To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MAJUSIE 2007 cz. VI - wiosennie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41
dankin-82
normalnie dopiero skończyliśmy z D zakupy internetowe, Boże ile tego było wrrrr jeszcze tylko zapłacić 29.gif



Ilonka poradź coś kobieto: Kulkce strasznie popękały usteczka aż do krwi, kupiłam w aptece jakąś pomadkę ale nie działa może coś doradzisz bo biedna męczy się już drugi tydzień 32.gif
dankin-82
ach jeszcze wsprawie kostiumów kąpielowych to Kulka ma ichj masę, za taniochę można kupić na allegro nowiutkie więc sobie nieżałowałam bo jak to ja zdecydować się nie mogłam 37.gif



w temacie lustra jestem nieosamotniona więc mi szczerzew ulżyło 04.gif 04.gif 04.gif


co do wózka to aż się załamała taki był wielki wybór 29.gif 29.gif 29.gif ale po przetestowaniu jestem nawet zadowolona, śmiga super, lekki, Kulka wywala się w nim i wygląda jakby popiła.......no ale nie wiem jakim cudem zgubiłam koc dziecięcy i to całkiem spory 21.gif jestem zła bo chodziliśmy w miejscach tłumnie uczęstszanych i jakoś nikt uwagi nam nie zwrócił że coś wyleciało, potem z małą zrobiłyśmy sobie jeszcze wieczorny spacerek ale wszytsko posprzątane




dobra lecę lulu bo padam
nińka
Tusia my mamy dokładnie taki rowerek jak wklejasz, tylko niebieski. Mi się bardzo podoba i zdaje się, ze ma nawet melodyjki przy kierownicy, tylko o tym zapomniałam icon_smile.gif
dankin-82
no i chciałam jeszcze zameldować że może mnie nie być jakiś czas bo kończy nam się jutro umowa na internet a nie było mczasu podpisać nowej, dziś mamy iść i zobaczymy najwyżej zaglądnę w następnym tygodniu 41.gif
TAQILLA
CYTAT(dankin-82 @ Fri, 09 May 2008 - 08:36) *
no i chciałam jeszcze zameldować że może mnie nie być jakiś czas bo kończy nam się jutro umowa na internet a nie było mczasu podpisać nowej, dziś mamy iść i zobaczymy najwyżej zaglądnę w następnym tygodniu 41.gif


Co za niedopatrzenie 21.gif karramba!
Melduj się obowiązkowo jak najszybciej!




u mnie 1:15 - pasowałoby isc spać może? icon_twisted.gif
chaton
CYTAT(TAQILLA @ Fri, 09 May 2008 - 00:23) *
Bardzo dziekuję - ale nie wiem czy zauwazyłaś, ze się "schowałam" do zdjęcia - tak specjalnie wink.gif
A z zakupów dooopa i to wielka - ani pół kiecki nie kupiłam 21.gif Dla Olivii miałam już co prawda w koszu dresik ze spódniczką na lato ale jak zobaczyłam kolejkę do kasy to swtierdziłam: po co dziecku dresik z krótkim rekawem? No i wyszłysmy ze sklepu z pustymi rękoma icon_twisted.gif

Wypad na skwerek super! I w związku z zdjęciami mam pytanko:
Strój kąpielowy Ewa ma bawełniany czy z lycry (tak się to pisze?) ? Ostatnio tez oglądałam kostiumy dla Olivii i zapałałam miłością - piękne są tylko, ze tutaj 95% kostiumików to własnie lycrowe i nie wiem czy kupowac taki czy może pokombinować cos z body bawełnianymi? Lycra nIby szybciej schnie itp ale jakoś tak... za bardzo sztuczna mi się wydaje dla takiego malucha icon_rolleyes.gif


Juz sprawdzam, slonce... 90% bawelny i 10% elastyny czy jak to tam po polskiemu. 43.gif
Bardzo sie fajnie sprawdzil kostium. Ja specjalnie taki z nogawkami kupilam ze wzgledu na pampka. Tez nie widze dziecka w samej pieluszce do wody publicznie wkladac, w domu to co innego. 29.gif Byly w skklepie i takie wyciete na dole jak dorosly stroj kapielowy, a nawet takie z figami i stanikiem dla rocznego dziecka 37.gif ale cos mi sie nie widzialo cos takiego z wystajaca pieluszka na tylku.
Pod kostium wlozylam pieluszke do wody "little swimmers", one bardziej przylegaja i nie bylo wcale widac, ze jest pielucha, efekt calkiem calkiem. 06.gif
Natomiast czuje sie winna za to wczorajsze pluskanie, bo w nocy Ewa mi kaszlala... chociaz woda tak jest letnia i fontanna taka specjalna dla dzieci, a stopni bylo 35... nie chcialam, zeby mi sie dziecko przegrzalo. 32.gif
chaton
2x diabel.gif

Tusia8
Witojta!!

chaton-zdróweczka dla Ewuni, mam nadzieję, że to tylko epizod z tym kasłaniem.

Ilonka-to właśnie w poznaniu taki marny wybór jest icon_sad.gif W Skarżysku, to nawet nie mam co patrzeć, na pewno nie będzie.

Taqilla-hihi, Ty naprawdę masz normalny rowerek. Wiesz, jakie u nas są najbardziej popularne? O takie:

https://allegro.pl/item354214029_bajeczny_r...imi_kolami.html

Jak dla mnie, to jakiś horror 29.gif

Mariola, masz może na myśli, że są badziewiaste? I do tego kiczowate? icon_smile.gif No szkoda skarpetek bardzo, ale za to ktoś inny się ucieszy 04.gif

Dankin, fajnie, że zakupy zrobione-no i z tym internetem to fatalnie. Ale może się uda i nie znikniesz!!

Emilka nadal kaszle. Ilonka, ona bierze Pyrosal. Ale to ma działanie przeciwkaszlowe. Czy nie powinna na mokry kaszel mieć coś wykrztuśnego? Bo jej tam charczy i charczy.
dankin-82
niby jestem ale mi się nic kompletnie nie chce ehhhh



wczoraj Kulka miała spotkanie pierwszego stopnia ( a właściwie zerowe 37.gif ) z piaskownicą, cała piaskownica wolna więc dziecię moje szalała na maxa, pobawiłyśmy się i zadzwonił tel., Kulka nadal szaleje aż tu nagle postanowiła wyjść z piaskownicy, wszystko było super aż do momentu gdy młoda w ostatniej decydującej chwili postanowiła cofnąć łapki do tyłu i centralnie wylągowała twarzyczką w piach, była dzielna nie zapiszczała nic, aż tu ją podnoszę i o mało nie padłam bo wykremikowałam młodej pyszczek i piach dokładnie przylepiony był wszędzie, tak więc miałam piaskową babę 04.gif umyłyśmy się i Kulka niezrażona poszła z powrotem do zabawy, ale żebyście widziały jak się babka na mnie patrzyła, że nie pilnuję i niebiadolę nad małą jaka to jej się krzywda stała; gdyby młoda płakał to co innego a ta była wręcz uchachana to nie było powodu do tragedii, pewnie nie pierwszy i nie ostatni no ale zapomniał wół jak cielęciem był 29.gif




a nam za oknem szykuje się jakaś pokaźna impreza tylko nie wiem z jakiej okazji taki "festyn" 29.gif
dankin-82
CYTAT(TAQILLA @ Fri, 09 May 2008 - 09:16) *
Co za niedopatrzenie 21.gif karramba!
Melduj się obowiązkowo jak najszybciej!



hehe WIELKA MATKa czuwa 04.gif 04.gif 04.gif
chaton
CYTAT(Tusia8 @ Fri, 09 May 2008 - 10:38) *
Witojta!!

Taqilla-hihi, Ty naprawdę masz normalny rowerek. Wiesz, jakie u nas są najbardziej popularne? O takie:

https://allegro.pl/item354214029_bajeczny_r...imi_kolami.html

Jak dla mnie, to jakiś horror 29.gif



Tusia: no ochyda! 29.gif 29.gif 29.gif Wisz, ja ten nasz w Polsce kupilam i nawet po przystepnej cenie! A jest na prawde dobry, bo ma ochrone i jest ewolutywny. Mozesz go uzywac od 10 miesiecy do dwoch lat, polecam!
Tusia8
chaton-a możesz mi powiedzieć, jakiej on jest firmy? Bo tak to nie wiem, jak szukać.
dankin-82
Uwaga robie babke


Najpierw łopatka





E nieeeee, grabki lepsze






Teraz mocno mocno trzeba „walić” i babo babo……





Chwila prawdy





Ehh nie wyszła






Nie ma, naprawdę nie ma





No za mało było piasku





dziwne






Jakiś kiepski ten przepis, mam swój lepszy , wystarczy rączka









chaton
CYTAT(Tusia8 @ Fri, 09 May 2008 - 11:23) *
chaton-a możesz mi powiedzieć, jakiej on jest firmy? Bo tak to nie wiem, jak szukać.



Kotuniu: jasne, jak tylko mala sie obudzi, to sprawdze, bo jest w jej pokoju. Pamietam, ze w Smyku kupilam i kosztowal ponizej 200zl. 06.gif
chaton
Tusia: Smart trike sie nazywa icon_smile.gif
Tusia8
chaton-bardzo dziękuję icon_smile.gif W takim razie sprawdzę u nas w Smyku, może będą.
TAQILLA
tym razem ja - zieeeewwwww....( eve69 nie ma monopolu 29.gif )



CYTAT(Tusia8 @ Fri, 09 May 2008 - 10:38) *
Taqilla-hihi, Ty naprawdę masz normalny rowerek. Wiesz, jakie u nas są najbardziej popularne? O takie:

https://allegro.pl/item354214029_bajeczny_r...imi_kolami.html

Jak dla mnie, to jakiś horror 29.gif


Tusia8 ALE ZWIERZ 10.gif Faktycznie paskuda - oczopląsu można dostać. I na stówę wygrywa melodyjki cyrkowe 04.gif
To nasz w porówananiu z tum cudem faktycznie jest normalny, no i efekty dźwiękowe to nie melodyjki tylko własnie te nieszczęsne misie "liczą", bo rowerek wg producenta jest od drugiego roku zycia więc można dziecia wtedy zacząc uswiadamiac w kwestii cyferek icon_mrgreen.gif

dankin-82 Julka robiąca babkę bosssska! 03.gif


ide nakarmic Olivię i może uda mi się jeszcze na chwilę oko zdrzemnąć wink.gif
dankin-82
Dziewczynki.......informuję że macie wolne ode mnie najprawdopodobniej do wtorku 06.gif 06.gif 06.gif proszę grzecznie pisać tylko nie za dużo żebym nocy nie zarwała na nadrabianie zaległości 08.gif





jeszcze co do odgłosów z rowerka to Kulka zamęczyła zwierzaki i żaden już głosu nie daję hehe pewnie baterie siadły ale nam jakoś nie spieszy się z ich wymianą 04.gif



buziaki Kochanę będę tęsknić 41.gif 41.gif 41.gif
dankin-82
jeszcze fotki 08.gif









i nasza BALBINKA 04.gif




TAQILLA
CYTAT(dankin-82 @ Fri, 09 May 2008 - 19:23) *
i nasza BALBINKA 04.gif



urocza BALBINKA - FALBANKA 06.gif
a jakie chudziutkie nózie ma Julka 10.gif Moja Olivia to nogę ma jak dąb 29.gif

Będziemy tęsknić - melduj się we wtorek!



a mnie się chce.... NIC! Jakis taki sexualny dzień dzisiaj mam a muszę jechać na zakupy bo w lodówce swiatełko króluje 21.gif Najchętniej poszłabym spać, o!

Dzisiaj po raz piewrszy dałam Olivii zwykłe mleko, z kleikiem ryzowym na drugie snaidanie - zjadła z ogromnym smakiem. 06.gif Teraz tylko musze zobaczyc czy jej nie wysypie albo czy koopa normalna będzie i jesli wszystko bedzie ok to wpiszemy mleko na stałe do jadłospisu wink.gif

I mam pytanie do WAs takie z innej beczki - jak wyglądają/ zachowują sie pępki waszych dzieci? Pytam bo jakiś czas temu zauwazyłam, ze jak Olivia popłacze albo mocno sie złości to później w środku pępek robi się czerwony! Wiem, ze coś takiego jest normlane u niemowląt ale czy moje dziecie nie jest juz na to za duże/za stare? Zapomniałam sie o to zapytac bedąc w poniedziałek u lekarza i teraz nie wiem: siać panikę juz, czy może za chwilę? icon_rolleyes.gif Oprócz tego zaczerwienienia nic innego sie nie pojawia, żadne zgrubienie czy stwardnienie które mogłoby sugerowac przepuklinę pepkową no ale ja nie lekarz? HELP!



Dobra, zbieram tyłek w troki i jadę po te zakupy bo z głodu pomrzemy 08.gif
chaton
Dankin: to rob zdjecia w miedzyczasie i do przeczytania niebawem!

No a my po spacerze nad brzegiem Marny z ciotka Sandrine. I oglaszam konkurs: tej, ktora zgadnie, ile ta laska ma lat stawiam kolejke 08.gif








TAQILLA
CYTAT(chaton @ Fri, 09 May 2008 - 20:13) *
I oglaszam konkurs: tej, ktora zgadnie, ile ta laska ma lat stawiam kolejke 08.gif


ciotkę Sandrine nie za bardzo widac na tych zdjęciach ( mam na mysli twarz) ale z tego co udało mi sie wykukac to obstawiam tak na... hmmm dobrze zakonserwowaną 40 06.gif Zgadłam?
dankin-82
jeszcze nie wyleciałam w kosmos z interkiem 04.gif



chaton obstawiam 35-37 latek 08.gif

taqilla no niestety Ci kobietko nie pomogę, bo nic takiego nie zauważyłam u Kulki ale ja miałam osobiście przepukline pępkową w późniejszym wieku dziecięcym
dankin-82
PONAWIAM PROSBE


CYTAT(dankin-82 @ Fri, 09 May 2008 - 01:26) *
Ilonka poradź coś kobieto: Kulkce strasznie popękały usteczka aż do krwi, kupiłam w aptece jakąś pomadkę ale nie działa może coś doradzisz bo biedna męczy się już drugi tydzień 32.gif



dzieki




wlasnie klawiatura mi zeswirowala ehhh
dankin-82

2x 21.gif
chaton












Taqilla: jestes mocna! icon_eek.gif
Wygralas: 42 lata impreza.gif

Drugi konkurs: co ona ma dorobione?
ilonka
Dankin dopiero na chwilke zajrzałam Olek ma w pamperku kupsko i zaraz czas na kąpiel wiec szybciorem jesli to tylko usta to może byc jakis sztyft nivea np, lub kup w aptece masc w wit A i E albo zwykły dermosan.

Dziewczzyny powiedzcie jak sobie radzicie z przewijaniem waszych pociech mój za chiny nie chce leżec na plecach i od razu jest na czworakach wiec trudno założyc pieluche

Czy u was tez taki rój meszek normalnie wieczorem nie da sie siedziec na zewnatrz
TAQILLA
CYTAT(chaton @ Fri, 09 May 2008 - 20:32) *
Drugi konkurs: co ona ma dorobione?


na moje oko - nos miała prostowany 29.gif
i moze cyce podrasowane - albo super push -up biustonosz ma 08.gif bo w tym wieku biust neico niżej powinien być 06.gif


ilonka mozę Ty mi cos poradzisz w kwestii tego pepka?



lecę na zakupy

ilonka
Taquilla
Przepuklina raczej pojawia sie na zewnątrz, czy to jest czerwony pierscien wokól czy sam pępol??

Zajrze później uciekam bo zal mi Olka z kupa chociaz super sie bawi w łóżeczku ale chyba my sie rozplaszczy na całym tyłku
dankin-82
Ilonka albo ganiam za mala albo daje jej cos w lapki lub w kryzysowej histerii dziecia mojego wystarczy ze stanowczo powiem Julka i mala siedzi grzecznie 08.gif
chaton
I troche tatusia, a co?










Taqilla: nos ma swoj, z tego co wiem.
Ale cycki calkiem nowe.
Super wyglada, nie?
Taaaak... tak we Francji wygladaja bezdzietne kobiety.
ilonka
Dankin Olek to jakis zywioł chociaż ogólnie grzeczny ale energii i werwy ma za kilkoro i czasem jak dam mu pic to wtedy moge zpokojnie opracowac tyłek 29.gif
ilonka
Chaton No i po co jej te cycki 29.gif co jej po nich zostanie później na starośc a do ciebie moze Eva przywiezie wnuki na świeta 29.gif 04.gif
Ale wygląda niezle nie ma co
MiE
witam...

ja dzis umieram... nie mam sily wyszlam z dmu o 6:20 i dopiero wrocilam 21.gif
przeczytalam i nic nie pamietam... poza tym ze Ilonka pisala o uciekaniu przy przewijaniu-u mnie tez z tym tragedia icon_razz.gif

zdjeca obejrzalam i wszystkie sliczne sa ... icon_smile.gif

wiecej nie pamietam przepraszam
malpiszon
chaton, M&B tak jakoś wpadł mi w oko nick M&B i wpadłam was podgladnać icon_wink.gif
Pozdrawiam serdecznie:).
Chaton sliczna córcia ci wyrosła icon_smile.gif
MiE
malpiszon pokaz Alusie i milo ze zagladnelas-pisz co u Ciebie icon_smile.gif
chaton
CYTAT(malpiszon @ Fri, 09 May 2008 - 20:58) *
chaton, M&B tak jakoś wpadł mi w oko nick M&B i wpadłam was podgladnać icon_wink.gif
Pozdrawiam serdecznie:).
Chaton sliczna córcia ci wyrosła icon_smile.gif



brawo_bis.gif Malpiszon!
Co u was? 06.gif
malpiszon
chaton a leci dzien za dniem, Aliśka mi się starzeje hihi .Zębów jeszcze niestety nie ma ale za to duzo włosów i gaduła z niej straszna icon_smile.gif

a to moja córcia w całej okazalości


M&Bwidzę , że kolejna dzidzia się będzie szykowała icon_smile.gif powodzenia icon_smile.gif

mnie można znaleźć na lipcówkach:)
MiE
malpiszon ale ona wyrosla icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif masakra icon_eek.gif icon_eek.gif a zabki to roznie bywa... wyjda jeszcze 08.gif pisz czasem co slychac... a co do drugiej dzici jest w planach, ale nie wiem czy tak szybko sie z Nia wyszykuje 32.gif wiesz o czym mowie wink.gif
ilonka
Tusia mnie wpadł w oko taki rowerek wydaje sie fajny i nie drogi.
https://www.happybaby.pl/?p=productsMore&am...ezniczka-Disney chyba w M1 jest sklep firmowy z tymi zabawkami
chaton
CYTAT(malpiszon @ Fri, 09 May 2008 - 21:38) *
chaton a leci dzien za dniem, Aliśka mi się starzeje hihi .Zębów jeszcze niestety nie ma ale za to duzo włosów i gaduła z niej straszna icon_smile.gif

a to moja córcia w całej okazalości


M&Bwidzę , że kolejna dzidzia się będzie szykowała icon_smile.gif powodzenia icon_smile.gif

mnie można znaleźć na lipcówkach:)



Cudenko! 03.gif
TAQILLA
ilonka własnie że to sam pepek i to na dodatek w środku. Na zewnatrz wszytsko wygląda ok tylko to zaczerwienienie w środku jakies takie nie teges..... Masz pojęcie co to moze być i od czego?

Mariola***
Taqilla- masz oko....Ja obstawiałam 35, chociaż takie pytania zawsze mają jakąś podpuchę to sobie i o 19 latach pomyślałam, ale cyce dorobione, poszły na pierwszy ogień, bo co innego mozna sobie "dorobić" 06.gif Włosy sie przedłuża 08.gif
A co do pępusia, pojęcia nie mam. Moze sie tak po prostu skóra napręża i robi sie czerwona. Hmmm, wiesz co mam na myśli?

Dankinek- mozes maruj usta Kulce normalnym kremem dzieciowym jak tam masz. Mi na przykład te wszystkie pomadki wysuszają usta.
Kulka ma rzeczywiscie nóże chudzinki, jak zauwazyła Taqilla. Ale to chyba takie wytrenowane juz 06.gif A zdjecia z babą - świetny reportaż

Czy ja jedna nie kupuję rowerka dzieciowi, czy ktoś jeszcze?
Jakoś nie mma przekonania, żzeby męczyc sie z tym pieroństwem. A za rok młoda będzie jeżdziła Miłoszowym, który ma normalnie pedały.

Taqilla, chaton- - kurde, no a dlaczego uświadomcie mnie dziecko w pampku, na miejskim basenie, plaży wygląda nie bardzo 06.gif
U nas nie przywiązuje sie do tego wagi. Raczej takie kostiumy służa do tego,żeby dziecko ładnie wyglądałąo. Jakos innych przyczyn nie widzę ich zakładania.
Bo, wiecie, w Polsce na plażach nawet 4 latkowie latają z gołymi pindolkami 29.gif Co akurat mi się nie podoba.
Miłosz na basen chodził w tym całym swimmersie i tyle. Na plaży jak miał roczek w pampku i koszulce z krótkim rękawem. Ja akurat miałam schizy,żeby dziecka nie smażyć. Jak widziłam poparzone dzieciaki to ...w zasadzie brak słów.

No, coś tam chciałam jeszcze skrobnać, ale nie pamiętam.
A no, nażarłam się dzisiaj okrutnie, poważnie mały świniak ze mnie. I jest mi niedobrze.

A teraz lece allegro przejzeć. Foteliki, sukienka na roczek i te kostiumy...
TAQILLA
Mariola*** 06.gif bedzie w punktach

1) nieskromnie powiem, ze lata pracy z ludźmi wyrobiły we mnie umiejetnośc oceniania "na oko" kto ile może mieć lat. A jak jeszcze ktos daje taką zagadkę to już wogóle - wiadomo : podpucha 03.gif Jeszcze tylko czarnoskórzy i Meksykanie (zwłaszcza kobiety) nie mogą mi się do algorytmu wiekowego przystosować 29.gif

2) skoro masz rowerek po Miłoszu to faktycznie póki co może nie ma sensu kupować Martyśce nowego tym bardziej, ze cudów nie ma - nasze dzieci w tym roku i tak pedałować nie będą. Ale rower jest! 08.gif - w formie jeździka.....

3) odnośnie kostiumów - to kwsetia obyczajowosci bardziej niz czekolowiek innego. W USA baseny publiczne mają określone wymagania odnośnie kostiumów kąpielowych zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych - zwłaszcza mężczyzn. Dzieci pieluchowe MUSZĄ miec na pamperesie założone majtki (gumowe jesli pampers jest zwykły, normalne jesli pampek jest do pływania) a na górze jeśli jest cały kostium to ok. Może tez być golasek na górze, ale jesli zakładasz koszulkę do wody to obowiązkowo w białym kolorze (kwestia bezpieczeństwa) . Faceci dorosli zaś OBOWIĄZKOWO muszą na basen miec spodenki z majtkami siateczkowymi - gatki min. muszą być długości bokserek ale nie dłuższe niz przed kolano. Wszelkiego rodzaju kąpielówki odpadają w przedbiegach, żeby pospólstwa basenowego nie straszyć kształtem przebijających przez nie genitalii 08.gif
Takie same przepisy dotyczą plaż strzeżonych - jeśli ratownik znajdzie delikewnta w inncyh niż przepisowe gaciach może śmiało skontaktować sie ze strażą przybrzeżną a ta wlepi nieszczęśnikowi mandat za "niemanie" gaci 03.gif i sianie zgorszenia.

4) dla mnie osobiście dziecko, niezależnie od wieku, biegające z gołym tyłkiem w miejscu publicznym - to OBCIACH dla rodziców bez wyobraźni. O wszelkeigo rodzaju podnietach pedofilii już nawet nie wspominam.

5) w prywatnym baseniku ogrodowym - no problem. Można dziecię puścić w samych majtusiach, czy samym pampku. Ale NIE NA GOLASA!!!!! Jestem totalną przeciwniczką takich praktyk. Nawet jak zdarzyło mi sie przewijac kilkakrotnie Olivię gdzies w parku - to zawsze chowałysmy się w ustronne miejsce, Mała oczywiście była w wózku, a na wierzch kaldłam kocyk albo pieluszkę, zeby wszystko przykryc i po omacku dziecia przewijałam. Taka już wsydliwa jestem 31.gif

6) z tym pępkiem - tez mam nadzieję, ze to własnie przez naciaganie się skóry ale jakoś to tak mi wygląda nie bardzo.... Dzwonilam dzisiaj do naszej lekarki ale ma wolne - zadzwonię do niej w poniedziałek i zapytam dla spokoju ducha.

7) w ramach obżarstwa - pochłonełam właśnie tiramisu..... 37.gif
ale dałam sobie pozwolenie bo schudłam kolejne 4 funty (ok. 2kg) 06.gif



A u nas przed chwilą odegrał się dramat jakiś - nie wiem co sie stało. icon_rolleyes.gif Olivia dobre 20 minut mi płakała, za żadne skarby świata nei dała sie odłożyc do spania. Nic tylko przyklejona do mnei, kurczowo łapkami sie trzymała a przy najmniejszej moje próbie poluzowania uścisku była rozpacz. Usnęła wczepiona tak we mnie, na fotelu przed kompem 37.gif
No i nie wiem czy coś ja bolało? Zęby, brzuszek po mleku? A może wewnętrzna potrzeba przytulenia sie do mamy tak na zawsze...... Czy może po prostu była juz tak zmęczona, ze nie mogła usnąć i to był powód żalu? 41.gif Póki co udało mi sie odłożyć ją do łóżeczka i śpi spokojnie kurczak mały.......
chaton
wlasnie sie bardzo inteligentnie ustosunkowalam do slow Marioli i Taqilli i dziecko mi slonfliskowalo myszke i posta wcielo... wiec pozwolcie, ze zanim znow odpisze, to wypije kawe.... 21.gif
chaton
Wlasnie zgubilam dziecko... slyszalam je gdzies zza sciany i okazalo sie, ze pobiegla na 4 do kuchni poczym sie w niej zamknela! Ach te dzieci, nie upilnujesz! icon_rolleyes.gif

Mariola: moim zdaniem kwestia: pampek- kostium jest wylacznie obyczajowa i estetyczna i jest wyborem rodzicow. Nie wiem, czy we Francji jest to zabronione, nie sadze (natomiast nagosc jest zabroniona w miejscach publicznych i grozi kara), ale jakos nie widzialam dzieci biegajacych w pampkach. Mi sie to poprostu nie podoba. Dla mnie to tak, jakby kobieta ostentacyjne eksponowala podpaske.... powiedzmy sobie, ze rola jest pardzo podobna! Osobiscie mnie nie gorszy widok dzieci w Pampersach, ale wole swoja ubrac. Bo umowmy sie: dziecku to zwisa, a rodzice je ladnie ubieraja, bo IM to sprawia przyjemnosc. A mi sprawia przyjemnosc widok mojego ladnie ubranego dziecka, a kto powiedzial, ze maciezynstwo nie moze byc przyjemne? Co nie znaczy, ze to jest najwazniejsze. Ja po prostu UWIELBIAM kupowac Ewie ciuchy i ja stroic, zbijcie mnie! W dodatku wydaje na to wlasnorecznie zarobiona kase, wiec nikt nie moze mi tego wypomniec!

Widze, ze Taqilla ustosunkowala sie w punkcikach... umysl scisly, mowisz? 08.gif
CYTAT
4) dla mnie osobiście dziecko, niezależnie od wieku, biegające z gołym tyłkiem w miejscu publicznym - to OBCIACH dla rodziców bez wyobraźni. O wszelkeigo rodzaju podnietach pedofilii już nawet nie wspominam.

5) w prywatnym baseniku ogrodowym - no problem. Można dziecię puścić w samych majtusiach, czy samym pampku. Ale NIE NA GOLASA!!!!! Jestem totalną przeciwniczką takich praktyk. Nawet jak zdarzyło mi sie przewijac kilkakrotnie Olivię gdzies w parku - to zawsze chowałysmy się w ustronne miejsce, Mała oczywiście była w wózku, a na wierzch kaldłam kocyk albo pieluszkę, zeby wszystko przykryc i po omacku dziecia przewijałam. Taka już wsydliwa jestem 31.gif

Pozwol, ze sie podpisze pod twouja wypowiedzia rekami i nogami (bo tyle jedynie czlonkow posiadam). Dziecko jest OSOBA i jako takowa ja szanujemy. To znaczy nie robimy jej tego, czego sami nie chcielibysmy, zeby nam zrobiono. Rodzice z gola pupa nie lataja? Dziecko tez nie. Poza tym jak stwierdzono, dziecko jest tez osoba wcale nie aseksualna (nieprawdaz, Eve? 08.gif Gdzie wy sie podziewacie swoja droga, kozy was zjadly? 08.gif ). Chyba, ze na plazy dla nudystow wszyscy na golasa lataja. Ale t ojest kwestia wyboru i tez bym dziecka nie brala, poki samo nie jest w stanie zdecydowac, czy jest za lub przeciw. Ja w ogole jestem przeciwna narzucaniu dziecku czegokolwiek i dlatego, mimo namawiania rodzicow nie chrzcimy Ewy. Wybierze sama swoja religie lub jej brak. Oczywiscie szanuje osoby, ktore to robia: nie chcialabym wywolac polemiki na ten temat.
Jeszcze cos tam pisalam, ale dziecko dobralo mi sie do ziemi w kwiatach.. dokoncze pozniej!
dankin-82
ja jeszcze "działam" tylko pojęcia nie mam jakim cudem 08.gif no ale bardzo się cieszę bo sfiksuję bez Was 04.gif



u nas nocka cudowna, bez ani jednej pobódki, no i Kulka do tej pory jeszcze śpi 37.gif



Mariola***
Taqilla- az tak wstydliwa nie jestem,zebym młoda pod kocem przewijała, ale gołych tyłków nie lubię faktycznie na ulicy. Mimo, że takie malutkie, oczywiście moich dzieci są przesłodkie. Swoją drogą w każdym wieku powinnno mieć się taka skórę, nie sądzicie?

Chaton zgadzam sie z Tobą, że fajknie jest kupowac takie maleńkie rzeczy i stroić dzieci. Ale, tak jakos ten kostiumik wydaje mi sie u*****liwy, bo tak dopóki bawi się na pisaku to ok. Fajnie. Ale jak pójdzie do wody zmoczy się, to będę zmieniać pampka na suchego i cały ten strój przebierać.
Poza tym za brakiem kostiumu, przemawia fakt , ze ramiona najbardziej się zawsze opalaja i taki kostim na guzik młodej, ale własnie wymyśliłam,że będe musiała miec po prostu parasol,zeby młodą w kostiumie pod nim posadzić. 06.gif
Tak się wygłupiam, bo pewnie,że podobają mi się takie młode plażowiczki, ale względy praktyczne...

No i własnie teraz co do wzgledów praktycznych....mamy dwa wesela w wakacje. I kiecki , które są takie odstrzałowe, nie przepuszcają powietrza, sztywne, szorstkie. I mma zagwozdke, bo szukam czegos co nadaje isę na takie imprezy, ma byc taka wiecie, na jeden, no dwa wieczory, ale dla dziecka, coby w tym dało się życ.
No, kiedyś widziałam w niedzielę mamę z córką wparku. Upał niemiłosierny, mama w sukieneczce pt"łączka", a córka w satynowej falbaniestej kiecce za kolana.

Jak Wam sie dziewczyny cos rzuci woczy na wesele dla mojej młodej na allegro, to pamiętajcie o mnie.
TAQILLA
Cześć w sobotę ....
U nas śliczna wiosna za oknem, dom wysprzatałam, dzieć dosypia a jak tylko wstanie wybywamy na spacer bo jutro czeka nas wyprawa na zakupy do sasiedneigo satnu więc niedzielę w samochodzie i sklepach spędzimy 08.gif


Na początek mam pytanie:
eve69 GDZIEŚ TY?


a teraz reszta.... 03.gif

dankin-82 ale ściemę walisz z tym internetem - ja wszystko wiem. Po prostu zmelinowałaś troche sygnału internetowego w wiaderku pod biurkiem i jak chcesz wejść na forum to wlewasz kropelkę do kompa i sprawa załatwiona. Hula sprzęcicho jak się patrzy 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif A tak powaznie - podejrzewam, ze Was nie odłączyli bo weekend jest 06.gif FAJNIE!

Z tymi popękanymi ustami Julki... hmmm... może jakiejś witaminy jej brakuje? Chyba E jest za to odpowiedzialna? I tak jak ilonka pisze - kredka nivea jest the best. W zimie uzywałam dla Olivii taka bezbarwną (w granatowym opakowaniu) , ja sama przez cały rok ich też używam tyle, ze różnych rodzajów. I nigdy nie mialam problemów z pękającymi ustami itp. Smaruj Julce usteczka póki co cały czas - zwłaszcza jak wychodzicie na spacer - słońce, wiatr czy mróz w zimie to najwięksi wrogowie w tej kwestii.

Mariola*** my na wesele idziemy we wrsześniu ale w lipcu mam nadzieję zrobić chrzciny Olivii w końcu i tez za sukieneczką jakąs musze sie rozglądnąć. Ale tutaj jest tak ogromny wybór - bawełniane, lniane, satynowe, koronkowe, crochet itp że wybór w zasadzie zalezy jedynie od zasobności portfela. 06.gif 08.gif Myslę, ze skoro wybieracie się na slub (ale nie jest to najbliższa rodzina typu brat, siostra) to spokojnie możesz podarowac sobie falbanki i koronki dla Martynki. Wystarczy ładna, schludna letnia sukieneczka dla małej modnisi i tyle. Bez festynu...

Odnośnie jeszcze kostiumu - ja niestety musze przynajmniej dwa kupić własnie ze względów praktycznych - przeciez nie zosatwię dziecia cały dzień w mokrym. Ale tak jak już pisałam - na ogrodzie Olivia występować będzie w samym pampku albo wogóle tylko w majtusiach - jedynie na basen i plażę muszę kostiumowego coś zakupić.
A parasol na ogród - obowiązkowo. Najlepiej taki który da się bez problemu przestawiać w zależności od potrzeby. Raz nad piaskownice raz nad basenik 06.gif

ilonka u nas problemu z przewijaniem nie ma - w dalszym ciagu korzystamy z przewijaka (mamy taki zamontowany na komodzie) i dziecie me grzecznie poddaje się wszelkiego rodzaju zabiegom pielęgnacyjnym. Fakt, że czasem awanturuje się lekko ale wtedy trzeba ją czymś zajać i jest spokój. Ucieczka jeszcze nie przyszła jej do głowy - może dlatego, że wie że jest wysoko, bo jak położę przewijak na podłodze w łazience gdy ją kąpię to Olivia robi wszystko, zeby na nim nie leżeć - łącznie z próbami raczkowania 04.gif

chaton
CYTAT
To znaczy nie robimy jej tego, czego sami nie chcielibysmy, zeby nam zrobiono. Rodzice z gola pupa nie lataja? Dziecko tez nie.


dokładnie, tak!

a co do plaży dla nudystów - jakos mnie nie ciągnie. IMO goły facet to średnie wrażenie estetyczne - pół biedy jak jest fajnie zbudowany, mięsnie ma wszystkie tam gdzie być powinny itp - a jak nie ma? Bleeee........
Będąc we Francji lat temu 10 przynajmniej zauważyłam że bardzo popularne jest natomiast opalanie się topless. I to na wszystkich plażach - baseny jedynie były cycki-free. 37.gif hehehehe
I żeby nie było, ze taka obciachowa jestem - topless bardzo lubię się opalać 06.gif Ale to moja decyzja i mój wybór. Napewno nie rozbiorę się na plaży jeśłi miałabym być jedyna, która to zrobi. No i bankowo nie w momencie gdy jestesmy na plaży z grupą znajomych. 29.gif Moje cycki lubia występować incognito 04.gif 04.gif 04.gif


Dobra spadam .... - bo bredzić zaczynam! 29.gif


a tak wogóle to ->
LAski piszcie - gdzie wAS WYWIAŁO?
BasiaN, Tusia8 (jak tam Emilka?), Kajkaaa, Natalia (nawet toastu za Wiktorka nie postawiła, nieładnie)?
Ciekawe też co tam u banshee?
chaton a z agusią760 masz jakiś kontakt? Bo tez dawno jej nei było - ostatnio była na chwileczke , napisała że jest w ciązy i tyle ją widzieli? ehhhhh
Tusia8
Hello

Widzę, że Taqilla mnie poszukuje icon_wink.gif

Ano nie mam kiedy pisać, bo pogoda piękna, więc szkoda siedzieć w domu. A dziś znów, mąż był z Emilką na spacerze, a ja sprzątałam porządnie mieszkanie. I tak leci. Emilka lepiej, tak mi się przynajmniej wydaje, ale bez rewelacji. Może ja niecierpliwa jestem, trzeba pewnie trochę poczekać, aż wyzdrowieje całkiem. No, ale przynajmniej już tak nie charczy.

Co do latania dziecia z gołym tyłkiem, to się podpiszę. Nigdy mi się to nie podobało, ja też bym goła latać nie chciała. A pampka nei trzeba na dobrą sprawę zmieniać, jak się założy taki do pływania... Więc dzieć mój też będzie miał jakieś majteczki albo kostium w miejscach publicznych typu plaża.

Coś miałam jeszcze...

A, tak się martwiłam, że nie mam łóżeczka turystycznego-no więc już mam icon_wink.gif Teściowa kupiła Emilce na urodzinki. Bardzo się cieszę. Bo w przyszłym tygodniu w piątek jedziemy do Skarżyska na 3 dni no i byłby problem ze spaniem.

Ilonka, przewijak to był wróg nr 1 przez pewien czas. Teraz już jest lepiej, chyba Emilka pojęła, że im mniej się wyrywa, tym krócej przewijanie trwa. A jak ma gorszy dzień, to ją czymś zajmuję i przewijam super-szybko icon_wink.gif

Basiu, jak będziesz miała chwilkę czasu, poproszę o aktualizację listy ząbkowej-jest ich już 11.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.