To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rocznik 2001 - do szkoły marsz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
A_KA
A.L. dzieci w tym wieku mają (tak myślę icon_wink.gif ) jeszcze prawo, żeby nie pamiętać co było zadane/ zapomnieć, że coś w ogóle zadane było icon_wink.gif. I w dodatku raczej jeszcze kiepsko piszą - więc nie są w stanie sobie zanotować co pani zadała...

Karola ma już lekcje zadawane. W zeszłym tygodniu dwie prace domowe miała. Pierwsza - dokończenie swojego portretu. Pamiętała o tym i dostała następnego dnia uśmiechniętą buźkę icon_wink.gif. Druga praca domowa - to zadanie z ćwiczeń. Tu już zapomniała. Dostała smutną buźkę... Cóż - myślę, że ma prawo jeszcze zapomnieć. Jest na początku swojej drogi edukacyjnej, dopiero się uczy, że cośtam TRZEBA. Dotąd wszystko było zabawą...

Dzisiaj ma też coś zadane. Podobno już odrobiła lekcje (sama z siebie icon_wink.gif ). Tylko telefonicznie z nią rozmawiałam... więc dopiero w domu zobaczę co tam narobiła icon_wink.gif
A.L.
Miriam, oni wlasnie maja Hausaufgabenheft. No i widze np przy matematyce skrot Ü.H 8
Pytam co to? A Milena, ze przepisala z tablicy ale nie wie. Probowalam rozszyfrowac ze Ü to Übung H , Heft a 8 to moze strona?
Ale nic sie nie zgadza, w zeszycie cwiczen nie doszli jeszcze do 8 strony.

Cholera mnie trafia.
blaire
Asiu, to na bank jest zeszyt ćwiczeń (moje świetlane lata jako au-pair przypomniałam sobie icon_biggrin.gif ) . Może o 8 ćwiczenie chodzi?

A ja nerwowa jestem, bo Kuba ma strasznie dużo zadane- matematyka, język polski, religia, angielski. Wszystko na jutro. A czekam na kobietę z banku w sprawie wyceny mieszkania. No i nijak nie mogę się sama skupić, co oczywiście udziela się mojemu dziecku.
A.L.
Blaire, nic sie nie zgadza. Ani numer strony ani cwiczenia. Zla jestem jak cholera.
A Milena mowi, ze nie pamieta. No nie i juz.
miriam
Asiu ja bym to H-jako Hausaufgabe rozszyfrowala icon_rolleyes.gif , Ü-wiadomo Übung, 8 moze ybc numer zadania domowego, ale dzis tez 8 jest, wiec moze o date chodzilo.
A, nie masz kogo zapytac??
U nas nie pisza Übung, tylko np: M.S.8- co oznacza matematyka strona 8 , potem pisze czy cala, czy tylko jakies konkretne zadania, albo M.AB, czyli Matematyka Arbeitsblätter, ja to AB z poczatku rozszyfrowac nie moglam icon_redface.gif , wiec pytalam.
Ewentualnie jak Milena nie bedzie wiedziala, to napisz kartke do Pani, przepros i napisz ze dziecko zapomnialo-moze wtedy zwroci uwage co by troche jasniej tlumaczyc icon_evil.gif .
Bo dzieciaki odpisuja i owszem, tylko czasem jakiejs literki zapomna i klop zwlaszcza w pierwszej klasie.
A.L.
No wlasnie miala tak tez z niemieckiego. F. S.4 I ja sie pytam co to, a ona: Fibel (ksiazka) Seite 4
Tylko ze na stronie 4 w ksiazce nie bylo kompletnie nic, co moznaby zrobic. 29.gif

Jurto przed lekcjami porozmawiam z pania.
emce
Tak, u nas dziś już była próbka tego jak bardzo "atrakcyjne" będzie odrabianie pracy domowej. 21.gif rycze.gif klotnia.gif klotnia.gif Pamięta co ma zrobić, ale co z tego, skoro ta praca jej się nie podoba, a tak w ogóle to jej się nie chce... Cyrk na kółkach, jak rany...
Mika
to ja się chyba zacznę pani pytać czy im coś zadaje,bo mój wiecznie nic do zrobienia w domu nie ma
miriam
Asiu to dziwnie u Was te lekcje podaja .
Ogolnie to tu tak podaja, ze domyslac sie trzeba icon_twisted.gif
Ciekawe co Pani Ci powie icon_rolleyes.gif
grzałka
hehe, to Ania nie odbiega od większości- w zeszłym tygodniu pierwsze zadanie domowe (pokoloruj słoneczko)- przypomniało jej się wieczorem, po czym stwierdziła, że zdąży rano przed wyjściem do szkoły raz dwa machnąć 37.gif

o następnym zadaniu dowiedziałam się od mamy koleżanki- na moją sugestię, żeby odrobić, Ania oświadczyła, że przecież to było na wczoraj, to po co robić- było, minęło 04.gif

ale ja się nie denerwuję- zrobiłam tylko krótką pogadankę o tym, że lekcje odrabiamy po przyjściu ze szkoły, a nie po nocach i zobaczymy co z tego będzie
użytkownik usunięty
Zosia przy robieniu zadań (np. kolorowaniu jednej gruszki) robi sobie kilka przerw - na siku, na picie, oczy mnie bolą, ręka mnie boli, muszę wstać na chwilkę, idę do Bogny... wrrr...
Saskia
Michał dziś przy odrabianiu lekcji na zmianę jęczał i wykrzykiwał "ja nie przezyję tych szlaczków!"
myślałam, że pęknę ze śmiechu
w sumie to mu się nie dziwię, że mu się nie chciało kółek i zygzaczków rysować 06.gif
z pamiętaniem u nas nie ma problemu bo pani rysuje symbol domku na numerze strony, któa jest do zrobienia
kamami
Michał ma zadawane codziennie. Wybrany podręcznik, na taki układ - dość wygodny dla szkoły. Entuzjazm podobny, ale o dziwo wszystko pamięta. Szkoła go nudzi i trudno mu wysiedzieć spokojnie w ławce - już siedzi sam.
kamami
Dominika_
Wiktor pamięta i w sumie zabiera się do lekcji szybko. Wie, że wtedy ma większe pole manewru w temacie negocjacji atrakcji icon_wink.gif
Chociaż w niedzielę była afera - łącznie ze stwierdzeniem, że on szkoły ma dość i rezygnuje 06.gif
Fragosia
O widzę że początki u prawie wszystkich są takie same 06.gif .

Mój Arek przy pierwszym zadaniu domowym oświadczył że on nie będzie robił tego
co mu ktos kaze tylko to co jemu sie podoba. A on od rana marzy aby narysowac jedną rzecz a nie jakies słoneczka kolorować.... 08.gif

A na zebraniu wczorajszym Pani oswiadczyła ze dzieci 7 letnie mają prawo niepamiętac co mają na zadanie
dlatego prosi aby sprawdzac wszystko codziennie, bo ona będzie zakreślać które pkt sa do zrobienia.

Ale póki co narazie Arek twierdzi że w szkole jest dużo lepiej niż w przedszkolu.....
Ciekawe jak długo.

Pozdrawiamy wszystkich pierwszoklasistów...
Mika
może to wredne ale pocieszające icon_wink.gif
Jasiek w takim razie nie odstaje od normy,to Olka była najwidoczniej "nie normalna" icon_wink.gif
u nas nie ma problemu z robieniem zadań
problem jest z robieniem ponad normÄ™ - np. dorysowuje sobie coÅ›, liczy tak jak chce a nie tak jak majÄ… napisane
bo dlaczego musi być 2+2 jak och chce narysować 3 kółka+ 5 kwadratów?
gdzie ikonka z harakiri i widowiskowym rozbryzgiem krwi? icon_wink.gif

wszystko co ważne ma ... w szafce
tak więc zostawia a to bluzę,a to pojemnik na kanapki
i notorycznie korespondencję do rodziców

zdecydowanie łatwiej mieć uczennicę-córkę ...
blaire
CYTAT(Dominika_ @ Tue, 09 Sep 2008 - 09:36) *
... on szkoły ma dość i rezygnuje 06.gif ...



"Mamo, wypiszesz mnie z angielskiego? Pani każe nam mówić do mikrofonu, a ja się wstydzę."
Pecia
Jasiek :"ale nudne te szlaczki"

ale ogolnie zadowolony icon_wink.gif najbardziej z siostry zakonnej, ktora go ujela tym jak opowiadala ze "jako dziecko chciala byc koniem icon_smile.gif bo konie nie chodza do szkoly "
grzałka
dziecko może nosić 5 % wagi ciała (no, czasami ewentualnie 10%)- wychodzi w przypadku Ani 1-2 kg

dzisiaj zebranie, będę walczyć o szafki, ewentualnie pocięcie książek na kawałki
blaire
Czyli Kuba nosi tyle, ile może. Jego tornister raczej nie waży więcej niż 2-3 kg, a to niecałe 10 % jego wagi.
Dziś pierwsze zajęcia judo. Kuba zachwycony, ciekawe na ile wystarczy mu zapału.

grzałka, czy pediatra może wystawić "skierowanie" na gimnastykę korekcyjną?
Fragosia
Nie jestem grzałką, ale mi pediatra wystawiała zaświadczenie na gimnastyke korekcyjna.
Mika
u nas zaświadczeń nie trzeba
pani od korektywy sprawdza które dzieci chodzić powinny,daje znać rodzicom - ci którzy chcą dzieci posyłają
w 2 i 3 klasie dzieci same sobie wybierały czy wolą chodzić na korektywę czy na normalne zajęcia wych. fizycznego wyszło na to,że cała klasa chodziła na korektywę (b. miła pani, teraz jest ich wychowawczynią) icon_wink.gif
grzałka
CYTAT(blaire @ Tue, 09 Sep 2008 - 14:54) *
grzałka, czy pediatra może wystawić "skierowanie" na gimnastykę korekcyjną?


każdy lekarz może
A_KA
Karola też przeszła momenty, że chciała żebym ją wypisała ze szkoły icon_wink.gif. I jeszcze z religii - bo siostra miła, ale religia nudna 43.gif .

Jest zachwycona instruktorem od basenu. Podobno bardzo śmieszny pan 08.gif .
Uwielbia W-F... stwierdziła, że było SUPER, bo chodzili po drabinkach, ześlizgiwali się z bieżni i chodzili jak gąsienniece po podłodze 08.gif .

Ogólnie razem ze swoją ukochaną koleżanką, z którą są w jednej klasie - twierdzą zgodnie, że przedszkole było fajniejsze. Ale mimo to Karola w miarę chętnie do szkoły chodzi. Nie ma narzekań, wychodzi z domu uśmiechnięta, wraca zadowolona...

Z koleżanką są bardzo zgodne... Jak ostatnio miały narysować coś co najbardziej lubią w szkole - narysowały... cukierki 29.gif 08.gif

Nie przepada na razie za świetlicą, ale ostatnio prawie tam nie zostaje - bo moja mama ją odbiera prosto po zajęciach.

AnkaSkikanka
CYTAT(blaire @ Tue, 09 Sep 2008 - 12:54) *
grzałka, czy pediatra może wystawić "skierowanie" na gimnastykę korekcyjną?

Nam wystawiał lekarz rodzinny. Wika i Antek mają płaskostopie. Będę majtać woreczkami z ryżem icon_wink.gif
Dorotka
U Kacpra w tornistrze najwięcej ważą rzeczy, których do szkoły nosić nie musi icon_wink.gif czyli książki origami, dodatkowy piórnik, wall-e itd., itp. icon_smile.gif))
Lekcje ma zadawane codziennie i codziennie je odrabia, czasami trwa to chwilkę a czasami gdy przejawia własna inicjatywę (jak u Miki) zdecydowanie dłużej icon_wink.gif
A dziś dziecko pięknie spakowało sie do szkoły a mamusia wyjęła mu worek na W-F, bo uznała, że dziś go nie ma. Wszystkie dzieci worki posiadały i oczywiście zdałam sobie sprawę, że to moje dziecko miło rację icon_redface.gif
Mika
mój mnie dzisiaj sprawdzał
"worek jest,strój jest?"
mówię,że tak
na co Jasiek - "to ja lepiej sprawdzÄ™"

@ nie syn 08.gif
kama_
CYTAT(grzałka @ Tue, 09 Sep 2008 - 14:50) *
dziecko może nosić 5 % wagi ciała (no, czasami ewentualnie 10%)- wychodzi w przypadku Ani 1-2 kg

gdzie taki przepis...chętnie bym go zaniosła do szkoły...kamili tornister w poniedziałek ważył 5,100, a przeciętnie od 3,500 do 4,600, czyli nawet jak na nią 32kg(najwieksza w klasie jest) to jest od 11 do 16% wagi ciała...

PS.
kolezanka z ławki waży nie więcej niż 20kg....dla niej to już chyba tragedia
grzałka
to nie przepis, to normy zdrowotne- takie powinny być dopuszczalne obciążenia dla rosnącego kręgosłupa
miriam
CYTAT(Blue @ Wed, 10 Sep 2008 - 18:56) *
mamy pierwsze zadanie domowe i termin... na przyszły wtorek Ula ma odrobić. icon_eek.gif

06.gif , a duzo tego zadania ma ??
Dominika_
Wrzucę pierwszaka pierwszy raz w ławce (dopiero teraz zagoniłam małża z aparatem do kompa 21.gif )


emce
Dominika, fajny ten Twój pierwszak icon_smile.gif


A u nas pierwsze sukcesy (5 za literkę "A" icon_wink.gif) i kłopoty (zgubiła zeszyt do polskiego icon_smile.gif)
Ale praca domowa odrobiona z entuzjazmem 10.gif
grzałka
myślałam, ze już wszystkie pasowania mam za sobą, ale niestety- 26 września pasowanie na ucznia icon_rolleyes.gif

Ania jakoÅ› nic nie ma zadawane icon_confused.gif
blaire
U nas prac mnóstwo, ale to ze względu na to, że Kuba nie wyrabia się na zajęciach ze wszystkim.
Szkołą jest zachwycony, był już na pierwszych zajęciach judo, dziś kolejne.
Mika
CYTAT(grzałka @ Thu, 11 Sep 2008 - 07:20) *
myślałam, ze już wszystkie pasowania mam za sobą, ale niestety- 26 września pasowanie na ucznia icon_rolleyes.gif

Ania jakoÅ› nic nie ma zadawane icon_confused.gif


u nas ślubowanie gdzieś w połowie października

zaczęłam się zastanawiać,że może nasza szkoła jest jakaś cienka jeśli prac domowych mało zadają,ale równoległa klasa jest w tym samym miejscu programu -to co nasze dzieci robią w szkole to oni mają zadawane do domu
to co oni w czasie lekcji robią,że dzieci do domu dostają 3 strony ćwiczeń i stronę w zeszycie icon_neutral.gif

wczoraj na zebraniu dowiedziałam się,że mój syn ... bardzo ładnie rysuje
aż w szoku jestem,bo dopiero od roku rysować lubi,a od dwóch w ogóle kredki dotyka icon_wink.gif
Dominika_
U nas sporo robią na lekcjach, a w domu są dwa, maksymalnie trzy krótkie zadania do zrobienia.
Podobnie jak Mika zostałam na zebraniu zaskoczona - tym, że mój syn jest super szybki i super dokładnie wszystko robi 08.gif
Chyba dojrzał przez wakacje icon_smile.gif
Pecia
u nas pasowanie 14 pazdziernika

Jasiek troszke znudzony, tzn robi lekcje ale szybko i na odwal icon_wink.gif
A.L.
Windows, to Ty pecia??
W zyciu bym na to nie wpadla, gbyby nie post ma mazowieckim.

Skad zmiana nicka?? I co w ogole u Ciebie??
emce
CYTAT(A.L. @ Thu, 11 Sep 2008 - 19:15) *
Windows, to Ty pecia??
W zyciu bym na to nie wpadla, gbyby nie post ma mazowieckim.

Skad zmiana nicka?? I co w ogole u Ciebie??


Doszłam do "Peci" dokładnie tym samym tropem icon_wink.gif Ale kamuflaż icon_smile.gif
mama_do_kwadratu
Pecia????????????????? icon_smile.gif

Pozdrowienia icon_smile.gif

Jasiek już w 1 klasie? 23.gif icon_eek.gif icon_eek.gif
grzałka
windows się pewnie kamufluje przed US, albo zaczęła zupełnie nowe życie icon_cool.gif

jak na razie jedyny widoczny efekt szkoły to bujne życie towarzyskie mojego dziecka
A.L.
A moje dziecie bylo dzis po raz pierwszy na jezdzie konnej. (Szkola organizuje)
Wrocila za -chwy- co -na

tylko ze z zalzawionymi oczami i kichajaca. Jak sie okaze ze uczulona na konie, to se chyba palne w leb, ona byla taka szczesliwa. Mozna miec alergie na konie???
Milena ma na psy i koty, na swinki morskie np nie. No coz, zobaczymy jak bedzie za tydzien.
grzałka
CYTAT(A.L. @ Thu, 11 Sep 2008 - 22:05) *
Mozna miec alergie na konie???



oj można- Antek ma bardzo silną
iff
u nas dosc sporo zadawane, ale codziennie siedzi nez problemow, moze dlatego, ze sarszy brat tez odrabia lekcje icon_wink.gif
dzis zebranie bylo, troche sie wynudzilam i portfel chudszy, dowiedzialam sie, ze odrabiaja 10 listpada w sobote i jada na rajd icon_smile.gif
A_KA
Ja też po wczorajszym zebraniu w szkole...

Karola tez odrabia 10 listopada - 20 września. Idą z Panię do parku icon_smile.gif.

Poza tym z ciekawszych rzeczy, o których się dowiedziałam to to, że klasa Karoli współpracuje z pewnym domem kultury. Z 10 "wycieczek" do tego DK będą mieli na lekcje tematyczne. Ogólnie powiązane wszystko jest z plastyką i w ramach plastyki właśnie jeździć tam będą.

Coraz więcej zadawane mają... I oczywiście - trzeba wysupłać czas, żeby z dzieckiem posiedzieć i przypilnować... Tylko co zrobić - jak tego czasu brakuje? 43.gif

A plecak Karoli jest stanowczo za ciężki 21.gif . Tymbardziej - przy jej wadze.
Do nauczania zintegrowanego - 3 książeczki (Wesoła szkoła), i na zmianę albo angielski (podręcznik + ćwiczenia), lub religia (podręcznik + ćwiczenia), do tego zeszyt w 3 linie, i dzienniczek (zeszyt w kratkę), kanapki, picie... Już nie wspominam o stroju na W-F i na basen... No... nie mam możliwości w tej chwili zważyć tego, ale mam wrażenie, że z 4 kg. to na bank.
Pecia
zmiana nicka stad ze dowiedzialm sie ze sa ludzie ktorzy czytali moje posty , szpiegowali mnie icon_sad.gif(
bleee




tak Jasiek w I klasie icon_smile.gif no przeciez pazdziernik 2001 heh a Zuzia w V icon_smile.gif)
u mnie jakos jakos, przenioslam sie do Wawy z dziecmi, zaczelam prace, same zmiany, ciezko ale daje sobie rade...

pozdraiwam
Mika
a ja czytałam powiadomienia i w głowę zachodziłam ktoś Ty icon_lol.gif

a propo szpiegowania -wczoraj ze zdziwieniem przeczytałam maila z maluchów,że wysłałam sobie przypomnienie hasła
sęk w tym,że nie wysyłałam
widocznie ktoś chciał sie na moje konto zalogować
pamiętajcie - jak przestanę pisać głupoty to nie będę ja icon_cool.gif
Pecia
ale zeby wlazic na posty i czytac sprzed....3-4 lat ..........


to trzeba byc baaardzo zdesperowanym icon_sad.gif
iff
lo matko windows (nie bede w takim razie uzywac Twojego nicku) wspolczuje takich pseudoznajomych
to wielkie zmiany nhastapily w Twoim zyciu, jak sobie dajesz rade ? jak sie dzieci zaaklimatyzowaly ?

buziaki!
A.L.
No i jak u was?
Milena generalnie ok. Tyle ze mowi ze nuuuuuuuuuuudy... Wiesz, z niemieckiego piszemy oma i oma, cala lekcje, phi...
Tez mi trudnosc


Moze i nie trudnosci, ale wprawy w stawianiu liter pisanych to ona nie ma. icon_lol.gif I jak ja przekonac, ze jednak takie cwieczenia maja sens?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.