz bedziesz chciala ekserymentowac. icon_lol.gif
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
SkÄ…d: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post piÄ…, 13 lut 2004 - 14:27
Post #15

Amania,mowisz i masz icon_biggrin.gif Ja dostalam z Instytutu ok.20 przepisow na rozne chlebki i buleczki bezglutenowe.Przetlumacze i wysle jak juz bedziesz chciala ekserymentowac. icon_lol.gif

--------------------








Agnieszka
skanna
piÄ…, 13 lut 2004 - 23:50
No dziewczynki, właśnie przetestowałam.
Dla mnie rewelacja. Co prawda nad recepturą trzeba będzie jeszcze popracować, ale tak czy inaczej efekt jest znakomity.
Póki co, piekłam na szybkim programie, z przepisu tak na oko, pi razy drzwi, a i tak mi bardzo smakuje.
Jutro będę eksperymentować dalej icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post piÄ…, 13 lut 2004 - 23:50
Post #16

No dziewczynki, właśnie przetestowałam.
Dla mnie rewelacja. Co prawda nad recepturą trzeba będzie jeszcze popracować, ale tak czy inaczej efekt jest znakomity.
Póki co, piekłam na szybkim programie, z przepisu tak na oko, pi razy drzwi, a i tak mi bardzo smakuje.
Jutro będę eksperymentować dalej icon_smile.gif
Doruśka
sob, 14 lut 2004 - 14:11
jakie wymiary ma to ustrojstwo?duze jest?
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post sob, 14 lut 2004 - 14:11
Post #17

jakie wymiary ma to ustrojstwo?duze jest?
skanna
sob, 14 lut 2004 - 15:14
Ten mój ma 36x24x31 cm i jest prostokątny. A moja koleżanka ma coś takiego, co z wyglądu przypomina sporą frytkownicę.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post sob, 14 lut 2004 - 15:14
Post #18

Ten mój ma 36x24x31 cm i jest prostokątny. A moja koleżanka ma coś takiego, co z wyglądu przypomina sporą frytkownicę.
Jaco
nie, 15 lut 2004 - 12:01
Dziewczyny,
A czy wyrobić tego ciasta nie można inaczej? A potem wsadzić do piekarnika?

Zanim wydam pieniądze na maszynę chciałabym sprawdzić, czy chlebek naprawdę będzie mi smakował.....


Jacobina
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post nie, 15 lut 2004 - 12:01
Post #19

Dziewczyny,
A czy wyrobić tego ciasta nie można inaczej? A potem wsadzić do piekarnika?

Zanim wydam pieniądze na maszynę chciałabym sprawdzić, czy chlebek naprawdę będzie mi smakował.....


Jacobina

--------------------
Jacobina - mama Kuby






użytkownik usunięty

Go??







post nie, 15 lut 2004 - 12:38
Post #20

Moja koleżanka w akademiku piekła chleb normalnie w piekarniku. Niestety nie znam przepisów, ale ktoś Ci tu na pewno poda icon_biggrin.gif

Paka
> Czy ktoÅ› ma automat do pieczenia chleba?
Start new topic
Reply to this topic
23 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 23:15
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama