To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

♥♥♥ Wiosenne Dzieciaczki vol 2 ♥♥♥

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
ewon
a u nas ok. Kuba juz biega sam na kibelek,ladnie siusia i kupcia(juz 4dni tak-sam zaczal:) ) niestety co mu zejdzie to zaraz znowu wysypuje.Damian urwisuje,wszystko lata w domu hehe.

a ja sie nie odzywalam bo zawsze cos.przez dwa dni bratowa robila mi wlosy(raz u niej raz u nas),a to julek siedzial na kompie a to dzieci a to moj brat dwa dni przychodzil-bo dopiero co przyjechal z norwegii.

a dzis wlasnie piec przestawiaja,wkoncu moze bedzie dobrze grzal:)

piekne fotki:)
annjur
A my mamy dziÅ› pierwszÄ… rocznicÄ™ 06.gif
Zachodzę w głowę cóż tu na kolację wymyślić 03.gif
Marge
Paula trzmam kciuki za komis.
ania83 wszystkiego najlepszego w rocznicę. Napisz pózniej co wymyśliłaś na kolację.
My byliśmy na cmetarzu w sobotę wszyscy razem ,nie było dużo ludzi ,było cieplutko ,starsze dzieci poszły potem do kościoła na próbę ,miały śpiewać ,Piotrek psalm a potem z Dorką .Wróciłam z dzieciaczkami sama przygotowałam obiadek ,upiekłam pyszne bułeczki.Moja Ewcia dzień wcześniej upiekła wspaniałe ciasto podobne do snicersa ,szybko się piecze i palce lizać.
W niedzielę byłam u babci bidulka znowu spadła z wersalki i siedziała na podłodze. W tym tygodniu robie prezentację a w przyszłym mam znów szkolenie i targi zdrowia i urody.
Mućka
mamy kolejne zÄ…bki... icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif

w sumie już 4 balety.gif
Junona
Aniu wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy. brawo_bis.gif
Marge to zaganiana jesteś teraz. Daj kawałek ciasta. 08.gif
Paula gratuluję ząbków.
Michał nauczył się nowego słowa: NIE!
Mówi już daj, mama, nie i niam - na jedzenie. Oprócz tego jeszcze "nie da" i "nie chcę"- ale to raz mu się wymknęło i raczej przypadek.
Strasznie się awanturuje jeśli nie dostanie od razu tego, czego chce. Wczoraj się domagał, żeby go włożyć do krzesełka do karmienia. Złapał za nogę krzesła i krzyczał.
annjur
Julka już ma 4 ząbki, super! My dalej stoimy na dwóch

Junona Misio już tak dużo mówi ??!! icon_eek.gif Mój wcale, jeszcze nie dane
mi było usłyszeć mama 41.gif Wogóle on nic nie mówi
ani:'ma', 'da','ba' no nic... jedynie co to 'bu' i 'gu'

Za to dzisiaj już robił "kosi, kosi" i jak czegoś nie chce to kręci przecząco głową,
podraczkuje do ściany i się podnosi, ale dupka nadal się chwieje i po chwili
ląduje na podłodze 06.gif Wolałabym zamiast tego dźwigania się
usłyszeć jakieś słowo 32.gif
anka:)
Andola śliczne fotki, piękne po prostu. mogę spytać jaki masz aparat? nie znam się na tym ale wkurza mnnie, że w moim np w pomieszczeniach włącza się lampa nawet w dzień a jak ją ręcznie wyłącze to wychodzą śliczne kolory ale zamazane fotki, chyba musiałabym robiś na statywie (a nie mam) któraś zna się trochę na fotografii?

Paula gratuluję ząbków. fajny pomysła z tym komisem. u mnie są 2 i cieszą się powodzeniam. a Ty gdzie chcesz otworzyć w Krakowie?

Ania moja też nie mówi za wiele, sylaby to sporadysznie coś jej się uda a tak to wydaje dźwięki w stylu aaaaaaaaaa, ahhhhhhaaaaaaaa, ahhhhhhhhhh i tyle. dzięki za opis ćwiczeń! ale wytłumacz mi proszę w tym pierwszym to ja mam ją tak podnosić do siadu normalnie jednocześnie prostując nóżki. kurde trudno tak wytłumaczyć albo ja jakaś niekumata jestem icon_smile.gif najlepsze życzenia z okazji pierwszej rocznicy. miłego wieczoru icon_wink.gif

Marge a kto zajmuje siÄ™ Marii gdy Ty pracujesz? mama?

Junona to zdolniacha z Michasia jak nie wiem brawo_bis.gif w szoku jestem, że tyle potrafi powiedzieć. Weronika też tak szybko mówiła? fajny ten jeździk który licytujesz, starczy na długo no i fajnie bo oboje będą mieli z niego frajdę. życzę wygranej aukcji icon_smile.gif

Ancypku fajnie, że Arturek tak zareagował na żłobek. mi też się wydaje, że Julia by nie narzekała. ona lubi towarzystwo, do każdego pójdzie na ręce i zaraz się śmieje. ja znikam jej z oczu a ona nic, podoba jej się. tylko, że to tak tylko na chwilę jak u kogoś jesteśmy. ale pewnie gdybym znikła na dłużej to by jej nie przeszkadzało. trzymam kciuki za Was!





Junona
Michał dużo gada, Weronika późno zaczynała mówić i w ogóle nie gaworzyła, najwyżej lala lele itp.
Mój synek dużo mówi, ale za to nie siada i nie raczkuje - coś za coś. Ciągle mamy też tylko dwa zęby.
anka:)
padam na twarz

anka:)
Julia też sama nie siada i nie raczkuje. siedzi ale trzeba ją podciągnąć. no ale każde dziecko rozwija się w swoim tempie i nie mamy się czym martwić
Junona
Na razie się nie martwię. Nasz lekarz nie mówił aby było to coś niepokojącego, tylko mówił, żeby Michała nie sadzać, skoro sam nie siada. Jeszcze ma czas. 02.gif
annjur
Kurde dziewczyny, wiecie co się stało.....
Zatrulismy się czymś z Artkiem 21.gif Przyszedł wczoraj z pracy
z bólem brzucha a i ja zaczynałam się już źle czuć !!!!
Jejku całe popołudnie i pół nocy siedzieliśmy w kiblu na zmianę, a jak
weszłam do toalety to nie wiedziałam czy najpierw zwracać czy.... same wiecie co....
Nadal mam 38 stopni gorączki i nic nie pomaga, żeby ją zbić.
Jedyne co mi przychodzi na myśl to razem jedliśmy pastę rybną (z łososiem)
Dobrze, że Julcio zdrowy bo zaczynałam myśleć, że może załapaliśmy grypę żołądkową
Biedny Artek musiał do pracy iść, mam nadzieję, że dobrze się czuje (rano już lepiej
się czuł)
Także mieliśmy takąąąą rocznicę ślubu, że szok 21.gif 21.gif 21.gif
Ale dziękuję za życzenia przytul.gif No nic odbijemy sobie jak się wyleczymy

Anka wlasnie musisz ciągnąć te zgięte nóżki (jak żabka) razem z rączkami do dołu.
Tak, żeby Julka podniosła się do siadu.
Zaraz poszukam w internecie, może będę takie ćwiczenia.
Niestety ja nie znam się na fotografii, na zewnątrz robi super zdjęcia, ale w pomieszczeniu
to aparat głupieje i też nie fajne zdjęcia wychodzą 21.gif

Anka, Junona jasne, że nie macie sie czym martwić, ale myślę, że jak będziecie
kładły dzieci dużoooo na podłodze to szybko się nauczą. Mój Julcio jak nie śpi
to cały czas jest na podłodze i łobuzuje 06.gif
Junona
Aniu współczuję. przytul.gif Wracajcie szybko do zdrowia. No to rocznica się wam nie udała w tym roku. icon_neutral.gif
Ja na fotografii także się zbyt dobrze nie znam. Ustawiam aparat na auto i strzelam. icon_wink.gif
anka:)
o rany Aniu to rzeczywiście "udaną" mieliście rocznicę. no to ja Ci zyczę zdrówka, żeby to paskudztwo sobie poszło. współczuję, pewnie nie masz dziś sił dla Julka. ja tak mam, że jak mam gorączkę to koniec, płakać mi się chce z byle powodu i nie mam na nic sił, tylko bym leżała.
anka:)
Julka tak się męczy biedactwo przez te ząbki, wczoraj długo nie mogła zasnąć, męczyła się, w nocy to chyba z 10 razy się budziła. ślini się na maksa i czasami tak strasznie się denerwuje. najgorsze, że ona nie chce gryzaka.
Junona
Anka Michał też nie chce gryzaków.
Weronika już zdrowa, wczoraj byłam z nią na kotroli u lekarza i dziś ostatni dzień bierze antybiotyk a od jutra wszystko odstawiamy icon_smile.gif Cieszę się, że tak szybko jej przeszło to zapalenie gardła, bo ja z tym świństwem dłużej się męczyłam.
Teraz Michał ma lekki katarek. Oby mu minęło.
kn.17
Witajcie kochane!!!
Kacperek się pochorował. Najpierw przyplątało się zapalenie gardła - 3 dni antybiotyku, potem ostre przeziębienie - zmiana antybiotyku i kilka dni strasznych męczarni z katarkiem, ale na szczęście już jest lepiej. Święta spędziliśmy w gronie najbliższych. Byliśmy z mężem na grobie Kubusia... za 6 dni będzie już dwa lata jak nie ma Go z nami... czas jednak leczy rany...

A muszę się pochwalić - Kacperek mówi świadomie "tata", "dada" i macha rączką robiąc papa, coraz lepiej chodzi za rączki, ale nadal nie raczkuje. Co prawda nasza pediatra nie robi z tego problemu, ale chyba spróbuję ćwiczeń, które Aniu 83 opisałaś. W ogóle Kacpruś niemal codziennie zachwyca nas jakąś nową umiejętnością.

Ewuniu zmieniłaś może numer gg?

Paula 3mam kciuki za Twój bissness &&&&&

Aniu 83 ale się struliście 37.gif i to w dzień rocznicy, ale co się odwlecze to nie uciecze!
Rosiczka::
kn to całe szczęście, że już lepiej z Kacperkiem. I te antybiotyki... 21.gif
ania z drugiej strony, może lepiej żeby to było zatrucie, a nie jakiś rotawirus. Oby jak najszybciej Wam przeszło.
anka hehehe - Julcia tak zasnęła na krzesełku? Co do aparatu to niedawno kupiliśmy sobie lustrzankę cyfrową Canona - i właśnie super robi zdjęcia. Dużo jednak zależy od aparatu. Ja niestety też nie znam się na ustawieniach manualnych - mąż potrafi wszystko ustawić ręcznie, tak że wychodzą fajne fotki. Ale na automatycznych ustawieniach też dużo lepiej wychodzą, niż w poprzednim aparacie.

Co do mówienia - to Maja kiedyś mówiła po swojemu 'apapapa' i 'atatatatata', teraz już nie mówi tylko pokrzykuje i śpiewa icon_smile.gif Wysoko potrafi się podnieść - na zupełnie wyprostowanych rączkach i nóżkach - tak, że ma wysoko pupę, ale też nie raczkuje. Potrafi tylko się przemieszczać do tylu i kręcić sie w kółko. Za to siedzi już zupełnie sama.
A dzisiaj dziadkowie próbowali dać Mai słoiczek po 6 miesiącu - z grudkami. I było tak jak u was - odruch wymiotny, a w końcu tą niewielką ilość zwymiotowała. No nic - za jakiś czas znów spróbujemy.
kn.17
Andola nasz mały robi to samo próbując raczkować. Wszystkie kończyny wyprostuje, a czasami to aż na główce staje 29.gif
anka:)
Andola a jaki to model canona, mogłabyś mi napisać. tak, Julka tak mi padła na krzesełku, ja szykowałam jej jedzenie. a kiedyś usnęłą w trakcie karmienia icon_smile.gif
ewon
dzien doberek wszystkim

co tam u Was??

piec juz mam zrobiony ale tyle sadzy w domu bylo,ze przesada.najgorzej wyglada dywan-a mam taki kijowy,ze teraz to jest potrzebny odkurzacz pioracy albo nozyczki.

pochwale sie,ze Kubus juz tydzien biega na kibelek:) mam nadzieje,ze juz nastale odzyczail sie od pieluch,a damian ma dwa wglebienia w dziaslach-pewnie lada dzien zabki wyjda:) (wkoncu)wczoraj musialam dac mu czopek Viburcol`N dobry na takie sprawy-bo wczoraj damian nawet sekundy nie moghl usiedziec i co chwile plakal i marudny byl strasznie(ale dalam mu czopek tylko na noc aby pospal bo w dzien co chwwile sie zrywal:( )
i niestety ostatnio u nas krucho z kasiorka:( dopiero pod koniec miesiaca bedzie kasa-glowa juz mnie boli od tego myslenia,jeszcze mam caly czas nos zatkany:/ ani oddychac ani wysmarkac-inhalacje ani krople nie pomagaja-porazka

Kasiu zmienilam gg i wyslalam ci nuumer-musialam zmienic i gg i nr telefonu bo glupie wiadomosci mi przychodzily(jakies niemoralne propozycje() dobrze,ze juz lepiej z Kacperkiem:) przytul.gif przytul.gif przytul.gif przytul.gif

dziewczyny i nie przejmujcie sie jak wasze maluszki nie raczkuja!!!!bo nie kazde dziecko raczkuje-moj Kuba wogole nie raczkowal,jak byl mniejszy to na tylku sie ciagal(tak smiesznie to wygladalo) a pozniej stalal,chodzil przy lozku i innych rzeczach a jak mial rok to poszedl juz sam bez podtrzymywania.to nie ma tak,ze kazde dziecko musi raczkowac.jezeli nie siedza a lekarz nic jeszcze nie mowi to znaczy ,ze jeszcze ma czas.choc rozumiem wasz niepokoj:)

moj damian mowi" ge" "da" "e"(to jak chce nas zaczepic),jakies la ,na mnie mowi "mam"albo"ma" ale tak zeby mowic:mam czy dada tata to niet.woli krzyczec i piszczec.

ja w nowym kolorku ale na zdjeciu jego tak nie widac:/


kubus


damianek
sampi
Witaje 06.gif

ania83 Matko, ale mieliscie rocznice 37.gif Mam nadzieje ,ze juz sie lepiej czujesz,
A ja myslalam ,ze bedzie romantyczna kolacja, swiece, nastrojowa muzyczka.....
A tu dooopa, Zachcialo Wam sie jakiegos lososia nienie.gif
Bylo sobie jajecznice usmazyc 06.gif

Ewon Gratulacje dla Kubusia.
Ja tez daje Filipkowi Viburcol jak widze ,ze jest bardzoo niespokojny i marudny
tylko jeden czopek na noc i jest troche lepiej

Paula To kiedy ruszasz z interesem, Jak otwierasz gdzies w Krakowie
to napewno Cie odwiedze 06.gif

Kn17 Dobrze ,ze Kacperek juz sie lepiej czuje

Filipek prawie nie raczkuje, umie, ale przejdzie kawalek i dosc,
Najczescie robi tak jak Maja. ze prostuje raczki i nozki,
I z tej pozycji probuje wstac na nogi 37.gif co oczywiscie mu nie wychodzi ,bo tylek zabardzo ciagnie do podlogi.
Od wczoraj staje w lozeczku,ale tylko chwilke bo nozki mu sie strasznie chwieja 06.gif.
Ale jaki ucieszony przy tym 03.gif
Lubi chodzic pod paszki, tak szybko przebiera nozkami ,ze ciezko za nim nadazyc 06.gif
Ale za to zasob slow ma bardzo ubogi, Mowi tylko sylaby, ale nic swiadomie, zadne "daj"albo "nie"
ewa32
Hejka,

Aniu spóźnione ale najlepsze życzenia z okazji rocznicy, ale ten czas leci pamiętam zdjęcia z Waszego ślubu. Mam nadzieję, że masz się już lepiej.

Dziewczyny, poczytałam o umiejętnościach Waszych maluszków i to co mogę doradzić to jeśli dzidzia sama nie siada albo sama nie staje na nóżki to nie sadzajcie i nie prowadzajcie za rączki. Nasza rehabilitantka nawet w pewnym momencie prosiła aby uważać by malutka nie odpychała się stópkami np.od mojego brzucha gdy leży na przewijaku. Dziecko podobno usztywnia sobie nóżki a to nie jest dobrze. My jutro idziemy na ćwiczenia i aż się trochę boję bo Milcia cały czas chce stać w łóżeczku a mi się wydaje, że to trochę za wcześnie - zobaczymy co powie nasza rehabilitantka. Pozatym jak Milcia usiadła to w pierwszym momencie zupełnie wycofała się z raczkowania teraz powoli zaczyna znowu raczkować. Mila ma kolejne ząbki wyszły górne jedynki czyli mamy już 4 zęby.
Michałek wrócił od poniedziałku do przedszkola i nie chce zapeszać ale narazie nie płacze, więc może już będzie dobrze bo czasami to aż mi się serce krajało jak musiałam go zostawić. Ja wpadłam w kołowrót praca-dom i przyznam, że lepiej mi było w domu z Milcią ale niestety nie mogłam sobie pozwolić by dłużej być w domu.
annjur
Witam 06.gif

Annmarie tak już się dobrze czujemy 06.gif dziękuje przytul.gif
A no widzisz, cholerka mogłam usmażyć tą jajecznicę 03.gif
Odbijemy sobie teraz w weekend.

Ewon zgadzam się niektóre dzieci omijają etap raczkowania i od razu stają na nóżki.
Ale ja osobiście uważam, że raczkowanie jest ważnym etapem rozwoju, więc
chciałam, żeby Julek raczkował.
Brawa dla Kubusia brawo_bis.gif Myślę, że już zażegnaliście pieluszki 06.gif
Zdjęcia super !!! Chłopcy obydwoje podobni do Ciebie

Ja ćwiczyłam go, sama chodziłam na kolanach żeby mu pokazać co nalezy robić I się nauczył 06.gif
I powiem szerze, że nigdy nie stawiałam Go na nóżki. Teraz dopiero zaczynam, ale on już raczkuje,
siedzi i sam wstaje, więc teraz się już nie obawiam.
Co do czopków Viburcol też je mam i kilka razy go podałam Julkowi ale u nas nie zdały rezultatu.
To jest homeopatia a ją należy stosować 14 dni by uzyskać rezultat, więc już mu nie aplikuję.
Nadal jest niespokojny w nocy, ale czekam cierpliwie aż mu te zębole wyjdą 06.gif

Kasiu ooo no to całe szczęście, że z Kacperkiem już w porządku

Anka hehe fajne zdjęcie 03.gif Świetnie Julka zasnęła w tym foteliku 06.gif

Andolka
u nas nadal odruch wymiotny mimo, że już codziennie dostaje "grudkowate jedzenie". Ale już
ma lada dzień 8 miesięcy, więc uważam że powinien uczyć się już żuć. Tym bardziej, że on nie potrafi
nic gryźć, nawet jak dam mu chrupka kukurydzianego to gryzie po kawałku a potem muszę mu
palcem z podniebienia wszystko ściagać 21.gif Poza tym zaczynam mu już dawać zupy gotowane
jadł już rosół kilka razy, pomidorową i kalafiorową i wolałabym mu ją rozdrobnić niż blenderować 06.gif

Ewa32
i ja myślę, że Michałek już nie będzie płakał icon_smile.gif
Ty też chodzisz z Milenką na rehabilitację ?? I jak tam u Was ?? Mnie lekarka powiedziała, że już jest bardzo dobrze
całej asymetrii i napięcia mieśniowego już nie ma. Teraz daje ćwiczenia na wzmocnienie mięśni.
Gratuluję kolejnych dwóch ząbków brawo_bis.gif
kn.17
Ewuniu napisz mi na gg swój nowy nr:) Kubuś bystrzacha! Ucałuj Go ode mnie 06.gif A i Damianek jaki słodki 06.gif Zdjęcia super!!! No faktycznie Ci Twoi chłopcy są do Ciebie podobni:)

ewa 32 GRATULUJEMY ZĘBOLKÓW brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif

Aniu 83 całe szczęście, że już lepiej się czujecie!!!

Jeśli chodzi o raczkowanie to bardzo dobrze by było gdyby każde dziecko przechodziło ten etap, bo dzięki raczkowaniu "dziecko samo się rehabilituje". Z drugiej strony wiem, że jeżeli dziecko samo wstaje np. w łóżeczku, to nie ma sensu na siłę dziecka kłaść byle tylko nie stawało na nóżki, bo widocznie dzidziuś już jest gotowy na ten sposób poznawania świata, to samo jest z siedzeniem i innymi czynnościami. Teoria swoje, a życie swoje... dzisiaj spróbujemy ćwiczeń, które Aniu opisałaś, mam nadzieję, że Kacprusiowi się spodoba nowa zabawa 06.gif
Zastanawia mnie aby nasza pediatra, bo na ostatniej wizycie zapytała się o raczkowanie, ja jej wytłumaczyłam jak Mały się do tego zabiera, a ona zapytała się czy pełza, ja na to, że tak, nie ma z tym problemu, a ona w końcu skwitowała, że generalnie Kacper ma jeszcze czas i albo nabędzie tą umiejętność albo nie i się tym mamy nie martwić, tym bardziej, że wstaje sam na nóżki.
annjur
Kasiu oczywiście 06.gif jak Maluszek zaczyna sam wstawać to nie ma
co go ograniczać, znaczy dziecko na tyle jest silne i gotowe by się podnosić 06.gif
Co do ćwiczen to Julek zawsze był niezadowolony z nowych ćwiczeń, ale to na wałku przyjął
całkiem dobrze 03.gif
eni20
witajcie kochane,
dawno mnie tu nie bylo:( jestem kompletnie pochloenieta praca, nie za czesto wlaczam kompa:( Mamy w koncu zabka:) narazie ejden agent,czekamy na reszte:) Filipek stoi sam przy meblach i sie przesuwa, siedziec nie bardzo lubi jak sie zapomni to siedzi, a jak cos mu sie sfilmi to nei da sie posadzic za nic w swiecie. Kuba non stop choruje ( z przedszkola przynosi),ale Filip narazie sie jakos trzyma:)Musze poczytac co u Was,bo ejstem ciekawa jak Wasze maluchy.
Marge

A oto moja blondyneczka jak malowana Marysia nasza koffana!



Takiego jesiennego cudaka zrobiliśmy na konkurs do przedszkola Lolka.


annjur
Marge zdjęcia super!! Marysia śliczniutka i bardzoooo podobna do Julii 06.gif
kn.17
Marge Marysia wygląda niemal jak modelka i te jej włoski... takie śliczne i długie...
annjur
Cześć Kobitki 03.gif

Leżałam jeszcze w łóżku, Julcio sobie fikał i uświadomiłam sobie, że
za miesiąc (już za miesiąc 37.gif ) Mikołaj a zaraz po nim święta.
Ogarnęło mnie przerażenie bo nie mam jeszcze prezentów, a co gorsza pomysłu
na nie !!!!!! 29.gif
Jedynie co umyśliłam sobie, że Julkowi kupię sanki na Mikolaja (chyba 9 miesięczny
szkrab może już usiąść w sanki, co ?? zresztą nie wiadomo czy śnieg będzie 08.gif )
i jaką zabawkę. A reszta?? To nie mam zielonego pojęcia
Trzeba zacząć jakieś porządki robić, nooo szok po prostu !!! Jak zwykle ogarnia mnie
panika, że nie zdążę wszystkiego zrobić.

Wiecie co...... wczoraj ja byliśmy na spacerku wisiało na słupie ogłoszenie, że rodzice poszukują
niani dla 7 miesięcznego syna. Praca miałaby być od stycznia.
Mnie to nie chodzi o pieniądze, tylko ciągle marudzę, że Julkowi brak towarzystwa, więc
może w taki sposób pozyskał by sobie kolegę ?? Co myślicie ??
Nie dzwoniłam tam jeszcze, więc nie wiem czy tym rodzicom by się taki pomysł spodobał.
Ale kurcze mam też obawy, że nie podołam z opieką na dwójką brzdąców właściwie w tym
samym wieku 29.gif
Poza tym od marca chciałam szukać pracy w szkole i teraz nie wiem co zrobić icon_rolleyes.gif
Czy siedzieć w domu i zostać niańką co spowoduje, że już pewnie w szkole roboty nie
znajdę, ale moje największe szczęście w życiu będzie miało
towarzystwo a i może okazać się też tak że dostanę do głowy.
Albo jednak spełniać się zawodowo w taki sposób jaki sobie wymarzyłam i nie patrzeć
na potrzeby mojego syna 29.gif 29.gif 29.gif
Sama już nie wiem ...........
Junona
Aniu myślę, że powinnaś szukać takiej pracy jaka Tobie odpowiada a dla Julka poszukać towarzystwa gdzie indziej, jeśli masz obawy, że nie znajdziesz później pracy. Bezrobocie to nic przyjemnego, wiem coś o tym, bo moja mama była parę lat bez pracy.
Co do prezentów to ja zaczynam ich szukać już w październiku, bo mam więcej czasu i nie skumulują mi się duże wydatki w jednym miesiącu. Dla kogo jeszcze nie masz prezentu? Może coś podpowiem...
Wiecie co, jak kładłam dziś Miśka na podłodze to stanął na czworaka i wytrzymał tak z 5 sekund chwiejąc się. Jestem pozytywnie zaskoczona. icon_biggrin.gif
annjur
Junona no to brawa dla Michałka brawo_bis.gif Zobaczysz lada chwila
a będzie zasuwał na czterech 03.gif

Nie mam dla nikogo prezentu 37.gif a muszę coś kupić teściom i bratu od Artka
no i oczywiście Artkowi. Nie mam zielonego pojęcia, jak się pytałam Artura to stwierdził,
że chciałby coś do ubrania 21.gif Niespodziankę będzie miał taką, że szok...... bo
biorąc pod uwagę jego gabaryty to w życiu bym się nie odważyła sama mu jakieś odzienie
kupić 08.gif
Teściowa uwielbia książki, więc myślę, że jej jakąś sprawię a oprócz tego pojadę do Ikei
i kupię jakąś szklaną, fajną miseczkę np na cukierki czy ciastka (chyba będzie zadowolona, co??)
Ale co mężczyznom kupić to nie wiem icon_rolleyes.gif
sampi
Ania83 Tak sobie mysle,ze chyba bylo by lepiej isc do pracy,
Przynajmniej ja bym tak zrobila, bo w domu dostaje kota do glowy z jednym dzieckiem,
a co dopiero z dwojka 37.gif Ja sie po prostu do tego nie nadaje.
Ale z drugiej strony jak sobie pomysle ,ze w przyszlym roku bede musiala zostawic Filipka pod opieka innej osoby
to dostaje gesiej skorki na tylku 37.gif
Jesli chodzi o swieta t ja juz tez pomalu zaczynam o tym myslec,
zwlaszcza ,ze miesiac temu wpadlam na "genialny"pomysl i zaprosilam
rodzinke do nas na wigilie, Nawet mi sie nie chce myslec o tym gotowaniu, sprzataniu i tych calych ceregielach 37.gif
Nad prezentami myslalam, owszem ale nic senownego nie wymyslilam
Moze junonka podsunie mi jakis pomysl 02.gif
Potrzebuje prezent dla rodzicow na gwiazdke
Dla mamy na urodziny (w Boze Narodzenie ma)
i dla rodzicow na rocznice slubu (w drugi dzien swiat)
Z mezem poszlam na latwizne, bo dla niego cos kupic i zeby jeszcze byl z tego zadowolony to z cudem graniczy,
wiec powiedzialam mu zebys my sobie w tym roku wspolny prezent kupili
I nawet mu sie to spodobalo bo on tez nigdy nie wie co mi kupic 08.gif
Zatem po swietach jak juz sie zaczna promocje to kupimy sobie kamere,
Poco przeplacac przed swietami 02.gif
Margie marysia urocza 06.gif Dawno jej nie widzielismy
Junona brawa dla Michalka brawo_bis.gif
sampi
Chcialam jeszcze napisac, ze moje dziecko od 3 dni zastrajkowalo i nie wezmie mleka do ust 37.gif 29.gif 21.gif 04.gif
I co ja mam mu teraz dawac???
Przeciez nie samym spagetti czlowiek zyje ,a to by jad najchetniej 37.gif
annjur
annmarie ja też już przerabiałam niechęć picia mleka.
Kilka dni nie pił aż sie przemógł wkońcu, zaczął nawet wieczorem
wypijać 180 ml 03.gif Ja mam problem z zupkami teraz, zjada po pół słoiczka.
Mnie się wydaje, że przez te grudki tak opornie mu teraz idzie.
Przeczekaj ten okres, zacznie pić mleczko, nie zmuszaj go 06.gif
A w zamian dawaj mu kaszki, jogurty 06.gif

A ja Julkowi wczoraj dwa pstrągi kupiła, więc rybki ma w zapasie na przeszło miesiąc 06.gif
I znowu mi ze wsi królika przywieźli. I teraz pytanie do tych co się znają.....
mięso królicze jest strasznie łykowate, co zrobić by było bardzie kruche?
Teściowa mi powiedziała, żebym namoczyła je w kwaśnym mleku, ale dla Julka
nie chcialabym czegoś takiego robić.
sampi
Ania kaszki przy Filipku sa dobre bo fajnie sie ja da z podlogi zmyc 29.gif
Zadna miara nie wezmie tego do ust, pluje na wszystkie strony 48.gif
Ale masz racje przeczekam, przeciesz chyba jeszcze musi jesc mleko,
Ja z kolei nie mam problemow z grudkami,
Wczoraj mu kupilam sloiczki po 8 miesiacy, a tam kawaly takie wielkie 37.gif
Ale smakuja mu przeokropnie, i tak smiesznie udaje ,z egryzie 06.gif
Na kroliczkach sie nie znam, nigdy nie jadlam ani nie gotowalam,
Ale jak maz wruci z pracy to go spytam bo oni w domu czesto jedli,
Ich mama hodowala kroliki i czesto gotowala.
annjur
Annmarie no właśnie niektóre dzieci nie lubią tej konsystencji kaszki
i niÄ… plujÄ… 03.gif
U mnie właśnie kaszki są hitem a nieszczęsne słoiczki z grudkami są be 21.gif
Aaaaa i jeszcze mi się przypomniało.... rozmaczałam biszkopty, suchary i ciastka dla
dzieci w mleku, zawsze choć troszkę go pojadł.
Chciałam jeszcze zapytać ...jakie spaghetti je Filipek, takie co Wy jecie ?? 06.gif
Ooooo byłabym wdzięczne twojemu mężowi jakby mi coś doradził w sprawie
królika 03.gif
ewon
junona brawo dla Michasia.

dziewczyny wczoraj czulam zabka(pukalam lyzeczka) ale dzis juz nie,chyba dziaselka mu opuchly,ze nie czuje.wogole od wczoraj damianek jest taki marudny,ze szok co chwile placze.


annmarie
jak nie je mleka moze kaszka je zastap jak je lubi.moj kuba tez jadl pozniej te kaszki bobowity przez butle i jak mial rok i 3mies to je odzucil i juz nie jadl tylko pil w nocy.
sampi
Aniu ja mu kupuje w sloiczku Nestle i zjada cale 200 gr
Ale samemu tez mozna zrobic, tam w skladzie jest makaron, mieso , cebula , przecier pomidorowy, marchewka, pietruszka, oregano i bialy pieprz
annjur
annmarie u nas nie ma słoiczków Nestle (chyba, że się mylę)
Nie widziałam jeszcze. Ale jeśli podałaś skład to sama mu spróbuję
zrobić. A mam przecier taki wsiowy, więc może będzie mu smakować.
A jak będę w markecie to poszukam może u nas też coś jest takiego
w słoiczkach 06.gif

Ewon tak bywa czasami. Sama nie wiem dlaczego tak siÄ™ dzieje, ale ja
też czułam dwie dwójki u Julka już 2 tygodnie temu a teraz ich nie ma.
Trzymam kciuki oby jak najszybciej zębolek wyszedł 03.gif

Julcio już śpi półtorej godziny.
A wiecie co....
już się obeznał ze wszystkimi pokojami i teraz łazi do kuchni, co chwilę
musze po niego chodzić, obejrzę się a jego już nie ma tylko w kuchni urzęduje.
annjur
Moje dziecię już wstało.
kilka zdjęć z przed chwilki icon_smile.gif



sampi
Jaki Julcio sliczny i pieknie stoi 06.gif Filip tez tak wstaje, ale mu sie pupcia chwieje 06.gif
No i jaka wymowna pizamka 03.gif
annjur
annmarie ta koszulka już jest taka sprana, powyciagana ale nie mam
serca ją wyrzucić, bo bardzo ją lubię 06.gif 06.gif
A na pleckach pisze " mammy love's me " 03.gif
Noo i tak tyra w niej jeszcze po domu
sampi
Nio i bardzo slusznie ,ze tyra 06.gif
Na kazdym kroku mamusi trzeba okazywac milosc 03.gif
sampi
My mamy takiego bodziaka 06.gif
annjur
Oooooo śliczny bodziak !!!!! 03.gif 03.gif
Wogóle Fiipek to taki blondasek o tatusiu jest, co ??
sampi
A gdzie tam po tatusiu, Mama byla bladynka tylko sie na czarno przerobila 06.gif
Jedziemy zaraz na zakupy spozywcze. booszze jak ja tego nie cierpie 37.gif
kasia70
Ania83 takie rameczki wyszukuje moja córa są tu
https://www.frameshow.com
Trzeba kliknąc na to w żółtej ramce, znów na żółtą i musisz poczekać ąż wyswietli ci się zapisz plik
mameha80
witam mamuśki icon_smile.gif

ja na chwilkÄ™

u nas ok, mamy 4 ząbki te górne dwójki to mnie zaskoczyły, spodziewałam się jedyneczek, hehe
śmiejemy się z męzem że może robić za kasownik w tramwaju heheh

Mila gada i śpiewa jak najęta, wymyśla coraz nowsze sylaby, czasem nawet przypominają jakieś słowa - ostatnio miałam wrazenie że powiedziała "nie chcę" po swojemu, ale nie wiem czy się nie przesłyszałam 08.gif
poza tym "ta ta" jest na porządku dziennym, i ostatnio "ita ita" cały czas
wczoraj się zdarzyło, że Mila siedziała na łóżku z tatusiem, ja byłam z nimi i po chwili wyszłam z pokoju a Mila woła "na na" 03.gif to już prawie jak "ma ma" 03.gif dumna jestem z niej jak paw, wkońcu coś o mamie a nie tylko tata i tata 04.gif
Mila siedzi sama w krzesełku do karmienia, na dywanie jeszcze sama nie usiedzi - też sie tym trochę martwię ale widzę że z dnia na dzień coraz mocniejszy ma kręgosłup więc myślę, że się wkońcu doczekam, wiem że każde dziecko rozwija się w swoim tempie ale mimo wszystko czasami się martwię jak czytam co wasze dzieci już wyprawiają.... 08.gif
natomiast jak ją postawię na nóżki trzymając pod paszki to jest strasznie zadowolona, od razu banan na twarzy i tak podskakuje sobie i nawet przez moment się sama utrzyma na tych nóżkach
a siedzenie jej jakoś nie kręci - woli leżeć na brzuszku icon_smile.gif

a wicie co robiłam test ciążowy... bo kurde miałam schizę że mogę być w ciązy 37.gif 37.gif
jak skończyłam karmić to po 2 tyg miałam owulację i spodziewałam się okresu mniej więcej 2 tyg po owulacji - a tu nic... pobolewał mnie brzuch przez 3 dni, jak na okres i to bardzo (momentami się czułam jakby się poród zaczynał 37.gif ), musiałam brać ibuprom tak bolało ale okresu nie dostałam...
i tak już czekam i czekam i zaczęłam się nakręcać że może zaciążyłam 29.gif
coprawda małe były szanse ale czasami różnie to bywa - licho nie śpi 08.gif
na szczęści test wyszedł negatywnie, ufff blagam.gif blagam.gif chcę mieć drugie dziecko ale nie tak szybko 08.gif
więc teraz się muszę przejsć do lekarza i zobaczyć co jest grane diabel.gif

buźka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.