To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

STYCZEŃ 2010. Odsłona I:)

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
MoniZ





26 grudnia 2009r. godz. 17:15
waga, wzrost


28 grudnia 2009r.godz. 11:45
waga 3640, wzrost 52cm



29 grudnia 2009r. godz. 5:56 i 5:58
waga 1958g i 2408g, wzrost po 37cm



29 grudnia 2009r. godz. 22:21
waga 4030g, wzrost 59cm



30 grudnia 2009r. godz. 2:10
waga 4100g, wzrost 57cm



30 grudnia 2009r. godz. 2:58
waga 3440g, wzrost 53cm



2 stycznia 2010r. godz. 23:24
waga 3550g, wzrost 54cm



8 stycznia 2010r. godz.
waga 3230g, wzrost 57cm


10 stycznia 2010r. godz. 18:45
waga 3720g, wzrost 57cm



11 stycznia 2010r. godz. 14:25
waga 3560g, wzrost 57cm



12 stycznia 2010r. godz. 10:35
waga 3420g, wzrost 56cm




15 stycznia 2010r. godz. 4:00
waga 3100g, wzrost 57cm




15 stycznia 2010r. godz. 9:20
waga 3800g, wzrost 56cm



15 stycznia 2010r. godz. 10:03, 10:05
waga 2900g, 3100g, wzrost 53cm, 54cm



18 stycznia 2010r. godz. 20:25
waga 3420g, wzrost 58cm



20 stycznia 2010r. godz. 10:10
waga 3820g, wzrost 61cm



21 stycznia 2010r. godz. 00:49
waga 3815g, wzrost



21 stycznia 2010r. godz.
waga, wzrost



22 stycznia 2010r. godz.16: 55
waga 3600g, wzrost 54cm



26 stycznia 2010r. godz.12: 06
waga 4270g, wzrost 56cm

[/font]
[font="Comic Sans MS"]28 stycznia 2010r. godz.11:30
waga3330g, wzrost 57cm


Zawsze w naszej Pamięci



Ksawerku (15.12.2009-17.12.2009)-pamiętamy ...
"Pelno Nas, Jakoby Nikogo nie było
Jedna maluczką duszą tak wiele ubyło (...)"

Izoldo (Tereniu)-jesteśmy z Tobą ...
"Cierpienie Wymaga więcej odwagi niĹĽ śmierć".



KSIĘGA KONDOLENCYJNA
-------------------------------------------------- -----------------------------------


Wspomnienia, NASZE Poczatki:
https://www.maluchy.pl/forum/index.php?show...t=0&start=0
Dirty Diana
To ja siÄ™ pierwsza przywitam!
Anilka
To ja się witam i pozwalam sobie wrzucić kilka fotek mojej Ilonki icon_smile.gif







Ilonka ze swojÄ… dumnÄ… najstarszÄ… siostrÄ… 03.gif



Dirty Diana
Anilka, świetne dziewczyny. A mój synek dziś skończył 4 tyg. i tym samym przestał być noworodkiem, a stał się niemowlęciem.
Anilka
To wypijmy impreza.gif (oczywiście soczku, wody, mleczka icon_wink.gif ) za Jaremę brawo_bis.gif brawo_bis.gif brawo_bis.gif
okko
No to my sie tez witamy.

Dziewczyny super icon_smile.gif

Jarema gratulacje.
Kaelsa niektóre źródła podaja ze noworodek to do konca 2 miesiaca jest.

To ulubione zajecie mojego Wojtka



A tutaj z Kubusiem



I jeszcze wyjatkowo z otwartymi oczkami

malgosia1968
MoniZ gratulacje za pierwsza stronke (choc jeszcze nie gotowa ale to za zapal icon_smile.gif )
okkko czyli moj synek zaczal byc dzis niemowlakiem
styczniowym cioteczka tez stawiam soczek za skonczony 2 mies mojego synka icon_smile.gif impreza.gif impreza.gif
mamuśka81
Dziewczyny, jakie te wasze maleństwa pulchniutkie!!! Super!!!
Asia to takie chudziutkie maleństwo przy nich. Muszę m. zmolestować , żeby fotkę zrzucił.
niuniunia23
Moni a co was tak mało na pierwszej stronce icon_question.gif
MoniZ
niuniunia bo pierwsza stronka w trakcie budowy niestety nie mam juz dzisiaj sil mlody mi non stop wisial na cycu i raptem przespal moze z 3 godziny i do tego starszak normalnie zwariowac dzisiaj mozna bylo 29.gif
okko
CYTAT(patti81 @ Wed, 27 Jan 2010 - 16:33) *
Dziewczyny, jakie te wasze maleństwa pulchniutkie!!! Super!!!
Asia to takie chudziutkie maleństwo przy nich. Muszę m. zmolestować , żeby fotkę zrzucił.


patti Wojtek tylko pysie ma okragłe- Kuba tez tak miał- a chudziaczki sa obaj.

Pokaz zdjecie Asi icon_smile.gif
Dirty Diana
Okkko, Wojtuś jest przesłodki, a Kubuś dumny taki icon_biggrin.gif:)
MoniZ
hejka
okkko musisz mi podac dane twojego synka icon_smile.gif czyli imie, data przyjscia na swiat i godzina, waga i wzrost

I WSZYSCY KTORZY CHCA DOLACZYC ZAPRASZAM icon_biggrin.gif
Faro
To i ja siÄ™ przywitam szybciutko......

No na nic więcej na razie czasu nie mam 32.gif
okko
2.01.2010 godz 23.24 3550 i 54cm.

Chwilowo mamy nieco problemow- jutro idziemy na kontrolne badania bo bilirubina sie utrzymuje i morfologia spada.
Wczoraj plowałam na mocz co nie jest proste ale sie udało- dzisiaj wyniki beda ogólnego posiew- oby ujemny za kilka dni.
Dirty Diana
Dziś mały też miał pobieraną krew na bilirubinę, bo p. doktor stwierdziła, że wciąż jest żółty. No i mały przez tydz. przybrał 270g, czyli w sumie prawie1100g. Byliśmy dziś na pierwszym spacerku. Huuura!
MoniZ
kaelsa moj maks mial pobierana krewke po tygodniu i ladnie spadla ale nadal jest trodche zotly zwlaszcza bialka oka i my tez zaliczylismy dzisiaj pierwszy spacer brawo_bis.gif ale bylo ciezko wozek pchac 29.gif

okkko niedlugo bedziesz na pierwszej stronce nie podalas imienia ale jak pamietam wojtek?
emilly
Anilka i Okko ,ale macie śliczne dzieciaczki! Ja już się nie moge też doczekać tego najmniejszego icon_smile.gif
Dirty Diana
okkko, napisałam prv do Ciebie.
Anamora71
Czesc dziewcyny! Witam na nowym watku. Dopoki jest moj M. w domu, to moze jakos dam rady tutaj czas od czasu zagladac. Natomiast co to bedzie pozniej 37.gif to nie mam pojecia. Bylismy dzisiaj w poradni neonatologicznej. Lekarka byla zadowolona, wszystko ok, dzieci ladnie przybieraja, waza kazdy 3200 g. Jutro konczymy 2 tygodnie. Ja juz doszlam po cc do siebie, tylko zostal ogromniasty brzuch jeszcze. W sumie spoko by mnie przyjeli na porodowke.
Anamora71
Ale sliczne te wasze dzieciaczki!!! No to ja tez sie pochwale:

https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/08ee57b9d3958466.html
okko
Anamora- podwójnie sliczne icon_smile.gif
magda.
dziewczyny kiedy jest pierwsze szczepienie malucha po wyjściu ze szpitala? powiadomią mnie czy jak bo jak narazie cisza....25 lutego idziemy do ortopedy na bioderka,mam nadzieje że nie będą małej męczyć i że gte badanie nie boli,podobno to tylko usg bioderek?

MONIZ moja mała ważyłą 3720 i miałą 57 cm ,w amoku po porodowym źle Ci napisałam
MoniZ
hejka
moje dziecie jakies inne jest nie chce spac ale mysle ze moje mleczko jest malo wartosciowe choc ponoc nie ma takiego 21.gif a dalam mleczko modyfikowane i spalo od 19.30 do 00.30 jeszcze tak mi nie spal i w nocy dawalm cyca i spal raptem 2 godzinki pozniej zrobil sobie przerwe 1,5-2 h 21.gif a jak zasnelam kolo 6 to mezus mnie obudzil przed 7 21.gif
a teraz Maks byk senny i chcialam dac mu cyca to sie rzucal wkoncu mu dalam butle i zasnal po wypiciu 30ml no chyba przejde jednak na butle
wiem, wiem mam dawac piers ale ja juz psychicznie wysiadam 43.gif
Michal tez byl karmiony 5 tygodni i jest zdrowiusienki 48.gif

magda 391 pierwsze szczepienie jest po 6 tygodniach i masz 3 do wyboru zwykla za friko ale 3 razy maluszek jest kluty, 5w 1 hmm nie wiem ile kosztuje ale chyba kolo 150zl i maluszek jest kluty 2 razy i 6 w 1 ja taka biore juz michalek tez byl nia szczepiony kosztuje w granicach 180zl i maluszek jest raz kluty... wybor nalezy do ciebie

anamora sliczne to twoje podwojne szczescie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Anilka
Anamora śliczne te twoje maleństwa icon_smile.gif

MoniZ jak sama dobrze napisałaś nie ma małowartościowego mleka z piersi. Nie można porównywać tych dwóch mlek, ponieważ normalne jest, że dziecko dłużej śpi po modyfikowanym, bo mleko mamy jest łatwiej i szybciej trawione przez co muszą jeść częściej. Tylko od ciebie zależy jaką decyzję podejmiesz i każda będzie słuszna. Jeśli cię to męczy, to lepiej żebyś przeszła na butlę, chociaż z tego powodu, żeby dzieci miały mamę zadowoloną a nie cięgle zestresowaną, bo to jest dla nich najważniejsze. Dla mnie karmienie piersią jest nie tylko dawaniem pożywienia, sprawia mi ogromną radość, bardzo przeżyłam jak Paulinka nie chciała już ssać piersi i teraz walczyłam jak lwica, żeby laktacja się rozwinęłam i żebym mogła Ilonkę karmić piersią.
MoniZ
anilka podziwiam cie i wszytskie kobiety ktore karmia piersia tzn przez dluzszy czas... jeszcze decyzja nie zapadla
MoniZ
zapomnialam
stawiam soczek, kawcie, ZA PIERWSZY MIESIAC MAKSIA impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif impreza.gif
Dirty Diana
CYTAT(Anilka @ Fri, 29 Jan 2010 - 11:59) *
Anamora śliczne te twoje maleństwa icon_smile.gif
Dla mnie karmienie piersią jest nie tylko dawaniem pożywienia, sprawia mi ogromną radość

Podpiszę się,, choć 2 tyg. temu byłam bliska podobnej decyzji do Twojej, MoniZ. A dziś ? 41.gif Sytuacja się zmieniła.
Jarema musi zostać odstawiony na weekend od piersi, bilirubina nie spada. Płakać mi się chce, bo boję się, że stracę pokarm. Ściąganie mleka ewidentnie mi nie idzie. No i boję się tej żółtaczki. Jeśli w poniedziałek bilirubina nie spadnie, czeka nas szpital. Los bywa złośliwy. Na początku chciałam przestać karmić, a teraz dałabym się pociąć, żeby dalej karmić piersią.

MoniZ, musisz mieć bardzo wartościowy pokarm, bo Maks pięknie przybiera na wadze. Ale oczywiści to Twoja decyzja.

Pomyślcie o nas ciepło, potrzymajcie kciuki i za to, żeby ta żółtaczka poszła w chol.erę i za to, żebym mogła dalej karmić piersią.
istara
To i ja się przywitam na wątku rówieśniczym 06.gif. Nie wiem jak to będzie, ale jak na razie, to zapowiada się, że będę tu zaglądać raz w tygodniu albo i rzadziej, bo mam ciągle problemy organizacyjne.

Sytuacja z karmieniem prawie opanowana. Karmię już tylko swoim pokarmem i tylko z piersi a ściągam go tylko wtedy gdy czuję, że mam go zbyt dużo (do wczorajszego wieczora ściągałam co trzy godziny przez całą dobę), także jestem bardzo z tego powodu zadowolona! A mój mały ssak najlepiej wisiałby na piersi całą dobę, ale jakoś sobie z tym radzę. Najgorsze są noce, bo cyca po 40-60 min a później śpi góra 2 godzinki i wszystko od nowa. Pocieszam się, że nie będzie trwało to wiecznie i staram się odsypiać w dzień gdy śpi, ale mam wieczną potrzebę robienia czegoś w domu. Ale nie narzekam - docieranie się zawsze jest trudne.

Była wczoraj u mnie położna patronażowa i powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona z tej wizyty. Trafiła mi się świetna kobieta, która odpowiedziała na wszystkie nasze pytania i rozwiała wiele naszych wątpliwości. Także jestem mile zaskoczona.

Kaelsa trzymam kciuki! Mam nadzieję, że wszystko pójdzie po Twojej myśli i bilirubina spadnie przytul.gif

Moni Anilka ma rację - lepiej, żeby dzieci miały mamę zadowoloną niż zestresowaną. Uważam, że przy podejmowaniu takich decyzji nie ma co patrzeć na opinię otoczenia, tylko trzeba robić, to co uważa się za słuszne.

No i zdrówko Maksa impreza.gif !

Magda391
u mnie jest tak ze szczepieniem, że na pierwszej wizycie u pediatry zostaniemy umówieni na kolejną wizytę w dniu szczepienia i na samo szczepienie. Z tego co się orientuję, to moja przychodnia nie wysyła informacji, ale jak jest faktycznie, to się okaże.

A to moja Agatka:



Oho, mój mały ssak się budzi, więc zmykam!

Dużo snu w nocy życzę 06.gif!
okko
Kaelsa trzymam kciuki.
Napisz jakie macie konkretnie zalecenia- na ile macie odstawic od piersi- ja ci napisze jak było u nas i jest efekt.
Bilirubina spadła ze 170 do 138 pozostałę wyniki ok- wiec mamy zalecenie co 3 dzien na kilka godzin odstawiac od piersi.

Agatka słodka.

Widze ze tylko moje dziecko mało otwiera oczka- on jakis spiochowaty jest.

Ale nie narzekam.

je na ogól max do pól godziny czasem załatwia sprawe w 20-25 minut.
Wieczoram jak zje róznie ok 22 23 24 potem spi 5 godzin zjada i spi kolejne 43 godziny.
W ciagu dnia staram sie zeby nie spał dłuzej niz 2 godziny- jak bym go nie budziła to spałby 3.

Przez poprzedni tydzien przybrał ładnie 230g a przez poprzednie 2 tyg tylo 290 wiec idzie ku lepszemu.

Kaelsa jak chcesz to sie odezwij na PW to ci dokładnie opisze nasze zalecenia- ja mam na serio genialna pediatre- moja kolezanka z pracy.
Mili84
Hej dziewczynki
Jestesmy z Ines juz w domku mała wykapana własnie spi
Jutro nadrobie zaległosci i napisze wiecej:)
MoniZ
kaelsa trzymam mocno kciuki&&&&&&&&&&&&&& by ta przekleta bilurbina nie rosla u nas jakos miarowo spadla ciekawe jak teraz stoi bo z tego co czytalam w necie przy karmieniu piersia moze sie dosyc dlugo utrzymywac no ale polozna nas uspokoila bo jak wychodzilismy to Maks mial 10.6 a pozniej juz 9..
ni cuciekam jestem dzisiaj padnieta
jeszcze moj starszak sie uparl zeby mamusia go kapala kochany synus zawsze tatus to robil 41.gif
okko
MoniZ jak ten czas leci juz miesiac- szok.

Co do karmienia to tylko twoja decyzja.
ja jednak za pierwszym i drugim razme musiałam po cc walczyc o laktacje wiec bede karmic- Kube karmiłam 20 miesiecy teraz pewnie sie nie uda tak długo bo musze do pracy wracac wczesniej.

No ale obaj moi synowie spali pieknie w nocy jedli szybko i sprawnie wiec nie mogłąm narzekac.

I obaj wieczorowa pora potrzebowali czesciej jesc ale potem te 5-6 godzin spania.

magda.
dziewczyny pozdawałam wszystkie egz bo zostawiałam mamie mleko spuszczone i dawałą małej,teraz jest problem bo mleko mi praktycznie nie chce się spuszczać a od 22 lutego zaczynam 2 semestr mgr i nie wiem jak karmić małą,zajęc będę miała malutko więc mała nawet nie odczuje że mnie nie ma,jak moge łatwo przejść z piersi na butelke?nie mam już siły karmić piersią w nocy co godzine,chodze nie przytomna i płacze bez powodu pewnie ze zmęczenia,chce małej dawać butle żeby moja mama miała lekko i mogłą jej przygotować a nie dawać jej mleczko spuszczone co 2h po którym oliwka ryczy,nie mam aż tyle mleka żeby jej spuszczać do tego stopnia żeby się najadała,
jakiej firmy mleko wybrać?
czy moge sama dać jej mieszakne czy musze skonsultować z lekarzem?
świruje już i nie chce karmić piersią,wiem że jestem egoistką bo patrze na siebie że ja nie mam siły ale dłużej tak nie moge 41.gif 41.gif 41.gif
tłumacze sobie żeby nie mieć wyrzutów sumienia że niektóre dzieci od urodzenia z jakiś powodów są na mleku modyfikowanym

ehhh....ale mam dziś doła!
no to się wyrzaliłam
ewagat
Witam serdecznie na nowym wÄ…tku.

Magdaa391: jak już pisałam na poprzenim wątku, ja Stasia musiałam od samego początku dokarmiać mlekiem modyfikowanym, bo pokarmu za mało, a mój żarłoczek potrzebuje coraz więcej i więcej, a w piersiach nie przybywa ..... 32.gif Więc wybrałam sama mleko początkowe NAN 1. Ty możesz wybrać każde inne, ważne, jak powiedziała moja pediatra, żeby w nazwie miało HA (hypoalergiczne). Potem musisz obserwować, jak maleństwo reaguje na mleko. Jeśli nie pojawi się na np. twarzy wysypka, wszystko jest ok. Gdyby jednak się pojawiła, oznacza to, że może mieć uczulenie na białko i wtedy trzeba przejść na bezbiałkowe, np. Enfamil. Ja karmię tak, że najpierw Stasia przystawiam do piersi, jak spije obie i jest nadal głodny, to dokarmiam butelką. I śpi w nocy spokojnie, budzi się około 2, góra 3 razy. Nie mam wyrzutów sumienia. Miałam je na początku, bo winiłam siebie, że nie mogę samodzielnie dziecka wykarmić, ale teraz wiem, że to nie moja wina i gorsze byłoby, gdybym katowała go tylko na piersi, a on ciągle byłby głodny. A pierś, choć mleczka mało, swoje daje, troszkęprzeciwciał złapie.

Kaelsa: mnie ze szpitala też wypisali z mocno podwyższoną bilirubiną u Stasia. Zaleceniem ordynatora było, żeby kupić tabletki Hepatil i podawać mu 2 razy dziennie po pół rozpuszczone w wodzie przez 7 dni. Jednak Staś wściekał się po tyych tabletkach, przypuszczam, że bolał go brzuszek. Zaprzyjaźniona pani neonatolog powiedziała, żeby kupić wit. E w kroplach i podawać 2 razy dziennie po 4 krople przez 7 - 10 dni. Pomogło, bilirubina spadła i zażółcenia nie ma, więc może porozmawiaj z lekarzem o tych sposobach leczenia, które i ja miałam ?

MoniZ: Twoja decyzja co do karmienia. Ja byłam zmuszona do dokarmiania butelką, też miałam wyrzuty sumienia, ale to się zmieniło. Chodzę wyspana, mały szczęśliwy, bo brzuszek pełny i wyspany jest, więc same plusy. Oglądałam ostatnio program dla młodych mam, i padło tam stwierdzenie, iż obecnie w Polsce panuje "terror laktacyjny" i jest ogromna presja na matki, by karmiły wyłącznie piersią, a te, które z tego rezygnują, albo decyzują się na dokarmianie, są niemalże napiętnowane. Ja się temu terrorowi nie poddaję.....
iwonakam3
I ja również sie witam! Mam nieco inny dostęp do internetu z tel wiec mysle ze będę częściej zaglądać i pisać! A korzystając z okazji zapytam o karmienie piersia jak to jest u Was? U mnie jeszcze wchodzi butelka! Juz mnie to wkurza bo chciałabym żeby maly byl wyłącznie na piersi! Pierwsza moja corcia była na butli. Byłam u doktorki po witaminy i mówiłam jej ze kiedys udało sie caly dzien i cala noc wytrzymać bez butli a następnego dnia nie bylo tak ciekawie tzn o 13 przestałam go męczyć bo byl bardzo głodny płakał i jak mu dałam butle to biedny spal do 17.30 to mowila ze nie ma sensu go tak męczyć zeby zawsze podac pierś a jak nie wystarczy to butelke. Co mam robić żeby bylo dobrze? Bo jestem zagubiona w tym temacie:-( jak długo można tak ciągnąć czy mleko nie zaniknie?
Dirty Diana
Dziewczyny, rozumiem Wasze dylematy co do karmienia piersią. Ja mam znowu w drugą stronę. Dziś mały jest na butli, a ja chodzę niewyspana, bo z nerwów spać nie mogę. Zresztą, po butli raz nam mocno ulał, tak pod ciśnieniem. I ja od razu się zmartwiłam, ze mu to sztuczne szkodzi. Po butli wcale nie wytrzymuje 3 godzin. Pierś mu mogłam podać w każdej chwili, a jak płacze po 2 godzinach, to nie wiem czy z głodu, czy z innego powodu.
W każdym razie, nie uważam, ze po butli dziecko będzie spokojniejsze czy bardziej najedzone. Wczoraj o 21 nakarmiłam synka ostatni raz piersią i spał 4,5 godziny, a po mleku 2,5. Będę walczyła już jutro w nocy, żeby znowu karmić. Trzymajcie za mnie kciuki, a ja będę myślała o Was ciepło, żebyście nie miały wyrzutów sumienia i dylematów. Zgadzam się z twierdzeniem, że szczęśliwa matka, to szczęśliwe dziecko.

Magda, ja od razu przeszłam na mleko sztuczne. Bez wstępnych przygotowań i karmię Nan activ
Dirty Diana
Mój synek skończył dziś miesiąc...Jakie to niesamowite.
iwonakam3
Kaelsa nawet nie wiesz jak ja bym chciała mieć Twoj problem. Jakbym wiedziała ze takie dodatkowe karmienie butelka idzie tylko w dobra stronę to bardzo bym sie cieszyła a tak to tylko caly czas o tym mysle ze z każda butelka sa mniejsze szanse do karmienia piersia i ze dokarmianie sie nie skończy !
Dirty Diana
Iwonko, ja też się boję, że mały za kilkadziesiąt godzin nie będzie chciał piersi. Wydaje mi się też, ze dokarmianie nie sprzyja zwiększeniu laktacji.
iwonakam3
Szkoda ze nie ma gotowego lekarstwa na takie problemy:( ale w która stronę iść? Co zrobic żeby bylo dobrze?
okko
To prawda ze u nas jest presja na karmienie naturalne i niestety wiele kobiet jak zaczyna miec problem to sie stresuje co tym bardziej laktacji nie sprzyja i sie robi błedne koło.

Ja podeszłam do tego spokojnie- mam zamiar karmic to trzea powalczyc po cc o laktacje- nie było łatwo ale sie udało.

Jutro znowu na kilka karmien właczam mleko modyfikowane- NAN1 HA- i mam w planach dzieki temu w tym czasie wybrac sie z Kubusiem do kina- trzeba korzystac z okazji i spedzic troszke czaus tylko ze starszakiem.
Chociaz musze wma powiedziec ze chyba dobrze wychowałam syna bo jak na w sumie prawie 8-letniego jedynaka nie ma w nim ani jednej paskudnej jedynaczej cechy- jest super w stosunku do Małego.
okko
A tak wyglada obzarty ssak

iwonakam3
Walczyć...? Moze źle cos robię! Poproszę o kilka wskazówek! Moj maluszek w poniedziałek bedzie mial 3 tygodnie, po ciężkich początkach( płaskie brodawki które znakomicie sobie wyciągną) myślałam ze teraz to bedzie tylko z górki a tu ciągnie sie ta sprawa! Nie mam nic przeciw dokarmianiu ale chciałabym w przyszłości wyjść na dłuższy spacer czy gdzie kolwiek cos załatwić nie wlokąc ze sobą butelek i zapasu mleka i martwić sie gdzie podgrzać wodę i zrobic mleko! Moją córe nie karmiłam i wiem jak to jest żyć na butelce i nie chce tego powtórzyć teraz!
izoldciemnowlosa
Oj Dziewczyny chciałam coś napisać, ale się poryczałam jak zobaczyłam zdjęcia Maluszków
Są śliczne wszystkie
magda.
ja w nocy daje raz modyfikowane ale w dzień karmie piersią,potem mam zamiar raz w dzień dawać sztuczne i raz w nocy żeby powoli małą przyzwyczajać do sztucznego,wczoraj dostała sztuczne i przespała mi jak nigdy 5h pod rząd a tak chciała cycka co 1,5h i ssała conajmniej pół h
Dirty Diana
CYTAT(izoldciemnowlosa @ Sun, 31 Jan 2010 - 09:12) *
Oj Dziewczyny chciałam coś napisać, ale się poryczałam jak zobaczyłam zdjęcia Maluszków
Są śliczne wszystkie

Izold moja kochana...
41.gif


Iwonakam3
, ja nie mam za dużo doświadczenia, ale wiem, że jeśli chce się karmić, to po prostu trzeba karmić na żądanie, podstawiać maluszkowi często pierś i nie dokarmiać.
okko
Iwonakam3 ja pisałam o walczeniu po cc- czyli zaraz w szpitalu- po prostu drugi raz sie powtórzyło ze pokarmu nie było a dodatkowo Wojtek był spiochem- pewnie z powodu bilirubiny wysokiej wiec ciezko było.
teraz juz jest ok- wrecz idealnie- nie wiem co ci radzic poza tym ze trzeba karmic czesto- i niekonieznie na zadanie- ja w ciagu dnia satarłam sie budzic go co 2 godziny- wystarczy wyjazc z łozeczka przewinac i sie budzi i je- ale ja z powodu słabego przybierania zwiekszyłam czestosc karmien.

Kaelsa jak tam przezyliscie 2 noce i dzien bez piersi?
ja dzisiaj karmiłam go juz 3 razy od rana teraz spi a jak sie obudzi to butla- i do wieczora butla tylko.

Izolda nie wyobrazam sobie nawet co czujesz icon_sad.gif
Anilka
Izolda przytul.gif

okkko ja byłam po sn i przez pierwsze 2 doby, to kilka kropli można było tylko wycisnąć, dopiero już w domu w ciągu nocy mleczarnia ruszyła. Karmiłam ją tak długo i tak często jak chciała i się udało i jak dla mnie to nie ma innej drogi do rozruszania laktacji. Im więcej mleka wyssanego tym więcej produkowanego. W szpitalu też zalecili mi dokarmianie ale nie skorzystałam.

magda ja jak kończyłam karmić piersią to dawałam moim dziewczynom Bebilon. Pisałam już wcześniej Moni, że każde dziecko właściwie jak damy mu sztuczne mleko to będzie spało dłużej, bo to mleko jest wolniej trawione niż mamine. Jak ja bym dała Ilonce butlę, to też by ją wypiła mimo, że jej wystarcza moje mleko i jest to normalne u dzieci. Dzieci na piersi jedzące co 3 godziny to naprawdę rzadkość, przecież nie są jakoś zaprogramowane, raz zjedzą mniej raz więcej, więc i przerwy między karmieniami są różne. Ilonka też czasami chce znowu jeść po jednej godzinie a innym razem po czterech i tak jest prawidłowo. Podając butlę bardziej kontrolujemy ile dziecię zjada i staramy się żeby za każdym razem zjadło jakąś tam określoną ilość stąd te przerwy w jedzeniu są bardziej regularne.
Dirty Diana
Okkko, jeszcze 3 karmienia mi zostały i podam pierś w nocy ok 24:00, trzymajcie kciuki. Jeśli chodzi o butelkę, to małemu smakuje bez problemu, czym w sumie się martwię. Za to ściąganie idzie mi dobrze. Ściągam po każdym jego karmieniu ok. 90 ml.
Anilka, ja pisałam, zę niekoniecznie po karmionym dzieci śpią dłużej. Jarema po piersi też potrafi przespać 4,5 godziny. Chociaż teraz na butli w nocy ma dwie takie długie przerwy, a na piersi tylko jedną lub w ogóle.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.