To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dzieciaczki z sierpniowej paczki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
Becia;)
CYTAT(kornelia132 @ czw, 28 lut 2008 - 09:50) *
Becia, żartujesz....
A dopiero co robiłam spis... wracam sprawdzić swoją klasę....


no nie żartuje, hihihi
dominika1
wypatrzyłyscie mnie 06.gif
czytam was regularnie - teraz obie z Zuzą was czytamy bo siedzi u mnie na kolanach
wszystkie was serdecznie pozdrawiam i całuje , słoneczko posyłam do Darii Hanii, Daria jakos od samego początku budzi moją sypatie a zwłaszcza przyciąga mniejej swiatełko w oczach i chetnie oglądam jej zdjecia - choc wszystkie nasze sierpniowe dzieci są wspaniałe
nie wiem co pisac , zawsze wole was czytac
ZUza rosnie i rozkochuje nas w sobie kazdego dnia coraz mocniej, ładnie je zupki desrerki kaszki przez łyzeczki dalej cycus w nocy tylko cycus i to mnie zaczyna martwic bo pomału mysle o odstawieniu cycusia ale mała nie chce mleka ani kaszy przez butelke nic a nic i zaczynam sie coraz bardziej martwic bo w czerwcu na 4 dni i 4 noce musze wyjechac i nie wiem jak ona sobie poradzi bez cycusia ona i reszta rodziny bo zostanie albo z moim mezem albo z moją mamą bo mozliwe ze akurat w tm czasie mąz tez bedzie mioał wyjazd słuzbowy choc decyzja jeszcze nie zapadła wiem ze do czerwca jeszcze daleko ale tak napawde juz w maju bede musiała ja odstawic czyli został mi marzec kwiecien i troche maja - troche sie martwie 41.gif
pozdrawiam was wszystkie goraco i wasze dzieciaczki takze
DominikaK
Kornelio - zostaje Ci wybaczone icon_wink.gif a swoją drogą to wiesz, zę ja wieki byłam gotką 02.gif 02.gif 01.gif na prośbę KAcperka,z ebym wreszcie coś kolorowego ubrała zaczęłam nosić kolory, a nie tylko czerń i glaniska zmieniłam na nieco bardziej kobiece obuwie, ale piękne suknie i gorset nadal wiszą w szafie icon_biggrin.gif czekają na Bolków icon_biggrin.gif
kornelia132
No tak Beciu, jesteś, z Beemką Cie pomyliłam, przepraszam...
Ale Beemkę też już mam!
Przepraszam za prywatę, po prostu zwołuję brakujące towarzystwo do moich znajomych w naszej klasie.
Becia;)
tak na marginesie to się uczę....

w sobotę mam 2 poprawki i ostatni termin warunku, ale się porobiło. A ja tak mózgowo ułomna się zrobiłam, skupić to ja się umiem od 24 do 4 na ranem jak chłopaki śpią 08.gif

idę na kawkę, któraś reflektuje?? to zapraszam 06.gif

a wkleje wam tą moją tomografię, może któraś coś skuma


2008-02-12

Na poziomach:

-L3/4 widoczna ok. 5 mm centralno-lewoboczna protruzja tarczy m-kręgowej, która uciska worek oponowy i zmniejsza wymiar ap światła kanału kręgowego do ok. 7 mm, cechy ciasnoty wewnątrzkanałowej.

-L4/5 centralno-prawoboczna protruzja obniżonej tarczy m-kręgowej pukla się dokanałowo na ok. 6 mm uciska worek oponowy i prawy korzeń nerwowy, pogrubiałe więzadła żółte i cechy ciasnoty wewnątrzkanałowej –ap ok. 6-7 mm.

-L5/S1 tarcza m-kręgowa miernie obniżona, uwypuklona centralnie na ok. 3 mm uciska worek oponowy

Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów.
Szeroki „łopatkowaty” wyrostek poprzeczny trzonu L5 po stronie lewej tworzy pseudostaw z górnym zarysem kości krzyżowej.

WN: Protruzja tarczy m-kręgowej centralno-lewoboczna na poziomie L3/4 oraz większa centralno-prawoboczna na poziomie L4/5. Cechy krytycznej ciasnoty wewnątrzkanałowej od L3 do S1.


no to by było na tyle icon_biggrin.gif
kornelia132
DominikaK, po Tobie to widać, po prostu jaka jesteś.
Klosterkeller.
DominikaK
matko jedyne, Beciu, ja za tępa na takie coś, co wstawiłaś ...


Czy chcecie, czy nie, to ja i tak filmik wstawię 02.gif
MOV00039.MPG

kornelia132
Becia, my nie na medycynie!!! To co tam piszą to dobrze, czy nie za bardzo?
(liczę na pierwszą odp.)
DominikaK
Kornelio - serio?? strzał w 10 icon_smile.gif Closter moja miłość od 199.... roku, naście już lat icon_smile.gif a i moje dzieci podobne gusty muzyczne mają, wiedzą, co dobre icon_biggrin.gif KAcper co prawda bardziej w rammsteinie gustuje, a Kuba w Metallice , no, ale ja też mocniejsza muzyka i Dawid też icon_biggrin.gif Kuba z zami na woodstock pojechał, w tym roku jak sie uda to Woodstock oraz Bolków, ale to jak się uda icon_smile.gif
kornelia132
Oj, DominikaK, to musiałaś mocno przeżyć śmierć Tomka Beksińskiego.
Dla mnie to był szok. Ale z drugiej strony nie dziwię się, jak przeanalizuję jego życie...

Dominika1
, myślę, że cycuś bez mamy nie jest już taki konieczny - jak wyjedziesz, to będzie inaczej, niż jak Zuzia Cie widzi i czuje. A do czerwca kupa czasu!!!
Becia;)
Closter... Metallica... Woodstock 06.gif normalnie bym pojechała, tylko mój przynależny nie chce 21.gif ostatni raz tam byłam w 2004, ehh wspomnienia

no właśnie ja też za tępa jestem, moja ciocia powiedziała, że tragedii jako tako nie ma, kręgosłup jest starszy ode mnie o jakieś 30 lat, dopóki go nie podreperuje to o 2 ciązy mogę zapomnieć 32.gif czyli do przyszłych wakacji muszę się wykurować bo planuje sobie zajść żeby na wiosnę 2010 przyszła na świat Karolinka 06.gif

a operacji tarczycy się boję chyba bardziej niż porodu 32.gif jestem już po pierwszym szczepieniu na żółtaczkę, drugie 12 marca, nasępne po 2 tygodniach i jechane 32.gif
DominikaK
Becia, będzie dobrze, mnie jak byłam w 3 klasie lekarz powiedział, ze z takim kręgosłupem to ja dzieci miec nie pwoinnam i ze operacja jest konieczna, bo inaczej wózek mnie czeka,a tu bez operacji jestem (cykor ze mnie, ale od tamtego czasu u chirurga nie byłam icon_redface.gif ), a i dzieci tójkę urodziłam, co prawda czuję w kręgosłupie,z ę nie jest dobrze (kregi mi "wylatują", mam mało mazi stawowej, ale dla własnego spokoju omijam lekarzy, jak karmić skończę, to zabiore się za leczenie tarczycy (mam niedoczynnośc tarczycy, dosc sporą)
kornelia132
Matko, Becia, trzymaj się!
I zabezpieczaj, bo nie wiem, czy czytałaś, cośmy to popisałay, ale nasze dziewuchy od czasu do czasu wpadają w ekstazę i współżyją bez zabezpieczenia, a potem są zmartwione, bo...

Trochę żartuję, nie gniewajcie się.

Nie chcę nic mówić, ale jestem w pracy i odłączam się.
Adieu
DominikaK
w taim razie do potem, Kornelio icon_smile.gif
Kijanka
CYTAT(Becia;) @ czw, 28 lut 2008 - 10:02) *
idę na kawkę, któraś reflektuje?? to zapraszam 06.gif


Jak z tą kawa poczekasz do drugiej połowy lipca to pójdę z Tobą bardzo chętnie icon_smile.gif
Becia;)
DOMINIKO OBEJRZAŁAM FILMIK!!!!! TWÓJ ODKURZACZ WSZYSTKO ŻRĄCY PORUSZA SIĘ TAK ŻE AŻ ZANIEMÓWIŁAM!!!! KUBA STARSZY A TAK NIE FIKA!!!! DODAM ŻE UROCZE WDZIANKO!!!! JESTEM POD WRAŻENIEM 04.gif

ja też unikam lekarzy ale jak juz wylądowałam w szpitalu pod koniec listopada to już nie miałam wyjścia i rodzina się za mnie wzięła 08.gif
Becia;)
CYTAT(Kijanka @ czw, 28 lut 2008 - 10:21) *
Jak z tą kawa poczekasz do drugiej połowy lipca to pójdę z Tobą bardzo chętnie icon_smile.gif

a dlaczego tak długo? Kijanko karmisz? jak ja karmiłam to sobie nie szkodowałam, lura bo lura ale jednak kawa 08.gif
Kijanka
A jak karmie non stop, z przerwą na pracę 08.gif

Kawy sobie nie odmawiam prawie od początku.
Z tym lipcem chodzi mi o to, że będziemy atakować wyspę w Sobieszewie i jest możliwość "kontaktu fizycznego" (jakkolwiek to zabrzmi icon_wink.gif )
DominikaK
Kornelio - na potwierdzenie słów - zdjecie moje z 4 klasy LO, Kuba był już inside od 3 miesiecy ;P Zakopiec, wycieczka klasowa icon_smile.gif https://nasza-klasa.pl/school/35532/75/gallery/9
Becia;)
CYTAT(Kijanka @ czw, 28 lut 2008 - 10:29) *
A jak karmie non stop, z przerwą na pracę 08.gif

Kawy sobie nie odmawiam prawie od początku.
Z tym lipcem chodzi mi o to, że będziemy atakować wyspę w Sobieszewie i jest możliwość "kontaktu fizycznego" (jakkolwiek to zabrzmi icon_wink.gif )

"kontaktu fizycznego" z Tobą nie odmówię nigdy 04.gif 04.gif 04.gif

dobra, koniec tego dobrego, czas na naukę, do spisania babeczki
DominikaK
Dzieki, Becia, takich filmików mam całą masę, do jutra mam cyfrówkę brata, więc korzystam, ile sie da
aanicha
Zapomniałam pochwalić nowego dzieciaczka na forum. Mały jest śliczny, no a te oczy to zawrócą w głowie niejednej dziewczynce 04.gif 04.gif 04.gif

Zakupy ekologiczne też niezłe, świetny sposób na przenoszenie dziecka jak wózka pod ręką nie ma 08.gif

Dominika obejrzałam filmik, tylko mi przerywał 21.gif . Fajne ubranko ma Kajtek, tylko chyba mu się w nim trochę ślizgało 03.gif . Mały ruchliwy..

Dominika1 może do czerwca uda się Wam małą trochę od cyca odzwyczaić. Troszkę szkoda, no ale jak wyjazd konieczny...

A Wy dziewczyny bierzcie się do roboty za swoje zdrowie!!!! Dzieci macie, a co niektóre trójeczkę!!!!!


Moja zaczęła pełzać, ale dziwnie jakoś, no ale się przemieszcza po mału na szczęści. Wczoraj się boleśnie o tym przekonała. Nie wiem jak to zrobiła ale się zturlała z materaca na którym śpimy (dobrze że łózka nie mamy 29.gif ) Otoczyłam ją jak zawsze poduszkami i kołdrami a ona z Kacprem na środku siedziała, no i znalazłam ją na podłodze...
DominikaK
AAnicho - ano ślisko mu, ale mnie żal, bo ubranko kupiłam na ciuchach w grudniu bodajze, na świeta miał je ubrane i w sumie kilka razy tlyko, żal mi, bo wyrasta,a ono łądne i niezniszczone, ale takie,ze tylko już, na styk icon_sad.gif wiec pewnie ostatni raz dzisiaj w nim icon_sad.gif

5 prób miałam co do mycia włosów i 5 powrotów - piskacz niedobry icon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gificon_sad.gif
kornelia132
DominikaK, ale Ty to która????????
gosiata1
Beciu operacją sie nie martw,szybko pójdzie,a blizny nie będzie widać.Moja kleżanka tez miała i blzny prawie nie widać 06.gif  
dominika1 ja tez zastanawiałam sie kiedy wkońcu napiszesz 03.gif  bo widziałam cie jak podczytywałas 03.gif  
DominikaK ależ twój Kajtuś silny i pomyśleć,że on i Wiki są z jednego dnia,a Wiki jeszcze nawet sama nie siedzi 13.gif
DominikaK
Kornelio - bluza Vadera czarna, kucy, kucam w rogu icon_smile.gif
Becia;)
nieeee chceee mi się uczyć 08.gif leniwa jestem

a wkleję wam mojego czarusia 03.gif



nie pamiętam jak powiększyć to zdjęcie żeby było większe na forum 21.gif
DominikaK
Ale Kubus sie zmienił !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ale go wyciagneło !!!!!!!!!!!!!!!! sliczny !!!!!!!!!!!!!!!
aanicha
Fajny czaruś z Kuby!

Dominika ja Cię poznałam, i nawet Waszą galerię pooglądałam!!! Na tym z II to jesteś, chyba w ogrodniczkach ale na tym z IV to Cię nie znalazłam
kornelia132
Fajny, Beciu! Słodziak!
DominikaK
nie ma mnie na klasowym w 4 klasie, bo wtedy byłam u lekarza, to był 7 mc ciazy icon_smile.gif icon_biggrin.gif wiec moze i lepiej icon_wink.gif
ggosia_21
Witam popołudniowa......
Za 6 miesięcy Dari brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
Kajtek poprostu niesamowity 23.gif ....
Też mi się marzyło dać mojemu synkowi Kajtuś na imię, no ale mąż miał większą siłę przebicia 04.gif
Wszystkie dzieciaczki cudne.........

Mam pytanko, czy dajecie już swoim maluchom żółtko???? Jeśli tak, to czy zamiennie z mięskiem czy razem????
Michaś dziękuję za pochwały 03.gif 03.gif 03.gif
MONIA B
daje swojej zoltko ale wtedy miesa nie

aanicha tak ropialo jej miala na okolo czerwone i pod okiem podpuchniete

zdiecia super i filmik
DominikaK
Dzięki, dziewczynki

Gosiu - tak, jak pisze Moia, kiedy daję pół żółtka KAjtkowi (do zupki, takie kluseczki się robią), to wtedy nie daję mięska
malinka1978
hey,,, ale wieje u nas, łeb odpada....

bylam na poczcie, wysylalam pit 37 bo mam urzad skarbowy 20 km od siebie.... paranoja w kraju ale tak daleko nie pojade nawet samochodem....

julek spal 1,5 godz, teraz tez zasnal huba na halny icon_smile.gif
gosiata1
Malinko ja ci wyszło z tym podatkiem,odliczyłas małego??Ja nie mam pojęcia jak to zrobić i gdzie sie to odlicza 21.gif 21.gif Jak z tym zwrotem za dzieci dostajesz całośc to co odliczysz??
malinka1978
martka skoro jej smakuje bebilon to daj jej to mleko... tak jak pisze na opakowaniu takie jest moje zdanie.... Nasz Julek zjada podobnie jak na opakowaniu do tego raz obiadek i raz deserek. dostaje tez kaszke 1 raz, i do kazdego mleka po lyzeczce kleiku kukurydzianego bo bez zapachu kleiku nie chce mi zjadac NAN HA 2. tylko to mleko zje innego nie ruszy....
nieraz ma taki dzien ze zje mniej mleka ok 150 ml , 120 ml , nie zawsze 180 czy 200 ml.

becia kuruj sie, aby wszytsko dobrze było z Twoim zdrówkiem... a operacji strasznie bym sie bała... przytul.gif przytul.gif
haniu ojej, biedna Daria, aby jej szybko przeszlo, a jak nie spi to mozliwe ze na zabki, bo nasz Julek tez teraz od tygodnia sie budzi co chwile w nocy....

[b]chojna prosze o meila z tymi poradami co do usypania bo do mnie nie doszly.... [/b]
DominikaK
te odliczenia na dziecko, to chyba można było do końca stycznia tylko, D. rozlicza firma, jeszcze nigdy zwrotu kasy nie było icon_sad.gif
malinka1978
chojna mój email kate.2005@interia.pl

gosiata ja odliczlam na męża 858 zł. bo tyle mial podatku... ja wypelnialam to poprzez pomoc plyty załączonej do gazety. powpisywalam dane i sam mi komputer obliczyl.... pit 37 i zalacznik O.
ja nie moge odliczac bo nie prac owalam w 2007 roku. nie musi byc rzadnych rachunków , wystarczy ze dzienko sie urodzilo w 2007 roku i trzeba dolaczyc ksero aktu urodzenia dziecka.
DominikaK
aaan no i jak powiedziałam o tymodliczeniu na dzieci, to mi babka z firmy meza powiedziała,z e to do końca stycznia można było, a teraz jest połowa lutego, więc po ptakach :/ a nie ukrywam, ze pieniadze by sie przydały, zwłaszcza, zę w mieszkanie idzie strasznie dużo,a aksa siekończy z kredytu :/
malinka1978
dominikak dają teraz kase, pozmienialo się.na lepsze:)
malinka1978
dominiakak a jak mój mąż dopiero teraz dostal rozliczenie z pracy , a w urzedzie skarbowym nic mi nie mowila ze za pozno....
a jak sie okaze ze za pozno to na darmo zesmy sobie smaka
kornelia132
tO NIE MOżLIWE, żEBY BYłO ZA PóźNO, JAK ULGA NA DZIECKO TO ULGA NA DZIECKO!!!!
pRZECIEż CHYBA NIE MOżE BYć TAK, żE JAK SIę ZłOżY PIT ROCZNY DO KOńCA STYCZNIA TO ULGA OBOWIąZUJE, A JA KPOTEM, TO JUż NIE!
nA PEWNO PRZY LINIOWYM NIE MA ULGI.
a MóJ ZARABIAJąCY Mąż JEST NA LINIOWYM I NIE MOżEMY NASZYCH KOCHANYCH DZIECI ODLICZYć.

O capslock miałam...
kornelia132
Może to chodziło o coś takiego:

W przypadku rocznego obliczenia podatku od dochodu przez płatnika podatnik może korzystać wyłącznie z ulg dokonywanych przez płatnika. Do takich odliczeń zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych należy również ulga na wychowywanie dzieci. Ulga ta przysługuje jednak pod warunkiem, że podatnik przed 10 stycznia 2008 r. złoży płatnikowi oświadczenie - odrębne od PIT-12 - w którym stwierdzi, że spełnia warunki określone w art. 27f ustawy o PIT, wskaże liczbę dzieci, na które przysługuje odliczenie, oraz poda kwotę odliczenia obliczoną zgodnie z ustawowymi wytycznymi.

wklejam link:
https://parenting.pl/o-wszystkim/980-aby-od...informacja.html
malinka1978
wlasnie, jak odliczenie to odliczenie, do konca kwietnia mozna skladac
malinka1978
kornelia nie strasz, bo sie zalame
kornelia132
Że co Malinka?
kornelia132
Aha, zobaczyłam.
Czy to znaczy, że W pracy przygotowali pit roczny?
Do licha, powinna księgowa chyba dać formularz do wypełnienia w odpowiednim czasie!?
kornelia132
CYTAT(DominikaK @ czw, 28 lut 2008 - 13:06) *
aaan no i jak powiedziałam o tymodliczeniu na dzieci, to mi babka z firmy meza powiedziała,z e to do końca stycznia można było, a teraz jest połowa lutego, więc po ptakach :/ a nie ukrywam, ze pieniadze by sie przydały, zwłaszcza, zę w mieszkanie idzie strasznie dużo,a aksa siekończy z kredytu :/


DominikaK, a nie ma możliwości, żebyście się sami rozliczyli?
A nie pracodawca?
Przecież odliczyć kasę za trójkę dzieci - to nie byle co???
kornelia132
Malinka, jeśli sama rozliczałaś, to wszystko gra.
Z pracy Twój mąż dostał Pit o jego zarobkach za 2007 r.
A potem Ty wypełniłaś PitO i chyba jest dobrze.
Kasa Twoja. (Wasza)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.