To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Lutowo-marcowe dzieciaki 2010

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37
marta083
Ja muszę przejrzeć co Michaś ma w spadkowych ciuszkach, ale myślę że kombinezon zdecydowanie jednoczęściowy.
marta083
W niebieskim też 04.gif Mówię oczywiście o kolorystyce "makijażu" icon_wink.gif
jeni27
Tak niebieski zdecydowanie nie jest jej kolorem 29.gif
Ariannae
marta083 Kochana, ty sie w ogóle nie przejmuj! Mój Miki na marcepankach 2007 był ostatnim, który usiadł i przeżyłam, a teraz chłopak na miejscu minuty nie usiedzi, biega, skacze, nikt juz nie pamięta, że kiedyś z rozwojem ruchowym był do tyłu!
Zresztą mój Pat tez na razie do siedzenia sie nie rwie, póki co próbuje przemieszczać się w poziomie.

azyrafko jam też logopeda, może jeszcze niezbyt doswiadczona, ale łyżeczką silikonową karmię - nic na studiach o łyzeczkach nie słyszałam - kazda dobra! Ale faktem jest, że w polsce jest kilka autorytetów logopedycznych i kazdy z nich swoim studentom swoją rację wpaja, tak więc logopedzi w różnych województwach rózne rzeczy zalecają!
jeni27
Ja też nie widzę zwiazku między logopeda a łyzeczką 29.gif 29.gif
azyrafka
Hubert ma jeść łyżeczką metalową bo przy jego asymetrii twarzy i języka stanowi ona dodatkowy bodziec bo przewodzi temperaturę i jest twardawa. Ja tylko wykonuję zalecenia, ale za każdym razem boję się, że zrobię mu krzywdę

Ja co prawda dopiero włączyłam kompa po moich zakupowych podróżach (nic nie kupiłam), ale widzę, że się opuszczacie w pisaniu. Ja myślałam, że nie zdążę wszystkiego przeczytać, a tu jak było tak jest. No no nienie.gif
Ariannae
Azyrafko w takim razie słuchaj specjalisty.

A tak najczęściej śpi Patrynio

A to mój starszak icon_biggrin.gif


Jutro chyba w końcu wybierzemy się na szczepienie 5 w 1. Antybiotyku nie brałam, przeszła mi choroba bez niego, więc jesli Pat jutro będzie w dobrej kondycji pójdziemy do przychodni.
marta083
Ech, no sama do siebie pisała nie będę 04.gif Ale widzę angel..... 06.gif

Byliśmy po południu z P na działce, fundamenty podsypywać. W czawrtek ma wejść ekipa od ścian. Trzymać kciuki żeby faktycznie tak było a nie znowu wykręt i przesuniecie terminu 21.gif
marta083
Chłopaki jak malowane icon_smile.gif Michaś w życiu nie da się na brzuch położyć. Kiedyś próbowałam jak mocno zasnął to i tak się zbudził 06.gif

Boszz, jakie mam odciski od łopaty 37.gif
azyrafka
Jak słodko śpi, cudnie, ja czasem też tak śpię icon_smile.gif

Marta083 trzymam kciuki mocno.

Idę do łóżeczka złożyć kosteczki 06.gif Papa
Ariannae
Marta083 ja też trzymam kciuki&&&&&&
Na zdjęciu za moim starszakiem widać zieloną chatę mojej siostry - właśnie trwaja prace wykończeniowe. Budowa trwa juz ponad rok pod naszymi oknami, więc dobrze wiem, co oznacza budowanie domu. Mi chyba to nie grozi. Póki co mieszkamy z rodzicami, mamy swoje piętro, własną kuchnię i łazienkę, wkrótce zyskamy pokój, w którym na razie mieszka moja siostra i zrobimy z nigeo pokoik dla chłopaków. A jak trochę podrosną, to pomyślimy o podniesieniu dachu, aby zrobić im dwa pokoiki na obecnym strychu. Nie wiem, jak to będzie, ale mam nadzieję, ze kiedys się uda. Póki co cieszę się, że mieszkam w domku z podwórkiem.
marta083
Oj tak, swoje podwórko.... mmm, czekam na to icon_smile.gif

A to jeszcze kilka lipcowych fotek Misia icon_wink.gif

Plażowanie

Pławienie w basenie icon_wink.gif



Ach te upały, wykańczają człowieka 37.gif

No i biszkopcik, mniam 03.gif

Ariannae
Ale fajne fotki 06.gif
Też chcę się tak poplażować jak Michaś!
Vernea
Hej dziewczyny,
Ja to, jak zwykle, w biegu i w pośpiechu. mam do Was pytanie. Chodzi mi o urlop macierzyński. Zgodnie z przepisami trwa on 20 tygodni + 2 tygodnie na życzenie pracownika? Problem jest taki. Wg moich obliczeń mój macierzyński(trwał on w trakcie wychowawczego) miał być do 13 sierpnia, a panie w kadrach skróciły mi do 30 lipca twierdząc, że przysługuje mi 126 dni urlopu. Nie chciały mi przyjąć podania o te dodatkowe 2 tygodnie bo przyjechałam 10 sierpnia. I w związku z tym jestem miesiąc do tyłu z kasą. 21.gif Jak to jest z tymi 20 tygodniami(+2 tygodniami fakultatywnymi) podczas wychowawczego? Bo już sama nie wiem, czy to ze mną jest coś nie tak, czy poprostu te baby są niedouczone. 37.gif
ewqa
no i zrobiłam ciasto bananowe, ale wyszedł zakalec 37.gif
nie mam jednak talentu kulinarnego 43.gif
Magdawro
CYTAT(Gdańszczanka @ Fri, 13 Aug 2010 - 20:14) *
Heloł

My się plażujemy. Wczoraj jezioro a dziś morze. Było cudownie, dawno już się tak nie ubawiłam, fale cudowne, pożyczyłam kólko - a właściwie taki mini materacyk z "gaciami" jak to w sklepie określili i wypływałam daleko a potem na brzeg niosły mnie fale. Zaje... piszaczałam ze śmiechu, dawno tak się nie cieszyłam 04.gif

Soczek za Patryczka i rówieśnicę Zuzkę pijak.gif

Hmm, dla maluszka ten materacyk z gaciami chyba
Marta mi cos namieszala w klawiaturze i pozamieniala znaki...nie popisze
A ja wciaz gonie zaleglosci
za Patryczka i Zuzkę impreza.gif
jeni27
naciśnij shift i ctrl jednocześnie:)

matko ja z wyra zlazłam dopiero i czekam az woda na kawke się zagotuje icon_smile.gif dzieciary najedzone idę jeszcze tylko dupinke Olce przebrać bo cisneła quupę 29.gif a najcgętniej to ja bym sobie poszła jeszcze spać co jest nierealne przy moich dzieciach 21.gif
Magdawro
CYTAT(jeni27 @ Wed, 18 Aug 2010 - 09:26) *
naciśnij shift i ctrl jednocześnie:)

matko ja z wyra zlazłam dopiero i czekam az woda na kawke się zagotuje icon_smile.gif dzieciary najedzone idę jeszcze tylko dupinke Olce przebrać bo cisneła quupę 29.gif a najchętniej to ja bym sobie poszła jeszcze spać co jest nierealne przy moich dzieciach 21.gif

Dzięki 03.gif wiedziałam,że znajdzie się jakaś dobra dusza i poradzi coś 06.gif
Moja od przyjazdu z wakacji upijerdliwa- chciałaby cały czas wisieć na mnie a jak się nie da to się wydziera"adalada nada lada" to jeszcze w miarę pogodne odezwanie a "nenene" to już gniewny protest 37.gif
jeni27
Moja Ola tez łobuz straszny ...opanowała sztukę turlania się i tak też położona na łóżku turla się aż osiągnie swój cel czyli zabawkę ,która leży dalej.Intensywnie ćwiczy siadanie w fotelku jak raz jej się udało teraz siada ciagle bez problemu jednak połozona na łóżku ma duzy problem ...pewnie by nie miała gdyby miała sie czego złapać 03.gif no ale ja i tak uważam ,że jeszcze ma za słabe plecki do siedzenia 43.gif Zapomniałam napisać ze opanowała tez sztuke piszczenia GŁOWA PĘKA I MURY TEŻ 37.gif 37.gif

Kurcze dziewczyny powiedzcie mi ...moze wiecie czym zlikwidować przykry zapach mleka...Mela rozlała na łóżko mleko ,poduszke wyprałam kołdrę tez ale materac śmierdzi niesamowicie 21.gif Juz go zapierałam ale nie pomaga.
moko.
Hejka icon_wink.gif


Vernea
a do kiedy masz wychowawczy? jesli ciagle na nim jesteś. To Twój urlop macierzyński trwa 18 tyg obligatoryjnej części i 2 tyg dodatkowego. Czyli nie trwa 20 tyg+2tyg. Niestety przepisy Zus tak mówią, ze okres zasiłku macierzyńskiego, który przypada w okresie urlopu wychowawczego jest skrócony o 2 tyg. A skoro wykorzystałaś już 20 tyg macierzyńskiego to to jest wszystko.

Odnośnie kombinezonu na zimę, to ja już Olafkowi kupiłam jednoczęściowy o taki

marta083
za budowę. Misiek jest piękny plażowicz icon_wink.gif


Aha Olafek zaczął leżeć na brzuchu do spania i lekko podnosi tyłek - zwija się w ślimaka!

Magdawro
CYTAT(azyrafka @ Sat, 14 Aug 2010 - 22:18) *
Stawiam dziś za moje urodziny impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif

Może jednak coś jeszcze dla mnie zostało 43.gif
Najlepsze zyczenia Azyrafko impreza.gif

U nas cyrki świata z tym chorowaniem - rodzinny chciał nas w poniedziałek wysłać do szpitala ale wczoraj trafiłam do pediatry i pani powiedziała"zdrowe dziecko, mama najlepiej wie".
Wciąż podczytuję,próbując nadrabiać zaległości. Marta zrobiła się upie.dliwa- drze się, by bawić się na mnie. dziś idziemy do kina,mam nadzieje, że jakoś sobie z nią tam poradzę
Magdawro
To może jeszcze skorzystam z doświadczenia koleżanek w temacie uruchamiania blututa(kuchnia, jak to się dziadowstwo pisze) w kompie. Małż mówi, że nie wie i nie mogę zrzucić fotek wakacyjnych z komórek. Jak go wiecznie nie ma w domu, to ciężko a jak jest to tez niewiele pożytku. Aktualnie śpi,bo obudził się nieprzytomny z bólu glowy i zamiast do pracy zdołał tylko do łazienki a po spacerze z psiem spowrotem padł do łóżka. A w sumie po raz pierwszy odpowrotu z wakacji miał być chwilę dłużej w domu 37.gif
jeni27
Wiecie ,że u nas jest tylko 10 stopni 37.gif 37.gif A w telewizji mówią ze jest 23 ciekawe gdzie 21.gif 21.gif
azyrafka
Magdawro, dziękuję Ci bardzo. W temacie kompa nie poradzę, ale może mój m jak wróci z pracy, jeśli do tego czasu nikt inny nie pomoże.Coraz częściej słyszę, że dzieci stają się "niedobre" z czasem. Moja bratanica też krzyczy i piszczy jak tylko nie zwraca się na nią uwagi. Taka kochana gwiazda z niej jest 06.gif .
Hubert niby grzeczny, ale nauczył się niedawno tak naprężać ciało i złościć z głośnym yyyyy. Jak tylko zauważył, że wtedy się uśmiechałam (niekoniecznie do niego), albo zwracałam uwagę to on jeszcze więcej. Taka małpka jedna. Szkoda, że umiejętności spania do 9 nie chce naśladować 06.gif Dzisiaj 6:30 przymusowe zerwanie się z łóżka na herbatkę i dopiero jak się napił, wzięliśmy do łóżka i nie zwracaliśmy uwagi na jego stękanie to poszedł spać dalej, na szczęście spał do 9:30, ja niestety już nie.

O matko Jeni, jaka zimnica u Was. A prognoz pogody już dawno nie oglądam. Trzeba też wiedzieć, że prognozy są podawane przy odczycie 2m nad ziemią.
marta083
Z bluetooth-em icon_wink.gif nie pomogę bo nie posiadam a kompie. (żeby nie było żem tka w pisowni obcykana to się przyznam że w telefon zajrzałam 06.gif )
U nas na termometrze 20 stopni ale nosa nie wytykam bo mały u*****liwy był a widzę że chmury są i wieje.
Moje dziecię na ogół dużo śpi (4 miesiąc miał taki że mało co spał w dzień), dziś ok 6 wstał na cyca i gadał do po 7, gdzie normalnie usypia i kiśniemy w wyrku do 9-10 43.gif 06.gif Usnął po 7 i spaliśmy do po 9. No i tu zwykle po jakimś pół godz znowu śpi a dziś nie, coś marudzi, chce się bawić i jakoś nie idzie. Trze oczka więc go kładę, chce spać ale się wierci, w końcu po 11 zamknął oko ale zbudził go hałas bawiących się wnuków sąsiadki 21.gif (uroki mieszkania w bloku!). Pobawiłam się z nim jeszcze, później wzięłam go do fotelika i skrobałam ziemniaki. W tym czasie Michaszko pozbył się powodu tegoż humorku -> QPAAAA 29.gif Po 6 dniach nierobienia miało prawo go męczyć 32.gif Przebrałam go i włożyłam do łóżeczka i od razu usnął biedaczek. I teraz znowu musiałam pogonić to przedszkole z klatki bo się drą w niebogłosy, a ja mam pokój od klatki schodowej 21.gif

A teraz ja proszę o pomoc w komputerowych sprawach 06.gif Bom ciemna i nie waham się przyznać 04.gif W jakim programie można robić takie fajne ozdobne zdjęcia w ramkach i kolaże ze zdjęć? Proszę najlepiej o linka do strony na której mogę to zrobić lub pobrać oprogramowanie (i tak pewnie P będzie musiał mi to zrobić jak wróci z pracy 43.gif )
marta083
Chyba mam Picasa, zobaczę jak się w tym poruszać icon_wink.gif
jeni27
Photoshop ,Photo Filtre Studio X, Corel paint shop pro X,photoScape........wiele wiele innych:)
Marta M
cześć,
bosh nie wiem ile jeszcze tak pociągnę,już nawet nie pamiętam od kiedy Nik budzi się w nocy 4 razy i koniec spania ma między 5-6:30,jutro M. wyjeżdża,do niedzieli,przyjedzie moja mama także trochę sobie pojem,a nie pogotuję i będę mogła się więcej pouczyć,już mam tak dość nauki,że starczy mi na bardzo bardzo długo,ale to się jeszcze okaże 29.gif ,ja chcę znowu mieć czas dla siebie,Nika,M.,już odliczam...
moko.
Azyrafko wszystkiego najlepszego icon_smile.gif

MartaM biedaczko.... pewnie wkrótcę podzielę Twój los...zapracowanej mamusi.
marta083
Cześć icon_smile.gif
Zaraz się pakujemy i jedziemy do szpitala do neonatologa na kontrolę. Jadę sama z Miśkiem, ciekawe jak się będzie zachowywał w podróży? Jest burza, ale chyba odchodzi, mam taką nadzieję 37.gif Jakoś mnie w brzuchu wierci, nie wiem czy to stres czy wczorajsze ciepłe ciasto 43.gif
A jak wrócę to chcę widzieć jakiś ruch na Marcepankach nienie.gif icon_wink.gif
jeni27
Witam icon_wink.gif

Siedze śnieta jak mucha i czekam az łaskawie przywioza mi farby.Meli przyjechac o 8 dzięki Bogu juz jest po 9 a ich ciągle nie ma ,a ja normalnie zaspana jestem jeszcze bym sie pobyczyła do 10 no ale co jak trezba było wstawać i sie ubrać 21.gif

marta083 rób kobieto kawę bo zasypiam 03.gif

U nas 11 stopni dziś znowu w piecu trezba napalić:/
Obawiam się ze ruchu to tu zadużego nie będzie 32.gif nasze baby nie chca z nami chyba gadać 37.gif
Marta M
no ja jak zwykle melduję się z pracy,w domu kompa nie odpalam,
ale bym się kawy napiła,a tu ssak zaraz na karmienie wpada,
u nas zimnica,ludzie chodzą w długich rękawach,raczej jesiennie ubrani
dziś M.wyjechał,wróci w niedzielę,a jutro przyjeżdża moja mama
azyrafka
Ewqa, jak ja bym zjadła zakalca 06.gif

W Biedronce wielce reklamowali, że będą skarpetki od 0 do 6 miesięcy i 6-12, tle , ze te 6-12 mają po rozciągnięciu 9cm, a Hubert ma 4,5 miesiąca i stopę 10 21.gif
jeni27
Hubercik wielka stopa 04.gif
ewqa
CYTAT(azyrafka @ Thu, 19 Aug 2010 - 13:32) *
Ewqa, jak ja bym zjadła zakalca 06.gif

04.gif 04.gif
a ja chyba znam przyczynę mojego zakalca. chciałam dobrze i postanowiłam dodać do ciasta morele suszone, któe namoczyłam wczesniej we wrzątku, coby zmiękły i .... zapomniałam o nich 37.gif . chyba za bardzo wodą nasiąkły ,a ja głupia i tak je dodałam bangin.gif . no nic następnym razem się uda 06.gif
Ariannae
Hej!
My wczoraj byliśmy na szczepieniu. Patryk wazy 6600g. Lekarka stwierdziła, ze jest bardzo blady i kazała mu zrobic morfologię. Kurczę, nie chce mi sie robic mu morfologi, bo nie chcę zadawać mu dodatkowego bólu. Przy czym mi sie Pat wcale nie wydaje blady, a napewno ma ciemniejszą karnację ode mnie i Mikołajka. Nie wiem, jeszcze się nad tym zastanowię. Lekarka powiedziała, ze za mało przybrał, ja jej na to, ze mam mało pokarmu, a ona dalej z ta swoja morfologią, bo pewnie pokarmu, to ja mam dużo, tylko on ma anemie. Okropna baba, w ogóle jej nie ufam, ale moja lekarka jest na urlopie i musiałam iść do tej starej jędzy. Ona kiedyś Mikołajkowi na wymioty przepisała preparat, który sie bierze przy biegunce, a mój mały sąsiad miał przez jej błędną diagnozę usuniętą nerkę, więc na prawdę nie wiem, czy warto robic tę morfologię, może lepiej będę częściej dokarmiać Pata modyfikowanym i zobaczymy, czy więcej przytyje. Tylko że ten mały skubaniec nie chce pić modyfikowanego wallbash.gif A pani doktor mówi, ze nie wolno dawać dziecku mleka modyfikowanego TYLKO CYC!!!!! NAJLEPIEJ DO OSIEMNASTKI!!! - to juz moja wolna interpretacja, jej słów, ale chyba po coś wymyślono mleko modyfikowane icon_rolleyes.gif

A czy Wasze dzieciaczki miały robioną morfologię?
Ariannae
Ale namatołam w poprzednim poscie, mam nadzieje, ze cos z tego zrozumiałyscie!

Angel odezwij się Kobitko Kochana, jak chrzciny się udały?!!!
Vernea ja będąc na wychowawczym dostawałam zasiłek macierzyński tylko 18 tygodni icon_sad.gif Niestety. A na dodatek wypłacili mi za dużo kasy i musiałam zwracać 10.gif
Marta M
Ariannae Nikodem miał robioną morfologię jak był przeziębiony,dawno temu,pomyśl,że to badanie mu nie zaszkodzi ,może tylko pomóc,uspokoić,to nie jest mocno inwazyjne badanie,nieprzyjemne napewno,ale nic złego mu się po nim nie stanie
marta083
Arianne, ja cię zrozumiałam icon_wink.gif
MartaM, współczuję, że nie masz chwili co by na tyłku zasiąść i odsapnąć.

Ja właśnie po maratonie szpitalnym siedzę w fotelu, popijam kawusię i wcinam ciacho <- wyprzedzając pytanie Azyrafki od razu piszę że to znowu placek ze śliwkami 06.gif
A jak skończę to idę na jednego albo i dwa - cyce 04.gif
No a później jeśli dziecię pozwoli to zdam relację, szykuje się niezły referat 37.gif
jeni27
marta083 jedz kochana jedz niech w boczki Ci idzie 04.gif 04.gif 04.gif

angel2000 odezwij się i ja apeluje do Ciebie bo inaczej bedziemy cztery litery kopać 29.gif

Ariannae Zrób kobieto tą morfologie nie zaszkodzi ani Tobie a juz na pewno nie maluszkowi krew pobiorą z paluszka i pewnie nawet krzyku nie bedzie:)

Ja wróciłam z zakupów zmokłam jak pies 21.gif do tego zmarzłam dobrze ze w domu cieplutko.Mela na wygnaniu u Ciotki razem z Olką LUUUUUUUUUZIK MAM 04.gif 04.gif
azyrafka
MartaM, współczuję bardzo sytuacji, oby szybko wszystko się unormowało.

Ewqa, to prawda - morele mogły zaszkodzić. A ja naprawdę kocham zakalce. Mniam.

Marta083 06.gif skąd wiedziałaś Kochana, że zapytam?? 06.gif A to dlatego, że sama nie wcinam to chociaż sobie wyobrażę 06.gif

Ariannae, jeśli nie ufasz tej lekarce to nic nie rób, ale Hubert miał już 2 razy robioną morfologię bo mało przybierał, potem zaczął tracić, a morfologia nic nie wykazała. Hubert też jest przezroczysty, ale morfologia upewniła mnie, że jest z nim ok. Po d koniec 5 miesiąca sama się wybiorę na mofrologię, żeby potwierdzić, że ta bladość to nie anemia.

Jeni, korzystaj z tego luzu ile wlezie.
jeni27
Miałam dopisac ze strasznie ,ALE TO STRASZNIE TEŚKNI MI SIE ZA HEYKA 32.gif
moko.
Hejka

Ariannae mało młody przytył? to znaczy ile?

W ogóle co z żelazem dzieci? podajecie? trzeba?
marta083
CYTAT(jeni27 @ Thu, 19 Aug 2010 - 16:51) *
marta083 jedz kochana jedz niech w boczki Ci idzie 04.gif 04.gif 04.gif

Oj idzie idzie 37.gif 29.gif
Ja też tęsknie za Heyką, no mogła by małpicha od mamy z kompa się odezwać nienie.gif icon_wink.gif



A więc,
byliśmy u neonatologa, badania, ważenie bla bla bla. Ciągle remontują nasz szpital, jeden oddział po drugim. Zamknęli wjazd i zawalone drogi i pobliskie parkingi, więc zaparkowałam dooość daleko i tak tachałam fotelik z Michasiem z_choinka.gif (wyjąć go nie mogłam bo paskudnie wiało).
Babka zaczęła go podnosić do siedzenia za rączki a jemu ta główka wisi do tyłu no i ja się pytam czy nie powinien być sztywniejszy. Ona powiedziała że zdecydowanie tak, jemu muszę nadal odejmować 1 miesiąc w rozwoju ale i tak jak na 4 miesięczne dziecko jest za słaby 32.gif A w Darłowie mówią że jest ok i jest sztywny, sama widziałam że tak nie jest 21.gif Dobrze, że miałam tą wizytę.
Zadzwoniła do jakiejś lekarki (nazwisko na K), że w miarę nagły przypadek do rehabilitacji ale ta powiedział że się nie da i trzeba w kolejce czekać, więc pani dr napisała na skierowaniu "pilne, w ciągu kilku dni". Wagowo pochwaliła, że bardzo ładnie itp.
Wyszłam i nakarmiłam Małego, poplotkowałam z ciocią (położną) i miałam wychodzić jak zaczęło lać, a do rejestracji na rehabilitację musiałam podjechać autem. Przeczekałam jak się uspokoiło i wyszłam, nagle jak lunęło to masakra. Stanęłam pod drzewami ale po chwili zaczęły przeciekać 37.gif No więc dyla do samochodu, zmokłam do majtek i cała gruba pielucha którą Michaś był okryty. Pojechałam do rejestracji. Nadal padało, czekam i czekam a tu dalej pada, więc wzięłam tylko Małego z fotelikiem i jego książeczkę ze skierowaniem i poleciałam (acha, zaparkowałam na miejscu dla niepełnosprytnych 43.gif ). Ja do rejestracji a one patrzą i mówią "a to pilne ma być?" i patrzą na mnie, "no to chyba że pójdzie pani już teraz do pani dr G..., jeśli ma pani dziecko ze sobą?". No tak patrzę na nie i se myślę czy ta lekarka jakaś trędowata icon_eek.gif Chciałam jak najszybciej iść więc się zgodziłam, no w końcu to też lekarka, prawda? Nie miałam nic ze sobą, ale w sumie kocyk (troszkę mokry) wystarczył.
Pani była bardzo miła, wypytała o wszystko (ciążę, poród i rozwój, choroby...), była zachwycona że mały tak ładnie wszystko łapie w rączki i pakuje do dziubka 06.gif brawo_bis.gif Jednak stwierdziła małą asymetrię, słabą główkę i nie podnosi nóżek jak leży, poćwiczyła (zachwycała się Miśkiem i jego towarzyskością) i pokazała co i jak. Wysłała nas jeszcze do rehabilitantki, która w zasadzie nie pokazała nic więcej niż pani dr ale dobrze że coś porobiła. Tylko się Młody wkurzył u niej bo już chciał spać 29.gif
No i na koniec września kontrola a na koniec października kontrola u neonatologa, a miało być koniec... ech.

No i po takim maratonie w deszczu odechciało mi się wypadu na miasto.

A nie mówiłam< że się referat szykuje 04.gif 37.gif
marta083
CYTAT(moko. @ Thu, 19 Aug 2010 - 19:24) *
Hejka

Ariannae mało młody przytył? to znaczy ile?

W ogóle co z żelazem dzieci? podajecie? trzeba?

Nie podaję, trzeba podać jak morfologia słaba jest.
Gdańszczanka
To był cudowny dzień:
rano zawiozłam dziewczynki do babci, na 12 masaż 06.gif - bosko, ale masażysta niestety nie należy do najprzystojniejszych, za to rączki oj boskie 04.gif tel do mamy - okazało się, że Zuzka pięknie wypiła mleko modyfikowane z butli !!!!!!!!!!!!!!! 43.gif i poszła na spacerek - bajka
Także dostałam dyspensę i pojechałam na zakupy !!!!!!!!!!!!!!!!! pierwszy raz sama no coś cudownego
Kupiłam butki i trochę szmatek, zaczęły się wyprzedaże ( a może już trwają dłużej ale ja na nie dopiero trafiłam) późneij jeszcze mcdonald - no po prostu raj !!!!!!!!!!!

w przyszłym tyg powtórka 04.gif

przepraszam ze się nie odnoszę ale ja ciągle w raju 03.gif
marta083
Gdańszczanko, hehehe chwilo trwaj 06.gif
A ja nie wiem kiedy jakąś szmatkę kupię 21.gif

A jeszcze mi się przypomniało, że Darłowscy lekarze i położne doradzają że Espumisan można dziecku nawet przez dwa ltka podawać bo to naturalne i nie uzależnia, a Pani ordynator powiedziała mi dziś że mam odstawić bo to chemia sama i to się podaje na kolki a on nie miał kolek no i za stary na kolki jest 21.gif
No i tym sposobem wkurzyło mnie Darłowo konkretnie. Dopytałam o zmianę przychodni i ponoć raz na pół roku mogę zmieniać. Myślałam o Koszalinie ale w sumie może do Sianowa go przeniosę to już będzie go lekarka znała jak się tam sprowadzimy.
W sumie mój wybór przychodni był nie przemyślany, no wiecie - Michaś popędził mnie o miesiąc za wcześnie a oni mnie o przychodnię w trakcie porodu pytali 23.gif bangin.gif No i ja myślałam, że muszę do Darłowa należeć wallbash.gif
Vernea
Gdańszczanka Jest może jakaś boczna furtka do tego raju blagam.gif Ja mam niby grzeczne dzieciaki, ale ZDYCHAM 37.gif A jeszcze do tego prawie ciągle słyszę, że nie mam prawa być zmęczona i MUSZĘ być zawsze uśmiechnięta, wypoczęta 21.gif upojnie...

Moko No to mnie zmartwiłaś w kwestii tego macierzyńskiego. Wychowawczy na Duśkę kończy mi się dopiero pod koniec września tego roku. Nie ma to jak przepisy 21.gif Czyli straciłam pieniądze za miesiąc 21.gif

Ojojoj... właśnie oglądam prognozę pogody. Zimna ta noc, zimna...
A jutro mam być ładnie. 06.gif
Czy na Was też dziwnie patrzą, jak maluchy są w chustach? Ja to często słysze komentarze: biedne dziecko, ta matka jest chyba nienormalna itp. No strasznie to miłe... 21.gif
jeni27
rany ja dziś padam normalnie na nos...ta pogoda + Ola która co ja położe to wyje bo ona chce siedzieć takie male gumienko jak się posadzi to się kolebie na boki ale ona chce siedziec i juz 21.gif 21.gif Mela tez co chwilke wyje bo to butów nie może założyc bo loda nie moze wyciągnąc eh:/Do tego kot depcze mi po piętach bo zryć che miski pełne ale nie on to by szyneczki zjadł i to nie byle jakiej,a mm też trzeszczy bo coś tam mu nie wychodzi a to coś przytrzymać mu albo podać a jak trzymam to ze stoje na środku i przeszkadzam 21.gif 21.gif nic tylko sie upić 21.gif 29.gif

Jutro z Olką na szczepienie zasówam zobaczę jaką ma wagę ten moj łobuz:)




A co do chusty to w moim miasteczku ,albo większej wsi jak kto woli to juz do mnie przywykli i mojego noszenia Oli w chuście,ale jak pojadę do miasta to aż mi sie nogi plączą tak ludzie na mnie sie gapią jak na zjawisko hehehe Jednak nie słyszałam jeszcze aby ktoś się zzle wypowiadał na temat mojego noszenia Oli w chuście:)
azyrafka
Marta083, dobrze, że trafiłaś na taką Panią doktor, Ci lekarze w Twojej przychodni to jacyś lewi są - moja Pani doktor panikowała jak po 2 miesiącu Hubert nie podnosił główki - czyli tak jakby u Michasia po trzecim. Od razu dostaliśmy skierowanie na rehabilitację, a Hubert szybko zaczął podnosić głowę i wzięcie go na zakupy na rękach to bułka z masłem tak się skubany trzyma. Trochę poćwiczycie i na pewno będzie wszystko ok.
A takie wyprawy w deszczu nie zazdroszczę, ale jak mus to mus.

Gdańszczanko, Ty to masz życie 06.gif Hmm, masaż, szmatki. Rozmarzyłam się

Heyka rzeczywiście baluje, jak ona wytrzymuje bez nas?? 06.gif

Angel pewnie się wstydzi napisać, że rodzinka była cudowna 06.gif 06.gif 06.gif 06.gif

Jeni, szybko skończył się ten luz, ale mam nadzieję, że choć trochę użyłaś.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.