To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Do startu...gotowi???

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Joanna 81
CYTAT(Artola @ Wed, 22 Feb 2012 - 08:44) *
Mari, my tez ciągle odliczamy, przy czym Maciek od poniedziałku pyta, czy jeszcze tylko jeden, bo on więcej nie chce 29.gif Dzięki temu odliczaniu już prawie zna kolejność wszystkich dni tygodnia 04.gif
Wczoraj się okazało, że był w p-kolu...rycerzem icon_eek.gif Nie wiem, czy były tańce jakieś karnawałowe z okazji ostatków, czy tylko zdjęcia, bo się jakoś dogadać nie mogliśmy, ale rycerzem był!!!


Nieważne z jakiej okazji - RYCERZ - to brzmi dumnie! 06.gif

mari_emzet moja córka stale mnie sprawdza w różnych sytuacjach icon_wink.gif Jak tam dzisiejszy poranek?

Moja Alladynka icon_smile.gif


an.tośka
Prześliczna Natalka icon_wink.gif

Artola RYCERZ - super!!!!!!!!!!
Może panie powiedzą tobie coś więcej............

U nas jutro w przedszkolu zebranie o 16. Niestety nie mogę pójść............
Muszą się obejść beze mnie 43.gif
Joanna 81
CYTAT(mama.miła @ Wed, 22 Feb 2012 - 09:55) *
U nas jutro w przedszkolu zebranie o 16. Niestety nie mogę pójść............
Muszą się obejść beze mnie 43.gif


mama.miła a w jakiej sprawie to zebranie? U nas było w październiku bodajże i do tej pory cisza icon_wink.gif
an.tośka
A tego to nie wiem icon_wink.gif
Myslę, że pewnie będzie dotyczyć rekrutacji bo rozpoczęła się 20 lutego.
Junona
Joanna śliczna alladynka icon_smile.gif
malgosia1968
przeczytałam ten wątek "od dechy do dechy"
muszę jakoś przygotować siebie psychicznie na to, co się będzie działo od września
bo od września Mikołaj pójdzie do przedszkola
i w zwiÄ…zku z tym targajÄ… mnÄ… ogromne emocje
Mikołaj we wrześniu nie będzie miał nawet trzech lat bo jest z końca listopada
ma ciężką wymowę
byłam u logopedy ale powiedziała, że jak łączy po dwa wyrazy np. daj pić itp to, że to jest normalne w tym wieku i nie mam co panikować
tylko co będzie jak on do tego września dalej będzie tak mało mówił?
jak da sobie radÄ™ w grupie?
jest też mało samodzielny tzn, że jeszcze nie rozbierze się sam i nie ubiera
więc czy panie mu pomogą?
z jedzeniem jest lepiej choć płynne wylewa się na boki
czy panie pomagają w jedzeniu posiłków?
i czego się najbardziej boję to jego płaczu jak będzie musiał zostać 41.gif
Mikołaj jeszcze sika w pampersy, no za nic w świecie nie chce zawołać
mam nadzieje, że przez te pół roku co nam jeszcze zostało nauczy się 43.gif
do tego jest alergikiem i pewnie będę musiała przynosić coś zamiennego
sto tysięcy obaw mną targa
na dokładkę w przedszkolu będzie musiał być co najmniej 9 godzin
mam tylko nadzieję, że dostanę choć tydzień urlopu na początku września żeby pomału przygotować go do tak długiej rozłąki ze mną
pracę mam na dwie zmiany więc jak będę pracować na drugą zmianę (11-19) to będę musiała znaleźć kogoś kto odbierze mi Mikołaja i zaopiekuje się nim do czasu mojego powrotu
czy już teraz powinnam kogoś takiego szukać?
z moimi starszakami nie miałam problemu poszły do przedszkola w kwietniu (wtedy kończył mi się wychowawczy) i mieli po 6,5,4 lata więc byli samodzielni i nie było problemu z odbiorem bo pracowałam w tamtej firmie tylko na jedną zmianę i eks odbierał ich samochodem a potem czekali na wkd aż ja wrócę
czym bliżej września tym bardziej pękam emocjonalnie
czy dam radÄ™ 41.gif !!??

edit lit
ps ja wiem, że te pytania mogę zadać na spotkaniu jakie będzie w przedszkolu ale do tego czasu stras mnie zeżre wole podpytać się Was, doświadczonych mam przedszkolaków 06.gif
mari_emzet
Artola, a moje dziecko jakoś nie może przyswoić nazw. Jak mówię, że sobota i niedziela będzie, to pyta czy wtedy będzie musiał wstać rano, jak mówię, że będzie weekend, to wie, że nie będzie szedł.

Joanna 81, środowy poranek wyśmienity icon_biggrin.gif Miałam wrażenie, że nawet się cieszy! Piękna Alladynka! Też bym chciała córeczkę icon_wink.gif

Mama.miła, też mieliśmy zebranie. Tylko u nas dotyczyło zamiaru likwidacji PP z powodu zmian organizacyjnych. Dyrekcja chciała, żeby było niepubliczne, ale Rada Miasta nie zgodziła się. I od września na bazie tegoż zlikwidowanego przedszkola utworzona zsostanie filia, która zostanie włączona w strukturę organizacyjną innego PP z siedzibą gdzieś tam. Nie wiele rozumiem z tego szczerze mówiąc. Zapewniają, że te zmiany nie wpłyną na opiekę nad dziećmi, że dzieci same w sobie nie odczują żadnych zmian. Ciekawe, skoro mają w planie zwolnić kilka osób, w tym pana, którego Kuba uwielbia ... Szlag by to wszystko trafił...

Małgosiu, mi teraz łatwo mówić, ale ... Spokojnie icon_smile.gif Staraj się nie panikować, bo Mikołaj też będzie nerwowy. Zaraz będzie cieplej, odpieluchowanie będzie łatwiejsze. Jeżeli o porozumiewanie się chodzi, szybko się nauczy icon_wink.gif U nas panie czasem pomagają w jedzeniu, ale stawiają na samodzielność. W ubieraniu też pomagają, w toalecie jeśli dziecko poprosi. Nie mają obowiązku podcierać tyłków icon_razz.gif Widzisz, moje dziecko nadal płacze rano przy rozstaniu (tfu tfu, zobaczymy co jutro będzie). Tak dla zasady, żeby sobie popłakać chyba. Musisz dowiedzieć się w przedszkolu, czy będziesz musiała przynosić dla niego jedzenie z domu, czy też mają w "ofercie" pokarmy dla alergików. W niektórych przedszkolach zapewniają specjalną dietę. Wszystkiego dowiesz się na spotkaniu, ale możesz już teraz np. pójść do dyrekcji przedszkola porozmawiać. A co do opieki po przedszkolu, to już teraz zacznij szukać.

No, chyba się rozpisałam icon_smile.gif Spokojnej niedzieli życzę, i przyjemnego poniedziałku!
katarakta
Małgosiu -do wrzesnia jest jeszcze i o pieluchach mozecie juz wtedy nie pamietac. Z mowa moze tez sie duzo przez pol roku zmienic. Moj jak szedl do przedszkola w wieku 3,4 roku.
Mowil duzo ale po swojemu. My rozumielismy wszystko, inni wcale. W pierwszym dniu juz przyniosl nowe slowa (bardziej ludzkie ). Potem musial probowac by dzieci go rozumialy i szybko mu to poszlo.
Jak dziecku zdazy sie wpadka to i umyja, zmienia na czyste ubranka. Pomoc w jedzeniu tez jest. syn sie tak wycwanil ze kazal sie w przedszkolu karmic, probowal tez w domu ale sie nie udalo.
Carrie
CYTAT(mari_emzet @ Sun, 26 Feb 2012 - 10:11) *
Nie wiele rozumiem z tego szczerze mówiąc. Zapewniają, że te zmiany nie wpłyną na opiekę nad dziećmi, że dzieci same w sobie nie odczują żadnych zmian. Ciekawe, skoro mają w planie zwolnić kilka osób, w tym pana, którego Kuba uwielbia ... Szlag by to wszystko trafił...


a czytasz prasę na bieżąco?
Przedszkola mają ogromne straty.Częściowo przez zmiany w opłatach - ale to de facto nie jest główna przyczyna.Ludzie zwyczajnie nie płacą, co najmniej w terminie.I jest jak w naszym, że uwaga...60% rodziców nie płaci za przedszkole.

Dzieci w zasadzie planowanych zmian nie odczują bo zwolnienia będą dotyczyć konserwatorów, księgowych, generalnie nie opiekunów.Natomiast dyrektor w takiej filii zostanie zdegradowany do funkcji kierownika bo wówczas ma mniejszy dodatek do pensji.

Szlag to niech by trafił tych co mogą płacić a nie płacą za przedszkole...
Carrie
CYTAT(*zacma* @ Sun, 26 Feb 2012 - 13:23) *
Pomoc w jedzeniu tez jest. syn sie tak wycwanil ze kazal sie w przedszkolu karmic, probowal tez w domu ale sie nie udalo.


otóż to

Dominik tez próbował przeprowadzić ten manewr tłumacząc nam, że jest malutki i trzeba mu pomagać 06.gif

Panie (szczególnie pomoce) w maluszkach są tak kochane i zaangażowane w adaptacje dzieci, że mają tendencję wręcz do nadopiekuńczości.Nie mam o to pretensji. Wystarczy zwyczajnie porozmawiać.
Artola
Małgosiu, pół roku to kawał czasu dla takiego maluszka!!! Ja rok temu miałam mnóstwo obaw. Ba, wahałam się, czy w ogóle zapisywać Maćka do przedszkola. Tyle, że u nas problemy były emocjonalne, bo samodzielny był. Stwierdziłam, że jednak zapiszę, bo może się nie dostanie 37.gif Dostał się....To stwierdziłam, że zobaczę w sierpniu, najwyżej zrezygnuję 43.gif A dziecko przez te pół roku zmieniło się bardzo!!! Nie mówię, że jest łatwo 29.gif bo jak tu piszę - widać, że jest różnie 29.gif Ale jakoś radę daje. I Mikołaj da! Jeśli już wiesz, że macie pół roku na przygotowanie się, ucz go samodzielnosci, jeśli masz teraz czas, cierpliwie ucz go ubierania się, jedzenia itp. Powodzenia!!!

Mój przedszkolak ma świetny system od 2 tyg 21.gif W tyg wstaje ze mną, albo i później, nawet przed 7. W weekend...o 5!!! 21.gif Mam ochotę dusić! Nie ma znaczenia, czy idzie spać o 19.30 czy o 21! Sobota: 5.55, niedziela: 5.20 21.gif Poniedziałek: 6.30!!! Nosz kurna...
katarakta
Artola- to moj przedszkolak podobnie wstaje. W tyg ok 7 marudzi a w weekendy przed 7 juz szczesliwy i wesoly. I zauwazylam tez ze im pozniej sie polozy spac to szybciej wstanie.
Tak na marginesie jak mial ze 2 latka zaczynalismy dzien juz ok 5. Spioch mi sie nie trafil.
an.tośka
Artola, zacma K też należy do dzieci nieśpiących. W dni wolne wstaje między 5 a 6 rano, za to w tygodniu budzony do przedszkola mówi: "nie mów do mnie bo się nie wyśpię" 03.gif Późniejsze pójście spać nic tu nie zmienia.

Małgosiu nie napiszę nic innego niż dziewczyny, pół roku to szmat czasu, macie czas się przygotować (samodzielność) i nastawić (emocjonalnie). Połowa sukcesu to twoje pozytywne nastawienie. Będzie dobrze icon_wink.gif
Joanna 81
Junona gdzie się podziewasz? Co słychać? Dziękuję za miłe słowa icon_wink.gif

CYTAT(Artola @ Mon, 27 Feb 2012 - 09:50) *
Mój przedszkolak ma świetny system od 2 tyg 21.gif W tyg wstaje ze mną, albo i później, nawet przed 7. W weekend...o 5!!! 21.gif Mam ochotę dusić! Nie ma znaczenia, czy idzie spać o 19.30 czy o 21! Sobota: 5.55, niedziela: 5.20 21.gif Poniedziałek: 6.30!!! Nosz kurna...

Artola moja Natalia wstaje zazwyczaj w tygodniu przed 7.00, czasem wcześniej, ale zawsze to ja ją budzę. A w weekendy budzi się sama. Nie da pospać dłużej jak do 7.30 48.gif O 5.55 wygoniłabym ją spać dalej albo przygarnęłabym ją do swojego łóżka i tyle. Twój syn wstaje i bawi się czy nalega byś Ty też wstała, bo chce jeść czy coś innego potrzebuje?

CYTAT(mama.miła @ Mon, 27 Feb 2012 - 12:42) *
K też należy do dzieci nieśpiących. W dni wolne wstaje między 5 a 6 rano, za to w tygodniu budzony do przedszkola mówi: "nie mów do mnie bo się nie wyśpię" 03.gif Późniejsze pójście spać nic tu nie zmienia.

03.gif 04.gif 04.gif dobry tekst!

CYTAT(mari_emzet @ Sun, 26 Feb 2012 - 10:11) *
Joanna 81, Piękna Alladynka! Też bym chciała córeczkę icon_wink.gif

mari_emzet a ja też bym chciała synka 08.gif

malgosia1968 witaj na przedszkolnym wątku icon_smile.gif Dużo pytań zadałaś, ale to normalne, też miałam ich mnóstwo, zanim córka posza do przedszkola. Żeby nie pominąć niczego, odniosę się kolejno do tego, o czym pisałaś, opierając się na własnych doświadczeniach 08.gif

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
od września Mikołaj pójdzie do przedszkola
i w zwiÄ…zku z tym targajÄ… mnÄ… ogromne emocje


Emocje to dopiero będą we wrześniu, mnóstwo emocji 43.gif

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
Mikołaj we wrześniu nie będzie miał nawet trzech lat bo jest z końca listopada
ma ciężką wymowę
byłam u logopedy ale powiedziała, że jak łączy po dwa wyrazy np. daj pić itp to, że to jest normalne w tym wieku i nie mam co panikować
tylko co będzie jak on do tego września dalej będzie tak mało mówił?
jak da sobie radÄ™ w grupie?


Natalka miała 1,5 roku gdy poszła do przedszkola (do grupy maluchów). Nie mówiła za wiele, z tego co pamiętam były to pojedyncze słowa jak mama, tata, baba, daj,nie, tak, itd. Sporo dzieci w jej grupie nie potrafiło dobrze mówić, mimo że miały powyżej dwóch lat. Panie opiekujące się grupą doskonale wiedziały o co dzieciom chodzi. Dzieci pokazywały rączkami, próbowały mówić, a panie próbowały zrozumieć. Natalka rozkręciła się z mówieniem przed 2 urodzinami. W związku z tym, że była najmłodsza w grupie na początku trochę odstawała od reszty, ale to nie przeszkodziło jej w nawiązaniu bliższych znajomości z dziećmi. Część z nich opiekowało się Natalką jak młodszą siostrą, część z mówieniem była na podobnym poziomie, więc się dogadywali bez stresu i nerwów icon_wink.gif Natalka też starała się, żeby dzieci ją rozumiały i powtarzała za nimi nowe słowa, przez co szybko się dogadywała.
Twój syn idzie do grupy żłobkowej czy przedszkolnej od razu? To będzie typowa grupa 3-latków? Pamiętaj malgosiu, że dzieci rozwijaja się w swoim tempie. Myślę jednak, że w przeszło pół roku wiele się może zmienić, z mową także.

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
jest też mało samodzielny tzn, że jeszcze nie rozbierze się sam i nie ubiera
więc czy panie mu pomogą?
z jedzeniem jest lepiej choć płynne wylewa się na boki
czy panie pomagają w jedzeniu posiłków?


Pomogą, pomogą icon_biggrin.gif U nas pomagają nawet pięciolatkom w ubieraniu się, aczkolwiek stawiają na samodzielność, dbają, by dzieci próbowały same się ubierać, rozbierać, posługiwać sztućcami. Ale jak dziecko ewidentnie sobie nie radzi, służą pomocą.
Dobrze jest zachęcać dziecko w domu do samodzielnej nauki ubierania się czy jedzenia. Z ubieraniem się z własnych obserwacji wiem, że jest najtrudniej. Ale może motywująco podziała na synka system nagród? Ja biłam brawo, tuliłam,mówiłam w domu wszystkim o tym, że dziś Natka sama założyła bluzeczkę czy kapcie, wymyślałam też jakieś wyjątkowe zabawy w nagrodę za cierpliwość dziecka i dobre chęci icon_wink.gif
Jednym słowem warto ćwiczyć, próbować, nawet jeśli kuchnia po takim posiłku będzie w opłakanym stanie, a wyjście na spacer przeciągnie się o pół godziny z racji podjętych prób samodzielnego ubierania się dziecka. Tylko musisz uzbroić się w cierpliwość i nie wyręczać, bo szybciej będzie, bo na pewno sobie nie poradzi itd.

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
i czego się najbardziej boję to jego płaczu jak będzie musiał zostać 41.gif


Boisz się o siebie czy o niego? Rozumiem, że dotąd przebywał cały czas z Tobą w domu, tak?
Rozstania bywają bardzo trudne. Ja miałam niejednokrotnie gulę w gardle i w oczach łzy, ale przeżyłam, Natalka też.
Zachęcam do poczytania jeszcze w wolnej chwili tego wątku

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
Mikołaj jeszcze sika w pampersy, no za nic w świecie nie chce zawołać
mam nadzieje, że przez te pół roku co nam jeszcze zostało nauczy się 43.gif
do tego jest alergikiem i pewnie będę musiała przynosić coś zamiennego

Wiesz tak sobie myślę, że nawet jeśli jeszcze we wrześniu nie będzie odpieluchowany, to szybko nauczy się korzystać z toalety w przedszkolu. Tam dzieci patrzą na siebie wzajemnie, naśladują się. Jedno idzie siku, drugie też chce tak jak kolega. Natalka miała zakładane pieluchy, ale w przedszkolu była razem z dziećmi sadzana na nocnik i szybko załapała o co chodzi. W domu też nocnik był w użyciu icon_wink.gif

A na co syn ma alergię? To jakaś alergia pokarmowa? Wiesz dokładnie na co jest uczulony? Miał robione testy? U nas w przedszkolu dzieci, które są uczulone przynoszą z domu gotowe posiłki, wychowawca jest też powiadomiony czego dziecko jeść nie może (rodzic informuje o tym m.in. w formularzu zapisu dziecka do przedszkola).

CYTAT(malgosia1968 @ Sat, 25 Feb 2012 - 23:31) *
mam tylko nadzieję, że dostanę choć tydzień urlopu na początku września żeby pomału przygotować go do tak długiej rozłąki ze mną
pracę mam na dwie zmiany więc jak będę pracować na drugą zmianę (11-19) to będę musiała znaleźć kogoś kto odbierze mi Mikołaja i zaopiekuje się nim do czasu mojego powrotu
czy już teraz powinnam kogoś takiego szukać?
z moimi starszakami nie miałam problemu poszły do przedszkola w kwietniu (wtedy kończył mi się wychowawczy) i mieli po 6,5,4 lata więc byli samodzielni

Do rozłąki można dziecko przygotowywać już dużo wcześniej. U nas sytuacja wyglądała tak, że na poszukanie opiekunki dla Natalki miałam około 2-3 tygodni. Mieszkam w małym mieście i udało nam się znaleźć wspaniałą nianię dla córki. Do tej pory jesteśmy w kontakcie, odwiedzamy się, itd. Ale różnie z tym bywa. Już powoli możesz rozpocząć poszukiwania, a jeśli nie poszukiwania to możesz się zastanowić nad tym jakiej osoby potrzebujesz, w jakich godzinach, za jaką stawkę, jaki miałby być zakres jej obowiązków... Wiadomo że trochę czasu może to zająć. Nie wiem czy zamierzasz wcześniej oswajać synka z tą panią. Fajnie by było, gdyby mogła co jakiś czas Was odwiedzić w celu nawiązania bliższego kontaktu z dzieckiem i z Tobą. Ty najlepiej znasz synka, wiesz jaki jest w stosunku do obcych, czy łatwo ufa innym czy potrzebuje czasu. Myślę, że tydzień to zdecydowanie za krótki czas na oswojenie się z nową sytuacją. Możesz już teraz czytać książeczki o przedszkolu, o tym, że dzieci do niego chodzą, o tym jak dzieciom mija tam czas ... W razie czego pytaj, na pewno spróbujemy pomóc icon_wink.gif


malgosia1968
dziewczyny jesteście OGROMNĄ SKARBNICĄ WIEDZY
dziękuje i jeszcze raz dziękuje
Joanna
teraz ja odpowiem na Twoje pytania icon_smile.gif
CYTAT
Twój syn idzie do grupy żłobkowej czy przedszkolnej od razu? To będzie typowa grupa 3-latków?

Mikołaj idzie do grupy przedszkolnej 3 latków
rocznikowo nie nadaje się na żłobek
CYTAT
Boisz się o siebie czy o niego? Rozumiem, że dotąd przebywał cały czas z Tobą w domu, tak?

tak Mikołaj jest ze mną cały czas 24h na dobę
a bojÄ™ siÄ™ i o siebie i o niego
CYTAT
A na co syn ma alergię? To jakaś alergia pokarmowa? Wiesz dokładnie na co jest uczulony? Miał robione testy?

ma alergiÄ™ pokarmowÄ…
testy miał robione z krwi
uczulony jest na białko mleka krowiego i przetwory, jaja, kakao, czekolada, orzechy, maliny itp.
jutro mam drugą wizytę u alergologa zobaczymy co się zmieniło
opieka po przedszkolna będzie co dwa tygodnie
od 16-17 do 19.30
chciała bym z opiekunką zaprzyjaźnić go wcześniej
on nie jest ufny do obcych
ale szybko siÄ™ adaptuje
tylko, że do tej pory było to w mojej obecności nie wiem jak zareaguje jak zostanie sam
i dziękuje za link na pewno przeczytam


Artola
CYTAT(Joanna 81 @ Mon, 27 Feb 2012 - 16:21) *
Artola moja Natalia wstaje zazwyczaj w tygodniu przed 7.00, czasem wcześniej, ale zawsze to ja ją budzę. A w weekendy budzi się sama. Nie da pospać dłużej jak do 7.30 48.gif O 5.55 wygoniłabym ją spać dalej albo przygarnęłabym ją do swojego łóżka i tyle. Twój syn wstaje i bawi się czy nalega byś Ty też wstała, bo chce jeść czy coś innego potrzebuje?
03.gif 04.gif 04.gif dobry tekst!

AAA! Mój błąd, to była 4.55, nie 5.55!!! Wygonienie dalej spać nie skutkuje, bo on...po prostu jest wyspany! Nawet jak się położy w swoim łóżku, to co chwila coś do mnie woła. Potem woła, żebym się położyła z nim...Potem niby leży, ale co chwila ma coś mi do powiedzenia, włącznie z wyznaniami miłosnymi 04.gif A jak już usłyszy dzwony kościelne o 6, to koniec, wstaje się bawić 29.gif Na tyle jest kulturalny, że bawi się w miarę cicho. 29.gif Ale co z tego, z mojego spania nici 29.gif
Co ja bym dała za spanie w weekend do 7.30...ech...
an.tośka
CYTAT(Artola @ Tue, 28 Feb 2012 - 08:56) *
Co ja bym dała za spanie w weekend do 7.30...ech...

Też mogę tylko pomarzyć..........

Malgosia 1968 Krzesi jak chodził do żłobka to był na diecie eliminacyjnej, bezmlecznej. Dawałam "mleko" przepisane przez lekarza, nie dostawał produktów zawierających mleko, masło, kakao itd. Musiałam dostarczyć zaświadczenie od alergologa, kuchnia dostosowywała posiłki.
Teraz przedszkole też dostosowuje posiłki dla dzieci z dietą ale K juz takiej nie wymaga.
Porozmawiaj z alergologiem, dzieci z czasem wyrastają z alergii pokarmowej, może już nie ma konieczności stosowania rygorystycznej diety?

edit. lit
Joanna 81
Artola współczuję bardzo, chyba bym oszalała jakby moja się budziła przed 5.00!
Jednym słowem masz w domu skowronka 06.gif Po kim ma to poranne wstawanie, cio? 02.gif

malgosia1968 napisz jak tam po wizycie u alergologa, ciekawa jestem czy coś się zmieniło. Natalka urodziła się z wybroczynkami. Miały zejść po kilku dniach, a że nie schodziły zaczęła się wędrówka po lekarzach. Mówiono nam, że to moje hormony przeszły w dużej ilości na nią, a to że ma skazę białkową, a to że ma AZS. Testy skórne wykazały uczulenie na roztocze. Rok później nie wykryto żadnego uczulenia. Teksty mamy znowu 8 marca. Ciekawa jestem co wyjdzie u nas. Skórę mała ma dużo ładniejszą, choć od czasu do czasu widzę jakieś czarne punkciki, ale w porównaniu do tego, co było na początku to jest super.
Artola
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 28 Feb 2012 - 14:08) *
Artola współczuję bardzo, chyba bym oszalała jakby moja się budziła przed 5.00!
Jednym słowem masz w domu skowronka 06.gif Po kim ma to poranne wstawanie, cio? 02.gif

Dwa skowronki...Starszy tez nie potrzebował nigdy dużo snu...Teraz w weekend wstaje o 7, a spać chodzi ok. 23...Mają to podobno po mamusi 04.gif Tylko nie wiem, po co ja z tego wyrosłam 29.gif Ile czasu bym teraz miała...A tak bez 8 godz snu chodzę jak zooombieee...
cath
Młoda śpi od ok 19:30 do 6-7 06.gif
A w tej chwili ma szkarlatynę wiec siedzi w domu i dostaje na głowę 29.gif

Dziewczyny czy jak młoda chodzi do przedszkola do 3latków to musze teraz też skladać wniosek na następny rok? czy to automatycznie dzieje się, iz dziecko kontynuuje przedszkole?
an.tośka
cath szybkiego powrotu do zdrowia &&&&
U nas rekrutacja obejmuje wszystkie dzieci, także te, które już chodzą do p-kola. Nie ma czegoś takiego jak automatyczne przejście do następnej grupy, trzeba złożyć kartę ale dzieci uczęszczające mają pierwszeństwo.
My już złożyliśmy kartę.
katarakta
Cath- zdrowka dla corki.
U nas tez trzeba skladac co roku karte zgloszeniowa.
cath
No to w takim razie musze jutro podejsć do przedszkola po tą kartę i zapisać młoda.
Joanna 81
CYTAT(cath @ Wed, 29 Feb 2012 - 15:58) *
Dziewczyny czy jak młoda chodzi do przedszkola do 3latków to musze teraz też skladać wniosek na następny rok? czy to automatycznie dzieje się, iz dziecko kontynuuje przedszkole?


U nas trzeba formularz zapisu do przedszkola skladac co rok.

Natalia niepocieszona, bo jej przyjaciolka zakatarzona siedzi w domu... Marudzi strasznie 29.gif
corti
Powiem Wam, że jestem przerażona, dziś składam podanie dla Oliwka do przedszkola i zapisuję też Maję do żłobka i nie wiem co bardziej mnie przeraża. Oli, który nie zaadoptował się w żłobku i został kolejny rok w domu, czy Majula wcześniaczek na cycu, który nie dosyć, że musi odcycolić się to jeszcze nowe osoby, a ona nowości się boi. Ale tu o przedszkolakach, pomożcie dziewczyny co zrobić z synem żeby akceptował nowe miejsce i nie rozchorował się mi znów jak było w żłobku, jego choroba nie była od zarażenia tylko blokada psychiczna powodowała, że gorączkował, źle się czuł i lekarz kazał mu odpuścić żłobek. Mały nadal mówi słabo, prawie wcale icon_sad.gif Ja nie wiem jak on da rade normalnie 37.gif i jak mu pomóc
gunia86
u nas tez c roku się składa zgłosznia, ja teraz czekam czy mały pójdzie dalej ze swoją grupą czy od nowa do 3-latków (a tego bym nie chciała bo znów zmiany)

Corti macie pół roku na przygotowanie, opowiadaj mu o tym co będzie moze. Mój woli przedszkole od żłobka, tam na końcu nie chciał chodzic a do przedszkola poszedł chętniej, co nie znaczy ze od razu pokocha, bo początki częśto są ciężkie.
ewela
Dzisiaj pojawił się w naszym systemie komputerowym formularz zgłoszeniowy do przedszkola.....
Kryteria mnie załamały- spełniamy tylko jeden warunek- jestesmy rodziną pełną,oboje pracujemy. Całą resztę przemilczę.....

gunia86
Ewela a jaka jest reszta?
Artola
U nas też co roku się zgłasza.
Maciek chory, antybiotyk poszedł w ruch, znów posiedzi w domu 32.gif Chodził 3,5 tyg i już zaczął spokojniej chodzić, a tu znów przerwa 41.gif Ale mam nadzieję, że niedługo te choroby się skonczą, najgorszy marzec jeszcze, może kwiecień. Byle do lata 29.gif
ewela
cytujÄ™
Kryteria podstawowe (zgodne z przepisami prawa oświatowego):
- Dziecko sześcioletnie odbywające roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne,
- Dziecko pięcioletnie odbywające roczne przygotowanie przedszkolne,
- Dziecko matki lub ojca samotnie je wychowujÄ…cego (Przez osobÄ™ samotnie wychowujÄ…cÄ…
rozumie siÄ™ pannÄ™, kawalera, wdowÄ™, wdowca, osobÄ™ pozostajÄ…cÄ… w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sÄ…du, osobÄ™ rozwiedzionÄ…),
- Dziecko matki lub ojca, wobec którego orzeczono znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności, bądź całkowitą niezdolność do pracy oraz niezdolność do samodzielnej egzystencji na podstawie odrębnych przepisów,
- Dziecko umieszczone w rodzinie zastępczej.

Kryteria dodatkowe:
- Dziecko obojga rodziców/prawnych opiekunów pracujących (w wymiarze pełnego etatu)/rodziców studiujących/uczących się (w systemie dziennym)
- Dziecko kontynuujÄ…ce edukacjÄ™ w przedszkolu pierwszego wyboru
- Dziecko posiadające rodzeństwo w przedszkolu pierwszego wyboru
- Dziecko, które będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola (powyżej podstawy programowej wraz z posiłkami
- Dziecko z rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci)

corti
To my dwa spełniamy (chyba)
- pełna rodzina, gdzie oboje rodziców pracuje
- i o, że będzie korzystało z pełnej oferty przedszkola

Gunia opowiadam mu, nawet często chodzimy, pokazuje mu przedszkole, dzieci jak się bawią na placu zabaw, to wtedy chętnie by wszedł, ciekawe jak będzie bez mamy.

A powiedzcie mi dzieci od razu idą same czy sa jakieś zajęcia adaptacyjne?? Bo zastanawiam się czy nie zainwestować w takie zajęcia w domu kultury, gdzie dzieci uczą się być bez rodziców, ale to znów będzie inne miejsce niż docelowy żłobek
gunia86
u nas były 2dni po 2godz z rodzicami by sie rozejrzec ale to w wakacje.
corti
Dobre i to icon_smile.gif wydrukuję tą kartę zaniosę to się rozejrzę, zobaczę co się zmieniło odkąd mój braciszek tam chodził
Artola
Kryteria co roku są bardzo podobne. Jeszcze pamietam, że rok temu była odległość od p-kola, odgrywało to dużą rolę, bo np. rodzice zapisywali dziecko koło dziadków, żeby odbierali i ze znanych mi przypadków żadne sie tak nie dostało (przyjęte do przedszkoli "w rejonie").
corti
Bardzo mi to pasowało, bo nasze przedszkole jest bardzo blisko mamy do niego 5minut. Ale jak będzie się okaże.
an.tośka
U nas też kryteria takie jak podała ewela, dodatkowo rejonizacja jak pisze Artola.

Artola biedny Maciuś - zdrowia życzymy.

corti dobrze, że pokazujesz synkowi p-kole, zapytaj o zajęcia adaptacyjne albo o dni otwarte.
Zajęcia w ośrodku kultury tez są niezłym pomysłem - dziecko oswaja się z grupą, zasadami, pobytem bez mamy.
Co do córeczki i żłobka - to odstawieni od piersi nie musi być konieczne.
K "cycoholik" a w żlobku dał radę, jadł rano, po powrocie, wieczorem i nocami 37.gif

corti
A jak ze spaniem w żłobku było?? Bo moja bez cyca nie uśnie, kiedyś R krzyczała 2h i nie zasneła
an.tośka
K zasypiał samodzielnie, cyc był tylko jedzeniem. Ale z powodu, że był najmłodszy w grupie żłobkowej, jedyny "niechodzący" to panie "zrobiły" z niego pupilka - woziły go w wózku aby zasnął 37.gif W domu nigdy nie zasypiał w wózku, umiał sobie panie "ustawić" 04.gif
malgosia1968

chciałam się Wam pochwalić i jestem mega szczęśliwa i dumna 06.gif 06.gif
otóż Mikołaj pierwszy raz zrobił siku do nocnika brawo_bis.gif brawo_bis.gif
wzięłam zdjęłam mu pieluchę bo już ciężka była a, że to już pora dobranocki się zbliżała nie założyłam pampersa tylko założyłam majteczki (w domu już o wiele cieplej) w pierwsze się zsikał i mu bardzo niewygodnie było więc założyłam drugie i postawiłam nocnik i mówię do niego, że jak będzie chciał siku to niech woła bo teraz mu tych zasikanych majtek szybko nie zdejmę a on za jakieś 20 min woła e-e posadziłam a on pięknie nasikał i nie tam dwie kropelki ale dużo więcej, normalnie aż się poryczałam z radości, biłam mu brawo, całowałam i powiedziałam mu, że jest już dużym chłopcem, widać było, że wie o co chodzi i sam z siebie był dumny, potem go wykąpałam założyłam na noc pampersa a on po jakimś czasie woła e-e patrze pielucha sucha więc go rozebrałam posadziłam na nocnik a on znowu zrobił siku
teraz wiem, że muszę być cierpliwa i wyrozumiała jak się zdarzy wpadka ale pampersom w dzień mówimy stanowcze NIE (tylko spacerek i noc)
jutro idę do przedszkola po papiery do wypełnienia
dziś szliśmy koło tego przedszkola co chciała bym aby Mikołaj się dostał i tłumaczyłam mu, że tu będzie chodził i że jutro tu przyjdziemy to może pani pozwoli nam się rozejrzeć jak się go pytam czy chce chodzić to mówi, że tak ale wątpię żeby tak naprawdę kojarzył o co chodzi z tym przedszkolem choć wszystko mu dokładnie tłumaczę dlaczego ma w nim być
jejku syn mi rośnie od września to już będzie prawdziwy przedszkolak
trochÄ™ za szybko ten czas mi ostatnio leci
we wtorek byłam z Mikołajem u alergologa
pani doktor bardzo mnie pochwaliła i powiedziała, że widać, że dbam o syna bo mimo jego alergii ma bardzo ładną skórę
kazała odstawić Ketofifen
i teraz mam podawać Aerius (lek antyhistaminowy) 1x2,5ml
a w razie infekcji przeciwwirusowe Neosina 3 x 2,5 ml przez 7 dni
to ma go wzmocnić
jeszcze podała mi nazwę dwóch leków przeciwwirusowych Ribomunyl i Ismigen
kontrola za pół roku
dostałam też zaświadczenie czego nie może jeść a co ograniczyć więc dołączę ksero do papierów które będę składała do przedszkola
corti
Gratulacje dla Mikołajka, nam też zdarząją się jeszcze wpadki, a Oliwek starszy icon_smile.gif nasz wogóle mało mówi, mam nadzieję, że rozgada się do czasu przedszkola
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.