To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

KWIETNIOWE Kwiatuszki :) - najpiękniejsze Maluszki !!! Rozdział 2

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
antenka
                    

DRUŻYNA KWIATUSZKÓW
NASZYCH SŁODKICH MALUSZKÓW,
POZDRAWIA SERDECZNIE
UŚMIECHAJĄC SIĘ GRZECZNIE.
WSZYSTKIE PANIENKI
MAJĄ ŚLICZNE SUKIENKI
A KAWALEROWIE MALI
PREZENTUJĄ SIĘ WSPANIALE.
PIĘKNIE ROŚNIEMY,
BUZIAKI ROZDAJEMY,
A NASZE CUDOWNE MAMY
BARDZO, BARDZO KOCHAMY.



1. candy 15.03.2007 synek Marcel 2880g 48cm






2. kethry 27.03.2007 synek Gabriel 3200g 52cm






3. mała_czarna 29.03.2007 córeczka Julia 3450g 56cm





4. antenka 31.03.2007 córeczka Martyna 3150g 51cm





5. agatkus 31.03.2007 córeczka Kaja 3940g 55cm




6. Kamaja 01.04.2007 córeczka Maja 2900g 59cm




7. monyka 02.04.2007 synek Wiktor 4660g 58cm





8. tormenta 04.04.2007 synek Szymon 2870g 51cm





9. rubinka 05.04.2007 synek Wiktor 3550g 59cm





10. Edusiek 07.04.2007 synek Max 3050g 53cm





11. NuuŚka 08.04.2007 córeczka Ola 3200g 54cm





12. remisia 08.04.2007 synek Adam 3200g 55cm





13. Bogna 08.04.2007 synek Filip 3190g 60cm





14. Jagoda07 10.04.2007 córeczka Jagoda 3380g 55cm




15. Magda31 12.04.2007 córeczka Maja 3750g 57cm




16. aniołeczek 12.04.2007 córeczka Alicja 3700g 52cm





17Jola79 15.04.2007 synek Oskar 4035g 59cm




18. Monika M. 15.04.2007 córeczka Ula 2600g 52cm




19. aneczka83 15.04.2007 synek Marcel 3300g 58cm





20. Petelasia 16.04.2007 synek Szymon 4040g 60cm





21. Kwietniówka 17.04.2007 synek Kacper 3080g 53cm





22. Darusia 21.04.2007 synek Bartosz 3400g 57cm





23. pati-pat 24.04.2007 córeczka Nadia 3450g 57cm





24. Niky 25.04.2007 córeczka Zuzanna 2680g 51cm

 



25. maszka 30.04.2007 córeczka Ola 3450g 59cm




26. ANITA:) 01.05.2007 synek Szymon 4100g 55cm





27. magnuna83 03.05.2007 córeczka Amira 3470g 59cm





28. pluszak 05.05.2007 synek Piotr 3200g 52cm





tormenta
antenka - chyle czola. Zrobilas kawal dobrej roboty. Jestem zachwycona icon_smile.gif

no to za nowa setke pijak.gif pijak.gif pijak.gif
mała_czarna
antenka świetna robota brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif

Za pierwszą stronę

rubinka
Antenka to mistrzostwo swiata, jestes genialna!!!!!!! Przepiekna ta stronka!!!!
Remisia
SLICZNIE!!!
Candy
PIĘKNIE TO ZROBIŁAŚ !!!!!! BRAWO !!!!!
NuuŚka
Antenko jesteś wielka!!! teraz nasz wątek jest po prostu najpiękniejszy, tak jak nasze Kwiatuszki!!!
NuuŚka
Ok, a teraz kilka słów usprawiedliwienia, że tak nagle zmilkłam icon_redface.gif Po pierwsze dzięki dziewczyny za pamięć i troskę i Antenko za smsa icon_smile.gif Otóż jak pamiętacie końcem maja mieliśmy wypadek w którym skasowało się nasze auto i czekaliśmy na możliwość kupienia w miarę przyzwoitego i dużego (ze względu na Olcię) samochodu i udało nam się taki znaleźć tylko trzeba było czekać, początkowo do października kiedy to właściciel zamierzał kupić nowe i pozbyć się NASZEGO już w tej chwili samochodu, ale nagle plany się zmieniły i było pakowanie się i nieplanowana podróż w Polskę, właśnie do Kalisza, Kotlina a stamtąd już do rodziców, gdzie obecnie jesteśmy z Olą i będziemy załatwiać sprawy rejestracji, ubezpieczenia i wrócimy dopiero po 15 do domu.


Dziewczyny przeczytałam zaległości, ale przyznam szczerze że wszystko mi się pokręciło co której miałam napisać, a że zbliża się północ a miałam kilka męczących dni wybaczcie blagam.gif blagam.gif blagam.gif , że napisze zbiorowo, że Maluszki śliczne i zdjęcie prześliczne.


Zapamiętałam za to jedno przełomowe wydarzenie na Kwiatuszkach - pierwszy ząbek NADUSI - Pati pat całuski dla Maluszka i gratulacje 06.gif 02.gif


Antenko ja wysłałam Ci jeszcze przed wyjazdem zdjęcie Olusi, ale jak nie dotarło to daj znać podeślę jeszcze raz.


Buziaki i do jutra zgodnie z przykazaniem Monyki "jeden post dziennie" 03.gif
Edusiek
Antenka fantastyczna stronka
Remisia
Dzien doberek 06.gif

W ramach przepisowego "jednego dziennie" melduje sie oficjalnie na nowym watku 06.gif Jak juz wczesiej pisalam, mamy tu teraz absolutnie slicznie. Brawo antenko - wielka buzka za dobra robote!

Panowie zaraz zaczna ze swoimi mlotami i szlifierami, wiec uzbrajam sie juz w cierpliwosc - szczegolnie, ze idziemy dzis na trzecie szczepienie 41.gif Juz sie boje tego placzu... Mam tym razem tyle pytan do lekarki, ze az musialam zapisac na karteczce 04.gif skleroza nie boli...

Ostatnio pati i tormenta pisaly, ze ich malenstwa maja "dziwnych" przyjaciol do zabawy. Bylo cos o parasolu plazowym i zyrandolu... icon_smile.gif Jak tylko uruchomia mi fotosika (robia jakas konserwacje systemu), pokaze Wam jaka kolezanke ma moj Adas... 03.gif tak w temacie "dziwnych" przyjaciol 08.gif

Pozdrowienia z wyjatkowo paskudnie zachmurzonych Katowic...
monyka
antenka śliczna stronka, obydwoje z mężem byliśmy zachwyceni!

Nuuśka gratuluje zakupu.., i wracaj szysbko do nas,

Ja muszę uciekać poprawiać pracę... bo się spełnią słowa męża- Ty to pisanie zaczynasz od wejscia na forum i na tym się kończy 08.gif

tormenta
Witam z pochmurnego Gdanska. dzien taki brzydki, ze nie chcialo mi sie tylka zabrac z lozka. Niestety jak to zwykle bywa moj synek mial inne plany. Dzien zaczal po 7 wielka, gigantyczna kupa 08.gif

Dzisiaj idziemy do lekarza bo maluch troche mi sie przeziebil. Wczoraj ewidentnie mial chrypke. Dzisiaj z glosem juz lepiej ale za to troszke kaszle. Mam nadzieje, ze obedzie sie bez jakichs "mocnych" lekarstw.

Teraz cwiczy na macie. Pieknie sie przesuwa lezac na brzuszku lub na pleckach wokol wlasnej osi ale wciaz nie ma zamiaru sam przekrecac sie z pleckow na brzuszek i na odwrot. Straszny leniuch mi sie trafil, moj M twierdzi ze to po nim icon_wink.gif

NuuŚka - gratuluje nowego autka. Niech Wam sie dobrze sprawuje.

Remisia - tak sie zastanawiam jak bardzo sie pewnie zdziwie kiedy przedstawisz nam przyjaciela swojego synka icon_smile.gif Nawiasem mowiac nasze dzieciaki musza juz miec bogata wyobraznie icon_smile.gif
No i trzymam kcuki zeby panowie robotnicy szybko zrobili to co trzeba i wyniesli sie kawal dalej.

buziak dla Was wszystkich icon_smile.gif
Niky
Witam na naszym nowym wątku 06.gif

antenka WOOOOOW super ci to wyszło!!! brawo_bis.gif
Darusia
Witam!!

Antenka jestes wielka, stronka przecudna.....moc buziakow.


U nas dzis leje tak, ze brrrr
Nocka byla fatalna, Bartek co chwile sie budzil i marudzil. Nie wiem czy go cos bolalo, czy zabki ida?? Wiec oficjalnie przyznaje sie, ze jestem straaaasznie niewyspana. Naszczescie dzis na obiad pierogi ruskie od tesciowej, wiec moge sie polenic 08.gif

Antenko fotke przeslalam, dzieki za przypomnienie maila.

Nuska oby autko Wam sie dobrze sprawowalo i jezdzilo bezawaryjnie.

A tutaj pierwsza marcheweczka z jabluszkiem...mniam..pyszne 03.gif



Pozdrawiamy
Darusia
Tormenta trzymam kciuki, zeby Szymus mial co najwyzej malenkie, calkiem maciupenkie przeziebionko &&&&&&&&&&&

Remisia &&&&&&&&&&&&& za bezbolesne i szybciutkie szczepienie.
NuuŚka
Witajcie!

Tormenta trzymamy kciuki żeby skończyło sie na delikatnych lekarstwach i błahym przeziębieniu.


Remisia zawsze mi przypominasz o szczepieniu bo my mamy trzy dni po was w czwartek, trzymamy kciuki za delikatne wkłucie i zero potem powikłań &&&&&&&&&

Darusia smakosz cudny!!

Dzięki za życzenia odnośnie autka, też mam nadzieję, że jużś nie będzuie żadnych przygód i troszkę nim pojeździmy. A tak wogóle to wczoraj mniej więcej policzyłam ile ten nasz bąbelek przejechał już kilometrów i wyszło że pod 5000!!!!


i jeszcze nadrobię troszkę zdjęciami:


tu jeszcze przed wyjazdem na wycieczce w Zelazowej Woli:


Shot with X100,D540Z,C310Z at 2007-08-13


Shot with X100,D540Z,C310Z at 2007-08-13


ostatnio modne "kulinarne":


co ty mi mama dajesz:

Shot with X100,D540Z,C310Z at 2007-08-13


twierdzisz że to jadalne? 08.gif

Shot with X100,D540Z,C310Z at 2007-08-13

"no, nawet nie jest takie złe":

Shot with X100,D540Z,C310Z at 2007-08-13

oczywiście to był kawełeczek jabłuszka, który Olcia dostała do polizania icon_wink.gif


Antenko wysłałam raz jeszcze icon_smile.gif

miłego dnia!
Petelasia
Wow! Pierwsza stronka piękna!

Tormenta u nas to samo- więcej marchewki ląduje na mamusi i tatusiu niż w paszczy Szyma. Bądź jednak wytrwała- może w końcu polubi warzywka. Ja tak robię i na to liczę.

Rubinka wspominałaś, że dajesz zupkę butelką. jakiego smoczka używasz? Takiego do kaszek?

A z nowości to Szym w końcu umie przewracać się na brzuszek

A i dziś obiadu nie ma.... Brak weny 29.gif
kethry
hej, Kochane!
na początek gratulacje dla Nadii z okazji jej pierwszego ząbka i anetnki z racji ogromnego talentu, który znalazł wyraz w naszej pierwszej stronce!

nie odzywałam się troszkę, bo byłam u Mam, a tam trudniej. rubinko, Petelasiu strasznie żaluję, że tym razem nie udało mi się do was dołączyć, ale mam nadzieję, że jeszcze mnie kiedyś zechcecie? planuję kupić jakąś zwykłą spacerówkę do Białegostoku, żeby nie być tak uziemioną, to już w ogóle będzie łatwiej icon_smile.gif

Anitko, NuuŚka piękne zdjęcia i... gratuluję oraz zazdroszczę wypoczynku! icon_wink.gif

u nas niestety był bardzo ciężki weekend. zaliczyliśmy ogromną, rodzinną, pięcioosobową kłótnię, której chyba nikt sie nie spodziewał. pod koniec wszyscy płakaliśmy (tylko Gabryś nie icon_wink.gif ) no i nie było różowo...
niby wszystko już zażegnane, ale jakoś się czuję zdołowana i bez sił.
pogoda mi samopoczucia nie poprawia...

w każdym razie - ściskam Was serdecznie :*
tormenta
Darusia, NuuŚka - dziekujemy za kciuki. Lekarz obejrzal malego i jest wszystko ok. Dowiedzialam sie, ze to ze karmie piersia to od razu lecze male infekcje. Wiec mam sie nie martwic. Za to dostalam ochrzan za to, ze mlody byl w spiochach. Powiedzialam, ze w domu jest w samym bodziaku ale dzisiaj na dworzu jest cieplo ale nie ma slonca i jest wiatr wiec wolalam mu zalozyc. No wiec nasluchalam sie, ze dziecko ma miec gole nozki i juz.

Kurcze kiedys kazano dzieci ubierac, teraz rozbierac 08.gif Moj wujek rozmawial z moja mama i poskarzyl jej, ze my malego w domu trzymamy tylko w cienkim ubranku, ze ma nozki gole i tak z nim nawet na balkon wychodzimy itd. Byl tym bardzo zdziwiony - i on, i jego zona pielegniarka. Dodam, ze oni maja dwie cory - 16lat i 11 lat.

Fajne zdjatka tak w ogole icon_smile.gif W Zelazowej to bylam tyle lat temu, ze nic nie pamietam. Trzeba tam bedzie kiedys podjechac.

Petelasia - gratulacje dla Szyma i mamusi za przekrecanie sie. Dzielny chlopczyk icon_smile.gif Ide teraz zawstydzac mojego, moze jak mu powiem ze juz wszyscy to potrafia tylko nie on to wezmie sie do roboty 02.gif
tormenta
kethry - nie moge duzo pomoc ale mocno Cie sciskam.
Czasem trzeba sie mocno poklocic zeby wyjasnic wazne sprawy. Mam wiec nadzieje, ze awantura nie poszla na marne i wszystko bedzie dobrze. Zle samopoczucie na pewno minie i przygnebienie cala sytuacja tez. No i najwazniejsze przyjdzie spokoj, ze cos zostalo powiedziane co moze dlugo czekalo na to.
Zobaczysz bedzie dobrze i milo, i wesolo - my sie o to postaramy icon_smile.gif

sciskam jeszcze raz
xyzzz
mam nadzieje że załapię się jeszcze na pierwszą stronkę 06.gif

antenko chylę czoła blagam.gif , jestem pod ogromnym wrażeniem, no i wielkie dzięki za taką dobrą robotę
Edusiek
tormenta twój nie został ostatni, ja też mam leniwe dziecko i ani myśli przewracać się na brzuch lub na plecki z brzucha, i jak narazie żadne perswazje nie pomagają icon_wink.gif
xyzzz
buuuuu, a jednak nie 13.gif

jeszcze raz dziekuję za wszystkie gratulki i całuski z okazji ząbka.
już nie mogę się doczekac, jak będzie go lepiej widac i bedę mogła zrobic fotkę. 06.gif

Darusia dołączam do grona niewyspanych, trzy noce ząbkowania i czwarta z goścmi do rana. impreza.gif
Już nie widzę na oczy, miałam się teraz położyc z Nadią, ale jakbym mogła tu nie zajrzec ? 08.gif

Nuuśka niech się dobrze, bezawaryjnie i bezpiecznie jeździ.

kethry, a może kłótnia oczyści atmosferę i będzie lepiej?

CYTAT
tormenta twój nie został ostatni, ja też mam leniwe dziecko i ani myśli przewracać się na brzuch lub na plecki z brzucha, i jak narazie żadne perswazje nie pomagają

Nadusia też nie ma zamiaru się przekręcac ani w jedną, ani w drugą stronę, ale ona jest teraz bardzo zajęta.....szukaniem w buzi ząbków. 02.gif

Moi goście z Rzeszowa już pojechali do Jastrzębiej, jutro znowu się z nimi spotkam, ale na neutralnym gruncie więc bedę miała mniej roboty. 43.gif 08.gif

rubinka
Tormenta musze ci bardzo podziekowac, kiedys pisalas o takim cwiczeniu zeby maluch przewracal sie na brzuch, ja z moim cwiczylam kilka razy dziennie i w koncu dzis udala mu sie ta sztuka 06.gif

Petelasia tak uzywam smoczka do kaszek
Niky
Nie trzeba wychodzić z domku aby mieć takie dawki adrenalinki i przeżywać małe horrory...

Zuza właśnie wyprodukowała na cycu taką kupę, ze włosy miała upaćkane! Ręce, nogi, cale plecy makasabra!! nie wiedziałam jak mam się za nią w ogóle zabrać. A jak wylądowała na przewijaku to tak się zaczęła cieszyć i machać tymi nogami, ze mnie całkiem załamała. W ogóle nie wiedziałam, jak ja mam jej body zdjąć... Skończyło sie na niemałym praniu i myciu (ale najpierw prawie cała paczka chusteczek myjących pamer4s poszła ). Musiała ją nieźle ta kupa zmęczyć, bo zaraz, gdy ją już ubrałam w czyste ubranko, zasnęła.

NuuŚka oby autko jeździło i jeździło, bezawaryjnie i bezpiecznie.
Kąpiel w warunkach polowych suuper 06.gif

tormenta o to chodzi - przeciwciała w mleku matki. Ja Zuzy nie ciągnę do lekarza jak zakaszle, czy kichnie. Ja z tych co nie łykają piguł, ani nie chodzą do lekarzy - no chyba, ze już jest kiepściuchno no i nie chcę tez dziecko pchać chemii do żołądka od najmłodszych lat. Fajnie, ze masz takiego lekarza, który jest podobnego zdania. A co do tego ubrania - to mnie tez zaskoczył... Co innego w domu, a co innego, gdy dziecko leży bez ruchu w wózku...

pati oby więc ta noc była przespana

Darusia po kilku cięższych dniach zawsze przychodzi taki dobry, wiec głowa do góry jutro będzie lepiej wink.gif I rośnie ci jakiś kucharz - tak się degustuje przysmaczkiem 06.gif

kethry czasami już tak jest, że coś tłumionego od długiego czasu w końcu musi znaleźć sobie ujście. Niekiedy powie się o jedno słowo za dużo, ale zawsze można wyciągnąć jakieś wnioski i zazwyczaj (o dziwo) atmosfera mimo wszystko oczyszcza się. Nie ma tego złego... Więc głowa do góry. Jutro zaświeci słonko i sama zobaczysz, że jest ok! Ściskam cię mocniutko przytul.gif i przesyłam masę pozytywnych fluidków

Petelasia
CYTAT(tormenta)
Petelasia - gratulacje dla Szyma i mamusi za przekrecanie sie. Dzielny chlopczyk icon_smile.gif Ide teraz zawstydzac mojego, moze jak mu powiem ze juz wszyscy to potrafia tylko nie on to wezmie sie do roboty 02.gif


He he wczoraj mój Szym też nie umiał. ale stworzyłam mu warunki, bo nie chciał się przekręcać na podłodze. Rozłożyłam więc moje łózko i po kilku ciężkich próbach teraz wychodzi nawet na podłodze:) Ćwicz więc Tormenta A co do ubierania to ja mam na odwrót- wszyscy dookoła krzyczą, że Szym wiecznie goły- ale jak mam go ubierać skoro cieknie z niego nawet pod cieniutkim kapelusikiem???? A nogi to ma zawsze bose 06.gif

Kethry Sciskam gorąco, nie martw się. Pozytywne jest to, że po takich kłótniach następuje oczyszczenie atmosfery i jest lepiej. A no i czekamy na Ciebie w Białymstoku icon_smile.gif

A tu można obejrzeć jak Szym bawi się z tatusiem icon_smile.gif
https://img531.imageshack.us/my.php?image=1000951jv3.flv

A tu jak obraca się na brzuszek
https://img532.imageshack.us/my.php?image=1000952bq6.flv
ANITA:)
antenko kobitko po raz kolejny : JESTEŚ WIELKA! PIERWSZA STRONKA BOMBOWA![size="3"][/size] 03.gif 03.gif 03.gif

A ja znowu w pracy, ale dzisiaj nie żal bo pogoda beeeee 29.gif
Przyjechałam po południu do pracy cała naminowana 21.gif i stwierdzam że u nas to się chyba nigdy nie zmieni obsługa petentów w urzędach 21.gif
Pojechałam w końcu odebrać swój i dzieci paszporty (tydzień do wyjazdu a ja do tej pory jakoś czasu nie znalazłam żeby je odebrać 29.gif ) no i oczywiście zostałam wyrzucona przez wstrętnego babsztyla bo weszłam na salę 3min po zamknięciu 21.gif
Wściekła byłam bo okazało się że biuro paszportowe czynne jest do 15 a nie jak jest informacja podana w internecie do 15.30. Jutro znowu czeka mnie wyprawa do Gdańska brrrrrr a tak nie nawidzę korków. Zresztą ko je lubi 21.gif

Od dwóch dni zastanawiam czemu moję dziecię buntuje się przy jedzeniu i tak co drugie karmienie to wypija tylko połowę mleka? Poczekam jeszcze parę dni i wtedy przestanę się zastanawiać a zacznę się martwić. Choć coś mi teraz tak podpowiada że może to na ząbki?
Czasami dzieci tracą w tym okresie apetyt. No cóż czas pokaże.

Z takich "ciekawostek" dzisiejszego dnia to Szymuś skutecznie "zadziałał" aby mamusia musiała sie dwa razy kąpać 04.gif Najpierw rano przy pierwszym przewijaniu zrobiliśmy sobie sesję zdjęciową golaskową 03.gif I niby mamusia taka "doświadczona" 08.gif a nie pomyślala że siusiaczek niby taki mały a taki sprawny 06.gif Nie muszę chyba wyjaśniać na czym ta sprawność polegała 03.gif 03.gif 03.gif
Drugie kapanie zaliczyłam jak z małego fruwającego "samolociku" wypadł "balast mleczny" zalewając mi skutecznie oczka i nie tylko 08.gif 06.gif







kethry
Petelasiu filmiki są przesłodkie! i wzruszające i w ogóle fantastyczne! icon_smile.gif Szymon patrzy na Tatę z taką miłością i oczarowaniem wręcz, że aż się człowiekowi cieplej na sercu robi. Gabryś też bardzo podobnie na swojego Tatę patrzy - ci ojcowie coś w sobie mają icon_wink.gif. no i fantastyczny akrobata! muszę to pokazać Gabrysiowi, może go sumienie ruszy, że się tak leni icon_wink.gif

Niky jako, że Gabryś robi kupkę co trzy dni - to ona zawsze jest obfita. jeszcze mu się nie udało nie obsrać całego ubrania. i zawsze lądujemy pod kranem, bo zmywanie tego "cuda" chusteczkami jest bezcelowe. co prawda im on cięższy tym trudniejsza jest to sztuka...

Gabryśkowi też chyba jakieś zęby idą, bo marudny jest i wszystko gryzie. dolną wargę tak sobie zgryzł i nassał, że aż jest sina. wpadłam w niezły popłoch, jak dziś to zobaczyłam.

co do kłótni rodzinnych - no rzeczywiście, nie obyło się bez wywlekania rzeczy sprzed 5 lat. ja nie lubię tego strasznie. uważam, że co było, to za nami. a przy takich awanturach to już w ogóle jestem chora z nerwów. no, ale może rzeczywiście teraz będzie lepiej. choć raczej sądzę, że bez zmian... icon_sad.gif
ale bardzo dziękuję za słowa otuchy, bardzo się przydały - jak zwykle icon_smile.gif

buziaki, Kochane!
antenka
Witam!

Dziękuję za wszystkie pochwały. icon_redface.gif 03.gif  Cieszę się, że Wam się podoba pierwsza stronka. impreza.gif  

Czy to już wszystkie zdjęcia? Chyba są jeszcze aktywne mamy, które nie wysłały mi zdjęcia, np. Anita, pati-pat, monyka - może ktoś, kto dawno tu nie pisał, a tylko nas podczytuje - czekam. icon_smile.gif

tormenta - Szymonek z paluszkami świetny. Jak ja zazdroszczę mamom, których dzieci mają takie śliczne oczka... ech...
To nic, że się jeszcze nie przewraca z plecków na brzuszek - przyjdzie pora. 
Najważniejsze, że jest zdrowy. icon_smile.gif  A co do karmienia - tak jak pisała Petelasia - cierpliwości.  przytul.gif

mała czarna - panna Julcia brokułkowa cudna. 06.gif

Edusiek - widzę, że też dostosowałaś się do naszej nie pisanej umowy dotyczącej avatarków - super. 

NuuŚka - oby samóchód sprawował się jak najlepiej, bezkolizyjnej jazdy życzę. impreza.gif  Kąpiel w warunkach polowych świetna. 03.gif  Olusia zdziwiona ale zarazem zadowolona.

Remisia - czekam na zdjęcie Adasia z dziwną przyjaciółką. 06.gif

Darusia - widać, że Bartusiowi posmakowała marcheweczka. Super. 

kethry - buziaki !  przytul.gif

pati-pat - z niecierpliowścią czekam na zdjęcie ząbka. 03.gif

Niky - tak to z tymi kupami już jest. 29.gif  Wczoraj miałam śmieszną historię - przed kąpielą zawsze robimy Martynce "wietrzenie pupy" - leży sobie kilka/kilkanaście minut w łóżeczku na golaska, pod nią jest folia i pielucha tetrowa. odkąd umie się odwracać na brzuszek to praktycznie cały c
zas to robi. 
Tak i było tym razem. Siedze sobie przed kompem, zamieszczam nowy ro
zdział, 
a tu nagle M mnie woła - Martynka w łóżeczku, leżąc na brzuszku zrobiła wielką koopę. 
03.gif Śmiałam się jak głupia, bo M nie wiedział co ma zrobić, trzyma
 tylko jej nogi, a ja zamiast mu pomóc - pobiegłam po aparat.  29.gif  Myśle, że jeszcze niejedna podobna historia nas czeka.  03.gif

Petelasia - Szymek jaki rozmowny, jak już się fajnie śmieje.  03.gif

ANITA - w urzędach chyba nic innego nie pozostaje jak "ćwiczenie uśmiechu" przytul.gif

Dobrze, że skopiowałam posta bo mi właśnie coś nie weszło, uffff.....

Pozdrawiam.
NuuŚka
Kethry nie stresuj się kobitko, bo to nie służy produkcji mleczka dla Gabrysia, a zobaczysz że minie kilka dni i wszystko się pozaciera i sama uznasz że stres był niepotrzebny.


Tormenta nie tylko ty masz leniuszka, bo i ja dołączam do mam zamartwiających się nieobracaniem dzieciaczków icon_confused.gif Petelasiu twój skarb ślicznie się obraca - filmiki SUPER ! moja Olcia kończy zabawę w obracanie na przekręceniu się na lewy bok i wraca z powrotem na plecki lub tak chwilkę sobie poleży. Co prawda przed wyjazdem z domu obróciła mi się dwie noce pod rząd na brzuszek przez sen i obudziła mnie ciężkim sapaniem przez sen 08.gif


A ja znów mam kilka pytań, czy wasze Maluszki zmieniły barwę głosu - moja gaduła wcześniej miała taki delikatny "damski" głos" a teraz popiskuje, miauczy i tak śmiesznie pokrzykuje czy jakoś tak , że po prostu zgłupiałam...
I czy wasze Maleństwa tak się wiercą w nocy? kupiłam jej specjalnie śpiworek do spania i wczoraj tak się wierciła w nocy że z niego wyszła!!! 10.gif 23.gif - obudziła mnie ciężko wzdychając cała zziębnięta z głową między górnymi szczebelkami, czyli przewędrowała jakieś 0,5 m !! już nie wspomnę o obracaniu się wokół własnej osi co też jej ostatnio świetnie wychodzi i z racji swojej długości klinuje się w poprzek łóżka...


Antenko widzę że tym razem doszło, jeszcze raz GRATULACJE za pierwsza stronkę brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif


Niky u nas Ola robi od 3 do nawet 5 kupek dziennie i też potrafi się nieźle załatwić, choć przyznam że odkąd używam huggies super flex, bardzo rzadko zdarza się by coś poszło na plecki, czasem boczkiem się uda, ale generalnie wolę je niż pampersy.


I jeszcze raz przywołam temat wit D3. Jak teraz macie wskazania do jej podawania? Bo mi pediatra (nowa, bo już raz zmieniłam Oli lekarza )kazała być elastyczną, jak jest słonecznie nie dawać lub dać raz na dwa dni, jak pochmurnie to codziennie i ja już głupieję. I czy jest jakiś związek między wit D3 a ciemiączkiem? Jak wygladają ciemiączka u waszych Maluchów, bo Ola ma jeszcze całkiem spore.


Spokojnej nocki
antenka
NuuŚka - Krzywica i witamina D3
To powinno Ci wiele wyjaśnić.

A jeżeli chodzi o pytania, to ja powtórzę się po raz trzeci i błagam blagam.gif  o odpowiedzi.
Jak już będę podawać zupkę - cały słoiczek - to ma zastępować jedno karmienie butelką, tak? A deserki to w zamian czego są? Czy tak po prostu? Dodatkowo?
Bo teraz jak podałam deserek, ale nie cały, tylko część, to mimo wszystko dałam Martynce butelkę, ale mniejszą porcję. Czy tak powinnam robić?



Remisia
CYTAT(antenka @ pon, 13 sie 2007 - 21:47) *
A jeżeli chodzi o pytania, to ja powtórzę się po raz trzeci i błagam blagam.gif o odpowiedzi.
Jak już będę podawać zupkę - cały słoiczek - to ma zastępować jedno karmienie butelką, tak? A deserki to w zamian czego są? Czy tak po prostu? Dodatkowo?
Bo teraz jak podałam deserek, ale nie cały, tylko część, to mimo wszystko dałam Martynce butelkę, ale mniejszą porcję. Czy tak powinnam robić? <a

Z zastepowaniem posilku mlecznego - niekoniecznie. Jestem swiezo po rozmowie z lekarka i powiedziala, ze niektore dzieci "nie pozwalaja" sobie zastapic mlecznego posilku czyms innym. Po prostu jest to dla nich dodatek i tyle. Mowila, ze duzo dzieci lubi "dobic" zupke mniejsza porcja mleka. Musisz obserwowac Mala i tyle:)

Nie bylo tragedii poszczepiennej...tylko mala maruda - jak codzien ostatnio icon_rolleyes.gif Przynajmniej wiem dlaczego. Ida "nam" zabki 23.gif A myslalam, ze diabelek w moje dziecie wstapil! A to tylko zabki...

Keth przytul.gif nic wiecej... bo sama nie znosze klotni - szczegolnie rodzinnych.
Petelasiu Szym slodki 06.gif

Niestety przyjaciolka mojego syna pozostanie tajemnica - przynajmniej do czasu zakonczenia prac konserwacyjnych na fotosiku.

Do jutra!
xyzzz
CYTAT
stwierdzam że u nas to się chyba nigdy nie zmieni obsługa petentów w urzędach


Anita nie wiem czy Ci się coś obiło o uszy, o biurze paszportowym w Wejherowie? To jest dopiero historia icon_eek.gif , dużo by o tym pisac, ale szkoda klawiatury. 21.gif . Dziadek grzeje stołek od kilkunastu lat(tyle ja pamiętam) i bardzo się dziwię, że jeszcze nikt mu się do tyłka nie dobrał. Typowy PRL, w dodatku z długimi wypiłowanymi, żółtymi od fajek paznokciami (to facet). Blleeeeeeeee, 29.gif obrzydliwy, nie mówiąc już o tym że chamski.

NuuŚka moje dziecię zasypia i budzi się w tej samej pozycji, tylko głowa jej ucieka na ten nieprawidłowy bok. 21.gif
CYTAT
I czy jest jakiś związek między wit D3 a ciemiączkiem?

Jest i to bezpośredni. Wit. d3 jest odpowiedzialna za tworzenie się koścca, a jej brak za występowanie krzywicy.
Jeżeli ciemiączko nie zarasta, to MOŻE to świadczyc o niedoborze wit.D3
Mi zaleciła 1 kropelkę, ale czasami to zaniedbywałam i zauważyłam że Nadusi poci się główka w czasie karmienia (objaw niedoboru d3). Teraz zwiększyłam na dwie krople.
Poza tym ilośc podawania d3 jest zależna od pory roku i nasłonecznienia, bo tworzy się ona w organiźmie pod wpływaem słońca.
Ponieważ żyjemy w takiej a nie innej strefie klimatycznej, to wszystkim dzieciom od 2 tyg. podaje sie tą wit., aby zapobiegac krzywicy.

No i czekamy z Nadusią na kolejnego kwietniowego ząbka. 06.gif
xyzzz
No proszę tyle sie napisałam, a tu jeden link i po sprawie. frajer.gif
Bogna
hej kobietki

melduje sie na nowym watku i ANTENKA SUPER KAWAL SUPEROWEJ ROBOTY!!! STRONKA PIERWSZA KLASA 06.gif

tylko na chwilke. dzis dopiero mam net po burzy ogromnej ktora nawiedzila nas w piatek 21.gif

antenka - ja np. jeden posilek mleczny zastapilam sloiczkiem jablka od tego tygodnia. fifi wytrzyuje tak 2 godziny po tym sloiczku. od przyszlego wyrzucam mleko w godzinach obiadowych na rzecz zupki. ogolem fifi bedzie mial 4 razy mleko po okolo 150-180 ml, jabko-sloiczek i zupka-sloiczek plus soczek jablkowy

jutro skrobne wiecej
Edusiek
NuuŚka Niky antenka troszkę się uśmiałam z waszych historyjek icon_smile.gif
NuuŚka sprytną masz tą pannice żeby wyjść ze śpiworka, pewnie pół nocki obmyślała jak to zrobić,
Niky ja to najczęściej kończę pod kranem z taką pupką, szkoda chusteczek icon_wink.gif

coraz sprytniejsze się robią te nasze dzieciaczki

mój się dziś 2 razy obrócił z brzucha na plecy ale nie wiem czy to mu wyszło bo kombinował czy po prostu jakaś krzywizna go przeturlała

Kethry przytul.gif

Petelasiu filmiki fajne, chwile trwało nim załapałam że to filmik a nie zdjęcie ;P



pozdrawaim
tormenta
Edusiek - chyba pozostaje nam sie pogodzic z tym, ze nam male leniuchy rosna icon_wink.gif

pati-pat - ja tez czekam na zdjatka Nadusi z zabkami icon_smile.gif Wyobrazam sobie jak slicznie bedzie wygladac. Oj udala Wam sie ta mala icon_smile.gif

rubinka - bardzo sie ciesze, ze cwiczenia pomogly. Na szczescie nie wszystkie dzieciaczki tak leniuchuja jak moj slodziak.

Niky - tez nie poszlabym do lekarza ale wczoraj mlody na prawde skrzeczal i tracil glos. Balam sie, ze to jakas angina. Na szczescie wszystko jest ok.
No musze przyznac, ze Zuza potrafi zrobic kupe!!! Coz dla mnie brzmi komicznie ale wyobrazam sobie ile z tym problemow tymbardziej, ze Szymek codziennie rano robi big kupe - z obsrywaniem plecow i nozek, a pozniej jeszcze przynajmniej 2 ale juz male.

Petelasia - my z Szymkiem najwiecej cwiczymy na lozku. Filmiki swietne - widac, ze Szymek jest szczesliwy i zadbany.

ANITA:) - usmialam sie icon_smile.gif No i cos w tym jest, ze nasi chlopcy czesciej obsikuja mamy niz ojcow.

kethry - jeszcze raz - DUZY PRZYTULANIEC

antenka - historia z kupa rozbawila mnie do lez. Zwlaszcza jak wyobrazilam sobie przerazona mine Twojego meza. Ach te chlopy icon_wink.gif tacy duzi i tacy pierdolowaci icon_wink.gif

NuuŚka - caly czas mam podawac kropelke Vigantolu dziennie. Szym sie kreci okrutnie. Rozwazalam kupienie spiworka ale stwierdzilam, ze moze zrobie to na zime. Boje sie, ze teraz mogloby byc mu za goraco.

Remisia - czekamy wiec na kolejne Kwiatuszkowe zabki icon_smile.gif
monyka
Witam !

Już chyba stanie się tradycją nie zaglądanie na tamte 100 stron, 08.gif nie wiem jak wy ale ja powoli zaczynam się pozbywać sprzętów po maluszku, właśnie sprzedałam fotelik - mały juz się nie miescił, laktator już go nie uzywałam, wcześniej pas poporodowy i karuzelkę- niestety już małego nie bawiła 21.gif , no i oczywiście rozwazam zakup fotelika do siedzenia, może macie jakieś rady w tej kwestii?

Mój mały tez mi dawał strasznie dzisiaj popalić, cały czas na rączkach i te ręce w buzi - koszmar,

Niky, Anita fajne historyjki!

Petelasia -niezły pomysł z tym filmikiem będę musiała zmusić mojego M, coby mi pomógł nasze umieścić w internecie,

Dzisiaj kąpaliśmy naszych chłopaków razem ale mieli straszną radochę 03.gif 03.gif nie powiem bo my również zrobiliśmy parę zdjęć coby uwiecznić ten pierwszy raz strasznie duma człowieka rozpiera jak patrzy na takie dwa skarby i wiesz ze one sa twoje 02.gif 02.gif

Shot with DSC-P200 at 2007-08-13

Podobnie jak Nuuśka nie mogłam się powstrzymać 06.gif
mała_czarna
CYTAT
Mi zaleciła 1 kropelkę, ale czasami to zaniedbywałam i zauważyłam że Nadusi poci się główka w czasie karmienia (objaw niedoboru d3). Teraz zwiększyłam na dwie krople.

pati-pat ja podaje jej od początku dwie krople, a też widze, że się poci (tylko myślała, że tak ciężko pracuje przy tym jedzeniu 21.gif ) to teraz nie wiem, powinnam zwiększyć jej dawkę do 3 kropel? chlera bądź tu mądry i pisz wiersze 21.gif

kethry przytul.gif

antenka, Niky usmiałam się przy waszych opowieściach 03.gif antenka M był chyba przerażony icon_wink.gif Niky ja bym wystartowała pod kran szkoda chusteczek

koniec pisania Julka się obudziła
Petelasia
No proszę. A ja od jakiegoś czasu zmniejszyłam dawkę D3 i mały straszliwie się poci przy karmieniu. Oprócz tego ma zawsze spocone stopki i rączki. Może to też niedobory??? Ta moja pediatra to jest taka dziwna. Bo ona sama nie wie czy zmniejszyć czy nie. W sumie jest słoneczko, ale może to za mało?
mała_czarna
to na goraco zadzwonilam do pediatry bo juz sama nic nie wiedzialam 21.gif to pocenie sie, to tez jest przy nadmiarze wit. Wiec na razie jak jest slonce i mala ma krótki rekawek i gatki dajemy 1 kropelke, jak pochmurno dlugi rekaw to 2 kropeli, jesienia i zima dwie kropelki. zDokładnie dawke dla Julki zweryfikuje w przyszlym tygodniu na szczepieniu

Pozdrawiam
mała_czarna
Zabawy Julki na balkonie





Remisia
Hej Kobietki!

Moje dziecie tez ma spocone to i owo, ale na wczorajszej wizycie lekarka obejrzala go dokladnie pod katem krzywicy i wszystko jest ok. Mokre stopy i dlonie to norma u 80% dzieci do drugiego roku zycia. Powiedziala, ze jak MNIE to przeszkadza to stopki mozna zasypywac taka zwykla zasypka do pupy. I nie martwic sie tyle 06.gif Najgorszy i niepokojacy obaw krzywicy to ta rozmiekajaca potylica i nie zmniejszajace sie ciemie. Pomacajcie lepki Waszych maluzkow - tam na pewno sa twarde kosci !

No i obiecana Przyjaciolka mojego Adasia - MELUZYNA (ochrzcil ja moj M., na czesc Pana Kleksa 03.gif )



Strrrrrrrrrrrrasznie sie kochaja...




Jak ja lapnie to za nic nie chce puscic 06.gif



Buziaki!
Bogna
witam z rana icon_wink.gif

Fifek na spacerze z moja sis mlodsza (ma 13 lat) a ja mam chwilke cos skrobnac

mala_czarna - Julcia jak zwykle sliczniutka

monyka - Twoje szkarby superasnie wygladaja w wannie. takie slodziaki icon_smile.gif

Petelasia - tez zauwazylam takie objawy u Fifka tzn. pocenie raczek i nozek 21.gif chyba podjade do przychodni bo nie wiem czy dzieci karmione butelka nie maja jakos inaczej z ta wit. D? super video-klipy 06.gif

Tormenta, Edusiek - Fifi tez za nic w swiecie sie nie orzewraca z plecow na brzuch i odwrotnie. potrafi polozyc sie tylko na boku i nic poza tym. normalnie czyste lenistwo. nie wiem czy mam sie marrtwic tym. 23 sierpnoia ide do rehabilitantki na kontrole to sie spytam.

Tormenta - trzymamy kciuki za powrot do zdrowka Szymonka

Remisia - super przyjaciolke ma Twoj synek icon_biggrin.gif

no i mam pewien dylemat odnosnie czestego tematu na forum czyli 29.gif KUPA. Fifek zrobil wczoraj taka kupe z dodatkiem brazowych glutkow 29.gif . sory za dosadnosc ale nie wiem czy isc z tym do lekaraza. zmieniam mu mleko na 2 i nie wiem czy to po tym?
antenka
Były sobie cztery osoby, które nazywały się: Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt.
Trzeba było wykonać pewną pracy i Każdy został o to poproszony.
Każdy był pewien, że Ktoś to zrobi. Ktokolwiek mógł to zrobić, ale Nikt tego nie zrobił. Ktoś zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością Każdego. Każdy myślał, że Ktokolwiek mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie przyszło do głowy, że Nikt tego nie zrobi. Skończyło się tym, że Każdy obwiniał Kogoś za to, że Nikt tego nie zrobił, co mógł zrobić Ktokolwiek.

03.gif
kethry
Remisia fantastyczna ta ośmiornica icon_biggrin.gif ona ma sztywne te kończyny?

też już w sumie zgłupiałam z tą wit. D. my dajemy 1 kropelkę...

antenka historyjka bardzo "po polsku" icon_wink.gif

mała_czarna Julcia jest urzekająca w tym leżaczku icon_smile.gif

lecę, bo Księciunio wzywa.
buźka.
Remisia
CYTAT(antenka @ wto, 14 sie 2007 - 11:19) *
Były sobie cztery osoby, które nazywały się: Każdy, Ktoś, Ktokolwiek i Nikt.
Trzeba było wykonać pewną pracy i Każdy został o to poproszony.
Każdy był pewien, że Ktoś to zrobi. Ktokolwiek mógł to zrobić, ale Nikt tego nie zrobił. Ktoś zezłościł się z tego powodu, ponieważ było to powinnością Każdego. Każdy myślał, że Ktokolwiek mógł to zrobić, ale żadnemu z nich nie przyszło do głowy, że Nikt tego nie zrobi. Skończyło się tym, że Każdy obwiniał Kogoś za to, że Nikt tego nie zrobił, co mógł zrobić Ktokolwiek.

03.gif


Swietny opis przepychanek w malzenstwie 03.gif

Bogna jak najbardziej moze byc od mleka. Zreszta od kazdej nowosci, ktora wprowadzasz. Lekarka powiedziala, ze nawet ten sam produkt a innej firmy (w moim przypadku zageszczacz do mleka) moze dawac efekt w postaci "kupowych zawirowan". Oczywiscie jesli sie martwisz - pytaj lekarza. To nigdy Malemu nie zaszkodzi icon_smile.gif

Ach te kwiatuszki.... Julka jest boska. No i znowu te oczyska Wiktora 03.gif jakby byl wiecznie zdziwiony 08.gif

Co do wit. D - my mamy zapisane 2 krople preparatu VIGANTOL. Jak slonko bardzo swieci, daje jedna. Czasem zapominam icon_redface.gif

Keth osmiornica jest cala lelawa 06.gif taka do tarmoszenia. Na pierwszej fotce wisi - nie widac, ze jest do czegos przyczepiona - stad ten "kosmiczny" efekt icon_wink.gif
kethry
CYTAT(Remisia @ wto, 14 sie 2007 - 13:30) *
Keth osmiornica jest cala lelawa 06.gif taka do tarmoszenia. Na pierwszej fotce wisi - nie widac, ze jest do czegos przyczepiona - stad ten "kosmiczny" efekt icon_wink.gif


ahaaa. takie buty icon_wink.gif
Remisia
CYTAT(kethry @ wto, 14 sie 2007 - 11:44) *
ahaaa. takie buty icon_wink.gif



no 06.gif

Jak sie Gabrysiowi podoba, to skoczcie do Ikei - jedynie 15 zlotych, a ile zabawy 06.gif
Bogna
fajna ta osmiorniczka a u mnie nie ma Ikei 32.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.