To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

♥♥♥ Wiosenne Dzieciaczki vol 2 ♥♥♥

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
annjur
Annmarie witaj !!! przytul.gif Dzisiaj już tak myślałam, że jak do jutra się nie odezwiesz to
napiszę na priva z zapytaniem czy żyjecie 03.gif
Chciałam dzisiaj na gg, ale ten nr co podałaś w panelu kontrolnym jest Twój? Bo w danych wyskakuje
jakiś facet 08.gif
Za zębolki Filipka impreza.gif
A to jest jakiś kryzys?? Kurcze mój też jakiś taki płaczliwy się zrobił, jak tylko wychodzę z pokoju czy
kuchni to muszę go brać na ręce, a broń Boże o nim zapomnę to histeria jakiej mało 29.gif

Mameha matko i córko ja nie wiedziałam, że się budujecie w ogóle 37.gif Aż mi wstyd i
oczywiście też zazdroszczę 06.gif
ojjj tak .... zdecydowanie wierć dziurę w brzuchu mężowi 03.gif
sampi
Aniu kochana, dziekuje Ci za troske przytul.gif
Ten numer GG niestety nie aktualny, gdyz... zapomnialam hasla icon_redface.gif
Teraz ma tylko skejpa.
A o tym kryzyse mozesz sobie poczytac na "baby boom" Wklep sobie tylko w google.
Filip tez wlazi do wszystkich szafek, A dzisiaj sto razy pokazalam mu gdzie jest lampa i wkoncu zakumal icon_razz.gif
Oprucz tego jak mu spiewam o autobusie to pokazuje do slow piosenki jak ludzie poskakuja, dzwi sie otwieraja i kierowca chce bilet icon_biggrin.gif

Oki popisze jutroo maz juz do mnie gromami rzuca , papapapa icon_biggrin.gif Spijcie dobrze
andzia30
Aniu Paulinka bawiła się lalką i uwielbia jej rzęsy miętolić. Mówiłam jej często że to jest oczko, za nos lubi ciągnąć więc też jej powtarzałam że to jest nos a ząbki jej dokuczają dlatego pokazuje gdzie są i łapie się za głowe pokazuje zmartwienie ale to chyba wynika z tego że patrzy na nas jak się łapiemy za głowę i mówimy że ma zmartwienie z tymi ząbkami. W ogóle jest pocieszna.

Coraz bliżej do Świąt a dopiero co były Święta i maluchy w naszych brzuszkach, co? Teraz już będą Mikołaja widziały na własne oczy, hehe.

Jak tam ze sprzątaniem i z zakupami stoicie?

Oczywiście życzę wszystkim zdrówka i gratuluję kolejnych ząbków i umiejętności szkrabikom.
sampi
Dzien doberek.
Filipek tak mi daje popalic ,ze szok. Ja juz nie wiem co mu jest 37.gif . Tak strasznie mi go zal 41.gif
Teraz usnal biedactwo. Jak wstanie to dam mu cos przeciwbolowego i zobacze, jak bedzie lepiej to znaczy ,ze go cos boli.
Moze nastepne zabki.

Andzia Fajnie to musi wygladac jak Paulina pokazuje zmartwienie 06.gif
Jesli chodzi o porzadki i zakupy to u nas luzik. Caly rok sprzatam dokladnie na bierzaco, wiec na swieta tylko wystarczy,ze zmyje podlogi i zetre kurze. Maz ma tylko troche wiecej pracy bo musi dokonczyc male detale po remoncie, poakrylowac listwy i takie tam. Ale jak nie zdazy przed swietami to tragedi nie bedzie. Zrobi po 06.gif - My mamy do tego naprawde luzny stosunek. Wazne zeby atmosfera byla mila. Zakupow tez nie musze duzych robic, Wigilje spedzamy u nas z moimi rodzicami a w Swieta jedziemy do nich. Musze tylko zrobic jakas dobra salatke. Macie moze jakis fajny przepis?

Musze dzis jechac w pare miejc. Oby filipek grzecznie siedzial w foteliku i nie plakal cala droge bo zwariuje blagam.gif
Junona
Witajcie!
Michał nie gorączkuje już od kiedy przebił się ząbek, tylko trochę kaszle. Parę dni posiedzi w domu.
Ja prezenty kupiłam przez internet, jedzenie się w ostatniej chwili kupi. Nie mam zamiaru dużo gotować, zresztą nie będzie nas dużo. Co za sens spędzić dzień przy garach, szczególnie jak ma się tylko dwa palniki i brak piekarnika...
Ja też mam nadzieję, że będziemy mieć kiedyś coś własnego, ale jeśli zniosą wcześniejsze emerytury to perspektywa własnego mieszkanka - bo o domu nie ma co marzyć - znacznie się oddali. Chciałabym kiedyś móc coś urządzić po swojemu, bo tu nawet kuchenki nie mogę sobie kupić a co dopiero jakieś extra flizy icon_wink.gif
annjur
Junonka a no włośnie wojskowi 15 lat i na emerytury idą. Tylko fakt chcą je znieść.
Ale według mnie coś powinno obowiązywać od początku tzn skoro Twój mąż zaczął pracę
x lat temu to do samego końca na tych samych warunkach, no nie??
A tych co się przyjmują dopiero nowe zasady.
A nie komuś zostało 5 lat do emerytury a tu bęc! trzeba do 60 czy 65 lat pracować.
Dobrze, że Misiek się lepiej czuje.

Annmarie ajjj to Ty pracuś jesteś 06.gif
Co do sałatki to niestety nie pomogę, ja zawsze robię taką zwykłą warzywną (u nas się mówi
na nią 'szałot' 06.gif ) Robię ją dlatego, że do wszystkiego jest dobra i do rolady
w sosie i do kurczaka pieczonego i do kotletów schabowych czy z piersi.

Ja niestety ułożyłam sobie plan działania: pn-łazienka,wt-duży pokój, śr-Julkowy pokój,
cz,pt-okna i drzwi, sob-jakieś poprawki, niedziela-dzień święty i wolny od pracy 08.gif
Pn i wt zarezerwowałam sobie na gotowanie i pieczenie.
Póki co jestem troszkę w tyle 08.gif więc zbieram się zaraz do pracy

Andzia oooo bardzo dobry pomysł. Co prawda nie mamy lalek ale misie mamy, więc tak
będę go uczyć 06.gif

Kurcze mam fajny przepis na śledzie, ale do tego potrzebuję zielonych a nigdzie ich kupić
nie mogę 21.gif Wczoraj już do marketu pojechałam i też nie było 21.gif
Junona
Aniu pofarbuj czymś. Szpinak jest zielony icon_wink.gif Ja zrobię różowe, z burakami icon_biggrin.gif
ewon
witajcie:)

u nas super.miedzy mna i julkiem jest cudownie:) wogole nie gra to sie nami zajmuje:Dwkoncu jestesmy rodzina:)
przez 3dni bolalo mnie gardlo,wczoraj byla chrypa a dzis zanika mi glos:(
damianek wazy 9.5kg,nosi ciuszki na 86cm,choc ile on ma to nie wiem hehehe.wogole lobuz sie zrobil niesamowity,caly czsa cos broi.rano jak wezme go do nas co caqly czas gryzie,ciaga za wlosy,szczypie.czly czas robi nam krzywde:/ krzyczy i taki mami synek,ze juz mam go dosyc,wszedzie za mna lazi.caly czsa nawija cos.
Kubie ladnie uczulenie prawie poschodziol( ma plamki ale delikatne i bardzo malo).

przylaczam sie do wszystkich toascikow:) impreza.gif
impreza.gif

stawiam flaszeczke za 9mies Damianka pijak.gif impreza.gif
ewon
anka fotki super:))))))))))))))))))))
Junona
ewon to za Damianka impreza.gif impreza.gif impreza.gif
Mamy już telewizor i szafki a jeszcze się dowiedziałam, że moja siostra z mężem dostali urlop i mogą nas odwiedzić. 06.gif
Same dobre wiadomości dzisiaj icon_smile.gif
I jeszcze coś:
Mućka



Wszystkim Mamuśkom i Naszym Marcowym Maleństwom

Składam Najserdeczniejsze życzenia ;

Zdrowych, Spokojnych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Rosiczka::
Witajcie!
No i Maję rozłożyło.... icon_sad.gif od wczoraj siedzimy w domu. Maja się przeziębiła, ma katar i mocny kaszel. Na szczęście to nic poważnego, nie gorączkuje, a raczej jest osłabiona, no i w płucach ani w oskrzelach nic się złego nie dzieje. Do końca tygodnia powinno jej przejść, mam nadzieję, że na Święta już będzie zdrowa jak ryba icon_smile.gif Ostatnio słyszałam o jakimś paskudnym zapaleniu płuc, które jest prawie bezobjawowe, a bardzo groźne, ale na szczęście musimy tylko ograniczyć codzienne przemieszczanie się do dziadków.
Widzę, że składacie sobie już kolorowe życzenia 03.gif
z_choinka.gif Ja też życzę udanych, spokojnych i cudnych Świąt Bożego Narodzenia! z_choinka.gif

A teraz póki Maja śpi - nadrobię zaległości co u Was.
mateczka_
Witam, cierpie na notoryczny brak czasu icon_smile.gif najpier malutki chorował potem ja icon_sad.gif

Święta zbliżają się za dużymi krokami ale wydaje mi sie ze jestem do przodu, pierogi i uszka zrobione, karpiki pomrożone , ciasteczka musiałam piec 3 razy z moja chrześnicą icon_smile.gif ozdabianie bardzo jej sie spodobało ,a szczególnie pisaki cukrowe icon_smile.gif Prezenty kupione , okna umyte, porzadki zrobione icon_smile.gif

Nowy kandydat na tatusia robi nam miłe prezenty i chce z nami spędzac dużo czasu, to cieszy icon_smile.gif

A musze się pozalic bo kupiłam mojemu dziecku zabawkę https://www.allegro.pl/item502531739_fontan...inal_bonus.html
i nie jestem z niej zadowolona icon_sad.gif jakoś straszna, sugerowałam sie tym że dużó ofert było i w sumie fajna rzecz, a na dodatek musze złozyć reklamacje bo dotarła uszkodzona icon_sad.gif wiec nie mam prezentu dla groszka, musze coś wymyślić icon_smile.gif


Dużo zdrówka z_choinka.gif

Junona
Witaj, mateczka!
Super, że się wreszcie pojawiłaś. Już się martwiłyśmy, że do nas nie wrócisz.
Kurczę, paskudna sprawa z tą zabawką. Może kupisz mu żółwia Fishera z piłeczkami albo żyrafę z klockami, coś z takich rzeczy? Chociaż i tak najbardziej spodoba mu się rozpakowywanie. 08.gif
mateczka_


Tak się cieszę z prezentu na mikołaja icon_biggrin.gif



W końcu zdjecie z ząbkami icon_smile.gif



moj Reniferek





Mamusia chciała mnie zamknąc icon_biggrin.gif



zabawa samochodzikiem icon_biggrin.gif
mateczka_
żyrafkę już mamy icon_biggrin.gif no chyba jenak lepiej wiecej wydac a wiedzieć że to porzadna rzecz icon_smile.gif

chyba kupie mu taką kulę gdzie się wrzuca klocki , z fischera, nie jest tania ale to w końcu mój jedyny szkrab icon_biggrin.gif

o taki własnie https://www.allegro.pl/item504695938_hit_po...sher_price.html
Junona
Zabawki z Fishera są dobre. Jeśli jeszcze nie macie sortera to będzie fajny prezent.

Oj, jaki tu tłok icon_wink.gif

Dzisiaj przyszła pocztą lalka, w której się zakochałam od pierwszego wejrzenia, ładniejsza nawet od tych reborn icon_wink.gif
Czekamy jeszcze na dmuchany kojec i żółwia Fishera. Słonia już mamy. icon_wink.gif

Kupiłam sobie kwiatka, Shlumbergera sie nazywa, może ten przeżyje... bo jak dotąd wszystkie kwiatki wykańczałam. icon_wink.gif
sampi
Czesc pracusie 06.gif

Widze ,ze wszyscy sie wzieli ostro do roboty bo pustki tu jak nigdy 29.gif

A ja dzisiaj siedze calutki dzien sama w domu, bo maz ma wigilije w pracy i pewnie wruci po polnocy.

Mateczka slodzizna z Twojego synka. Szkoda tej zabawki. Wyglada na fajna

Ja wczoraj kupilam Filowi namiot z pileczkami ale nie ma entuzjazmu, posiedzi 5 minut i juz szuka wyjscia,
Ech a myslalam ,ze go to zajmie i bede mogla sobie cos w domku zrobic.

Wczoraj w sklepie zobaczyl lale na pulce i zaczal do niej gaworzyc i smiac sie. Dalam mu ja na chwile a jak mu zabralam i chcialam odlozyc to sie rozplakal. Tym o to sposobem moj syn jest szczesliwym posiadaczem pieknej ruzowej laleczki 29.gif 03.gif

A co tam u Was dziewuszki?
annjur
Cześć kobitki 06.gif

A no roboty mam po pachy dlatego ciężko znaleźć czas.
Zostało mi jeszcze jedno okno w naszym pokoju do umycia (ale czekam aż Julek zaśnie)
no i kuchnia. A tak to już tylko drobne sprawy zostaną. Ale jestem urobiona, bolą mnie nawet kolona
od skakania po drabinie 21.gif

Mateczka ojjj faktycznie szkoda tej zabawki, na pewno fajna. Playschool ma coś podobnego.
A Garnuszek na Klocuszek jest bardzo fajny, też kupiłam go Julkowi pod choinkę. Jeszcze jej nie
widział, ale ja zdążyłam się już tym pobawić 06.gif
Łukaszek słodziak 06.gif Trzymam kciuki aby kandydat okazał się tym jedynym, zarówno
dla Ciebie jak i Łukasza

Junona to ile Wy tych zabawek nakupowaliście ?? 23.gif OOOoo matko i córko dzieci to mają
raj przy Was 08.gif

Annmarie
nie martw się tą lalą, widać potrzebował lalkowego towarzystwa 03.gif
A co do zabawek to się nie przejmuj, przyjdzie czas, że będzie się bawił. U nas mata edukacyjna leżała
bez zainteresowania (był wstanie 5 min się nią bawić), schowałam ją, jakieś 2 tyg. temu ją wyciągnęłam
i co..... potrafi nawet 30 min przy niej spędzić. Wstaje do niej, przewraca ją na siebie. Co prawda nie
leży na niej ale coś go ciekawi.
Zresztą ...... chciałam kupić Julkowi taki stożek się nakłada na niego kółka i wieża powstaje, chciałam kupić
jaką fajną z FP albo Chicco, ale nigdzie w sklepach nie mogłam znaleźć i w końcu wzięłam taką najzwyklejszą
zapłaciłam chyba z 10 zł. A bawi się tym cały czas. Nie ważne ile kosztuje zabawka tylko musi mieć to coś 04.gif
annjur
Ok lece bo Julcio zasnął to zacznę to okno myć
Junona
annmarie nie przejmuj się, Michał też uwielbia lalki a szczególnie różowe. To nic, to tylko nasze uprzedzenia. icon_wink.gif A niech się mały mężczyzna uczy, niech się bawi garami, lalami, może jak dorośnie będzie żonie pomagał w gotowaniu i w opiece nad dzieckiem 06.gif
Aniu jak to ile zabawek nakupowałam? Jak zwykle - za dużo icon_wink.gif
ewon
junona zarypista karteczka hehehehehe

mateczka foteczki super:))))

a u mnie ok.damian zrobil sie straszliwy lozbuz wszedzie wejdzie od kiedy nauczyl sie wchodzil na lozko.Kubie ladnie poschodzilo:)) az boje sie wracac do domku-ale juz bardzo za nim tesknie.
a ja mam zapalenie krtani glos mi zanika-lekarka kazala mi nie gadac ale jak tu nie gadac:/


ja rozwniez zycze Wam spokojnych i wesolych swiat:)))) choc jeszcze przez swietami zloze na forum zyczonka:)))
mateczka_
ania83 wiedziałma ze cos takiegojrdt, oto przykład https://www.allegro.pl/item509714339_fontan...lna_hasbro.html
ale skusiła mnie cena icon_sad.gif
A co do kandydata icon_wink.gif to całkiem całkiem, Łukaszek jak go widzi to mamusia nieważna icon_smile.gif az staję sie czasami zazdrosna icon_smile.gif


ewon dziękujemy za słowa uznania icon_smile.gif

Junona
to dziecaki beda miały pełno pod choinką icon_smile.gif a ja tez zastanawiałam sie nad dmuchanym kojcem icon_smile.gif


Mo malch tez ma lale icon_smile.gif najpierw jak ją pierwszy raz zobaczył to się jej bał i płakał icon_smile.gif


aaa zapomniałam dodac ze już prawie jest 4 ząbek ale jeszcze sie nie przebił za to maruda z mojego maluszka dzisiaj straszna

annmarie jaki namiot z piłeczkami ?? icon_smile.gif
sampi
Junona No pewnie,ze sie nie martiwe. Wszystko mi jedno czym sie bedzie Filip bawil oby tylko byl szczesliwy 06.gif
Tatus mial tylko niewyrazna mine jak wrucil z pracy i zobaczy laleczke. Ale on to my mu najchetniej karabin maszynowy kupil.
Zawsze mamy problem jak kupiujemy prezent dla mojego 4 letniego bratanka, Ja wybieram gry i zabawki edukacyjne a on jak wpadnie w dzial samochodzikow i kolejek to go z tamtad pol godziny nie mozna wyciagnac. Takie duze dziecko 06.gif

mateczka taki ten namiot https://www.lidl.se/se/home.nsf/pages/c.o.20081218.p.Bollhus, nic specjalnego. Na zdjeciu nie wydaje sie duzy ale po rozlozeniu jest ogromny. 06.gif

Ewon duzo zdrowka. przytul.gif Wpadaj na forum. To nie trzeba gadac wystarczy pisac 08.gif . Gardlo nie bedzie bolec 06.gif

Ania Przystopuj kochana, bo Ci energi braknie na swietowanie 37.gif

A mi sie dzis nic nie chce 29.gif Mam strasznego lenia ostatnio
sampi
Junonka a Ty to jestes zakupochliczka 06.gif 06.gif
W obec tego ma do Ciebie pytanko. Czy kupujac na allegro wysylaja tez towary za granice?
Prosze o szybka odpowiedz bo wlasnie znalazlam cosik fajnego 06.gif
annjur
Właśnie Julek znowu zasnął więc idę dokończyć okno.
Kurcza Annmarie mnie się też dzisiaj nic nie chce !!!! Ziewa mi się i już mam
dość wszystkiego 21.gif
sampi
Aniu Zacytowalabym tu pewne powiedzenie, ale to forum dzieciowe i nie bardzo sie nadaje 06.gif
Pojdz za mym przykladem poleniuchuj razem ze mna na forum 06.gif
Nie mozna sie do niczgo zmuszac. To niezdrowe 06.gif
A co Twoj Julcio tak dzisiaj czesto spi?
annjur
Annmarie on przeważnie tak śpi. Najpierw się kładzie koło 9-10 na 30 min. A potem
ok 12 na dłuższą drzemkę. I jak nie idziemy na spacer to już do wieczora nie śpi. A w wózeczku
lubi sobie pospać.

Nooo to okna mam już pomyte. Jeszcze tylko kuchnia została, ale to jutro. Dzisiaj jeszcze drzwi
muszę wyszorować.

Ewon zdrówka życzę.

Właśnie wstał i jest taki zmierzluch a dalej nie chce się położyć 21.gif
sampi
No to moj Filipek to spioch. Rano o 8 spi godzine, potem o 12 ok 1.5 godz. i o 16 ze 2 godzinki 06.gif
A w nocy od 20 do 7 z jedna pobudka na jedzenie.

A wlasnie, czy Wasze dzieci jedza jeszcze w nocy?
mateczka_
tak moj maluc niestety jeszcze podjada w nocy icon_neutral.gif a w dzien spi jak wstanie o 7-30 to potem 11-12 a potem 16 -17 chociaz coraz czesciej odmawia sobie popoludniowa drzemke, chodz spac o 20-30
annmarie fajne ale duuuuuze icon_smile.gif
annjur
Annmarie oczywiście, że Julek je !!! i to ile ??!! 2 razy. Nie liczę kolacji (o 20 i o 5-6 śniadanko)
wstaje o 12 i o 3 w nocy.
Super też namiot 06.gif

Mateczka wiem, że czasami jest to niemożliwe, ale dziecku i mężczyzna potrzebny. Sama widzę po
Julku, jak mój mąż z pracy przychodzi to non stop chodzi za nim, ja nie umiem się tak wygłupiać
jak on.
Oczywiście 2-3 godzinki i z powrotem ciągnie do mamusi 03.gif ale tego męskiego
towarzystwa też się dopomina.
Najważniejsze, że Łukaszek polubił Twojego chłopaka 06.gif

Uciekam prać firanki, niestety mam na razie po jednym egzemplarzu, więc muszę wyprać.
Ostatnio kupiłam do kuchni, a ta co była do tej pory będę wieszała u Julka. Nie nadaje się do kuchni
bo sięga parapetu, a jak chcę cos ostudzić czy coś postawić to muszę ją odsuwać.

mam pytanie, firankę moczy się w wodzie z solą bądź sodą. Ale to białe, a w dużym pokoju mam ecri,
mogę też ją zamoczyć ?? Nie zrobi się "biała" ?? Może ktoś już próbował??
Junona
annmarie na każdej aukcji jest napisane czy sprzedający wyraża zgodę na wysłanie przedmiotu za granicę. A co takiego znalazłaś? Pochwal się. 06.gif
Michał je od 1 do 3 razy w nocy i o 7 rano jeszcze raz, a o 9 śniadanko 08.gif
Aniu, ja mam rolety. 08.gif O firankach nie mam zielonego pojęcia. 08.gif
Ja dzisiaj późno zaglądam, bo byliśmy rano na zakupach, żeby uniknąć wielkich tłumów. Udało się, tłumy były średnie. diabel.gif
Kupiłam łososia i karmazyna i nasmażyłam ryb. Wszyscy się objedliśmy, karmazyn był szczególnie pyszny a jak Michałek wcinał... 03.gif mam nadzieję, że mu nie zaszkodzi. Jak ja jem to go nie wysypuje, więc nie powinno nic być. Czekolady już próbował i miodu i było ok. 06.gif
anka:)
heja dziewczynki!!!

potwierdzam Junona to zakupoholik 06.gif tak jak i ja. jak tylko mam środki to zaraz je upłynniam 04.gif bo wiecie, pieniądze szczęścia nie dają ale to co można za nie kupić już tak icon_smile.gif

Aniu ale z Ciebie pracuś! nie przemęczaj się, żebyś miała siłę cieszyć się świetami

annmarie super ten namiot. a odnośnie lalki to Julia ostatnio dostała od dziadków. jak dla mnie to trochę za mała na taką lalkę, ona płacze a jak da się smoczek lub butelkę to przestaje. ale najlepsze jest to, że musieliśmy ją schować bo nasz pies zwariował. cały czas chciał być z tą lalką, piszczał, kwilił do niej 06.gif 06.gif 06.gif masakra. schowałam ją do szafy to ze dwa dni tam chodził i stał pod tą szafą

a ja kupiłam dziś Julii kolczyki icon_smile.gif chrzesny prosił żebyśmy sami wybrali dla niej prezent i kupili a on da kasę icon_smile.gif śliczne są.
a my kupiliśmy młodej fotelik icon_smile.gif coneco zenith szaro bordowy. ale wysoko teraz siedzi w samochodzie. myślałam, że będzie patrzyła przez okno a ona rozglądała się po samochodzie. zawsze jeździła tyłem do kierunku jazdy na tylnim fotelu więc zbyt wiele nie widziała.

jutro wieczorkiem przychodzą do nas znajomi więc muszę jakieś jedzonko wymyślić. najpierw sprzątanko potem będziemy ubierać choinę a wieczorkiem relaks icon_smile.gif
anka:)
aha zapomniałam, przedwczoraj przebiła nam się górna jedynka i chyba lada dzień wyjdzie druga
Junona
anka pewnie, że jestem, dobrze o tym wiem. 08.gif Założyłam sobie pewien zapas kasy, który musi być na koncie i poniżej niego nie schodzę. Jak kasy jest mało to zaciskam zęby i nie kupuję, chyba że się trafi jakaś extra okazja 08.gif Po prostu uwielbiam kupować. diabel.gif
Aha, to za ząbek Julci impreza.gif impreza.gif impreza.gif
mateczka_
No a ja myślałam ze to tylko moj m,aluch to taki głodomor, zawsze je 2 razy w nocy oprócz oczywiście kolacji i sniadanka, ale zdarza sie 3 razy icon_smile.gif

ania83 czasmi mam wrażenie ze oni razem kombinują przeciwko mnie icon_wink.gif

a firanki to mam tylko białe i kupuje coś takiego do prania i wybielania firanek icon_smile.gif i jest ok

anka:)u nas pierwsza jedyneczka przebiła sie już dawno już ponad pól jej jest, chociaz miałam wrażenie że zaraz wyjdzie druga to dopiero dzisiaj coś tam zauważyłam icon_smile.gif a potwierdziło to ze nie chciał myć ząbków icon_smile.gif tak robi jak go bolą dziąsełka.

moj kochany maluch śpi już soie bo zrezygnował dzisiaj z popołudniowej drzemki icon_smile.gif

Miałam rano jechać na jakies zakupy jeszcze ale nici bo zjeżdza se rodzinka bo umarła teściowa chrzesnego mojego maluszka icon_sad.gif(( bardzo mi przykro, ale na szczęscie sie nie meczyła (rak) icon_sad.gif((
sampi
Dobry wieczor 06.gif

Dziecko moje juz spi, maz na imprezie, zostalam tylko ja ze szklaneczka zimnego piwka. Ktoras sie przylaczy 02.gif

Anka Normalnie padlam jak przeczytalam o Twoim psie 03.gif 03.gif . Moze brakuje psince towarzystwa, albo poczula instykt macierzynski jesli to suczka 06.gif
Pochwal sie kolczykami. Ja jestem jak sroka , lubie ogladac blyskotki 06.gif
Filip pomimo tego ,ze ma juz owy foteli ,nadal jezdzi na tylnim fotelu, tylem do kierunku jazdy i wcale nie jest z tego zadowolony 21.gif
Ale co zrobic, takie przepisy.
I jeszcze kolejeczka za zebolka pijak.gif pijak.gif pijak.gif

Ania83 O firankach nie mam pojecia, takowych nie posiadam. I jak w koncu moczylas?
Mam nadzieje, ze blysk czystosci w Twoim domku Cie nie oslepil i bedziesz cos mogla jeszcze dzis na forum napisac 02.gif

Junona Podziel sie ta pasja do zakupow. Mi slabo na sama mysl o zakupach. Lubie tylko kupowac rzeczy dla Filipka. I wlasnie na allegro znalazlam taki fajny jezdzik-pchacz z fisher price - Jak znajde linka to wrzuce. Ocenisz fachowym okiem czy sluszny wybor 02.gif

sampi
znalazlam 06.gif
https://www.allegro.pl/item507744815_promoc...zik_pchacz.html
mateczka_
https://www.allegro.pl/item505574805_chodzi...asbro_akij.html


mnie się z takich zabawek to takie cos podoba icon_smile.gif

impreza.gif a ja winko chlup icon_biggrin.gif
Junona
annmarie fajna zabawka, chociaż jakoś bardziej mi przypadł do gustu wybór mateczki. 02.gif A mi się coś takiego podoba: https://www.allegro.pl/item508121658_chicco...pchacz_2w1.html
annmarie ja się chętnie napiję winka 02.gif pijak.gif
A ja byłam okrutna i zabrałam córce butlę. Michała butelka upadła o jeden raz za dużo i pękła obudowa smoczka. Wykorzystałam to jako pretekst aby oboje zaczęli używać niekapków. Powiedzieliśmy małej, że obie butelki się popsuły. Weronika bardzo przeżywa odstawienie od butli, pyta dlaczego się zepsuła i prosi, żeby kupić jej nową, ale będę twarda. W końcu już taaaka duża jest icon_wink.gif za duża na picie z butelki.

Dobranoc icon_smile.gif
sampi
No wlasnie ten Chicco tez widzialam i w sumie to mi sie najbardziej podoba.

I prosze bardzo, winko dla Ciebie pijak.gif 06.gif
annjur
Czesć 06.gif

Annmarie w końcu namoczyłam w soli tylko te białe.
Nie macie firanek, ja to bym się też chętnie pozbyła, ale teraz są takie piękne, że nie mogę się
powstrzymać przed ich kupnem 03.gif Kupiłam sobie piękną do kuchni 03.gif Taką
lekko kremową w wyszywane brązowo-kremowe kwiaty. Jak będę wieszać to zrobię zdjęcie i pokaże.

Anka ooo biedna psina, faktycznie odezwała się tęsknota. Moja sunia raz dziwnie się zachowywała,
nawet mleko jej się w cycusiach pojawiło, sama sobie je lizała.
A kilka dni temu skończyła jej się cieczka, a jak podchodził do niej jakiś pies to nawet się powąchać nie
dała. Dziwna z niej kobita 08.gif
A więc za zębolki Julki brawo_bis.gif brawo_bis.gif
U Julka widać u góry dwie kreseczki białe, ale jeszcze się nie chwalę bo nie wiem czy to zęby (nie czuć ich)
będzie znów jak z dwiema dolnymi dwójkami o co..... dalej ich nie ma, a dałabym sobie wtedy rękę uciąć
że są 04.gif


Junona
nooo ja też jakiś czas temu kupiłam niekapka i Julek nie chce z niego pić, z buli też nie chce,
mleko tylko, a wszelkie napoje podaję mu z łyżeczki bo tak to by w ogóle nie pił nic przez cały dzień.
Jest też możliwość, że kupiłam nie dobry (Canpol Lovi -taki mi się podobał 37.gif ) trzeba się wysilić,
żeby niego coś leciało, więc wyjęłam ten zaworek no i już coś tak Julek z niego siorpnie, ale niestety
już nie jest niekapkiem. Więc chyba kupię Aventowski, choć z wyglądu mi się nie podobają 08.gif
Mój Julek to rybę już je od dwóch miesięcy.

Co do jeździka to ja już mam upatrzony na roczek (na razie nie bo się jeszcze poturbuje) taki
https://allegro.pl/item507993800_chicco_qua...1_gwar_pol.html

A wiecie, stwierdziłam, że dość już mojego wydziwiania w karmieniu Julka, myślę, że już jest na tyle duży,
że co nie co może dostać. Z resztą po 9 miesiącu jest tyle słoików gdzie jest śmietanka, twarożek, ser
żółty, pomarańcze. Poza tym Julek jak widzi jak jemy to tak prosi, żeby mu dać, że nie mam serca mu
odmówić.
A więc wieczorkiem zjada sobie kromkę chlebka z masełkiem i szyneczką (kupiłam mu taką specjalnie
bez konserwantów: "Szynka z liściem"- tak się zwie) noo i zajada aż się uczy trzęsą. Chciałabym jednak
dawać mu ciemny chleb tylko nie wiem czy on te wszystkie ziarna może jeść icon_rolleyes.gif
Wczoraj jadł z nami mandarynki i jak powiedziałam, że już koniec (no bo pierwszy raz jadł) to tak płakał
biedny 32.gif Ale nic go nie boli, nic go nie wysypało. Nooo i powolutku zaczynam mu już podawać
rzeczy, które jemy. Tzn. nie do przesady, nie będzie jadł jeszcze sosów,potraw smażonych (po racuchu jednak
nie za dobrze się czuł) Noo i zaczęłam mu już wprowadzać drugie danie, co drugi dzień robię zupę na
zmianę z drugim daniem, np ziemniaczki/ryż/kasza +ryba+marchewka z groszk
iem, ziemniaczki+żółtko (trochę suchę więc dodaję masła) ziemniaczki/ryż +mięsko (kurczak,królik) +brokułu/kalafior. NIe mieszam już tego.
W końcu duży już chłopak.
Ahaaa Annmarie znalazłam spaghetti i lazanię w słoikach 03.gif Z Gebera. Spaghetti już
jadł i było bardzooooo pycha 06.gif Słoiczki też mu czasami jeszcze daję, jak jest coś czego
nie może jeść
annjur
Kurcze, ale mi post długi wyszedł mam nadzieję, że będzie Wam się chciało to przeczytać 37.gif

Dziś sobota, a w ogóle tego nie czuję. Artek w pracy, dzień jak co dzień 21.gif

Majeczka i Olusia kończą dzisiaj 9 miesiąc a więc pijemy impreza.gif pijak.gif impreza.gif
Junona
To za Maję i Olę: impreza.gif impreza.gif impreza.gif
Ale cisza...
mateczka_
U nas wyszedł czwarty zabek icon_smile.gif wprawdzie nie ten co myślałam ale cóz icon_biggrin.gif

Winko dzisiaj też na mnie czeka po tak okropnym i niemiłym dniu icon_neutral.gif

Pogrzeby zawsze są niefajne, a czy słyszeliście jakiś przesąd ze z dziećmi nie powinno sie chodzic na pogrzeby ?? jedna z Ciotek dzisiaj mnie zmierzyła i przyszła mi to powiedzieć.

Ciesze się ze sprawiliśmy rodzinie nabliższej zmarłej niespodziankę i zaprośliliśmy ja na wigilię, bo jak wiadomo nie miał by głowy cos robic icon_smile.gif za to mnie czeka robta icon_smile.gif musze dorobić uszka bo w sumie będzie nas 7 dorosłych osob o 3 dzieciaków icon_smile.gif dom wariatów
mameha80
CYTAT(annmarie @ Tue, 16 Dec 2008 - 23:49) *
Mameha Ja wiem co to flizy 02.gif Ech.. jak ja Ci zazdroszcze tego domku.
Moje najwieksze zyciowe marzenie 06.gif Mam nadzieje ,ze kiedys sie spelni.
Ja bym nie odpuscila z tymi flizami. Wkoncu tak jak piszesz to na ladnych par lat jest i codziennie bedziesz na nie patrzyc.
Potem bedziesz zalowac. Wierc mezowi dziure w brzuchu.
A tak apropos. Z racji tego ,ze my prawie po sasiedzku to wpraszamy sie z Filipkiem na parapetowe ok? 02.gif Alez ja bezczelna jestem 29.gif


Annmarie zapraszam serdecznie na parapetówkę 06.gif coprawda jeszcze trochę czasu upłynie zanim się uporamy z wykończeniówką ale parapetówka na pewno będzie huczna 03.gif

apropos fliz... BĘDZIE PO MOJEMU!!! wywierciłam męzowi dziurę w brzuchu tak głęboką że się zgodził 04.gif 04.gif 04.gif
strasznie się cieszę bo bardzo mi się te płytki spodobały i jak bym miała się zdecydowac na inne to byłoby ciężko...
ale na szczęście nie mam tego problemu icon20.gif

Ania o alergii Milenki to mi się nawet pisac nie chce 41.gif ostatnio się nie mogłam wygrzebać z wysypki po moreli 37.gif
ehh szkoda gadać...

Anka mam pytanko, na tym zdjęciu na którym jesteś z córeczkę (śliczne zdjęcie swoją drogą 06.gif ) są na fajny kolor pomalowane ściany...
czy to jest jakiś "rzymski poranek" lub "caffe latte" z duluxa? jeśli nie to jaka to farba?
bardzo mi się podobają takie kolory tzw. kolory ziemi i planuję zrobić sobie taki przedpokój i się zastanawiam jak się sprawuje taki kolor... możesz napisać coś na ten temat, będę wdzięczna 02.gif

mateczka gratuluję ząbka, Milenka też lada chwila będzie mieć górną jedyneczkę, wkońcu... bo teraz to istna wampirzyca 08.gif
a swoją drogą udało mi się zrobić zdjęcie Milenki - wampirzycy - jak tylko zrzucę zdjęcia to wkleję, widok nieziemski, hehehehe

nie słyszałam o takim przesądzie że nie można dzieci na pogrzeby zabierać... a niby dlaczego?? 23.gif
wiesz tymi przesądami to się nie ma co przejmować, kurde ciotki też potrafią być taktowne....
jak byłam w ciąży to mi jedna ciotka powiedziała żebym nie patrzyła przez wziernik w drzwiach o będę mieć zezowate dziecko 10.gif jak to usłyszałam to zaczęłam szukać w pamięci czy przypadkiem nie patrzyłam jednak w ten wziernik... człowiek to jest jednak... 29.gif

toaścik za Maję i Olę pijak.gif


mameha80
ja też chcę kupić Milence taki pchacz, bo typowego chodzika jednak nie kupujemy...
poszperałam w necie i utwierdziłam się w przekonaniu że chodzik to nic dobrego (choć moja teściowa twierdzi że dwoje dzieci wychowała na chodzikach i są zdrowe... 29.gif ale to już inna historia...)
w każdym razie kupujemy pchacz...
ale wiecie co moja koleżanka zabiła mi klina...
ma córeczkę 3 letnią i mówi że u nich taki pchacz się nie sprawdził... podobno na parkiecie czy panelach taki plastikowy pchacz się ślizga i dziecko które na początku opiera się całym ciężarem ciała, wtedy pchacz odjeżdża a dziecko bum na pyszczek...
tak podobno było u niej i przestała uzywać tego pchacza bo młoda się mocno obiła nie raz...
mówi, że nalepiej się sprawdził u nich zwykły wózek dla lalek, w którym woziła kota (6kg) 04.gif 04.gif 04.gif
wtedy było odpowiednie obciążenie i wózek nie odjeżdzał...

co wy na to??
myślę ze może coś w tym być, dobrze by było wyhaczyć jakiś taki pchacz który ma jakieś blokady na kółkach żeby nie ślizgały się (jakieś gumowe czy coś w tym stylu) i nie odjeżdzał ten pchacz też zbyt szybko...
widziałam kiedyś na allegro taki pchacz - drewniany i na kółkach miał właśnie gumki, zaraz poszukam może znajdę...

oooooo jest!! takie coś https://www.allegro.pl/item502475338_chodzi...002_nowosc.html
co o tym myślicie?
Junona
mameha naprawdę bardzo fajny ten pchacz. A z tymi podłogami to fakt. U nas też są śliskie i łatwo o wywrotkę. Misiek prawdopodobnie z tego powodu nie nauczył się jeszcze raczkować: bo mu się nóżki rozjeżdżają na śliskiej powierzchni. A dywan w pralni...
mameha80
a wogóle to ja ostatnio jadę ostro na szmacie 29.gif więc mało mam czasu na pisanie
w pierwszy dzień Świąt mam imprezkę, przyjeżdzają do nas rodzice i teściowie, więc coś przygotować muszę i ogarnąć świątecznie mieszkanie 08.gif

Annmarie pisalaś że na bieżąco sprzątasz więc przed świętami nie ma paniki, zazdroszczę...
ja pewne czynności w domu wykonuje tylko na święta i dlatego w tym okresie mam najczęściej duuuuużo pracy, ale za to w ciągu roku więcej leniuchuję 08.gif

no ale jako że nie wiem czy mi się uda jeszcze przed świętami coś skrobnąć (choć postaram sie 06.gif ) to chciałam Wam drogie mamuśki złożyć życzenia świąteczne.

Życzę przede wszystkim zdróweczka dla Was, wszystkich Marcowych Dzieciaczków i pozostałych domowników, rodzinnej atmosfery na Święta, szczęścia, zgody i dostatku, żeby się rozwiązały w Nowym Roku wszystkie problemy i spełniły wszystkie marzenia przytul.gif
Ściskam mocno!
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!
mameha80
CYTAT(Junona @ Sun, 21 Dec 2008 - 00:52) *
mameha naprawdę bardzo fajny ten pchacz. A z tymi podłogami to fakt. U nas też są śliskie i łatwo o wywrotkę. Misiek prawdopodobnie z tego powodu nie nauczył się jeszcze raczkować: bo mu się nóżki rozjeżdżają na śliskiej powierzchni. A dywan w pralni...


Junona byćmoże Michał wogóle nie bedzie raczkował, nie martw się...
Milenka też nie raczkuje, tylko staje na czworakach i tańczy przód tył (uwielbia to robić) szczególnie lubi jak leżymy razem na łóżku wtedy się wdrapuje na mnie i wtedy tańczy 03.gif
a jak chce się przemieścić to się czołga, robi to jak prawdziwy żołnierz i osiąga takie prędkości że czasmi jej dogonić nie mogę 04.gif
próbowałam jej pokazac jak się raczkuje ale nie daje się przekonać 08.gif
wolałabym żeby wycierała tylko kolana a nie robiła froterkę brzuszkiem w całym domu 2pliz.gif
no ale cóż, pracuję nad nią żeby ten brzuszek dzwignęła wkońcu

Milenka nie raczkuje ale jak stoi i się ją trzyma za rączki to robi kroki do przodu, raz jedna, raz druga nóżka - strasznie śmiesznie wtedy wygląda bo się jej bardzo podoba i się strasznie wczuwa 03.gif ma taką skupioną minę, hehehe
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.