To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gry planszowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
zilka
A znacie W 80 dni dookoła świata? Flo chce to dostać a ja myślę sobie, że może za mała?
skanna
A będzie miała z kim grać?

Nie znam tej gry, ale z opisu i doświadczenia z podobnymi wychodzi mi, że chyba jednak nie dla siedmiolatki.
agnese
nas ostanio Uno - gra karciana podobna do makao oraz ligretto ( nie wiem czy dobrze napisałam nazwę ) - gra karciana na spostrzegawczość i szybkość, pół sylwestra kiedyś przegraliśmy w to
justin
uwielbiam UNO. Coraz fajniej mi się gra z 5-letnia córcią.
Truśka
Mali powstańcy u nas już czeka na Mikołaja, chociaż nie jestem pewna czy my doczekamy icon_wink.gif
justin
Truśka nie potrafię doszukać się wieku odpowiedniego dla tej gry. Pomożesz?
Truśka
8+ icon_wink.gif
ciao
ja kupilam starszej taka gre na allegro :

KLUB PRZYJACIÓL MYSZKI MIKI GRA EDUKACYJNA MINNIE (numer 804668002) i teraz mam watpliwosc czy ta gra nie jest przypadkiem dla mniejszych dzieci,doczytalam ze moga w nia grac juz dwulatki icon_rolleyes.gif
aj80
Której firmy jengę najlepiej kupić?
justin
aniu, nie wiem.

Ja chciałam napisać, że kupiłam chrzesniakowi: Polowanie na robale.
Czy ktos ma tę grę?

Chciałam kupic Łukaszkowi: Re re kum kum, ale powaliła mnie cena.
Latte_macchiato
Nas od lat bawi gra Jenga i Tajemnice Labiryntu...szczerze polecam, mamy je chyba 5 -7 lat i do dziś nam się nie znudziły





https://www.sklepzzabawkami.pl/tajemnice-la...ynth-p-458.html

szczerze polecam .
skanna
CYTAT(justin @ Mon, 23 Nov 2009 - 21:44) *
Ja chciałam napisać, że kupiłam chrzesniakowi: Polowanie na robale.
Czy ktos ma tę grę?


No ba, oczywiście. Ma i lubi icon_smile.gif
Fajna zabawa i nauka dodawania i wstęp do rachunku prawdopodobieństwa icon_smile.gif

I scenka rodzajowa - niedziela, ósma rano, odgłos turlanych kostek. M. zagląda do pokoju dziewczyn, Majka siedzi i gra sama ze sobą, na pytanie, co robi, odpowiada, że ćwiczy. Ćwiczyła skutecznie, po południu ograła M. 18:2 icon_razz.gif
justin
skanna dziękuję
paulap
Zu uwielbia Polowanie na robale, nawet bardziej niż Pędzące żółwie, a na Mikołaja zażyczyła sobie Hej, to moja ryba. Skanna, fajne?
skanna
Fajne, moje dziewczyny lubią. Niby gra dla dzieci, a bardzo logiczna.
paulap
CYTAT(skanna @ Tue, 24 Nov 2009 - 08:11) *
Fajne, moje dziewczyny lubią. Niby gra dla dzieci, a bardzo logiczna.


ojej, ale zrozumiem ja? icon_wink.gif
skanna
A nie wiem, nie wiem icon_wink.gif
paulap
Bo gier logicznych to ja się akurat trochę boję, ale lepiej, że Młoda chce planszówkę niż kolejną lalkę icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
Nie wiem, czy już było, ale polecam Noc Magów. Moje Dzieciaki uwielbiają.

Blefuj - super sprawa. Z dzieciakami, dorośli też się przy niej dobrze bawią.
Myssia
W tajemnicy zakupiłam Kacperskiemu "zgadnij kto to", na Mikołaja, a zgadnijcie co Kacperski wczoraj zrobił? Dodam, że nie zgłaszał zapotrzebowania na to, baa nawet nie był specjalnie zainteresowany, bardziej ja 37.gif 04.gif
otóz, wziął swoje ludziki playmobil, poustawiał je po dwóch stronach stołu, zrobil przegrodę i zawołał mnie do zabawy w "zgadnij kto to" 10.gif 03.gif
Abotak
CYTAT(Myssia @ Tue, 24 Nov 2009 - 12:39) *
W tajemnicy zakupiłam Kacperskiemu "zgadnij kto to", na Mikołaja, a zgadnijcie co Kacperski wczoraj zrobił? Dodam, że nie zgłaszał zapotrzebowania na to, baa nawet nie był specjalnie zainteresowany, bardziej ja 37.gif 04.gif
otóz, wziął swoje ludziki playmobil, poustawiał je po dwóch stronach stołu, zrobil przegrodę i zawołał mnie do zabawy w "zgadnij kto to" 10.gif 03.gif


u nas swego czasu dlugie, zimowe wieczory na `guess who` uplywaly icon_smile.gif
I jeszcze z tubylczych Jenga , Boggle ( ale to raczej trudne do adaptacji na polskim gruncie ze wzgledow jezykowych), Jatzee, Connect 4, Downfall, snakes and Ladders oraz ludo, Scrabble, okrety czy bardziej high tech wisielec 03.gif .
To taka zimowa klasyka do ktorej sie zawsze wraca.
Wyspiarze maja swoja bardzo twarda tradycje gier, szarad zbiorowych w pierwszym dnia swiat bo obfitym swiatecznym obiedzie 03.gif a przed wedzonym lososiem, kanapkami z tymze oraz serami i krakersami 06.gif
Gry ww, ew puzzle i/albo wspolne spiewanie
aj80
Co dla 9 letniego prawie chłopaka?

Czy ktoś ma make'n'brake? Poleca? https://gry-planszowe.net/index.php/gry-na-...-brake-extreme/
Agnieszka AZJ
A zna ktoś gry Trefla: Sealife i Wildlife ???

Wg opisu zawierają filmy przyrodnicze na DVD oraz karty z pytaniami. Wyglądaja interesująco, ale cena też niezła (w Carrefourze ok. 140 zł) a ja musze kupić dwie. Wolałabym wiedzieć, ze warto.
Truśka
CYTAT
Czy ktoś ma make'n'brake? Poleca?

My mamy, gramy i polecamy icon_wink.gif (ale mi się zrymowało 03.gif )
CYTAT
A zna ktoś gry Trefla: Sealife i Wildlife ???

Akurat tych gier nie mamy. Natomiast dziecię swego czasu dostało grę Skarb zakonu. Z opisu wydaje mi się, że mechanika gry w obu pozycjach jest podobna. Pomijam teraz zupełnie wartość naukową tych gier (a można z nich nauczyć się wiele) ale ta nasza nie podoba mi się. Dlatego, że telewizor cały czas włączony wszyscy wpatrzeni w ekran i tak jakoś kłóci mi się to z moją filozofią grania w planszówki jako formą spędzenia razem czasu. icon_wink.gif
CYTAT
ale cena też niezła (w Carrefourze ok. 140 zł)

na allegro są znacznie tańsze icon_wink.gif
Agnieszka AZJ
CYTAT(Truśka @ Sat, 05 Dec 2009 - 22:12) *
Akurat tych gier nie mamy. Natomiast dziecię swego czasu dostało grę Skarb zakonu. Z opisu wydaje mi się, że mechanika gry w obu pozycjach jest podobna. Pomijam teraz zupełnie wartość naukową tych gier (a można z nich nauczyć się wiele) ale ta nasza nie podoba mi się. Dlatego, że telewizor cały czas włączony wszyscy wpatrzeni w ekran i tak jakoś kłóci mi się to z moją filozofią grania w planszówki jako formą spędzenia razem czasu. icon_wink.gif


No to zaczynam się wahać 32.gif

Edit:
Z drugiej strony icon_wink.gif - Julka ma hopla na punkcie delfinów, a druga gra mialaby być dla jej kuzyna. To jest dziecko z gatunku tych, co maja wszystko (z rzeczy materialnych) i w sumie chyba jest mu wszystko jedno, co dostanie icon_rolleyes.gif Za to rodzina bardzo ceni walor edukacyjny prezentów.
Truśka
CYTAT
Z drugiej strony icon_wink.gif - Julka ma hopla na punkcie delfinów

to może Zoo Tycoone 2 Podwodny świat przynajmniej będzie mogła je 'hodować' icon_wink.gif
A dla kuzyna w tym temacie Zoo Tycoon Na ratunek zwierzakom albo Zoo Tycoon Afrykańskie zwierzaki aspekt naukowy też się znajdzie bo są to gry ekonomiczne icon_wink.gif

teraz jeszcze doczytałam, że są to dodatki i potrzeba jeszcze Zoo Tycoon 2
Agnieszka AZJ
Truśka,
dziekuję icon_smile.gif Zastanowimy się.

W zasadzie myślalam o planszówce, żebyśmy mogli zagrać rodzinnie na nartach (a raczej po nartach icon_wink.gif). Na nasze ulubione scrabble Julka jest wciąż jeszcze ciut za mała.
Tamte gry też się nie nadają, bo nie będzie DVD, a na laptopie chyba się w to nie da grać.
beata1104
My mamy fajną gre "Klątwa Faraona" rozkłada sie na 3 poziomy, są karty z pytaniami/poleceniami, Adaś bardzo lubi w nią grać

https://www.allegro.pl/item833120381_gra_kl...plansza_3d.html
justin
a czy ktoś ma grę Niagara ?
skanna
Ma, a co?
justin
no ja co, czy fajna icon_smile.gif

wydusiłam od chrześniaka że by chciał icon_smile.gif
Truśka
CYTAT
no ja co, czy fajna

Fajna icon_wink.gif Tu możesz poczytać trochę opinii
justin
dziękuję
justin
a dla mądrego gimnazjalisty co byście poleciły, bo nie moge sie zdecydowac.
justin
no i cisza zaległa. Radźcie coś, bo najwyższy czas zamawiać icon_smile.gif
skanna
Powtórzę pytanie - z kim ten gimnazjalista miałby grać? Ma dużo współgraczy? Jakich? Co ich może zainteresować? Bo wiesz, propozycji to można multum, ino po co jak kulą w płot?

Edit: coś mi się zdaje, że powtórzyłam pytanie, które zadałam Ci w myśli, zamierzając odpisać na PW icon_biggrin.gif
skanna
I jeszcze, ile chcesz na to wydać?
Fasolki nie są złe, ale nie da się grać w mniej niż 3 osoby, a lepiej jeszcze więcej.
justin
skanna zastanawiam się nad Fasolkami i Wiochmenem. icon_smile.gif
Gimnazjalista ma brata młodszego no i rodziców icon_smile.gif
Rodzice raczej chętnie zagrają. No i chciałabym się do 50 zmieścić na jedną grę. Chcę kupić dla jednego i drugiego.
skanna
Fasolki są fajne, choć "poprawnych politycznie" mogą zgorszyć obrazki icon_smile.gif Wiochmen nie cieszy się specjalnie dobrą opinią.

Pułap cenowy trochę ogranicza - głównie karcianki wchodzą w grę - przyjemne jest też Mamma mia, taka pamięciówka. My lubimy jeszcze 6 bierze!
Dla młodszego pisałaś, że wybierasz abalone, ale to dla odmiany dwuosobowe tylko jest. Może pomyśl o hoop! (planszoweczka ma tanio) - tylko czy chłopaka żabki nie odstraszą? Fajne, choć losowe, ale wymagające decyzji i przewidzenia, jakie są szanse na "wypadnięcie" pożądanego wyniku (początki rachunku prawdopodobieństwa icon_wink.gif jest "Polowanie na robale". Przyjemna jest Barbarossa. Zabawne, choć w ogóle nie edukacyjne jest Iglu pop
Z trochę droższych ja lubię "Uptown", Totem też byłby dobry dla takiej rodziny, no i Blokus jest super rozrywką dla całej rodziny, ale to nie wchodzi w grę, ze względu na cenę - bywały takie podróbki na allegro, w tej chwili nie ma, gorsze jakościowo, ale rolę swoją znakomicie spełniały.

Z logicznych dwuosobowych ja polecam Pentago - no ale to też więcej niż 50 zł.


Aha polecam https://www.i-szop.pl - porównywarka cen planszówek, przydatna rzecz icon_smile.gif
justin
skanna jesteś skarbnicą wiedzy. Dziękuje.
paulap
Oj nie, Wiochmena nie polecam icon_smile.gif
Te podane przez Skannę jak najbardziej, ale u nas to Robale rulez icon_smile.gif
Skanna, z Carcassonne dla gimnazjalisty? jak myślisz?
Truśka
CYTAT
No i chciałabym się do 50 zmieścić na jedną grę. Chcę kupić dla jednego i drugiego.

To może zamiast dwóch gier tylko jedną np. Memoir'44, można znaleźć w niższej cenie. U nas gra w nią także 8-latek.
justin
zdecydowałam się na Fasolki i 6 bierze icon_smile.gif
Ewcia!
CYTAT(Bogusia123456 @ Tue, 24 Nov 2009 - 15:04) *
u nas swego czasu dlugie, zimowe wieczory na `guess who` uplywaly icon_smile.gif
I jeszcze z tubylczych Jenga , Boggle ( ale to raczej trudne do adaptacji na polskim gruncie ze wzgledow jezykowych),


Mamy Boggle w polskiej wersji. Często do niej wracamy.
Ewcia!
CYTAT(paulap @ Fri, 11 Dec 2009 - 08:46) *
Oj nie, Wiochmena nie polecam icon_smile.gif
Te podane przez Skannę jak najbardziej, ale u nas to Robale rulez icon_smile.gif
Skanna, z Carcassonne dla gimnazjalisty? jak myślisz?


Ja nie skanna, ale mam w domu gimnazjalistę i licealistkę icon_wink.gif
Carcassonne jak najbardziej, jak się trochę znudzi,można dokupić rozszerzenia .
Moi chetnie od dawna juz graja w Osadników z catanu, potem hitem było Wysokie napięcie, od niedwana Agricola. A... jeszcze wcześniej ulubioną było Ryzyko wojenne.
Tylko one wszystkie trochę droższe.
paulap
CYTAT(Ewcia! @ Mon, 14 Dec 2009 - 01:55) *
Ja nie skanna, ale mam w domu gimnazjalistę i licealistkę icon_wink.gif
Carcassonne jak najbardziej, jak się trochę znudzi,można dokupić rozszerzenia .
Moi chetnie od dawna juz graja w Osadników z catanu, potem hitem było Wysokie napięcie, od niedwana Agricola. A... jeszcze wcześniej ulubioną było Ryzyko wojenne.
Tylko one wszystkie trochę droższe.


Zu niespełna 8-letnia kocha Agricolę, ale jakoś ciężko mi z nią grać w nią, bo jednak chyba jeszcze za młoda trochę icon_smile.gif
rysa154
a ktore z gier oprocz abalone,jengi i scrable nadaja sie dla tylko naszej dwojki(ja i maz) 06.gif ?dajcie jakies pomysly prosze....
skanna
A to zależy, ile chcecie wydać i jakiego rodzaju gry lubicie icon_smile.gif

Z logicznych na pewno blokus duo, pylos, pentago, uptown.
Z karcianek - Dominion, Sankt Petersburg, Zaginione Miasta
Z eurogier - Thurn und Taxis, Stone Age, Filary ziemi, Mr.Jack, Wasabi.
rysa154
wydac to w sumie obojetne, byleby ciekawe bylo, bo moj maz to raczej na bakier z grami,ale chce go zachecic 06.gif
jutro sie przyjze twoim propozycja skanna, (dzieki!!)bo dzisiaj to juz zasypiam....no i zobacze co w sklepie maja.... 37.gif
Truśka
CYTAT
a ktore z gier oprocz abalone,jengi i scrable nadaja sie dla tylko naszej dwojki(ja i maz)

to jeszcze dorzucę Quoridor , Quarto, Gobblet, Inside, Eclipse, Le Havre, Wsiąść do pociągu
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.