To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STARANIA O MALENSTWO ODSLONA XXIX

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
sonia18a

ZAPRASZAM WAS DROGIE STARACZKI DO POGADUSZEK I WSPOLNEGO OCZEKIWANIA NA MALENSTWO!!!

I OCZYWISCIE, ZYCZE POWODZENIA!!!








cykl rozpoczęty: 09/06/2014, przewidywany @: 11/07/2014

cykl rozpoczety: 28/06/2014, przewidywany @: 27/07/2014



Witam Was Drogie Mamusie icon_smile.gif

Jako, ze zalozycielka poprzedniej odslony Staraczek, szczesliwie przeniosla sie na podforum dla przyszlych rodzicow, przejmuje Jej paleczke, zyczac Jej (ZAJAC_POZIOMKA) i pozostalym ciezarowkom spokojnej i beztroskiej ciazy, a Nam- wszystkim 'chcacym', szybkiego spelnienia marzen i dwoch kreseczek na tescie icon_smile.gif

W wolnej chwili, postaram sie uzupelnic nalezycie pierwsza stronice, aby oko cieszyla icon_biggrin.gif

Szczerze powiedziawszy, mam ogromna nadzieje, ze wg slow Zajaca- iz 'zalozycielki tego watku szybko uciekaja na 'ciezarowki'', niebawem i ja bede mogla oddac 'dowodztwo' kolejnej starajacej sie kolezance, uciekajac na sasiednie podforum icon_smile.gif
lena85uk
To ja sie melduje ze sie staramy icon_smile.gif Wszystkim starajacym mamusia zycze powodzenia i pozytywnych testow jak szybko sie da icon_smile.gif
moko.
Ja tylko chciałam dodać, ze soniu kibicuje Ci z całych sił, jak i reszcie staraczek icon_smile.gif

sonia18a
CYTAT(moko. @ Mon, 30 Jun 2014 - 20:02) *
Ja tylko chciałam dodać, ze soniu kibicuje Ci z całych sił, jak i reszcie staraczek icon_smile.gif



Moko, serdecznie Ci dziekuje icon_smile.gif Moze dolaczysz?? Jak to mowia- w grupie sila 03.gif

Lena, witam Cie ponownie na 'placu boju' icon_smile.gif Powodzenia icon_biggrin.gif miejmy nadzieje, ze sa jeszcze jakies mamy starajace sie, bo w innym wypadku bedziemy musialy same rozkrecic Maluchy 04.gif
kasiaaa82
a więc: przesyłam moc fluidów puki jeszcze się nie rozpakowałam 29.gif


ps. też byłam gospodynią jednej odsłony i potwierdzam: pomaga w staraniach - teraz synuś ma już ponad 3 lata
sonia18a
Kasia, zgarniam ile się da, a Tobie życzę rychłego I delikatnego rozwiazania
lena85uk
Tez mam nadzieje ze sie inne staraczki znajda icon_smile.gif ale jakby co to damy rade icon_wink.gif
zajÄ…c_Poziomka
soniu, dziękuję za przejęcie wątku icon_smile.gif Życzę szybkiego zafasolkowania icon_smile.gif

Przeglądałam kiedyś starsze wątki staraczkowe i to naprawdę jest regułą na forum, że prowadzące wątek szybko się z niego wynoszą icon_wink.gif

Przesyłam moc ciążowych fulidków. Chętnie oddam też nieco kopniaków icon_razz.gif
sonia18a
Dziekuje Zajac icon_wink.gif Mam nadzieje podtrzymac forumowa tradycje icon_smile.gif

Lena, a no damy jakos rade icon_smile.gif moze napisz kiedy rozpoczal sie Twoj ostatni cykl, jak dlugie zazwyczaj masz cykle i kiedy spodziewasz sie @ lub zamierzasz testowac icon_smile.gif moze w ten sposob uda sie jakos 'zagospodarowac' nasze "powitanie" 06.gif

lena85uk
Wiec tak 08 maja mialam wyjeta spirale (miedziana) i od tamtego czasu bylismy z mezem w rozjazdach poniewaz mieszkamy w Anglii ale bylam w PL od 14maja dp 24 czerwca. Cykle miewam regularne (28/30dni) ALE ostatni @ bardzo mnie zaskoczyl bo cykl trwal tylko 16 dni. @ wlasnie mi sie konczy (poczatek 28czerwca) Mysle ze ta zmiana mogla nastapic bo bralam w ostatnim czase sporo antyniotykow na anginy nawracajace. Teraz wydaje sie byc wszystko ok.

W zasadzie od jutra moglabym zaczac starania 'na dziewczynke' i testowac sie codziennie zeby wyznaczyc dzien owulacji ale moj maz niewiadomo czemu sie rozmyslil... wlasnie sie strasznie o to poklucilismy bo po co zgadzal sie i kazal ta spurale wyjmowac :'(

P.S. przepraszam ze lost bez ladu i skladu ale jestem tak wsciekla ze nie wiem nawet jak pisze icon_sad.gif
sonia18a
Kochana to w sumie dopiero 5 dc wiec chyba jeszcze za wcześnie na 'staranka', a aczkolwiek stosunki nie zaszkodzą 06.gif jak masz cykle około 30 dniowe to chyba jeszcze z dobry tydzień. A po wkladce całkiem możliwe są rozregulowane cykle, wiec niczym się nie martw.
Co do męża, no cóż bywa i tak. Mam nadzieje, że szybko dojdziecie do konsensusu.

PS. Z jakiej części Anglii jesteś?
lena85uk
Ja mam nadzieje ze mu przejdzie i ze to tylko chwilowe... Jestem z Woking/Surrey poludniowy zachod od Londyny.
lena85uk
Tak pewnie za wczesnie jeszcze ale wyczytalam ze stosunki od zaraz pk @ do 3dni przed owulacja zwiekszaja szanse na poczecie dziewczynki.. chociaz i tac co za roznica.. synus chcialby braciszka. icon_smile.gif A co do owulacji to sama juz nie wiem kiedy bedzie teraz.. w ostatnim cyklu tym 16dniowym byla w 9/10dc.

A ty Soniu na jakim etapie cyklu jestes i jak dlugo sie starasz juz o babelka?
sonia18a
To dzieli nas około 140 mil icon_wink.gif

Kochana od razu po @ nie ma szans na dziecko (chyba ze mialabys bardzo krótki cykl). Możesz zajść w ciążę w dni płodne, owszem im dalej od owulacji tym większe szanse na dziewczynkę, ale pamiętaj, że plemniki szybko giną w 'niesprzyjajacym' środowisku, wiec w dni nie płodne mają marne szanse (a te wystepuja zaraz po okresie) natomiast w okresie płodnym potrafią przeżyć nawet kilka dni czekając na jajeczko. Nie wiem jak długą masz fazę lutealna, ale zakładam ze między 10 a 16 dni wiec przypuszczam że twoje dni płodne będą za jakiś tydzień. Mierzysz temp? Badania szyjkę lub obserwujesz śluz?

W sumie nie zabezpieczamy się od ostatniego porodu, jednak oficjalnie kilka mscy. U mnie dziś 6 dzien po owulacji. Planuje zatestowac 11 lipca (jeśli wytrzymam) jeśli nie dostane @ do tego czasu.
Agnieszka_82
Powodzenia Dziewczyny przesyłam fluidki ciążowe &&&&&
sonia18a
Dzieki Agus icon_smile.gif a jak sampoczucie u Ciebie? ps. piekne zdjecia z CRO icon_wink.gif
kasiula_poznan
Kochane staraczki życzę szybkiego zafasolkowanua, samych podwójnych kreseczek!!!!

Podsyłam fluidki icon_wink.gif
moko.
[quote name='sonia18a' date='Mon, 30 Jun 2014 - 19:23' post='9139179']
Moko, serdecznie Ci dziekuje icon_smile.gif Moze dolaczysz?? Jak to mowia- w grupie sila 03.gif
O nie!
Chociaż wszyscy sobie życzą, abym miała córkę, tak, ja mówie nie.

Tez byłam prowadzącą wątek, a nawet chyba dwie odsłony icon_wink.gif
sonia18a
CYTAT(moko. @ Thu, 03 Jul 2014 - 16:40) *
O nie!
Chociaż wszyscy sobie życzą, abym miała córkę, tak, ja mówie nie.

Tez byłam prowadzącą wątek, a nawet chyba dwie odsłony icon_wink.gif


No nie daj sie prosic 03.gif

Ps. i tez twierdzisz, ze TO dziala??

edit: dzieki Kasiu icon_smile.gif
lena85uk
Maz sie namyslil icon_smile.gif icon_smile.gif za okolo tydz owulacja icon_smile.gif Testy mam i takie pytanie najlepiej testowac rano czy bez roznicy?
lena85uk
Soniu mozesz mi wyjasnic jak to z tym badaniem temperatury? Kiedy to robic i o co w tym chodzi..?
sonia18a
Testować najlepiej w poludnie/ po południu, nie z pierwszego moczu, bo może się pokazac wynik fałszywie dodatni.

Co do temp, w dużym skrócie, mierzy się temperaturę codziennie rano, o tej samej porze, zaraz po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka icon_smile.gif temperaturę nanosisz na wykres. Najwiarygodniejsza jest mierzona waginalnie lub analnie, bo oralna często bywa zaklucona. Ja preferuje tę pierwszą. Owulacje poprzedza 6 niskich temperatur, następnie gdy jest skok i wysoka temp utrzymuje się przez min 3 dni możemy domniemac, że owulacja się odbyła. Skada się na to tez śluz występujący w tych dniach, wysokość i 'charakterystyka' szyjki (miękka, otwarta, twarda, zamknieta).

Jeśli masz więcej pytań- zadawaj a ja postaram się wyjaśnić icon_smile.gif
lena85uk
Dziekuje juz mniej wiecej rozumiem. Chociaz z obserwacji szyjki to nic a nic bo nigdy tego nie robilam.. Ja mam bardzo dziwna szyjke ponoc malo dostepna icon_wink.gif
Tigerek
lena - nauka obserwacji "na własną rękę" może być trudna, proponuję poszukać nauczyciela NPR na żywo icon_smile.gif
sonia18a
Tigerku, a jak Ty się czujesz? Wciąż staracie się? Dopisać Cię do naszej dwuosobowej (póki co) listy?

Edit, dopisek:, jeeeej dopiero doczytalam: gratulacje!!!!
las
Chyba nie stety nie ma czego gratulować jak dobrze oczywiście informacjię odczytałam... 41.gif
Tigerek
soniu, w międzyczasie straciliśmy drugie Maleństwo. Owszem, staramy się, aczkolwiek mam już rozpisaną długą listę badań, bo od czasu łyżeczkowania mam totalnie porąbane cykle. Coś się zaczęło dziać nie tak. Castagnus mi przecudownie usunął wszelkie niedogodności PMS, zlikwidował plamienia i niepotrzebne krwawienia, ale nadal mam długaśne cykle, dłuższe niż kiedyś. Obecnie mam 22. dzień pierwszej fazy, 18. nie było an USG widać wzrostu pęcherzyków. Badania mam rozpocząć od 2. fazy.

Wciąż walczymy, paradoksalnie z większą nadzieją na sukces icon_wink.gif

Mamy dużo trosk poza staraniami i dochodzeniem do siebie po 2 stratach, Tata męża ma raka, jego Mama będzie operowana jesienią, bo ma 15 guzków w tarczycy, zabieg na sercu będzie mieć mój brat... normalnie masakra.

Można mnie dopisać do staraczek, aczkolwiek bez żadnych dodatkowych danych bo to u mnie nic nigdy nie wiadomo icon_smile.gif
sonia18a
Tigerku, bardzo mi przykro. Mimo wszytko, podziwiam Cię, że twardo stąpasz po ziemi. Trzymaj się gorąco i pisz kiedy masz ochotę.
Moje chyba 2 cykle temu było podobnie jak u Ciebie. Pik LH kilkakrotny, a końcowo, cykl trwał dluuuuuugo (normalnie tez mam długie cykle) i był strasznie męczący, a owu nie wystąpiła wcale. Tym razem jednak odbyła się w 18 dc (totalny szok) ale już czuję jak plecy bolą, pojedyncze krosty są. .. idzie @ 32.gif
komunikacja24
Hej.
dla mnie bycie na staraczkach przyniosło dużo szczęścia i to bardzo szybko...i choć nigdy odsłony nie prowadziłam to i tak było owocne.W 1szą ciążę zaszłam w drugim cyklu starań....a w 2gą za pierwszym razem.

Także przesyłam dla wszystkich dziewuszek moc fluidków,łapać i chować do wora... 06.gif
lena85uk
Kurde zaczynam sie martwic... na sobote niby mialam miec owulacje a dzis 12dc i zaczelo mi sie jakies dziwne plamieni (brazowe i teraz ciemnobrazowe) niby nie ma tego duzo ale mysle ze to poczatek @. W zeszlym cyklu mialam tylko cykl 16dniowy i bez owulacji. Boje sie ze cos mi sie poprzestawialo albo moze to wina tej spirali juz sama nie wiem icon_sad.gif W kazdym razie kolejny cykl bez szansy na fasolke :'(
sonia18a
a robisz testy owulacyjne? moze to plamienie towarzyszace owulacji?
lena85uk
Robie testy dwa razy dziennie i wychodza negatywne.
lena85uk
Dodam ze nigdy nie mialam zadnych plamien przy owulacji i dlatego mnie to martwi ze cos jest nie tak. Mysle zeby isc do lekarza w poniedzialek i moze uda sie wyprosic o skierowanie do ginekologa choc bardzo watpie bo mieszkam w Anglii i tu lekarze nie sa zbyt chetni do kierowania do specjalisty a do ginekologa dostepu tu nie mam..
lena85uk
Soniu a ja zapomnialam zapytac czy juz testowalas ?
sonia18a
Kochana jeśli coś jest nie tak skierowanie dostaniesz. Może na początek GP da ci lek na wyrównanie krwawienia (po spiralce często tak jest).

Tak, testowałam chociaż nie wychylam się jeszcze oficjalnie. Był pozytyw. Jutro umowie wizytę z położna, pewnie na środę za tydzień, plus od razu musze dzwonić jutro do mojej ginekolog w szpitalu i do kliniki w Birmingham żeby zabukowac wizytę. Dopiero po badaniach przyjdzie czas na chwalenie się i radości (mam nadzieje), póki co strasznie się boje i panikuje. 37.gif
lena85uk
To ja juz po cichutku ci gratuluje i trzymam mocno kciuki zeby wszystko bylo ok... icon_smile.gif

Ja ide do GP w poniedzialek rano. To krwawienie u mnie bardzo skape i dziwne takie ale chyba to @. Mam nadzieje ze mnie nie odesle z kwitkiem, chociaz musze przyznac ze ta Pani doktor jest bardzo mila i jeszcze mnie nigdy nie zawiodla.

Wyglada na to ze sama zostane na tym watku .. chyba ze sie inne staraczki znajda icon_smile.gif
sonia18a
Napewno jest wiele ukrytych, a ja poki co nigdzie sie nie ruszam, mimo ze zagladam na ciezarowki regularnie icon_smile.gif

Ja mam juz umowiona wizyte, do poloznej w srode na 10:45 i w te sama srode do mojej ginekolog i na usg po poludniu, nie mam jeszcze dokladnej godziny icon_smile.gif czekam jeszcze na potwierdzenie daty w klinice. ufff oby do przodu.

lena85uk
Sliczny test icon_wink.gif ja tez bym taki chciala.. moze sie uda nie dlugo.
komunikacja24
CYTAT(sonia18a @ Thu, 10 Jul 2014 - 13:59) *
Napewno jest wiele ukrytych, a ja poki co nigdzie sie nie ruszam, mimo ze zagladam na ciezarowki regularnie icon_smile.gif

Ja mam juz umowiona wizyte, do poloznej w srode na 10:45 i w te sama srode do mojej ginekolog i na usg po poludniu, nie mam jeszcze dokladnej godziny icon_smile.gif czekam jeszcze na potwierdzenie daty w klinice. ufff oby do przodu.


Jaki dziwny test....kurka ja jakaś nie światowa jestem bo pierwszy raz na oczy cóś takiego widzę 29.gif
Ale już gratuluje i podsyłam moc fluidków aby ciąża była nudna i ksiażkowa i aby nic się nie wydarzyło....

lena może idź na monitoring jeśli martwią Cię te plamienia,na pewno lekarz sprawdzi gdzie tkwi przyczyna i przy okazji sprawdzi czy nastąpi owollacja...Moze nawet da Ci leki na nią......
sonia18a
CYTAT(komunikacja24 @ Thu, 10 Jul 2014 - 21:17) *
Jaki dziwny test....kurka ja jakaś nie światowa jestem bo pierwszy raz na oczy cóś takiego widzę 29.gif
Ale już gratuluje i podsyłam moc fluidków aby ciąża była nudna i ksiażkowa i aby nic się nie wydarzyło....

lena może idź na monitoring jeśli martwią Cię te plamienia,na pewno lekarz sprawdzi gdzie tkwi przyczyna i przy okazji sprawdzi czy nastąpi owollacja...Moze nawet da Ci leki na nią......



kochana, a no taki co sprawdza zawartosc bety hcg w moczu, i na podstawie jej stezenia, nie podaje a wartosci, a grupuje do ktorego tyg ciazy to pasuje. icon_smile.gif
fluidkow chetnie przyjme, i chcialabym, zeby bylo tak jak mowisz, bo nigdy jeszcze tak mi sie nie przytrafilo 37.gif
lena85uk
Chetnie bym na monitoring poszla ale nie mam takiej mozliwosci. Mieszkam w Anglii i tu ciaze prowadzi polozna jesli nie ma zadnych komplikacji. Poki conide w pon do lekarza pierwszego kontaktu (GP) zpbaczymy co powie i co doradzi mi.
sonia18a
Kochana możesz poprosić swojego GP o skierowanie na monitoring lub poszukać prywatnie.
lena85uk
Soniu widze ze sie orientujesz w tym temacie. Mozesz mi cos wiecej powiedziec tu lub na priv jak wolisz. Prywatnie mnie raczej nie stac icon_sad.gif
sonia18a
A co potrzebujesz wiedzieć kochana?
lena85uk
Generalnie o co mige prosic lekarke zwlaszcza ze to dopiero po wyjeciu spirali tak mi sie poprzestawialo. Chce zeby potraktowala mnie serio a jie jak panikare. Mowisz ze poprosic o monitoring cyklu? I moze jakich argumentow uzyc zeby lekarka byly przychylna moim prosba o np skierowanie..
komunikacja24
ja tylko z worem fluidków rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif rollbaby.gif
łapać i mocno trzymać dziewczynki,ja łapałam każde i sie udawało....
Dodam,że moje cykle były bezowulacyjne....w obie ciąże zaszłam za pomocą Luteiny,clostilbegyt oraz monitoringom...
Wiola24
Witam icon_smile.gif też fluidki przesyłam icon_smile.gif łapać i kurczowo trzymać icon_smile.gif pozdrawiam icon_smile.gif
lena85uk
Bardzo, bardzo dziekuje icon_smile.gif Nalapalam sie icon_wink.gif Wpadajcie i podsylajcie czesciej te fluidki to moze mi owulacja wroci i sie uda icon_smile.gif
Wiola24
CYTAT(lena85uk @ Sun, 13 Jul 2014 - 11:24) *
Bardzo, bardzo dziekuje icon_smile.gif Nalapalam sie icon_wink.gif Wpadajcie i podsylajcie czesciej te fluidki to moze mi owulacja wroci i sie uda icon_smile.gif


uda, uda icon_smile.gif trzeba wierzyć i sie nie poddawac icon_smile.gif
lena85uk
Soniu gdzie sie zgubilas? Mam nadzieje ze wszystko ok icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.