To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

*** Pażdziernikowe wrzodki 2007 *** już po raz czwarty

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
bibiczek
Madziatl- przytul.gif przytul.gif
ajlonka
Nercia, bardzo mi przykro z powodu Pawełka, dużo siły teraz dla rodziców i reszty rodzinki przytul.gif przytul.gif przytul.gif

A rehabilitacja Olci znając Wasze możliwości pójdzie raz dwa, zdolne dziewczyny jesteście 06.gif

CYTAT(OLA77 @ Mon, 19 May 2008 - 18:41) *
A twoja Ola robi tak wielkie postępy że niczym sie nie martw. Popatrz na moją, rozwórki nie nosiła a ma blokadę. Leniuch z niej i tyle! Moja na zajęciach z rehabilitantką była grzeczna, za to w domu nie podobają jej się te ćwiczenia. ale powiem wam że chyba widzę jakieś postępy, bo mała teraz bardzo często się obraca. oby tak dalej a będzie ok.


Ola wielkie uściski dla Lenki od ciotki, super dziewczynka jest to pewnie, że postępy szybko są

Tusiol
oj to teraz już nie zaznasz spokoju jak Jachu wyruszył w teren 04.gif 04.gif . Ja Adasia to już tylko w kojcu albo łóżeczku mogę spuścić na chwilę z oczu. U nas progów nie ma więc było łatwiej, ale u moich rodziców progi pokonywał i też mieszkanie zwiedził a kocia miska z wodą po raz pierwszy została już wylana 08.gif 08.gif oj będzie się działo będzie 37.gif 37.gif 37.gif 37.gif


Bibiczek
poobiadkowa Julka jest poprostu obłędna 04.gif 04.gif 04.gif Widze, że masz łóżeczko Coneco turystyczne. My właśnie zamówiliśmy żeby na wyjazdy było, jutro pewnie przyjdzie 06.gif

CYTAT(Tusiol @ Mon, 19 May 2008 - 20:00) *
Eee a skąd ten smutny emotek na końcu 21.gif .
Mój jeszcze wczoraj tak nie śmigał a dziś proszę. To kwestia dnia, chwili więc daj jej święty spokój i delektuj się tym, że nikt Ci liści nie obrywa 08.gif .


święte słowa, jak napisał Tusiol ciesz się jeszcze wolnością, potem będą chwile, że wspomnisz jak leżała jak naleśnik lub ew. przewracała się na boki i pełzała w kółko (uwierz na słowo) 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif
ajlonka
CYTAT(bibiczek @ Mon, 19 May 2008 - 20:45) *
każde się jakąś umiejętnością pochwalić może. Hania i Adaś stoją. Jasiu śmiga. Oskarek siada. Ola pełza. A Julsik?

a Julsik pięknie siedzi i bawi się na siedząco a Adaś nie chce, a gada Julsik jakieś sylaby?
nercia
bibiczek Ola pełza, ale źle. 43.gif 08.gif A tak poza tym to każde dziecko rozwija się we własnym tempie i nie trzeba porównywać. Wiem, że łatwo mówić, ale taka jest prawda. Zobacz... jak spojrzysz na książki to dziecko samo siada pomiędzy 6-10 miesiącem i wszystko jest w normie. Te widełki normalności są bardzo szerokie. Głowa do góry. A tak wogóle to masz śliczną, zdrową córeczkę i nie doszukuj sie powodów do zmartwień. Niektórzy nie mają tyle szczęścia by cieszyć się z macierzyństwa lub dzieci rodzą się chore lub umierają jak ostatni przypadek w mojej rodzinie. Grzechem jest więc narzekanie jeśli ma się zdrowe cudowne dziecko, a narzeka dlatego, że nie pełza wtedy, gdy my byśmy tego chcieli. Przyjdzie i na nią pora.

Jeśli masz możliwość to ćwicz z nią. Zachęcaj do pełzania jakimiś atrakcyjnymi zabawkami, samą sobą, baw się, angażuj w czasie jej aktywności. Dużo turlaj, nawet jeśli już umie. Nie podawaj zabawek kiedy się domaga tylko zachęcaj, aby sama po nie sięgnęła. I dużo na brzuchu niech przebywa, to podstawa. Bez tego sama nie zacznie się przemieszczać. Siedzenie na tym etapie nie powinno być główną atrakcją, ale właśnie ostatecznością w dniu jęczydupy. 08.gif

Acha zauważyłam że macie te kulki sensoryczne FP podobają się małej? Ja chcę Oli kupić, żeby miała co ścigać po podłodze i nie wiem czy warto.

Tusiol Jasiek zdobywca. Super.

Ola Super, że są postępy. Oby tak dalej.
ajlonka
Nercia kulki sensoryczne?
to coÅ› takiego https://allegro.pl/item366793917_fisher_pri...oryginalne.html
a tu drugie https://allegro.pl/item366355629_kulki_kloc...yskool_wwa.html
Ja właśnie jestem na etapie oglądania jakiś nowych zabawek dla Adasia, bo ma nie dużo takich którymi się bawi. Wogóle go nie kręcą na przykład żadne miśki i pluszaki. Wczoraj furorę zrobiła ozdoba choinkowa : dzoneczki Takie prawdziwe dwa dzwonki nie za duże nie za małe - do małej buzi bezpieczne 03.gif 03.gif i bardzo mi się podoba dzownienie i branie do buzi, ślady zębów już na dzwonkach są 43.gif 43.gif Więc muszę się zastanowić i poszukać czegoś co mogło by być dla niego fajne
bibiczek
Dziewczyny w celu wyjasnienia ja nie narzekam tylko tak sobie gadam. z córci jestem bardzo dumna cieszę się że jest zdrowa i zazdroszczę w pozytywnym sensie bo cosik mi się tak wydaje że nie do końca tak jak chciałam została zrozumiana moja wypowiedź. Wszystko przez to że nie mam emotek oddających pewne sprawy 21.gif
Nercia - kulki są bardzo fajne ... to stukania 06.gif . Bo lecą (przynajmniej po mojej podłodze) tak szybko że troszkę za daleko jak na mozliwości Julki ale myślę, że jak tylko zacznie się lepiej przemieszczać to będą jeszcze bardziej interesujące 08.gif
nercia
ajlonka Właśnie takie, są tez klocki. Generalnie cechuje je to, że każdy klocek/kulka ma inny gadżet w środku. Podobno dzieciaki bardzo je lubią. Ja chcę kulki, żeby Ola po nie pełzałą i miała większą motywację. Choć ostatnio jak widać było na filmiku działa na nią pilot od TV, moja komórka i kapcie. 29.gif
bibiczek
Nercia- a co do brzucha to moja młoda od maleńkości bardzo dużo przebywa na brzuchu nawet w łóżeczku tak spi ponieważ urodziła się z przepukliną, więc ćwiczymy bardzo dużo. Zabawki jej rozkładam, turlamy się i bawimy razem. Ogólnie robię wszystko to co opisałaś.
blaire
nercia, jak chcesz odkupić używane to służę wink.gif Mam żyrafę z klockami. Kulki mam też, ale nie jestem pewna czy w domu. Na zlot mogłabym zabrać icon_wink.gif
nercia
Kapcie i komórka to inny filmik, ale też działają. 06.gif

bibiczek
A ja tak w celu przypomnienia Ci jak świetnie dziecko masz taką sobie pogadankę strzeliłam. Czasem takie zapędy mam. 08.gif
bibiczek
CYTAT(nercia @ Mon, 19 May 2008 - 20:10) *
Grzechem jest więc narzekanie jeśli ma się zdrowe cudowne dziecko, a narzeka dlatego, że nie pełza wtedy, gdy my byśmy tego chcieli. Przyjdzie i na nią pora.

powiało kazaniem 13.gif a ja sobie tak tylko ....
nercia
CYTAT(blaire @ Mon, 19 May 2008 - 21:27) *
nercia, jak chcesz odkupić używane to służę wink.gif Mam żyrafę z klockami. Kulki mam też, ale nie jestem pewna czy w domu. Na zlot mogłabym zabrać icon_wink.gif



06.gif 06.gif 06.gif 06.gif Chętnie. Dzięki. Co do ceny to się dogadamy. 06.gif

bibiczek
CYTAT(nercia @ Mon, 19 May 2008 - 20:29) *
taką sobie pogadankę strzeliłam. Czasem takie zapędy mam. 08.gif

to już zauważyłam 08.gif przy okazji bodajże karmienia 06.gif
blaire
nercia jasne, że się dogadamy. Biorę więc na zlot żyrafę z klockami. Poszukam też kulki. Część na bank jest na działce, ale możliwe, że będę tam w czwartek. Jesteś zainteresowana czymś jeszcze?
nercia
CYTAT(bibiczek @ Mon, 19 May 2008 - 21:30) *
powiało kazaniem 13.gif a ja sobie tak tylko ....


No mi czasem takie kazanie wyjdzie, zwłaszcza dziś... mocno mnie ta cała sytuacja z Pawełkiem przybiła.
bibiczek
a co do tych kulek to moja owszem siega do nich ale np. jak turlamy je z mężem do siebie, albo ja z ręki do ręki. Ale jak już sama je gdzieś ;rozpędzi; to szybko traci z pola widzenia i już jej to nie bawi
bibiczek
CYTAT(nercia @ Mon, 19 May 2008 - 20:33) *
No mi czasem takie kazanie wyjdzie, zwłaszcza dziś... mocno mnie ta cała sytuacja z Pawełkiem przybiła.

domysliłam się z tonu Twojej wypowiedzi. Któraś z dziewczyn pytała, ale nie wiem czy przegapiłam odpowiedź czy nie odpisałaś. Ile za wczesnie się biedactwo urodziło? A miał rodzeństwo czy to pierwsze dziecko kuzynki? No i wiadomo czemu tak wczesnie zaczęła się akcja porodowa? Nie próbowalo jej troszkę zwolnić żeby maluszka wzmocnić?
Oczywiście jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj, zrozumię przytul.gif
nercia
CYTAT(blaire @ Mon, 19 May 2008 - 21:32) *
nercia jasne, że się dogadamy. Biorę więc na zlot żyrafę z klockami. Poszukam też kulki. Część na bank jest na działce, ale możliwe, że będę tam w czwartek. Jesteś zainteresowana czymś jeszcze?


Na razie na kulki się napaliłam i właśnie klocki z Żyrafą. Myślę, że rozkręcę się w temacie zabawek wraz z rozwojem Olci. Jak mi coś przyjdzie do głowy to się zgłoszę. Dzięki.
blaire
Mam jeszcze wiaderko z klockami-kształtami,o taki
https://allegro.pl/item363903385_fisher_pri...rko_sorter.html
także samochodzik z klockami kształtami wink.gif
bibiczek
jaką żyrafę? 06.gif
blaire
CYTAT(bibiczek @ Mon, 19 May 2008 - 20:41) *
jaką żyrafę? 06.gif

TakÄ….
nercia
bibiczek 6-ty miesiąc. Dwudziesty któryś tydzień. Dokładnie nie wiem. Było to 5 dziecko mojej kuzynki. Ale około 5 lat temu chorowała na nowotwór węzłów chłonnych i wyszła z tego cudem. Wszyscy tą ciążę traktowali jako kolejny dar od Boga i cud. Dziewczyna od życia ciągle dostaje solidne kopniaki, a jest osobą niezwykle optymistyczną, wesołą i pełna życia. Dlatego trudno się pogodzić z tym jak los bywa okrutny wobec niektórych. Dlaczego tak się stało, nie wiadomo. Ogólnie od początku źle się czułą, była kilka razy w szpitalu. Akcja się rozpoczęła i nie dało sie wyhamować.

blair Na razie na żyrafie poprzestanę, bo P. już na mnie krzyczy, że same duże zabawki małej kupuje i nie ma gdzie tego trzymać. Więc jak mu po zlocie do domu z żyrafą wrócę to nie wiem czy nas wpuści. 37.gif 43.gif
bibiczek
Żyrafa bomba 06.gif
Nercia- tak mi przykro to strasznie wcześnie...
ajlonka
CYTAT(nercia @ Mon, 19 May 2008 - 21:26) *
ajlonka Właśnie takie, są tez klocki. Generalnie cechuje je to, że każdy klocek/kulka ma inny gadżet w środku. Podobno dzieciaki bardzo je lubią. Ja chcę kulki, żeby Ola po nie pełzałą i miała większą motywację. Choć ostatnio jak widać było na filmiku działa na nią pilot od TV, moja komórka i kapcie. 29.gif


na widok pilota to Adaś dostaje takiego przyspieszenia że prawie mu się stópki kopcą 04.gif 04.gif 04.gif Komórka też jest bardzo interesująca ale tą rzadko ma w zasięgu wzroku, a kapci nigdy nie przepuści czy to na przedpokoju czy jak sa u kogoś na nodze a on pełza, to zawsze chce dorwać 04.gif 04.gif
ajlonka
Blaire, jakiego masz super avatara, normalnie kobieto nie poznałam Cię. Świetne
ajlonka
Ja zmykam spać. Adaś coś niespokojnie śpi, pewnie ma koszmary po tych dzisiejszych przejściach. Dobrej nocki wszystkim
anax
ja zamierzam kupic garnuszek na klocuszek na dzien dziecka.
nercia to smutne ze dzidzius odszedł
użytkownik usunięty
Hej

anax super Szymek. Zmienił się przez ten rok ponad jak go nam pokazujesz.

Truska bardzo ładnie wyglądałaś na chrzcie.

bibiczek ależ masz radosną córkę

A moje dziecko przestało siedzieć. Znaczy samo już nie siada, tylko jak się go posadzi. Upadł raz sięgając po zabawkę, ale nic sobie nie zrobił, tylko mocno się przestraszył i od tego momentu przestał siadać icon_sad.gif

Ja dzisiaj miałam kiepski dzień. Wszystko pod górkę. Na szczęście mąż mnie pocieszył dużą paką sushi przyniesioną wieczorem.

Te kulki fajne muszę je kupić icon_smile.gif
Zelda
hej dziewczyny
nercia bardzo mi przykro 41.gif 41.gif
nie ma nic gorszego od starty dziecka 41.gif 41.gif
anax truska tusiol fajowe fotki
bibiczek sliczna coreczka,Hania podobnie wyglada jak "zje'
ajlonka brawo dla Adasia!!
nercia super Olenka pelza
blaire zyrafa swietna ,od ktorego miesiaca?
zapomnialam co mialam napisac..tak mi smutno po przeczytaniu posta nerci...
Hania szaleje maxymalnie,ja padam na twarz wieczorem
laska spi doslownie pol godziny dziennie,nie dziwie sie ze tak malo wazy...
jak znajde chwile to filmik wkleje bo moje dziecko juz chodzi...
oczywiscie trzymane za raczke,denerwuje sie bo jej nie pozwalam ,w zwiazku z tym musze ja nosic 29.gif
OLA77
blaire a ile byś chciała za żyrafkę? oczywiście z kosztami przesyłki.
bibiczek
witam i zapraszam na kawkÄ™.
D. pojechał do pizzeri ale tylko na 2h wypiec bułki do kebaba i będziemy mieli cały dzień dla siebie 06.gif .
Jestem bardzo szczęśliwa. Szkoda tylko że pogoda brzydka 13.gif
bibiczek
A moje dziecko cierpi na cycyzm. Nic tylko przy mnie, a jak ją na ręce biorę to aż się rączkami mi w szyję wczepia. Podobno to normalne u dzieci w wieku 7 miesięcy (moja sobie chyba teraz przypomniała że tego 'nie przechodziła' 08.gif )
bibiczek
Jula brzuszkuje na podłodze, ale żadne zabawki ją nie interesują tylko krzyczy wniebogłosy 29.gif icon_evil.gif
A jeszcze wczoraj gadałam z mężem o drugim 43.gif
bibiczek
Jlin na drzemce a ja siÄ™ biorÄ™ za prosowanie.
A Wy śpiochy gdzie jesteście?
OLA77
bibiczku no przecież jam jest!

na mnie też czeka góra prasowania, mała spi- ale mi się nie chce.
a co do tulenia, to moja też ma okres ogromnej namiętności do mnie. zaciska te malunie rączki na mojej szyjce i tuli główkę w moją twarz- jakież to słodkie jest!
bibiczek
Ola77 to dajemy. Odrobimy się z prasowaniem a potem luz. Pogoda dziś coprawda nie zachęca do niczego, ale ja mam i tak humor super przez mężula
bibiczek
Moja za to prztula się ciągnąc moją głowę za włosy do siebie. Ostatnio tak się 'tuliła' do mojej mamy (włosów) że aż ciągnąc się za te włosy usiadła 08.gif
madziatl
Dziendoberek 06.gif

my juz tez na nogach, zaraz spadamy do lekarza
u nas noc fatalna, Oskar czesto sie budzil i plakal nie wiedziec dlaczego a jak sie obudzil przed 12 w nocy to nie zasnal do 2 21.gif i nic mu nie pasowao, wszystko bylo zle, rano zreszta tez obudzil sie z podobnym humorem, teraz jak sie nim nie interesuje to siedzi juz chwilke i bawi sie zabawkami i gada sam do siebie
bibiczek
Madziatl- przytul.gif
Paseczek masz superaśny
madziatl
CYTAT(bibiczek @ Tue, 20 May 2008 - 10:50) *
Madziatl- Paseczek masz superaśny

mam nadzieje, ze bedzie sie czesto aktualizowal 29.gif dzis sie zwaze to zobaczymy czy cos znowu ruszylo 03.gif
anax
Hej ja też już na nogach.
Szymek dziś miał wcześniej do wszkoły i zaspaliśmy trochę.mąż wyszedł z domu i zapomniał mnie obudzić.młoda spała to my też.ale chłopak się wyrobił w 20 min i poleciał sam do szkoły.

A ja muszę powiedzieć ze od dwóch tygodni moja glista tak szczypie i ciągnie za włosy że szok.I to najbardziej ciągnie żeby po buzi drapnąć.Załatwiła szymka pod okiem przed komunią.
Szymek już nie boi sie jej brać na ręce.Wyciąga ją nawet z łóżeczka sam i nosi wygłupia się z nią.

Ale ze mnie gapa zaomniałam was zaprosić na komunijne ciasto.No to nadrabiam.I kawusia też jest.No to kto się skusi.Jest serniczek i budyniowiec na biszkopcie.Reszta zjedzona icon_smile.gif
OLA77
madzia moja też dzisiaj kiepską noc miała, budziła mi się 3 razy z płaczem.
OLA77
anax jeżeli ciasta są bez rodzynek- fuj, to ja chęęęęęęęęęęęęęętna jestem!
bibiczek
Anax- a ja na to z budyniem bardzo chętna. Może podwójna porcja?
bibiczek
Kasiunia- czekam niecierpliwie co tam u Was?
kasiunia
cześć
maja pytałaś na jakiej podstawie ta lekarka podejrzewa mukowiscydozę - powiem szczerze, byłam w takim szoku, że nie pamiętam. wymieniła kilka objawów jakie mała ma, m.in. to nieprzybieranie i podpuchnięte oczy (to akurat taka jej uroda, bo maja też ma), ale co więcej to nie pamiętam.

wciąż jesteśmy na etapie diagnozownia się, wiemy już że serce ok, usg brzucha też. wczoraj była kłuta (3x!! 41.gif ) na skłonność do alergii, niewydoloność nerek i poziom żelaza. najgorsze że to badanie na mukowiscydozę dopiero 2 czerwca a wynik 4-go... nie wiem jak to wytrzymam. jakoś tak w środku wiem, że nie ma tego, ale boję się i tak, na pewno rozumiecie

i kurna co i rusz pojawia się ktoś z tekstem "ojeju jaka sliczna jaka drobniutka jak laleczka" a mnie łzy w oczach stają bo wolałabym żeby była tłustym bobasem..

wasze dzieciaki wszystki śliczne icon_smile.gif

macie schizę czystościową jak wasze dzieci na podłodze? ja mam 43.gif . wiadomo że w butach po pokoju nie chodzimy, ale nie myje się paneli codziennie i czasami widzę oczyma wyobraźni stada owsików które je moje dziecko icon_wink.gif rączki co chwilę są przecierane chusteczkami. przesadzam?

zaraz wam spróbuję pokazać Jul
kasiunia
kasiunia
kasiunia
kasiunia
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.