To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

@--;---- GRUDZIEŃ 2010 ----;---@

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
angielk
CYTAT(4kasiula @ Thu, 10 Mar 2011 - 19:17) *
angielk czyli karmisz małą, odbije jej się i odkładasz ją do łóżeczka??? poproszę ten link ale napisz mi jeszcze jak to u was wygląda


dokładnie tak, czasem trzeba posiedzieć trochę pogłaskać, smoka przytrzymać 29.gif itp
dokładnie jak to u nas wygląda opisze Ci później teraz link podsyłam https://olik1980.wrzuta.pl/plik/5RuZZ8AdP6H/usnij_wreszcie
(ja sobie kupiłam tą książkę, bo nie umiem czytać takich tekstów na kompie- no ale mozna jeszcze wydrukować)
Agga
CYTAT(4kasiula @ Thu, 10 Mar 2011 - 19:54) *
Właśnie tego się boję bo my w trójkę śpimy, a mała już się rozpycha i kilka razy dostałam już od niej w twarz 04.gif 04.gif 04.gif



My wcześniej też spaliśmy w trójkę,a często i w czwórkę,bo pies też wpycha się do łóżka.
Teraz śpię z Olisiem i Reksiem. Jeden grzeje z jednej strony,a drugi z drugiej 04.gif .
I nieraz budziłam się,a na głowie miałam nogi. Jeszcze takie małe to pół biedy,ale jak taka trzy latka się kręci i na mnie wpakuje,to trochę niewygodnie.

Dziewczyny które są chętne na zlot,a mam nadzieję że wszystkie icon_biggrin.gif ,to na razie rozgrzewamy wątek,co by oficjalnie podali datę zlotu.
_Mała_Mi_
Asteri super. My poczekamy troche, az sie cieplej zrobi i stabilniej, zeby choroby nie było, ale bardzo chce isc z Helenką icon_smile.gif

Hania filmik super. Tez bym sie nie skumała ze to filmik, haha icon_smile.gif

Magdalena, Helenka zasypia ładnie w łóżeczku, o 22 nam odpada sama z sebie, potem staram sie ja obudzic o 24 na jedzonko, bo wtedy spi do 7 icon_smile.gif a jak nie uda sie, to w nocy ja biore do łóżka i spimy razem do rana icon_smile.gif tak jak u Agi w 4... z Qlką icon_smile.gif A ma swoją połowę, a my we trzy na mojej icon_razz.gif jak sie obudze, to odkładam ja do łóżeczka ale raczej jest tak, ze my wstajemy a Mała jeszcze śpi do 10 icon_smile.gif
Ola81
Jestem. EKG zrobione , jutro pójde z wynikiem do lekarza.

Haniu Mateuszek to chyba do taty podobny , tak mi siÄ™ wydaje.

Magnezja Gosiu mi się wydaje że Kamilek troszkę pomieszany jest, i do Ciebie i do Roberta podobny.

LillAnn ale Mikołejek ma kapciuchy superowe.

kasiula ja Przemowi zakładam 68 albo 74.

magdallena a ja myslałam że tylko moje dziecię usypia na rękach uffff ale nie jestem sama. W wózku lub na łózku pośpi góra 20 minut. O swoim łóżeczku nawet nie chce myslec żeby go tam kłaść. icon_smile.gif

Hania-17
Dokładnie angielk to filmik icon_smile.gif
No i dziękuje w imieniu córci icon_biggrin.gif

N juz mam tego tachania przewijaka dość ale tak mi wygodniej i wiem że bezpieczniej. łazienka mała a z kuchni do łazienki nie mam zamiaru tachać wanny z wodai spowrotem

CYTAT(angielk @ Thu, 10 Mar 2011 - 14:57) *
Mry przypomniało mi się że pisałas (to chyba Ty ...) o wypadających włosach (Twoich)
Mi tez wypadają ale z tego co wiem to często jet tak że w czasie ciąży zatrzymuje sie naturalny proces wypadania włosów i poźniej po prostu muszą wypaść te które "zalegają". nie ma powodu do niepokoju https://www.lysienie-wypadanie-wlosow.ileka...2009-08-25.html


No ja tez pisałam że mi mega włosy wypaduja. Przez całą ciąże włos mi z głowy nie spadł jak karmiłam to tez nie a jak przestałam karmić całkowicie to masakra jakaś!!!!

asteria cieszę się że wam się basen udał. Aż żałuję że nie wklejasz fotek bo bym z chęcią zobaczyła twoje pociechy pluskające się w wodzie!

Magnezja a ja nadal uważam że Kamilek jednak do ciebie podobny icon_smile.gif
Ha ha ha icon_biggrin.gif tak ten filmik mi się dziwnie wstawił, ale zaraz się chyba otwiera co?

Kasiula mój Mati już ledwo się mieści w 62 najlepiej mu w 68 i ma minimalnie luzu 23.gif Ja jestem w szoku bo on się mały urodził. Miał zaledwie 52 cm

magdallena2 za pierwsze szczepienie impreza.gif Oby na katarku się skończyło.
Co do usypiania to mój róznie czasem uśnie na rękach a czasem u nas w łózku a czasem w łóżeczku sam.

angielk dokładnie masz rację. Jeżeli chodzi o spanie to niestety sami rozpuszczamy swoje dzieci. Mój K to by tylko na rekach nsił ale ja byłam konsekwentna przy Darii i teraz też. Przy Darii to nawet z teściami z tego powodu doszło do wielkiej kłótni po której z K nie gadałam prawie miesiąc i z tego powodu nasze małżeństwo zawisło na włosku ale na szczęście miłość zwyciężyła i powiedziłam że przy kolejnym też tak będę walczyła o swoje. Teraz teście to nawet połowy z tego nie robią co przy Darii. No i dobrze. A teraz ciagle powtarzają jak to ja sie mam dobrze że dzieci a szczególnie Dari asame usypiaja w łóżkach. I ciagle im powtarzam jaką to ja zła synową byłam że nie pozwalałam usypiać Darii na rękach. No i przyznali mi rację 02.gif

Ja z wielkim bólem też chowam wszystkie ciuszki. Częśc sprzedałam i po Darii i po Matim i prawie wszystkie po Michałku icon_sad.gif Kilka zostawiłam sobie na pamiatkę. Ale marzy mi się jeszcze jedno dziecko. Ale nie chce kusic losu. Co ma byc to będzie.

Ola81 Mati bardzo podobny do siostry a siostra do tatusia więc chyba Mati też do taty icon_biggrin.gif
Hania-17
No i widze że niezły ubaw tym zdjęcio- filmikiem zrobiłam icon_biggrin.gif
4kasiula
Agga to jest ten Osieck koło Warszawy??? jak tak to mam ok 170km!!! w jakim m-cu jest zazwyczaj taki zlot??? w maju mam dwie komunie w rodzinie a w czerwcu chcę zrobić chrzciny 21.gif poza tym musiałabym jechać z M bo nie mam prawka a już widzę jaki jest chętny do wyjazdu gdzie nikogo nie zna 21.gif
niunia23
dobra dzisiaj padam i nie dam rady strony zrobic ale juz czesciowo mam gotowa i do poniedzialku bedzie zrobiona na pewno icon_biggrin.gif
anna52
Pozdrawiam dziewczynki no cały dzień mnie nie było a wy tyle namachałyście że niepotrafię każdej odpisac bo namieszałabym co komu ale zdjęc naoglądałam ślicznych tyle i chyba słów braknie żeby napisac wszystkie komplementy jednym słowem mówiąc dzieciaki to sie w grudniu udały ok a teraz znikam bo dopiero wróciłam z drugiego końca Polski od 4 rano jestem na nogach i padam do jutra miłej nocki
syl_wia9
CYTAT(Agga @ Thu, 10 Mar 2011 - 19:39) *
Nie wiem czy Cie pocieszę,ale dopiero koło 3 roku życia udawało mi się przerzucić do swojego łóżka.


Agga nie strasz 37.gif . 43.gif
Jessuu co ja zrobie jak mała nie bedzie chciała spac w swoim łóżeczku?Tia...ja głupia jestem bo teraz tak pisze,a ja uwielbiam z nią spac 48.gif .Ale wiem,że bedzie ciężko ją oduczyc,a przecież w końcu kiedyś muszę znowu spac z mężem 43.gif .Bo teraz to mąż śpi z synkiem,a ja z Zuzią.Niestety nie możemy inaczej bo warunki na tym mieszkaniu nam nie pozwalają.A kiedy bedziemy u siebie tego chyba nikt nie wie 41.gif 32.gif .

Angielk brawa dla męża,mój mi nie pomoże bo wraca najcześciej jak mała juz spi-tyle pożytku z niego 32.gif .A książke też kupię jak już trzeba bedzie... 03.gif .No,a u nas póki co Zuzka nadal przy cycu zasypia.
Przy Dominiku wogóle nie wiem co to znaczy spac z dzieckiem.On odpadał przy butli juz od 4 miesiąca i spał prawie całe noce w swoim łóżeczku od początku.W ogóle to taki anioł był i jest pod każdym względem(prócz jedzenia 21.gif ),a coś mi się wydaje,że Zuzka da mi popalic. 29.gif

LillAnn fajne te bodziaki,jutro zajrzę do biedronki:)I ja też wolę te przy szyji zapinane bo faktycznie przy tych nie zapinanych to dekold do pępka się czasem robi 29.gif
vabien23
HANIU- główkowałam co to za dziwaczne zdjęcie ale teraz rozumiem że to filmik, Mateo super gaworzy, chyba filozof z niego będzie albo co gorsza polityk hehe. Kamilka też zaczyna ale ona tak śmiesznie wyrzuca z siebie samogłoski y y y tak mocno na głos ;D
LILLANN - syneczek super wygląda w tych tygryskach i my chyba obie zwolenniczki Biedronki bo ja dzisiaj kupiłam body te z Disney'a i to jest ta sama super jakość co ubranka z Tesco, kupiłam też trzypak śliniaczków

DZIEWCZYNY na co były szczepione wasze dzieci?? bo Kamilka z tego co się orientuję tylko na żółtaczkę po porodzie i 2 tyg temu drugie szczepienia przeciwko żółtaczce i to chyba wszystko... muszę się dopytać.

Odnośnie ubranek to my wchodzimy w 56 ale teżw 62

U nas gorączka dalej i lekarze szukają przyczyny, póki nie znajdą nie ma mowy o wyjściu do domu:(icon_sad.gif

Kamilka też zastępuje sobie smoczek paluszkami, jej ulubiony to wskazujący prawej dłoni ale bywa że włoży sobie dwa a nawet trzy naraz i często jak za daleko włoży to jej się zbiera na wymioty
Czy wasze dzieci również ulewają noskiem? Bo nam się zdarza i wtedy się boję że się udławi..
Agga
vabien oby Kamilce szybko przeszła gorączka i była z Wami już w domku,więc mocno trzymam kciuki &&&&&&&&&

4kasiula tak to jest ten Osieck koło Warszawy.Ty masz 170 km,a ja 350 i mimo wszystko jadę. Co do zabrania chłopa,to będzie się miał kto Oliwką zająć podczas,gdy mamusie będą plotkować icon_wink.gif . A towarzystwo innych tatusiów,co się dziećmi zajmują znajdzie bez problemu. W końcu ktoś musi dziećmi się zająć,a w czasie zlotu Panowie mogą się wykazać 04.gif .No ale żeby nie było,to tatusiowie jak chcą to mogą rozegrać mecz piłki nożnej i inne atrakcje też mają.

Ola trzymam kciuki żeby dobre EKG &&&&&&
Rafaela
c
Rafaela
p
burza81
melduje się w 2giej części 06.gif

Dziękuje za życzenia dla Pawełka na 3 miesiace icon_smile.gif Z małym opóźnieniem i ja stawiam soczek za 3 miesiące syneczka impreza.gif
Pawełek w 3 miesiace wszedł z płaczem tzn. jeszcze wczorajszy ranek był znośny ale po spacerku zaczął się okropny ryk. Podejrzewam, ze Pawła wszystko swędzi więc dlatego jest taki marudny 32.gif Co gorsze Oliwka też zaczeła sie integrować z młodszym bratem i w pewnym momencie jedno drugie nakrecało 43.gif A ja niewiedziałam które dziecko uspokajać wallbash.gif

Sylwia niestety przyczyna wysypki u Pawełka nie jest nam jeszcze znana icon_sad.gif Ciągle szukam metodą prób i błędów staram sie wykluczyć pokarmy które mogą go uczulać, zmieniam proszki do prania ale niestety nic nie działa icon_sad.gif Co jest dziwne zwykle wieczorem i z samego rana ma najgorszą wysypkę, w ciągu dnia jakby mu znikała 37.gif

Asteri u nas maluchy kąpią się ok 20 póżniej dostają mleczko i marsz do łóżka icon_smile.gif

Co do pieluch to my nosimy jeszcze 2 icon_smile.gif Pawełek z buźki jest pyza ale dupinkę ma chudą 29.gif

Co do zjazdu to wszystko zależy od terminu. Fajnie było by sie wybrać do Osiecka tyle tam czasu spędziłam w dzieciństwie 41.gif hehehe i wstyd by był gdybym nie podjechała bo mam ok 50km 08.gif

Jak zwykle przeleciałam po łepkach co pisałyście i nie jestem w stanie sobie przypomnieć co wiecej miałam napisać icon_sad.gif

Agga
asteri zlot jest pod koniec maja. To może w tym czasie przylecicie do Polski,bo mówiłaś że tęsknisz za rodzicami,więc przy okazji ich odwiedzisz 29.gif .
Rodzice na pewno się ucieszą,jak przylecisz z maju i sierpniu,więc przemyśl to dokladnie icon_wink.gif .

Co do kapania,to tak koło 19-20.
komunikacja
CYTAT(Hania-17 @ Thu, 10 Mar 2011 - 20:55) *
No i widze że niezły ubaw tym zdjęcio- filmikiem zrobiłam icon_biggrin.gif


A mi nie czyta jako filmiku,jak nacisnę 2 razy to tylko mi powieksza zresztą nie wiem które zdjęcie to film icon_sad.gif
Jesli można wstawić filmik to może i mi sie uda jak R gada z Mikim.Tylko nie wiem jak 32.gif

vabien jestem fanką Biedronki icon_wink.gif -oczywiście nie we wszystkim bo np od stycznia reklamuję nawilżacz powietrza,
który nie działał i do tej pory nie mogę się doczekać na jakis odzew choć powiedzieli,że do 21 dni roboczych mam czekać.
Hmmmm chyba siÄ™ jutro tam przejdÄ™ ale nie na zakupy 21.gif

Agga wiesz już kiedy ma być zlot bo wiesz,że ja chętna tylko w czerwcu mam chrzciny i mój brat jako ojciec chrzestny z Irlandii przyjedzie więc nie odwołam chrzcin.
syl_wia9 no te nie odpinane body się rozciągają masakrycznie nie raz,to pewnie dlatego,że się naciąga aby przez głowę weszło no i już tak materiał zostaje.
A te zapinane sa jakoś wyżej pod szyjką szyte.
Magnezja
Hmmm do Osiecka to ja mam jeszcze bliżej niż Burza icon_smile.gif Muszę pomyśleć jak to wykorzystać.
My się kąpiemy ok 20, tak z godzinę po jedzonku i zabawach. potem Kamil śpi, budzę go jeszcze koło północy na mleko i śpi tak do 6-7 rano.
Hania-17
A foye ktoras wybiera się na śląsk? Ją chętna na spotkanie.
sylwia ty jesteś chyba z gliwic. Może w środkowym punkcie się spotkamy przy lepszej pogodzie?

Ja dzieci kapie między 19 a 20. Dzieci same się już domagają kapieli. Mati niespokojny czeka na kąpiel a daria sama się rozbiera i pyta o której się kapiemy.
angielk
Kilka słów o zasypianiu dla Kasiuli i innych zainteresowanych icon_smile.gif

U nas ze spaniem generalnie to zaczęło się od totalnego chaosu, dziecko wiadomo nie miało pojęcia czy to noc czy dzień, niby spała dużo, ale jak się budziła to głownie w nocy. Nie wiedzieliśmy jak sprawić żeby nauczyć ją zasypiać. Godzinami na rękach i zazwyczaj nic to nie dawało (dobrze że lekka była icon_smile.gif teraz to olaboga!) Miałam w domu książkę Tracy Hogg (zaklinaczka dzieci) no i próbowaliśmy jej metody wprowadzić ze stałym rytmem dnia itp., to niestety nie wyszło. Nie podobały mi się bo jak dla mnie zbyt rygorystyczne (no ale nie o tym miałam)

Później wpadÅ‚a nam w rÄ™ce książka „uÅ›nij wreszcie”- no i nasze dziecko usnęło. Generalnie zasady sa proste – żadnego ulegania od dziÅ› zaczynamy i koniec. Im bardziej rodzice sa pewni tego co robiÄ… tym prÄ™dzej dziecko zaÅ‚apie i bÄ™dzie siÄ™ tez pewnie czuÅ‚o. Ważny jest staÅ‚y rytuaÅ‚ przed pójÅ›ciem spać żeby maluch wiedziaÅ‚ że zbliża siÄ™ ten moment. No i staÅ‚ość otoczenia – zawsze to samo )wÅ‚asne) łóżeczko, te same zabawki, ta sama pÅ‚yta z muzykÄ…, bajka na dobranoc, przytulania, caÅ‚owanie w czółko, smoczek… co tam to woli – dowolność jest icon_biggrin.gif (może być też rÄ™czniczek na twarzy icon_razz.gif) – zainteresowanych odsyÅ‚am do lektury icon_biggrin.gif

Przytoczę Wam tylko fragment z tej książki który bardzo lubię i jest niezwykle trafny:

CYTAT
[i]NiemowlÄ™ lub maÅ‚e dziecko może siÄ™ budzić 5-8 razy w ciÄ…gu nocy. Oczekuje wtedy, że znajdzie siÄ™ w takiej samej sytuacji, w jakiej znajdowaÅ‚o siÄ™ w chwili zasypiania i w jakiej czuÅ‚o siÄ™ bezpieczne. JeÅ›li zatem powiÄ…zaÅ‚o zasypianie ze spacerem w wózku, bÄ™dzie siÄ™ go domagać po przebudzeniu, jeÅ›li zasnęło ssÄ…c pierÅ›, bÄ™dzie jej szukać, kiedy otworzy oczy; jeÅ›li zasnęło trzymajÄ…c rÄ™kÄ™ taty, do niej bÄ™dzie tÄ™skniÅ‚ w Å›rodku nocy... A przecież nie spÄ™dzacie nocy spacerujÄ…c, karmiÄ…c dziecko czy trzymajÄ…c je za rÄ…czkÄ™. Jak myÅ›licie, jak siÄ™ poczuje nasz maÅ‚y JaÅ›, kiedy siÄ™ nagle przebudzi? BÄ™dzie przerażony! Co gorsza, nie zdoÅ‚a zasnąć, zanim nie powróci do wczeÅ›niejszej sytuacji, to jest zanim nie „odzyska” elementów zewnÄ™trznych zwiÄ…zanych ze snem.

Jeśli jeszcze nie wszystko jest dla was jasne, proponujemy mały eksperyment myślowy. Otóż, wyobraźcie sobie, że wieczorem kładziecie się do łóżka i zasypiacie. Po pewnym czasie, w chwili jednego z typowych nocnych przebudzeń, zdajecie sobie sprawę, że znajdujecie się na kanapie w drugim pokoju. Czy nie zerwalibyście się przerażeni? Czy, zaskoczeni, nie zadawalibyście sobie pytania, co się stało? Dokładnie to samo przytrafia się waszemu dziecku.
[/i]

Dlatego właśnie jak dziecko zaśnie na ręku to po odłożeniu do łóżeczka wybudza się np. po 15 min i płacze.

U nas daleko jeszcze do ideaÅ‚u bo Lusia czÄ™sto potrzebuje naszej obecnoÅ›ci do zaÅ›niÄ™cia (a wg tek książki ideaÅ‚em jest że dziecko zasypia absolutnie samo), ale i tak jestem szczęśliwa bo po kÄ…pieli (Asteri u nas ok. 20) koniecznie musi być cycuÅ› (nawet jak maÅ‚a nie jest gÅ‚odna to i tak siÄ™ domaga), potem odbijamy i idziemy do maÅ‚ego pokoju, Lusia lÄ…duje w swoim łóżeczku z żyrafÄ… i królikiem (którym czÄ™sto żali siÄ™ jak to jej źle icon_razz.gif) a któreÅ› z nas (zazwyczaj tata) bierze książeczkÄ™ i czyta krótkÄ… rymowanÄ… bajeczkÄ™. Potem buziak, miÅ‚ych snów i wychodzi zostawiajÄ…c Å›wiateÅ‚ko bardzo delikatne (chociaż to chyba nie powinno być). Bardzo czÄ™sto już nikt nie musi wracać do pokoju, sÅ‚yszymy jeszcze guganie, żale lub gÅ‚oÅ›ne cmokanie paluszków a potem bÅ‚ogÄ… ciszÄ™ icon_biggrin.gif No ale jak sÄ… te gorsze dni (zazwyczaj jak Lusia jest bardzo mocno zmÄ™czona) to popÅ‚akuje i wtedy trzeba wrócić do pokoju i podać smoczek, potem drugi raz i trzeci… czasem gÅ‚aszczemy po główce mówiÄ…c ciiiii ciiiiii i to pomaga. MaÅ‚a siÄ™ wycisza i zasypia. BywajÄ… i takie dni kiedy nie umie zasnąć i wpada w histeriÄ™. Wtedy bierzemy jÄ… na rÄ™ce, uspakajamy i kÅ‚adziemy znowu, jak siÄ™ wyciszy to super, a jak nie i znowu jest pÅ‚acz to znowu na rÄ…czki do chwili uspokojenia i do łóżeczka zanim zaÅ›nie (taka technika podnieÅ› i połóż czy jakoÅ› tak).

Męża musze pochwalić bo faktycznie bardzo się sprawdza w tym zadaniu mimo tego ze pracuje na zmiany po 12 h i często wraca do domu o 20 dopiero to i tak usypia Lusię. Ja to robię jak on idzie na nockę na 19.

Mam nadzieję ze nie zanudziłam ;P

Agga
Dziewczyny jakie macie łóżeczka? Drewniane czy turystyczne?

Muszę pilnie kupić łóżeczko,bo kołyska jest jeszcze dobra,ale Oliwier za dużo już się kręci i kombinuje. Chwyta się wszystkiego i chce siadać,więc nie jest już bezpieczna. Wprawdzie nie będzie aż tak wiele używane,bo i tak w nocy śpi ze mną,ale jednak w dzień go kładę.

Po panelach pełza i jeździ dupką jak ryba,więc kurz mi wymiata regularnie 04.gif .
angielk
Vabien po za szpitalnymi sczepiliśmy już dwa razy 5w1 + rotawirus i wzwB, ale Kamilka może mieć odroczone szczepienia tak samo jak Oliś.
oby szybko minęła gorączka &&&&&

Agga jak to jest z tym zlotem bo z tego co się orientuję to trzeba mieć odpowiednią ilość postów na ogólnych wątkach żeby pojechać no i zdążyć się zapisać bo liczba miejsc ograniczona????? Ja wiem że na pewno nie mam wystarczającej liczy postów bo piszę głownie tu i wcześniej na grudniówkach i na trudnych staraniach a reszta to tak sporadycznie.

co do łóżeczka to mamy tradycyjne szczebelkowe. turystyczne mamy u rodziców i powiem Ci że go nie lubię, niby stabilne ale jakos takie miękkie... od biedy może być, ale na co dzień wolę nasze domowe.
syl_wia9
Ja też mam w maju komunię .Fajnie by było na taki zlot się wybrac...ale Warszawa...kurcze daleko...a mój mąż napewno ze mna by nie pojechał 32.gif

Vabien trzymam kciuki za Kamilkę,abyście jednak mogły isc do domku przytul.gif

Ja kąpię Zuzie też tak ok.19,po 19 już jemy z cycka,a potem jeszcze cyckamy do uśnięcia i trwa to czasem do 20.30 ,zależy jaki ma humorek:)No i Zuzia również uwielbia kąpiel i juz wie,że po jest cycek bo zawsze tak samo się zachowuje.Cała aż się telepie do niego 04.gif ,głosy wydaje takie jakby się cieszyła-no nie wiem jak to opisac,ale jest boska przy tym...szkoda,że zawsze tak nie ma tylko na wieczór 29.gif .

Burza współczuję wysypki,najgorzej jak nie wiadomo od czego 21.gif .Ale jak ma na wieczór i rano to może to z pościeli,albo coś koło tego...no nie wiem tak tylko myślę icon_rolleyes.gif

Hania pewnie,że możemy się spotkac jak się cieplej zrobi,jeszcze Vabien jest z Tarnowskich Gór to tez blisko Gliwic.Jakby miała ochote??
syl_wia9
Aha,a Zuzię szczepiłam na żółtaczkę i 5w1.
angielk
Powiem Wam że ja ostatnio tez nie ogarniam co chciałam której napisać, jak czytam to mam milion myśli, a potem już mi się kręci... Zaczęłam już nawet robić tak że otwieram sobie WORDA i na bieżąco pisze to co chcę odpowiedzieć bo później to jestem w stanie tylko ze 2-3 posty ogarnąć ostatnie. 37.gif

Burza własnie Tobie chciałam napisac i zapomniałam ze my też szukamy przyczyny wysypki. Trochę produktów poodstawiałam, ale już sama nie wiem bo jak zaczęłam wprowadzać to nic nie uczula ;/
Lusia ma albo krostki albo zaczerwienione i szorstkie poliki. ehhh no najgorzej jak nie wiadomo o co chodzi icon_sad.gif

Agga a opowiedz dokładniej jak to Oli sam się obsługuje w nocy icon_smile.gif jestem strasznie ciekawa jak to wygląda?
Ja Lusię po 1 karmieniu ok 4-5 odkładam jeszcze do łóżeczka ale potem chce jesc juz co 2h więc jak o 6 karmię to już jej nie odkładam tylko na leżąco cyca wyciągam, potem o 8 i potem czasem i o 10 icon_biggrin.gif
Ja muszę spac w staniku, wkładki laktacyjne obowiązkowo bo jakąś nadprodukcję nocną mam i zawsze jest wszystko mokre. W dzień tak nie leci mocno ,ale w nocy masakra.

komunikacja
Na ogólnych watkach?-czyli na jakich?Mi Agga mówiła,że trzeba mieć chyba 500 postów ogólnie i być rok na forum Maluchy.Czy jakoś tak icon_neutral.gif

Co do WYSYPKI:
To Mikusiowi już praktycznie całkiem przeszło.
Dzisiaj mieliśmy iść do dermatologa bo przyjmuje 1 w tygodniu ale w zasadzie po co skoro juz tylko namiastki wysypki czy alergii ma(do tej pory nie ustalono).
Jeszcze ma ciut nóżki "chropowate" ale pomogło Oillan i tego się bede trzymać.
Dostawał wcześniej mleko na receptę wstrętne,którego nie chciał pic a jak już pił to mało i w rezultacie przez miesiąc przybrał jedynie 200gram.
Pediatra kazał znów wrócić do Bebiko bo skoro mleka zmienialiśmy na różne a wysypka nadal była-choć mniej nasilona,to może znów przytyje.
Wczesniej dostawał też maści,syropek na alergie i lipa nic nie pomagało.
Zaczęłam go kąpac w płynie Oillan 65% parafiny,smarować zwykłą oliwka Bambino i po 2 dniach wysypka znikneła praktycznie do zera.
A Bebiko znów wcina jak przysłowiowa "małpa kit" 01.gif i to po 100ml każdorazowo a tamtych wynalazków jedynie po 50-60 ml jadł.
komunikacja
nie wiem czy wyszło ale to filmik jest
https://img850.imageshack.us/i/u25.mp4/

Jakość ciut słaba jakość bo nagrywane aparatem i trochę ciemno w pokoju ale widać co najważniejsze-Rozmowę R z synkiem icon_biggrin.gif
angielk
LillAnn
jejkuuu ale fajnie gada icon_biggrin.gif super
my jakos nie możemy nagrać filmiku bo Luśka rozprasza sie przed kamerą icon_smile.gif zawsze skubana kontem oka wypatrzy że któreś z nas chwyta za aparat i z zaciekawieniem w milczeniu sie wpatruje zamiast gadać dalej.
Ależ to słodkie takie gaworzenie 06.gif

a co co uczulenia to super ze przechodzi i że ten Oilan zadziałał tak ładnie. My w sumie od urodzenia na emolientach i niczego innego nie stosowaliśmy. A tak z ciekawości to jakie kosmetyki miałas (co i jakiej firmy)?
komunikacja
CYTAT(angielk @ Fri, 11 Mar 2011 - 02:54) *
LillAnn
jejkuuu ale fajnie gada icon_biggrin.gif super
my jakos nie możemy nagrać filmiku bo Luśka rozprasza sie przed kamerą icon_smile.gif zawsze skubana kontem oka wypatrzy że któreś z nas chwyta za aparat i z zaciekawieniem w milczeniu sie wpatruje zamiast gadać dalej.
Ależ to słodkie takie gaworzenie 06.gif

a co co uczulenia to super ze przechodzi i że ten Oilan zadziałał tak ładnie. My w sumie od urodzenia na emolientach i niczego innego nie stosowaliśmy. A tak z ciekawości to jakie kosmetyki miałas (co i jakiej firmy)?

Stosowałam płyn do kąpieli Penaten(dostałam kilka takich niemieckich firm).A tak to jedynie mydełko Bambino zwykłe.Potem smarowałam go pachnacym balsamem Jonson&Jonson na noc ale własnie po nim momentalnie dostawał wysypki.Na spacer smaruje go kremem na mróz Babydream.Teraz emolient stosuję do kąpieli i oliwkę,mydełko to samo.
No i zaczne chyba stosowac jakiÅ› szamponik ale nie wiem jaki jest dobry icon_sad.gif
_Mała_Mi_
Ja na szybko.

Angielk, dzięki za info o włosach, bo trochę sie załamała, jak garściami je zaczęłam sobie wyciagac icon_sad.gif

Agga my mamy takie: https://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70116002 ono jest o tyle fajne, że potem sie zdejmuje przednią część i jest zwykłe łóżeczko, bez wyciągania szczebli icon_smile.gif myślę, że posłuży na kilka latek icon_smile.gif a potem można je zrobić na poziom wyższy i bez szczebelków stworzy ławę do siedzenia icon_smile.gif

Ok idę w teren icon_smile.gif))) dmucha dzisiaj u nas, że hej, nie wiem jak małą ubierać.. zupełnie icon_sad.gif
Agga
LillAnn i angielk wymaganą liczbę postów w poszczególnych podforach,trzeba mieć do podforum Sprzedam. Na zlot w ubiegłych latach była wymagana łączna liczba postów 500 i rok stażu na forum. Nie sądzę aby się w tym roku cos zminiło.Wy te kryteria spełniacie jak i większość grudniówek,więc spokojnie się załapiecie.
A dużo dziewczyn z wątków rówieśniczych się spotyka na zlocie,a nie tylko stały skład.Co do zapisów to musicie śledzić wątek zlotowy,ale od ubiegłego roku po walkach i bitce o miejsca 04.gif data i godzina wstawienia formularzy była podana kilka dni wcześniej. Tym sposobem zainteresowane osoby w danym dniu i podanej godzinie,czatowały na formularz i spokojnie go wypełniły. Myślę że w tym roku będzie podobnie,bo zainteresowanie jest duże.

A tu macie dokładny regulamin uczestnictwa w zeszłorocznym zlocie,więc myślę że w tym nic się nie zmieni.

Ola81
Hej dziewczynki.

My mamy zwykłe łóżeczko, ale Przemo wogóle w nim nie spi.. Małego kapię o 19 do 20:30 z reguły już śpi.

LillAnn super gada Mikołajek.

angielk Przemo wieczorem usypia przy cycu, odkladam go do łóżka i bez problemu śpi do godziny 2 w nocy. Na spacerze też ładnie śpi, i jak wrócimy do domu to go rozbieram, kładę na łóżku i harczy dalej. Najgorzej jest do południa.

dziewczynki któraś pisała o wysypce na twarzy. Przemo miał tez straszną , zaczęłam mu myć twarz Cetaphilem i odpukać twarzyczkę ma bardzo ładną.
Rafaela
Agga, moi rodzice przyjezdzaja do nas 20 kwietnia na chrzest i posiedza do 20 maja 06.gif A 22 maja, mamy slub u męża kuzynki aż na Rodos i posiedzimy tam do konca maja wiec nawet bym nie zdążyła 32.gif

To my najwczesniej kapiemy widzę, ale taki juz u nas rozkład dnia 06.gif Kapiel dwójki dzieci +karmienie to i tak godzina schodzi.Pózniej chwila na czytanie im bajek bo po karmieniu Wika juz czeka z bajkami i pyta sie ich która chcą bym im poczytała 04.gif Rozczula mnie ta sytuacja co wieczór i o 20.30 góra 21 juz w łózeczkach usypiają.Jeszcze Wiktoria ich ucałuje na dobranoc i kolej na jej kapiel i bajeczkę.A wy czytacie swoim dzieciom bajki na dobranoc?Domagaja sie tego starsze pociechy?

My mamy łózeczka drewniane okrągłe
Rafaela
mry, mnie tez bardzo wypadały włosy około 6 lat temu i stosowałam Priorin witaminy dostepne tylko w aptece takie zielone opakowanie.Tylko nie wiem czy u Was jest takie same

burza za 3 m-ce syneczka pijak.gif

teraz doczytałam ze kilka z Was tez kapie o 19 03.gif Ale ja i tak najwcześciej bo nasza 19 to wasza 18! 06.gif
4kasiula
Angielk dzięki kochana 06.gif fajnie masz bo połówek Ci pomaga mój owszem wykąpie, da butle jak trzeba, zabawi małą ale co do usypiania to nam się odmieniło na początku on miał do niej większą cierpliwość i ją lulał a teraz ja to robię nieraz w nocy mi pomoże bo jak mała płacze to w sumie i tak nie śpi bo to ten sam pokój więc wstaje mi pomóc! u nas nie ma możliwości żeby oliśka miała ciemno i cicho bo mamy jeden duży pokój 4w1 43.gif czyli kuchnię, salon, sypialnia i pokój dziecięcy 21.gif
dziś przed 10 np. Oliwka była tak zmęczona, leżała w wózku patrzyła na misie, trochę z nimi gadała i zasnęła sama, zdarza jej się tak i to nawet dość często, odkładam ją wykąpaną po jedzeniu i zasypia od razu, bywa też tak że wręcz nie chce być noszona i uspokaja się jak ją się odłoży, no ale niestety focha też potrafi walnąć 29.gif 04.gif
No i nie da rady zasypiać ciągle w tym samym otoczeniu bo my co drugi weekend jesteśmy u moich rodziców 29.gif no chyba że brałabym ze sobą jej łóżko 04.gif

Agga u mnie w sierpniu minie rok na forum 29.gif co do łóżeczka to mamy drewniane

LillAnn Twój filmik tak jak Hani obejrzę jak wrócę już do siebie do domku

my kąpiemy ok 20 później mleko i zazwyczaj mała pada sama 06.gif
Agga
CYTAT(angielk @ Fri, 11 Mar 2011 - 00:13) *
Agga a opowiedz dokładniej jak to Oli sam się obsługuje w nocy icon_smile.gif jestem strasznie ciekawa jak to wygląda?



U nas to wygląda tak,że wieczorem śpi w kołysce i ja czekam, aż się obudzi na karmienie koło 12 i już kładę się z nim spać. Nie to żebym specjalnie czekała,tylko mniej więcej o tej godzinie chodzę spać. Jak go karmię to już w swoim łóżku i zostaje w nim do rana. Karmię tylko z jednej piersi,więc spokojnie mogę spać w koszulce takiej co łatwo mu się dobrać icon_wink.gif .Czasem mnie zaleje trochę,ale nie jakoś tragicznie. On najczęściej lubi spać przytulony,a nawet jak się odsunie to łapkę lubi trzymać na piersi i głaskać. Gdy się w nocy przebudzi,to przeważnie jest tak blisko,że bez problemu sam sobie chwyci i ciągnie,a gdy jest dalej i zaczyna jęczeć to tylko mu nakieruję i on ciągnie,a ja śpię dalej icon_biggrin.gif . I gdybyś mnie zapytała ile razy on w nocy je,to nie jestem w stanie odpowiedzieć. Czasem mi się wydaje,że on tylko trzyma i cycuś robi za smoczka.Ale jak jest głodny,to czuje jak intensywnie ciągnie. Nie przeszkadza mi że śpimy razem,więc nie mam zamiaru póki co nic w tej kwestii zmieniać. Gdy przestane karmić i będzie przesypiać nocki,to będę kombinować jak go przestawić do łóżeczka. W najgorszym wypadku do trzech lat,zostało już tylko 2,5 roku 04.gif .

LillAnn ślicznie Mikołajek gaworzy. Ps.dostałaś wiadomość na gg?
Agga
CYTAT(asteri27 @ Fri, 11 Mar 2011 - 11:09) *
A wy czytacie swoim dzieciom bajki na dobranoc?Domagaja sie tego starsze pociechy?

My mamy łózeczka drewniane okrągłe



U nas obowiązkowo musi być bajka na dobranoc,bo inaczej Natalka nie uśnie. A powiedz czytasz jej bajki po Polsku czy Grecku?

I jak możesz pokaż jak wygląda takie okrągłe łóżeczko,bo mnie zaciekawiłaś.
magdosz
to łóżeczko to pewnie coś w tym stylu??
https://www.samosia.pl/pokaz/139471/okragle..._dla_niemowlaka

ja przed chwilą właśnie Marcela spać położyłam samego i usnął, dwa razy byłam w sypialni, co prawda, ale nie płakał, pewnie zaraz się obudzi bo po pół godz śpi
dopiero ok 13 zasypia na 1,5-2 godzinki..

ja to siÄ™ mam z tymi lekarzami..
informacja na tablicy, że dzisiaj od 13-15 dzieci zdrowe a okazuje się, że nie przyjmują dzisiaj zdrowych.. 21.gif
i znów tydzień do tyłu ze szczepieniami 37.gif

ja czytam Oliwii bajki na dobranoc..Małemu jeszcze nie.
on z resztą ok 19 się kąpie i po kąpieli cyc i przed 20 śpi, ale różnie w nocy wstaje
Rafaela
magdosz, identyczne brawo_bis.gif A kupując te wieksze to małe dostałam gratis 03.gif

Agga, kupuje tez polskie bajeczki w polskich ksiegarniach i co wieczór wybiera sobie w jakim jezyku bajke chce 04.gif Jesli polska to mama moze tylko poczytać a gdy ma ochote na grecka to wybiera sobie nas 04.gif
Agga
Znalazłam te łóżeczka,ale cena mnie zwaliła z nóg 37.gif .Zostanę chyba przy tradycyjnym,choć to mi sie podoba.
magdosz
fajne, ale w Polsce trudno je dostać. zacofani jesteśmy pod kątem takich cudeniek 06.gif
my mamy zwykłe drewexu jeszcze po Oliwce.

wiecie co mój Marcyś to jakis maniak telewizyjny rośnie 37.gif
wystarczy, że wejdziemy do pokoju, gdzie telewizor jest on od razu go szuka i oglądać chce...
przeważnie bajki tam lecą, wiadomo, kolorowo i mu się podoba, jednak ja staram się go odwracać, żeby nie patrzył, bo mi się wydaje, że chyba jednak za mały na takie rozrywki 04.gif

w ogóle to już chyba na "kolorowo" dobrze widzi, bo jak wchodzimy do Oliwki pokoju, gdzie te kwiaty kolorowe na ścianach, to on od razu uśmiechnięty i głową kręci jak surykatka 06.gif
Rafaela
CYTAT(Agga @ Fri, 11 Mar 2011 - 12:03) *
Znalazłam te łóżeczka,ale cena mnie zwaliła z nóg 37.gif .Zostanę chyba przy tradycyjnym,choć to mi sie podoba.


Agga ale to łózeczko jest do 7 r.ż i cena ktora znalazlas to jaka jest?I czy tylko na duze łółżeczko czy też na kołyske?Bo u nas w zestawie jest razem

Widziałam twój link i jest cena i na samo łózeczko i na łóżeczko z kołyską.Gdy my kupywalismy 2 łózeczka to kołyski dostalismy gratis.Pozniej robi sie z nich łózko od 3-4 latek
_Mała_Mi_
Hejka, wróciłyśmy. Byłyśmy z Maluszką w szkole mojej, bo musiałam odebrać korale od koleżanki i nie wyszła na jedną przerwę, więc musiałam poczekać 45 min na następną. Jeny te baby niektóre na mnie jak na wyrodną matkę patrzyły, że z takim maleństwem ... jakbym krzywdę robiła icon_smile.gif i się pytały czy się nie boję, bo ludzie kiachją tu i kaszlą. Kurcze jak wszędzie! Ja jestem zdania, że dziecko musi mieć kontakt z ludźmi, no chyba, że byłaby osłabiona po chorobie czy coś to wiadomo. Ale mam całkiem zdrowe dziecko i nie zamierzam robic z niego kaleki. Przecież z mniejszymi Maluchami chodzi sie do kawiarenek itd.. moja koleżanka z 2tygodniową córka juz latała na kawkę po spacerze. Zaczęłam się zastanawiać czy dobrze robię, ale chyba tak??? W końcu mała ma odporność ode mnie, mleko z cyca... i trzeba nauczyć organizm tej odporności. Wiadomo, że nie pójdę z nią do przychodni do chorych, bo to byłoby nieodpowiedzialne, czy do dzieci do szkoły albo do przedszkola, te najmłodsze najbardziej przenoszą. Ale na godzinkę wśród ludzi? jenki, chyba jej nie krzywdzę...a poczułam się jak zbrodniarz jakiś icon_sad.gif zapewne opinie odpowiednie poszły po moim wyjściu. Trochę się tym przejełam.
_Mała_Mi_
Magdosz, Helenka tez telemainia, dzieciaki napewno kolorami widzą, bo Mala reaguje na pomarańcze, różowe itd icon_smile.gif żywe kolory sa na topie i kontrasty duze. Mała się jara do reklam, szczególnie jak są skierowane do dzieci i mają dzieciowa muzykę, to wpatrzona jak w obrazek icon_smile.gifi jak w komputerze przeiwjają się kolorowe obrazki to też lubi. Tez stara się odwracać jej uwagę, bo to napewno troche za wcześnie icon_smile.gif
Rafaela
mry, jestes super mamą i nie słuchaj innych!Helenka ma juz 3 m-ce wiec ile masz z nia w domu siedzieć.Trzeba cieszyc sie zyciem razem z malenstwem a nie siedziec w domu i dmuchać i chuchac i zamartwiac sie icon_smile.gif Zobacz my juz po lotniskach latali ze swoimi i nic im nie jest i też chodzimy do kina kawiarni i tu w Grecji to naturalna rzecz i nie budzi sensacji.Dzisiaj pojechałam z blizniakami do centrum aten do jednego domu handlowego i wszystcy usmiechali sie do nas i zaczepiali i zadnych kasliwych uwag nie słyszałam icon_smile.gif Mogłam je zostawic z dziadkami ale nie chce wiecznie w domu ich ukrywać ale pokazać światu moje perły 02.gif .I nie przejmuj sie w ogóle tylko rób na co macie ochote.
_Mała_Mi_
Asteri, dzięki icon_smile.gif no właśnie.. jak do centrum handlowego to ok, a one szkołe widzą jako siedlisko złaaaa icon_smile.gif e tam... nie bede trzymała dziecka w szklanej kuli, uważam że to właśnie jest głupota. Jak nie ma przeciwwskazań.
Agga
mry ja leciałam z niespełna 2 miesięcznym Olisiem samolotem,a chciałam Ci tylko przypomnieć że urodził się w 30 tygodniu. Więc ja to dopiero jestem nieodpowiedzialna,aby takiego małego wcześniaka po lotniskach ciągać icon_wink.gif .Nie słuchaj innych i nie trzymaj Helenki pod kloszem.
_Mała_Mi_
Agga, jak pisałam do Asteri to właśnie przypomniałam sobie Ciebie. Macie rację. Ale te baby mnie wściekły icon_sad.gif kichanie i prychanie... phiii... kicham na to icon_smile.gif
komunikacja
Moje dziecko spi już 2 i pół godziny jupiii.
Pewnie zaraz się obudzi bo to napisałam-zawsze tak jest.Ale miałam przynajmniej czas dla siebie.
magdosz
a mój cudak już drugi raz zasnął sam w łóżeczku icon_smile.gif

my jutro jedziemy znów na wieś, na stypę tym razem, bo tam jest taki zwyczaj, że się organizuje różaniec w 30 dzień śmierci i potem ta stypa, no więc jedziemy..
pojechalibyśmy dzisiaj, ale P ma na noc do roboty :/

wracamy w poniedziałek, ale na pewno się odezwę..

dziwna ta pogoda dzisiaj, ni to słońce ni to chmury ni to deszcz.... tylko wiatr jest nieobliczalny....
9 stopni a zimno jak nie wiem co, więc nie wychodzę..

wczoraj byłam z dzieciakami na urodzinach kolegi Oliwki w takiej sali zabaw.
Marcel na początku beczał, bo dużo ludzi i głośno dosyć (ten dmuchany zamek tyle szumu robi 21.gif ), ale potem to już się rozglądał i cieszył i nawet zasnął na godzinkę 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.