To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

..::Lutusie 2007 cz2 ::..

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
sylwia27
a Iśka to też gdzieś się zapodziała, mam nadzieję, że Jagoda jest wyrozmiała dla mamusi 29.gif
sylwia27
a czasem czytam też to forum

https://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=572
sylwia27
no to idziemy na karmienie, życzę dobrej nocki bez częstych pobudek......
sylwia27
a jednak śpimy dalej icon_wink.gif

ale tu pustka więc chyba nie będę prowadzić monologu.......... 29.gif
Agga:)
mala spi maz griluje a ja na necie z winkiem w reku 03.gif pilnuje malej bo nie mamy niani a na podworku bym jej nie slyszala 21.gif
AniaEL
Ja znowu siedzę sama. S. poszedł do pracy na nockę.
Czekam, bo muszę Młodą nakarmić i może uda mi się położyć przed północą.
sylwia27
Agga - my robimy z komórek elektroniczną nianię. Mąż ma na mój numer darmowe minutki więć on do mnie dzwoni, ja odbieram, zostawiamy mój telefon koło łóżka Ali, telefony oczywiście podłączone do ładowarki i sobie nasłuchujemy w gościach icon_wink.gif
sylwia27
Ania - a jak teraz Kingę nakarmisz to do której będzie spać ?
sylwia27
a mojego też nie ma bo sobie z kolegą piwka popijają...........no a ktoś z córeczką tatusia musi zostać............ 08.gif
AniaEL
A któż ją wie? Śpi od 20, to pewnie gdzieś koło 6 się obudzi. Godzinę się pobawi budząc wszystkich i pójdzie spać.

świetny pomysł z tymi komórkami
AniaEL
My mieliśmy jechać dzisiaj do Katowic na mecz z Bułgarią, ale nie mieliśmy z kim zostawić Kingi, a z teściową się boimy.
Agga:)
Sylwia super to wymysliliscie tylko ze my nie mamy do siebie darmowych minut 21.gif i ten numer nie przejdzie bylam ostatnio w lumpie i tam naiania byla za 20zl ale jakos mi sie wydawalo ze juz nie potrzebna 21.gif
monilka
Agga może i nie potrzebna, ale zbilżają się wakacje.jak się gdzieś wyjeżdża to pomysł rewelka. Siedzicie sobie przed domkiem spokojnie, a w domku śpi Daria. Ty nie musisz ciągle latać i wszystko słyszysz..
Jak mi siÄ™ dzisiaj nudzi:(
anulek2505
A my już po imprezie, posprzątane, dziecko już nakarmione na noc śpi a mama MUSI tutaj zaglądnąć icon_smile.gificon_smile.gif

Dzisiaj moja mama opowiadała mi coś, a mianowicie :
Mojej mamy znajomej córka urodziła 3 tygodnie temu córeczkę. Karmiła ją cały czas cyckiem , mała często płakała ale wszystko zganiali na brzuszek. W końcu wczoraj matce tego dziecka coś się ubzdurało że dziecko ma chrypkę i trzeba iść do lekarza, więc poszły. Pediatra zbadała małą i stwierdziła że wszystko ok, nie ma żadnej chrypki, no i zważyła małą - wiadomo niemowlaczek to zawsze się waży, i co się okazało ???? Mała przez 3 tygodnie od porodu spadła z wagi 23.gif 23.gif 23.gif 23.gif Więc pani doktor przepisała im mleko (nie wiem co za mleko że trzeba było aż receptę ??), wykupiły mleko nakarmiły dziecko no i dziecko szczęśliwe poszło spać. Ale dziecko śpi i śpi, kilka godzin. W końcu zaniepokojone chcą obudzić dziecko i sie nie da.... mała śpi nieprzytomna, nawet nóżką ani rączką nie chce ruszyć, zero reakcji i aż posiniało troszkę. Przestraszone pojechały do szpitala, w końcu pediatra w szpitalu obudziła dziecko i stwierdziła że mała tak mocno zasnęła, ale zostawili ją w szpitalu żeby porobić wszystkie wyniki (tyle dziecko głodowało, że mogło coś tam źle się rozwinąć ??) i dali jej od razu kroplówkę na wzmocnienie. Pisze wam to po to (może inne osoby też będą to czytały) żeby zdać sobie sprawę, że nie można karmić na siłę piersią, tak jak matka tego dziecka, bo stwierdziła że ona ma mleko i już. Przecież w telewizji, gazetach, książkach, w szpitalu na oddziale noworodkowym nikt nie dopuszcza takiej myśli, że mogłaby kobieta inaczej karmić dziecko jak tylko piersią. Jest tak straszna nagonka na karmienie piersią że aż niedobrze się robi, a tak naprawdę, matek karmiących piersią jest o wiele mniej niż tych butelkowych - i to nie z własnego wyboru, tylko porostu teraz tak jest, nie wiem klimat, środowisko zanieczyszczone tak na nas działa ?? Nie wiem ?? Ale nie róbmy wielkiego halo z tego powodu że któraś mama nie karmi piersią. Wkurzają mnie osoby, które pierwszy raz mnie spotykają a pierwsze ich pytanie, czym karmisz ?? Piersią nie ??

Ale sie rozpisałam.

Dobranoc
Agga:)
AniaEl ja tez bym sie bala zostawic mala z tesciowa powiem wam co ona ostatnio wymyslila DARIA MA PYRKATY nos i mam go palcami ladnie krztaltowac 21.gif blagam.gif
Agga:)
Anulek zostalam w szoku jak to przeczytalam 23.gif ale masz racje ja tez jak gdzies ide po raz pierwszy to wszyscy pytaja czym karmie 29.gif co to kogo opchodzi wiadomo jest ze jak o ile jest dobry pokarm swoj to zadna mama nie poleci kupic mleko w proszku 21.gif
sylwia27
Anulek - co za historia................... a z tym karmieniem to masz świętą rację........... obca baba w sklepie pyta mi się ' ale karmi Pani piersią?' 21.gif 21.gif 21.gif Chociaż powiem Tobie, że generalnie spotykam dwie grupy ciekawskich: napalonych na karmienie cyckiem i takie osoby, które uporczywie radzą: daj butlę, daj zupkę..........tylko cycek - no to głoduje Ci dziecko.......... 21.gif
monilka
Anulku nie znikaj nam jeszcze. a co do nagonki na karmienie piersiÄ… to masz racjÄ™..jest straszna..
Ja na pytanie, a dlaczego nie karmisz piersią odpowiadam spokojnie, bo tak mi było wygodniej icon_smile.gif I koniec dyskusji, a czyjś zniesmaczony wzrok jakoś mało mnie obchodzi.
Agga popłakałam się ze śmiechu po pomyslej Twojej teściowej
AniaEL
CYTAT(Agga:) @ sob, 30 cze 2007 - 23:09) *
DARIA MA PYRKATY nos i mam go palcami ladnie krztaltowac 21.gif blagam.gif

06.gif 06.gif
to może ja Kindze też powinnam wink.gif

Anulek ja z wielu stron słyszałam głosy potępienia, że nie karmię. Tylko Ci, którzy wiedzieli, co się ze mną działo nie mówili nic złego. Zresztą Kindze od samego początku było mało mojego pokarmu. Potrafiła opróżnić obie piersi i potem jeszcze wtrąbić 60 ml. Nie ma się co przejmować, tymi wszystkimi "madrymi".
sylwia27
a ja akurat z moją nie bałabym się zostawić icon_smile.gif no naprawdę trafił mi się złoty egzemplarz........... sklonować ? icon_smile.gif
AniaEL
sywia ja poproszę, a moją odeślę Monilce 03.gif bo była chętna
sylwia27
Agga - powiedz teściówce, że przecież nos ma po niej 04.gif 29.gif 04.gif 29.gif 04.gif
sylwia27
AniaEL- dzisiaj w tv widziałam zapowiedź filmu 'starsza pani musi zniknąć' 29.gif to starsza pani można zamienić na inne słówko 29.gif
Agga:)
nie wiem czy wam jua pisalam ze daria ma dwa czupki na glowie iteraz sluchajcie moja tesciowa mowi ze Daria bedzie madra dziewczynka a moja mama ze bedzie miala dwoch chlopow i komu tu teraz wierzyc 08.gif 08.gif 08.gif 03.gif
sylwia27
oj uciekam, bo ala się budzi, trzymajcie się dziewczynki, dobrej nocki, bo ja już racezj nie wrócę.......

papa
sylwia27
Agga - na obu! dwu chłopa będzie na nią robić..........

znikam
AniaEL
Daria będzie mądrą dziewczynką z dwoma facetami 08.gif

W filmie "Starsza pan musi zniknąć" niestety wygrywa starsza pani, a nie młode małżeństwo.
Agga:)
Sylwia tego rozwiazania nie bralam pod uwage 08.gif a co tam niech dziewczyna korzysta z zycia ile wlezie 08.gif 03.gif
monilka
AniuEl po wyczynach Twojej tesciowej to ja już podziękuję za ten egzemplarz 03.gif
A z tą nagonka na te karmienie to tak właśnie siedzę i sobie myslę. To jest przykre. Przykre dla nas. Bo ja i tak czasami się czuję z tego powodu winna, że może za wczesnie się poddałam, że mogłabym jeszcze próbować, że może przez to jestem gorsza mamą..ale kiedyś moja przyjaciólka powiedziała mi: Monia miłość nie przejawia się w piersi, butelka mleka też jest przepełniona miłością. I tego się trzymajmy..
monilka
Blee same mądruchy mi wychodzą, chyba trza iść spać
Agga:)
A powiedzie jak tam tatusiowie malych bo ja juz sie nasluchalam pierwsza randka jak skonczy 25 lat i jak gosc tatusiowi sie spodoba i tak samo z dyskoteka 29.gif musi skonczyc dobry kierunek i ma na starosc wspomagac rodzicom 08.gif
monilka
Dobre... 03.gif , żeby tatus się nie zdziwił 03.gif
Agga:)
Mam jeszcze prosbe moja serdeczna kolezanka urodzila mala alusie w maju niestety od urodzenia po dwoch tygodniach aluni przypaletaly sie kolki a do tego na dzien dzisiejszy jest w szpitalu ma zapalenie oskrzeli prosze o modlitwe za szybciutki powrot Aluni do zdrowka
Agga:)
oj sie zdziwi jak mała w jego ślady pojdzie
monilka
Trzymamy kciuki za Alunię, zyczymy jej duzo zdrówka, zeby mama się nie denerwowała i pomodlimy się dzisiaj za nią.. przytul.gif
monilka
Ja nikam spać...
Dobranoc dziewczyny..ucałujcie maluszki od ciotki Moni icon_biggrin.gif
AniaEL
Będę się modlić za Alunię. Dlaczego małe dzieci muszą tak cierpieć?

S. narzaie tylko stwierdził, że on będzie Kindze akceptował znajomych, nawet w piaskownicy. Już ma listę osób niepożądanych 04.gif

Nakarmiłam Kingę, to też idę spać.

Dobranoc
anulek2505
Witajcie z rana icon_smile.gif

Agga pomodlę sie za małą Alunie.

Monilka pięknie powiedziane, że miłość nie przejawia się w piersi, butelka mleka też jest przepełniona miłością icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
Ja też bardzo źle sie czułam z tym że nie karmię piersią i miałam wyrzuty sumienia - mogłam walczyć, ale ja nie miałam siły już psychicznie. Teraz już mi to mija, Kacper już w miarę duży, widzę że mu mleko z butelki służy, nie choruje (tfuftu, odpukać) rośnie jak na drożdżach, jest wesołym, pogodnym dzieckiem, więc czego więcej chcieć icon_smile.gificon_smile.gif
anulek2505
Mam prośbę do tych dziewczyn, które same gotują zupki dla dzieciaczków. Dzisiaj chcę sama ugotować zupkę ale nie wiem za bardzo jak. Gotuję właśnie ziemniaczki i marchew, i co tylko to przetrzeć i już ?? Bo przecież nie wolno solić ani innych przypraw dawać.
monilka
Anulek..kiedyś chyba Agga pisała, że dodaje trochę jarzynki do zupki
Agga:)
anulek ja zawsze daje troszeczke wegety mozesz jeszcze ziemniaczka dodac
Agga:)
no i od poczatku gotowalam na golebiu a jak mi braklo to na szkrzydelku kurczaka
monilka
A tak po zatym to ja jestem wyrodna mama..Moja Olucha zawsze z zegarkiem w ręku budzi się koło 8..dzisiaj po piatej słyszę krzyki, bo moje dziecko nie płacze, tylko wydaje pojedyńcze okrzyki..Obudziłam się, patrzę na zegarek, 5, myslę..to nie moje, ale mam sen. I dalej spać. Krzyki nie ustają, ja w półśnie myślę: kurcze jaki realistyczny ten sen..normalnie jakby moja krzyczała..i nic, spię dalej..bo przecież moje dziecko o tej godzinie nie krzyczy 08.gif . Chyba po 15 min, 20 min krzyków mojego dziecka dotarło do mnie, że to moje.. 03.gif Z samej siebie mi się chciało śmiać..Biedne dziecko krzyczy, a mamunia sobie śpi i jeszcze wmawia sobie, że to sen 06.gif
Znikamy zaraz na spacerek..Miłej niedzieli i szybkiego powrotu wszystkim mamom, które wyjechały
monilka
Agga, a gdzie Ty kupujesz tego gołębia?? Bo tez się powoli przymierzam do zupek..Miałam kupować słoiczki, bo gotowania nie cierpię 29.gif , no ale dla szkraba już coś ugotuję
anulek2505
Dzięki za odp., na mięsie narazie nie gotuję, będę gotowała po 5 miesiącu.
Moje dziecko już nakarmione, wzięłam te ugotowane ziemniaczki i marchew przez sitko, ale zrobiła sie z tego taka papka gumiasta strasznie, daję dziecku i widzę jak sie tym zakleja icon_sad.gificon_sad.gif Więc dodałam do tego "ziemniaki z dynią" ze słoiczka i było całkiem inne. Kacper zjadł to ze smakiem. Ale stwierdziłam ze to nie robota gotować a i tak dodawać do tego słoiczki icon_sad.gif
Co zrobić żeby nie wychodziła z tego taka papka gumiasta ?? Dodałam trochę wody, ale to nic nie dało.

Monilka to nieźle twardy sen miałaś icon_smile.gif
AniaEL
Hej icon_biggrin.gif

Agga skąd Ty masz gołębia? Chyba na nie polujesz? U nas jest tego od liku i jakbym zmajstrowała jakąś broń, to ... 08.gif

Monilka ja bym chciała mieć o 5 rano takie sny. Dzisiaj pierwszy raz do Kingi wstałam o 2.30 icon_evil.gif Nad ranem przeniosłam ją do siebie, a gdy S. wrócił z pracy, koniecznie musiała mu coś opowiedzieć i gadała prawie godzinę. Teraz demoluje matę.

Chyba trzeba poinformować Kanikę, że musi zacząć myśleć nad pierwszą stroną 3 części. W takim tempie to podkoniec tygodnia będziemy się przenosić. Jeśli Kasia nie będzie dała radę, to następna w kolejności jest chyba Ma-Rita.

A Inek dalej siÄ™ nie odzywa icon_sad.gif

Miłej niedzieli.
anulek2505
Moj synuś dzisiaj zrobił wyczyn icon_smile.gif Z pozycji półsiedzącej sam podniósł się dwa razy i usiadł icon_smile.gificon_smile.gif
Kurcze skąd on ma tyle siły ??
anulek2505
Kurcze co z ta nasza Inek ?? A może Ania twój sms nie doszedł ??
samonia6
hej dziewuszki wink.gif imprezka wczorajsza udana,
chłopaki dziś zdychają 29.gif

Wieczorkiem poczytam co popisałyście a teraz uciekam szykować się na obiadek do mamy wink.gif mój mąż nie wiem jak on dziś cokolwiek zje 29.gif
Agga pomodlimy siÄ™ i pozdrawiamy cieplutko AlÄ™
Mama i AntoÅ› czujÄ… siÄ™ dziÅ› bardzo dobrze i pozdrawiajÄ… w niedzielny poranek icon_biggrin.gif
AniaEL
Dosszedł mi raport potwierdzający dostarczenie, więc Inek sms dostała. Chyba że zmieniła numer telefonu.

Anulek to z Kacpra jest silne chłopisko. Kinga narazie nie myśli o siadaniu. Jak próbujemy ją podciągnąć, to pierwsze podnosi pupę 04.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.