To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Muchobór wielki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
rucia
Ja też jestem nowa i na forum i w tym mieście , mieszkam na osiedlu Muchobór wielki przy ul. Tyrmanda, jestem mamą Kubusia 4 m-ce, może ktoś jeszcze?

Pozdrawiam

rutkam@gazeta.pl
madziura
Ja tez jestem nowa na forum, ale nie w tym miescie. Tez mieszkam na Muchoborze Wiekim dokladnie na Hlaski. Mam prawie dwuletnia Jule. Dziewczyny z Muchoboru polaczmy sily!!!!!!
Eugenia
cześć dziewczyny ja też mieszkam na Muchoborze na ul. samborskiej i jestem w pierwszym miesiącu ciąży.
I mam do was pytanko :
w jakim szpitalu rodziłyście swoje skarby i jakie macie wspomnienia?
anonimowy
Witam
Ja rodzilam na Kamińskiego i było zupełnie ok. nie miałam żadnych komplikacji, mala urodziła się zdrowa więc szybko wyszlyśmy do domu. Dlatego moje wspomnienia odnosnie szpitala są pozytywne. W zasadzie nie zastanawiałam się gdzie bedę rodziła, bo mój lekarz powadzący jest z Kamińskiego i od początku wiedziałam, że tam urodze.
Ostatnio słyszałam, że modna staje się Trzebnica.
Przede wszystkim chyba nie należy spodziewać się zbyt wiele od naszych szpitali, ale masz przecież jeszcze kupe czasu icon_smile.gif
pozdrawiam
Akalabeth
Ja co prawda nie z Muchoboru, ale z Kozanowa, ale też się odezwę, a co:))) Obu chlopców rodziłam na Kamińskiego i byłam baaardzo zadowolona. Oczywiscie realia szpitalne są jakie są i tego się nie zmieni, idąc rodzić cudów nie oczekiwałam, więc też nie byłam rozczarowana. A generalnie rodziłam bo moja pani ginekolog, której ufam i wierzę bezgranicznie pracuje tam, kiedy rodziłam Patryka była ordynatorem
Anns
Nie spodziewałam się takiego postu ale miło mi sie przyłączyć, dla odmianu mieszkam na Muchoborze Wielkim na ul. M. Dąbrowskiej (domki za plecami Armaluxa). Jestem w 26 tygodniu ciąży i nie moge się doczekać. Rodzic planuje na Kamieńskiego - czy ktoś zna zwyczaje tego szpitala i tych lekarzy - czy moge prosić o szerszą wypowiedź
pozdrawiam
Eugenia
Jak już wspominałam wcześniej tez mieszkam na Muchoborze i w styczniu urodziłam synka, maksymilianA.
Rodziłam w szpitalu na Brochowie i szczerze go nie polecam tym bardziej że teraz również jest tam przeniesiona porodówka i patologia ciąży z 1 Maja, po prostu jest tam traz masówka i zero indywidualnego podejścia do pacjenta, natomiast jężeli chodzi o Kamińskiego to rodziła tam moja koleżanka i niestety dziecko utknęło jej w kanale rodnym i miała w końcu cesarkę ale teraz diecko ma nieprawidłowe napięcie mięśniowe i ćwiczy z nim metoda Vojty. Ale położne są tam bardzo miłe i mozna dużo dowiedzieć się na temat pielęgnacji dziecka.
Dziewczyny ja uwazam że szpital szpitalem ale trzeba mieć odrobinę szczęścia i przede wszystkim opłaconą położną lub lekarza i lepiej nie ryzykować.Dziewczyny może urządzimy wspólne spotkanie.
Czekam na odzew i serdecznie pozdrawiam. icon_smile.gif
Anns
więc może wspólny spacerek? co wy na to mamy z muchoboru?









kamilek ma już 2 tygodnie!
wroc
Ja też jestem nowa, dokładnie z Nowego Dworu, a rodzic będe za tydzień:) Wybrałam Brochów i szczerze mówiac troszke mnie przestraszyły Wasze posty, no ale trzeba zachować zdrowy rozsądek - sądzę, że nie chodzi o szpital, a o to, czy natura nas nagrodzi bezkonfliktowym porodem.
Na spacer chętnie sie wybiorę:) No chyba, ze własnie będe rodzić
pozdrawiam
wroc
Anns
A przyszłe mamy z Nowego Dworu też mogą być?icon_smile.gif
No i jeszcze jedno pytanie - a gdzie można sobie opłacić położną i kogo polecacie i jak to zrobić?
Anns
Pewnie że mogą
A kiedy rodzisz???
wroc
Termin ma za tydzień, czyli mogę praktycznie w każdej chwili:) sni mi sie to już po nocach
mapiga
hej, też jestem tu nowa i własnie sie zalogowałam:-) witam serdecznie!! Mieszkam na Muchoborze Wielkim we Wrocku i jestem w 11 tygodniu ciazy , wiec do konca jeszscze troche mi zostało.
Chciałam zapytac co sądzcie szkolach rodzenia? Zawsze sobie obiecywałam, że od niej pójde, jak bede w ciazy, ale sa tak rozne zdania, ze sama nie wiem. Moze ktos cos wie ciekawego i podzieli sie tymm ze mna:-)
Do nastepnego razu!
mapiga icon_biggrin.gif
Misqowa Ania
Ja też jestem z Muchoboru Wielkiego, a dokładnie ze słynnej Buczackiej (wylot na Smolec)..

rodziłam na Chałubińskiego (kliniki) - polecam.. super położne, fajnie lekarze.. z doświadczeń znajomych młodych mam , niestety nie polecam Brochowa, ale Dyrekcyjna jest jak najbardziej OK

co do wspólnego spaceru - jestem za
Anns
Dziś wyjeżdzamy nad morze ale po powrocie z przyjemnością na spacerek się wybierzemy,
będziemy w kontakcie
wroc
Ja do spacerku się przyłączę, choć mieszkam na Nowym Dworze - no ale podreptam - to chyba z 10-15 min na piechotkę - a może dłuzej?
No i mam nadzieje, ze będe mogła icon_biggrin.gif
A apropo Brochowa - ja tam rodziłam - fakt nie polecam - kompletna masówka - nic nie pomogą i nie nauczą apropo pielęgnacji malucha - najlepeij opłacić sobie połozną i wybrać mniejszy szpital
Aczkolwiek - pracujÄ… tam fachowcy i nie "partaczÄ…"-dobrze sie mna zaopiekowali, ale bezdusznie
lunarex
hej mamuski a my mieszkamy na jerzmanowie (dziura zabita dechami)czy mozemy do Was dolaczyc?Jestesmy tu sami a maz ciagle w pracy a ile mozna przemawiac do dziecka albo rozmawiac z sasiadka.Chetnie sie do Was wybierzemy i na spacer pojdziemy tylko dajcie znac i my jestesmy.
wroc
No to może będzie nas więcej lunarex icon_biggrin.gif
Misqowa Ania
Ja nie mam nic przeciwko powiększeniu grona icon_smile.gif
lunarex
hej laski to rzucajcie propozycje kiedy i gdzie i juz .Ja sie sprobuje dostosowac.Buziaki
Misqowa Ania
Proponuję przyszły tydzień..
lunarex
Ja moge w poniedzialek,wtorek caly dzien albo w piatek ale dopiero kolo 16 bo w te dni niema maojego meza w domu.Tak wyglada nastepny tydzien (od 24 -30 .07),a jak on jest to mamy duzo latania i zalatwiania i albo on siedzi z malym albo razem latamy.Co Wy na to?Czy pasuje ktorys dzien?No i oczywiscie podajcie miejsce spotkania.Buziaczki
wroc
Mi każdy dzień pasuje icon_biggrin.gif apropo męża to mojego non stop nie ma (naszczęście poza wieczorami) jak narazie to jesteśmy trzy i każda z innego miejsca - ja oczywiście proponuje Nowy Dwór - jest tu dużo drzew i są miejsca, gdzie można sie przed słonkiem schować
Misqowa Ania
Kurcze, nie wiem czy dam rade w tym tygodniu, bo mamy goscia w domu, którym niestety trzeba sie zając.. no i dodatkowy osobnik męski do wyżywienia..
lunarex
no to przelozmy to spotkanie na przyszly tydzien,bo tak szczerze mowiac mi tez sie troche plany pomieszaly.Na 100 % bede mogla w poniedzialek i wtorek co do reszty to jeszcze nie wiem.Pozdrawim.Moze zrobi sie troche chlodniej?!
Anns
Ja równiez jestem za przyszłym tygodniem ( w tym mam imieninki urodzinki więc trochę gości się przewinie:))
Na spacerek proponuje może park milenijny - jakoś tak to się nazywa - drogą w stronę lotniska i odbijamy w prawo
Możnaby kocyk zabrać i mały piknik zrobić - co wy na to???
lunarex
mi to bardzo pasuje.Nawet wiem gdzie to jest,to sie jeszcze dogadamy.Zycze wszystkiego dobrego na imienieny i urodzimy choc nie wiem czyje bede.
wroc
dziewczyny, a ja nie wiem, gdzie jest ten park icon_sad.gif
Mieszkam na Nowym Dworze od niedawna i nie znam jeszcze okolic, tym bardziej, ze mój pobyt tu pokrywa się z posiadaniem dzidzusia, a wiadomo z wózkiem za daleko nie zawędruję. Lunarex a może podjedziesz po mnie???
No i wszystkiego naj .... dla Anns
A może już niedługo będę mieszkać na Muchoborze - planujemy zmienic mieszkanie icon_biggrin.gif
Anns
za życzenia dziękuję
proponuję spotkać się np. na mostku, koło ślęzy i wyruszyć dalej razem
Wrocławianko z ND krzyżówki idziesz prosto w stronę Muchoboru Wielkiego i wtedy mostka i nas napewno nie ominiesz

(oby ruch nie był duży bo zdaje się że tam nie ma chodnika)
Misqowa Ania
Kurczę.. a w przyszłym tygodniu mąż zaczyna urlopik i szykujemy sie do wyjazdu nad morze - zakupy itp.. zobaczę czy dam radę..
wszystkiego NAJ NAJ NAJ dla moich imienniczek AÅ„ z okazji imieninek..
wroc
Anns a ile czasu idzie się z krzyżówki do tego mostku i po której stronie jest? Trochę strasznie tak wzdłuż ulicy, a jak mi się maleństwo obudzi icon_sad.gif
Misqowa Ania
Wrocławianka - o ile się nie mylę to Anns ma na myśli most przez który przebiega główna droga więc napewno nie ominiesz go.. a idzie się z krzyzówki chwilkę (5-10 minutek).. mój Kubus nie budzi sie przy głównej ulicy (a wędruję nią na spacerki do rodziców na nowy dwór.. trwa to około 30-40 minut)
Anns
o tym właśnie mostku a może nawet mosteczku mowa
napewno go nie ominiesz
drogą w stronę lotniska (tą bez pobocza) idzie się też max 5 - 10 minut a ruch nie jest tam wielki - damy radę
wroc
Misqowa Ania
nie rozumiem - wzdłuż ulicy 5-10 min. a na sam nowy dwór aż 40 min , to taka duża odległość jest między Muchoborem, a Nowym Dworem?
wroc
wybadam tą trasę samochodem z mężem - bo tak w ciemno to dziwnie iść, a w tym miejscu do piknikowania są ławki? Czym dziewczyny karmicie swoje dzieciaczki?
Misqowa Ania
z krzyżówki 5-10 minut.. a ja od siebie na Nowy Dwór ide 30-40 bo ja na końcu Muchoboru Wielkiego mieszkam..

a karmiÄ™ butlÄ…..
lunarex
no witam.Jak juz cos ustelicie to ja sie chetnie przylacze ,bo narezie to widze ze jakos ciezko idzie to umawianie.Ja tez karmie butla,a laweczek tam raczej nie ma trzeba wziac kocyk.Jak piknik to piknik to na kocyku
Wroclawianko chyba nie dam rady wcisnac 2 wozkow do auta bo z mila checia bym po Ciebie podjechala.Najwyzej mozemy umowic sie gdzies na nowym dworze i ja sie przejde z Wami.Jak chcesz.
Czekam na date i godzine i bedziemy piknikowac. icon_lol.gif
Anns
dla mnie każda data i godzina jest dobra icon_smile.gif
proponuję żeby termin wyznaczyła Ania Misqowa bo tylko ona ma plany na przyszły tydzień
wroc
lunarex - fajnie byłoby - będzie mi raźniej icon_biggrin.gif ...a skoro to 5-10 min to się nie zmęczysz icon_wink.gif no i będziesz miała , gdzie zaparkować.
Wiem, ze palnęłam z tym samochopdem - 2 wózki i 2 foteliki - to troszke za dużo icon_biggrin.gif
Pytam czym karmicie - bo ja cycuszkiem - a do tego pozycja stojąca jest niefajna, więc pomysł z kocykiem jest dobry.
A są tam dzrzewa - cień?
lunarex
Wroclawianko napisz mi gdzie mieszkasz albo gdzie mozemy sie umowic.
Mi najbardziej odpowiada od pon. do srody godziny obojetne.No ale zeby doszlo do tego spotkanie to musimy wziasc sie w garsc i konkretnie umowic,bo jakos nam nie wychodzi.Wolicie do poludnia czy po poludniu?Prosze o konkretne propozycja. z_choinka.gif
wroc
Wiesz gdzie jest sklep POLO ??? Ja chciałabym np. rano o 10 - mała zazwyczaj wtedy śpi - chyba, że szczela kupala - dzień obojętny. Ja mieszkam na Wojrowickie, tuż koło sklepu POLO
lunarex
witaj.ok.przyjde po Was pod ten sklep o godz.10 no i do parku dojdziemy gdzies 10.15 moze 10.20.A wiec godzine juz mamy a dzien moze wtorek. bo ja nielubie poniedzialku.
A reszta dziewczyn co wy na to.Pasuje wtorek o 10.30????
Anns
Ja z przyjemnością dołączę do Was na mostku o którym pisałam, będę tam ok. 10.15 we wtorek
nie moge sie doczekac icon_smile.gif
Misqowa Ania
Ja chyba nie dam rady.. to się jeszcze okaże ale na 99% nie icon_sad.gif
wroc
Ja będę pod warunkiem, ze z małą wszystko będzie ok. bo dziś mi pół dnia strasznie płacze - nie wiem, co się dzieje icon_sad.gif nigdy tak nie płakała, to chyba przez ser wędzony - bo zjadłam dziś i to dość sporo - ma to znaczenie, że ser żółty jest wędzony? Już wysiadam, nic nie pomaga - nawet noszenie icon_sad.gif
Lunarex mogę podać Ci dokładny adres - jak wolisz?I zmówić się - musimy się jakoś rozponać icon_biggrin.gif
lunarex
Misqowa Ania szkoda,a moze Ci sie uda choc na chwile.
Anns to swietnie ze bedziesz,postaramy sie przyjsc o 10.15 choc mozemy sie 5 min.spoznic.Czekaj bedziemy napweno no chyba ze bedzie lal deszcz.
Wroclawianko napisalam Ci na pw. informacje.
A co bierzemy ze soba do jedzonka,no bo mamy robic piknik?Dajcie pomysl.Juz niemoge doczekac sie jutra.Jakby cos sie zmienilo dajcie znac ,ja jutro przed wyjsciem jeszcze zajrze czy nic sie nie pokrzyzowalo.?To do jutra.
Anns
nie gwarantuje że ja będę punktualnie - wszyscy wiemy jak to jest z dziećmi, a to kupka a to sie uleje icon_smile.gif
może wymieńmy sie telefonami na prv żeby w razie czego być w kontakcie
a co do jedzonka to może owocki i ciasteczka i cosik do picia - konkretnie to nie mam pomysłu icon_confused.gif
Anns
Aniu zapraszamy choć na chwilkę
Misqowa Ania
dzieki ale z moim dzieckiem to wstyd sie gdziekolwiek pokazac.. tylko wyje i ryczy ostatnio a ja mam serdecznie dosc zycia
wroc
eee. tam Ania... to będziemy Cię wspierać - moja też mi wczoraj dała popis i nigdzie nie mogłam wyjść. Codź z nami, a nuż życie nabierze barw icon_biggrin.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.