To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

MAJUSIE cz. 4 - ÅšWIÄ„TECZNIE

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
dankin-82
Eve dzięki Ci .... już mi lepiej na duszy się zrobiło 08.gif

Gosia no to rośnie Ci prawdziwa siłaczka, a tatuś pewnie się uśmieje

Tiss dzięki za mądrości, no ale 11 nocek to mnie troszkę przeraziłaś, co prawda Kulka z nami nie śpi tylko w łóżeczku ale zasypia najpierw w wózku i to mi troszkę przeszkadza, takie zabawy w przenoszenie

akorolek na wieczorkiem z tego co widze masa Was jest za to w dzień masakra




ale mi ten komp muli boszzzzze
rozan
Witam...
...mam do Was pytanie, ale się boję, że na mnie nakrzyczycie, że pojawiam się tylko jak chcę się czegoś dowiedzieć...

Mianowicie Szymo ma lekko podwyższoną temperaturę. Mierzyłam mu w pupci i ostatni pomiar pokazał 38,3 i raczej nie rośnie. Moje pytanie: kiedy mam podać leki przeciwgorączkowe. Czytałam w necie, że jak się mierzy temp w pupce, to gorączka zaczyna się dopiero od 38,5.
Zastanawiam sie dlaczego pojawiła się mu ta gorączka. Prawdopodobnie od zębów, ale nie jestem pewna. Szymo wszystk obierze do buzi i widać, że gryzie wszystko tylko jedna stroną, tak jakby go tam swędziało. Raczej go nie boli, bo nie płacze tylko gryzie wszystko i ślini się bardzo. Jak się obudził po południowej drzemce, to cała poducha była mokra od śliny.
Ale na wieczór pojawił mu się lekki katarek i nie wiem czy to nie dlatego ta temperatura. Chociaż wczoraj byliśmy u pediatry i miał sprawdzane gardełko i był osłuchany i było wszystko OK.
Naz
no prosz!
jak banshee nie ma to wszystkie kobiety się schodzą, a jak biedna banshee cierpi sama przy monitorze, to żadna jej telepatycznego wołania nie usłyszy! 29.gif 29.gif 29.gif

akorolek ano mój połówek "omal" poczęstował Oskara pizzą 08.gif
dankin oj miałam prawo pracy okropiczność i nudziarstwo maksymalne
Tiss to ja już przerypałam termin, Jo do tej pory z kimś śpi, za to Okarkowi ze mną w jednym łóżku jejst niewygodnie i zaraz mnie kopie, żebym się wyniosła, albo chociaż do łóżeczka go przeniosła...
więcej grzechów nie pamiętam... 29.gif
Tusia8
rozan-jak Mała była chora, to lekarka kazała podawać leki pgorączkowe, kiedy temp przekroczy 38 stopni (po odjęciu pół stopnia)
rozan
Tusia czyli jak mierzyłam w pupce i wyszło 38,3 to dać??
zaznaczam, że temperatura nie rośnie, przynajmniej na razie
dankin-82
rozan ja ci niestety nie pomoge w tej kwestii bo nigdy z temp. nie mialam problemów ale moze lepiej daj małemu jakiś czopek nie zaszkodzi, mi pediatra z kolei mówiła że gorączka u malucha zaczyna się od 38 stopni ....daj mu coś bo po co macie się męczyć i stresować przez noc............... może dziewczyny coś bardziej fachowego ci doradzą


banshee jak ja jestem to ciebie nie ma i tak w kółko
Naz
rozan wydaje mi się, ale nie pamiętam dokładnie, że kiedy idą zęby to dziecko jest osłabione i może łapać infekcję, goirączka oznacza, że organizm się broni, ja bym podała dopiero przy 39 stopniach (jeżeli mierzysz w pupie offkors)
temperatura w pupie jest o 0,7 stopnia wyższa niż np pod paszką.
to tak imo

ale ciekawa jestem co napiszÄ… dziewczyny

dankin bo ja na dwóch różnych F siedzę 08.gif
Tusia8
Czy to jest po odjęciu pół stopnia? Czyli, że na termometrze było 38,8? Bo jeśli tak, to ja bym dała.
rozan
Aha Tusia załapałam o co Ci chodzi. Nie termometr wskazywał 38,3 czyli po odjęciu będzie 37,8 czyli jeszcze nie podawać??
Naz
rozan do 38 sobie odpuść, a potem podaj
Tusia8
No, to rozan, podpiszę się pod banshee-jeszcze się wstrzymaj. A jak przekroczy -to dawaj. I zdrówka dla Szymka!
rozan
Dzięki dziewczyny
Co prawda zastanawiam się jak teraz będę mierzyć temperaturę skoro Szymo śpi.....

i postaram się juz częściej zaglądać.....
Ostatnio po prostu na nic nie mam czasu......
Moja mama mówi że wyglądam jak cień, i faktycznie czuję się jakby mnie jakiś walec przejechał....
Szymo jeszcze często budzi sie do jedzenia w nocy. Co prawda jak się budzi na jedzenie około 1 w nocy, to zabieram go do nas i do rana śpi z nami, ale i tak jest to męczące.

Poza tym chyba lada dzień będzie raczkować icon_smile.gif
Wspiera sie już na rączkach i stopach i "ćwiczy pompki", ale jeszcze ma za słabe rączki, żeby "zrobić nimi krok" icon_wink.gif

Poza tym gaduła z niego.
Jak słyszy szczekanie, to robi coś w stylu: "a buchffff" i odkrył, że potrafi powiedzieć: "ńeńeńeńe..."
Zapytany o tatę, babcię, dziadzia, ciocię potrafi odszukać daną osobę, ale mnie nadal szuka na suficie 08.gif
rozan
natomiast zapytany: 'Gdzie jest cyc" od razu mnie znajdzie, spryciarz mały hehe
A rano jego ulubionym zajęciem jet robienie *****ziochów na moim brzuchu. Po przebudzeniu podczołguje się do mojego brzucha, podciąga sobie koszulkę i... "*****zi" icon_wink.gif
Tusia8
rozan-ale to już postęp, ostatnio pisałaś, że Cię szuka, patrząc się w zegar 06.gif A brak czasu znam, czy nie ma Cię kto odciążyć trochę?Żebyś miała troszkę czasu dla siebie? Tak nie można... przytul.gif
A co do temp, to trudne, ale póki co po prostu dotykaj czółka, u nas było wyraźnie czuć, że temp rosła, dziecko się robiło jak piec 37.gif
Tusia8
ooo, *****ziochy!! Moja Emilcia też to robi! Nie mam pojęcia, skąd jej się to wzięło, ale uwielbia *****zieć 06.gif
Naz
rozan kolejny mały spryciarz 06.gif

a ja nie wiem co to te "ziochy" 29.gif
dankin-82










Tusia8
Oo, znów zdjęcia Kulki! No, z kotem the best, jak zwykle. Swoją drogą, moje by tak nie usiedziały. Zwiewają od razu 29.gif
bashee-no p i e r d z i o c h y, tylko się cenura włącza 08.gif
Naz
ale na czym to polega??? na puszczaniu bąków??? 29.gif nie mam pojęcia

dankin no ten kot to mnie powala 08.gif oczywiście córę także dostrzegam, a że śliczna to wiesz dobrze 06.gif
dankin-82
banshee różnica w temeraturze wynosi 0,5 stopnia, ale spierać się nie będę



Tusia ze zdjęciami na dziś koniec nie mam świeżości hehe


mała sobie ładnie spała do póki nie usłyszała gwizdka bo leci mecz szczypiornistów ehhh jak ja sobie pomyślę że kiedyś mogłam mieć szanse grać w kadrze ehhhhh..... na ale teraz ma Kulke....stare dzieje

Tusia8
Niee, to jest takie coś: przykłada mi usta do brzucha i robi tak, jak by próbowała wdmuchnąć mi powietrze-przy tym wychodzi takie prrrrr. No, kurcze, nie wiem, jak to wytłumaczyć. Sama spróbuj 03.gif
akorolek
Powiesiłam pranie i wzięłam się za puzzle a wy już dwie stronki popisałyście icon_eek.gif

rozan ja tez bym się wstrzymała jeszcze z podaniem czopka icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

dankin to dzis taka aktywność 08.gif a w dzień jest napewno nas mniej ale wiesz sprzątanie, spacerek, obiadek, mężuś itp i nie ma kiedy 29.gif zdjęcie z kotem suuuuuuper 03.gif

Naz
CYTAT(dankin-82 @ czw, 17 sty 2008 - 23:27) *
banshee różnica w temeraturze wynosi 0,5 stopnia, ale spierać się nie będę


wiesz, termometr miałam made in china, bóg wie jaką oni mają temperaturę w tyłkach 29.gif

Tusia aaaa już kumam 03.gif nazwy tego nie znałam
Gosiakolo
rozanja przy takiej temperaturze Martynce dałam Panadol dla dzieci ale to bylo dawno i nie wiedziałam dokladnie przy jakiej temperaturze sie juz daje.

Swoją drogą dziewczyny jakie czopki macie bo ja mam tylko ten Panadol i chyba bylo by dobrze zaopatrzyć sie w czopki.

Tata usmiał sie do lez jak zobaczyl mine Martynki ze pszczlka nie ma skrzydełek 06.gif martynka zaczeła coś gadać sobie i wygladało to tak jakby sie tlumaczyla 04.gif 04.gif

Gosiakolo
Jak temperatura pod paszkÄ… to juz gorÄ…czka??
akorolek
CYTAT(GosiaKolo @ czw, 17 sty 2008 - 23:47) *
Swoją drogą dziewczyny jakie czopki macie bo ja mam tylko ten Panadol i chyba bylo by dobrze zaopatrzyć sie w czopki.


ja mam paracetamol tak na wszelki wypadek 08.gif
Naz
CYTAT(GosiaKolo @ czw, 17 sty 2008 - 23:48) *
Jak temperatura pod paszkÄ… to juz gorÄ…czka??


ale o co chodzi?
Naz
CYTAT(akorolek @ czw, 17 sty 2008 - 23:49) *
ja mam paracetamol tak na wszelki wypadek 08.gif


ja ibufen, lepiej mi służył
Gosiakolo
CYTAT(banshee @ czw, 17 sty 2008 - 21:49) *
ale o co chodzi?



Jak temperatura to juz gorÄ…czka jesli miezyc po paszka?? 38 39
Tusia8
Gosiu, pod paszkÄ… to nie wiem ;-/ A mamy Nurofen w syropie.
Basia_N
Ladnie dzisiaj sie produkujecie.

A ja mialam gosci i nie moglam sie przylaczyc.

Gosia 38 st to juz goraczka mierzone w uchu i pod paszka. A w pupie 38,5 st.

Dankin zdjecia superowe. A ten kot na przodzie ma super minkÄ™.

Eve
współczuje nocek bo wiem co przezywasz 32.gif No i te loki Fi mnie powalaja. A czy on na pewno potrzebuje tyle włosów. Mógł by sie podzielić z koleżanką Natalią. 08.gif

Ja mam czopki Paracetamol, Syrop Nurofen i syrop Calpol. Najbardziej polecam czopki i Nurofen w syropie.

A główkę myje co dwa dni.
Naz
Basia co ja bym bez Ciebie zrobiła 06.gif
Naz
i pytanie numer jeden, gdzie jest Taqilla :!: icon_question.gif
TAQILLA
wg mojej skromnej wiedzy - to a propos temperatury - od 38.2 mierzone w uszku zaczyna sie goraczka i wtedy należy cos dziecku podac na zbicie. Przynajmnej ja tak robię. A jeśli chodzi o środek przeciw temperaturze to używamy zawiesiny zerwowanej przez pipetę ( w USA czopki należą do bezwględnej rzadkości). Ten sam srodek można podać dziecku równiez jak przeciwbólowy więc stosujemy go np. tuz przed szczepieniem....

Tiss za porady dziekujemy - ja tam nie narzekam. Dzieć generalnie był łózeczkowy teraz cosik jej sie poprzestawiałoprzy tej chorobie 29.gif


dankin-82 zdjęcie z "rozdartym" kotem rewela.....

eve69 no słodki ten Twój Franio jest....

banshee
CYTAT
wiesz, termometr miałam made in china, bóg wie jaką oni mają temperaturę w tyłkach

leżę i kwiczę.... 04.gif 04.gif 04.gif
TAQILLA
CYTAT(banshee @ czw, 17 sty 2008 - 23:31) *
i pytanie numer jeden, gdzie jest Taqilla :!: icon_question.gif


a kuku.... 08.gif
TAQILLA
Tusia8 czoło nie jest adekwatnym miejscem do sprawdzania temperatury u tak małych dzieci - tak nas na szkole rodzenia uczyli. 29.gif I faktycznie Olivia mając temp wcale tak bardzo rozgrzanego czółka nie ma. Najlepszym miernikiem jest kark i dłonie po wewnętrznej stronie..... Mojej córci łapki to aż goreją jak rozgrzane węgielki.....
TAQILLA
no i co sama mam tak siedzieć i pisać?



eeeee....
idÄ™ robic obiad 31.gif
Naz
no co zaczytałam się 08.gif
Naz
ręce od spodu, a tego nie wiedziałam
btw Jo kiedy ma temperaturę (a miał ją wczoraj w nocy) cały jest ciepły, raz miał 41 stopni to aż dreszczy dostał no i się pogotowie wzywało...

Taqilla jak dietka bo mi skończyło się na tym, że nie mam w ogóle ochoty jeść...
dzisiaj wchłonęłam bułkę, trzy jabłka i dwie kawy i kwiczę 21.gif
akorolek
cos na dobranoc - tylko zeby wam się koszmary nie śniły 04.gif 04.gif 04.gif
Naz
co za ekipa! 04.gif 04.gif 04.gif
aż zalazłam klawiaturę sokiem hi hi
akorolek
cos na dobranoc - tylko żeby wam sie koszmary nie śniły 04.gif 04.gif 04.gif

akorolek
zrobilam troche większe 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif 04.gif bo słabo na tamtym widać
akorolek
CYTAT(banshee @ piÄ…, 18 sty 2008 - 00:52) *
co za ekipa! 04.gif 04.gif 04.gif
aż zalazłam klawiaturę sokiem hi hi

i jak teraz będziesz pisać 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif 08.gif
Naz
mam drugÄ… hi hi
przezorny ubezpieczony 08.gif
akorolek
CYTAT(banshee @ piÄ…, 18 sty 2008 - 00:58) *
mam drugÄ… hi hi
przezorny ubezpieczony 08.gif


FARCIARA 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif
Naz
CYTAT(akorolek @ piÄ…, 18 sty 2008 - 01:01) *
FARCIARA 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif 03.gif


no ba! 08.gif
jeszcze mam myszkÄ™ i komputer w zapasie 03.gif
Naz
opuszczajÄ… mnie towarzysze, jeno tylko zaczytana rozan trwa przy mnie w boju 41.gif
Naz
ooooo!
i anonim
któż to może być!? <myślę>
akorolek
CYTAT(banshee @ piÄ…, 18 sty 2008 - 01:04) *
no ba! 08.gif
jeszcze mam myszkÄ™ i komputer w zapasie 03.gif


ja namawiam męża na laptopa i może po rozliczeniu pitów jak zwrot będzie to kupimy i jak z remontu zostanie kasa 29.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.