To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

LIPCOWE JUBILEUSZOWE TRUSKAWKI cz. 10!!!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Karolaka
TO JUŻ DZIESIĄTA ODSŁONA






NASZE KOCHANE SZKRABY:


Michaś
syn Asi_b UR.16.06.2007R. WAGA 3310, 55cm





Nadia córka Anuszki UR.22.06.2007R. WAGA 3480, 56cm




Alicja
córka Małpiszona UR.23.06.2007R. WAGA 2950, 54cm




Hanna
córka Małej78 UR.28.06.2007R. WAGA 3200, 52cm




Bartosz
syn Gosi:) UR.03.07.2007R. WAGA 3190, 57cm






Igor
syn Limonki UR.04.07.2007R. WAGA 3150, 54cm




Mateusz
syn Lillo Ur. 04.07.2007R. WAGA 2550, 51 cm



Nikodem
syn Angel UR.07.07.2007R. WAGA 4125, 54cm





Nikola
córka *Maji* UR.10.07.2007R. WAGA 2750, 52cm




Sara
córka Karuni7 UR.11.07.2007R. WAGA 3160, 50cm




Lilia
córka Cornuss UR.11.07.2007R.



Maciuś syn Tiny24 UR.11.07.2007R. WAGA 3100, 51cm





Igor
syn Ritty UR.12.07.2007R. WAGA 3700, 57cm




Tosia
córka Viki UR.14.07.2007R. WAGA 2100, 48cm




Bruno
syn Dagimb UR.15.07.2007R. WAGA 3100, 52cm




Oliwia
córka Alci UR.17.07.2007R. WAGA 3460, 55cm






Natalia
córka Joanny81 UR.17.07.2007R. WAGA 4150, 56cm




Weronika
córka Sylwiiredy UR.19.07.2007R. WAGA 3600, 54cm




Wiktor
syn Sylwii13 UR.19.07.2007R. WAGA 3600, 57cm




Zosia
córka Karolika UR.20.07.2007R. WAGA 3210, 53cm






Michał
syn Moni28 UR.23.07.2007R. WAGA 3800, 57cm




Piotruś
syn Maciejonki UR.23.07.2007R. WAGA 2600, 52cm




Aleksandra
córka Margot26 UR.24.07.2007R. WAGA 3395, 59cm




Aleksandra
córka Maadzik UR.25.07.2007R. WAGA 3500, 57cm




Jakub
syn Agutki UR.28.07.2007R. WAGA 3485, 53cm




Szymon
syn Joleńki UR.01.08.2007R. WAGA 4500, 60cm




Marcel
syn Anusi12 UR.08.08.2007R. WAGA 3440, 56cm




Maja
córka Mim1980 UR.09.08.2007R. WAGA 3400, 53cm



CZEKAM NA ZDJĘCIA:)






ZĄBKI




[/color]
IGOR - Ritty ------------------------ 20 ząbków brawo_bis.gif

MATEUSZ - Lillo----------------------20 ząbków brawo_bis.gif
OLIWIA - Alci ----------------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
MICHAŚ - Asi_b -------------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
WIKTOR - Sylwii ------------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
PIOTRUŚ - Maciejonki ------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
NATALIA - Joanny ----------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
MACIUŚ - Tiny --------------------- 16 ząbków brawo_bis.gif
MAJA - Mim ------------------------ 16 ząbków brawo_bis.gif

MICHAŚ - Moni -------------------- 14 ząbków brawo_bis.gif

LILIA - Cornuss -------------------- 13 ząbków brawo_bis.gif
SZYMON - Joleńki ----------------- 12 ząbków brawo_bis.gif
MARCEL - Anusi -------------------- 12 ząbków brawo_bis.gif
IGOR - Limonki -------------------- 12 ząbków brawo_bis.gif


ZOSIA - Karolika -------------------- 12 ząbków brawo_bis.gif
KUBUŚ - Agutki ---------------------- 12 ząbków brawo_bis.gif
NADIA - Anuszki --------------------- 11 ząbków brawo_bis.gif
HANIA - Małej78 ----------------------11 ząbków brawo_bis.gif

BRUNO - Dagimb -------------------- 8 ząbków brawo_bis.gif
alcia
Melduje się na nowym wątku. Głowa mi pęka, matko ile dzisiaj się nadzwoniłam i nazałatwiałam, potem napiszę cos jeszcze.

Karola na 1 stronkę daj poniższe zdjęcie bo nie chce mi się szukac innego.

Joanna 81
Ja witam wszystkich w kolejnym wątku - oby dla nas wszystkich był szczęśliwy 06.gif

Napiszę tylko tyle - wróciłam z pracy, wzięłam się za porządki w domu i efekt jest taki, że dopiero usiadłam 29.gif W każdym kącie coś do sprzątnięcia - za kilka dni nie dałoby się nic odnaleźć 21.gif Jak widać tylko mi to przeszkadza ... pranie powieszone, wyprasowane z suszarki, zabawki posegregowane, kuchnia, przedpokój i pokój t. lśnią. Mam dość.

Karolaka w podtytule mamy malutki błąd - literówka 08.gif

Maadzik
No to i ja wpadłam się przywitać na nowym wątku. Tylko przywitać, bo dopiero po dwudniowej wizycie pojechałam moja mama. Głowa mi pęka, w domu pobojowisko po zabawach 3 dzieci, lodówka wyczyszczona itp. Jak tylko troszke ogarne to wracam na stary wątek poczytać, co się działo przez te 2 dni 08.gif
MoniZ
hejka
melduje sie na nowym watku brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
karolaka sliczny zrobilas ten wateczek icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif i talenta masz kobietko no no ten stroik czy jak to sie zwie no poprostu cos pieknego icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
joasiu ciiiiiiiii dzisiaj mlody malo mi zjadl kaszki bo troche zjadl bulki z szynka i tatusia obiad i znow po kapieli woda ciiiii 08.gif licze sie z tym ze nocki moga byc do bani niestety tez tak bylo z karmieniem w nocy 21.gif 21.gif 21.gif ale cos za cos 43.gif
Żoanna
No to za dwie 10.
Odsłonę i wagę Kuby impreza.gif impreza.gif impreza.gif

Karolaka,ty jesteś wrzechstronna kobieta,bardzo ładnie 06.gif

Agutka,Kuba śliczny,taki karnawałowy.Gratuluję miejsca pracy 04.gif

Tina,Marcelek miał problem z siusiakiem.My równiez nie odsuwamy napletka ale miał przez jakiś czas zaczerwieniony i go bolała.Stosowaliśmy Detromecynę(antybiotyk) i Riwanol,nie wiem czy to na rcepte i czy można.W Polsce może coś poradzą.

Asia,ty się oszczędzaj dziewczyno przytul.gif
Misiu jest niesamowity z tym słowinictwem,zadziwiający 04.gif

Za nami tragiczny dzień.
Marcel był starsznie marudny.tylko mama i mama.Padł w 3 min.Był jeszcze przemęczony po ostatniej nocy.Nie spał od 4 do 6,nie mógł się ułożyć.
Zawszze taki jest smutny kilka dni po wyjeździe babci.Wydaje mi się,że zaczyna zauważać,że jej nie ma i tęskni.

A z nowości:
Siju-szyja
Topa-stopa
Ściota-szczoteczka
Ebe-wielbłąd
rysik
Pempo-pępek
Bziuk-brzuch
Akcja
MoniZ
a ja dostalam tzn michalek dostal pierwszy swoj list 06.gif okazalo sie ze ma wstawic do szczepienia 03.gif 03.gif 03.gif i mam dylemat bo pierwszy raz takie cos dostalam i tam jest napisane jesli sie nie stawie to grozi mi jakas kara 21.gif ja chcialam isc dopeiro w lutym moge tak zrobic czy musze sie wstawic tego dnia co mi napisali icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Żoanna
Moni,niedawnosylwia wstawiła artykuł,w którym było napisane,ze juz nie ma kar.
Zostały zniesione kary,nie mogą też podać Cię do sądu,a poza tm będą przeprowadzać badania nad tymi szczepionkami.
Wiem jak wyglaa ten druk,po prostu take mają.
Jeśli chcesz przeciagnać to idź do lekarza i powiedz,ze kaszle w nocy albo robi rzadkie kupy od żebów.U nas to działa 48.gif
MoniZ
ANUSIA dzieki chyba bede musiala tesciowa wyslac bo ja nie dam rady chodze na 7 do pracy do 15 lub 16 w pracy 21.gif a ona na spacerek z mlodym ma rzut kamieniem 03.gif 03.gif 03.gif
Karolaka
Joasiu już poprawione. Dzięki 02.gif

Moni Anusiadzięki za komplementy. Aż się czerwona robię icon_redface.gif

Asiu_b czy mam wstawić któreś z ostatnich zdjęć jakie wstawiałaś na pierwszą stronkę?

Anusia no no ale Marcel pięknie rozwija słownictwo. Jestem pod wrażeniem!! Zosia ostatnio mówi nowe słowo "koli", ale nie mogę rozgryźć co ono oznacza 03.gif

*Anuszka*
Moni zadzwoń tam po prostu jak już, żeby nie dorwali Młodego 43.gif
A polecony to był? Mogłaś nie otrzymać, jeśli zwykły... 48.gif

My mamy już 2 zaległe szczepienia... a to "mamy katar", "ząbkujemy i gorączkujemy do tego" itd.itp. bialaflaga.gif wyrodna matka, ale świadoma... cóż...

Joleńka u nas cały remont, 1,5dnia... Teść, Mąż i Szwagier się postarali... jednego dnia wszystko wynieśli, ściągneli tapety, poszpachlowali, zaczęli 1 ścianę... drugiego skończyli i powiesili meble i tyle... elektryk mój coś pogrzebał i powymieniał gniazdka, zawiesil żyrandol.... poooooszłoooo.... jawdrop.gif
*Anuszka*
Karolaka widzę, że wybrałaś Nadię-bogaczkę z telenowelą w tle... wygląda na próżną... 01.gif 01.gif 01.gif
Maciejonka
Kurna olek!! HELP! meża mi rozłożyło! mam tylko nadzieję, ze to nie TA grypa która szaleje przy naszej granicy z Czechami icon_sad.gif witamina C i inne takie już poukładane rządkiem na blacie i łykane regularnie. Ja tam pal sześć, ale chłopaków zeby mi nie pozarażał.
Ma 39 ale mówi, ze Ibuprom to za chwilke weźmie. No siły nie mam do niego...


No to se pogadałam.
Agutka
Witam w nowej odslonie icon_smile.gif

Karolaka ladne znaczki icon_smile.gif

Moni ja bym sie w ogole nie przejmowala tym wezwaniem. Juz wielokrotnie na ten temat pisalysmy... naprawde... moga Ci naskoczyc i tyle.

Anusia beda badania nad tymi szczepionkami, powaznie? W koncu wezma sie za to?

Kuba tak jak wczoraj spal slicznie cala noc, a dzis o 4 wake up i budzil mame. Turlal sie po mnie, lapal za rzesy i jak na kreskowach probowal otworzyc 03.gif a jak w koncu otworzylam oczy to szczesliwy jak prosie... Nie wiem co on ma z tym nocym brykaniem.

Maciejonka chlopy tak maja.. moj tez odciaga wziecie leku... po obiedzie.. jak bede szedl spac, teraz nie ma sensu.. itd.

A co z Majka i Tipi? Ritta, masz jakis wiesci?
.Angel
To i ja się przywitam na nowym wątku.
Mam dzisiaj urlop icon_smile.gif Nikodem znowu chory icon_sad.gif
Staram się Was podczytywać, ale średnio mi idzie 41.gif w pracy to tyle roboty, że nie mam czasu. A jak już wrócę do domu to staram się jak najdłużej z chłopakami posiedzieć a potem padam z nimi 06.gif Dobrze, że Szymek nie choruje. Jedynie musimy iść do logopedy, bo z przedszkola radziły, żeby iść na poradę. No i po wielu rozterkach wybraliśmy zerówkę przedszkolną.
Postaram się chociaż dzisiaj trochę nadrobić.
Maciejonka
Angel- znaczy, ze nie dajesz Szymona szybciej do szkoły? czytałaś to:
https://wyborcza.pl/1,75478,6157787,Ania_si...s_sie_bawi.html
i to: https://wyborcza.pl/1,75478,6178355,Pieciol..._rozmawiaj.html
i to jesczze 06.gif https://wyborcza.pl/1,75478,6166842,Superpr...kolak_2009.html
Troche jestem zniesmaczona tymi wytycznymi co powinien przedszkolak umieć -to cytat z Wyborczej (nie wiem czy można...)

Co każdy przedszkolak umieć powinien?

Ministerialna podstawa określa 65 umiejętności. W tym: • stara się mówić poprawnie pod względem artykulacyjnym, gramatycznym, fleksyjnym i składniowym • przejawia zainteresowanie wybranymi zabytkami i dziełami sztuki • w skupieniu słucha muzyki, w tym muzyki poważnej • wykazuje zainteresowanie malarstwem, rzeźbą i architekturą • mówi płynnie, dostosowując ton głosu do sytuacji • podejmuje rozsądne decyzje i nie naraża się na niebezpieczeństwo wynikające z pogody • dba o osobiste rzeczy i nie naraża ich na zgubienie lub kradzież (w miarę samodzielnie radzi sobie w sytuacjach życiowych


Źródło: Gazeta Wyborcza

No i zdrówka dla Nikosia.

Chłop pojechał do lekarza.
.Angel
Co do tych artykułów to 37.gif jaka architektura, jaka muzyka poważna....niebezpieczeństwo z powodu pogody 43.gif bez komentarza...........
Wczoraj rozmawiałam z przedszkolankom i nic nie mówiła, że zerówki w przedszkolu ma nie być. Mówiła, że ponad 80% rodziców zadeklarowało, że dzieci zostają w przedszkolu. Dzwoniłam też do szkoły i mówiłam, że Szymek będzie uczęszczał do zerówki przedszkolnej. Pani podziękowała za informację i też nic nie mówiła.
A jak jest u Ciebie gdzie pójdzie Twój Szymek?
Tina25
I ja witam na nowym watku.
Dla wszystkich chorujacych,tych malych i tych duzych,duzo zdrowka zycze.
Ja chcialam fote dac na stronke

a to zdjecie w calosci do pokazania,jakie to moje dziecko ma ostatnio upodobania.uwielbia zakladac nasze buty i moze nic w tym dziwnego,ale zaklada tez buty na obcasie i smiga w nich jak szalony.Kurcze,przeciez to facet jest 04.gif Wszpilach foty niestety nie mam.
mała78
I ja witam nieśmiało w 10 odsłonie. Cieszę się że o mnie nie zapomniałyście...
Agutka
Tina Macius w doroslych pantofelkach... super.. icon_smile.gif a ze i w szpileczkach zasuwa to swiadczy o tym, ze zgrabniutki. Ja mam powazne problemy, by sie utrzymac na wyzszym obcasie. icon_smile.gif
Jak tam samopoczucie, nadal zmeczona jestes?
Agutka
Mala !!! Jestes ! icon_smile.gif Zyjesz 06.gif Pisz prosze co tam u Was i bardzo bardzo prosze o fote synowej. Kubutek juz nie daje rady z tesknoty.
mała78
Jestem jestem ale sama z Hanią i niestety brak czasu na kompa. Ale myślę że dziś wieczorem usiądę do kompa i napiszę.
Joanna 81
CYTAT(Agutka @ Tue, 27 Jan 2009 - 17:44) *
Mala !!! Jestes ! icon_smile.gif Zyjesz 06.gif Pisz prosze co tam u Was i bardzo bardzo prosze o fote synowej. Kubutek juz nie daje rady z tesknoty.


Mała przyłączam się do prośby Agutki 06.gif
*Anuszka*
Maciejonka, Angel to wcale tak drastycznie w praktyce nie wygląda... tylko mina mi zrzedła jak po ukończeniu zerówki otrzymałam zamiast ocen profil psychologiczny mojego Dziecka... icon_rolleyes.gif

Nie mogę go znaleźć... ale zdania są inaczej ujęte w słowa i nie brzmi to aż tak poważnie... no i słowo, nie ma tam nic o muzyce poważnej, tylko czy potrafi powtórzyć frazę... czy słyszy itp. czy szanuje mienie szkoły, czy potrafi zachowac ład w miejscu pracy, czy rozróznia pory roku i miesiace, dni tygodnia, czy stosuje zwroty grzecznosciowe, czy zna zasady poruszania sie po ulicy... czy prawidłowo wyraza emocje, czy łatwo nawiazuje kontakt z rowiesnikami, zakres wiedzy, czyli do ilu liczy, czy pisze, czy czyta... jak znajdę, to wrzucę tę opinię...
Na jej podstawie wychowawca stwierdza, czy dziecko "nadaje" się do szkoły...
Tyle wiem do tej pory... sorki za brak pol.liter ale nadia na kolanach... masakra...
Agutka
Anuszka to ja zdecydowanie nie nadaje sie na przedszkolaka ... kiepsko u mnei z zachowaniem ladu w pracy, dni tygodnia czesto nie rozrozniam 03.gif ,zwroty grzecznosciowe co prawda stosuje, ale gorzej z prawidlowym wyrazaniem emocji... icon_wink.gif

Koniec wakacji, jutro do pracy. Na razie nie bede sie przyznawac, ze szybko zmieniam lokum....po co... a i "niespodzianka" bedzie bolesniejsza. icon_wink.gif
Joanna 81
A Lillo coś pisała i gdzie jej post ????????????
asia_b
Obecna w 10 odsłonie!
Nie mogę ogarnąć myśli... Jestem trochę zmęczona, nie chce mi się uczyć, chce mi się jeść (ciągle!) a jutro przychodzi pani "do spacerów"...

Karolaka fotkę na pierwszą stronkę wkleję na dniach, obiecuję! icon_wink.gif
Mała czekam na szczegóły!
MoniZ
HEJKA
dzisiejszy dzien w pracy to totalna meczarnia ze strony moich kochanych kolezanek (czytaj babole) 29.gif 29.gif 29.gif ale z kolezana totalnie je olalysmy i robilysmy swoje 03.gif 03.gif 03.gif zero stresu nana.gif nana.gif nana.gif

tina zdjecia maciusia w butkach sa rewelacyjne jakbym mojego michalka widziala 03.gif 03.gif 03.gif
mala czekamy na dalszy ciag posta 08.gif 08.gif 08.gif
asiu_b zapomnialam ci pogratulowac egzaminu na 5 a tak sie stresowalas a tu taka ocena nienie.gif

nic uciekam spac jestem padnieta chyba ze mi spanie przejdzie 43.gif
asia_b
moni serdecznie Ci współczuję takiego klimatu w pracy i podziwiam za postawę icon_smile.gif

Jednym okiem śledzę w necie mecz piłki ręcznej, drugim notatki o mechanizmach działania leków przeciwdepresyjnych, trzecim forum, czwartym ogarniam bałagan za plecami...

MoniZ
hehe mialam isc spac ale nieeeeeeeee zachcialo mi sie kolacji robic 08.gif 08.gif 08.gif
asiu_b dzieki takim kobietom zdaje sie ze zawsze maja racje eeee niech sobie tak mysla babole 29.gif 29.gif 29.gif poprostu jednym uchem wpuszczam a drugim wupuszczam 04.gif 04.gif 04.gif
mała78
hej

strasznie długo mnie nie było a i ten post pewnie na raty wyślę...

Powód mojej nieobecności jest jak zwylke prozaiczny - brak czasu. Złożyło się na niego wiele rzeczy. Ostatni raz zaglądałam tu w swoje urodziny w grudniu i bardzo dziękuję za pamięć o nich. Grudzień był dla mnie ciężkim miesiącem. Usiłowaliśmy z mężem zdążyć z kuchnią przed świętami. To znaczy on bo ja prawie palcem nie kiwnęłam przy samej kuchni - zajmowalam się Hanią. To też praca. No więc zdążył a ja w ten sposób uziemiona byłam przy dziecku - co stanowiło źródło mojej nieustannej radości. Jak już opanowałam rozpakowywanie gratów kuchennych i wydalam majątek na sprzęt, chciałm się tą kuchnią nacieszyć ale nie mogłam. W swięta Hania dostała zapalenia oskrzeli a mąż i ja mega katarów, tak że mieliśmy zastrzyki, plucie antybiotykiem, nieprzespane noce z powodu kaszlu ale samo zapalenie zeszło w ciągu 36 godzin. Zaraz po nowym roku urządzałam zaległe urodziny połączone z parapetówą więc znów miałam sporo roboty.
Wysyłam...
mała78
cd spowiedzi

styczeń był jeszcze trudniejszy, bo tu z kolei mnóstwo pracy na uczelni a Hania jak na złość nie chciała współpracować i zasypiała regularnie koło 21.30 lub później więc ja padałam jak mucha zaraz po niej.
Zajrzalam może ze dwa razy na maluchy i wiem co u was - Gratuluję zafasolkowanym, gratuluję studniówki a Moni szczerze współczuję... Pamiętam o was wszystkich ale niestety już brakowało siły na jakiekolwiek wypociny. A teraz co u Haneczki...
asia_b
mała Ty to umiesz stopniować napięcie icon_wink.gif Nie dość, że po długiej nieobecności to jeszcze w odcinkach... Choróbsk nie zazdroszczę! Czekam na ciąg dalszy...
mała78
Haneczka jest boska. Jest źródłem mej matczynej dumy i radości. Rośnie jak na drożdżach. Jest wesoła, roześmiana i przede wszystkim rozgadana. Powtarza wszystko. Zasób jej słów jast z dnia na dzień coraz większy. Mówi do mnie tak słodko - mamusia. Potrafi budować wieżę z niezliczonej ilości klocków - dopóki stoją , tak długo dokłada kolejne, nawleka ze mną koraliki na żyłkę, uwielbia grać w chowanego i to dość skutecznie. Waży około 11,200 g. Sama wybiera sobie to co chce założyć - rośnie mala strojnisia. Uwielbia swoje lale i wózek dla nich ale fascynuje się również koparkami i autami. Zan już kilka bajek na pamięć - szczgólnie abecadło - ja zaczynam abecadło z pieca spadło a ona wymienia po kolei literki z wierszyka. Co mnie niesamowicie dziwi - potrafi policzyć do 10 po kolei - czasem zjada dwa ale wybaczam jej 06.gif słowem zadziwia mnie co dzień.

Wkleję wam zdjęcia jak sciągnę je z aparatu bo jeszcze nie dotarlam. Dopiero w niedzielę skończyłam zajęcia ze studentami. Następne 14 lutego a już za tydzień jadę na 5 dni na kurs. Tak więc same widzicie że czasu u mnie jak na lekastwo...
mała78
wiem że wasze pociechy też cudowne ale moja jest właśnie moja i cieszę się że mogłam wam o niej napisać.
alcia
Mała witaj !!!! Czekam na kolejną część i zdjęcia aktualne no i zdjęcia waszego gniazdka.

Asia o matko !!! ile ty masz par oczy skoro tyle rzeczy na raz ogarniasz icon_smile.gif

Wiecie co właściwie ja po radę wpadłam.
Chcemy kogoś poszukać do opieki nad Oliwią - takie opieki 2-3 razy w tygodniu po 4-6 godzin. Niby mamy kogoś na oku ale nie rozmawialiśmy itd. jednak u nas w mieście działa tzw "klub krasnala", jest to prywatny żłobek-przedszkole, coś w tym rodzaju. W chwili obecnej są nawet 2 dziewczynki 18-miesięczne. No i tak, opieka 3 razy w tugodniu po 6 godzin, od 8.30-14.30, dwa posiłki (śniadanko i obiadke), rytmika, angielski (haha polskiego nawet nie zna), wiadomo zajęcia manualne itd prowadzone przez kadrę fachową - koszt 300/miesięcznie.
I co mam robić ? Szukac Niani czy klub krasnala. Z nianią wiadomo ona jedna , niania tylko dla niej, z drugiej strony to nie noworodek, kontakt z dziećmi dobrze by jej zrobił.

Prosze poradzcie .

DZieki z góry za każa nawet drobną myśl.
mała78
dodatkowo zajmuję się rehabilitacją maluszka znajomych - niestety na 99% mózgowe porażenie dziecięce... koszmar
asia_b
mała przyjemnie się czyta takie wypełnione matczyną dumą posty! Pisze się jeszcze przyjemniej 29.gif Hania jest wspaniała! Misiek co prawda liczy tylko do 6 ale też czasami gubi 2. Myślisz, że coś w tym jest? icon_wink.gif Nie mogę się doczekać zdjęć Haneczki!
alciu przyznam, że przez moment miałam podobny dylemat (u nas to się nazywa "ślimakowo" icon_wink.gif) i jednak zdecydowałam się na panią do pomocy. Między innymi z powodu okresu infekcji oraz faktu, że w klubie owszem, sporo zajęć ale nie ma spacerów do kwietnia chyba. Osobiście wychodzę z założenia, że w wieku 18-19 miesięcy kontakt z dziećmi nie jest jeszcze taki ważny icon_wink.gif
*Anuszka*
Mała fajnie, że jesteś... czekam na zdjęcie Twojej i tylko Twojej Dumy icon_wink.gif
Alcia jeśli mam coś do gadania w kwestii swej drugiej "Córki" hehe... to postawilabym na klub krasnala... przemawia do mnie obecność 2 rówieśnic, kontakt z dziećmi... no i stawiam swojego Pierworodnego o zaklad icon_wink.gif, że Oli się rozgada w obecności dzieci... to ma ogromny wpływ na rozwój... icon_smile.gif hihi... co Ty na to?
A co myślą Dziewczyny?
Asiu b ja też chcę panią od spacerów... a z dostawą Dziecka do domu? Pod drzwi? Ja poproszę... icon_wink.gif
*Anuszka*
Asiu b dzieci kochają towarzystwo dzieci... Nadia prawie "ujada" pod drzwiami, jak D. wychodzi... myślę, że samo zagrożenie infekcjami by mnie nie przekonało... Nadia nie choruje wcale, podobnie jak Oliwia, z tego co wiem, więc taki kontakt, jeśli nadal będzie zdrowa Ją tylko uodporni na dziecięce bakcyle... takie mam zdanie... ale najbardziej utwierdzam się w przekonaniu, że dziecku potrzebne jest towarzystwo drugiego dziecka już na tym etapie... wiem z doświadczenia... icon_wink.gif
alcia
Anuszka, Asia dzieki za opinie-rady icon_smile.gif
Za mną też na dzień dzisiejszy przemawia klub krasnala. Biorę go pod uwagę chyba od marca - na razie epidemia grypy więc się nie wychylamy. Chciałabym jednak aby Oliwcia trochę się uspołeczniła, zobaczyła, że nie zawsze jest w centrum uwagi. No i tam chyba jednak mam wiekszy wpływ na to jak bedzie wyglądał jej dzień i co bedzie jadła (mozliwos zgłoszenia uwag- życzeń) Co do spacerów to wiem, że o ile nie pada i nie ma mrozu dużego to dzieci wychodza na plac zabaw przyległy.

Niania jak to niania, doświadczona kobieta i nieraz niestety bedzie wiedzieć lepiej np. co do menu czy innych spraw. Ubierania 3 warstw czy inne dziewactwa.

To tyle czekam nadal na Wasze opinie i Anuszka ty jako teściowa na pewno masz tu prawo wyboru tak więc twój głos licze jako dwa icon_smile.gif
asia_b
Anuszka nie mówię, że nie jest potrzebny (choć nie widzę, żeby Michaś tracił cokolwiek na raczej niewielkim kontakcie z innymi dziećmi) tylko, że są ważniejsze na tym etapie kwestie jak choćby zdrowotne, przynajmniej dla mnie. To, że Oliwia nie choruje teraz, kiedy jest w domu nie znaczy, że nie zacznie jak pójdzie między dzieci (czego oczywiście alci nie życzę!!!) Zwłaszcza, że przed nami najbardziej syfiasty okres w roku jeśli chodzi o infekcje.
W ślimakowie, które brałam pod uwagę, nie ma spacerów dla najmłodszych z powodów "logistycznych". Starsze (powyżej 2 roku życia) oczywiście wychodzą. Planuję to rozwiązanie jako okres przejściowy dla Miśka przed pójściem do przedszkola. Ale to najwcześniej po wakacjach. Do czasu mojego porodu będzie jednak pani na 3-4 godziny, o ile przypadniemy sobie do gustu. icon_wink.gif Mi już coraz trudniej godzić całodobową opiekę nad Michasiem z trzecim trymestrem ciąży, nauką do poważnych egzaminów, zajęciami ze studentami i codziennym zajmowaniem się domem (oraz *****ółkami icon_wink.gif) Zwłaszcza, że za wyjątkiem tego ostatniego stawiam sobie bardzo wysokie wymagania 08.gif Po porodzie mam nadzieję dać sobie radę bez pomocy jak na matkę - Polkę przystało icon_wink.gif
Żoanna
Ło matko widziałyście mecz 04.gif 04.gif 04.gif
Tak się cieszyliśmy,że Marcela wystraszyliśmy.

Bo oczywiście nie spał.
Pierwszy raz w zyciu usnąła przy.... obiedzie.
Spął 3 godz,obudziłąm go (Ja) o 18 i nie był zmęczony.

Poza tym przeszedł z nami na TY,Teraz jesteśmy Ania i Utasz 04.gif

Asiu,jak juz mówiłam nienie.gif oszczędzaj się
W Twoim wypadku,na pewno wygodniejsza jest Pani od spacerów.Jesteś w domu,wszytskiego upilnujesz i ty gotujesz dla Misia.
Ja napewno dalabym Marcelka do takiego przedszkola,nawet jeśli nie pracuję na te 2 godz dziennie.
Włąśnie ze względu na inne dzieci.
Wcześniej niechętnie spotykałam się z dzieciatymi znajomymi,ale teraz chcę żeby Marcel miał jak najwięcej kontaktu z dziećmi.
Widzę jaką mu to sprawia radość.
Alcia,nawet jeśli Oli będzie tam 4 godz i nie wychodzą w tym czasie na dwór,to wy możecie wyjść z nią później.

Mąła,witam.Oj ciężkie Święta 41.gif Dobrze,że już ok.Czekamy na zdj Hanusi 06.gif

Asiu,nie wiem czy nie dotarłaś do moich pytań czy mnie olałaś nienie.gif 04.gif

Agutka,zemsta jest słodka 48.gif

Moni,no normalnie bez komentarza,wstrętne babole 29.gif

Tina,Maciuś słodki 03.gif
asia_b
anusia mecz był sensacyjny! Nie olałam Cię! Nigdy w życiu icon_wink.gif Przegapiłam jakoś końcówkę odsłony 9... icon_redface.gif
Właściwie to bardzo miłe, że okazujesz takie zainteresowanie moją osobą icon_smile.gif Co do imienia do wahamy się między Krzysiem i Tomkiem. M woli Tomka chyba, ja niby Krzysia, a tak naprawdę to wszystko mi jedno. Sesja zdjęciowa ma się odbyć w weekend, ale to nic pewnego, bo czuję, że rozbiera mnie... grypa 37.gif Szczerze pisząc najchętniej w ogóle odwołałabym tę sesję ale nie chcę robić przykrości M. Nie ma czego fotografować... i z tego powodu póki co zdjęć brzuszka nie wkleję icon_wink.gif A co do sposobu porodu to... będzie co mam być (byle jak najbliżej terminu!). Przy mojej budowie, wywiadzie położniczym itd... prawdopodobieństwo cięcia jest spore. Ponieważ mam jak najlepsze wspomnienia z pierwszej cesarki to dla mnie ok. Z drugiej strony chciałabym mieć szansę urodzić naturalnie... A potem wypowiedzieć się na stosownym wątku tego forum 06.gif
Wracając do pani (której nianią nie nazywam, ponieważ jej zakres obowiązków nie będzie odpowiadał obowiązkom niani icon_wink.gif) to potrzebna jest przede wszystkim dlatego, że nie mam co zrobić z Miśkiem kiedy jadę na zajęcia ze studentami czy do czytelni. O nauce w domu nawet z panią czy nianią mogę zapomnieć, bo Michaś i tak wybierze moje towarzystwo, a poza tym taka już jestem, że będę robiła wszystko za panią a ona będzie brała kasę za patrzenie mi na ręce... Zresztą ja nie chcę, żeby ktoś inny zajmował się i wychowywał Miśka póki co, bo ja mam ambicje naukowe i ochotę na drugiego malucha icon_wink.gif Tak więc pani zadaniem będą spacery przed i po obiedzie plus ewentualnie podanie tegoż obiadu, przygotowanego przeze mnie.
Maciejonka
Mała- miło Cię czytać, choć o niewesołych rzeczach piszesz. Całe szczescie, ze to już za Wami. Dołujesz mnie (na zmiane z Asia icon_wink.gif ) z tym Hanulkowym mówieniem. A liczenie!! dla mnie wogóle niepojete 21.gif życzę duzo, duzo zdrówka i wiecej wolnego czasu.
I trzymam kciuki żeby rehabilitacja Maluszka przyniosła efekty. Strasznie przykre to musi być- jesteś Wielka!

Alcia- nie posłałbym. Szymon też mi nie chorował jakos specjalnie przed przedszkolem a od września porażka. Dzieci do któregoś roku zycia nie potrafia się bawic w grupie. Bawią się indywidualnie. Piotruś szaleje za bratem, woła go jak jest w przedszkolu i przytula jak wrca, ale cieżko tu mówić o wspólnej zabawie. Szymon musi byc jako brat. Dzieci w wieku naszych poznaja dopiero swiat- potrzebny im ktoś kto pokaże wszytsko wkoło a nie ktoś kto nauczy ich angielskiego czy kolorowania.
Choroby w przedszkolach to nie tylko anginy, katarki. To cała masa wirusów które czekaja na kogos słabszego zeby zaatakować (jednodniowa temperatura bez innych objawów naprzykład) o wszelkich rotawirusach nie wspomnę. I tu może przewrócicie oczami, ale zastanawiam się kiedy Szymon do domku wróci z wszami 37.gif
I raczej niania do chorego dziecka przyjdzie a do klubu chorej Oli nie poślesz. Niedługo wiosna przyjdzie- są lace zabaw, parki tam dzieci wbród.

Angel- Szymon w tym roku nie łapie się do szkoły. On dopiero w następnym roku. I chyba pójdzie szybciej- pójdzie ze swoja grupą przedszkolną. Poza tym bez sensu zeby 3 lata w zerówce siedział. No i oczywiscie zależy od tego czy sie emocjonalnie bedzie nadawał czy nie. CHoc on już mówi, ze chce isć do szkoły 37.gif

Anusia- jaki mecz?!?

Asiu- po porodzie dasz sobie radę i nie ma o czym mówić. Ty ze wszystkim dasz sobie radę.

Tina- Piotrus próbował wskoczyc w moje kozaki 06.gif nie udało się icon_wink.gif Maciuś śliczny!!

Mąż na oskrzela mi zapadł. Siedzi w domu do wtroku 29.gif ale troche sie cieszę- są ferie wiec Szymon będzie miał tatę.

Piotruś znowu od jakiegoś czasu wymyślał sobie, że zasypiać bedzie na mnie 03.gif wychłepta mleczko, rzuca butelke i wchodzi na mnie. Kładzie sie brzuchem w brzuch i kładzie głowę zawsze na mojej lewej stronie -zawsze sie zastanawiam czy słyszy bicie serca i czy to dlatego.
Maciejonka
Anusia, Asia! uswiadomiłyscie mnie, ze bedąc ostatnio w kościele pomyślałam, ze następny syn bedzie miał na imię Pawełek!! 04.gif 29.gif 37.gif 21.gif nienie.gif nienie.gif nienie.gif
Żoanna
Bardzo dziękuję za wyczerpująca wpowiedź.Ja też chciałam Tomka,ale Ł nie 06.gif
U nas to samo,jak Ł ma się zająć Marcelem to on i tak przychodzi do mnie i ciągnie do zabawy 29.gif
Ja już teraz się pisze na drugą cesarkę,nie mam zamiaru się uczyć na drugim dziecku 43.gif
Ja byłam tak zestarachana myślą o porodzie,że do tej pory się boję 48.gif
Miś i Krzyś fajnie brzmi 06.gif
Żoanna
Maciejonka,a kiedy ty to naskorbałaś?Nawet Cię nie widziałam.A z wszami amsz rację,w naszym przedszkolu są,a jakże.
Bratanica Ł nie chodziła i musieli ja ogolić na łyso 29.gif
Pawełek,bardzo ładnie.Jak mój brat,któy mnie dziś wku..... 21.gif
asia_b
Maciejonka z Pawełka (w sensie kolejnego syna icon_wink.gif ) padłam! A tak poza tym to ubrałaś w słowa to co mniej więcej myślę o potrzebie kontaktów rówieśniczych naszych maluchów (nie chciało mi się tego pisać 08.gif) Po prostu na tym etapie są ważniejsze potrzeby. Michaś też uwielbia na moim (względnie M) brzuchu leżeć. Teraz niestety niezbyt mu wygodnie icon_wink.gif
anusia bo Maciejonka ma swoje tajne sposoby... A Miś i Krzyś - to mnie właśnie ujęło!
asia_b
dubel 21.gif
Tak się spieszyłam, żeby wysłać zanim Michał rozryczy się na dobre, że poszło dwa razy...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.