To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wrześniowe Dzieciaczki IV

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
kala101
agitusku natala wogóle jest super śmieszkiem ona śmieje się z wszystkiego i do wszystkich. Najulubieńszą rzeczą jest duże zdjęcie na ścianie to takie uśmiechnięte co na nie spojrzy to śmieje się na głos, uwielbia wszystkie zabawki śpiewające i grające i z nich tez się śmieje, śmieje się jak ją gonimy lub jak pozwalamy jej robić to co chce, uwielbia się kąpać i wogóle ona chyba ciągle się śmieje icon_smile.gificon_smile.gif
ღ magda ღ
my po wypadku też mieliśmy nauczkę i po rozmowie z psychologiem dziecięcym doszłam do wniosku ze potraktujemy naukę zabawą bo to najlepiej do dzieci przemawia i bawiliśmy się w zabawę typu biegniemy (gonimy się) jak krzyknę stój to stoimy i znoowu biegniemy i taak można w nieskończoność i naszemu Kubusiowi się spodobało a jak zauważyłam że zaczyna łapać o co chodzi to zaczęłiśmy próbować na ulicy i było dużo lżej
#Margola
CYTAT(Dzaga @ Mon, 08 Dec 2008 - 15:12) *
wlasnie o to mialam was zapytac... nie pisalam wczesniej bo jakos jak patrze na swoje dizecko to az mi wszystko w gardle staje... w rodzinie 2,5 roczne dziecko wlasnie w parku tak uciekalo ze wbieglo na ulice i zginelo pod kołami samochodu... mama go wołała a on mial fajna zabawe i uciekal icon_sad.gif

u nas paulinke jak wolam np. na am am albo chodz zmienimy pieluszke to ona ucieka... i ja ja zagaduje i robie cuda wianki zeby nie uciekala jak ją sie woła ale nie wychodzi nic nam icon_sad.gif

ostatnio w rozmowachw toku babka typu superniania mowila jak robic zeby dzieci na dworzu szly kolo nas i jak mowimy stoj zatrzymywaly sie ale chyba paula jeszcze na to za mała icon_sad.gif


przepraszam ze Wam to pisze.... ale temat jak dla nas akurat na czasie...


Dzaga ale w te zabawe bawimy sie w domu!!!
Na zewnatrz mała reaguje na słowo "stój".
Ja zawsze jak zaczyna "nie słuchac' chwytam ja za rączke patrze prosto w buzke i tłumacze jej ze nie wolno mamie uciekac... a potem przytulam... u nas dziala:)))
kejti_80
Witajcie Kochane icon_smile.gif

Na 95% jedziemy na święta do moich teściów na mazury, troszku sie obawiamy jak zniesie taką podróz Barti. Ja juz sie stresuję.
U nas Mikołaj tez byl, tzn. zostwił prezenty przy łóżeczku Małego, hih , moze na drugi rok kogos przebierzemy, bo teraz jeszcze Bartus jest za mały. Chociaz pewno zareagowałby śmiechem, bo obcych zupełnie się nie boi i tylko zagaduje do wszystkich.

Madziarko współczuje Ci z powodu Dziadzia, ale napewno jest z Wami ciągle i teraz będzie sie Wami opiekował przytul.gif
Mam nadzieje, że dobrze sie czujesz fizycznie i nie masz skurczy.

Agitusku co do rozbawiania maluszków to u nas Barti tez nalezy do dzieci non stop uśmiechniętych, a jak juz zacznie sie bawic z tatą to pokłada sie z płaczu na ziemię 29.gif Uwielbia akuku, jak go gonimy, no i ostatni hit - wąż sssstasiek (zrobiony z rajstop przez mojego meza) i Bart lata i syczy tylko, normalnie sama sie pokładam jak oni sie bawią 03.gif wydaje mi się, ze tata jest mniejsze dziecko niz syn 29.gif 06.gif

A poza tym to troszku złapała nas deprecha, z powodu kasy ... wywaliliśmy sporo na remont auta, a teraz jeszcze taki okres wydatkowy że masakra 32.gif no ale nie smucę Wam tutaj.

Aggat suuuper, ze sie odezwalas, pewno Dani juz wielki ze go nie poznamy. Buzka dla Was!
Madziara78
Witamy Was z ranka i miłego dnia życzymy!!!!
kejti_80
i my witamy o poranku 06.gif i zapraszamy na kawusiÄ™ 03.gif
zaraz jedziemy do miasta, mam nadziejÄ™ ze cos sobie upolujÄ™ dla poprawienia humoru 29.gif
Miłego dnia zyczymy icon_smile.gif
u nas mroźno ... buuu
Madziarka Ciebie zapraszam na soczek 06.gif
#Margola
Czesc...
I ja przyłącze sie do kawuni:)))
No i zapraszam na lampeczke soczku z okazji imieninek mojej Julci:))
impreza.gif impreza.gif
kejti_80
my juz po zakupach .... niestety nic mi sie nie spodobało 32.gif

Dla Julki z okazji imieninek

coś pustki na naszym forum... chyba wszystkie przygotowujecie sie ostro do świąt 06.gif
kasiula_poznan
hello hello....

dla Juleczki sto latek i duzo prezencików z okazji imieninek.....

Magda
, dzieki za karteczke icon_smile.gif

Kejti czy mozesz dokladnie opisac niekapek canpola ktory zachwalalas, albo najlepiej wkleic fotke lub zobaczyc czy taki na allegro jest.... przepraszam za klopot ale jak zobaczylam wybor niekapkow canpola to zglupialam....

pozdrawiamy wszystkie maluchy i ciocie, u nas ok, w pracy duuuuuuuuzo pracy.... ech doba za krótka....
kejti_80
Kasiulka odnośnie niekapka to mamy chyba taki https://www.allegro.pl/item497109371_kubek_...pol_babies.html
chociaz teraz sie zastanawiam czy nie kupic większego
kala101
Witam kochane

Dla Juleczki sto lat z okazji imieninek

U nas po staremu tylko praca i praca mnie ogarnia, sezon letni w biurach turystycznych się już zaczyna i pracy coraz więcej.

Pozdrowionka i całuski dla dzieciaczków
Madziara78
CYTAT(kejti_80 @ Wed, 10 Dec 2008 - 15:18) *
my juz po zakupach .... niestety nic mi sie nie spodobało 32.gif

[size]


I my się dołączamy do życzonek dla Julci 06.gif 06.gif 06.gif

Kejti czemu jestes smutna... jak mogę cię rozweselic?? 06.gif 06.gif może uściski zdziałają cuda przytul.gif przytul.gif Pieniedzmi się nie przejmuj - raz jest ich więcej a drugim razem mniej... życzę ci oby nowy rok przyniósł ich dużo więcej żebys się nie musiała już nimi martwic 06.gif

A ja czuję się całkiem dobrze... tylko hormony mi wariują i zaśmiewam się do łez a za sek płaczę sama nie wiem czemu 29.gif 29.gif 29.gif

Kala i dla Ciebie przytul.gif przytul.gif żeby pracy było mniej a pieniążków więcej!!!!! 03.gif

Kurcze chyba pora się położy bo dziś cały dzień mi głowa pęka... chyba od ciśnienia... 29.gif 29.gif 29.gif
niewidzialna
Witam

na początek najsłodsze życzenia dla Juleczki z okazji imieninek i spóźnione dla Mikiego;)

W weekend pojechaliśmy na wieś do rodziców, Pit był zachwycony, a po powrocie był wielki płacz bo on chciał iść z dziadkiem, skubany nawet próbował sobie drzwi otworzyć podstawiając krzesełko. Niestety Mila i ja jesteśmy mniej zachwycone bo ona ma taki kaszel o mało płuc nie wypluje a mi z nosa jak z kranu leci, jutro idziemy do lekarza,tylko nie wiem co z Pitkiem bo na chorego nie wygląda, nie mam z kim go zostawić, a nie chciałabym żeby nie złapał czegoś w przychodni, jutro sie wszystko wyjaśni.
Z rozbawianiem Pitka problemu nie mam, zrobię głupia minę i już się cieszy. No i ostatnio bardzo sie cieszymy bo przypomniałam sobie że przecież możemy jeść pierniczki i coraz mniej dobija mnie ta drastyczna dieta, oczywiście trzeba było troszkę poszukać(w biedronce i netto znalazłam) żeby bez mleka i jajek były ale najważniejsze że są, Pit dostaje troszkę raz na jakiś czas, ale jakie miny radości przy tym stroi to ubaw po pachy

Nie wiem co pisać, poczytuję was na bieżąco,tylko pisanie nie wychodzi..aa i jeszcze na koniec stycznia mamy iść do brata a ślub.

i pytanko: czy wasze dzieci też są takie "kopiarki"? chodzi mi o to czy powtarzają wasze zachowania szczególnie te niecodzienne, ostatnio pękł mi dzbanek i gorąca woda sie wylała, krzyknęłam ze strachu i podskoczyłam a po chwili Pit pokrzykiwał i przebierał nogami jak ja, dziś też coś zrobiłam a on tak samo, Mile tez powtarza,a najbardziej rozwala mnie jego gadanie, ostatnio mocowałam sie z fotelikiem i "kurde " mówiłam pod nosem a po chwili on :kude,kude" a dziś stoi sobie herbatę pije i nagle mówi"kude" i po chwili wrócił do swojego zajęcia.
Kala,pamiętasz jak wspominałaś że Natalka tańcuje na krzesełku do karmienia?ja cieszyłam się że mój spokojny ale jednak też się nauczył, albo tańcuje, albo przez okno sobie wygląda..i informuje o wszystkich przechodzących psach icon_razz.gif
a jak ktoś chce sie pośmiać to nagrałam Pitkowie tańce i "gadanie" prze telefon https://files.filefront.com/MOV00620/;12605004;/fileinfo.html

Åšciskam serdecznie i pozdrawiam
miłej nocki życzę
maris28
Dzień dobry wszystkim icon_smile.gif
kawkÄ™ stawiamy:)
#Margola
Dziękujemy za życzenia od wszystkich:))
Maris ja chcetna na kawunie...
maris28
śmigam na miasto, kupie bylecoś to mi sie humorek poprawi:) pozdrawiamy:)
kala101
madziarko powiedzmy tak aby pracy było mnie (lub tyle samo) ale aby wkońcu zapłacili wypłate bo od sierpnia dostaje tylko połowe i to jak wyprosze bo u szefostwa w zime krucho z kasą

niewidzialna icon_smile.gif Pozdrowionka dla Piotka albo Trusia jak to natala mówi, a ze wstawaniem to ja jedynie sie teraz zabezpieczam przypieciem ja pasani sztywno aby nie mogła wstac.

maris co kupiłaś, i ja na kawusie zawsze chetna

U nas po staremu poszukiwanie pracy i pieniędzy ale juz sie lato zbliza to bedzie dobrze - wkońcu musi byc icon_smile.gificon_smile.gif
Natala szaleje gada juz wszystko co chce wiec mamy wesoło icon_smile.gificon_smile.gif

Pozdrowionka i całuski dla wszystkich
Ptasia
Witajcie

U nas nadal dół i raczej się pogłębia niz spłyca 32.gif 37.gif No ale cóż jakoś to przetrwamy...chyba...

Oliwia rozrabia na cłego ale mało mówi, nauczona jednak doświadczeniem nie martwie sie tym bo wiem że ma czas a móić mówi tylko po swojemu 06.gif

Buziaki dla wszystkich
kejti_80
Dzień dobry icon_smile.gif

Zaraz wybieramy sie na spacer, troszku nam pupki zmarzną to i młodziak będzie miał lepsze spanie 06.gif
Dzis wieczorkiem mamy wyjscie do knajpy ze znajomymi meża z pracy, nie mam za bardzo ochoty isc, bo prawie nikogo nie znam.
Poza tym jestesmy zdrowi, pomalutku przygotowujemy sie do wyjazdu. Ja chyba najbardziej ciesze sie na ten wyjazd, bo ominie mnie stanie przy garach 06.gif 29.gif

Madziarko dziękuję, uściski zdziałały cuda 03.gif
A jak Twoje zachcianki ciążowe???? A nudności nadal towarzysza czy juz minęły?

Ptasiu napewno przetrwacie, ściskamy Was mocno przytul.gif

Niewidzialna ale Pitek zabójczo tańczy 03.gif , prześwietny jest ... lepszy niz ten dzieciak w reklamie pampersów 06.gif

Pozdrawiamy mocno i życzymy miłego dnia
#Margola
hej dziewczyny gdzie sie podziewacie??
♫ agitusek ♫
a my jestesmy tutaj.

Wiatm seredcznie.
♫ agitusek ♫
te fotki to z imprezy gwiazdkowej z przedszkola maleny.


prowadzi malego przyjaciela za raczke
♫ agitusek ♫
♫ agitusek ♫
a to juz z wigili u mnie z naszymi znjomaymi.

♫ agitusek ♫
♫ agitusek ♫

z ojcem chrzestnym
♫ agitusek ♫
♫ agitusek ♫
♫ agitusek ♫
♫ agitusek ♫
dlatego bylam tak zajeta
przygotowania
♫ agitusek ♫
uciekma mala pålacze bede potem
kasiula_poznan
i my też się meldujemy... icon_smile.gif

Agitusku zdjęcia bomba icon_smile.gif widzę, że Tatuś wcielił się w role Mikołaja icon_smile.gif dzieciaki się nie bały?
Wiktoria jak miala w centrum handlowym podejść do Gwiazdora to zaniosła się płaczem i tyle było radości... icon_razz.gif
#Margola
agitusku zdjęcia bomba:))
a to jakiś zwyczaj u was ze wcześniej wyprawiacie wigilie dla znajomych???
kasiula Julcia jak zobaczyła Mikołaja to pierwszą reakcją był ryk ponieważ nie mogła zdjąć czapki Mikołajowi:))
Madziara78
CYTAT(agitusek @ Sun, 14 Dec 2008 - 11:45) *

Ależ słodkości!!!!!!! Piękne zdjęcie... 06.gif 06.gif 06.gif

A my chorujemy - właśnie wyszedł lekarz, zostawił listę na leki, mąż pojechał do apteki a ja siedzę przy Julciu bo padł mi na rękach... bidulek ma zapalenie ucha i do tego zawalone gardło... i ta gorączka - nie poznaję dziecka, cały dzień leży i się tylko przytula... i popłakuje nie wiadomo dlaczego 41.gif teraz już wiem - pewnie przez ból ucha...

A poza tym dziś lepiłam pierwszy w życiu domek z piernika... potem jeszcze skonczę go dekorowac i jak będzie stał to się pochwalę jak wyszedł 06.gif
Madziara78
pokaze Wam jescze mój balonik... 03.gif 03.gif 03.gif


taki jużduży urosłem 03.gif 08.gif
ღ magda ღ
Agitusku mała świetna a jak już duża niesamowicie nam te dzieciaczki rosną

Madziarko śliczny brzuszek aż ci troszkę zazdroszczę ale szkoda Julcia najstraszniejsza chorooba jak może się trafić takim maluszkom to właśnie zapalenie ucha podobno to ból gorszy od zęba więc nieżle się Julo nacierpi ale dostanie leki i szybciutko przejdzie przeganiamy te cholerne chorupska

u nas też cały czas choroba Kubuś poszedł tylko 1 dzień na Mikołajki do przedszkola i znowu chory na razie bez antybiotyku ale jutro się okarze co dalej Miki tez kaszle wiec też mamy super

my jakoś nie możemy sie zmusić do zdjęć Miki ma fajowy kostium Mikołajka ale nie da sobie zrobić zdjęcia mały latawiec nie mówiąc już o dwóch braciszkach

Poproszę jeszcze raz przepis na pierniczki bo może w tym roku wreszcie zdążę je upiec na czas
niewidzialna
Witam

Madziara78zapalenie ucha jest bardzo bolesne,miałam w ciąży,za parę dni będzie lepiej przytul.gif fajnie ci rośnie brzusio icon_wink.gif

agitusek fajna imprezka i jaki muzykalny Mikołaj ;)Malenka jak zwykle słodka ;)fajnie tego swojego przyjaciela prowadza icon_wink.gif a kto to ten drugi dzidziuś?

Magda
PIERNICZKI Z LUKREM 80szt.
250g miodu
250g cukru
sól
1łyżeczka zmielonego cynamonu
pół łyżeczki zmielonych goździków
szczypta gałki muszkatołowej400g maki2 łyżeczki proszku do pieczenia
200g migdałów w płatkach
po 100g kandyzowanej skórki z cytryny i pomarańczy
LUKIER:
200g cukru pudru
2 białka

Miód przełożyć do rondelka, dodać cukier, szczyptę soli i 4łyżki wody. Podgrzewać, aż składniki się rozpuszczą. Piekarnik rozgrzać do
180*C.Prawie wystudzoną masę miodową wymieszać z przyprawami. Przesianą mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia, dodać 2/3 do masy miodowej.
Resztę maki wymieszać z migdałami i kandyzowaną skórką, dodać do masy miodowej, wyrobić. Ciasto rozwałkować podsypując mąką, przełożyć na
natłuszczoną blachę. Piec ok. 25min.
Cukier utrzeć z białkami. Piernik zaraz po upieczeniu zdjąć z
blachy, gorący posmarować lukrem i pokroić w kostkę.Zaraz po upieczeniu pierniczki są bardzo chrupiące. Przechowywać w puszce z kawałkiem jabłka, robią się delikatne i miękkie. Będą takie gdy zrobi się je w odpowiednim momencie.

kupiłam barwniki i zrobiłam kolorowy lukier,całkiem fajnie wygląda, można posypać tez kolorowymi cukiereczkami,a co do lukru to ja robię bez białka,tylko do c.pudru dodaje wrzątku i troszkę aromatu do ciasta.Ważne żeby kroić na gorąco bo potem robią się twarde.

My też chorowaliśmy, w sumie już ku lepszemu idzie, Mila wraca do szkoły. Dziękujemy za komplemencik;)
Ja właśnie piernikowałam pół dnia, zrobiłam poczwórną porcję,ręce mi odpadają a jeszcze kuchnia czeka na sprzątnięcie, była koleżanka na trochę dotrzymać towarzystwa,ciasto na surowo tez super sie wyjadało ;D Mam nadzieję ze będą dobre do świąt.
Pit ma fazy na niespanie, albo buszuje do północy,albo od północy do 4rano,oczywiście idzie spać normalnie ale budzi się po np godzinie i buszuje, mam nadzieję że szybko mu to minie
Chyba jutro menżyk przyjedzie, wiem że już jedzie ale o której wyjechał i jak długo jechać będzie , nie wiem, ale sie cieszę, dzieci tez się cieszą icon_wink.gif

miłej nocki
ღ magda ღ
niewidzialna bardzo dziękuję za przepis a co do pierniczków to podobno im dłużej leżą tym lepsze, u nas niestety nie można nigdzie dosta barwników ale kupiłam sobie chociaż kolorowy lukier w pisakach to Kubuś będzie sam zdobił i mam w planach zrobic z piernika dwie choinki wielkości A4 fajnie ozdobic jedną dla Kubusia drugą dla Mikiego i ładnie powiesic na ścianę

nasz Mikołajek nie boi się "mikołaja" wręcz przeciwniemolestował go namiętnie biedna była ta jego broda bo prawdziwa a Miki tak ją wytargał że aż "mikołaj" miał łzy w oczach gorzej z Kubusiem ten miał pewne opory ale w końcu usiadł chociaż na kolanko do zdjęcia
Dzaga
witajcie...

zapraszam na kawke jesli ktos ma ochote...

my dzis do ginki mojej jedziemy .. juz mam dosc lekarzy ... ciazy... chce urodzic !!!!!!!!!!!!!
niewidzialna
Witam

Magda ja barwniki na allegro kupiłam

przytul.gifDzaga przytul.gif

Menżyk przyjechał nad ranem,wszyscy się obudzili a potem z wrażenia nie mogliśmy zasnąćicon_wink.gif ale radocha jest icon_biggrin.gif

pozdrawiam i miłego dnia
kejti_80
Dzień dobry wszystkim icon_smile.gif

Madziara śliczny brzusio, a jaki zgrabny!!!! Masz jakies przeczucia co do płci maleństwa?
A dla Juleczka duzo zdrowia, współczuje takich bolesci, ja sama nie wiem co t znaczy bo odpukac nigdy nie mialam zapalenia ucha. A co dopiero musi sie nacierpiec taki Maluszek. Mam nadzieje, ze po lekach będzie się lepiej czul przytul.gif

Dzaga dla Ciebie duzooooo siły, bo jeszcze troszku musisz sie pomęczyc w dwupaku przytul.gif

Niewidzialna z przepisu tez moze skorzystam, juz skopiowalam 06.gif
No to męzyk Wam zrobil niezlą niespodziankę! Ale dzieciaki pewno sie ciesza, fajnie!

Agitusku zdjecia super, a Malenka juz taka duuuuza!

U nas wszystko ok, szykujemy sie do wyjazdu, bo mamy plan jechac w sobotę. Ja tylko się modlę, zeby Barti nie rozchorowal sie do tego czasu, bo różnie to bywa.

Pozdrawiamy cieplutko!
kejti_80
Witamy,
zapraszamy na kawusiÄ™ icon_smile.gif
ależ świeci pustkami u nas 32.gif
maris28
uściski od nas:)
Dzaga
madziara ale juz konkretny masz brzucholek icon_smile.gif ale dobrze sie czujesz??

ja tez zapraszam na kawke ... Paulina śpi... jeszcze przez chwile...
kejti_80
Witajcie
Zapraszam na kawusię popołudniową icon_smile.gif
Dzaga
naprawde pustki.... czyżby wszystkie szykowaly juz atmosfere świateczna??

niewidzialna to mąż was z rana najechal icon_biggrin.gif ale za to radosc ogromna icon_smile.gif


a my wczoraj pojechalismy na wizyte do ginki... i jakas porażka totalna - skopiuje wam co napisalam w innym temacie ..

ja chodziłam do dr Radosiewicz a Alejach i uwazalam ze jest ok...
az do drugiej ciazy kiedy to z bólami pojechalam do niej i bezczelnie mi powiedziala ze mnie nie przyjmie bo chce isc do domu, poza tym przyjela juz 6 dodatkowych pacjentow a za to jej nie placa !!!!!!!!!!!!!!!!!!
maż ją opeirdziel i zawolal kierowniczke... generalnie wstetne babsko liczace tylko na kase!!!

JUZ NIE POLECAM!!!!!!!!!!!!!


ღ magda ღ
dzaguś dobrze że wy w dużym mieście mieszkacie to masz duży wybór i mam nadzieję że trafisz na jakąć fajną babkę i przyda ci się na kolejną ciążę dużo zdrówka dla ciebie i bąbelka

u nas jakoś powoli wszystko leci wczoraj byliśmy z Kubusiem na Wigilii w przedszkolu i dosłownie musiałam go z tamtąd siłą wyciągać, przyszliśmy do domu i ubieraliśmy choinkę żeby dzieci troszkę dłużej raochy miały i powiem wam że nie wiem jak długo ona postio w całości przy Mikołajku mam nadzieję ze do Wigilii dotrwa

dz\iś rano Miki wylał na siebie gorącą herbatę nic się nie stało ale takiego stresu to już dawno nie miałam

a powiedzcie mi dziewczyny czy waszym dzieciaczkom uregulował sięczas spania bo nasz Mikołajek dalej budzi się maksymalnie co 2h i je albo pije i po prostu czasami to ja już nie wyrabiam

niewidzialna kochana ciesz cię szczęściem i korzystaj z męża i nie myśl o tym że niedługo wyjedzie bo po co ciesz się chwilą

Madziarko a jak Julcio już lepiej mam nadzieję śliczny masz kochana ten brzucholek ojjjjj śliczny
maris28
Dzień dobry:)
#Margola
witam:)
Dzaga współczuje...
Niewidzialna - radosci z męża:))

Magda zawału nie dostałas? Boze ja to chyba zwariowałabym gdyby Jula mi taki numer wywinęła...

Kejti udanego wyjazdu!!!

Maris co tak skromnie piszesz???
#Margola
*pomieszałam tematy
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.