To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gry planszowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
skanna
Truśka, jak mąż mało w grach zorientowany, to ja bym Le Havre'a jednak na początek nie proponowała - to byłoby samobójstwo. Nawet Agricoli tutaj nie wpisałam, choć dobrze chodzi na dwie osoby.
katkasia
CYTAT(Truśka @ Sun, 06 Dec 2009 - 01:08) *
to może Zoo Tycoone 2 Podwodny świat przynajmniej będzie mogła je 'hodować' icon_wink.gif
A dla kuzyna w tym temacie Zoo Tycoon Na ratunek zwierzakom albo Zoo Tycoon Afrykańskie zwierzaki aspekt naukowy też się znajdzie bo są to gry ekonomiczne icon_wink.gif

teraz jeszcze doczytałam, że są to dodatki i potrzeba jeszcze Zoo Tycoon 2


Truśka, nie mogę znaleźć info, od jakiego wieku przeznaczone są te gry? Wiesz może?
Truśka
CYTAT
nie mogę znaleźć info, od jakiego wieku przeznaczone są te gry? Wiesz może?

na okładce jest od 8 lat, ale to są dodatki do gry Zoo Tycoon 2
rysa154
dziekuje,ale tyle tego...mam juz swoje typy, cos wybiore napewno a potem sie podziele wrazeniami...
rysa154
a Carcassone nadaje sie dla dwojki czy bedzie malo ciekawie?

mam na oku jeszcze:
pylos,uptown,wsiasc do pociagu i quatro... 43.gif
Ev
CYTAT(skanna @ Mon, 14 Dec 2009 - 23:31) *
A to zależy, ile chcecie wydać i jakiego rodzaju gry lubicie icon_smile.gif

Z logicznych na pewno blokus duo, pylos, pentago, uptown.
Z karcianek - Dominion, Sankt Petersburg, Zaginione Miasta
Z eurogier - Thurn und Taxis, Stone Age, Filary ziemi, Mr.Jack, Wasabi.

Skanna, czy Ty pracujesz w sklepie z grami? 03.gif Jestem w epoce kamienia łupanego jeśli chodzi o gry. Z moim 7 latkiem gram tylko w grzybobranie, chińczyka, memory, piotrusia 37.gif .
skanna
Ryba, ja za carcassonne nie przepadam, ale głównie dlatego, że dla mnie za proste - początkującym się bardzo podoba. Paulapie, może Ty się wypowiesz, zaczynałaś od C. icon_smile.gif

Ja osobiście z tego, co wybrałaś to najchętniej uptown i wsiąść do pociągu - logiczne, jeśli ma się ich mało, mogą się szybko znudzić. I mogą wkurzać, jeśli jedna osoba jest wyraźnie lepsza.

Ev, nie, Ciebie tu po prostu długo nie było, a mnie w tym czasie wyrósł potężny fioł na tym punkcie. Ale zapewniam Cię, że prawdziwym maniakom do pięt wiedzą nie sięgam icon_smile.gif
paulap
Ja od Carcassonne zaczynałam i dzięki C. się w planszówki wciągnęłam. Na początek dla mnie bardzo dobre icon_smile.gif
Ev
A "Uwaga nosorożec"? Dobre będzie dla prawie 7 latka czy lepiej kupić Robale albo Kikiriki?
freskie
Z planszówek to ja polecam "osadnicy z catanu" ekonomiczna gra, bardzo rozwijająca. (od 10 lat) Kosztuje około 100 zł, ale ostatnio widziałam, że na geloo.pl jest licytacja jej więc pewnie można taniej kupić
mama_do_kwadratu
Czy ktoś nie chce sprzedać Drakona?
justin
30,31 styczeń w Brzegu jest festiwal gier planszowych.

https://www.gry-planszowe.pl/news.php/30/13...-1.02.2009.html
skanna
Jest, jak najbardziej, zapraszam, robię tam za obsługę icon_smile.gif
Justin, będziesz?
rysa154
ja wybralam carcasone na poczatek....mam nadzieje ze sie razem z mezem rozwiniemy bardziej....narazie gra czeka jeszcze pod choinka na obdarowanego...

pirania
kUPILAM DZIEKI WASZYM PODPOWIEDZOM rOBALE NO I NIESTETY- ALBO NIE KUMAMY albo nie nasza baja icon_sad.gif w zwiazku z tym bedziemy sprzedawac- moze ktos z tego watku ma ochote (no to antyreklame zrobilam).

Natomiast zrobie reklame grze w ktora gralam na festowalu nauki- jest absolutnie genialnie prosta jak to ewolucja icon_smile.gif znaczy nic spacjalnego ale my chociaz raz na tydzien lubimy sprawdzic czy tym razem ktos zostanie czlowiekiem (jak na razie nikt nie zostal).

https://www.sfn.edu.pl/volvox/Other%20activ...lutiongame.html z boku jest gra plus instrukcja icon_smile.gif

poza tym Mikolaj przyniosl malego Powstanca (fajny) i Kaojko i kokosz wielki wyscig (fajne, nostalgiczne i dzieci komiksy czytaja icon_smile.gif
justin
skanna, planujemy być w sobotę. Mam szwagierke w Brzegu, i z jej dzieciakami i naszymi chcemy tam być.
Chętnie bym Cię poznała icon_smile.gif

DziÅ› zaplanowany sylwester pod znakiem gier:
pędzące żółwie
Niagara
Wigibajtus
icon_smile.gif
lalalala
Ja też mam sylwestra z planszówkami 06.gif Jesteśmy ze znajomymi umówieni na Stone Age, Carcassonne i DiXit. Tej ostatniej jestem ciekawa najbardziej, bo jeszcze nie grałam.

Mam nadzieję, że będziemy grać, bo jak im ochota przejdzie, to ja wracam do domu.
użytkownik usunięty
[post usunięty]
użytkownik usunięty
[post usunięty]
skanna
CYTAT(justin @ Thu, 31 Dec 2009 - 11:18) *
skanna, planujemy być w sobotę. Mam szwagierke w Brzegu, i z jej dzieciakami i naszymi chcemy tam być.
Chętnie bym Cię poznała icon_smile.gif



Obsługa tłumacząca gry wyróżnia się niebieskimi koszulkami z napisem "Gratislavia" lub "Koloseum" na plecach. A na lewej piersi mam wydrukowany nick, taki sam jak tutaj icon_smile.gif

W ubiegłym roku impreza była fantastyczna, mam nadzieję, że w tym roku nie będzie gorsza.

A w tę Niagarę to już grałaś? icon_smile.gif

Marczysko - Dixit jest znakomity, ale muszą być co najmniej 4 osoby, a najlepiej 5 albo 6. A jak te osoby dobrze się znają i mają podobne skojarzenia czy wspólne wspomnienia, to już w ogóle full wypas. No i prześliczny jest, obrazki -cudo. A w przyszłym roku ma wyjść dodatek - kolejne 84 karty.
rysa154
a mozecie opowiedziec na czym taki festiwal polega?
lalalala
CYTAT(skanna @ Thu, 31 Dec 2009 - 16:18) *
Marczysko - Dixit jest znakomity, ale muszą być co najmniej 4 osoby, a najlepiej 5 albo 6. A jak te osoby dobrze się znają i mają podobne skojarzenia czy wspólne wspomnienia, to już w ogóle full wypas. No i prześliczny jest, obrazki -cudo. A w przyszłym roku ma wyjść dodatek - kolejne 84 karty.


Graliśmy w czwórkę i mam wrażenie, że przy 6 osobach musi być najfajniej. Ale gra podobała mi się. Inna od tych wszystkich strategiczno-ekonomicznych, w które ostatnio grywam. Przy czym skojarzenia moi znajomi miele boskie 06.gif Dużo śmiechu.

Ticket to ride został na poranek. Granie o 4 rano jest jednak ponad moje siły... Miasta mi się przed oczami plątały 37.gif

U mnie w mieście chyba się planszówkowicze jakoś organizują. Mieli cotygodniowe spotkania, ale im upadły akurat kiedy się zebrałam w sobie, żeby pojechać 21.gif Może znajdą nowy lokal... No i mamy Pionek, który jakieś spotkania co kwartał organizuje. Muszę śledzić temat...

I jak Skanna? Spotkanie się udało? Rodzina Cię wspiera w tym szaleństwie, czy sama walczysz? Ja muszę męża "zmuszać" 06.gif Tzn ja mam dużo częściej ochotę grać niż on. 03.gif
skanna
Marczysko, jesteś z Gliwic? Toć przecież planszówkowe centrum Polski. Maniakalnie bywam na każdym Pionku od półtora roku. Spotkania planszówkowe są, z tego co mi wiadomo, w każdy poniedziałek o 17.00 w MDK na Barlickiego.
A mnie manią zaraził właśnie mąż icon_smile.gif

Ryba, festiwal polega na tym, że organizatorzy udostępniają salę, gry i ludzi do tłumaczenia gier - przychodzisz, wybierasz grę (jak nie wiesz, co wybrać, to prosisz o pomoc organizatorów) i grasz icon_smile.gif

A tak było w Brzegu rok temu icon_smile.gif
justin
skanna, link przejrzałam, dzięki.

W Niagarę gralismy, a jakże, bardzo mi się podobała icon_smile.gif
Nawet raz udało mi się wygrać, hip hip, hura icon_smile.gif)
paulap
Ja pokazałam dzisiaj Niagarę Młodej i strasznie zapałała miłością do niej. Ale chyba dopiero na urodziny dostanie. Chyba...
A ja niebawem będę mieć imieniny, na które wymyśliłam sobie już Filary Ziemi.
skanna
Paulapie, jesteś pewna, że chcesz Filary? Jakoś niespecjalnie za nimi przepadam, choć śliczne są, nie powiem. Jak potrzebujesz coś dobrego na dwie osoby, to może przemyśl sobie Stone Age? Albo Thurn und Taxis?
A jak kupisz Zu Niagarę, to będziecie miały z kim grać? Bo to wiesz - chodzi od trzech osób, a jeszcze lepiej na 4-5. Faktem jest, że dzieci ją uwielbiają, ze względu na urodę zwłaszcza i ten oryginalny patent z płynącą wodą.
paulap
Jeśli o Niagarę idzie to możemy liczyć w sumie tylko na tatę i myślałam, że na 3 osoby dobrze hula. Mówisz, że średnio? Hmmm... Trza się zastanowić więc jeszcze będzie... A Manila?

Filary mi się podobają, chociaż raz chyba widziałam. Stone Age chętnie, ale nie ma go po polsku icon_sad.gif Odrobinę korci mnie ta Cywilizacja, ale długość rozgrywki mnie trochę przeraża.
skanna
Ale Stone Age jest niezależny językowo, a polska instrukcja na pewno istnieje, skoro polskie sklepy go sprzedają.
Niagara na 3 osoby już może być, w sumie nawet jak pomyślę, to dla dziecka chyba lepiej, jak nie gra pełna obsada, bo jest trochę mniej zmiennie i łódki bezpieczniejsze. Manili nie polecam dla 7-latki. No i Manila licytacyjna jest, więc jeszcze więcej decyzji do podjęcia, dzieci mogą mieć z tym problem, a dorośli w związku z tym przewagę.
Cywilizacja jest super (zakochałam się w niej w ciągu ostatniego tygodnia) - ale dość mózgożerna no i faktycznie długość rozgrywki jednak mordercza. Co nie zmienia faktu, że upływ czasu zauważam gdzieś w piątej godzinie grania, tak wciąga icon_smile.gif

edit: PDF z instrukcją do Stone Age masz na rebelu do ściągnięcia icon_smile.gif
Ida.dorota
A u nas Niagara zupełnie nie chwyciła, szczerze mówiąc ani mnie, ani dzieciom się nie podobała, oprócz grafiki, która faktycznie jest ciekawa. Manila okazała się lepsza, choć też fanami nie zostaliśmy.
skanna
Bo z grami tak jak ze wszystkim - jednym się spodobają takie, innym siakie. Najlepiej spróbować przed zakupem, jeśli się ma taką możliwość. U znajomych albo z wypożyczalni (tylko wypożyczalni w całym kraju zaledwie kilka, dwie albo trzy). Po kilkunastu festiwalach, w tym 6 w charakterze obsługi mogę napisać, co na ogół się komu podoba, posługując się jakąś tam statystyką ale to wcale nie znaczy, że będzie się podobało każdemu.
Bywa i w drugą stronę - jest sporo gier, przed którymi broniłam się rękami i nogami, bo mnie odstraszały, a w tej chwili należą do moich ulubionych.
Ida.dorota
Tak, bardzo brakuje mi po pierwsze możliwości przetestowania gry przed zakupem, po drugie znajomych, którzy mogliby nauczyć mnie grać oszczędzając mi tym samym konieczności przedzierania się przez instrukcje, co mnie niestety mocno zniechęca. Mam teraz ochotę na Agricolę, ale aż się boję myśleć o rozszyfrowywaniu zawiłości tej gry...
skanna
Co fakt, to fakt. Zwłaszcza, że instrukcje często bywają wręcz koszmarne, ta do Agricoli wcale dobra nie jest.

Może to Ci trochę choć pomoże?

Albo to?
Ida.dorota
Bardzo fajne linki, dziękuję icon_smile.gif .
paulap
No instrukcja do Agricoli jest dość słaba moim zdaniem, ale to może dlatego, że przedzierając się przez nią nie umiałam jeszcze za bardzo czytać instrukcji. Ale kiedyś ucząc się Dominiona spojrzałam na youtuba i tam pan pięknie pokazywal jak grać icon_smile.gif
To prawda, że wypożyczalni brakuje, chociaż w Kielcach jest dość małe środowisko planszówkowe więc pewnie taki biznes nie miałby racji bytu icon_sad.gif
skanna
Paula, akurat środowisko planszówkowe z wypożyczalni raczej nie korzysta. Z tego co wiem, to z naszej wrocławskiej korzystają głównie "cywile", którzy właśnie nie mają u kogo spróbować nowej gry. A tak, to płacą za wypożyczenie, a jak im się spodoba, to potem mają 5% zniżki na zakup nowej gry icon_smile.gif.
Środowisko planszówkowe jest na tyle dobrze zaopatrzone, że bezczelnie stwierdza "Fajne to, ale co będę kupować, jak Ty masz i i tak z nami zagrasz icon_smile.gif"
paulap
Masz rację w sumie. Tylko, ze ja tu w ogóle jakoś nie widzę specjalnego zainteresowania. Są czasami organizowane pokazy przez "nasz" sklep i zainteresowania nie ma, a poza tym caly czas nie znalazłam w swoim otoczeniu osoby, która na hasło "a bo ja gram w gry planszowe", nie spojrzała by się na mnie co najmniej dziwnie. W najlepszym wypadku kiwają głowami z pozornym zrozumieniem mowiąc, że wiedzą o czy mówię, bo "chinczyk" nie jest mu obcy icon_wink.gif
Ależ mam dziwnych znajomych samych, no zero zrozumienia icon_wink.gif
I nie mam z kim grać no... Wiem, wiem Skanna co zaraz napiszesz. Pionek icon_wink.gif
lalalala
CYTAT(skanna @ Fri, 01 Jan 2010 - 18:28) *
Marczysko, jesteś z Gliwic? Toć przecież planszówkowe centrum Polski. Maniakalnie bywam na każdym Pionku od półtora roku. Spotkania planszówkowe są, z tego co mi wiadomo, w każdy poniedziałek o 17.00 w MDK na Barlickiego.
A mnie manią zaraził właśnie mąż icon_smile.gif



Tak, jestem z Gliwic 06.gif I nawet nie wiem, co mam pod nosem icon_smile.gif Do MDKu trochę mi się głupio wybrać... Wiesz, ten dom nazywa się "młodzieżowy..." 37.gif 04.gif
Może się kiedyś spotkamy na pionkowych spotkaniach. Zamierzam być na następnym.
skanna
CYTAT(marczysko @ Tue, 05 Jan 2010 - 21:59) *
Tak, jestem z Gliwic 06.gif I nawet nie wiem, co mam pod nosem icon_smile.gif Do MDKu trochę mi się głupio wybrać... Wiesz, ten dom nazywa się "młodzieżowy..." 37.gif 04.gif
Może się kiedyś spotkamy na pionkowych spotkaniach. Zamierzam być na następnym.


No chyba żartujesz, ci bywalcy, których znam, są plus minus w moim wieku, a ja już ponad dwie osiemnastki mam na karku. Oczywiście młodsi też na pewno są, ale że tak powiem trzon grupy stanowią ludzi dojrzali (ekhem, przynajmniej z racji wieku). Zresztą - obejrzyj sobie jakąkolwiek galerię z Pionka, to sama zobaczysz, że słowo "młodzież" w przypadku gier planszowych nabiera zupełnie innego wymiaru icon_smile.gif

Tutaj masz informacje.
Kocisława zwana Warkotem
Wywołuję do odpowiedzi Skannę 29.gif Poleć coś dla 6-latki która uwielbia na przykład Super Farmera.Gra najlepiej jakby była dla 2-3 osób.
skanna
Tutaj masz stosowny wÄ…tek icon_smile.gif
Kocisława zwana Warkotem
Zakupiliśmy "Pędzące żółwie" i "Niagarę".Obie rewelacyjne i Młoda sobie świetnie radzi...
skanna
Cieszę się i polecam się na przyszłość icon_smile.gif
skanna
W Merlinie jest Blokus w świetnej cenie.
Truśka
Nasze najnowsze odkrycie Poszukiwacze skarbów bardzo przyjemna pogrywka
rysa154
Carcassone było dobrym wyborem, bo nawet mąz zainteresowany... 06.gif ...teraz chyba bedzie ticket to... 06.gif
justin
byłam na festiwalu gier w Brzegu.
Skanna, ale jesteś laska. Gabrysia mnie po prostu powaliła, rezolutna i niezwykle opiekuńcza panna:) Zagrała z nami na dywanie icon_smile.gif w "Das erste Obstgarten", gra dla 2+, świetna icon_smile.gif

Festiwal gier, fantastyczna sprawa, gorąco, mózgi parowały:) Czas uciekł nie wiadomo kiedy.
Mielismy okazję zagrać w kilka gier, pooglądać różne dziwne rzeczy. Jabłuszko z robaczkiem nas zachwyciło:)
skanna
Justin, żałuję, że nie zdążyłyśmy w sumie pogadać, ale mnie gdzieś wciągnęło w turnieje, zarówno te, których pilnowałam, jak i ten, w którym brałam udział (przegrałam sromotnie, ale M. zajął drugie miejsce icon_smile.gif )

Cieszę się, że Ci się podobało.

A jutro będziesz? Ja będę, ale po 13, wcześniej pracuję icon_evil.gif
justin
skanna, nie, nie było nas już dzisiaj. Wczoraj jeszcze wrócilismy do domu. Powiem Ci, że czułam się bardzo zmęczona po tym kilkugodzinnym pobycie na festiwalu:)
skanna
CYTAT(justin @ Sun, 31 Jan 2010 - 20:38) *
Powiem Ci, że czułam się bardzo zmęczona po tym kilkugodzinnym pobycie na festiwalu:)



No wiesz, czym się tak zmęczyłaś? Ja właśnie dotarłam do domu po drugim dniu i żałuję, że to już ostatni, bo oczywiście, jak zwykle mam niedosyt.
A jeszcze Wam powiem jako ciekawostkę, że Mistrzostwa Polski w Pentago wygrała nasza koleżanka forumowa, monga, którą pewnie nie wszyscy kojarzą, bo na forach ogólnych mało się udziela.

https://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/31012010-1300

ok. 7 minuty jest relacja z brzeskiego festiwalu
pirania
CYTAT(użytkownik usunięty @ Thu, 31 Dec 2009 - 16:09) *
cytowany post usunięto



Rosa ja w nia gralam na Festiwalu Nauki i zapytalam sie game mastera i jak sie okazalo jednego z autorow gdzie ja mozna zdobyc i mnie pokierowal- i oczywiscie sobie wydrukowalam icon_smile.gif)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.