To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

wyciskarka do soków

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5
wiesiołek
Wpłaciłam zaliczkę i mam jeszcze sześć dni na ewentualne wycofanie się. Podpisałam pod wpływme impulsu, czego zwykle nie robie, ale od dłuższego czasu nosiłam się z myślą o zakupie wyciskarki.
Niestety w dniu podpisania miałam awarię netu i nie mogłam sprawdzić opinii użytkowników. Teraz przeglądając sieć mam mętlik- bardzo mało informacji o Kuvingsie, sporo sprzecznych na temat innych wyciskarek. Może macie jakieś doświadczenia? Dopłacić reszte ? Wycofać się , kupić coś innego?

Dodam ,ze lubię mieć dobrą rzecz jeśli czekam na nią dlugo i drogo płace. Majatek zapłaciłam kiedyś za Thermomix i nie załuję, bo to urządzenie perfekcyjne; sporo za Roombe i też nie żałuję, choć wady posiada i majątku warta nie jest. Czy Kuvings będzie jak Thermomix czy jak Roomba- macie jakieś doświadczenia?

Uzywanych nikt nie sprzedaje , a chętnie poszłabym w tym kierunku (ostatnio jestem fanką tablica.pl icon_wink.gif
anetadr
My używamy od ponad roku zelmerowskiego juice maker i jestem nieodmiennie nim zachwycona.

Aneta
wiesiołek
No i stało się. niestety nie miałam czasu na przeszukiwanie neta w ciagu 10 dni od podpisania umowy, potem poczytałam torchę opinii i gdybym dziś miała podjąc decyzję to nie kupiłabym Kvingsa za taką cenę.
Aneta, dzięk iza odzew ,ale to było za malo , aby wypowiadać umowę icon_wink.gif, tak więc wczoraj Kuvings do mnie dotarł.

Dzis kupiłabym najtańszy model wyciskarki Hurom o jakies 300-500 zł taniej. Za Kuvingsa zapłaciłam 1500zł, a Hurom za 1200zł jest nie gorszy, a zdaniem użytkowników porównywalny lub lepszy.
Są też wyciskarki w granicach 300-600zł , do których zalicza się Zelmer , Sapfir i jeszce parę innych. Użytkownicy też zwykle bardzo zadowoleni, choć te tańsze wyciskarki nie mają 10 letnie gwarancji ani sitka z Ultemu.

Pisze na gorąco, bo wyciskarkę mam od doby i "szaleję " z sokami, co mi poprawia humor nieco zpsuty przepłaceniem.
Ale jakby nie było w porównaniu z sokowirówkami.. no nie ma porównania. Wyciskarki rządzą. Efekt, smak ,konsystencja - rewelacja. Wczoraj zrobiłam sobie sok z buraka, jabłka, liści kapusty,czosnku i marchewi, potem z jabłka ,melona i kiwi, dziś na śniadanie był z natki pietruszki i cytryny

Ściagnęłam z sieci trochę przepisów na soki z wyciskarki. Zaraz zamieszczę je na mniam mniam- dla innych zainteresowanym.
Pogoda
Ja po dłuuugich poszukiwaniach, przeglądaniu for, blogów, opinii użytkowników zdecydowałam się na początek wypróbować najtańszą opcję na rynku - wyciskarkę marki Sapir, za 400 zł. Testowałam też Zelmera za ok. 700 u znajomej i taką na "H", za 1200 zł... (jak sobie przypomnę nazwę firmy to uzupełnię).

Teraz wiem, że kupując Sapira podjęłam dobrą decyzję - jest tani i jest wart swojej ceny, chociaż Jego wygląd to duży minus... W każdym razie liczę się z tym, że wytrzyma rok czy dwa i będę go musiała wymienić. Ale już sobie zaczęłam odkładać kasę na następną wyciskarkę, bo kolejna, którą kupię to będzie taka za 2 - 3 tysiące.
Dlaczego?
Bo Sapir spełnia wszystkie swoje funkcje, ma takie same wady i zalety jak Zelmer i ta druga wyciskarka za 1200 i podejrzewam, że trwałość będzie podobna.
Natomiast od kolejnej wyciskarki będę oczekiwać, że będzie miała na tyle mocny silnik, że będę do niej mogła wkładać marchewki w całości a nie kroić w bloczki 1 cm x 1 cm... I że z jabłek nie będzie robić 80% Musu i 20% soku, ale jednak więcej soku icon_wink.gif .... (chociaż mus jabłkowy z wyciskarki jest.... OBŁĘDNY!!!!!). Znalazłam już kilka "wyższych modeli" wyciskarek, które te wymogi spełniają, a poza tym są ŁADNE ...

Tak więc - na początek polecam Sapira... Nie widzę różnicy między nim a Zelmerem (oczywiście oprócz wyraźnej różnicy w designie na korzyść Zelmera), ale Zelmer jest też 2 razy droższy...

Natomiast jak już kupować droższą, to dla mnie 1,5 tysiąca czy 3 tysiące... Wolałabym trochę dłużej zbierać i Wzięłabym już taką na prawdę SOLIDNĄ, mocną i "wszystkożerną".
wiesiołek
Zaraz zaraz, te po 1200-1600 są wszystkożerne - w każdym razie mój Kuvings jest, marchew wrzucam w całości, jabłka kroje na ćwiartki, nie obieram, nie usuwam gniazd. Liście wyciska super- sprawdzałam na szpinaku, pietruszce i kapuście.
wiesiołek
Zaraz zaraz, te po 1200-1600 są wszystkożerne - w każdym razie mój Kuvings jest, marchew wrzucam w całości, jabłka kroje na ćwiartki, nie obieram, nie usuwam gniazd. Liście wyciska super- sprawdzałam na szpinaku, pietruszce i kapuście.
Tuni
No dobra, to oświećcie mnie proszę jaka jest różnica miedzy sokowirówką a wyciskarką? Technicznie inaczej ten sok powstaje? Lepszy jest?
amania
A jak z myciem waszych urządzeń? Czy jest mocno upier.dliwe? Czy elementy nadają się do zmywarki?
Pogoda
wiesiołek - O, widzisz... A mnie mówili, że te z półki cenowej 1200-1700 to delikatne i marchewki w całości też nie łykną... Ale skoro jest tak jak mówisz, to sobie chyba strzelę na najbliższe święta ;-P.

Amania - mycie nie jest kłopotliwe. Generalnie wszystko płuczę tuż po użyciu pod bieżącą wodą, raz na jakieś 4-5 dni dodatkowo przemywam płynem do naczyń. Do zmywarki wrzucam tylko pojemniki na sok i odpady.

Tuni - z tego, co się naczytałam, to są dwie zasadnicze różnice przemawiające na korzyść wyciskarki i jedna na korzyść sokowirówki:

Przewaga wyciskarki:
1. wyciskarka wydobywa więcej soku z owocu niż sokowirówka
2. Sok z wyciskarki ma więcej składników odżywczych, witamin itp. Podobno chodzi tu o dokładniejsze mielenie i wyciskanie, oraz niepodgrzewanie soku. Podobno podczas odwirowywania soku rośnie jego temperatura a temperatura niszczy pewne witaminy itp. Wyciskarka nie podgrzewa.

Przewaga sokowirówki:
1. CENA

icon_wink.gif
anetadr
I najważniejsze: sok z wyciskarki jest nieporównywalnie smaczniejszy od tego z sokowirówki icon_smile.gif

Mnie mycie zajmuje kilka minut.

Aneta
Tuni
Mycie sokowirówki tez zajmuje mi kilka chwil icon_smile.gif
Zaintrygowałyście mnie tym podgrzewaniem, muszę się przyjrzeć procesowi sokowirowania u mnie icon_smile.gif
Pogoda
Dziewczyny, czy jest tu ktoś, to używa Huroma i może z czystym sumieniem polecić? Wiecie, że potrzebuję wyciskarki "wszystkożernej", która ograniczy do minimum przygotowania. Nie chcę kroić w bloczki marchewek, chcę je wrzucać do urządzenia w całości... Wiem już, że Kuvings sobie z tym radzi, a Hurom? A jak Hurom, to który model?
Agula9
A miałam w planie sokowirówkę, ok chyba też zacznę zbierać kasę na lepszy sprzęt, albo wiem co sobie zażyczę na rocznicę ślubu, niech M zbiera, chyba że mnie pogodni jak cenę zobaczy. To może zacznę od tego Sapira, tylko nie łyka całych marchewek, buraków itp.? A czy sok z wyciskarki jest gęściejszy (jak przecier) czym się różni od takiego z sokowirówki?
Pogoda
No dobra, znikąd pomocy nie uzyskałam, więc przemieliłam chyba cały internet i ostatecznie zdecydowałam się na Kuvings Big Mouth .


Sapir powędrował do mojej mamy - mam nadzieję, że będzie jej dobrze służył. Ona nie ma nic przeciwko krojeniu marchewki w słupki icon_wink.gif

Dałam prawie 2 tysiące. Mam nadzieję, że będzie warto. Wg producenta ma spełnić mój najważniejszy postulat, czyli zminimalizować czas przygotowania półproduktów i uwolnić mnie od krojenia warzyw i owoców na mniejsze kawałki. Za jakiś tydzień czy dwa zdam relację - może komuś pomoże icon_wink.gif
Ammm
Pogoda, masz już jakieś przemyślenia? Ja też się przymierzam do zakupu...

I dlaczego Kuvings nie Hurom?
ana84
i jak ? Faktycznie ten Kuvings wart swojej ceny? Bo się też przymierzam icon_smile.gif
ajakielka
Wycisnęłam sobie dzisiaj soczek z marchwi i jabłek- w ramach kolacji- pychota, mniam, mniam 06.gif

Pogoda, jak Ci się spisuje Big Mouth? Ja się nie zdecydowałam na tę wersję, była ponad 400zł droższa a sami przedstawiciele nie zachęcali jakoś specjalnie do niej (na pokazie małe jabłka wrzucali całe, ale te nieco większe i tak trzeba był kroić).

Pogoda
Oeeeeeeesssssuuuuuu... wart każdej złotówki, którą na niego wydałam.
Nie miałam porównania z Huromem, natomiast w porównaniu z Sapirem.... Nooooo, to jakby postawić Trabanta koło Bentley'a...

Zdecydowałam się na Kuvingsa po użyciu porównywarki cen na stronie sklepu. Wybrałam wyciskarkę o dużo większej mocy silnika (Hurom 150 W, Kuvings 240 W) i o dużo większym "wlocie" (Hurom 50 x 38 mm, Kuvings 228 x 208 mm). Oznacza to, że mniejsze jabłka czy pomarańcze "łyka" w całości, bez krojenia, marchewki też a na tym mi zależało najbardziej ;-P.

Sok z jabłek jest SOKIEM a nie musem, jak w przypadku Sapira. (Mus też był pyszny i chyba nawet będzie mi go czasem brakowało... Natomiast mus to mus, a sok to sok). Generalnie, zarówno z cytrusów, miękkich owoców jak i twardych warzyw sok jest bardziej klarowny, a wióry mocno wysuszone.

No i jakość wykonania, jakość części... Bez porównania kompletnie...

Mam z resztą wrażenie, że ten Kuvings to mógłby wycisnąć sok z kamienia icon_wink.gif.
ajakielka
Pogoda, pisząc "mus" masz na myśli sok z cząstkami miąższu? Bo jeśli tak, to mus też możesz uzyskać- pod spodem jest taka gumka i w zależności na ile ją wciśniesz, tyle miąższu przejdzie do soku- jak zaciśniesz na maxa to tylko sok wypływa, jeśli lżej to przechodzi też mus- na tej gumce są dwie kreseczki ograniczające i dzięki temu mozna sobie regulować konsystencję. A może wiesz o tym i niepotrzebnie piszę? Jeśli tak to sorry.
ajakielka
Acha, dla mnie najważniejsza była moc tego urządzenia. No i gwarancja- 10 lat.
Pogoda
ajakielka - wiem, wiem. Natomiast wyciskarka Sapir, którą testowałam jako pierwszą nie radziła sobie z jabłkami tak, jak można by tego wymagać od wyciskarki - to, co z niej wylatywało było po prostu gęstym, piankowatym musem jabłkowym. Nie dało się zrobić przyzwoicie klarownego soku - Kuvings robi sok. W zależności od gumki jest to sok bardziej lub mniej klarowny, ale jednak sok icon_wink.gif. Natomiast nie ukrywam, że mus z Sapira był moim przysmakiem i teraz kombinuję jak go uzyskać innym sposobem, bo Kuvings jest ZA DOBRY ;-P
ana84
no dobra to teraz niech mi ktoś powie, gdzie tego Kuvingsa można nabyć? Ewentualnie jakieś namiary na przedstawicieli icon_smile.gif
Szperam w necie i szperam i znalazłam jednej sklep, który jakoś do mnie nie przemawia, a all to już w ogóle :/
Pogoda
Ja kupiłam TUTAJ. Z resztą sklep poleciła mi też inna forumka. (Jeśli to podpada pod reklamę, to przepraszam, proszę o edycję...)

Korzystałam z ich porównywarki i dzięki temu ostatecznie zdecydowałam się na Kuvingsa, bo już byłam bliska obłędu od łażenia po sieci i czytania stron, forów, poradników etc. Bardzo dobre doradztwo i obsługa, błyskawiczna dostawa, ładnie przygotowane dokumenty gwarancyjne, paragony, instrukcje etc. A i cena sprzętu niewygórowana. Tak więc spokojnie polecam...
ana84
No właśnie to jest jeden ze sklepów, o których pisałam. Kompletnie go nie znam, ale skoro polecasz to jestem coraz bardziej zdecydowana icon_smile.gif

Tylko kaski troszkę muszę jeszcze zdobyć icon_smile.gif

Dzięki bardzo za wszelkie informacje icon_smile.gif
Ammm
Dzięki Pogoda.

Jestem zdecydowana, czekam jeszcze na "klepnięcie" przez męża i biorę 06.gif

Długo czekałaś po zakupie na wyciskarkę?
Pogoda
Zamówiłam w poniedziałek gdzieś koło 23:00, była u mnie w środę rano...
Ammm
Kupiona!

Już podobno wysłana, więc mam nadzieję, że jutro będzie!
Ammm
Jest! Z czystym sumieniem polecam ten sklep.

Na razie zrobiłam sok z jabłek i marchwi i z marchwi i korzenia selera. O rany, ale rewelacja...
Pogoda
Ja dzisiaj robiłam pomidorowy... Wypiłam SAMA litr soku w zasadzie "na raz" .... Olaboga ale to dobre....
Ammm
A robiłaś już coś z liści?
ana84
no właśnie jak to jest z tym sokiem z liści? Faktycznie to to tak wspaniale wyciśnie trawę? icon_smile.gif
ajakielka
Spróbujcie dziewczyny buraka z jabłkiem- zdrowa pychota. A jeśli chodzi o liście to fajnie smakują ze szpinaku, dodawałam do jabłka z pomarańczą.
Danale


A nie szkoda wam błonnika z owocow i warzyw?
06.gif

Lepsze sa smoothies.
Owocowo-warzywne koktajle bez nabialu.

Potrzebny jest mocny blender, mój ma 350 W, moglby mieć więcej.
Jablka zmieli na mus, ale już marchewke w minimalnych drobinkach.



mama4
No wlasnie chcialam spytac o to samo, co Danele. Przeciez mozna idealnie sobie zmiksowac warzywa, owoce czy tez liscie w blenderze. I wtedy nie ma odpadow, jak w przypadku wyciskarki, tak? I jak gabarytowo wyglada taka wyciskarka? Zajmuje duzo miejsca?
Ammm
Mi nie szkoda 06.gif
Lubię rano wypić sok, nie wiem, czy chciałoby mi zjadać nawet najdrobniej posiekaną marchew.

Wrzuć sobie nazwę wycikarki w youtube'a, na prezentacjach zobaczysz jakiej są mniej więcej wielkości.
Pogoda
CYTAT
A nie szkoda wam błonnika z owocow i warzyw?
06.gif

Lepsze sa smoothies.
Owocowo-warzywne koktajle bez nabialu.


Przepraszam, ale dla mnie to dziwne pytanie... Sok to sok, mus to mus, smoothie to smoothie... Jeśli chcę soku, to mnie mus nie zadowoli i odwrotnie... A z błonnikiem też nie można przesadzać...
mama4
Nie wiem, co dziwnego w tym pytaniu.

No ale poogladalam te prezentacje, rzeczywiscie wyglada na to, ze sok jest dobrej jakosci. I gdzies tam zaswitala mysl, ze moze jednak warto wink.gif Ale byloby to kolejne urzadzenie w mojej kuchni i nie wiem, czy mam jednak na nie miejsce. Co wiecej nie wiem, jak czesto bym go uzywala. 29.gif Tym bardziej, ze moj blender ma duza moc i smoothies robi aksamitne. No i moge tez zrobic mrozona kawe icon_smile.gif
ana84
Ja jednak zdecydowałam się na Hurom - jest tańszy, a pokrojenie warzyw czy owoców w mniejsze kawałki nie stanowi dla mnie problemu.

Powiem tak:
po 1 sklep mogę polecić z czystym sumieniem. Zamówiłam wczoraj a dzisiaj już jestem opita sokami icon_smile.gif
po 2 - biłam się z myślami, bo pamiętam kiedy jako dziecko mama katowała mnie sokiem z marchwi i ja naprawdę nie chciałam tego pić bo było ohydne. Jednak teraz wiem, że sok z wyciskarki to zupełnie inna bajka. Paula jest też zachwycona. Robiłam dzisiaj jabłka, marchew, seler naciowy, kiwi, truskawki, grejfruty, pomarańcze i winogrona. Oczywiście nie wszystko razem, tylko w różnych konfiguracjach icon_wink.gif

Dla mnie ta wyciskarka jest rewelacyjna. Przede wszystkim wiem, że i mała i duża skorzysta. Paula jak da się jej jabłko to zje kawałek i tyle, a szklankę soku wypije na pewno.

Poza tym z jednego grejfruta (duży czerwony), dwóch pomarańczy i kilku winogron wyszedł mi prawie cały pojemnik soku icon_eek.gif
ajakielka
CYTAT(Pogoda @ Tue, 27 May 2014 - 10:25) *
Przepraszam, ale dla mnie to dziwne pytanie... Sok to sok, mus to mus, smoothie to smoothie... Jeśli chcę soku, to mnie mus nie zadowoli i odwrotnie... A z błonnikiem też nie można przesadzać...


Że się podpiszę icon_cool.gif

Do tego ja po prostu uwielbiam soki, musy i inne mniej mnie kręcą.

Właśnie przyniosłam do domu truskawki, będę eksperymentować. Wczoraj wieczorem zrobiłam mix- jabłko, pomarańcza, marchew- niby najprostszy zestaw, ale jaki pyszny! A dzisiaj rano czekała porcja w lodówce icon_smile.gif
szczurki2
Zamówiłam Kuvingsa.Teraz przepisów na jakieś extra soki mi trzeba. Dla moich potworków szczególnie.
e_Ena
Dziewczyny, ile trwa zrobienie takiego soku (powiedzmy w ilości 2 szklanki)? Rozumiem, że sił własnych w wyciskarkach typu Kuvings nie trzeba używiac - wszystko załatwia silnik icon_wink.gif (dopytuję, bo maszynką do mięsa, która miała trzec ziemniaki na placki pod tym względem bardzo się rozczarowałam)?
I ile trzeba warzyw/owoców na taką 2-szklankową porcję?
anetadr
CYTAT(e_Ena @ Mon, 14 Jul 2014 - 20:19) *
Dziewczyny, ile trwa zrobienie takiego soku (powiedzmy w ilości 2 szklanki)? Rozumiem, że sił własnych w wyciskarkach typu Kuvings nie trzeba używiac - wszystko załatwia silnik icon_wink.gif (dopytuję, bo maszynką do mięsa, która miała trzec ziemniaki na placki pod tym względem bardzo się rozczarowałam)?
I ile trzeba warzyw/owoców na taką 2-szklankową porcję?



W moim Zelmerze kilka minut. To jeszcze zależy jak bardzo soczyste są owoce. Co do ilości, to znowu zależy o owoców/warzyw. Ostatnio wrzuciłam 2 kg pomarańczy, 70 dag winogron i jakieś 70 dag truskawek i wyszło mi 2,3 litra.

Aneta
szczurki2
No już drugio dzie ń tworzenia soków. dziś o wiele lepszy. Wczoraj dużo pulpy byo w soku. Mi nie przeszkadza , ale Mańka ma odruch wymiotny. Zatem dałam odstany- wczoraj cedziłam przez sitko.
Kuvings jest super- nie mam co prawda porównania do innych. Jestem w szoku ,zę z 2 jabłek wcale nie jakiś wielkich wycisnął ok. 300 ml soku.
A jakie cuda z ksiązce można robić. Nawet lody tylko muszę 2 sitka dokupić.
22nika28
Ja mam sokowirówkę, więc nawet wrzucać mogę nie obrane warzywka czy owoce, ale i tak małemu obieram icon_smile.gif. Najlepsze takie domowe soczki.
e_Ena
dziewczyny, posiadaczki Kuvingsa Big Mouth dajcie jeszcze znać czy nadal jesteście zadowolone ze sprzętu?
Jestem bliska zakupu, ale wciaż się waham...
Czy jest bardzo głośny podczas pracy?
I jak faktycznie jest z tym krojeniem? Na filmach widzę że czasem jednak pokrojone wrzucają (chyba ze to jakieś starsze modele)
Dopisuję, bo jeszcze mi się przypomniało:
co w razie zepsucia się sprzętu? Gwarancja 10 lat to jest tylko na silnik, a reszta? Można łatwo gdzieś naprawić/dokupić części?
Pogoda
1. Nadal jestem zadowolona
2. Jest właśnie bardzo cichy - wszyscy znajomi byli bardzo mocno zdziwieni tym jak bardzo.
3. Nooo... Arbuza w całości nie wrzucisz icon_wink.gif.
Otwór jest rzeczywiście duży i wiele warzyw i owoców mieści się w całości. Wystarczy sobie sprawdzić średnicę otworu wlotowego podanej w specyfikacji urządzenia, choćby na stronie Kuvingsa.
Ja się już nauczyłam oceniać "na oko" jakiej wielkości jabłka, pomarańcze czy buraki kupić, żeby je móc wkładać w całości.
4. Tutaj nie pomogę, bo jeszcze nie miałam nieprzyjemności naprawiania czy dokupywania części.
e_Ena
Pogoda, dziękuję, składam zamówienie icon_smile.gif
e_Ena
Dziewczyny, a moczycie warzywa (marchewkę, kapustę) przed włożeniem do wyciskarki (Kuvings Big Mouth)?
W instrukcji marchewkę zalecają moczyć 3h.
szczurki2
CYTAT(e_Ena @ Tue, 29 Jul 2014 - 19:59) *
Dziewczyny, a moczycie warzywa (marchewkę, kapustę) przed włożeniem do wyciskarki (Kuvings Big Mouth)?
W instrukcji marchewkę zalecają moczyć 3h.


Ja nie moczę. Chyba ,że mam taką przeleżałą:-0

Moczę trawę pszeniczną ale tak ok. pół godziny. Z kapusty nie robiłam.
Pogoda
Nie moczę (nie doczytałam nawet czegoś takiego w instrukcji ;-P )
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.