To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Gry planszowe

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
kalarepa78
CYTAT(paulap @ Thu, 10 Nov 2011 - 17:17) *
Przypomniało mi się jeszcze o grach-dla-dzieci. Ostatnio koleżanka kopiła pięciolatkowi Dzieci Carcassonne. Podobno świetne, acz ja nie znam. Skanna?


Trochę obok tematu - przypadkiem tak wyszło, że 4,5 latka nauczyliśmy grać w "dorosłe" Carcassonne, więc nie wiem, czy warto mieć dwie wersje.
justin
CYTAT(Prada @ Fri, 18 Nov 2011 - 00:08) *
Jakby któraś chciała to mam nową QUORIDOR CLASSIC na sprzedaż
tu opis gry https://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=269



Prada, a za ile chcesz puścić grę ?
amore
Wszelkie monopoly..
Latte_macchiato
CYTAT(justin @ Tue, 22 Nov 2011 - 20:18) *
Prada, a za ile chcesz puścić grę ?



już sprzedałam
mamami
Czy ktoś zna Trio Granny? Długo sie dzis zastanawiałam czy kupić czy nie, wybrałam jednak Pędzące żółwie ale na to Trio cały czas mam ochotę.
pomidorro
padło tutaj tyle nazw gier, że w życiu się nie połapię 29.gif
a szukam dokładnie dla 14 latka ( lubi strategiczne raczej- skoro nieźle gra w szachy)
i dla nas- coś na krótkie rozegranie wieczorem we dwie osoby.

a córka dostanie Pędzące żółwie icon_smile.gif tyle się naczytałam dobrego, że kupię- bo grzybobranie się przejadło. CO jeszcze dla 5 latki?
kalarepa78
CYTAT(skanna @ Tue, 04 Jan 2011 - 11:06) *
Kalarepa, jak lubicie Filary, to może przyjrzyj się też Stone Age?



O, skoro znów czytam ten wątek po roku icon_wink.gif, to napiszę jak sie skończyla historia z poprzednim prezentem urodzinowym dla B. Zamówiłam Puerto Rico, zapłaciła, ale okazało się, ze sprzedawca źle policzył stany magazynowe i nie miał, więc zdecydowałam się wymienić na Stone Age, która jest moją ulubioną grą. Poczatek narodzin Piotrusia spędziliśmy grając sobie 03.gif . Niby nie trwało to długo, ale zawsze na dwie "kolejki" się załapaliśmy.

A czy ktoś grywa w Qwirkle?
skanna
CYTAT(kalarepa78 @ Fri, 09 Dec 2011 - 18:19) *
A czy ktoś grywa w Qwirkle?


Grywa i lubi. Nazywam Qwirkle "scrabble'ami dla analfabetów" i zdecydowanie wolę od scrabble, ze względu na to, że nie trzeba znać stu tysięcy durnowatych słów, żeby wygrać icon_smile.gif Zasady proste, frajdy dużo, nawet dla ludzi, którzy z planszówkami nie mają za dużo wspólnego - a to naprawdę niebagatelna zaleta, bo fajne gry o skomplikowanych zasadach potrafią odstraszyć.
Joanna 81
Czy 4,5 latka będzie rozumiała zasady gry "Pędzących żółwi"? Poradzi sobie sama bez podpowiadania jaki ruch zrobić, którego żółwia przesunąć do przodu, a którego warto zostawić na obecnym miejscu, itd. ??
Recenzje bardzo pozytywne, zastanawiam się nad zakupem icon_wink.gif
anula7
Joanna, raczej tak, mój 4,5-latek rozumiał bez trudu.
Teraz czasem gramy także z 3-latkiem, który co prawda nie rozumie celu i wybiera karty raczej losowo, ale na ogół potrafi wykonać ruch żółwiami zgodny z zagraną kartą i bawi się przy tym dobrze nie psując zabawy innym icon_wink.gif

Dodam jeszcze, że z takimi 3-4 latkami dobrze jest grać "w otwarte karty" oraz że jeśli dziecko wykona nieoptymalny ruch to nie szkodzi icon_wink.gif
Madziulek
Kuba ma skonczone 4 lata, zasady zalapal po 2 partyjkach i uwielbia Pedzace zolwie.
Joanna 81
dzięki za opinie. Zachęciłyście mnie skutecznie, więc w najbliższym nasz zestaw gier powiększy się o jeszcze jedną icon_wink.gif
nemesia
Z waszą pomocą wybrałam grę dla mojego 5 latka "pędzące żółwie" prosta i znakomita gra icon_smile.gif wielkie dzięki... nawet dorośli uwielbiają w nią grać
mamami
A podpowiedzcie coś dla sporej grupy dorosłych. Grywamy w Tabu i Czarne (Straszne?) historie na razie ale chętnie poszerzylibyśmy repertuar. Chodzi o taką grę w którą z powodzeniem można grać w 15 osób na przykład.
skanna
15 to dużo, na 12 jest Dixit Odyssey, na 10 - The Resistance:Agenci Molocha, na 15 jest Activity
mamami
Skanna dzięki, dwie ostatnie myślę że miałyby powodzenie icon_smile.gif
skanna
Dixit też jest fajny, aczkolwiek najfajniejsze karty są w zwykłym Dixicie, każda następna talia jest mniej budząca skojarzenia.
mamami
W takim razie i o nim poczytam, bo akurat w tym sklepie opis dość marny icon_wink.gif
A_KA
Polecam "Kolejkę". Dostałam od Mikołaja icon_wink.gif. Uważam, że to co dobrego o niej słyszałam, wcale przesadą nie było. Gra świetna. Wykonanie jej również. Niby od 12 lat, ale moja 10-latka gra bez problemu. Przy okazji dowiedziała się, że były czasy, że w sklepach nic nie było, ludzie kupowali różne artykuły na kartki... icon_wink.gif.

Ewcia!
Też lubimy Kolejkę. Graliśmy całe wakacje icon_smile.gif . "Pan tu nie stał" , "Mam kolegę w komitecie" i parę innych weszły na stałe do naszego słownika icon_smile.gif

A Święta przegraliśmy nareszcie w Ticket To Ride ! Mikołaj się zlitował nad Najstarszą icon_wink.gif
Ida.dorota
A nam Mikołaj przyniósł "Podaj cegłę", całkiem przyjemnie się gra z dziećmi.
Ciocia Magda
U nas nowość poświąteczna to "Hobbit" - najpierw myślałam, że w życiu nie połapię się w zasadach, ale udało się i było bardzo dużo śmiechu - zwłaszcza jak mąż zaczął śpiewać "Diamonds are a girl's best friend" 04.gif
Aga H
Ja kupiłam młodej wilki i owce - dziś próbowałyśmy zagrać pierwszy raz - mnie się podoba, ale dla niej chyba zbyt skomplikowane zasady - albo to faktycznie jest gra od 7 lat, albo najpierw ja muszę sama się wprawić i dopiero potem ją uczyć. Czyżbym znowu kupiła prezent dla siebie? Ale ja nie mam z kim grać - męża to niestety nie kręci icon_sad.gif
Danale
Tutaj mozna pograc w Dominion, po angielsku:

https://play.goko.com/Dominion/gameClient.html
Agnieszka(mamaMieszka)
A ja polcam gry z gatunku "kalambury" . Plansza jest w zasadzie tylko dodatkiem i pomaga w organizacji gry i graczy icon_smile.gif
Pomimo, że proponowane przez producentów hasła do pokazania czy narysowania nie są najłatwiejsze - okazuje się, że i 6latek daje radę. Zabawa przednia - to mało powiedziane...(my mamy chyba Trefl'ową - nie jest idealna, ale i tak polecam).
Ostatnio bawiły się przy niej trzy pokolenia z mojej rodzinki icon_smile.gif Zawiozę ją na Święta, które spędzimy u moich kochanych Dziadków- w większym gronie liczę na jeszcze większe emocje icon_wink.gif)


Można też samemu stworzyć taką grę icon_smile.gif
anula7
Nasze ostatnie odkrycie: gra "Mały Książę". Polecam icon_smile.gif
dankin-82
CYTAT(anula7 @ Wed, 16 Oct 2013 - 11:37) *
Nasze ostatnie odkrycie: gra "Mały Książę". Polecam icon_smile.gif



tak genialna jest, mamy ją icon_smile.gif
A_KA
Bardzo mnie zaciekawiłyście "Małym Księciem". Właśnie Młoda jest na etapie czytania książki. Gra zapowiada się obiecująco... Już chyba wiem co dostanie w najbliższym czasie icon_wink.gif.
dorsim
A jakie gry planszowe poleciłybyście dla 4-latki ??
Wstyd się przyznać ale nie mamy jeszcze żadnej 43.gif , nie ma mi kto polecić bo w towarzystwie nie mamy dzieci w tym wieku.
W necie jest tego sporo, w tv też ciągle coś reklamują. Ale chciałabym coś sprawdzonego.
Chciałabym jej taką grę kupić na gwiazdkę.
Pomożecie ??? icon_smile.gif
maania
CYTAT(dorsim @ Sat, 02 Nov 2013 - 13:44) *
A jakie gry planszowe poleciłybyście dla 4-latki ??
Wstyd się przyznać ale nie mamy jeszcze żadnej 43.gif , nie ma mi kto polecić bo w towarzystwie nie mamy dzieci w tym wieku.
W necie jest tego sporo, w tv też ciągle coś reklamują. Ale chciałabym coś sprawdzonego.
Chciałabym jej taką grę kupić na gwiazdkę.
Pomożecie ??? icon_smile.gif


dorsim moja czterolatka uwielbia grzybobranie, miś i pszczoły, nogi stonogi i lotti karotti. dwie pierwsze były np. w zeszłym roku w biedronce w cenie trochę ponad 20 zł za sztukę zatem bardzo się opłacało i na początek sprawdzą się na pewno świetnie.
dorsim
Dzięki, już przeglądam.
Ceny bardzo przystępne , więc zapewne kupię jej ze dwie gry. Przyda się teraz na zimę icon_smile.gif
agnese
Tęcza z granna też jest fajna
Chińczyk
dorsim
Ta tęcza wydaje się fajna icon_smile.gif
Dzięki dziewczyny.
Truśka
CYTAT(dorsim @ Sat, 02 Nov 2013 - 13:44) *
A jakie gry planszowe poleciłybyście dla 4-latki ??
Wstyd się przyznać ale nie mamy jeszcze żadnej 43.gif , nie ma mi kto polecić bo w towarzystwie nie mamy dzieci w tym wieku.
W necie jest tego sporo, w tv też ciągle coś reklamują. Ale chciałabym coś sprawdzonego.
Chciałabym jej taką grę kupić na gwiazdkę.
Pomożecie ??? icon_smile.gif

Ja polecam niezmiennie Misie, pszczoły i miód, Figurix, Make'n break, Noc magów
szeklanka
Dorsim - Kuba 3,5 roku i gramy ostatnio w Pędzące żółwie (w otwarte karty ruchu) oraz w Uciekające kurczaki (obie Egmontu - mi się udało odkupić) ja polecam bardzo i chętnie poczytam co macie jeszcze, bo moje dziecię bakcyla z grami chyba połknęło a ja sama też uwielbiam icon_smile.gif
dorsim
Wielkie dzięki dziewczyny, mam z czego wybierać icon_smile.gif
Jak na razie zakupiłam Grzybobranie, grałyśmy razem jednak musimy jeszcze nad tym popracować, bo mała niecierpliwiła się że mało grzybów zbiera, że ja mam więcej i mi podbierała z koszyka icon_wink.gif. No i co chwila mówiła jak to ona nie znosi przegrywać 37.gif

edit.lit
agnese
o pędzące żółwie też są super
dorsim
CYTAT(agnese @ Tue, 05 Nov 2013 - 00:56) *
o pędzące żółwie też są super


Właśnie oglądam na necie tą grę, wygląda bardzo fajnie, ale czy ona nie będzie za trudna dla 4-latki ? Bo widzę że to gra dla dzieci od 5 roku życia ?
Bo tak właśnie się zastanawiam czy jej nie kupić icon_smile.gif


edit.
CYTAT(szeklanka @ Mon, 04 Nov 2013 - 13:45) *
Dorsim - Kuba 3,5 roku i gramy ostatnio w Pędzące żółwie (w otwarte karty ruchu) oraz w Uciekające kurczaki (obie Egmontu - mi się udało odkupić) ja polecam bardzo i chętnie poczytam co macie jeszcze, bo moje dziecię bakcyla z grami chyba połknęło a ja sama też uwielbiam icon_smile.gif


Kuba daję radę w te pędzące żółwie ? icon_smile.gif nie jest dla niego za trudna ?
szeklanka
Daje icon_smile.gif tylko gramy trochę inaczej
w sensie gramy w otwarte karty ruchu na stole, Kuba każdemu przydziela żółwia - odpada element niewiadomej w grze icon_wink.gif ale i tak jest fajnie. Oczywiście czasem pomagam w ruchu ale sedno ma opanowane bardzo dobrze. Nawet w uproszczonej wersji jest dużo zabawy icon_smile.gif my polecamy
Pogoda
Kupiłam ponad tydzień temu "Potwory do szafy" z Granny. Gra jest bardzo ŁADNA. I na chwilę obecną trudno mi cokolwiek o niej powiedzieć, bo jest też trochę dziwna... Ale moje dziewczyny są absolutnie zachwycone i domagają się co wieczór rozegrania co najmniej trzech partyjek...
anetadr
Naszym hitem jest Farmer. Przywieziony kiedyś ze zlotu stał się ulubioną grą.

Aneta
rysa154
Jakies nowosci?
Cos fajnego dla 8-latki?

I jeszcze chcialaym jakis quiz dla 5-6latka?
ana84
Lubimy kolorowy kod i kamuflaż icon_smile.gif

Gramy często, zwłaszcza w kamuflaż icon_smile.gif
Pilawianka
Spędziłam weekend u rodziny i poznałam dobble.
Świetnie bawiłam się grając ja ale też moja 11 letnia chrześnica. Świetna gra na rozkręcenie towarzystwa. Ćwiczy spostrzegawczość.
Nie mogłam się powstrzymać i zamówiłam sobie własną icon_smile.gif
agnese
Pilawianka a wiesz jak się fajnie gra w gronie samych dorosłych - wtedy to są emocje i walka icon_razz.gif
justin
Dostaliśmy Carcassonne, ale podchodzimy do tej gry jak do jeża. Wyobrażam sobie, że muszę zarezerwować sporo czasu, a do tego przeraża mnie instrukcja. Wydaje mi się skomplikowana grą.

Panic lab
bardzo przyjemna gra, ale liczy się reflex i dzieci nas ogrywają icon_smile.gif
https://www.gryplanszowe.pl/index.php?d=szczegoly&tw=3761

i odkrylismy z dziećmi zwykłe karty, czyli Remik i Makao icon_smile.gif
i pojawiło się mnóstwo pytań, bo jak to zwykle bywa, każdy zna inne zasady.
Kocisława zwana Warkotem
CYTAT(justin @ Mon, 02 Feb 2015 - 14:49) *
Dostaliśmy Carcassonne, ale podchodzimy do tej gry jak do jeża. Wyobrażam sobie, że muszę zarezerwować sporo czasu, a do tego przeraża mnie instrukcja. Wydaje mi się skomplikowana grą.


To prawda,szczególnie jeśli macie rozbudowaną wersję( z wieloma rozszerzeniami),ale jak zagracie pierwszy raz i "ogarniecie" temat to będziecie do niej wracać. Trzeba sobie jednak zarezerwować pół dnia i dużą powierzchnię do układania elementów
tomberowa
CYTAT(Kocisława zwana Warkotem @ Tue, 03 Feb 2015 - 06:26) *
To prawda,szczególnie jeśli macie rozbudowaną wersję( z wieloma rozszerzeniami),ale jak zagracie pierwszy raz i "ogarniecie" temat to będziecie do niej wracać. Trzeba sobie jednak zarezerwować pół dnia i dużą powierzchnię do układania elementów


ja proponuje zacząć od wersji podstawowej - wtedy nie trzeba tyle miejsca i krócej trwa icon_smile.gif a jak się wdrożycie i załapiecie bakcyla to wtedy dokładać sobie rozszerzenia icon_smile.gif a wciąga ta gra bardzo icon_smile.gif

panic lab i doble tez polecam - świetna zabawa icon_smile.gif
Pilawianka
CYTAT(agnese @ Mon, 02 Feb 2015 - 00:36) *
Pilawianka a wiesz jak się fajnie gra w gronie samych dorosłych - wtedy to są emocje i walka icon_razz.gif


Wiem icon_smile.gif Wczoraj doszła moja gra. Grałam z kilkoma osobami. Świetna zabawa.

Carcasonne też mam od kilku lat, ale też do niej jak pies do jeża podchodzę. Muszę przywieźć od taty i w końcu zacząć grać.
Wczoraj grałam też w Dixit pierwszy raz w życiu. Baaaaardzo mi się spodobało.
justin
Na festiwalu gier planszowych w Brzegu mieliśmy okazję pograć w "Przebiegłe wielbłądy". Bardzo nam się gra podobała. Ostrożnie można powiedzieć, że jest podobna do "Pędzących żółwi", ale jedynie w tym, że można zwierzaki przewozić na grzbietach icon_smile.gif (kto zna pędzące żółwie, ten wie o czym mówię). Jednak wielbłądy są grą zdecydowanie bardziej rozbudowaną i bardziej strategiczną. Trzeba kombinować, co bardziej się opłaci, ryzykować czy nie icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.