To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

seriale

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Pronto
Chodzi o nowy sezon, jak sądzę - na BBC leciał pierwszy odcinek trzeciej serii, a w necie można już obejrzeć cały 3 sezon z napisami.
Kaszanka
Tradycjnie nie oglądam w necie, bo nie lubię, pozostaje czekać cierpliwie na płyty icon_smile.gif
Ciocia Magda
CYTAT(Pronto @ Tue, 14 Jan 2014 - 20:38) *
Widziałam, ale mi się nie podobał.

A mnie ciekawi, czy drugi Ci siÄ™ spodoba!
Pronto
Też jestem ciekawa, czekam, ale uczucia mam mieszane, bo wiele osób mówiło mi, że z odcinka na odcinek jest coraz gorzej.

Kaszanko, ja oglÄ…dam w telewizji z lektorem, tak lubiÄ™ najbardziej. icon_smile.gif
Ammm
CYTAT(Pronto @ Wed, 15 Jan 2014 - 10:48) *
Chodzi o nowy sezon, jak sądzę - na BBC leciał pierwszy odcinek trzeciej serii, a w necie można już obejrzeć cały 3 sezon z napisami.

Tak, dokładnie o to mi chodzi. Nagrałam właśnie na BBC, ale jeszcze nie obejrzałam.
wiewiórczak
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 14 Jan 2014 - 20:34) *
A ja oszalałam na punkcie "Borgen" - political fiction o duńskim rządzie i pierwszej kobiecie na jego czele.

O "Forbrydelsen" słyszałam ale zapomniałam - dzięki za przypomnienie. Chciałam teraz obejrzeć "Most nad Sundem", tylko nigdzie go znaleźć nie mogę icon_sad.gif

Borgen i w drugim sezonie trzyma poziom, podobnie jak Forbrydelsen.
Most nad Sundem ma tytuł oryginalny Broen lub Bron, tak powinnaś łatwo znaleźć.
Agnieszka AZJ
Oglądałam oba sezony "Borgen" i zdecydowanie - drugi trzyma poziom pierwszego icon_smile.gif

Zanm tytuły "Mostu", ale odkąd zlikwidowali Kinomaniaka nie udaje mi się obejrzeć tego nigdzie indziej.

BTW - Wy macie konta na tych portalach ? Bo ja się jakoś nie mogę przełamać, żeby załozyc i ogladam tylko tam, gdzie można to robić bez logowania.
anetadr
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 15 Jan 2014 - 17:24) *
Zanm tytuły "Mostu", ale odkąd zlikwidowali Kinomaniaka nie udaje mi się obejrzeć tego nigdzie indziej.



Agnieszko, zajrzyj tutaj.

Aneta
Agnieszka AZJ
CYTAT(anetadr @ Wed, 15 Jan 2014 - 19:02) *
Agnieszko, zajrzyj tutaj.

Aneta


Tak, wiem, ale nie ma - pod żadnym znanym mi tytułem icon_sad.gif
lena77
jestem niepocieszona likwidacja kinomaniaka.
ulla
O nie tyle został zlikwidowany co przeniesiony i przemianowany (odsyłacz w poście Anety). Jeszcze nie wszystko chyba działa dobrze....Zniknęły niektóe tytuły, ale może wrócą.
lena77
CYTAT(ulla @ Fri, 17 Jan 2014 - 13:03) *
O nie tyle został zlikwidowany co przeniesiony i przemianowany (odsyłacz w poście Anety). Jeszcze nie wszystko chyba działa dobrze....Zniknęły niektóe tytuły, ale może wrócą.



z tego, co patrzylam nie ma III sezonu Forbrydelsen. ale jest szansa, ze dowiem sie, kto jest mordercÄ… w 10 odc II sezonu bo na tym skonczylam w kinomaniaku icon_smile.gif
Pronto
Czy na tym kinomanie płacicie za oglądanie? Ode mnie ciągle chce nr telefonu, na który będzie wysyłał płatne smsy. Tak ma być?
Ammm
CYTAT(Ammm @ Wed, 15 Jan 2014 - 14:03) *
Tak, dokładnie o to mi chodzi. Nagrałam właśnie na BBC, ale jeszcze nie obejrzałam.


Obejrzałam. Zasnęłam w połowie. Potem dokończyłam, sama nie wiem po co.

Ps. Ja oglądam w większości filmy na netflixie, niektóre starocie na płytach.
tyczka
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Tue, 14 Jan 2014 - 22:34) *
A ja oszalałam na punkcie "Borgen" - political fiction o duńskim rządzie i pierwszej kobiecie na jego czele.

O "Forbrydelsen" słyszałam ale zapomniałam - dzięki za przypomnienie. Chciałam teraz obejrzeć "Most nad Sundem", tylko nigdzie go znaleźć nie mogę icon_sad.gif


Nas "Borgen" absolutnie nie porwało..To znaczy, ani mnie, ani Duńczyka na kanapie obok. "Pzejrzystość" to jedna z głównych zasad uprawianej tu polityki...

Generalnie "Borgen" nie zyskał sobie ani przychylności krytyków, ani publiczności - jest strasznie sztuczny, aktorstwo bardzo kiepskie, mocno "wyreżyserowany" i, między Bogiem a prawdą, dokumenty produkowane przez publiczną tv, są o niebo ciekawsze.

Jeśli jednak interesuje Cię "political fiction" w duńskim wykonaniu, podrzucę Ci tytuł całkiem niezłego filmu, z lepszym aktorstwem i lepiej oddającym tutejsze realia - w tej chwili nie mogę sobie przypomnieć, zaraz zapytam ;p
Agnieszka AZJ
Wiesz, myślę, że Wy na to patrzyliście podobnie jak my na "Ekipę" - czyli przez pryzmat realiów kraju,w którym się dzieje.

Dla mnie to było "w Danii czyli nigdzie" icon_wink.gif
brzózka4
A ja zaczęłam ,,House of Cards'' i jestem zachwycona.
annad
CYTAT(ana84 @ Sun, 01 Dec 2013 - 22:41) *
z seriali to dzisiaj obejrzałam pierwszy odcinek Krew z Krwi na TVP2. Oglądał ktoś?



Ja obejrzałam cały serial na Canal + chyba rok temu. Teraz miło go sobie przypomnieć.Szkoda, że powstała tylko 1 seria.

Ja oglÄ…dam The Following z Kevinem Baconem ...polecam.
lena77
Ja juz po III sezonie Forbrydelsen.. I sezon jest fantastyczny III najgorszy, chwilami nielogiczny zupelnie. i borch oglupialy z milosci...nieeeee...nie kupuje tego. ale sweterki sary lund ...niezapomniane.

co by tu teraz obejrzec...moze polecicie (?) mi trzymajacy w napieciu kryminal icon_smile.gif?
Ciocia Magda
A widziałaś Broadchurch? fajny, brytyjski icon_biggrin.gif
lena77
Nie, ale ja niewiele co widzialam bo od kilku lat nie mam tv a dopiero od paru miesiace korzystam z portali typu kinomaniak.
jest duze prawdopodobienstwo, ze ten angielski serial mi sie spodoba; lubie duszne, malomiasteczkowe klimaty
Ciocia Magda
w takim razie oglądaj koniecznie! niestety odcinków niewiele, ale klimat jest icon_smile.gif
w telewizji go nie było, ja też oglądałam gdzieś w necie.
brzózka4
Ja polecam THE FALL, bardzo wciągający i klimatyczny serial z Gillian Anderson o seryjnym mordercy, który na co dzień prowadzi normalne życie zawodowe i rodzinne, a w nocy i w czasie wolnym śledzi i osacza ofiary. Niestety, na razie jest tylko 5 odcinków, choć w przygotowaniu sezon 2.. Ja dawno nie oglądałam tak ciekawego i poruszającego serialu.
wiewiórczak
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 29 Jan 2014 - 16:42) *
A widziałaś Broadchurch? fajny, brytyjski icon_biggrin.gif

Nie określiłabym go fajny, ze względu na główny watek, jednak wart polecenia. Konstrukcją podobny do Forbrydelsen, ale w Broadchurch wyjaśnienie zbrodni zaskakująco niewiarygodne.

CYTAT(brzózka4 @ Sat, 01 Feb 2014 - 14:45) *
Ja polecam THE FALL, bardzo wciągający i klimatyczny serial z Gillian Anderson o seryjnym mordercy, który na co dzień prowadzi normalne życie zawodowe i rodzinne, a w nocy i w czasie wolnym śledzi i osacza ofiary.

PodpisujÄ™ siÄ™.

Dodatkowo polecam brytyjski czteroodcinkowy One Night.
Nessi
A ja obecnie oglÄ…dam 1 sezon American Horror Story icon_smile.gif
Ammm
Fankom przypominam - jest już druga seria House of Cards.
annad
Jako nastolatka oglądałam namiętnie Jezioro Marzeń. Kilka dni temu wpadł mi ponownie ten serial w ręce i nie mogę się oderwać icon_smile.gif Teraz zupełnie inaczej się go ogląda, na wiele spraw, wydarzeń mam inne spojrzenie.
tyczka
Breaking Bad - czy ten serial "leciał" na jakimś polskim kanale ? Generalnie nie jestem ani fanką seriali, ani przesiadywania przed tv.. Powiem więcej, przez kilka lat w ogóle nie posiadałam telewizora. Ale ten serial mnie wciągnął.

Zauroczył, pochłonął.

I w moich ustach znaczy to niezwykle dużo. Wciągnęłam 4 sezony. To najlepsza seria, jaką widziałam! Świetne aktorstwo, intryga, oś, wokół której toczy się akcja.. Majstersztyk !!!
dorsim
CYTAT(Ammm @ Sat, 15 Feb 2014 - 09:38) *
Fankom przypominam - jest już druga seria House of Cards.



jejku dzięki icon_smile.gif zapomniałam że to już icon_smile.gif
April.
A ja skończyłam właśnie pierwszy sezon Parenthood. Bardzo mi się podoba icon_smile.gif
annad
Ja za moment wracam do "Lekarzy" i "Prawa Agaty" ... przyznam, ze wyszły "nam" te seriale.
Ciocia Magda
CYTAT(brzózka4 @ Sat, 01 Feb 2014 - 14:45) *
Ja polecam THE FALL, bardzo wciągający i klimatyczny serial z Gillian Anderson o seryjnym mordercy, który na co dzień prowadzi normalne życie zawodowe i rodzinne, a w nocy i w czasie wolnym śledzi i osacza ofiary. Niestety, na razie jest tylko 5 odcinków, choć w przygotowaniu sezon 2.. Ja dawno nie oglądałam tak ciekawego i poruszającego serialu.

Zaczęłam oglądać, podoba mi się. Kolejny serial z niespieszną akcją - mąż oczywiście zasnął i nie chce oglądać dalej, ale ja się boję na to patrzeć sama 37.gif
annad
CYTAT(brzózka4 @ Sat, 01 Feb 2014 - 14:45) *
Ja polecam THE FALL, bardzo wciągający i klimatyczny serial z Gillian Anderson o seryjnym mordercy, który na co dzień prowadzi normalne życie zawodowe i rodzinne, a w nocy i w czasie wolnym śledzi i osacza ofiary. Niestety, na razie jest tylko 5 odcinków, choć w przygotowaniu sezon 2.. Ja dawno nie oglądałam tak ciekawego i poruszającego serialu.



Ten seraila z Twojego opisu przypomina mi Dextera...tylko nie wiem czy bohater w The Fall też "eliminuje" tych złych.
brzózka4
Nie, eliminuje piekne młode kobiety, które najpierw w straszny sposób osacza. Nie jest ten serial (w przeciwieństwie do Dextera) ani trochę zabawny.
dorsim
CYTAT(brzózka4 @ Sat, 01 Feb 2014 - 14:45) *
Ja polecam THE FALL, bardzo wciągający i klimatyczny serial z Gillian Anderson o seryjnym mordercy, który na co dzień prowadzi normalne życie zawodowe i rodzinne, a w nocy i w czasie wolnym śledzi i osacza ofiary. Niestety, na razie jest tylko 5 odcinków, choć w przygotowaniu sezon 2.. Ja dawno nie oglądałam tak ciekawego i poruszającego serialu.


Potwierdzam, już dawno go widziałam i czekam z niecierpliwością na sezon 2 .

A co do porównania z Dexterem. Podobna tematyka bo to serial o seryjnym mordercy. Jednak Dexter budził moją sympatię, na prawdę go lubiłam, a tutaj ten facet wywołuje u mnie same negatywne uczucia. Jak na niego patrzę to czuję odrazę i nienawiść. Ale bardzo ciekawe kreakcje aktorskie i lubie taki ponury klimat, dlatego polecam dla ludzi o mocnych nerwach icon_wink.gif


Z nowości goąco polecam True Detective . Jest to nowy serial HBO . Niesamowita obsada i klimat. Trochę przypomina mi The Killing . Jak ktoś lubi seriale kryminalne to ten po prostu trzeba zobaczyć .
Teraz też zaczęłam oglądać The Originals . Szczególnie polecam fanom The Vampire Diaries.
Ciocia Magda
The Fall obejrzany, faktycznie świetny serial - tylko jak tak można kończyć sezon??? Czekam w napięciu na kolejny.

A Detektywa też polecam. Z początku wydawało mi się, że to dość schematyczna historia kryminalna z fajnym klimatem - dzieje się w Luizjanie a przypomina kryminały skandynawskie, ale z każdym kolejnym odcinkiem bardziej się wciągam, a po ostatnim to już zaczynam dostrzegać objawy obsesji icon_wink.gif
zajÄ…c_Poziomka
CYTAT(annad @ Wed, 19 Feb 2014 - 15:32) *
Ja za moment wracam do "Lekarzy" i "Prawa Agaty" ... przyznam, ze wyszły "nam" te seriale.


No.... aktualny sezon PA zaczÄ…Å‚ siÄ™ naprawdÄ™ dobrze icon_smile.gif Oby tak dalej icon_smile.gif

Ja ostatnio lece po kolei wszystkie serie Kości. Uroki siedzenia w domu icon_razz.gif
IzaS
Zaczęłam jednocześnie i "Sherlocka" i "Elementary". Jeden i drugi fajny, chociaż klimaty nieco odmienne
anga
Właśnie skończyłam oglądać miniserial "Klondike". Polecam, chociaż ma inny klimat od tych polecanych wyżej icon_wink.gif
April.
Ja zaczęłam właśnie oglądać The Blacklist. Dosyć mocne sceny w pierwszym odcinku, ale zapowiada się interesująco.
lena77
CYTAT(Magda EZ @ Wed, 26 Feb 2014 - 12:42) *
A Detektywa też polecam. Z początku wydawało mi się, że to dość schematyczna historia kryminalna z fajnym klimatem - dzieje się w Luizjanie a przypomina kryminały skandynawskie, ale z każdym kolejnym odcinkiem bardziej się wciągam, a po ostatnim to już zaczynam dostrzegać objawy obsesji icon_wink.gif


Ja na 1 odc. zasnełam i do nastepnego podeszlam jak do jeza zakładajac, ze historia mnie znudzi. okazało się, ze nic bardziej mylnego. bardzo niepokojący film... siedze jak na szpilakach. juz dawno sie tak nie stresowalam podczas filmu.

Sherlocka tez oglÄ…dam w kazda nieddziele. Troche rozczarowuje mne postac dr-a watsona. za bardzo *****olowaty, moim zdaniem.
Wiktoriaa
Uwielbiam "Sherlocka", też oglądam w każdą niedzielę icon_wink.gif Czekam też na nowe odcinki "Gry o tron".
Adriannna
Mnie pochłonęły bez reszty dwa seriale, Gry i wspomniane tu niedawno Detektywi. Juz nie mogę doczekać się drugiego sezonu. Musze sobie przejrzeć co pisalyscoe wcześniej i wybrać coś jeszcze icon_wink.gif
Pogoda
Obejrzałam najnowsze odcinki "Gry o tron"..... Aaaaaaaaaaa!!!! Powinnam była poczekać aż wyemitują cały sezon i dopiero potem obejrzeć wszystko "hurtem"...
Iwona Rz.
Ja z wypiekami na twarzy śledzę Californication:) jeden z moich ulubionych o ile nie ullubiony serial:D
ulla
A mnie Gra o Tron znudziła. Przeczytałam większość książki (no dobra książek, też mnie nie pochłonęły, ale szybko się czyta, literacko, takie sobie), ale z filmu obejrzałam część (chyba do początku trzeciej serii)....i jakoś mnie nie ciągnie do reszty. Podobała mi się pierwsza seria, potem już tylko mniej.
sunrise
CYTAT(tyczka @ Tue, 18 Feb 2014 - 23:48) *
Breaking Bad - czy ten serial "leciał" na jakimś polskim kanale ? Generalnie nie jestem ani fanką seriali, ani przesiadywania przed tv.. Powiem więcej, przez kilka lat w ogóle nie posiadałam telewizora. Ale ten serial mnie wciągnął.

Zauroczył, pochłonął.

I w moich ustach znaczy to niezwykle dużo. Wciągnęłam 4 sezony. To najlepsza seria, jaką widziałam! Świetne aktorstwo, intryga, oś, wokół której toczy się akcja.. Majstersztyk !!!



Oj tak! "Mam tak samo jak Ty...." icon_wink.gif Widzialam 2 razy i moglabym zobaczyc i trzeci icon_wink.gif

Generalnie seriali nie ogladam ale "Gra o tron" tez musze przyznac baaardzo intrygujaca, choc dla mnie za brutalna. Zza ramienia meza czasem bardziej slucham niz oglaam niemniej jednak na pewno nierzewidywalna a jednoczesnie nie banalna, tzn siwetna! :
Ammm
Wczoraj skończyliśmy oglądać ostatni sezon Dextera. Spłakałam się jak bóbr...
Agnes84
Amm trochę Ci zazdroszczę, że dopiero teraz pożegnałaś się z Dexterem icon_wink.gif
ReakcjÄ™ rozumiem...
Kucharz
Nie widziałem żadnego odcinka Dextera, ale po powyższym wnioskuję, że zginął? Jeśli tak, to okłamcie mnie, bo może kiedyś obejrzę icon_wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.