To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

CZERWCOWE DWUIPÓŁ- LATKI :) cz. 17 :D

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40
pati.n
Wiki idzie w czerwcu na ślub i będzie pełniła poważną rolę -sypała kwiatuszki, niosła obrączki icon_smile.gif Już to widzę 37.gif Ale nic , wlałzłam sobie na all, zobaczyc kiecki i patrzcie co znalazłam - Pani Młoda w miniaturze- Wiki by się chyba w tym zabiła, a na pewno potknęła i wywaliła. Patrząc na to boję się patrzeć na sukienki komunijne icon_eek.gif

https://www.allegro.pl/item939903892_cudo_s...uga_98_104.html
Gruszka
CYTAT(nika* @ Thu, 11 Mar 2010 - 12:40) *
decyduje dyrektor icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif 06.gif 06.gif w praktyce powinien on przejrzeć dokładnie wnioski o przyjęcie dziecka wypełnione przez rodzica i zdecydowac. Dlatego wazne jest zeby wniosek wypełniony był starannie, pisałm juz kiedys w poscie do justy. Mozna wpisac ze dziecko jest bardzo samodzielne, uzdolnione w jakiejś dziedzinie. Np. przedszkole Wikuli specjalizuje sie w tańcach towarzyskich i jak rodzic napisze ze dziecko uzdolnione tanecznie do dyrektora moze to skusic. Warto zatem zrobic dokładny rekonesans w czym jest dobre przedszkole na którym na zalezy i pod tym kontem przygotowac formularz 29.gif 06.gif

Przy naszej elektronicznej rekrutacji nie ma miejsc na wolną amerykankę - nie ma żadnych dodatkowych pól do wypełnienia - nic o dziecku się nie pisze. Jednynie te kryteria ministerialne, dane i tyle.
Kate_K
dziewczyny nie mam nic przeciwko ślubom:) Ziowik nie odbieraj tego tak:) I na mnie pewnie przyjdzie pora. Tylko na razie czasu brak na organizację...
A co przedszkoli i samotnych matek. Otóż ze względu na zarobki pewnie nie mamy szans na państwowe. Chociaz przyznam szczerze ze nawet nie wiem czy jest takie kryterium? Czy biorą pod uwagę dochody? Pewnie tak. Nawet sie tym nie interesowałam. Było mnie stać na prywatne to posłałam i tyle.

A z nowości: całe przedpołudnie spędzilismy z Olafem w szpitalu. Miał dziś zostać z babcią. Ledwo wyszłam z domu i słyszę krzyk. Biegnę z powrotem i widze Olafa całą głowę we krwi. Twarz, włosy, leje sie, podłoga, masakra. Babcia zdążyła mi wykrztusic ze spadł z kanapy na zabawkę. Ubrałam go szybko, bo było tyle krwi że nie widziałam skąd leci i jaka jest rana. Dzięki Bogu Przemek zapomniał telefonu i wrócił w tym momencie do domu. POjechalismy razem do najblizszego szpitala. Wyobraźcie sobie ze nas oprawili z kwitkiem bo nie mają chirurga dzięcięcego. Krzycze że dziecku krew sie z głowy leje i co ma robić. Kazali jechac do innego szpitala. Na szczęście przeswietlenie nic nie wykazało, rana nieduża, nawet szyć nie trzeba było. Ale krwi ogromne ilości. Jessuuu co za dzień..... Jestem zmasakrowana.
pati.n
Kate rany, ale poranek przytul.gif Dobrze, że nic mu się nie stało.
odynka
Kate przytulam mocno - o mamo ale babcia się musi teraz czućicon_sad.gif
nika*
kate - nie ma krytrium dochodu. Rany ale przeżycia mieliście przytul.gif najwazniejsze że nic groźnego. Jak krew sie leje trzeba tamować przez ucisk to zwykle pomaga w zatamowaniu małych ran

gruszka - nie ma rubryki - informacje doatkowe, coś takiego? u nas jest icon_smile.gif
ziowik
Gruszka icon_razz.gif takie mieszanie w segregatorze to prawie jak mieszanie w maszynie do lotto icon_razz.gif

Nika nie, w Krakowie nie ma takiej rubryki. formularz jest bardzo sztywny, tylko zaznaczasz krzyżyki i wklepujesz dane. a przydałoby sie icon_smile.gif
ach, i wcześneij pisałaś żebyśmy nie psioczyły na nasz kraj icon_smile.gif fajnei by bylo nei mieć do tego powodów. nie jest tak źle żebym musiała podjąć decyzję - przeprowadzamy sie, wyjeżdżamy na zachód czy coś takiego.. wiele spraw w innych krajach jest może lepiej rozwiązanych, ale też mają swoje problemy, gdzie ich nie ma.. mnie tu dobrze, chociaż czasem kłody pod nogami w wielu sprawach odbierają chęci do czegokolwiek...ale ja z tych nie krzyczących, nie upominających sie i nie walczących.. po prostu czekam cierpliwie, z nadzieją że pewne rzeczy sie zmienią.. może inaczej bym mówiła gdybym musiała np mieć częste kontakty ze służbą zdrowia (no tak, ja sama jestem z tej branży, wiec moze stąd moje podejście icon_razz.gif ) albo urzędami, zusami czy innym cholerstwem.. ale jako przeciętny obywatel nie marudzę, bo to nic nie zmieni.. trzeba żyć jakoś w zgodzie ze sobą, starać sie być szczęśliwym i dązyć do realizacji planów..

Kate nie twierdze że jesteś przeciw, ale napisałaś o tym że żyjecie bez slubu jakby to było w jakiś sposób lepsze od par które mają ślub. a w takich kategoriach mnie sie to nie spodobało po prostu..
współczuje przeżyć.. gdzie ma tą rankę? a zachowania personelu szpitala to mi sie już nawet nei chce komentować, to jest po prostu nasza polska służba zdrowia..
a przy podaniach do przedszkola nie pytają o dochody, u nas ważne jest ze sie ma zatrudnienei, bo za pracujących rodziców jest dużo punktów

Justa hm,.. imiona powiadasz... wiesz, każdy lubi co innego, mnie Gosia tak sobie sie podoba, ale Inga już bardziej icon_smile.gif Rysiek nie bardzo, Wiktor ok...
nie sugeruj sie liczbą dzieciaków z danym imieniem.. w żłobku Kamilki nei ma ani jednego Wiktora, jest za to dwóch Marcinów (podoba mi sie) , Nikodem, Denis 29.gif dwóch Jaśków, Tomek (o, to imie bardzo mi sie podoba), dwóch Andrzejków, Maciek (też ok), Bartek... i nie pamiętam więcej..


jaAga*
Kate 37.gif
Pati ja mam sukienkę jak chcesz, w kolrze ecru, moim zdaniem śliczna, choć ma jedną małą wadę (nie widać za bardzo), co prawda jest na 2 latka, ale Karinka miała w niej iść teraz na wesele i była na nią OK (w końcu jej nie zabraliśmy), Julka miała ją tylko raz na sobie. Kiedyś wklejałam zdjęcie z przymiarek...jak chcesz mogę poszukać. Mam jeszcze jedną śliczną, Julia była w niej na moim ślubie (była ładniejsza ode mnie...rzeczywiście suknia jak na ślub- siostra jej wtedy kupiła)- ale ta jest większa sporo, Julka miała prawie 3,5 i w sumie była sporawa...
Gruszka może dyrektor analizuje pochodzenie nazwisk icon_wink.gif.
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 09:31) *
M. się podoba Patrycja


dobry gust ma 03.gif
pati.n
jaaga sama nie wiem co chce. Pokaż to Ci powiem icon_wink.gif
Kate_K
Ziowik uśmiechnij się. No jakoś musze sobie ten mój związek partnerski tłumaczyćicon_smile.gif
Ranę ma na głowie, pod włosami.
Kurcze nawet nie wiedziałam że dochodów się nie bierze pod uwagęicon_smile.gif Dla mnie było logiczne, że powinni przyjmować w pierwszej kolejności te dzieci, których rodziców nie stać na prywatne czy nianię.

Odi no babcia jest w największym szoku (to teściowa)icon_smile.gif

Całe szczęście ze tylko na strachu sie skonczyło.
Ale same wiecie co w takich chwilach człowiekowi do głowy przychodzi....
nika*
ziowik - skarbie napisałam tylko takie zdanko "błagam Was nie powielajcie zdania w Polsce jest beznadziejnie, na zachodzie wszystko super. Nie prawda!" a narzekac jak najbardziej mozna tylko nie łudzmy sie że tylko u nas jest źle a w innych krajach wszystko pieknie cacy icon_smile.gif Tylko tyle icon_smile.gif A widzisz to Warszawa lepsza od Krakowa, ze ma taką rubrykę icon_wink.gif
jaAga*
Pati-proszę:
...jest długa, mogę w domu zmierzyć.

Kate a dla mnie byłoby dziwne jakby brali dochody jako kryterium....toż to państwowa placówka, i to , że ja pracuję i im więcej zarabiam tym więcej płacę podatków-wspieram to państwo....
Dyskryminacją ponad miarę byłoby to, że jak Cię stać to musisz posyłać do prywatnego...to tak jakby Ci kazali jeść tylko kawior i szparagi (no bo Cię stać, więc jak można pierogi icon_wink.gif). Uprościłam ale wiecie o co mi chodzi.
nika*
CYTAT(ziowik @ Thu, 11 Mar 2010 - 13:47) *
Wiktor ok...


tylko ok...??? 41.gif niedobry ziowik 29.gif 06.gif przytul.gif
pati.n
jaaga chciałabym coś innego, ale nie wiem co 08.gif
jaAga*
Z imion żeńskich od dawna podoba mi się Matylda, z męskimi gorzej....kiedyś brałam pod uwagę Konrada.
Z takich "swojskich" to mi się Maciej podoba. Szwagierka ma imię tylko dla dziewczynki narazie- Magdalena.
jaAga*
CYTAT(pati.n @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:01) *
jaaga chciałabym coś innego, ale nie wiem co 08.gif

Rozumiem....mam tylko nadzieję, że nie musi być różowe 37.gif ....
pati.n
A mi sie podoba Nataniel, ale męzowi nie. Dla chłopca mamy wybrane, dla dziewczynki nie. Dziewczynka od zawsze miałą być Wiktoria. A dla drugiej brak pomysłów. Tzn mi się Nikola podoba, ale jemu średnio.

Poza tym mąż po ostatniej wyzycie jakoś wierzy że to córcia, Wiki też wierzy, że siostrzyczka, tylko moja mama obstawia chłopca, bo twierdzi, że nie mozna złamać tradycji icon_smile.gif Moja prababcia miała starszą córkę, młodszego syna, moja babcia też, moja mama tez icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(jaAga* @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:03) *
Rozumiem....mam tylko nadzieję, że nie musi być różowe 37.gif ....



Nie-musi mnie rzucić na kolana po prostu icon_smile.gif Ale sama nie wiem co icon_smile.gif Na pewno wstawię zdjęcia po imprezce to zobaczysz icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif
pomidorro
Ziowik z tym iminiem naprawdę będzie cięzko! Pewnie dopiero jak sie młode urodzi to zdecydujemy....
Kate zamarłam...biedny Olafek....z głowy leje sie strasznie...no i nie da się uciskać jak wszystko we krwi jest!
DObrze, że dopiero co wyszlaś..bo zamawiać taksówkę, czekać i dopiero jechac- teściowa by zawału chyba dostała!
O potraktowaniu Was przez szpital sie niewypowiem... 21.gif
Pati Skromna jestes 06.gif
Odynko kwestia chust wstrzymana...poczekamy aż troche sie odbijemy....no i musmy liczyć ( mam nadzieję) dodatkowy wydatek na przedszkole.....
zresztą- niby wszytsko dla maluszka prawie mam a poszłam do hurtowni i na duperele dla mnie, jakies pieluszki, jedno ubranko, butlę wydałam 400 zeta!
a jeszcze kosmetyki...chcę zrobić zapas chusteczek i pieluch bo w maju mamy naprawdę duzo wydatków....i meble trzeba kupic...
Widzę , ze też przełozylisście zmiane mieszkania- budowę na później....
ja obawiam jednego- że tak nam zmaleje zdolnośc kredytowa po urodzeniu dziecka że bank nam odmówi kredytu...i tego- że zwyczajnie nas nie będzie stać na zmianę przy wydatkach na dziecko przez pierwsze dwa lata.....
Staram się myslec pozytywnie....jest tyle rodzin co mieszka w kawalerkach , ze nasze dwa pokoje to królestwo!
ziowik
Nika icon_razz.gif ok... bo mi sie podoba, ale nie powala, tzn ja nie dałam tak synowi bo jak wiadomo jest Kacper icon_razz.gif nie obrażaj sie icon_razz.gif
a co do narzekania - moja konkluzja zdaje sie jest w ten sam deseń icon_smile.gif

Kate spoko icon_razz.gif
a jeśli rodzina jest kolokwialnie mowiąc biedna i korzysta z pomocy ośrodka pomocy społocznej to jest w krakowskich formularzach na to rubryka, wiec poniekąd kryterium to jest...
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:10) *
Pati Skromna jestes 06.gif


wiem, wiem 03.gif

CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:10) *
Odynko kwestia chust wstrzymana...poczekamy aż troche sie odbijemy....no i musmy liczyć ( mam nadzieję) dodatkowy wydatek na przedszkole.....
zresztą- niby wszytsko dla maluszka prawie mam a poszłam do hurtowni i na duperele dla mnie, jakies pieluszki, jedno ubranko, butlę wydałam 400 zeta!


icon_eek.gif
Kate_K
Jaaga no masz rację! Zgadzam się z Tobą. I ja lubię pierogi:)
Obejrzałam sobie rekrutacje do przedszkoli we Wrocławiu. Niestety musiałabym zameldować olafa u dziadków, żeby sie dostał do przedszkola we Wrocławiu. Bo on jest zameldowany na naszej "podmiejskiej wsi". Tu mamy też fajne gminne przedszkole, ale za rok bedziemy sie przeprowadzać na drugi koniec miasta, wiec bez sensu. Chyba dalej bede płacić 1000 złicon_smile.gif
nika*
CYTAT(ziowik @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:13) *
Nika icon_razz.gif ok... bo mi sie podoba, ale nie powala, tzn ja nie dałam tak synowi bo jak wiadomo jest Kacper icon_razz.gif nie obrażaj sie icon_razz.gif


No coś Ty ziowik daleka jestem 06.gif zartowałam tylko zaczepnie 06.gif 06.gif
pomidorro
Pati w jednej reklamowce się wszystko zmieściło...też w szoku bylam...bo takie droższe rzeczy tylko oglądąlm ( np. laktator- niestety muszę się zadowolic moim starym, karuzelę....) Tak naprawde to tylko rzeczy do szpitala tyle kosztowały, kocyk i parasolka do wózka, frida....
także za pare miesiący czeka Cię niezaleznie od tego co masz " taka" wyprawka
pamietam ,że na Ale poszlo z 3000 chyba- nic nie miałam wtedy....
Kate My tez liczymy, że za rok, dwa się przprowadzimy....ale i tak zapisujemy córę do przedszkola. Teoretycznie i tak będę siedzieć z maluchem w domu to i Ala mogłaby....ale po pierwsze dziecko mi sie zanudzi, po drugie chcę sobie ulatwic zycie a po trzecie chiałabym, żeby dzieciaki swoje odchorowały zanim pójdę do pracy...a przedszkole akurat to zapewnia 29.gif

U Ciebie Olaf już się przyzwyczail..i szkoda mi by bylo dziecka- żeby co rok musiałby się adaptować, przyzwyczajac do nowego miejsca, dzieci....napewno juz teraz ma kolegów których lubi czy panie przedszkolanki....
nika*
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:59) *
panie przedszkolanki....


hehehe nie wiem czy wiesz justa, ze jak one słyszą takie sformułowanie to je krew zalewa 06.gif ta są panie nauczycielki 03.gif nie wpisz tak tylko w kartę rękrutacyjną 29.gif 03.gif przytul.gif
jaAga*
A to niech je zalewa 08.gif , panie nauczycielki to dla mnie też zawód najbardziej wnerwiający pod słońcem-mają o sobie mniemanie jakby rozumy pozjadały a ich ogólna wiedza prawie nigdy nie wykracza poza pełnione funkcje (oczywiście są wyjątki - co potwierdza regułę). Nie bardzo pamiętam czy ktoś oprócz brzózki wykonuje ten zawód- nikogo nie chciałam urazić.
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 14:59) *
Pati w jednej reklamowce się wszystko zmieściło...też w szoku bylam...bo takie droższe rzeczy tylko oglądąlm ( np. laktator- niestety muszę się zadowolic moim starym, karuzelę....) Tak naprawde to tylko rzeczy do szpitala tyle kosztowały, kocyk i parasolka do wózka, frida....
także za pare miesiący czeka Cię niezaleznie od tego co masz " taka" wyprawka
pamietam ,że na Ale poszlo z 3000 chyba- nic nie miałam wtedy....


justa nie zarzekam się, ale wydaje mi się, że tyle nie wydam. Frida u nas w aptece 25 zł, kocyki mam po Wiki, laktator mam, paroslkę do wózka mam-chodziaż mnie wkurza to może nową kupię, wózek+ wszystko do niego mam itd. Oczywiście jak się przeprowadzimy i to wszystko POZNAJDUJE!! 21.gif

Koszule nocne dla siebie mam, ubranka dla brządaca mam, jedynie majtki poporodowe, podpaski i Tantum rosa musze do szpitala kupić. No i może z 3 nowe pieluchy tetrowe-co by ładne były 03.gif
nika*
a ja wam sie pochwalę w kwestii mieszkniowej, ze nasze mieszkanko zaczyna sie niebawem budować icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif niech tylko okropne mrozy odpuszczą. Jak wszystko pojdzie zgodnie z planem za 18 m-cy bedziemy je wykańczać icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(nika* @ Thu, 11 Mar 2010 - 15:58) *
a ja wam sie pochwalę w kwestii mieszkniowej, ze nasze mieszkanko zaczyna sie niebawem budować icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif niech tylko okropne mrozy odpuszczą. Jak wszystko pojdzie zgodnie z planem za 18 m-cy bedziemy je wykańczać icon_smile.gif


ja w swoim miałam mieszkać w październku 2009 41.gif
ziowik
hehe.. Pati tak Ci sie wydaje icon_razz.gif my też mając teoretycznie wszystko, wydaliśmy ok 350zł, wiec blisko tego co Justa.. a to pieluchy, a to pampery, a to chusteczki, kocyk (ja też mam po Kami, ale chciałąm Kacperkowi chociaż jeden kupić, to w końcu tylko jakieś 30-40zł... ręczniczek, wkłądki laktacyjne, termometr i takie tam duperele.. coś też zdaje sie Kamilce kupiliśmy żeby jej przykro nie było że tylko małemu robimy zakupy... ale tak sie uzbierało icon_smile.gif

ciuchów do tej pory kupiłam Kacperkowi może 3-4 sztuki... i w ciągu najbliższego roku chyba wiele więcej nie kupie icon_razz.gif na szczęśćie icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

a propo pań z przedszkola.... moja teściowa jest tzw przedszkolanką i też sie wkurzała icon_razz.gif mówi że jest "nauczycielem wychowania początkowego" czy jakoś tak icon_razz.gif a pare dni temu na tvn rozmowa z taką panią i jak byk podpis "Pani przedszkolanka" icon_razz.gif specjalnie zwróciłąm na to uwagę icon_smile.gif

nikt nie wie gdzie szukać darmowego programu do pitów?
pati.n
CYTAT(ziowik @ Thu, 11 Mar 2010 - 16:04) *
hehe.. Pati tak Ci sie wydaje icon_razz.gif my też mając teoretycznie wszystko, wydaliśmy ok 350zł, wiec blisko tego co Justa.. a to pieluchy, a to pampery, a to chusteczki, kocyk (ja też mam po Kami, ale chciałąm Kacperkowi chociaż jeden kupić, to w końcu tylko jakieś 30-40zł... ręczniczek, wkłądki laktacyjne, termometr i takie tam duperele.. coś też zdaje sie Kamilce kupiliśmy żeby jej przykro nie było że tylko małemu robimy zakupy... ale tak sie uzbierało icon_smile.gif


no nie wiem, może, chodziaż wątpię 29.gif zdam relacje. termometry mam dwa dla dzieci to chyba starczy icon_wink.gif na pewno kupie jakis całkowicie rozpinane ciuszki na początek.

justa nie kupiła pampersów bo napisała, że sie w reklamówce zmieciło icon_wink.gif

edit: pisze na leżąco i średnio widze literki
pomidorro
własnie pampersy kupiłam icon_smile.gif... koszulę dla siebie i biustonosz do karmienia ( bo po Ali za mały już w tej chwili jest)
Zobaczysz Pati, że sie wlaśnie uzbiera ok 400 zeta ...a i kupiłam Ali kurtkę i czapkę....no ale dokupie kosmetyki, chusteczki to tak wlasnie ok 400 zeta wszystko.... M. w szoku, ja też....a wszystko o to tylko 20 zeta a to 30 ..butle, fridę nową a kocyk.... wkladki dla mnie ...... no i zapomniałam, ze trzeba kupic kołderke dla Ali.....i prezent... no to jeszcze troche pójdzie ka*sy....

nie rozumiem tego zdenerwowania Przedszkolanek ...chociaż znam Panie stamatolog, które sie obrażały na takie nazywanie....bo są " Panie Doktor....
Kate_K
Jaaga moi teściowe oboje nauczyciele:)
Ziowik ja korzystam z tego "rządowego", bo można od razu złożyć przez internet, nie trzeba chodzić ani wysyłać. https://www.e-deklaracje.gov.pl/
pati.n
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 16:19) *
własnie pampersy kupiłam icon_smile.gif... koszulę dla siebie i biustonosz do karmienia ( bo po Ali za mały już w tej chwili jest)
Zobaczysz Pati, że sie wlaśnie uzbiera ok 400 zeta ...a i kupiłam Ali kurtkę i czapkę....no ale dokupie kosmetyki, chusteczki to tak wlasnie ok 400 zeta wszystko.... M. w szoku, ja też....a wszystko o to tylko 20 zeta a to 30 ..butle, fridę nową a kocyk.... wkladki dla mnie ...... no i zapomniałam, ze trzeba kupic kołderke dla Ali.....i prezent... no to jeszcze troche pójdzie ka*sy....

nie rozumiem tego zdenerwowania Przedszkolanek ...chociaż znam Panie stamatolog, które sie obrażały na takie nazywanie....bo są " Panie Doktor....



A nie pieluszki, biustonosz, butelki to na pewno tyle wyszło.
odynka
justa pant ten nie chcesz?icon_smile.gif a w ogóle to palnę - nie mogłas powiedzieć czego potrzebujesz? to bym Ci zakupy w hurtowni zrobiła? zawsze to by taniej było ych...

dziewczyny ale my się będziemy przeprowadzać w tym roku;) ale nie chcę o tym pisać bo pamiętam poprzednią rozmowę... jak się przeprowadzimy to się pochwalęicon_smile.gif

ech nie dosc ze ja mam dzis fatalny dzien to moje dziecko nosi wprost... zwariuje aaaaaaaaaaaaaaa

jutro usg o 16 trzymajcie kciuki co by wsio bylo ok...
pomidorro
Odi chodzi Ci o te rajtki? Nie napisałas ile kosztują..i jaki rozmiar masz icon_smile.gif
Będę trzymała kciuki...wszystko ok będzie!!!
Odi napisz wcześniej...zawsze to jakies poruszenie na forum będzie..ciekawej 29.gif
Powodzenia więc życzę w planach!!!
odynka
justa 24pln kosztują - nad jakimś rabatem pomyśleć mogęicon_wink.gif rozmiar mam taki jak na Nellke;) bo jedną sztukę mam hehe

o przeprowadzce więcej powiem pewnie ale jeszcze nie teraz... najpierw musze rodziców zmobilizować do ruszenia się w celu uzbrojenia działki... a to nie łatwe:P
pomidorro
Odi potrzebyje rozmiar 104-110.....Chyba Nellka troche mniejsza jest ok Ali....
nika*
CYTAT(~justa~ @ Thu, 11 Mar 2010 - 16:19) *
nie rozumiem tego zdenerwowania Przedszkolanek ...chociaż znam Panie stamatolog, które sie obrażały na takie nazywanie....bo są " Panie Doktor....

a ja rozumiem poniekąd, przedszkolanka to dziewczynka która chodzi do przedszkola, chłopczyk=przedszkolak...tak jak sędzina to nie kobieta która orzeka w sądzie tylko żona sędziego...ot tak sie przyjęło potocznie i sie używa pewnych sformułowań a że one nie prawidłowe...

pati - my sami nie budujemy wiec moze az tak duzej obsuwy nie bedzie bo inwestor kamry umowne płóaci wtedy, ale zobaczymy icon_smile.gif póki co sie cieszę icon_smile.gif
candace
a ja mówię, że Laura żłobinka a Wera przedszkolak:-))
i u nas Panie zgadzają sie na przedszkolanki... a w szkole jak byłam to już mi ciśnienie poszło (jaaga:-) ) jakaś nauczycielka już zaczęła mnie odpytywać o zdolności dziecka i po chwili palnęłam: wogóle to całkuje ale nie chcemy się tym chwalić... nie umiem oddać tego jej wypytywania ale było niemiłe nachalne i zupełnie nie we własciwym momencie

Kate-- biedny Olafek

justa-- oo czasami trafisz na rewelację w państwowej służbie zdrowia. sama mam takowa przychodnię. i to daje jeszcze bardziej do myślenia bo skoro jedni mogą...

odi-- nie bocz sięicon_smile.gif myśmy wtedy kierowały sie naszymi doświadczeniami i stąd te wątpliwości.. a uzbrojenie.. ech kosztowne.

ja z 5 miesięczną werą do domu w stanie surowym przyszłam.. a tu już niedługo ( o matko!!!) koniec.
pati.n
Nika nasz też miał płacić kary umowne, ale zszedł 32.gif

Lalicja to jak pytania o 2,5 latka w czym jest wybitnie uzdolniona 37.gif
candace
pati-- Laura jest--- wyje najgłosniej w żłobku:-))
pati.n
Wiki najlepiej płacze bez powodu, ale tym sie nie będę chwalić icon_wink.gif
zadobra
CYTAT(jaAga* @ Thu, 11 Mar 2010 - 13:59) *
Pati-proszę:
...jest długa, mogę w domu zmierzyć.

Kate a dla mnie byłoby dziwne jakby brali dochody jako kryterium....toż to państwowa placówka, i to , że ja pracuję i im więcej zarabiam tym więcej płacę podatków-wspieram to państwo....
Dyskryminacją ponad miarę byłoby to, że jak Cię stać to musisz posyłać do prywatnego...to tak jakby Ci kazali jeść tylko kawior i szparagi (no bo Cię stać, więc jak można pierogi icon_wink.gif). Uprościłam ale wiecie o co mi chodzi.

Jaaga, podpisuje sie...poza tym kryterium dochodów tez nie jest obiektywne, a co jesli ktos splaca kredyt? i nie stac go juz na prywatne przedszkole? dochody moglby miec za duze na panstwowe, ale realne bylby duzo nizsze... A to, ze plusem ma byc jakies uzdolnienie dziecka, to jakas paranoja....to, ze dziecko nie ma zdolnosci ma miec gorszy start? poza tym u tak malych dzieci czesto jeszcze nie widac uzdolnien...
moje dziecko jest wybitnie uzdolnione w lobuzowaniu 08.gif ciekawe czy jakis pan/pani dyrektor by sie skusil....
Tak naprawde nie ma zadnych sprawiedliwych kryteriow, zadnych.

Kate, wspolczucia.
A co do "nieslubow" hehe rozumiem:) Wkurzajce jest, to ze ludzie bez slubu sa traktowani przez rozne instytucje jako cos gorszego....czy wiecie, ze w banku nie moge zlozyc dyspozycji przelania pieniedzy na Piotra w przypadku gdybym miala zejsc z tego pieknego swiata....Moge ntylko na kogos z rodziny....nie kumam przeciez to moje pieniadze wrrrrr
Sama staram sie nie "wkladac" ludzi w zadne szufladki, bez slubu lub z, facet czy baba, to bez znaczenia......
odynka
justa Nelly nosi 104 a one są rozmiarowo chyba 95 czy 100 oznaczone ale moge pomierzyć bo ta rozmiarówka dziwna jest;)

ano uzbrojenie kosztowne... wszystko kosztowne... najważniejsze zrobić pierwszy krok - zobaczymy jak się sytuacja z pieniędzmi rozwinie...
asia_b
Stawka żywieniowa w szczecińskich przedszkolach wynosi 4zł/dzień. Chyba pozostanę przy tym prywatnym z grupą 30-osobową icon_wink.gif. W połowie kwietnia ma być zebranie organizacyjne, to się wszystkiego dowiem. Potem będzie można przyprowadzać malucha na 2-3 godziny dziennie, żeby się oswajał, a w sierpniu pełnoetatowa adaptacja... Jak ja to przeżyję 29.gif

Krzyś jest po wyczekanej (dwa miesiące) wizycie u gastrologa. Jak zwykle (nie licząc ortopedy, u którego byliśmy kiedyś z Misiem, ale to prywatnie było i u Profesora icon_wink.gif) trafiliśmy sympatycznie i rzetelnie. Mimo wszystko diagnozy brak. Wyniki badań wyglądają przyzwoicie (Krzyś ma anemię, ale to logiczne, skoro niewiele oprócz mojego pokarmu je). Nie widzę sensu (doktor też nie) wykonywania inwazyjnej diagnostyki więc będziemy dalej obserwować. Ostatnie wymioty były 3 tygodnie temu...
Uśmiałam się, bo pierwsze słowa lekarki brzmiały "ale ty odkarmiony jesteś" a tu na wadze tylko 9 kg. Dwa razy był ważony, bo kobieta uwierzyć nie mogła, że jest poniżej 25 centyla. Ja też nie wiem jak on to robi, że tak dobrze wygląda icon_wink.gif

Tymczasem nie mogę się już doczekać wyjazdu do Belfastu!!!

Kate współczuję przeżycia z krwawiącą głową. Biedny Olafek! My zaliczyliśmy chwile grozy jakoś na początku roku, kiedy Krzyś pchnięty przez braciszka zarył w zabawki i również krew się lała obficie. Z buzi 37.gif A to była t y l k o pęknięta warga!
jaAga cudna ta sukieneczka (i modelka). Gdybym miała dla kogo zaraz bym ją chciała od Ciebie 06.gif
justa odkąd jest Krzyś w naszych 50m2 zrobiło się potwornie ciasno. Pocieszam się, że z siostrą chowane byłyśmy, co prawda też w dwupokojowym EM, ale o metrażu kawalerki, i na ludzi icon_wink.gif wyszłyśmy. A tak poważnie to marzy nam się przeprowadzka do większego lokum (M liczy na własne studio 04.gif) ale plany zaczniemy robić dopiero po moim powrocie do pracy. Zresztą jakie plany - nie zarobię więcej niż na nianię i przedszkole...
nika ooo jak mi z Tobą po drodze w kwestii tego co o Polsce i Zachodzie wspomniałaś 06.gif W kilku innych też icon_wink.gif
pati.n
Dziewczyny uzywałyście cos takiego jak poduszka poporodowa?
nika*
CYTAT(asia_b @ Thu, 11 Mar 2010 - 21:09) *
nika ooo jak mi z Tobą po drodze w kwestii tego co o Polsce i Zachodzie wspomniałaś 06.gif W kilku innych też icon_wink.gif


cała przyjemnośc po mojej stronie Asiu przytul.gif

pati - a na czym teraz sprawa domku waszego stanęła? ja w sumie mam gdzie mieszkać tylko wiadomo przedłużająca sie budowa to stres... no nic póki co sie cieszę, ze nasza spóldzilnia dopieła formalnosci na ostatni guzik. Jeszcze tylko bank z nami kredyt podpisze... "tylko" lub aż 08.gif
nika*
Wiktor jest mistrzem rzutu resorakami na odległość moze jakimś kulomiotem w przyszłości zostanie 06.gif 04.gif żeby tylko wygladem tego Majewskiego nie przypominał 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.