To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Rocznik 2001 - do szkoły marsz

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6
iff
Maciek nie mial zadnego testu badz tez mi nic nie powiedzial, hura juz niedlugo wakacje, w koncu odpoczne z tego kieratu szkolnego hi hi icon_wink.gif
A.L.
A Milenka jeszcze caaaaly miesiac musi sie meczyc. A ja razem z nia, nienawidze porannego wstawania 21.gif
clio
Oskar już odlicza do wakacji mimo że lubi szkołę
chyba go te wszystkie konkursy na które go wysyła pani zmęczyły icon_wink.gif

u nas był test ale ze wszystkiego,wyniki mają być ze świadectwami
mam(a)
A moje chcą zaraz na wakacje do kuzynek nad morze jechać. Niech się tylko rok szkolny wreszcie skończy icon_smile.gif
kamami
U nas niestety zakończenie z pełną pompą. Test też mieli (większej głupoty nie mogli wymyśleć) - ale nie na galowo icon_wink.gif
Najbardziej z końca roku to cieszę się ja - nareszcie się wyśpię.
kamami
angelum
Ten test to był i u nas...
Paulina była chora, i nie pisała a potem pani powiedziała, że z innymi dziećmi które nie pisały będzie pisać i w końcu nie pisały bo pani powiedziała, że nie ma na to czasu i że już nie ważne. icon_eek.gif
Z resztą... Podręcznika nie dokończyli. Książki do kaligrafii - nie ruszone 3 części. Wycinanki nie przerobione. Prawie zero konkursów, bo pani nie ma czasu. A jak już konkurs był - to pani źle dzieciom wytłumaczyła o co chodzi (trzeba było zaprojektować tabliczki na trawniki, takie żeby właściciele kupy psie sprzątali, a pani kazała zrobić zwykłe rysunki albo komiksy 10.gif ), a ja dopiero po zakończeniu konkursu dowiedziałam się o co chodziło tak naprawdę ze strony Urzędu Miasta, bo to był konkurs miejski...
Długo bym mogła wyliczać...
Na szczęście przeprowadzka własnie za nami i młoda idzie od września do innej szkoły...

No to się tu witam, bo widzę, że na szczęście jest sporo mam dzieciaków z roku 2001 icon_smile.gif
Moja Paulina urodziła się 07.01 - tydzień wcześniej i liczyłaby się do rocznika 2000 - a to byłaby jednak szkolna katastrofa icon_wink.gif
A_KA
U nas też mieli test kompetencji (ale nie tylko matematycznych, taki raczej ogólny). Nawet w internecie gdzieś go znalazłam... To był już drugi taki test, pierwszy był w połowie roku. Pierwszy poszedł Karoli bardzo dobrze, drugi za to... okropnie. Ale podejrzewam, że to dlatego, że następnego dnia się rozchorowała, musiało ją już "brać" na teście, zresztą mówiła, że chciało jej się spać podczas pisania 37.gif
Nawet Pani wzięła mnie na bok po sprawdzeniu testu i powiedziała, że nie wie co się stało, że to do Karoli nie jest podobne, żeby tak słabo wypadła 08.gif

W każdym razie - ocena z tego testu do niczego się nie liczyła. To tak bardziej dla informacji dla rodziców.


Zakończenie roku było i minęło. Nie wspominam go dobrze, dłuuuugo strasznie na sali gimnastycznej wszystko się odbywało, w dodatku ciasno i duszno było :/.
Potem w salach poszczególnych już milej. Nawet jakieś przedstawienie było (z pierwszej pomocy), w którym moje dziecko grało... poszkodowaną osobę, która zemdlała gdzieś na ulicy... 08.gif Karola się śmiała, że... się przynajmniej wyśpi icon_wink.gif.
Potem było rozdawanie świadectw, nagród (które wszystkie dzieci pierwszoklasowe dostały), dyplomów (z pływania, z ukończenia kursu pierwszej pomocy...)


A jak u Was jest z Zieloną Szkołą? Coś już wspominali w szkole...? U nas dzieciaczki mają niby jechać pod koniec 2 klasy...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Daretka
U nas Zielona Szkoła jest tradycyjnie w III klasie. Wyjazd zawsze nad morze.
W szkole obok dzieci jeżdzą co roku na 2 tyg. Wszystko zależy od rodziców i zasobności ich portfela 43.gif
Póki co przygotowujemy się do Komunii Świętej - termin 2.V.2010r.
angelum
Już znacie termin? icon_eek.gif
użytkownik usunięty
A my zmieniamy szkołę. Mam nadzieję, że Zosia zostanie przyjęta do klasy, gdzie chodzą jej koleżanki z przedszkola (w tym najlepsza przyjaciółka, z którą rozstanie było dla Zosi trudnym doświadczeniem).
Dalej jednak będziemy chodzić do szkoły muzycznej, ale teraz już do popołudniowej.
Maciejka
Przeczytałam mój pierwszy post w tym wątku. I luzik. Wszystko się udało. icon_smile.gif
Paka, a czemu zmieniacie szkołę?

U nas komunia zwykle w Zielone Świątki, więc będzie najprawdopodobniej 23 maja.
angelum
No właśnie my też zmieniamy, i wreszcie młoda będzie miała w tej samej szkole kolegów z podwórka (bo koleżanek to ona ma jednak mniej icon_rolleyes.gif )
Paka będzie dobrze - a podanie napisałaś? Wystarczyłoby pewnie jakbyś tę prośbę uzasadniła dobrem dziecka, że lepiej się przystosuje do nowego miejsca jak będą stare koleżanki w tej samej klasie, że mniejszy stres adaptacyjny generalnie...
Powinni pójść na rękę icon_smile.gif
Dzwoń i dopytuj ja byłam upier.dliwa i przyjęli młodą do klasy do której chciałam icon_smile.gif
Daretka
CYTAT(angelum @ Sun, 05 Jul 2009 - 22:56) *
Już znacie termin? icon_eek.gif


Tak od końca maja już wiem.
użytkownik usunięty
Zmieniamy szkołę, bo gdybyśmy nie zmienili, to prawdopodobnie już wkrótce w Wiadomościach usłyszałybyście informację z Wrocławia o niezrównoważonej rodzicielce, która zadźgała wychowawczynię własnej córki icon_wink.gif
angelum
CYTAT(Paka @ Mon, 06 Jul 2009 - 00:35) *
Zmieniamy szkołę, bo gdybyśmy nie zmienili, to prawdopodobnie już wkrótce w Wiadomościach usłyszałybyście informację z Wrocławia o niezrównoważonej rodzicielce, która zadźgała wychowawczynię własnej córki icon_wink.gif

A nie z Legionowa? 06.gif
Bo ja mam podobnie icon_wink.gif
Nasza była pani wychowawczyni pomimo tego, że młoda była najlepszym dyskutantem w klasie i własciwie tylko dzięki niej lekcja się czasem jakoś kręciła (słowa samej wychowawczyni!), i najlepiej czytała, to pani wychowawczyni powiedziała, że Paula nie dostanie ŻADNEJ nagrody na koniec roku, bo za dużo chorowała. Te nieobecności były bardzo rażące i w związku z tym nagroda się nie należy. Zupełnie jej nie obchodziło, że dziecko miało nacieki na płucach, częste anginy i zapalenia uszu, ważna tylko nieobecność, która przekreślała WSZYSTKIE zasługi.
Takich kwiatków było więcej, i nie chodziło wyłącznie o moją córkę ale o inne dzieci też...

Daretka - u nas jeszcze nic nie wiadomo, a chciałabym już wiedzieć, chociaż...
Nie wiem jeszcze czy będę coś wynajmować, czy do domu catering... (Gotować na pewno nie będę, na taką ilość osób to bym się chyba zarobiła na śmierć...)
emce
CYTAT(użytkownik usunięty @ Sun, 05 Jul 2009 - 21:11) *
cytowany post usunięto


W naszej szkole ja nie słyszalam nic o zielonych szkołach. Przynajmniej nie w poczatkowych klasach.
I na szczęście, bo Maja nie pojechałaby.
Uwazam, ze takie wyjazdy małym dzieciom nie sa do niczego potrzebne. Sa jedynie kłopotem dla opiekunów, rodziców, nie mówiąc o dzieciach. Tak, jestem nadopiekuńcza.
Zresztą, póki co nie mam problemu, bo moje dziecko do tego typu wyjadów zupelnie sie nie pali.
Maciejka
Ależ są mcda, są. W II klasie się zdarzają na jedną lub dwie noce. W trzeciej klasie - na 2 noce. Puściłabym. Ale na tydzień chyba nie. Chociaż, skoro puszczam na obóz na 10 dni... to chyba na zieloną szkołę też bym mogła.
emce
CYTAT(MaciejkaFranczeskaW. @ Mon, 06 Jul 2009 - 00:21) *
Ależ są mcda, są. W II klasie się zdarzają na jedną lub dwie noce. W trzeciej klasie - na 2 noce. Puściłabym. Ale na tydzień chyba nie. Chociaż, skoro puszczam na obóz na 10 dni... to chyba na zieloną szkołę też bym mogła.


NaprawdÄ™??
Hmmmm... No to może moja klasa nie bedzie chciala jechać...? 48.gif
Mika
u nas klasy II i III jeżdżą na zielone szkoły na zasadzie doczepki - kiedy jadą starsze i zostaja wolne miejsca chcące "maluchy" mogą się dołaczyć
w tym roku jechała klasa Oli zabierając drugoklasistów i szóstoklasistów icon_wink.gif -było super z perspektywy Oli,ale Jaśka bym nie puściła
A_KA
A u nas zielona szkoła ma być tylko dla naszej klasy, na kilka dni. Klasa mała - 19 dzieci było w tym roku. Teraz dwójka odeszła, pewnie jakieś inne dzieci przyjmą...
Jechać ma ich wychowawczyni i jeszcze ktoś z nauczycieli do opieki (chyba jeden, dokładnie jeszcze nie wiem). Wypad w góry, w jakieś miejsce gdzie wychowawczyni z własnymi dziećmi jeździła już kilkakrotnie i bardzo sobie chwali. Mają wynająć jakiś busik, a nie autokar - skoro klasa malutka to busik wystarczy, a i taniej będzie.
Mam zamiar puścić Karolę, tymbardziej, że ona bardzo chętna na taki wyjazd. Zgrane są bardzo z dziewczynkami z klasy i wogóle... takie samodzielne się zrobiło to moje dziecko 37.gif
Dominika_
CYTAT(użytkownik usunięty @ Sun, 05 Jul 2009 - 20:11) *
cytowany post usunięto


Pewnie zależy od szkoły. Wiktor był na trzydniowym zielonym przedszkolu w zerówce i wrócił bardzo zadowolony.
W naszej szkole normą są zielonego szkoły od III klasy.
grzałka
w pierwszej klasie Ania nie miała żadnego wyjazdu z noclegiem- tylko wycieczki całodniowe

Daretka
Kacper też w I klasie nie miał wycieczki z zaliczeniem nocki icon_razz.gif W II klasie też raczej nie bedzie - choć myślę, że przy dobrej organizacji rodziców szkoła udzieli pozwolenia.
Ja na Komunie mam już restauracje zamówioną - w domu nie mam warunków, a jeśli nawet to w grę wchodzi catering lub wynajem kucharki i kelnerki co po wstępnych przeliczeniach nie opłaca się. Tak więc wybrałam restauracje. Pierwsze zebranie dot. Komunii będzie we wrześniu.
aluc
mimo, że nie ten rocznik, ale teżpo pierwszej klasie, więc się włączam

u Maksa zielona szkoła miała być, ale jej nie było - będzie we wrześniu, sześć dni w Beskidach
ale normą jest wyjazd w czerwcu od pierwszych klas, na pięć-sześć dni

oraz normą jest pięciodniowy wyjazd dla pięcio- i sześciolatków w przedszkolu icon_biggrin.gif

oraz działa to zupełnie w drugą stronę - szkoła/przedszkole proponuje, rodzice wyrażają zgodę (w Maksowej klasie w kwietniu nie wszyscy wyrazili, a potem w czerwcu się okazało, że prawie połowa klasy jedzie i na kolonie nad morze i na obóz pływacki, więc wrześniowa jest już na zasadzie "jest, bo jest")
iff
jak u aluc
wyjazdy co roku tygodniowe na przelomie maja i czerwca, a w 3 klasie we wrzesniu normalna 2 tyg nad morzem
Maciek byl juz 3 razy na zielonej szkole tygodniowej
Pecia
a ten mój chłopina ( Jasiek czytaj) nie pojedzie nigdzie sam,

zapiera sie nogami 41.gif

nie mieli zadne wycieczki , wiec tez odpadlo, bo mialam nadzieje ze sie przekona i na jakies kolonie pojedzie...

ja zaluje bo bardzo bym chciala zeby sie troszke od spodnicu oderwal 29.gif
Pecia
chyba nastapil przelom,
CIESZY sie z lata w miescie 29.gif
jeszcze miesiac temu jego zdanie na ten temat byloby takie: nie, nie, głupio będzie
blaire
CYTAT(Daretka @ Mon, 06 Jul 2009 - 16:09) *
Ja na Komunie mam już restauracje zamówioną

Też o tym myślę. Mam nadzieję, że dziś poznam wreszcie termin komunii. Mamy zebranie o 19 w kościele, obecność obowiązkowa- będą sprawdzać...

A jak po powrocie z wakacji?

U nas też były tylko wycieczki jednodniowe, w drugiej klasie będzie podobnie. MOŻE w 3 klasie pojadą z noclegiem.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
blaire
O proszę icon_smile.gif U Maciejki chyba podobnie. Zaskoczyłabyś mnie, gdybyś zamawiała icon_wink.gif Z moimi tendencjami do schrzanienia wszystkiego za co się zabiorę wolę nie ryzykować icon_wink.gif
użytkownik usunięty
[post usunięty]
blaire
A niby jak? To on zamierza robić Kubie drugie przyjęcie?
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Maciejka
A mnie wkurza, że muszę we wrześniu zamawiać knajpę na maj. icon_sad.gif
Dorotka
Ja poznam termin mam nadzieję w poniedziałek. U nas dwie opcje bierzemy pod uwagę - knajpę albo catering w ogrodzie, ale chyba skłaniam się ku pierwszej icon_wink.gif

Kacper w przyszłym tygodniu jedzie do zielonej szkoły.

Rosa, nie było przypadkiem konkursu na pomysł na reklamę sprite? Twój pomysł bardzo do mnie przemawia icon_smile.gif
blaire
Znamy termin. 8 maja 2010 r. W zależności od ilości dzieci będzie ewentualnie drugi termin 9 maja, ale Kuba i tak będzie w pierwszym. Zaczynam więc poszukiwania knajpy...
użytkownik usunięty
[post usunięty]
Dorotka
Rosa, a co Kuba na na to, że jego ojca nie będzie? Pewnie mu przykro icon_sad.gif

Wczoraj byłam na zebraniu, ksiądz proboszcz przesypatyczny icon_smile.gif (Kacper nie idzie do komunii w naszej parafii) Termin mamy na 16 maja na godzinę 9:30, wg księdza proboszcza msza nie powinna trwać dłużej niż godzinę "bo po co zamęczać dzieci i ich rodziny " icon_smile.gif
Mszy popołudniowej też nie ma, bo dzieci z rodzinami jadą po kilku dniach na wycieczkę do Częstochowy i tam bedzie msza w intencji dzieciaków.

Zielona szkoła jest u Kacpra w przysżłym tygodniu, nie tym jak pisałam wcześniej icon_wink.gif
Dominika_
U nas komunia 9 maja (o ile dostaniemy zgody na komunię nie w naszej parafii, bo klasowa parafia inna, niż nasza...).
Szukam knajpy :/

Poza tym układamy plan lekcyjno-basenowo-tenisowy i się wdrażamy do rutyny szkolnej 29.gif
malinowa_i_Malina
a u nas 3 maja o 11.00
Dorotka
CYTAT(Dominika_ @ Wed, 16 Sep 2009 - 21:16) *
U nas komunia 9 maja (o ile dostaniemy zgody na komunię nie w naszej parafii, bo klasowa parafia inna, niż nasza...).
Szukam knajpy :/


U nas szkolana prafia również daleka od naszej, nie przyjmuję opcji nie dostania zgody. Zresztą siostra mówi, że wtedy ona wkroczy do akcji icon_wink.gif
Dominika_
CYTAT(Dorotka @ Thu, 17 Sep 2009 - 10:09) *
U nas szkolana prafia również daleka od naszej, nie przyjmuję opcji nie dostania zgody. Zresztą siostra mówi, że wtedy ona wkroczy do akcji icon_wink.gif


A nasza katechetka stwierdziła, że jak proboszcz zgody nie da, to trudno - 'z władzą się nie dyskutuje'.
kachaaa
u nas 3 maja godzina 10

i już mamy wstępnie załatwioną sale

a właśnie zamierzacie mieć alkohol na imprezie ?
blaire
CYTAT(kachaaa @ Tue, 06 Oct 2009 - 22:45) *
a właśnie zamierzacie mieć alkohol na imprezie ?


Z alkoholu lampka wina do obiadu.
Dziś mamy poświęcenie różańca. Składki popłacone. Koszt alby to 130 zł, ozdobienie kościoła 30, dary ołtarza 40. Do tego jakieś "drobne" na książeczkę do nabożeństwa, pamiątkę komunii itd.

Modlitwy systematycznie zaliczane, co niedzielę msza na 10:00, po mszy ministrant daje dzieciom pierwszokomunijnym naklejkę, którą należy wkleić do zeszytu. Jednak nie było jeszcze sprawdzania ilości naklejek icon_wink.gif .
Villi
A u nas luz. Komunia 16 maja o 12.15. Żadnych naklejek nie ma i nie będzie, składek póki co brak itp. Alba ma być biała. Różaniec taki jaki się dziecku podoba, bo ma być jego i używany przez niego, a nie ładnie wyglądać w rządku z innymi. Poświęcenie różańców za tydzień.
Zaleca się żeby dzieci przychodziły na mszę na 11, dziecięcą, ale bez żadnych nakazów, kar i zakazów.
Modlitwy zdawane są comiesięcznie na religii. Jedno spotkanie w miesiącu z dziećmi, z rodzicami kolejne w styczniu icon_biggrin.gif

Bardzo, bardzo podoba mi się ludzkie podejście naszego księdza, dużo na mszy mówienia o radości i miłości i zachęcania a nie nakazywania.
blaire
U nas zakazów i nakazów też nie ma. Jednak naklejki mobilizują. Kuba sobie niewiele z nich robi, stwierdził, że jemu nie zależy na nich, bo nie po nie przecież do kościoła dzieci powinny chodzić. Różaniec też mamy wybrany przez Kubę, zakupiliśmy jedynie krzyżyk drewniany do zawieszenia na albę.
blaire
CYTAT(Villi @ Wed, 07 Oct 2009 - 12:28) *
Modlitwy zdawane są comiesięcznie na religii. Jedno spotkanie w miesiącu z dziećmi, z rodzicami kolejne w styczniu icon_biggrin.gif


U nas na każdej religii dzieci mogą podchodzić do siostry i zdawać, ale maksymalnie dwie. Siostra nie chce żeby dzieci się zraziły ilością ani też żeby odpękały i zapomniały do maja icon_wink.gif
Fragosia
Chyba nie pisałam, ale u nas komunia 09.05.2010 r.

Zdawania nie ma wogóle. Nie wiem jak będzie dalej, ale póki co na religii ksiądz aktualnie omawaia 10 przykazań.
jedynie co zaliczali to częśći i tajemnice różańca.
Jak narazie to Ksiądz nie mówił nic zdawaniu modlitw.

Różańce zostały poświecone w październiku, w grudniu będzie poświęcenie medalików.

Dziękuje Bogu że mam w tej klasie chłopaka. Wraz z mamami chłopaków szybko
dogadałysmy się co do krótkich alb i białych spodni dla chłopaków .
Natomiast matki dziewczynek zupełnie nie moga dojśc do porozumienia co do sukienek,
o albach to nawet nie wspomnę bo usłyszałam wielkie oburzenie iż: "moja córka w albie nie pójdzie".
Ostatnio owe mamuśki stwierdziły iż siostra to powinna przynieśc medaliki aby mogły wybrać jakieś ładne
żeby nie były tak brzydkie jak różance.

A gdyby którąś zapytać co jest najważniejsze w komuni to oczywiście każda odpowie że komunia ale w pięknej sukieńce, pięknym medaliku z pięknym różance brrrr......
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.