To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

biochemia urody- kosmetyki naturalne, samodzielnie robione

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4
moko.
Moko to d...wołowa!
Mam nie jest konsekwentna...
Mam do wyrzucenia serum.... bo sie zmarnowało, ale mam kwas i algi icon_smile.gif

Z serum nie bardzo byłam zadowolona, bo zostawała mi klejąca warstwa na twarzy - tzn. działanie super było, ale po wchłonieciu się musiałam myć twarz.
Z toniku jest/byłam mega zadowolona - w koncu skonczyła mi się łuszczyć skóra na twarzy i miała jednorodny koloryt.
Algi sÄ… zaje....ste!


Generalnie mi te kosmetyki bardzo odpowiadają, ale ja nie mam za grosz konsekwencji, jeżeli chodzi o stosowanie kosmetyków...

pomidorro
moko
kwas zamawialaś z mazideł?
Chcę złozyć zamowienie na BU. Oprocz Flavo C na dzień zastanawiam się nad hydrolatem:Aleosowym lub oczarowym.
Serum migdalowe ( na noc) ktos miał???
I olej Arganowy - mam bardzo sucha skorę - zamiast balsamu. Tylko cirekawe jaki ma zapach( nie toleruję i nie lubie mocnych zapachów) i czy muszę miec do tego jakąs bazę- krem np żeby go mieszać i uzywac jak balsam?
Zamiast kremu żel haluronowy- ale nie wiem czy lepiej zwykly czy np
https://www.biochemiaurody.com/sklep/hyaluronicgelnutr.html
Jak mi podpasuja kosmetyki to może skuszę się na maskę z pereł i puder bambusowy z jedwabiem. Ale nie wszystko na raz.
O mnie:
skóra twarzy- lekko zanieczyszczona (jak juz coś to robią mi się podskórne bolące gule icon_sad.gif ), cienka- naczynkowa, głównie sucha. Niestety zmarchy są.
Skóra ciała- mocno sucha z rozstępami icon_sad.gif

Mocno się jeszcze gubię w tym wszystkim..rozumiem że moge zamowic żel h. i dodawać do niego wybrany olejek- zamiast kremu rano po serum..a na noc np.
Krem regenerujÄ…cy z RETINOLEM- bo zalezy mi na wit A. ??
Czas zadbac o siebie- skzoda tylko że wydaje się to takie skomplikowane icon_sad.gif
Prosze o propozycje inne icon_smile.gif
Algi odpadaja- zapach mnie dobije! 29.gif
pomidorro

mam jeszcze jedno pytanie. Na mazidłach i BU są te hydrolaty- ale w róznych cenach.
Ktoś ma doświadczenie? Gdzie lepiej zamówić? Na mazidłach sa tańsze icon_smile.gif
mokochyba zrobie sama ten tonik- pamietasz może jaki koszt tego wychodzi?
pomidorro
no i złożyłam zamówienie icon_smile.gif
jak przyjdzie - czas czekania niestety 12-15 dni to dam znać.
A zamowiłam na BU: h. oczarowy, kw. h- 2%, maskę winogronowa, i olejki: arganowy, tamanu i skwalen.
i oczywiście Flavo C....no i zobaczymy. O dziwo wyslałam zapytanie do BU i dostałam odpowiedź!
Teraz tylko na mazidlach zamowie kw.migdałowy na tonik i mocznik- jako dodatek do balsamów do ciała i niacynamid, ktory mam nadzieję tez będe dodawać.
tylko niech mi dobra dusza napisze jak , w jakiej ilości i do czego można ( biorąc pod uwagę to co zamowilam icon_smile.gif )

moko te porcje zamawiane na mazidlach na tonik z kwasem - wystarczają na zrobienie jakiej ilosci płynu? czy zlewke można zastapić szklanką zwykłą?

moko.
Tonik z kwasu wystarcza na bardzo dlugo - ja rozcienczałam go wodą destylowaną (1l=2,20 zł) + hydrolat + kwas - stężenie sobie mozesz zwiększać. Ja na samym początku zrobiłam 5%, potem 10%. Wszystkie proporcje do zrobienia mazideł są na BU - przepisy znaczy się.
Ja kupiłam zlewski, pipetki, bagietki - ale to jest niepotrzebne! wystarczy jakieś szklane naczynie, słomka do wymieszania i tyle.

pomidorro
moko bardzo CI dziekuje! Jak przyjdzie do mnie paczka to sie pewnie zgłoszę do CIebie 06.gif
mam nadzieję że sobię poradzę z proporcjami 29.gif chemik ze mnie żaden 37.gif
Na mazidlach będe zamawiac za tydzień- bo wyjeżdżam do rodziców a nie chcę żeby paczka czekała na poczcie.
A jaki hydrolat dodajesz i w jakich proporcjach? Stosujesz tonik rano i wieczorem? Czy tylko na noc a na to krem potem bezpośrednio?
moko.
CYTAT(moko. @ Thu, 09 Dec 2010 - 21:21) *
Arwena na mazidłach wzięłam:
- bagietke borokrzemową szt.2 (do mieszania, wzięłam 2 szt, bo są kruche)
- butelka szklana 50 ml + nakretka
- zlewka 50 ml
- kwas migdałowy 10g
- hydromanil 60g (działa nawilżająco)
- optiphen plus - konserwant (bo bez niego tonic jestr trwały przez 2 tyg, a z nim kilka miesięcy)
Będę robiła 5% tonik migdałowy w wersji z konserwantem - tu przepis, gdzie potrzebuje:
5g hydro, kwasu 2,5g, konserwantu 0,25g, wody destylowanej 42,25g - da mi to 50 ml toniku. - w liku, który podałam są przeliczniki na ml.

Jak zużyje ten tonik to sobie zrobię mocniejszy(jak będzie potrzeba) a potem peeling - tak jak pisała aneea - kwas + woda.
Na wizażu radzą najpierw przygotowac twarz do pellingu, czyli zacząć od toniku, potem można zrobić tonik mocniejszy 10-15 itp.% (jak potrzeba icon_wink.gif )a potem peeling.
Aha łyżeczki posiadam - z syropu, pipetki z syropu, więc nie kupowałam, szkoda, ze nie miałam ciemnej butelki po syropie:( wtedy odpada koszt zakupu.
Po każdym toniku, peelingu zalecają na wizażu sparować twarz lanoliną. Działa kojąco, natłuszczająco. Ja będę mieszac olejek jojoba z lanoliną (linomagiem np.)
na ZSK wzięłam:
- olejek jojoba NATURALNY ZLOTY, 30 ml
- Algi morskie - spirulina, 60 g
- Serum anty-aging 25 g - z zakładki gotowe zestawy.

Do serum dodam konserwant, który zamówiłam na mazidłach, dzięki temu do pół roku mogę go trzymać,
Olej moze byc stosowany bezpośrednio na skórę.
Spirulina będzie dodawana do kąpieli i maseczki icon_wink.gif

ZSK dziś mi przysłało info, ze pakują moje rzeczy, mazidła milczą...

justa ja stosowalam tonik raz dziennie, wieczorem, na to serum + tonik(bo serum pozostawialo mi klejÄ…ca warstwÄ™ na twarzy, wiec przemywalam wodÄ… lub tonikiem + olejek- zaczynalam od toniku 5%, potem 10% a potem na oko.... Rano stosowalam samo serum, w weekend maseczka z alg i domowe spa mialam.
Generalnie ja zakupilam konserwant, bo nie jestem konsekwentna i marnują mi się kosmetyki,a dzięki konserwantowi mogly stac pol roku na półce.
Hydro nawilża fajnie.
pomidorro
wiecie że 3 sierpnia zapłaciłam kasę na BU i dopiero dzisiaj mi wysłali kosmetyki? Normalnie doczekac się nie mogę. Straaaaaaaasznie długo! Ale na stronie maja takie terminy więc nie mam co się czepiać 29.gif Na mazidłach dopiero zamówię tonik w nastepnym miesiącu icon_sad.gif

Moko Dziękuję icon_smile.gif icon_smile.gif
Choco.
To prawda, że na przesyłkę trzeba długo czekać, ale już taki urok BU.
Ja odebrałam już jakiś czas temu swoją pierwszą przesyłkę z produktami BU. Moje uczucia są całkiem pozytywne.
Przypadł mi do gustu hydrolnat oczarowy, którym zastąpiłam tonik. Olej kokosowy pachnie obłędnie, stosuję na włosy z miłym skutkiem. Olej arganowy eko zastąpił mi krem na noc, sprawdza się w tej roli. Masło shea fajnie działa na skórę chłopców, ponadto ja używam do go skórek przy paznokciach. Mleczko jedwabne do włosów jest ok, jednak tylko w przypadku stosowania na suche włosy wieczorem, jeśli planuję umyć je rano. Inaczej obciąża i plącze włosy. Puder bambusowy z jedwabiem do dla mnie hit. Stosuję na krem z filtrem 50 Biodermy, pięknie matowi a wygląda naturalnie. Serum lemon nie zrobiło z moją twarzą zupełnie nic. Podobnie jak żel hialuronowy z pantenolem- te produkty nie przypadły mi do gustu.
Puder pewnie będzie moim stałym punktem zamówień, planuję wypróbować jeszcze inne oleje,płyn wzmacniający do włosów, hydrolanty i może jakieś produkty z kwasami.
pomidorro
hydrolat oczarowy jest super! jako tonik, jako odsweżacz w ciagu dnia do twarzy...w ciągu dnia nie musze się smarowac po nim niczym.
tamanu- specyficzny rosołowy zapach. Doskonale się sprawdza u Ali przy bąblach od komarów. A ma mega uczulenie po ugryzieniach- zdecydowanie przyspiesza gojenie.
Niestety olej arganowy - nie nadaje sie dla mnie do pielegnacji skóry wokół oczu- mam oczy królika 37.gif
Natomiast po paru dniach używania tych kosmetyków zdecydowanie cera jest mniej czerwona.. nie ma jakiś super efektow- na to trzeba poczekać.
Serum Flavo- nie podraznia mnie, skóra jest po nim matowa..ogólnie ok.
szkoda tylko , ze to takie u*****liwe jest 29.gif Te mieszanie, część w lodówce, część w łazience.
żobaczymy co będzie dalej . Sprobuję masła zurawinowego na noc zamiast arganowego oleju. ( albo z rózy?) i kupie malą buteleczkę oleju monoi. Zobacze zapach...chcę go stosowac na cialo i wlosy.
I chce puder zakupic....tylko jeszcze myslÄ™ czy bambusowy z jadwabiem czy z owsem icon_smile.gif
Choco zastanawiam się czy nie zrobic sobie sama takiego płynu z jedwabiem ( hydrolat i jedwab i witaminka z mazideł)
dodatkowo tam wlaśnie zakupię produkty na tonik z kwasem migdałowym. Ma dobre recenzje. Mocznik- do kremów, szczegolnie do stóp.
także czeka mnie nowe zamówienie....

Arwena.
CYTAT(Choco. @ Sat, 27 Aug 2011 - 20:25) *
Olej arganowy eko zastąpił mi krem na noc, sprawdza się w tej roli. Masło shea fajnie działa na skórę chłopców, ponadto ja używam do go skórek przy paznokciach.



Tak trochę OT, ostatnio odkryłam olejek rycynowy, najzwyklejszy prosto z apteki. Skórki przy paznokciach i same dłonie - rewelacja. Na efekty przy samym paznokciu pewnie poczekam, ale świetnie zmiękcza i nawilża.
pomidorro
jestem zachwycona...
całym tym przeliczaniem, mieszaniem icon_smile.gif
Zamówilam pare rzeczy na mazidłach... dostałam fajne próbki a kontakt- super ( odpowiedzi na pytania icon_smile.gif )
mam pytanie do osob. które dorzucaja niacynamid icon_smile.gif
czy moge go zmieszać z mocznikiem w hydrolacie i dodać do balsamu do ciała.. czy mogę ominąc hydrolat w procentowych wyliczeniach i dodać go do lekkiego balsamu?
wiem, że jesli dalabym sam mocznik to balsam jest wazny bez zmian...ale niacynamid nie zmienia tego?
W aptece pani zaproponowala mi, zebym wzięla recepte na maść cholesterelową i tam dodala mocznik ( stopy, przesuszona skóra)
ktoś tak wzbogacał kremy?
po dwóch tygodniach stosowania specyfików mogę powiedzieć, że one robią więcej dobrego niz kremy. Mimo, ze to u*****liwe ( trzymanie w lodowce skladników itp) mam nadzieję, że po paru miesiącach efekty będa super.
WAżne- po woli wprowadzać, obserwować i dokladnie czytać opisy produktów.

W poniedziałek robię tonik z kw. migdałowym. Z braku funduszy nie zamówilam konserwantu więc czeka mnie bełtanie co tydzień.
Bardzo proszę osoby, które stosują ten sposób pielęnacji o kontakt.
Mam mnostwo pytań icon_smile.gif

Arwena
myślisz , ze wzmocni olej rycynowy paznokcie? rozdwajaja mi sie od liceum ( kuuuuupe lat ) i nawet drogie odżywki nie pomagaja icon_sad.gif
pewnie zmywarka by pomogła 29.gif


KlaudiaGuza
Bardzo mnie ten temat zaintrygował ale ja nie znam się na kosmetykach w ogóle. Żel do mycia na noc i krem nivea to wszytsko czego używam do pielęgnacji twarzy icon_redface.gif Nie wiem po prostu co mogło by być dobre do mojego rodzaju cery. Najlepiej jakby ktoś wybrał za mnie icon_smile.gif Może powinnam poprosić bratówkę- kosmetyczkę żeby zerknęła na tą stronkę i pomogła mi coś wybrać, bo niewątpliwie warto by było spróbować.
pomidorro
używam cały czas. Czasami z lenistwa wzbogacam najprostsze kremy kilkoma kroplami olejku z Q10 albo wit. C.
wybieranie- musisz dokładnie poczytać, wiedzieć jaką masz skórę. Teraz zamawiam na mazidłam i proszę o próbki; i niektóre są fajne a inne zupełnie mi nie pasują ( zapach)
Jedyny minus- to faktycznie- trzeba chcieć i zarezerwować półkę w lodówce.
Ja ze swojej strony moge polecic olej z róży i z czarnej maliny. Dla mnie najfajniejszy...ale każdy ma swoich faworytów icon_smile.gif
i teraz już wiem dlaczego trudno jest doradzic: co pasuje mi nie musi pasowac Tobie ...
jedyne co mogę poradzić: to nie szaleć..na początek zamawiać małe ilości..jak najmniej 9 żeby nie stosować wszystkeigo a potem nie wiadomo co nie słuzy Tobie)
KlaudiaGuza
Trochę poczytałam na tej stronce i muszę się z tym przespać. Pomyśleć i coś na pewno wypróbuję. A te kosmetyki są bezpieczne dla karmiących, no może poza kwasami tak?

Poczytałam i wypytałam bratową-kosmetyczkę o te kosmetyki z BU. Okazało się że jej szefowa zamawia z tej stronki preparaty do zabiegów, także chyba lepszej opinii mi nie mogła wystawić. icon_smile.gif
Potwora
Z podobnych stron mamy biochemie urody, zrob sobie krem, mazidla.
Ja uwielbiam olejku mające i hydrolaty ( np. różany ), zamawiam tez olejki, które stosuje do wszystkiego od stop do głów. Cała zimę leczylam cerę serum z kwasem migdalowym, teraz na wiosnę zastąpienie go kwasem hialuronowym, co jeszcze? Piling enzymatyczny, korund wymieszany np. z olejkiem swietnie zluszcza martwy naskorek.
sylwiass
Za 30 zł kupiłam przez perlanegra.pl najczystsze na rynku kosmetyki naturalne do twarzy od Alteya Organics. Długo szukałam, bo mam, a raczej miałam straszny trądzik. Gdzieś przeczytałam, że pomaga na niego damasceńska róża. Od chemicznych kosmetyków z barwnikami robiły mi się straszne oparzenia. Ciągle czerwona chodziłam. Po powyższym zakupie mam praktycznie matową twarz, krostki schodzą błyskawicznie, mam stałe uczucie odświeżenia. Poza tym proszę zwrócić na niskie ceny w porównaniu do jakości.
agniesa
Ja też staram się używać kosmetyki bez konserwantów. Zauważyłam, że skóra jest mniej podrażniona. może dlatego, że byłam uczulona na jeden ze składników. Ale na pewno będę je stosować. Dziękuje za wcześniejsze porady.
Marta S
Ja stałam się samostarczalna od momentu zakupu prasy do tłoczenia olei Yoda. Teraz w większości wykorzystuje olej z kokosa bo jest najbardziej powszechny do wszystkiego, ale także inne oleje z czarnuszki, lnu. Używam je do wcierania w ciało włosy, twarz, używam je jako płyn do demakijażu i oczywiście dodaje do potraw działając od wewnątrz
p_plan
Biochemia urody jest spoko. Ale kosmetyki robione tam nie są od zera. Po prostu dostaje się zestawy do zrobienia kosmetyków icon_smile.gif Sama lubię bawić się w robienie kosmetyków od a do z. W sieci jest bardzo wiele przepisów. Wystarczy sobie jedynie skompletować małe domowe laboratorium ( kupić zlewki oraz inne....) Nie jest to wbrew pozorom takie drogie. O ile oczywiśćie kupujecie w sklepach laboratoryjnych.

Polecam to miejsce:
https://sklep.bio-space.pl/ - mają tam takie wyposażenie w dobrych cenach.
Majka3008
Ja niestety mam jakiegoś pecha w robieniu kosmetyków- zawsze coś sknocę po drodze;/ ale od jakiegoś czasu używam kosmetyków naturalnych z Bioselect i świetnie się sprawdzają. Mam ich balsam do ciała, krem , żel, peeling i jeszcze kilka innych produktów, dbają o moją cerę, wygładzają ją i nawilżają, nadają przyjemnego zapachu i miękkości!
miki789
Zadowolona jestem z kosmetyków które mi sklep E – Naturalne do tej pory dosyÅ‚aÅ‚. Głównie biorÄ™ tutaj kremy regenerujÄ…ce/odmÅ‚adzajÄ…ce, bo już jestem w takim wieku że bez anti aging ani rusz ;P 40 stuknęła i niestety skóra już mÅ‚odsza nie bÄ™dzie, zmarszczki zwÅ‚aszcza na czole i przy oczach mnie mÄ™czÄ….
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.