To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Dogi niemieckie

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55
karoleenka
Lutnia - jak Wam poszło ?

4kasiula
Lutnia ja też czekam na relację icon_smile.gif co ciekawe mieszkam tak blisko Zgierza, a o tym wydarzeniu dowiedziałam się od Ciebie dopiero icon_smile.gif
Lutnia
Przerżnęliśmy icon_smile.gif
tzn. Carramba była II. Biorąc pod uwagę ilość suczek w klasie - wynik niezły. Ale... takie drugie miejsca są najgorsze.

Moje zwierzÄ…tka:



katarakta
Moglaby byc z nich piekna para. Sama elita icon_biggrin.gif
Nastepny udzial i Caramba ma I miejsce.
Myssia
Ale to już duża dziewczynka jest icon_smile.gif
Dostojne i piekne! PosÄ…gi icon_smile.gif
A że 2 gie to nic, następne będzie 1!
karoleenka
Lutnia - hehe wiem jak to jest bom córką sportowca 06.gif

ale przynajmniej przegrała z godną przeciwniczką...?

i tak dla nas Carramba jest the best i koniec kropka icon_smile.gif


Myssia
CYTAT(karoleenka @ Thu, 13 Sep 2012 - 10:15) *
i tak dla nas Carramba jest the best i koniec kropka icon_smile.gif

dokładnie tak!
Lutnia
"Następnym razem będzie I" - to nie jest takie proste icon_smile.gif to wystawa EuDDC. Trzeba mieć ogromne szczęście by:
- sędzia nie był na ringu pijany: z tym bywa ciężko, bo na takich wystawach dzień wcześnej jest zazwyczaj impreza do białego rana
- na ringu nie może być psa serdecznego przyjaciela sędziego ani Bardzo Ważnej Osoby: to też trudne bo to klub
- Twój pies zaprezentował się akurat w tym momencie najlepiej
- Twój pies miał wady, które nie przeszkadzają sędziemu i zalety, które bardzo ceni

Jestem trochę smutna, bo Carramba przegrała z suczką, która jest do niej bardzo podobna - tyle że gdy patrzy się na każdą część ciała oddzielnie to u niej jest odrobinę gorsza niż u Carramby.
Jedno tylko je różniło - tamta była spokojna (aż za bardzo - szyję i głowę podciągano jej do góry), Carramba zaś przeginała w drugą stronę.
Cóż... w głowach nam się poprzewracało icon_smile.gif bo zamiast się cieszyc traktujemy to jak porażkę icon_wink.gif ale łatwiej byłoby mi, gdybyśmy przegrali z lepszą suką (wtedy nie miałabym z tym problemu) albo z gorszą suką ale w innym typie (wtedy mogłabym sobie pomyśleć, że sędzia wolał akurat ten typ).

Jeszcze kilka fotek








i moje ulubione: ze swoim hodowcÄ… icon_smile.gif


Myssia
Całus czy przypadkiem tak wyszło?
katarakta
Przez ostatnie zdjecie bym prawie corke obudzila.
Lutnia- tytul nie zawsze oznacza bycie lepszym. Sama piszesz ze Caramba byla lepsza od tamtej suni. Moze wlasnie sedzia mial zly dzien, moze komar go w nocy w pupe ugryzl icon_biggrin.gif Moze głupia ustawka. Wrrr.

Caramba jest piekna, urocza, sylwetke ma nie naganna. Zobaczysz jeszcze bedziesz szalec ze szczescia ze jest naj naj. Ma sie od kogo uczyc. Obok niej najlepszy pies. Najlepsza wlascicielka. Najlepsze grono fanow icon_biggrin.gif

Madziulek
Piekne zdjecia i piekne psy icon_smile.gif Najpiekniejsze i najszczesliwsze, a to chyba najwazniejsze, nie ? icon_smile.gif
Kaszanka
Ona ma taki buziol, że nic tylko bym całowała 06.gif
pcola
Lutnia,

no sędzia kalosz 21.gif nic na to nie poradzisz. Carramba i tak jest najlepsza, a żywiołowość świadczy o inteligencji !
Pecia
jedno jest wytłumaczenie
sędzia był pijany 04.gif 04.gif


i Tak jest najpiekniejsza przytul.gif
Lutnia
No właśnie - żywiołowość traktowana jest jako temperamentność (i na wystawach to rzecz bardzo pozytywna)...

Ech... trudno... Nie wiem, czy to była ustawka. Bardzo prawdopodobne, ze nie (powodów takiego werdyktu mogło być wiele). Faktem jest jednak, że suczka, która wygrała jest psem v-ce przewodniczącej niemieckiego klubu doga, który organizuje wystawy, zaprasza sędziów.
Z takimi psami bardzo ciężko się rywalizuje.

Nasz sędzia był trzeźwy icon_smile.gif ale to, co robił na ringu obok inny sędzia (i jak z rozbrajającą szczerością zastanawiał się - w swoim języku - czy dotrwa żywy do końca wystawy) było szczególnym przeżyciem.

Co do zdjęcia z hodowcą - to prawdziwy całus. Kupił ją sobie błyskawicznie, choć gdy zobaczyła mnie to od razu zapomniała o uczuciu, jakim go obdarzyła icon_smile.gif




karoleenka
rewelacyjne zdjęcia icon_smile.gif
ale fajnie pewnie było temu hodowcy zobaczyć taaką piękną Carrambę już z takim niezłym pakietem zwycięstw icon_smile.gif
katarakta
Jaka ona ma aksamitna siersc.
Mi
Lutnia,
po pierwsze gratuluję - to piękny wyniki w takiej stawce!!!
po drugie, dostaniesz po d...ku za to "pzerżneliśmy" icon_wink.gif
Pamiętasz, czym jest wygrana na wystawie wobec zdrowia? No przewartościowało mi się jakoś to wszystko icon_wink.gif II też piękne icon_biggrin.gif

Co do temperamentu icon_smile.gif fajnie jest mieć psa z charrrakterem, nie? icon_wink.gif
A tak serio, to z Sorayą jadąc na wystawę byłam pewna jej zachowania - z Olą to ja niczego nie jestem pewna icon_wink.gif
Lutnia
Mi - ależ oczywiście, że takie temperamentne iskry są fajne icon_smile.gif

ale... no popatrz sama: Koreczek wystarczy, że stanie i zapiera dech icon_smile.gif



Wariatka Carramba potrzebuje jeszcze czasu i nauczenia siÄ™ sztuki panowania nad emocjami icon_smile.gif
Mi
Niezmiennie mnie zachwyca!!!
To trochę jak z dziećmi - pierwsze idealne, a drugie to żywe złoto, hahaha

Po cichu napiszę, że za tydzień w niedziele mamy klubówkę i Soraya wraca na ring icon_wink.gif
malinowa i Malina
Wyglądają jak ubrane w aksamit. Piękne
Lutnia
W dotyku też są aksamitne, zwłaszcza mały matołek.

Mi - jedziecie na EuropejskÄ… do Rumunii???
Mi
CYTAT(Lutnia @ Sat, 15 Sep 2012 - 14:40) *
Mi - jedziecie na EuropejskÄ… do Rumunii???

nie dam rady, za daleko dla nas
Lutnia
Szkoda...

Wczoraj dostałam wiadomość, że Carramba znalazła się na okładce francuskiego Biuletynu Klubu Doga Niemieckiego.
Kilka miesięcy temu proszono nas o zgodę na wykorzystanie zdjęcia, ale potem była cisza i myślałam, że po prostu wybrano zdjęcie kogoś innego (we Francji nie płaci się za umieszczenie zdjęcia na okładce magazynu rasy - wydawca sam się zgłasza i prosi o pozwolenie na publikację zdjecia; w PL kosztuje to kilkaset złotych i traktowane jest jak reklama).

Oto wspomniany biuletyn icon_wink.gif



W każdym bądź razie jestem bardzo szczęśliwa.
Mi
wow!
Carramba gwiazdą!! Szybko dziewczyna na okładki trafiła icon_wink.gif
anetadr
Co za cudna okładka icon_smile.gif
Magnezja
Gratulacje! No to mamy prawdziwÄ… celebrytkÄ™ icon_smile.gif
pcola
Lutnia,

mam nadzieję, że się nie obrazisz porównaniem ale muszę bo się uduszę. Carramba wygląda na tym ujęciu jak pantera na polowaniu. Co za potęga i gracja !
okko
Gratulacje rzeczywiscie celebrytka byle jej sie w głowie nie poprzewracało 29.gif od sławy
katarakta
Wow
Gratulacje dla Was.

Piekna jest icon_biggrin.gif
Myssia
Lutnia, gratulacje!!! Czarna puma jak zwykle urodziwa icon_smile.gif Zdjęcie świetne!!!
Lutnia
Dzięki, kochane icon_smile.gif
Kaszanka
Piękne zdjęcie!
Lutnia
Carrambuś dziś w Nowym Dworze Mazowieckim wygrał: I doskonała/3, CAC, Najlepsza Suka w Rasie, Zwycięstwo Rasy.

Po wystawie pojechaliśmy na spacer, oto fotki icon_smile.gif









okko
GRATULACJE!!!
Dobrze ze wstawiłąs tą ostatnia fotkę bo już się zaczełam bac że Ona wydoroślała i się taka posągowa zrobiła 29.gif całkiem i wyłacznie
Lutnia
hahahahaha!!! Chyba jej to nie grozi icon_smile.gif

Tzn. Carramba na ringu wyglądała tak:



na spacerze popozowała trochę:



a potem zachowywała się jak zwykle icon_smile.gif

Tigerek
Ostatnie przecudowne icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif - Gratulacje.
okko
Ciesze sie Lutnia że ona jest "normalnym" Karambolem 03.gif Fantastyczna ta fotka osttnia
pcola
Lutnia,

gratulacje dla Carramby !

Ostatnia fotka 04.gif
Madziulek
Ostatnia fotka przeboska icon_smile.gif
Annie*
Świetna jest!!! Gratuluję wygranej. Oryginana nie będę jak napiszę, że ostatnie zdjęcie bije wszystkie icon_smile.gif
Lutnia
Myślę, że Wariatka zawsze już będzie Karambolkiem. Ma momenty, że zamienia się w doga, jednak (niestety) prawie wyłącznie na wystawach icon_smile.gif W domu/na spacerach/przed wejściem na ring jest taka, jak zawsze (patrz: ostatnia fota).

Swoją drogą - jaka ona już duża... Zawsze bawi mnie, gdy oglądam fotki z wystaw. Bo przecież to moje małe czarne słoneczko... a zdjęcia pokazują całkiem sporego psa.
Gdy patrzÄ™ na niÄ… kompletnie tego nie widzÄ™.
karoleenka
Gratulacje !!!
Zdjęcia rewelacja - kiedy ona tak urosła ? !
jest piękna !

no dobra jak to sie robi, że pies tak pozuje ? i w ogóle tak pieknie sie wystawia ?




Myssia
Lutnia, dzięki Ci za Carrambę, nawet nie wiesz ile wnosi radości w me ostatnio smętne dni przytul.gif
Jest cudna!!!!!
Lutnia
Karoleenka - moim zdaniem się nie robi. Tzn. możesz wyćwiczyć postawę, dobry handler jeszcze bardziej podkreśli zalety psa odpowiednim wystawianiem (warto wziąć udział w jakimś kursie u dobrego, podkreślam: dobrego handlera, który pokaże wszelkie sztuczki wystawowe), ale zawsze zobaczysz na ringu "zwierzę wystawowe", będzie po prostu się wybijać i błyszczeć w stawce (bo samo z siebie ustawi się tak, że skupi na sobie Twój wzrok - a handling w jego wypadku polega praktycznie tylko na tym, by niczego nie zepsuć).
Oczywiście obojętnie czy pies jest "samograjem" czy nie nauka handlingu ma sens - bo zawsze warto wiedzieć gdzie dotknąć aby pies odstawił nogę (do tyłu/w bok, przednie łapy ustawił prawidłowo), co zrobić by pies się "wybystrzył".

Znam też np. psy które czadowo wystawiają się, gdy smycz trzyma osoba psu znana ale nie właściciel (wtedy pies szuka właściciela w tłumie przed ringiem - i cudownie się pokazuje), znam takie które wówczas się stresują - chyba że wprowadzi się wcześniej "komendy dźwiękowe", tzn. np. wychodząc z psem na spacer dzwonisz kluczami/grzechotką/czymkolwiek, gdy pies już reaguje na dźwięk kluczy odpowiednio (umiera ze szczęścia) to przed wejściem na ring oddajesz smycz komuś, kto potrafi psa wystawić a Ty za taśmą delikatnie dzwonisz kluczami. Pies kojarzy ten dźwięk z czymś przyjemnym, co wydarzy się za chwilę - i skupiony szuka Cię wzrokiem (dodatkowo ta oczekiwana przyjemność sprawia, że się relaksuje).

Korek wystawiał się sam od zawsze, Carramba od momentu gdy skończyła fazę intensywnego wzrostu. Myślałam, że będzie gorsza wystawowo niż Korek ale się myliłam.

Co do wystaw - uważam, że jest bardzo źle, że w PL zdobywa się uprawnienia hodowlane na wystawach. Powinno wrócić się do idei przeglądów hodowlanych (czymś w rodzaju Koerungu: czyli dokładnego wymierzenia psa przez specjalistę, opisania każdej kosteczki, wad i zalet + badania zdrowotne) a wystawy zostawić dla pasjonatów (psich) tego rodzaju "sportu".

"Gwiazdą wystawową" może być pies wybitny eksterierowo, ale może być nią również taki, który ma mnóstwo wad ale potrafi się znakomicie "sprzedać" w ringu. Gdy ten drugi stanie na ringu z psem poprawniejszym eksterierowo ale mniej efektownym (temperamentnym, "gwiazdorskim" itd) to wygrywa. I tak byłoby słusznie - gdyby to był tylko sport wystawowy, konkurs piękności. Jeśli jednak na wystawach robi się uprawnienia hodowlane - powinien wygrać pies, który jest poprawniejszy w stosunku do wzorca.

Dlatego w niektórych krajach psów na wystawach jest mniej niż u nas, za to (patrząc na średnią) są wyższej jakości, bo te gorsze eksterierowo (oraz te bardzo poprawne ale takie które na wystawach gasną) są używane do hodowli (bądź nie) w oparciu o decyzję hodowcy (a jeśli ten uznaje, że wykorzysta psa hodowlanie - to robi my przegląd u wybitnego znawcy rasy i badania), nie muszą do tego pokazywać się na wystawach.

Lutnia
Myssia - bardzo mi miło icon_smile.gif
Lutnia
Przed chwilą dostałam



Moja czarna dama icon_smile.gif
katarakta
Piekna jako Dama i Piekna jako Psotnica icon_biggrin.gif
anetadr
Czarna Dama jest obłędna. Co za mieszanina charakterologiczno-osobowościowa! icon_smile.gif

Aneta
Kaszanka
Postawa piękna, prezentuje się cudownie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.