To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

WIOSENNE SMYKI

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Gosia83
Witam mamusie!!!

Ja dziś spacerkowo całkiem...Tak ciepło dziś!
mamuniasynunia - w ostatniej chwili ta fotka bo dziÅ› zaczynam kombinowac z fotkami!

mam(a) - jak się cieszę że i Ty zaglądasz...bardzo prosimy o fotkę Wiktorka bo do kolażu się bardzo przyda...bo tą co mamy to bardzo nieaktualna!'
A...głowa dziś nie boli...

Junona - następne cudo powstanie icon_smile.gif

ArMona - WOW wysoki chłopak....a ja nie wiem ile ma Kinia bo nawet na roczkowym szczepieniu jeszcze nie byłam...ale spoko - przed 13 miesiącem może zdąże...
A że mało przybywa na wadze to już normalne na tym etapie...od 1 do 2 roku życia dziecko przybywa średnio tylko 2,3 kilo więc malutko...
A że szybko zaczął chodzić nie ma tu znaczenia - Kinia też a przybywa ostatnio wyjątkowo ładnie - ale je jak dorosły chłop - albo i więcej...mi znów lekarz powiedział że dużo jedzonka potrzebuje bo ruchliwa....
Najważniejsze że zdrowa...


AAAAAAAAAAA....i gratuluję przyszłym mamom - po raz enty!!!!!


ewon
dziewczyny szczerze mowiac nie wiem czy chcialabym.zobaczymy jak zrobie test hihi oby tylko nie byly blizniaki.

armonka to duzy chlopak:) moj Damian ma 81cm i 11kg i 10zabkow:)

dzis bylam na spacerku,ale jak juz bylam pod domem to zaczelo padac:( dobrze,ze spacerek sie udałicon_smile.gif )
Junona
ArMona nie wiem ile Misio ma zwrostu, musiałabym go zmierzyć. Ubranka nosi na 86/92. Waży 10600g. Z ząbkami zgubiłam rachubę. 8 ma wyrośniętych, czwórki cztery idą, nie pamiętam ile już wyszło, teraz rośnie mu trójka. No, w każdym razie sporo.

Gosia nawet więcej niż jedno cudo, bo pomysłów mam kilka. Zamówiłam paczkę z materiałami na adres mamy. Zobaczymy co pierwsze tam dotrze, paczka czy ja hihi. Nie mogę się doczekać aby zacząć tworzyć. 06.gif

U nas burza była, ale jakoś bokiem przeszła. A wczoraj padał grad.

Zmierzyłam. 85 cm.
Gosia83
Jak mierzycie swoje pociechy?
Na stojÄ…co czy po ciele - jak niemowlaka?
annjur
Ja tylko na moment, bo siÄ™ pakujemy

ArMona annjur=ania83
teraz kojarzysz ?? 06.gif Bartuś śliczny, duży z niego chłopczyk.

Gosiu jak mierzyli mi Julka po krzywiznach to za każdym razem był inny wynik, a z miesiąca na miesiąc był
niższy icon_rolleyes.gif Więc teraz mierzą go na stojąco.

Julek ma 84 cm, waży 12,8kg i ma 10 zęboli. Także z tego wynika, że mój synek to klusek przy takiej wadze i z takim
wzrostem icon_wink.gif

Junona taka kulę na szydełku to można zrobić w 5 min. 3 zł ?? chyba, że ten rdzeń drewniany tyle kosztuje icon_smile.gif
Ale kolczyk z tego bardzo ładny będzie 06.gif
AnnieLo
Mojego zmierze jutro, bo juz spi nieborak. icon_wink.gif Cos mi sie wydaje, ze sie wydluzyl w ostatnich tygodniach, az ciekawa jestem ile ma teraz. icon_smile.gif
AnnieLo
Acha, Maksia mierze na lezaco, bo on jeszcze nie umie sam tak stanac prosto pod sciana, zeby stopki - piety dotykaly muru. icon_wink.gif
annjur
AnnieLo no mój też tak lekko odstaje od futryny czy ściany stąd pewnie zaniżam mu wzrost o jakieś 2 cm.
Ale inaczej się nie chce mierzyć icon_smile.gif
ewon
ja mierzyłam tak byle jak bo on nie daje sie zmierzyc:/ na stojąco ale nie przy scianie.

a od wczoraj Damian nie dosc,ze caly czas powtarza auto to kolejne słówko mówi "to" i pokazuje co chce:) potrafi "to daj"i wyciaga reke:D
ArMona
A u nas dzisiaj taka pogoda, ze szkoda gadac... Nawet na podworko mi sie nie chce wyjsc z malym 21.gif Nie no zaraz idziemy chociaz na zakupy, bo staruszek wroci z pracy a obiadu ni widu ni slychu 03.gif

Bartek mnie rozsmiesza, bo jak narobi kupke do pieluchy to kiwa glowa jak indorek maly, ze tak, ze ma 06.gif ja sie domyslam, ze ma fufu bo zreszta czuc w calym domu 43.gif I jak juz go przebiore to leci z goła pupą i pampersem do kosza i ladnie wyrzuca! a na koniec sam sobe bije brawo 04.gif

annjur teraz wszystko jasne, pewnie, ze kojarze icon_smile.gif Pozdrowionka
ArMona
ewon to widzę, że Damianek jest wielbicielem aut jak Bartuś 03.gif To szybko wymawia takie ciezkie dosc slowo.Brawo! moj narazie jak ,,mowi" o autach to tylko pokazuje palcem i wydaje z siebie rozne okrzyki podniecenia 04.gif 06.gif 04.gif
kasia70
A u nas pada i pada.Wiktor ma mega maruda, wychodza mu wszystkie 4, dziasła spuchnięte obolałe, ma tak już chyba z miesiąc , moze w koncu wyjda, bo od wczoraj jest wyjątkowo marudny do tego łap[ie się za buzie i woła "ał"

A ja robie dzem truskawkowy, do wieczora mi zejdzie.
ArMona
Dziewczyny proszę Was o radę, bowiem moj Bartek od pewnego czasu (ponad miesiac juz bedzie) strasznie drapie sie po brzuszku i pleckach. Tam gdzie dosiegnie lapkami to az do krwi czasem sie harata... i ma taka szorstka skórke, calkiem inna niz na reszcie cialka icon_sad.gif myslalam, ze to od plynu do kapieli bo od urodzenia stosowalismy z Nivea a teraz myje go plynem z Johnson's.Ale chyba to nie od tego bo przeciez wszystko by go swedzialo... juz sama nie wiem od czego to moze byc. Kremuje go, posypkami nacieram i nic. Moja mama mówi, ze to od potu. Tez sie nad tym zastanawiam. Czy mialyscie kiedys taki problem?
Junona
ArMona mi to wygląda na alergię. Piszesz, że zmieniliście markę kosmetyków. Spróbuj wrócić do Nivea i zobacz czy minie. Aha, w aptece możesz kupić KREM SPECJALNY EMOLIUM. To jest kosmetyk stosowany przy problemach alergicznych, posmaruj go tym i zobacz czy pomoże. Do kąpieli polecam Balneum, Oilatum lub Oilan, ale w ostateczności nawet olej jadalny może być. Możesz mu też podać calcium w syropie.
AnnieLo
Dziewczyny, ja tak z innej beczki, pomozcie, bo mam jakies zacmienie umyslu: jak sie nazywaja po polsku takie spodnie do kolan, takie co sie nosi latem???
ewon
Armonko icon_smile.gif no on je uwielbia jak kuba:) jesli go tak swedzi moze zmien plyn na oliantum bo ten jonson duzo dzieci uczula.jezeli mu nie przejdzie to przejdz sie do lekarza,bo moze to byc na tle alergicznym(oby nie!)
kasia70
AnieLo pewnie chodzi ci o rybaczki

ArMona tak jak Junona mysle że to alergia.wysypka nie musi obejmowac całego ciała.Np. Monike i KLamila jak podjedza słodyczy wysypuje w zgieciach rąk.Nie wiedziałam od czego tam akurat ich wysypuje dopiero alergolog mi to uświadomił. Johnsons jest moze dobra firma, ale słyszałam ze czesto uczula, te kosmetyki , o których pisze Junona są bardzo dobre i natłuszczaja.Jak mały tak bardzo się drapie dobrze by było podac mu fenistil w kroplach, jest to lek na alergie i dodatkowo ma działanie przeciwświądowe.Moje dzieciaki czesto miały go przepisywanego przez alergologa.
Gosia83
Cześć laski - dziś wstrętna pogoda była więc wybrałam się na ploty do koleżanki...icon_smile.gif
ArMona - zmień tego Jonsona - to jeden z najbardziej uczulających kosmetyków - ja się kiedyś posmarowałam oliwką dla dzieci i cała w krostach byłam - to co dopiero dziecko...i nie musi się wtedy po całym ciele drapać...

Annie - o rybaczki może żeczywiście Ci chodzi...

A autami to i moja Kinia najchętniej śie bawi...auto powiedziała parę razy ale chyba przypadkiem - zawsze brrrr woła na auto...icon_smile.gif
A daj też mówi - a dokładniej nie daj a da...
Junona
To mój Misio tyle nie gada, nawet "mama" rzadko kiedy mu się zdarzy. Za to przytula się do mnie i całuje. Panicznie boi się obcych. Straszny maminsynek z niego. 04.gif
foczka_82
moj starsz ma problemy ze skora, lekarz skorny kazal nam go kapac raz na 2 tyg i to pod bierzaca woda:/ i smarowac dwa razy dziennie rano i wieczorem, ale kremami innej tlustosci, np. lionola(dobry tlusty krem) kapiemy tez w oillan, ale u niego pojawialy sie takie czerwone, swedzace plamy, oczywiscie wszyscy postawili na atopowe zapalenie skory :/ ale odpukac od jakiegos miesiaca mimo, ze nie smarujemy to plam nie ma :/ z pewnoscia to jakies alergiczne:/ wogole on jakis wrazliwy jest, nikogo w domu komarynie gryza tylko jego , i od razu ma takie bulwy ze szok, bez fenistilu ani rusz icon_smile.gif
a dzis obcielam wlosy chlopakom icon_razz.gif kurde Fabian ma caly czas ciemieniuche :/ znaczy teraz to on ma w kilku miejscach takie zoltawo-pomaranczowe strupki, Hubi tez mial dlugo, chyba do poltora roku,
a Wasze maluchy maja jeszcze ciemiaczko, bo Fabian ma takie na opuszek palca
AnnieLo spodnie do kolan to moga byc bermudy icon_razz.gif
Junona
Michał już nie ma.
AnnieLo
No patrzcie, tak chodzilo mi o rybaczki, jakos sobie w koncu przypomnialam, kurcze, przebywajac w Italiansku czasem mam takie zacmienia umyslu, a jak cos pisze i brakuje mi wtedy slowa to dopiero! Wtedy pytam na forum. Po wlosku rybaczki nazywaja sie "pinocchietti" od Pinocchio - Pinokio, bo Pinokio mial wlasnie takie spodenki za kolanka. icon_wink.gif No i tak mi sie te pinocchietti wbily w mozgownice, ze za zadne skarby swiata wyjsc nie chcialy. icon_wink.gif Bermudy tez fajna nazwa, miedzynarodowa. Dzieki! icon_wink.gif
Gosia83
Annie - Ty do Polski częściej musisz przyjeżdżać...

A tak wogóle to zła jestm bo kombinuje z tymi fotkami i kombinuje i nic ciekawego nie wychodzi...no jakiegoś natchnienia mi trzeba....a może poprosu musze się wyspać...hihi
mamma20
Hej kochane icon_smile.gif
Kurde powiem wam że mam okropnego stresa...Zaczynam właśnie pracę w ZEPTERZE jako przedstawiciel i się cholernie boje...Nie wierze w ich tak wysokie zarobki...nie wiem...boję się tej pracy cholernie...
ArMona
mamma20 trzymam kciukaski, na poczÄ…tku zawsze sa obawy ale to minie jak popracujesz troszke i sie oswoisz ze wszystkimi icon_wink.gif

Moj Bartek tez jeszcze ma ciemiaczko, o srednicy mniej wiecej 1 cm, no moze troszke mniejsze.

Wlasnie przed chwila zabrala go moja mama na prosesje (Boze Cialo) a ja siedze w domu bo przeziębilam pecherz...masakra...nie wiedzialam, ze to tak boli (mam pierwszy raz) 21.gif 41.gif
foczka_82
oj boli boli... a masz jakies tabletki na to??
Gosia83
Cześć mamusie!

Chciałam Wam zakomunikować że 1 stronka gotowa!!!!!!!!!!

Ps. ZnajÄ…c mnie to jÄ… zmodyfikuje jeszcze parÄ™ razy...hihi
mam(a)
Gosia, super ci wyszła icon_smile.gif Zdjęcie Wiktorka dobrze, że jest to, ja ostatnio przestałam dodawać jakiekolwiek nasze zdjęcia do internetu, mój mąż jest strasznym przeciwnikiem tego, a problemów nie chcę sobie robić, jednocześnie nic nie tracę icon_smile.gif
mam(a)
CYTAT(AnnieLo @ Wed, 10 Jun 2009 - 21:19) *
"pinocchietti" od Pinocchio - Pinokio,

Aniu, a jak to siÄ™ czyta? pinoczietti czy pinokietti? 06.gif
AnnieLo
mam(a) - PINOKIETTI sie czyta, z dwoma t slyszalnymi. icon_biggrin.gif Ale kiedys, kiedys pokazesz Wiktorka tak na chwilke, a potem skasujesz? icon_smile.gif icon_cool.gif A jesli nie to nie namawiam, rozumiem Twojego meza. icon_smile.gif
Gosia83
CYTAT(AnnieLo @ Thu, 11 Jun 2009 - 18:54) *
Ale kiedys, kiedys pokazesz Wiktorka tak na chwilke, a potem skasujesz? icon_smile.gif


O...właśnie...choć na chwilkę - ale zrozumiemy jeśli nie...
Junona
Dojechaliśmy szczęśliwie do Warszawy w 10 godzin. Niestety, natknęliśmy się na procesję i straciliśmy godzinę. Zablokowali jedyną drogę wyjazdową z miasteczka. I jak na złość wczoraj był taki gorący dzień. Wcześniej zimno, dzisiaj zimno a wczoraj, akurat w trasie, upał. Najważniejsze, że dojechaliśmy i zrobiłam już jednego szczura z koralików. Wkleję zdjęcie to powiecie czy wam się podoba. 02.gif

Na stronie https://www.abalorios.net/aba/animales.asp są wzory i można samemu takie zrobić icon_wink.gif i jeszcze tu https://pagesperso-orange.fr/mk.perles/indexfr.htm
Przy drodze pod Warszawą kupiliśmy łubiankę truskawek za 5 zł. Po drodze widzieliśmy wielkie truskawkowe pola i rolników zbierających owoce. Coś niesamowitego, taka obfitość owoców. A u nas nad morzem kilogram truskawek ciągle po 7-9 zł i pewnie tak już zostanie. Póki jesteśmy objadamy się owocami, tylko Michałowi nie smakują, ale on jest alergiczny, więc może to i lepiej, że nie je. Ostatnio go strasznie wysypało, nie wiem po czym. Obstawiam płyn do kąpieli.
ArMona
Gosia83 sliczna 1 stronka! Bardzo mi się podoba icon_smile.gif a dzieciaczki takie cudowne, aż nie moge sie napatrzec na te słodkie mordeczki icon_smile.gificon_smile.gif wub.gif rollbaby.gif
Super!

A ja sie juz lepiej czuje. Bylam u lekarza dzisiaj i dostałam Furalginum. Odrazu mi lepiej icon_smile.gif przy okazji zarejstrowałam małego na kontrole u Pani alergolog-pediatry.
Junona 7-9 zł za kg truskawek? to normalnie przestepstwo w bialy dzien! u nas kg kosztuje 4,50-5zł icon_smile.gif
A co do tych płynow do kapieli to jakies fatum, ja tez odstawiłam tego Johnsona i czekamy na jakies zmiany.

Teraz mam chwilkę dla siebie bo moi chłopcy juz śpią, więc zmykam do wanienki i na tv icon_smile.gif
Miłej nocki laseczki icon_smile.gif
AnnieLo
Ja wpadlam tylko sie pozegnac na tydzien, jutro rano wyruszamy nad morze, Boze, zeby tylko wszystko sie udalo, bo juz nie moge z tymi chorobami Maksia, niech bedzie zdrow teraz, trzymajcie kciuki dziewczyny, prosze! blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Do napisania za tydzien okolo! Trzymajcie sie. icon_smile.gif
Gosia83
CYTAT(AnnieLo @ Fri, 12 Jun 2009 - 20:42) *
Ja wpadlam tylko sie pozegnac na tydzien, jutro rano wyruszamy nad morze, Boze, zeby tylko wszystko sie udalo, bo juz nie moge z tymi chorobami Maksia, niech bedzie zdrow teraz, trzymajcie kciuki dziewczyny, prosze! blagam.gif blagam.gif blagam.gif
Do napisania za tydzien okolo! Trzymajcie sie. icon_smile.gif


Annie - no tęsknić będziemy!

Junona - Cudo jakieÅ›!

ArMona - dobrze że już lepiej
Aśtek
Dobry wieczór 

Pogoda do d... i dziś w domciu ;-/ Sprzątałam, gotowałam i goście się napatoczyli icon_wink.gif 

Młoda na "wczasach" u dziadków - koniecznie chciała żeby ją u dziadków zostawić na kilka dni więc ją spakowałam do końca tygodnia icon_wink.gif 

wieczorem przeżyłam chwile grozy... Tomek po kąpieli i kolacujce jeszcze chwile tłucze się po łóżeczku zanim zaśnie... dziś już prawie zasypiał i jeszcze mu się wstać zachciało  32.gif stanąl przy barierce i jakoś tak się niefortunnie przewrócił że udeżył buziom w barierke... krew się polała i płacz niesamowity  13.gif 13.gif 13.gif Już myślałam że zęby powybijał bo cała buzia we krwi... Na szczęście lekko poleciała krew z górnej wargi Mam nadzieje ze to tylko to bo więcej nie dał sobie pooglądać

Och widze że znów mam zaległości...ale szalejecie z pisaniem Jutro nadrobie teraz ide luli

Gosia83
A...pokaże fotki:

Plac zabaw w tamtym tyg. tylko krótko było bo lać zaczęło strasznie!


A to z wczoraj...Najpierw był wypad nad nasz zalew pobliski:


Gosia83
Aśtek - moja ostatnio buźkę też w krwi miała...i dziąsło w sumie najbardziej ucieriało...
dorota.N
gosiu stronka pierwsz super gratuluje a fotki przepiękne !!! Widać że zaczeło póżniej lać bo takie chmurzyska!!!
junona szczurek wyszedł super juz na fotosiku je widziałam masz talent i zapał... 06.gif 06.gif

Aśtek ja tez miałam przejścia z rozwalonymi wargami i nawet dziąsłami krew się lała dookoła ...od kiedy zaczął chodzić! 37.gif 37.gif Albo się przewrócił ze smoczkiem w buzi ,albo skakał w łóżeczku i bach w usta...juz się przyzwyczaiłam... nienie.gif 21.gif 37.gif ale cały czas mam oczy otwarte


U nas wszystko w porządku...trójki dolne się wyrzynają i chyba musze zmienic avantar tylko czasu brak...niania mówi że mam synka aniołka i jeszcze nigdy nie spotkała się z takim wspaniałym i łatwym dzieckiem...zaznaczam że to córka mojej przyjaciółki która studiuje jako przedszkolanka.Zatem nie mam się o co martwic uff uff tylko brakuje mi nadal tych dni kiedy siedziałam z Olim całe dnie i nic mnie nbie omijało jeżeli chodzi o nowe wymysły mojego małego aniołka aniolek.gif
dorota.N
i jedna z moich ostatnich fotek

dorota.N
tak sobie latam icon_smile.gif)))
Junona
Gosiu pierwsza stronka super! brawo_bis.gif
dorota i oliver ty masz talent, dziewczyno! Super zdjęcie!
Aśtek
Dzieńdoberek icon_wink.gif
Mój szkrab jak zwykle ranny ptaszek więc my już po śniadaniu a teraz kawunia icon_wink.gif
Małgosia nadal u dziadków - wczoraj dzwoniłam wieczorem a moje dziecie do domu nie chce wracać... Wczoraj babcia zabrała ją do kościoła i Małgosia sypała kwiatki na procesji ;-0 Była tylko ona do sypania więc ją duma rozpierała i dziś też już chce iść a w domu jak w niedziele mamy iśc to cyrki wyprawia bo jej sie nudzi
tomaszek po wczorajszej kaskaderce ma lekko opuchniętą górną warge - nie da sobie pooglądać dokładnie ale chyba krew polceiała w wędzidełka bo czerwone troszke

Gosia pierwsza stronka cudna - widze że chłopaki górą (prawie drugie tyle)
Ty to jesteś lasencja a córa idzie w twoje ślady icon_smile.gif Rodzinka udana icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

AnnieLo życze pogody i udanego wypoczynku icon_wink.gif Bawcie się dobrze i odpoczywajcie intensywnie icon20.gif icon20.gif aparat.gif aparat.gif

Junona szczórek rewelka jawdrop.gif jawdrop.gif jawdrop.gif Ja kiedyś też bawiłam się koralikami... Kiedyś to jeszcze przed ślubem - oj dawno to było wub.gif Robiłam kilku koleżankom na imprezy biżuterie tup_tup.gif Na swój ślub też zrobiłam z perełek sztucznych wub.gif No ale teraz jakoś nie mam weny i czasu na dłubanie 32.gif Teraz to można kupić sporo fajnych kamyczków i zawieszki cudne

Pisałyście o ciemiączku - Tomek też jeszcze ma tak ok 1 cm

Dziewczyny czy w Was też są jakieś problemy ze szczepionkami dla roczniaków??? wczoraj była u mnie koleżanka, jej syn z lutego i jeszcze nie był szczepiony na roczek bo nie ma u nas szczepionki 10.gif My też czekamy już miesiąc icon_eek.gif icon_eek.gif
mam(a)
Annie, dzięki icon_smile.gif a zdjęcie może kiedyś wstawię.. teraz nie, może jak mąż gdzieś wyjedzie icon_razz.gif

dorota i oliver, 10.gif genialne to zdjęcie!

Gosiu, super wyglÄ…dasz!

Junona, truskawki mniaam! a szczórek świetny ci wyszedł!! dobrze, że przetrwaliście jakoś tą drogę.

Aśtek, sypanie kwaitków fajna rzecz icon_smile.gif sama uwielbiałam sypać i teraz moje dziewczyny się tym cieszą.

Wiktor też od rana nam broi icon_smile.gif a jaki on doniosły pisk ma!!
mam(a)
ArMona, zdrowiej, zdrowiej icon_smile.gif

Annie, miłego pobytu nad morzem!
Gosia83
A ja dziÅ› spotkam siÄ™ z kimÅ› kogo znacie...icon_smile.gif
Obiecuje fotki!
Gosia83
CYTAT(dorota i oliver @ Fri, 12 Jun 2009 - 21:46) *
i jedna z moich ostatnich fotek



Masz talent kobieto!
mam(a)
Gosiu! z kim?? icon_smile.gif
Aśtek
Hihihi...

Gosia robi prywatny zlot???

Dziewczyny czy któraś z Was juz woziła swoje roczne szczęscie na foteliku rowerowym??? Mam taką ochote pojeździć rowerem że aż mnie nosi... no ale nie mam z kim zostawić Tomalka  41.gif Troche się boje go wsadzić na rower bo nie wiem czy nie za mały... Gosia miała prawie 2 latka jak ja zaczełam wozić

mam(a)
Powinnaś się może zapytać o to w sklepie rowerowym od jakiego wieku przeznaczone są te foteliki. Ja na razie nie chcę sadzać na Wiktorka, ale on ma jeszcze słaby kręgosłup, dopiero nauczył się siedzieć. Dziewczynki woziliśmy od tych wakacji jak miały po dwa latka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.