To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyciskarka do soków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5
Lawakracja
Ale dziewczyny rozpisałyście się icon_smile.gif sporo naczytałam się icon_smile.gif Generalnie jesteśmy z mężem zdecydowani na wyciskarkę ale nadal nurtuje nas pytanie - którą? icon_smile.gif

Mąż podrzucił mi linka do sklepu, którego znalazł buszując w necie - [edit: moderacja] ale tam są jakieś poziome, pionowe, jedno i dwu ślimakowe icon_smile.gif doradzicie z własnego doświadczenia na co konkretnie zwracać uwagę? (jedne co wiem to gwarancja na części bo lubią się czasami psuć icon_sad.gif ).

Najbardziej zależało by mi na wyciskaniu soków z warzyw i ziół icon_smile.gif a dla moich dzieciaczków z owoców naturalnie icon_smile.gif
Ludek
A cytrusy wrzucacie ze skórką, czy bez? A jeśli z to sok zawiera goryczkę?
Nie wypije soku nawet z odrobina gryczki. Nawet głąbki, twarde części z liści sałaty wykrajam.
Marakaska
Ja wrzucam cytrusy ze skórką, bo są najzdrowsze, ale rzeczywiście, niektóre nadają gorycz. Zależy co dorzucisz jeszcze do machiny. Ja mieszam z warzywami i jest ok.

Lekarka poleciła dla mojej chrześnicy robić właśnie gęste soczki warzywne, bo to niejadek straszny. Czytałam o tym sporo, jest dużo opracować o nawet! diecie wagańskiej dla maluszków, ciekawi mnie ten temat. Jest taka strona, terapia sokami, nie są po prostu dystrybutorem, a prowadzą centrum porad zdrowotnych. Od nich mam kilka naprawde fajnych książek, więc jeśli któraś nie ma pomysłu, to odsyłam do nich. Bardzo miła pani nam doradzała, pomocna i cierpliwa. Prawie każdy poziom cenowy była w stanie przerobić na porządną wyciskarkę. No i oni zdrowotnie podchodzą, ich wyciskarki mają atesty BPA free, nie to co ta padaka w sklepach agd... Ostatecznie nasza wielka rodzina wybrała Huroma, ma tyle modeli, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Pogoda
Nie odważyłabym się robić soku z cytrusami w skórkach. No, chyba, że macie swoje cytrusy, domowe, ogródkowe. BO jeśli sklepowe z importu to nigdy w życiu bym nie ryzykowała.
Kaaaaaczuszka
Ja również odradzałabym wyciskanie cytrusów ze skórkami - w instrukcjach wszystkich wyciskarek jest zalecenie, by owoce obierać. Niezdecydowanym polecam [edit: moderacja] - ja mam tego drugiej generacji. Zarówno klarowne czyste soki, jak i przeciery dla malucha wychodzą boskie!! Z minusów - trochę więcej kosztują, jednak my postrzegamy zakup urządzenia jako inwestycję w zdrowie.
Marakaska
Ja akurat mam jonizator wody i porządnie myję wszystko w wodzie kwaśnej i zasadowej, zeby cały syf usunąć icon_smile.gif te huromy drugiej generacji coś bardzo ciekawe, szczególnie jak komuś zależy na stali nierdzewnej w urządzeniu icon_smile.gif ale jak mówię: najwazniejsze, żeby miało atesty, że są BPA free i każdy znajdzie coś we własnym przedziale cenowym.

Aha, ostatnio widziałam na jakimś wp czy innej interii dyskusję o wyciskarkach. Jeśli wam zależy na zdrowiu (każdej mamie zależy), to nie kupujcie philipsów, zelmerów czy innych marek, które robią wszystko jak leci. Lepiej kupić sprawdzonego producenta samych wyciskarek.
Ludek
Ale to znaczy, że te Philipsy, Zelmery itp. robią niezdrowe soki?
joawoj
,
andrutka
Ja też mam Huroma, ale drugiej generacji. Podobno zostawia dużo mniej pulpy w porównaniu do starszych modeli. Troszkę droższy, ale kupiony w outlecie więc i tak przyoszczędziłam icon_smile.gif
tomunia
No ja akurat zamawiałam nowy Hurom ( konkretnie na sokowo.pl ) ale jestem zadowolona. Zauwazyłam,ze różnica w cenie nie różni się praktycznie biorąc pod uwagę sklep jak i outlet tak więc postanowiłam nie oszczędzac na tych kilkudziesięciu złotych.
Naprawdę fajny sprzęt, długo się nad nim zastanawiałam ale obecnie widzę,że było warto. Mam porównanie z poprzednią wyciskarką z jakiej korzystałam i powiem Wam,że niebo i ziemia. Hurom jest bardzo porządny, dość ciężki ale solidnie stoi na szafce. Bardzo wydajny ponieważ powstaje z niego ponad 30% soku więcej niż z innych wyciskarek. Warto jest zainwestować.
Ludek
Wczoraj w centrum handlowym reklamowała się firma Hurom.
Pani wycisnęła sok z jednego jabłka z listkiem mięty, wyszło ponad 200 ml i z pomarańczy wyszło ponad 250 ml.
Smak super. Wytłoczyn z jabłka została łyżeczka do herbaty.

Na szczęście byłam z TZ, a że już wcześniej marudziłam, żebyśmy kupili, to decyzja już właściwie zapładła. Kupujemy wyciskarkę icon_smile.gif

No, ale teraz to dopiero mamy problem. JakÄ…?
Pani wyciskała wyciskarką 2 generacji taką za ok. 2500 zł, są też za ok. 1300,00 zł, więc różnica w cenie spora.

Kolejny zgryz. Pionowa, czy pozioma. Poziome mają więcej dodatkowych funkcji. Najbardziej zaciekawiło mnie przygotowywanie lodów. Ktoś korzysta z tej funkcji?

Czym kierowałyście się wybierając wyciskarkę? Nie jest to tani zakup i nie chciałbym żałować wydanych pieniędzy.

rysa154
Mam kuvingsa BM,robimy sorbety,koktajle...,wyciskarka pracuje kilka razy na dzień.
dla mnie ważne było to żeby mieć jak najmniej roboty z przygotowaniem owoców czy warzyw.

Ja bym brała nowsza.
Ludek
rysa dzięki.

Juz prawie zdecydowałam się na huroma 2G. Ma od razu w komplecie 2 sitka, za które w przypadku kuvingsa BM trzeba dopłacic 190,00 zł.

Muszę jeszcze sprawdzić jak to jest z lodami, bo tą funkcję chce koniecznie moje dziecko icon_smile.gif

Żadna z tych wyciskarek nie ma funkcji "Homogenizacja" (mielenia surowca bez oddzielania soku= mus) , ale mają funkcję "Gęste soki/koktajle".
Czy ta funkcja pozwala na zrobienie np. zupy krem? Czy np. a'la Gerbeka z owoców?
Marta M
ma któraś z Was wyciskarkę Sana?
rysa154
ja nie dokupowalam tych dodatkowych sitek,były w komplecie.kupowalam na prezentacji,było taniej niż w necie.

lody robimy też,mniam.
Ludek
CYTAT(rysa154 @ Mon, 16 Feb 2015 - 22:04) *
ja nie dokupowalam tych dodatkowych sitek,były w komplecie.kupowalam na prezentacji,było taniej niż w necie.

lody robimy też,mniam.

A którego sitka używasz do lodów?
Ludek
Kupiliśmy Hurom HG 2G. Wczoraj wycisnęliśmy pierwszy sok z jabłek i pomarańczy

Z 800g całych jabłek wyszło 500 ml soku. Sok bardzo smaczny, ale nie super klarowny. Konsystencję mozna porównać do soku z karony z cząseczkami owoców/miąszem.

Z 3 pomarańczy, w tym 2 lekko przeleżałe icon_smile.gif wyszło wyszło 600 ml soku, klarowny.
andrutka
CYTAT(tomunia @ Wed, 28 Jan 2015 - 11:12) *
No ja akurat zamawiałam nowy Hurom

Mój Hurom mimo, że jest z outletu odeo24 to jest to zupełnie nowy sprzęt z gwarancją etc.
andrutka
CYTAT(Ludek @ Fri, 20 Feb 2015 - 09:54) *
Sok bardzo smaczny, ale nie super klarowny. Konsystencję mozna porównać do soku z karony z cząseczkami owoców/miąszem.

Pamiętaj, że wyciskarka miażdży owoce i taki efekt własnie może być!
Melena
A co jest Waszym zdaniem lepsze? Kuvings czy Hurom?
Serida
ja mam tego huroma: https://www.odeo24.pl/product-pol-2477-Wyci...ewna-inox-.html
jest suuuper
Ludek piszesz o nieklarownym soku - ale to właśnie urok wyciskarek - masz więcej witaminek dzięki temu icon_smile.gif
andrutka
CYTAT(Melena @ Tue, 28 Apr 2015 - 16:37) *
A co jest Waszym zdaniem lepsze? Kuvings czy Hurom?

Ja mam Huroma i będę go polecać, bo nie mam żadnych problemów z tym urządzeniem. Soki robię prawie codziennie i nie ma żadnych awarii, urządzenie jest ciche, dobre się myje.
CYTAT(Serida @ Tue, 28 Apr 2015 - 18:47) *

Mój model!
basia29
[edit: moderacja]
Majka35
Jestem zainteresowana zakupem wyciskarki robot coupe 2000 , jest dość droga, ale podobno warta swojej ceny. Czy ktoś posiada taką w domu ?
Marta S
To co ja mogę doradzić z mojego doświadczenia użytkowania wyciskarek to bardziej pionowa. Szwagierka ma poziomą i raz korzystała z tych dodatków, bo kto teraz robi makarony, czy będzie Ci się chciało brudzić całą wyciskarkę do zmielenia kilku ziaren. Ja mam pionowa Kuvingsa B6000 bardzo mi się podoba i nie musze nic dopychać, rozdrabniać, dla mnie rewelacja. A dodatkowo jeszcze często korzystam z robienia na sicie o grubych oczkach podstawy do zup kremów, no i latem sorbety to podstawa :)Ale jak chcesz robic tylko soki to nie ma sensu wydawać pieniędzy icon_smile.gif Ja swoją kupiłam w sklepie stacjonarnym, wydaje mi się że to był dobry pomysł niż kupowanie przez internet bo jednak dobrze posłuchać fachowej porady
malwina83
Kupiłam wyciskarkę wolnoobrotową firmy Hurom (https://www.redcoon.pl/c08070403-Sokowir%C3%B3wki) miesiąc temu. Cena jest odstraszająca bo to koszt ok 1500 złotych gdzie lepsza sokowirówka kosztuje 300. Soki z takiej wyciskarki mają zdecydowanie lepszy smak i potrzebujemy mniej owoców do wyciśnięcia soku bo mniej owocu się marnuje. Sok jest dokładnie wyciskany. Mąż trochę na początku się burzył, że kupiłam taki drogi sprzęt. Teraz codziennie rano pijemy soki świeżo wyciskane i już zmienił zdanie
slavoy23
Witam,
Chcę się również podzielić doświadczeniami odnośnie wyciskarki Kuvings. Ja zapłaciłem 1850 PLN, soki faktycznie wychodzą pyszne, dużym plusem jest otwór przez który można wrzucać całe marchewki i małe jabłka, duże trzeba jednak kroić. Mój ulubiony sok to: seler naciowy, limonka, szpinak, jabłko, marchewka. W porównaniu ze zwykłą sokowirówką, szybką się ją myje i cicho pracuje. A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu, wczoraj podczas robienia soku, wyciskarka po prostu przestała działać, pracowała jakieś 25 minut, wyłączyłem ją po wyciskaniu i już nie dała się uruchomić. Z wewnątrz czuć trochę jakby przypaloną izolację, czyżby padł silnik? Wiem, że nie wolno przekraczać 30 minut ciągłej pracy i tego przestrzegam, mimo to sprzęt się zepsuł po 10 użyciu!:( Jest na gwarancji, teraz zobaczymy co powie producent Kuvings i co warta jest ta 10 letnia gwarancja.
Pozdrawiam
slavoy23
Witam,
Wyciskarka zaczęła działać ponownie bez serwisu się obyło, może ma zabezpieczenie przed przegrzaniem silnika, nie wiem , ale teraz uważam żeby jej zbytnio nie obciążać, robię przerwę po okolo 20 min. ciągłej pracy.
pozdrawiam
misialisia
hej dziewczyny. a może poleciłybyście mi jakąś dobrą wyciskarkę? jakiś czas temu powiększyła mi się rodzina i zastanawiam się czy aby nie było lepiej dla malucha żeby pił takie robione soczki a nie kupne ze sklepu...
Pearla
No to zależy do jakiej kwoty byś mogła się skusić. Równie dobrze mogę ci poradzić "bierz najdroższą" icon_razz.gif
misialisia
No chyba tak jak pisali wcześniej około 1500 max 1800... chyba że są jakieś dobre a tańsze? ja się nie znam... w ogóle dla czego wyciskarka jest lepsza od sokowirówki? bo jakoś tego nie łapię... to nie jest to samo?
Michalinkaskoniecznaa
Ja mam wyciskarke Hurom HG2 bardzo dobrze się sprawdza do wszystkich soków, tylko na marchewce trzeba często wciskać wsteczny, czy też tak macie?
Pearla
Ja mam podobny model. Może za duże te marchewki próbujesz wbijać do środka? Ja jak są za długie kroję je na pół żeby mi się nie zakleszczyło i działa wszystko bez zarzutu icon_smile.gif
Ludek
Też mam Huroma i też analogiczny problem.
Kombinuję z różnymi wielkościami, a i tak się zacina.
Podobnie jest z burakami.

Patrząc z perspektywy czasu (prawie rok) drugi raz nie wydałabym 2500 zł na takie urządzenie.

PraktycznyTata
Narobiłem sobie przez ten temat ochoty na porobienie soków. Jak to w połowie domów, w kontach gdzieś tam stoi mało albo w ogóle nieużywany robot kuchenny czy właśnie wyciskarka.

Czas odkurzyć sprzęt, zakupić na bazarku(nie mylić z ryneczkiem Lidla) jakieś owoce i do dzieła.
Pearla
CYTAT(Ludek @ Wed, 13 Jan 2016 - 13:54) *
Też mam Huroma i też analogiczny problem.
Kombinuję z różnymi wielkościami, a i tak się zacina.
Podobnie jest z burakami.

Patrząc z perspektywy czasu (prawie rok) drugi raz nie wydałabym 2500 zł na takie urządzenie.


A jaki to jest model? Może masz coś z 1 generacji? To bym się nie zdziwiła że szwankuje. Hurom jest jednym z najstarszych producentów na rynku. Ja mam 2 gen i nie miewam takich problemów. Może jakaś wada fabryczna? Co ci się dzieje? U mnie to jedynie jak się przytnie to problem polega na tym że owoc się przyklinuje delikatnie ale to syarczy włączyć i wyłączyć albo lekko popchnąć popychaczką i dalej działa normalnie.

Praktyczny Tato tak trzymaj icon_wink.gif
misialisia
Hmm... a skąd w ogóle brać takie rzeczy? Macie jakieś strony ze sprawdzonych sklepów?
Ludek
CYTAT(Pearla @ Thu, 14 Jan 2016 - 15:22) *
A jaki to jest model? Może masz coś z 1 generacji? To bym się nie zdziwiła że szwankuje. Hurom jest jednym z najstarszych producentów na rynku. Ja mam 2 gen i nie miewam takich problemów. Może jakaś wada fabryczna? Co ci się dzieje? U mnie to jedynie jak się przytnie to problem polega na tym że owoc się przyklinuje delikatnie ale to syarczy włączyć i wyłączyć albo lekko popchnąć popychaczką i dalej działa normalnie.

Praktyczny Tato tak trzymaj icon_wink.gif


Mam HG 2G PREMIUM. Marchewki, buraki itp. muszę pokroić naprawdę drobno, żeby się nie przycinało.
Pearla
A jakie te warzywa wrzucałeś? Jak są jakieś stare i zmiękłe albo przymrożone i twarde to ci się każda wyciskarka zatnie. Użyj wstecznego i powinno ruszyć. icon_smile.gif

Misia wejdź sobie na przykład na https://sklep.puregreen.pl/ tam masz zdrową żywność itp i do tego spory wybór. Ja właśnie stamtąd kupowałam swoją.
misialisia
Fajny ten sklep. Ale dużo mają tych wyciskarek. Zastanowię się jeszcze i może coś sobie wybiorę. Dzięki wam za podpowiedzi.
Remineska
Kiedyś w sklepie agd pracownik powiedział mi, że najlepsze wyciskarki do soków są wolnoobrotowe. Ma to duże znaczenie dla temperatury w jakiej robimy soki icon_smile.gif Zasugerowałam się tym i w telezakupach Mango znalazłam fajną wyciskarkę. Nazywa się to Life Juicer i odkąd u nas jest moje dzieciaki polubiły bardzo świeżo wyciskane soki z owoców i warzyw. W resztkach, które wypadają osobnym kranikiem nie ma grama soku.
Szapi
Kurcze, planuję sobie kupić taką wyciskarkę wolnoobrotową już kilka lat, ale jakoś ciągle są ważniejsze wydatki. Chyba z okazji wiosny i tego, że warto zadbać o figurę, zaszaleję icon_biggrin.gif
nana_80_80
CYTAT(Remineska @ Thu, 28 Jan 2016 - 13:10) *
Kiedyś w sklepie agd pracownik powiedział mi, że najlepsze wyciskarki do soków są wolnoobrotowe. Ma to duże znaczenie dla temperatury w jakiej robimy soki icon_smile.gif

to ma az takie znaczenie ? temperatura ?
to jakie wolnoobrotowe wyciskarki można polecić ?
Marta S
Ja polecam udać się do salonu stacjonarnego gdzie maja takie wyciskarki. Zawsze inaczej to wszystko wygląda na zdjęciu niż w rzeczywistości. A dodatkowo jeszcze możesz na miejscu się dopytać i zobaczyć to swoim okiem jak ona dział icon_smile.gif ja patrzyłam długo na internecie i potem taka "wyszkolona" icon_smile.gif poszłam do sklepu icon_smile.gif
nana_80_80
a jaka marka ? wolnoobrotowa Muke ?
Marta S
ja polecam pod dzieci to jednak Huroma 2G, daje bardziej klarowne soki niż Kuvings
nana_80_80
ale Muke 2G jest tansze i od hurona i od kuvingsa
nie jest lepsza, co ?
misialisia
CYTAT(nana_80_80 @ Mon, 15 Feb 2016 - 23:26) *
to ma az takie znaczenie ? temperatura ?
to jakie wolnoobrotowe wyciskarki można polecić ?


temperatura zdecydowanie ma znaczenie, im bardziej podgrzewasz i poddajesz obróbce ten sok to ucieka z niego więcej mkroelementów i witamin i jest mniej przydatny icon_wink.gif Ja w końcu zainwestowałam w Huroma ale uwaga bo bym się prawie nacieła na sprzedawcę na allegro, wyobraźcie sobie że koleżanka kupiła myślała że to oryginal bo toćka w toćkę a to PODRÓBKA! Fakt wizualnie identyko no ale jak się potem okazało środek już się tak super nie prezentował...
nana_80_80
dlatego ja nie kupuje na alledrogo, raz że częśto już nie jest taniej niż w sklepach online, a dwa co sklep to sklep, ma siedzibe, KRS, opinie, i wiadomo do kogo się zwrócić
a hurom jest droższy już od muke, warto było ?


CYTAT(misialisia @ Tue, 26 Apr 2016 - 14:57) *
temperatura zdecydowanie ma znaczenie, im bardziej podgrzewasz i poddajesz obróbce ten sok to ucieka z niego więcej mkroelementów i witamin i jest mniej przydatny icon_wink.gif

to już faktycznie zdażyłam przeczytać, temperatura zabija witaminy, tak samo jak miodu nie zalewa się wrzątkiem bo wszystko co dobre z niego ucieka, a przy slow juicer wyczytałam że praktycznie temperatura wyciskania soku nie różni się od tej w pomieszczeniu, więc wszystko co dobre zostaje
Marta S
U mnie znajoma teraz kupiła jakiś nowy z dużym wlotem o pamiętliwej nazwie Zebra icon_razz.gif Mówi że zadowolona jest i że soki tez bardziej klarowne.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.