To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

ZASIŁEK REHABILITACYJNY I WYNAGRODZENIE NA L4 W CIĄŻY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
moko.
nawet nie powinnaś, ale lekarze wydają nie wiem po co? skoro są świadczenia przyznane !
justysiamag
Witam. Mam bardzo poważne pytanie i mam nadzieję, że Ktoś z Waz wyjaśni mi taką kwestię. A mianowicie: za tydzień tzn. 31.12.08 kończy mi się zasiłek rehabilitacyjny. Miałam go na 3 miesiące. wcześniej byłam 182 dni na zasiłku chorobowym zaznaczę, że nie była to ciąża. Dzisiaj dowiedziałam się, że za 8 miesięcy będę miała dziecko. Mam w firmie umowę na czas nieokreślony, ale wiem, że jak tylko wrócę, to będzie już czekać wypowiedzenie. czy w tej sytuacji pracodawca może mnie zwolnić? Czy od tego momentu liczą mi się kolejne 182 dni? bardzo proszę o szybką pomoc i wyjaśnienie możliwych scenariuszy.
moko.
Moim zdaniem rozpocznie Ci się nowy okres zasiłkowy ! musisz wziąć zaświadczenie od ginekologa, ze jesteś w ciązy, gdyż zakład pracy może cię zwolnić z art 53 (po 182 dniach choroby i 3 mcach pobierania świadczenia)
moko.
a i wydłużono okres zasiłkowy kobietom ciężarnym do 270 dni !
justysiamag
Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. to raczej dla mnie dobrze, mimo że dzidziuś nieplanowany. Ale jeżeli jeszcze jestem pracownikiem firmy przez okres ciąży to świetnie. odpada stres z szukaniem innej pracy więc dziecku też będzie spokojniej. pozdrawiam serdecznie
niunia23
mam pytanie jak teraz mam zwolnienie do 15 stycznia , płatne mam juz obecnie przez Zus i teraz czy od 1 stycznia znowu bedzie placil mi pracodawca i bedzie sie zaczynało nowe 182 dni czy jak ? czy musze skladac do zus o zasilek rehabilitacyjny ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.