To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ë™·٠•●♥ WrzeÅ›niaczki V ♥●•٠·Ë™

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
Martalka
Inkusia, zdrówka dla Kornelii !!


Hania, wysłałam kolejną część... franca wróciła! Ma 10mb więc pewnie dlatego.
Załóż sobie konto na interii, normalnie 03.gif icon_wink.gif
Inkusia
Martalka tak ten olejek to kamforowy, D wsadził sobie też czosnek w wacie i pomogło mu. Tego kwiata kiedys mieliśmy ale teraz nie mamy icon_wink.gif
an.tośka
CYTAT(Martalka @ Mon, 18 Jan 2010 - 12:55) *
Inkusia, zdrówka dla Kornelii !!
Hania, wysłałam kolejną część... franca wróciła! Ma 10mb więc pewnie dlatego.
Załóż sobie konto na interii, normalnie 03.gif icon_wink.gif


Marta dzięki za chęci. Jak przeczytałam posta to się w**** bo wczoraj wieczorem wyczyściłam skrzynkę.....
Ale przed chwilą zajrzałam i wiem dlaczego ci wróciło - Julcia przesłala mi o 9.54 druga i trzecią część
Tak więc mam juz komplet.
WIELKIE DZIĘKI DZIEWCZYNY!!!
Przepraszam za zamieszanie icon_redface.gif icon_redface.gif

Kornelko zdrówka życzę &&&&&&&&&
Julcia_
Inkusia zdrówka dla niuni
u nas też zęby 3 ale na szczecie bezgorączkowo i nocki ok
ale sam juz sie domaga żeby mu Dentinoksem smarować..pokazuje na ząbki i na szafkę gdzie żel leży 04.gif 37.gif

mama, martalka ja też właśnie wysłałam 2 raz

a zapomniała fotki z soboty z tych urodzinek
fajnie było tylko potem przyszły większe dzieci od chrzestnego solenizanta i trochę się biły niby dla zabawy ale sie bałam żeby Mackowi krzywdy nie zrobiły a rodzice nic w najlepsze przy stole siedzieli nawet im uwagi nie zwracali a mi głupio było:szczerbaty usmiech 37.gif
więc ja z dziećmi na dywanie jak sie biły 21.gif
a takto Maciuś wyjątkowo grzeczny, nie marudził chodził sobie-nawet się mamą za bardzo nie interesował
samodzielny bardzo był 06.gif
ale jak przyszła jego pora 19.30 to za rękę mamę i do drzwi do domu bo on przecież kaszkę już powinien jeść myju myju i spać 29.gif 06.gif

Maciek z solenizantem

Maciek siÄ™ przyglÄ…da

Maciek siÄ™ bawi

a tu jak będzie wyglądał za 20 lat 06.gif ( mazak z tablicy suchościeralnej 29.gif )
an.tośka
Julcia super zdjęcia, szczególnie ostatnie 04.gif Tylko myślę, że Maciuś będzie tak wyglądał wcześniej niż za 20 lat 03.gif
Inkusia
CYTAT(mama.miła @ Mon, 18 Jan 2010 - 12:23) *
Julcia super zdjęcia, szczególnie ostatnie 04.gif Tylko myślę, że Maciuś będzie tak wyglądał wcześniej niż za 20 lat 03.gif


04.gif

Julcia super zdjęcia! MAciek ma ładną cerę, opalony czy od soczków marchewkowych?
Martalka
Julcia, ostatnie zdjęcie super icon_biggrin.gif

mama.miła, no to super, że już masz 06.gif Widać spóźniłam się i chciałam dopchnąć książkę jak już Julcia wysłała, dlatego wróciło 06.gif

Julcia_
CYTAT(Inkusia @ Mon, 18 Jan 2010 - 12:44) *
04.gif

Julcia super zdjęcia! Maciek ma ładną cerę, opalony czy od soczków marchewkowych?

soczki pije najchętniej jabłkowe
ale fakt bardzo dużo je marchewki -z Sinlakiem i na obiad +opalenizna z wakacji to blady raczej nei jest
ale na tym zdjęciu wyjątkowo jakaś ciemna buzia wyszła
iskierkaSG
Kitka Agacie tez sie czasem zdarza taki dzien bez drzemki jak Majce, tyle, ze potem tez wczesnie pada, jak Maciek Julci, a nastepnego dnia wczesnie wstaje 37.gif

Inkusia dużo zdrówka dla Kornelki &&&&&&

Julcia Maciek z wÄ…sem bardzo mesko wyglÄ…da 06.gif prawdziwy dzentelmen 06.gif

Codziennie jak wracam z pracy, to mam opowiada mi o poczynaniach Agaty. Dzisiaj Agata zlapala mamie pudelko z resztkami pudru, upuścila i wszystko sie wykruszylo na podloge. Mama mowi do niej tak: Agatko no i co to sie stalo? Trzeba przyniesc zmiotke i szufelke i pozmiatac. No i Agata poszla... i przyniosla obie rzeczy i zabrala sie do sprzątania icon_wink.gif
A ktoregoś dnia ogladalyśmy teledyski i w jednym widziala jak koles gral na skrzypcach. Teraz pokazuje jak "pan gra na skrzypeczkach": podnosi wyprostowana lewą reke, palcem wskazującym prawej szura po zaglebieniu lokcia lewej i mowi: titu titu titu 04.gif 04.gif 04.gif
chaton_ania
Macius rewelacyjny jak dla mnie.

Ja i Ola po lekarzu. Pneumokoki zalatwione. Za miesiac odra, rozyczka i swinka i znow pneumokoki.

Ja mam antybiotyk na gardlo. Nie dalo rady inaczej.

Martalka na poczatku lipca wybieramy sie nad morze. Piszesz sie na spotkanie z mala kluska i nami?
Martalka
Na początku lipca? Jasne, że tak icon_biggrin.gif Co prawda maluch będzie malutki icon_wink.gif ale pora roku bardzo sprzyjająca icon_biggrin.gif

Ania zdrowiej!
aniusia24
dziewczyny oliwka od kilku dni na policzku ma taka jedną krostkę i razej to nie od ugryzienia nigdy niebyła na nic uczulona więc niewiem skąd to.nic nowego tez niejadła jak myslicie od czego to?
Gacuszka
Hejo icon_wink.gif

Wreszcie z kawką siadłam sobie przy kompie i mam czas żeby coś napisać.
Pacia jest zadziwiajÄ…co bystra.
Wczoraj u mamy 'czytała' gazetkę z teletubisiami i pytam ją:
-Pacia, gdzie jest tinky winky?
Pacia pokazuje palcem i mówi "tu,tu tinki winki'.
Potem pytam: -Pacia, gdzie jest piłka lali?
Pacia pokazuje paluszkiem na pomarańczową piłkę.
Następne pytanie było: -Pacia , a co to jest?(pokazałam na ten odkurzacz w teletubisiach).
Pacia pokazuje paluszkiem i mówi 'nono'
37.gif
W sumie ona mało ogląda tych teletubisiów. Mam 27 odcinków na kompie.I codziennie po jednym. Ale ona upatrzyła sobie odcinek "teletubisie i śnieg' i strzela mi fochy jak są inne. I ten swój odcinek zna niemalże na pamięć.
Potem, Pacia chodzi po domu i wola ''mamo, patccie, patccie'' i stara mi się coś na sile pokazać,albo "oj nie. oj nie' ( dipsi tak mówił, gdy nie chciał zjeżdżać z górki)

Poza tym,Moje dziecko nie pozwala mi nawet chwilę wypocząć.Ledwo wrócę z pracy, zmęczona, głodna.... i choćbym nie wiem co robiła, już w drzwiach odstawia tańce radości, po czym nie da mi się nawet przebrać. Ona natychmiast musi mi opowiedzieć niezrozumianymi słowami cały swój dzień,całować i skakać po mnie. Jak już jakimś cudem uda mi się zjeść ( bo wszelka próba postawienia jej na podłogę, kończy się atakiem [użytkownik x]) to jest co minutę : mamo, mamo, mamo.
Rano, jej pierwsze slowa po przebudzeniu jest ''mamo, mini mini, baja'' , albo :'' mama, tutu" i domaga się bajek na mini mini, albo teletubisiów.


A u mnie? Jestem przemęczona, w nocy miewam koszmary.Często boli mnie głowa i nie mam siły nawet wstać z łóżka,od października schudłam 6,5 kg ;].
Sprzedaliśmy laptopa icon_sad.gif i mi smutno, bo jak Pacia wieczorem szla spać, my szliśmy do kuchni na lapka oglądać filmy, poczytać, napić się przy nim kawy i było bardzo miło 32.gif
Gacuszka
Julcia- A Maciej z wąsami jest świetny hehe
aniusia24
oliwcia tez teraz taka rozumna się zrobiła może nie wszystko umie powtórzyc ale widać że dużo rozumie na nocniku długo nieusiedzi więc niemam narazie jak jej n auczyc ale powoli...za to jak zrobi kupkę to idzie po pampersa i przychodzi żeby ją przebrac a potem idzie i wywala pampersa do kosza...
teraz sie tak nauczyła ze jak ktos wchodzi do korytarza i puka to myśli ze to tata i leci do drzwi i woła tata.a jak coś słyszy na górze albo jak ciocia która mieszka na gorze wchodzi i coś mówi na klatce to ona bierze paluszek na usta i mówi sicho czyli cicho icon_smile.gif
a w wekend mieliśmy kolendę to tak patrzyła sie na księdza i sie śmiała do niego,pokazała jak robi amen i pocałowała krzyżyk a jak się cieszyła jak dał jej cukierki...a jak wychodził to dała mu cześć i zrobiła pa pa śmieszna już jest taka
Martalka
To cudowne, że dzieci codziennie potrafią nas zadziwiać icon_smile.gif
Przeżywam to po raz drugi i po raz drugi bystrość takiego gnojka mnie rozczula!! 06.gif

Gacuszka, nie dziwię się, że zna wszystko w Tubisiach, skoro codziennie ogląda 06.gif
Biedaczko, to ile ty godzin pracujesz?
A może za bardzo się stresujesz- koszmary, chudnięcie... Chociaż ja też chudłam zawsze w pracy, bo nie ma za bardzo czasu podjadać icon_wink.gif Ale trzymaj się dzielnie. Widzę, że Pacia wynagradza Ci wszystko jak wracasz z pracy icon_biggrin.gif



Mnie zszokował wczoraj inny fakt. Nie bystrość, nie "wygadanie" Damiana, bo to właściwie codziennie jest, i codziennie coś nowego.
Wziął żabę Bartka (ukochaną maskotę) i.. identycznie jak kiedyś Bartek, wystawił brodę i dalej się klepać tą żabą po brodzie 37.gif Normalnie w genach mają ten identyczny, idiotyczny odruch 21.gif

aniusia, pojęcia nie mam co to za "krostka".
an.tośka
Fajnie patrzeć jak nasze dzieciaczki już takie sprytne 06.gif No i wasze juz takie rozgadane brawo_bis.gif

Aniusia Krzesi tez na nocniku nie usiedzi, siada i zaraz wstaje bo szkoda czasu na takie siedzenie 04.gif
U nas taka krostka jest alergiczna, raz mniejsza raz większa ale zniknąć nie chce, no ale K jest skazowy.
Nie wiem od czego to u was może być.

Gacuszka mam po powrocie do domu to samo co ty, ani zjeść ani się przebrać tylko od razu musze iść się bawić zn Krzesimkiem

Marta cos jest w tych wrodzonych nawykach, Krzesim często robi coś identycznie jak Miłosz i nie jest to świadome ani wyuczone czy powtarzane. Po prostu geny icon_wink.gif

Aniu zdrówka dla ciebie ~~~~~~~~


Inkusia
Wczoraj D odebrał wynik posiewu moczu, naszej pediatry nie ma do poniedzialku, wyszly jakies paleczki G, podobno to moze byc od zanieczyszczen przy pobieraniu moczu.

Kornelka ostatnio nie chce pic mleka. Wieczorem wypija 30-60ml a rano okolo 120ml.To za malo nie? Oprocz tego zjada na gesto kaszke ok.180ml.
Uleńka
Inkusia mój wiktor od prawie miesiąca wogle mleka nie pije, nie chce z butelki i koniec. Dostaje rano kaszke na gęsto i na kolacje na zmiane z sinlaciem, nic na to nie poradze, mleka z butli nie chce i koniec
Inkusia
Ulenko pocieszylas mnie. Moze to przez te cholerne zeby 21.gif Chcialabym zeby juz wszystkie wreszcie wyszly.
Martalka
Wbrew pozorom mleko nie jest niezbędnym składnikiem diety dziecka. Co prawda wapń ma, ale przecież nie tylko ono icon_smile.gif
Dzieci w tym wieku powinny pić około 500ml dobę, Nie wiem czy dobrze myślę, ale ja liczę w tym też kaszki na gęsto właśnie, i "dorosły" nabiał. Twaróg, ser żółty, kefir, jogurt naturalny itp.
Damian zjada jedną kaszkę na gęsto- ok 180ml. i rano i wieczorem mleko- po 90-100ml
Do tego robię co kilka dni kefir z owocami- mmmm, sama piję icon_smile.gif Lubi jogurty, np z płatkami kukur. I zwykle na kolację coś z nabiału mamy.

Inkusia, pewnie tak jak piszesz te pałeczki to od pobrania są. Dzieciom trudno pobrać czystą próbkę,a to się wierci, a to nie sika jak akurat powinno icon_wink.gif
chaton_ania
Ulka a probowalas dac malemu z niekapka, albo bidonu?

Inkusia poczekaj az ostatnie zeby pojda. To dopiero sa cyrki... Ola ma goraczke po szczepieniu. Tzn wczoraj miala. Dzisiaj spokoj.
Inkusia
Jogurt naturalny uwielbia, wciagnie cały kubeczek 180g, ser biały tez lubi. Jakbym to policzyla ot faktycznie dosyc ma wapnia icon_smile.gif
A zolty ser mozna dawac juz?

ktore zeby wychodza jako ostatnie?
Mrówa
Ja też bym butlę odpuściła. Spokojnie można już nauczyć pić z normalnego kubka bez słomek i innych. A to w sumie się bardzo dzieciakom podoba. Tylko wiadomo, że samopas z kubkiem puścić nie wolno.
Kitka*
Majka akurat mleko z butli lubi i na razie niech tak pije. Oprócz tego kaszka na śniadanie, więc te pół litra na pewno się zbierze.

CYTAT(iskierkaSG @ Mon, 18 Jan 2010 - 21:34) *
A ktoregoś dnia ogladalyśmy teledyski i w jednym widziala jak koles gral na skrzypcach. Teraz pokazuje jak "pan gra na skrzypeczkach": podnosi wyprostowana lewą reke, palcem wskazującym prawej szura po zaglebieniu lokcia lewej i mowi: titu titu titu 04.gif 04.gif 04.gif

03.gif
Majka próbuje tańczyć tak, jak te laski w teledyskach 02.gif

Mnie za to ostatnio rozbawiła nie Majka, ale moja 5-letniabratannica.
Sprzątali z Dominikiem burdello po zabawie i Dominik zabrał jej poduchę, którą akurat ona chciała odnieść na miejsce na co Sandra się rozpłakała. Mówię więc do niej, że niech Dominik dźwiga i zanosi, bo w końcu jest chłopakiem, a ona niech poukłada maskotki.
A Sandra na to rozżalona "przecies to dziewcyny wsystko robią, a chłopaki tylko siedzą przed komputerem" 04.gif
Prawda, czysta prawda, prznajmniej w niektórych domach icon_wink.gif
an.tośka
CYTAT(Kitka* @ Tue, 19 Jan 2010 - 16:23) *
Mnie za to ostatnio rozbawiła nie Majka, ale moja 5-letniabratannica.
Sprzątali z Dominikiem burdello po zabawie i Dominik zabrał jej poduchę, którą akurat ona chciała odnieść na miejsce na co Sandra się rozpłakała. Mówię więc do niej, że niech Dominik dźwiga i zanosi, bo w końcu jest chłopakiem, a ona niech poukłada maskotki.
A Sandra na to rozżalona "przecies to dziewcyny wsystko robią, a chłopaki tylko siedzą przed komputerem" 04.gif
Prawda, czysta prawda, prznajmniej w niektórych domach icon_wink.gif

04.gif spostrzegawcza dziewczynka z Sandry 04.gif
i tak to od małego dzieci uczą się ról..... 37.gif

Inkusia co do mleka to tak jak pisały dziewczyny, mozna je zastąpić nabiałem. Ser żółty można podać od czasu do czasu, pamiętając, że jest ciężkostrawny.
U nas akurat nie ma problemu z piciem mleka (tj. mieszanki sojowej). Krzesim rano i wieczorem wypija ok. 150ml, do tego kaszka na gęsto - 200 -250 ml a więc nie jest źle. Najbardziej boli mnie to, że nie możemy jeść nabiału 13.gif

edit: literówka
Kitka*
CYTAT(mama.miła @ Tue, 19 Jan 2010 - 14:57) *
04.gif spostrzegawcza dziewczynka z Sandry 04.gif
i tak to od małego dzieci uczą się ról..... 37.gif

Tak naprawdę to właśnie wcale nie jest śmieszne icon_evil.gif
Rozśmieszyło mnie to, że poleciałam stereotypem o wspaniałych chłopakach, co to dźwigają i pomagają w domu, a 5-latka brutalnie sprowadziła mnie na ziemię. 37.gif
Uleńka
CYTAT(Inkusia @ Tue, 19 Jan 2010 - 12:52) *
Ulenko pocieszylas mnie. Moze to przez te cholerne zeby 21.gif Chcialabym zeby juz wszystkie wreszcie wyszly.

właśnie chciałam dodać że u nas zawsze jak idą zęby to nie chce i tak, pije mleko przez tydzień póżniej dwa trzy tygodnie buntu i znów pije mleko

Bidon, niekapek odpada też nie chce
Julcia_
Kitka przerażające jak tak mała dziewczynka już ma takie podejście i dla niej oczywistość ze chłopy nic nie robią 21.gif 37.gif
ale widać taki przykład ma od rodziców(chyba -nie chce nikogo oceniać jak nie znam ale z powietrza tego nie wzięła)
Maciek tam obowiÄ…zkowo ze mnÄ… sprzÄ…ta po sobie i nie tylko
i bije sobie brawo wtedy 06.gif
i widzi jak tata sprząta(całe szczęście bo tata K nie sprzątał nigdy i K się trochę buntował na początku ale na szczęście dał sie wychować)

Ula Maciek też nie pije mleka -tylko ze on od urodzenia butli nie pił -przez słomkę pije soczki, herbatkę -mnie tez wtedy wygodniej bo sie tak wtedy nie oblewa -a mleka nie che -wcale mu sie nie dziwie bo to bebilon pepti ohydztwo)

je rano i wieczorem kaszkę ryżowa na mleku (rano z marchewką, wieczorem z owocami) po 250ml na pewno więc dawkę mleka dostaje
mama nabiału tez niby nie możemy ale ostatnio Maciek lizał twarożek z mojej kanapki i zjadł plaster ser żółtego i nic mu nie było
zgłupiałam już czy możemy czy nie 21.gif
może znowu spróbujemy jakiś jogurt czy twarożek zjeść

a i tylko cii ...ale bez cyca juz 4 nocka z rzędu cała przespana od 20 do 6 nawet raz się nie obudził
Martalka
Damian tylko te marne ilości mleka wypija z butelki. Reszta- herbatki, woda, wszystko z normalnego kubka. I wbrew pozorom, bardziej właśnie oblewał się słomką, albo ją wyjmował i mi "kropił" jak kropidłem. A tak- zasiada- pije konkretnie, ew. prosi o jeszcze- i sobie idzie. icon_wink.gif

Kitka, śmiesznie to musiało zabrzmieć w ustach małego dziecka... ale smutne jest. No chyba, że taki model nam odpowiada, to znaczy, że wychowujemy dziecko zgodnie ze swoim światopoglądem 29.gif
Ja już spotkałam się np. z tekstem syna znajomych.
-co kupimy mamie na imieminy.
(mały- wtedy dwa latkaz hakiem- na to)- płyn do nacyń.

Mój Bartek też nie lepszy. Jak mu kazałam zanieść ubrania do prania, bo rzucił na podłogę
-ja nie wyniosę!!! tata też nie wynosi!!
Naprawdę w takich kwestiach mam z nim jazdy, i stary kon z niego, a próby wprowadzania mini obowiązków nie wypalają 37.gif
an.tośka
CYTAT(Martalka @ Wed, 20 Jan 2010 - 11:18) *
Kitka, śmiesznie to musiało zabrzmieć w ustach małego dziecka... ale smutne jest. No chyba, że taki model nam odpowiada, to znaczy, że wychowujemy dziecko zgodnie ze swoim światopoglądem 29.gif


No właśnie miałam na myśli śmieszne brzmienie tego tekstu, a nie sam fakt, bo taki światopogląd zupełnie mi nie odpowiada nienie.gif

U mnie też Miłosz się czasami buntuje przeciwko obowiązkom ale zazwyczaj robi to o co proszę bo - cytat małża "oj zróbmy to o co mama prosi bo znów nas będzie szkolić". Prawda jest taka, że czasami muszę J przypominać o pewnych rzeczach tak jak dziecku, Miłosz to słyszy i wie co i jak należy zrobić.
Zdarzyło mu sie nawet upomnieć tatę o np. nieodniesiony do kuchni talerz.

Krzesi też pije z normalnego kubka soki, wodę, herbatkę siedząc przy stole. Nie ma u nas chodzenia i popijania.

Martalka
U mnie jest ciężko z wychowaniem męża. Musiałabym za nim łazić i pilnować gdzie odstawia każdą filiżankę po kawie (a pije ich sporo). I tak zwykle jedna jest w łazience, jedna na blacie po prawej, druga na blacie po lewej, jedna na stole- żadna w zlewie. Musiałabym chyba go pilnować jak Damianka. Bo zbiorczy ochrzan za wszysttkie filiżanki, nie wywalone paczki po fajach w łazience, talerzyki... działa jednorazowo. Może gdybym była bardziej u*****liwa, weszłoby mu w krew?? 21.gif
A co za tym idzie- i Bartkowi?? Bo ten też nie odnosi po sobie- na nic zwracanie uwagi.
Na razie tylko Damian się słucha- najbardziej z tej wygodnickiej trójcy 37.gif

edit: literówki
Martalka
dubel
an.tośka
Co do filiżanek po kawie - J też pije kilka kaw dziennie ale ma jedną filiżankę, która za każdym razem sobie myje.
No i w kwestii sprzÄ…tania po sobie ja jestem u*****liwa diabel.gif
Gacuszka
Hejo ;]

Jak Wasze dzieci piją z kubków?Bo ja próbuję od ładnych kilku miesięcy z zerowym skutkiem.
Poza tym, pacia strasznie gryzie smoczki i muszę w miesiącu kupować po 3-4 smoczki.
Smoczek, kurde 7 zł kosztuje i dziecko mnie z torbami puści.
Za cholerę nie chce nawet z innej butelki pić, z innego smoczka, z kubka... z niczego, poza swoją butelką icon_sad.gif

Macie jakieś pomysły, jak ją nauczyć picia z kubków, bądź innej butelki ?Moja cierpliwość pomału się kończy icon_sad.gif

Dodam tylko, że próbowałam już pokazywać, że mama pije, tata pije, lala pije, tubisie piją i nic.
Raz postawiłam na stół butelkę z innym smokiem, to krążyła pół dnia i nie ruszyła tego.
Uleńka
Asia pojęcia nie mam, ja po prostu z czego bym nie dała to się napije, chociaż na początku też chciał tylko ze smoka, ale ja uczyłam jak gorąco było i w końcu był spragniony to się napił z kubka
Kitka*
CYTAT(Julcia_ @ Wed, 20 Jan 2010 - 09:09) *
Kitka przerażające jak tak mała dziewczynka już ma takie podejście i dla niej oczywistość ze chłopy nic nie robią 21.gif 37.gif
ale widać taki przykład ma od rodziców(chyba -nie chce nikogo oceniać jak nie znam ale z powietrza tego nie wzięła)

No, niestety, przykład ma, a do tego niebratowa w kółko powtarza, że P tylko z pracy przyjdzie, to przed kompem zasiada, więc sobie już w głowie poukładała. Nie jest tak do końca, że brat NIC w domu nie robi, czasem gotuje 08.gif
M zresztą jest nie lepszy. Nawet papirka po wafelku do kosza nie wyniesie. Po co, przeciewż "Marysia" posprząta 21.gif A marysia sprząta, bo nie lubi totalnego syfu.
Dominik też próbuje marysią się wyręczać, ale nie ma tak dobrze icon_twisted.gif Wściekam się, jak marudzi, że mam mu coś przynieść albo zrobić, ale staram się nie odpuszczać, niech sobie jęczy aż sam pupsko ruszy, bo się nie doczeka.
Mrówa
Misza nigdy nie pił ze smoka więc jakoś tak samo wyszło, że dawałam mu przez słomkę albo bez niczego.

Mam pytanie. Pamiętacie takie woreczki z W-Fu w podstawówce? Nosiło się toto na głowie przy sztafetach albo rzucało do celu. Chcę zrobić coś takiego do zabawy urodzinowej i nie wiem co do środka wpakować. Fasola będzie ok? A może coś drobniejszego? Najgorsze, że będę to w ręku szyć i kombinuję jak to zrobić, żeby się nie rozsypało po chwili wszystko.
iskierkaSG
Ania zdrówka &&&

Gacuszko Pacia świetnie się rozwija i super rozmawia brawo_bis.gif A takiego fioła na punkcie teletubisiow miał mopj Piotrek jak był maly, więc wiem o czym mowisz 04.gif Agata czasem ogląda baby tv
Mnie zawsz zadziwia to jak te nasze maluchy szybko kojarzÄ… fakty i nowe rzeczy

Kitka no proszę 5-cio ltenia dziewczynka i już tak dobrze zna życie 04.gif 04.gif 04.gif

Agata wypija 3x 210-240 mleka z kaszką na gęsto (przed południową drzemką, wieczorem przed spaniem i koło 2 w nocy 37.gif Czy jesscze ktorez z naszych Wrześniakow podjada w nocy, czy tylko ona już zostala? 37.gif ) do tego dostaje jogurt i caly ten pozostaly nabial, ktory w codziennych potrawach sie znajdzie
Najlepiej lubi pić wodę z tych butelek z niekapkiem (kubus watter - to wtedy jak sobie fruwa po domu), do śniadania dostaje herbatke, ktora pije z lyżeczki, a ostatnio z kubeczka - wtedy kiedy siedzi w foteliku i je
Gacuszka moja mama uczy pić Agate z kubeczka, wlewa jej po jednej łyżeczce i pozwala pić samej, w razie jakiegos wypadku za dużo się nie wyleje icon_wink.gif

Martalka ja zawsze mowie tak do Jara (bo kiedys jak ja sie go o coś czepialam to mi zwrocil uwage, ze go denerwuja moje wlosy w umywalce - bo czesze sie przed lustrem - a to bylo kiedy gubilam wlosy po porodzie): zwrociles mi uwage tylko raz i już wiecej zadnego wlosa nie zobaczyles (bo ja sie pilnuje a wczesniej nie sadzilam ze to moze komuś przeszkadzac), wiec nie kaz mi powtarzac ci tego samego 10000 razy. Może oni tez nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy oczywistych dla nas? I moze czasem trzeba byc choć trochę u*****liwą icon_wink.gif
Martalka
Damian zawsze chce to co my. Obiad z naszego talerza, gryza kanapki, to i kubek chciał spróbować.
Jak tylko chciał, zaczęłam dawać, bo najgorszym jest przegapić moment w którym dziecko chce.
Kilka razy już się solidnie oblał icon_wink.gif ale cóż.
I podobnie jak Misza Mrówy, on właściwie butelki nie znał, może od 2 mcy pije z butelki. Bez sensu zrobiłam. No, ale trudno.

Mrówa do woreczków groch, drobna fasola. Na zwykłym rynku u nas tego pełno, z worów na kilogramy sprzedają. Nawet ręczne szycie będzie solidne, jak będziesz szyć miejsce przy miejscu ściegiem "za igłą" czy innym podobnym
aniusia24
Gacuszka tez niewiem co ci poradzić bo u nas to właśnie oliwka sama domaga się pic z czego innego.mleko pije dwa razy rano i wieczorem to pije z butli a wdzień korzysta z niekapka a raczej z bidonu bo niekapek już poszedł w odstawkę ale chce pić z szklanki ,kubka z takich co my pijemy i umie pić ale jeszcze sama rozlewa więc jej trzymamy szlankę czy kubek.ostatnio w święta tylko tak udałomi sie przemycić jej smecte jak miała rozwolnienie z łyżeczki niechciała tylko z szklanki.
a dziś jej udko dawałam z kurczaka a ona że to ko ko raz jej kiedyś mama powiedziała i tak zapamiętała sobie...
chaton_ania
Gacuszka a moze taki zwykly soczek z kartonika by chciala? Ze slomka?
Ola od tego zaczela i jest ok. Butelka sluzy tylko nam rano i wieczorem do mleka.

Tylko my mamy 2 niekapki i bidon, plus wlasnie slomki i nauke picia ze zwyklej szklanki i jest zabawa.
Kitka*
Iskierka, Majka nie pija już w nocy od października. 2 razy noc przespała i więcej nie dostała, jak się obudziła, tylko smoka i konieć. No, ale z nią to jakoś wszystko łatwiej przychodzi. Natomiast Dominik domagał się butli jeszcze jak miał 2,5 roku 37.gif
A, muszę sobie pożyczyć sposób Twojej mamy, żeby małej nalewać troszkę picia i niech sama pije, bo do tej pory ja trzymałam szklankę, a jej do ręki dawałam tylko niekapek. Ale najpierw muszę jej jakiś platsikowy kubeczek kupić. I talerzyk, bo do tej pory nie widziałam takiej potrzeby, ale jak ona teraz wszystko chce sama, to szklane naczynie są mało odpowiednie icon_wink.gif

Mrówa,
no mnie właśnie też groch przyszedł na myśl, bo te woreczki na WFie chyba własnie były z grochem, jesli się nie mylę.
Agnieszka Kamila
to zależy od kolacji, ale jak sobie tomek nie dopasie brzuszka to w nocy dostaje butlę.

Wczoraj mały szkrab mnie zaskoczył. Nie chciał jesc więc go wyjełam z fotelika, po chwili przyszedł "am" to mu podaję łyżeczkę do buzi a on w nogi, za chwilę przychodzi znowu "am" dałam mu łyżeczkę do rączki a drugą go chciałam nakarmic, a on znowu w nogi. Pytam kto ma zjeść podwieczorek?? Jak nie chcesz jesc to daj śwince ( ma świnkę skarbonkę z fisher price) a mały się obraca i z tą usmoloną łyzeczką wędruje do pokoju obok przykłąda ją do bużi świnki i mówi "am" 06.gif

a jeszcze nie tak dawno ten mój mały facet był takim dzidziusiem
Kitka*
He, he, to jest właśnie niesamowite, że te szkraby już tyle kumają. A nam się wydaję, że skoro nie umieją nam nic powiedzieć po ludzku icon_wink.gif , to nie rozumieją też, co my do nich mówimy. 08.gif

My też mamy co dzień ubaw z Majki, Np ogląda z babcią gazety i na widok jakichś smakołyków mlaska i mówi "mnam" icon_lol.gif
Agnieszka Kamila
eeehh bo ja na tle waszych dzieciaczków to czuję się taka zakompleksiona, Tomek potrafi wiele mniej, nie gada jak najęt itp.
teraz mamy cięzki tydzień bo od wczoraj ja spędzam całe dnie na uniwerku i on jest z moją mamą, a ja tak tęsknię, ale jutro muszę jeszcze pojechac
an.tośka
CYTAT(Agnieszka Kamila @ Thu, 21 Jan 2010 - 00:53) *
eeehh bo ja na tle waszych dzieciaczków to czuję się taka zakompleksiona, Tomek potrafi wiele mniej, nie gada jak najęt itp.

nienie.gif Agnieszka nie gadaj głupot nienie.gif Krzesi mówi tylko mama, am, nie, bam (na piłkę), ej i mimi na Miłosza. Dopiero niedawno nauczył się robić "papa". Ale nie należy się tym martwic ani tym bardziej wpadać w kompleksy nienie.gif Każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne szybciej opanowują motorykę, inne wcześniej mówią. A normy to tylko takie uśrednienia, do których nie należy przywiązywać nadmiernej uwagi.
aniusia24
Oliwcia tez tak karmi lalki i inne zabawki i chętnie się dzieli jak ma np paluszki to każdemu po jednemu nosi 06.gif
niewiem kurcze od czego te krostki na policzku ma dwie krosteczki i na brzuszku ze dwie nic nowego niedostawała już dawno...
a co do brzuszka wasze dzieci majÄ… troche taki odstajÄ…cy brzuszek jak stojÄ…?
a tu zdjecia z wczorajszej sesji:

po spacerku



przed kÄ…pielÄ…



w kapieli





po kÄ…pieli












an.tośka
Oliwcia jak zawsze cudna!!!! I taka wysoka na pierwszym zdjęciu 06.gif
Aniusia myslę, że taki "odstający brzuszek" wynika z fizjologicznego wygięcia kręgosłupa i jest naturalny w tym wieku.
A co do krostek to tak na prawdę mogą być od wszystkiego i od niczego - np. zbyt suche powietrze, jakis dodatek do produktów spożywczych czy kosmetyków.
Julcia_
Mrówa do woreczków nasypać możesz groch "jasia" i zszyj "na okrętke" na pewno nie wypadnie

Gacuszka my nigdy nie piliśmy z butli ale Maciek pił cyca,kaszkę łyżką jadł, to nie miałam parcia zeby pił
i dopiero od grudnia pije więcej
u babci z niekapka -ale otwiera i sie polewa,ze szklankia le chce sam tez sie polewa
to ja mu po południu daje soczki "kartoonki" ze słomką -jak chaton_ania
i tą słomkę wkładam tez do szklanki i pije ze szklanki przez słomkę -spróbuj
jak ja np pije coś on bierze słomkę wkłada do mojej szklanki i pije 06.gif

a wieczorem jak jest zmęczony i nie chce jeść, to żeby go nie zabawiać, on karmi misia a ja jego 06.gif

iskierka
w nocy odkąd go ostawiłam od cyca (najpierw w nocy) w listopadzie to nie je i nie pije aż my zejdziemy na śniadanie o 7
teraz to nawet nie woła bo przesypia całe nocki brawo_bis.gif
wydaje mi sie ze jakbyś raz powiedziała" nie" to Agata by się szybko przestawiła na nie jedzenie
czytałam chyba w uśnij wreszcie że to jest "sztuczne podsycanie głodu w nocy przez rodziców" i że wcale dzieci nie muszą jeść w nocy
w wręcz odwrotnie nie powinny bo wtedy gorzej śpią
aż mnie to zaskoczyło bo mi sie wydawało ze nie śpi bo głodny, a nie dlatego bo mu brzuszek trawi, albo sie budzi bo mu sie o tej porze ustawiła pora jedzenia (co z tego ze jest noc) 37.gif

a kumaty jest mega fakt -co z tego ze mało mówi -agnieszka chłopcy mają "cięższą mowę "co nie znaczy że się gorzej rozwijają
zobaczył wczoraja jajka na obrazku i "mama am am jaja jaja" i do lodówki mnie ciągnie i musieliśmy jajecznice smażyć 37.gif 06.gif
i od wczoraj mówi tez pięknie "miś"

i pół dnia tylko chce rysować "kóła koła kołka kólko" -na tej tablicy -jak tylko wstanie do szuflady po mazak leci, babcie na górę na koła ciągnie i pół wieczory malujemy -albo bawimy sie klockami -jego ulubione zabawy ostatnio

anusia
Oliwcia boska jak zwykle -i jakie ma długie włoski
Maciek też ma wydęty brzuszek -szczególnie to widać jak na golaska stoi ale to chyba normalne..
a Maciek nie bylby skłonny do zdjęć po kąpieli bo ostatnio nie śpi po południu i juz tylko czeka na "myju myju" zdążę go ubrać w łazience w piżamkę, zanoszę do pokoju, kładę do łóżka a on przytula misia i śpi zasypia w ciągu 1 minuty..aż mnie zadziwia tym normalnie icon_eek.gif
i budzi sie o 6!!! 37.gif icon_eek.gif
(nie wierzyłam ze kiedykolwiek tak bedzie 37.gif jeszcze parę miesięcy temu usypiałam go godzinę 20 razy zaprowadzając do łóżeczka i budził sie w nocy 4-5 razy)

a krostki nie wiem od czego-ale jak tylko dwie to chyba nic groźnego i pewnie nie alergia moze od suchego powietrza?
ostatnio zauważyłam ze Maciek ma krosty na całej szyi chyba ma po surowym jabłku -bo nic innego nie jadł -a soczki jabłkowe pije -mozliwe to jest?? icon_eek.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.