To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciężarne Wrocławianki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
Delfinka
Monguś super!!!! dzięki icon_razz.gif Tylko relacje poproszę z najmniejsyzmi szczegółami wink.gif
monga
Z tego co mówiła moja gin, bo się jej o to pytałam, to możesz decyzję podjąć / zmienić już w samochodzie - powinni Cię przyjąć wszędzie. Jak to jest w praktyce nie wiem - nie sprawdzałam icon_wink.gif Tyle wiem od swojego lekarza.
Delfinka
No, to jestem spokojniejsza! dzięki jeszcze raz icon_razz.gif
Monika ww
Hej dziewczyny

Zdałam dzisiaj egzamin na prawo jazdy, ale jestem szczęśliwa...

Jeżeli chodzi o opłatę za poród rodzinny to my płaciliśmy na izbie przyjęć, jak już przyjechałam rodzić do szpitala.

pozdrawiam, Monika
monga
Moje gratulacje icon_smile.gif Dla mnie zdanie egzaminu na prawko we Wrocławiu jawi się jako wyczyn nie z tej ziemi icon_wink.gif Osobiście zdawałam egzamin już z 8 lat temu, a w zasadzie to chyba nawet 9, ale w Częstochowie - i już tam mnie to wystarczająco przerażało icon_biggrin.gif
monga
A tak w ogóle to jeszcze nurtuje mnie taki problem - jak myślicie, jak to jest - przychodzę na izbę, płacę za rodzinny, po czym okazuje się zaraz na górze, że będzie cc. Co wtedy z pieniędzmi za rodzinny ? Przepadają czy może ktoś raczy je oddać ?
Doruśka
Monika,ciesze sie:) aczkowliek spodziewałam sie tego icon_smile.gif
my rodzilismy za gratis na brochowie icon_smile.gif
Dorka-gość
Moniko wielkie gratulacje!!! Prawko się przyda i ach co to za wygoda i ... wolność wink.gif , kiedy samemu można sobie pojechać gdzie się chce (albo musi icon_lol.gif ).
Delfinka
Monisia ja też składam Ci wielkie pokłony! Gratuluje icon_razz.gif , ja to się nigdy nie zdecyduje

Monguś, no własnie. Gdzieś dziewczyna pisała że płaciła za rodzinny na 1 maja dopiero po porodzie, ale to było kilka lat temu icon_confused.gif Szkoda że się zmieniło bo mnie też nurtuje żer może się okazać tuż przed porodem że nie mogę rodzić siłami natury.
Dorusia, niestety na Brochowie rodzinny jest już płatny icon_confused.gif I to 200 zł a formalność trzeba załatwić ok miesiąca przed bo ordynator przyjmuje tylko w czwartki. Więc chyba jednak zdecyduję się na 1 maja. No gdzie ja będę jeszcze się pałetała na drugim końcu świata a ordynator będzie albo nie będzie icon_rolleyes.gif

Jutro pewnie zmienię zdanie icon_confused.gif Tak się miotam od kilku dobrych dni i dalej nic nie wymysliłam icon_confused.gif Kurczak.... icon_confused.gif
Monika ww
Dzięki dziewczyny za gratulacje icon_biggrin.gif Dodam tylko, że zdawałam po raz pierwszy, oba egzaminy za jednym zamachem icon_biggrin.gif , nigdy wcześniej nie prowadziłam samochodu, dopiero na kursie. Zdały 4 osoby, reszta oblała już na manewrach icon_sad.gif

Dzisiaj idÄ™ z majÄ… na bilans dwulatka icon_biggrin.gif

Za pierwszy poród rodzinny też nie płaciliśmy, wcześniej nie chcieliśmy płacić, bo nie wiedziałam czy urodzę sama czy przez cc, Alek urodził się w środku nocy i nie było komu zapłacić, a potem już nikt się nie dopominał. Teraz się wycwanili i płaci się na izbie przyjęć, czyli bez względu na porę dnia czy nocy wink.gif

Warto też zwrócić uwagę ile w danym szpitalu jest sal do porodu rodzinnego. Jeżeli jest tylko jedna i będzie akurat zajęta, a na ogólnej sali do porodów, też akurat będzie jakaś rodząca to niestety, ale mąż zostanie wyproszony.

Na Kamieńskiego są 2 sale do porodu rodzinnego i jedna do porodu w wodzie.

pozdrawiam serdecznie, Monika
Doruśka
ja nawet nie miałam zaplanowanego porodu rodzinnego hi hi

ale brochowa nie polecam icon_sad.gif
Delfinka
Dorusia.... icon_confused.gif
moonk *
Dziewczyny mój lekarz poszedł sobie na urlop - kazał się zgłosić za 4 tyg w czasie terminu icon_rolleyes.gif no przecież ja do tej pory jeśli nie urodze to na pewno osiwieje bez bieżących wiadomości co u Niuni! Czy któryś z Waszych lekarzy, przejmuje państwowo (lub prywatnie ale koszt wizyty nie jest wyższy niż 50zł...?) i nie ma problemu z dostaniem się do niego to znaczy możne się spokojnie np 1 tydzień wcześniej zarejestrować?
proszę o namiary - bo musze gdzieś iść icon_question.gif
Delfinka
Mój też jest na urlopie! może mamy tego samego??? icon_razz.gif
menada
Moniko, gratuluję prawa jazdy !! Witamy w klubie pogromczyń szos wink.gif

W ramach relaksu wybieram się w sobote do gabinetu kosmetycznego, załuje tylko, że nie moge teraz chodzic do solarium, bo normalnie mam bardzo jasna karnację i dlatego chodziłam co 2 tygodnie poopalać sie pod lampeczkami, a teraz musze smarowac sie fluidami, czego raczej nie lubię icon_confused.gif

Ide bo zaczyna się mecz półfinałów ME, a ja kibicuję od lat Holandii i mam nadzieję, że będę miała powód do radości icon_razz.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Asiorek
Witajcie dziewczyny! Wpadłam do was na chwilkę by się zapytać o jedną rzecz... mianowicie idę na usg3D na Joannitów i tak się zastanawiam czy oni robią tylko usg czy mam się szykować również na badanko ginekologiczne? icon_rolleyes.gif nie zapytałam pani rejestrującej bo dopiero teraz przyszło mi to do głowy.... icon_biggrin.gif
Pozdrawiam was serdecznie i wasze brzusie też!!! icon_razz.gif
moonk *
witaj Asiu - mają dopochwowe usg którego lekarz używa bo pewnych badań, np do badania długości szyjki macicy - lepiej bądź przygotowana, tak na wszelki wypadek... a co do badania lekarskiego to raczej się go tam nie robi...[/i]
Delfinka
Matko, dziewuszki gdzie jest post z umieszczonymi informacjami która z nas gdzie rodzi??? ślepa jestem icon_confused.gif
Asiorek
Dziękuję Moonk icon_biggrin.gif
Pytałaś chyba o dobrego lekarza w umiarkowanej cenie - ja mogę ci polecić Corfamed i dr. Barcikowskiego (miły, sympatyczny, delikatny) Wizyta do południa 35 zł. po południu 40 zł w tym masz wliczone usg.
p.s. nie wiesz w którym szpitalu rodziła w końcu EZ???
Buziaki
Asia
Monika ww
Hej

Z tego co wiem Ez rodziła w Trzebnicy.

A jeżeli chodzi o dobrego lekarza, to polecam również doktora Bodniaka, w przychodni przyszpitalnej na Kamieńskiego ma pryawtny gabinet, ale na umowę z NFZ, więc za wizytę nie płaci się. Ja chodziłąm do niego na USG w drugiej ciąży, ale żona mojego kuzyna jest obecnie w ciąży i chodzi właśnie do doktora Bodniaka, bardzo fajny lekarz, miły i delikatny, na miejscu robi USG, a pielęgniarka robi badania, mocz, krew...

Monika
Doruśka
NIE POLECAM Barcikowskiego. nie rozpoznał u mnie nadżerki,pomomo iż mu sugerowałam(wczesniej byłam badana u innego lekarza) a potem u innego .i nadżerkę mam,a raczej miałam icon_smile.gif
monga
CYTAT(Asiorek)
DziÄ™kujÄ™ Moonk  :D  
PytaÅ‚aÅ› chyba o dobrego lekarza w umiarkowanej cenie - ja mogÄ™ ci polecić Corfamed i dr. Barcikowskiego (miÅ‚y, sympatyczny, delikatny) Wizyta do poÅ‚udnia 35 zÅ‚. po poÅ‚udniu 40 zÅ‚ w tym masz wliczone usg.  
Asia


Małe sprostowanie, od niedawna 40 zł niezależnie od pory wizyty. A Corfamed też właśnie polecałam moonk na GG wczoraj icon_biggrin.gif
menada
Cześć,
byłam dziś na usg 3d, Honoratka rozwija sie rewelacyjnie, wszystkie parametry i przepływy w normie icon_lol.gif
Waży juz 1490 gram, a lekarz przewiduje, że kiedy się urodzi bedzie ważyć ok 2800 lub 2900 gram, a więc nie bedzie zbyt duża. Biorąc jednak pod uwagę, że ja też nie jestem zbyt duża: 160 wzrostu, 47 kg. to dobrze dla mnie, bo bedę miała łatwiejszy poród. Mam nadzieję, ze uda mi się uniknąć nacięcia icon_confused.gif
Asiorku, tam nie ma fotela ginekologicznego i nie robia badań ginekologicznych, ewentualnie usg dopochwowe na łóżku.

Serdecznie pozdrawiam

Ula i Honoratka
moonk *
dziękuje Asiu właśnie dzwoniłam z polecenia Moni /mongi (jeszcze raz dziękuję Moniś!) dziś do Corfamedu i zarejestrowałam się na przyszłą srodę do dr eeeeeeee Maślaka wink.gif trochę mnie rozśmiesza to nazwisko icon_redface.gif czy wiecie coś na jego temat?? cieszę się ze w ramach wizyty jest tam robione usg! icon_wink.gif powiedzcie jaki mają tam sprzęt do usg? dobry? poza tym na www wyczytałam że mają ktg - miałyście robione?
monikaww dzięki za namiary na dr !! ale niestety na Kamińskiego to dla mnie bardzo daleko (podróż od domu tam zajęłaby mi pewnie ze 2 godzinki) icon_rolleyes.gif
buziaczki dla Wrocławianek
moonk *
Delfinka tu jest icon_wink.gif podnosze zestawienie icon_wink.gif icon_lol.gif
jakbym się gdzieś pomyliła lub coś się zmieniło to proszę o uwagi icon_lol.gif
ez urodziła Maciusia w Trzebnicy
moonk 17-24.07.2004r. Chałubińskiego (Kliniki) lub 1-go Maja
monga 22.07.2004r. Kamieńskiego lub 1 Maja
karoleenka 30.07.2004r. Kamieńskiego
Delfinka 17.08.2004r. na 1 Maja
Jalla 28.08.2004r. na 1 Maja
menada 31.08.2004r. na Brochowie
AsiorekM 2-7.11.2004r. Chałubińskiego (Kliniki)
annabednarek 05.12.2004r. na Brochowie
monikaww 25.12.2004r. Kamieńskiego
agaqool 23-28.12. 04r. ??
jakbym się gdzieś pomyliła lub coś się zmieniło to proszę o uwagi icon_lol.gif
monga
Na temat dr Maślaka osobiście nic nie wiem icon_smile.gif
Na temat USG - mam robione za każdym razem w trakcie, trudno mi ocenić jakość, na pewno gorsze dużo od USG z Dopplerem jakie jest na Dyrekcyjnej, a poza tym nie mam porównania. W każdym razie to co ma być widać to widać, pomiary wykonać również, nie wiem jak z wagą na obecnym etapie, bo zapomniałam zapytać, ale w pierwszych miesiącach na pewno gin sobie zapisywała.

KTG jest, miałam robione w sumie 3 razy. Zapis trwa 20 minut i kosztuje 20 zł - tyle, że nie zawsze, nie wiem od czego to zależy z tą opłatą - przedwczoraj pani na KTG mnie właśnie zażyła pytaniem, "to dzisiaj mamy zapis gratis ?" Ja na nią wielkie oczy, a ona, że ostatnim razem się rozliczałyśmy, ja że tak no i wyszedł z tego gratis. Nie wnikałam w szczegóły dlaczego gratis icon_wink.gif Co do KTG, to jest nie zawsze - bo chyba tylko 1 osoba je obsługuje i trzeba sobie zadzwonić z 1-2 dni wcześniej dowiedzieć się w czy i w jakich godzinach danego dnia będzie i później w tych mniej więcej godzinach się zgłosić. Jak się ma szczęście i nikogo nie ma to wchodzi się od razu, raz mi się zdarzyło czekać prawie godzinę, bo były 2 osoby przede mną z czego druga pani z bliźniakami i leżała dobre 40 minut.
Delfinka
Moonk! Dziękuję!!!

To ja pierwsza zgłaszam zmianę: na 1-go maja icon_wink.gif
moonk *
CYTAT(Delfinka)
To ja pierwsza zgÅ‚aszam zmianÄ™: na 1-go maja  :wink:

Delfinko a co wpłynęło na zmianę decyzji przez Ciebie?
Delfinka
Niestety mało wiem o 1 maja. Właściwe to nic. A to co znalazłam na forum dużo mi nie mówi. Zdanie zmieniłam dlatego że jest to bliziutko domu, mąż nie dostanie urlopu i będzie miał bliżej do mnie, nawet wracając z pracy.
Na Brochów natomiast lekko jechałby z 1,5 do 2 godzin. Więc szarpanine, zwłaszcza że nie mamy samochodu.
Tak czy owak to że blisko. Muszę zabrać się za siebie i wreszcie wszystkiego się dowiedzieć, o Brochowie wiedziałm już prawie wszystko icon_confused.gif
menada
Właśnie przed chwilą kurier dostarczył mi do pracy wózek - Quinny Fashion 3XL !!!! Wczoraj zadzwoniła moja mama, że mam go odebrac, bo kupiła mi go w prezencie icon_biggrin.gif
Zadzwoniłam więc do Masterlinka i troszkę się wkurzyłam, bo rozwożą przesyłki do 15 czyli także w moich godzinach pracy, a kiedy poprosiłam o 8 rano, żeby przyjechali do mnie na końcu, a ja wtedy urwę się troche z pracy to powiedzieli, że nic z tego i mogą mi przywieźć do 12,00. Nie rozumiem takiego podejścia do klienta, a co gdybym nie miała samochodu, mam taszczyć z pracy 20 kilo na plecach albo wziąć urlop i warować w domu icon_evil.gif ??
No ale nie o tym mowa. Strasznie się cieszę, akurat jedziemy na weekend do moich rodziców i tam go dziś poskładamy i pojeżdżę po podwórku, żeby przetestować jak się prowadzi icon_lol.gif

Pozdrawiam
Ula i Honoratka
Monika ww
Fajnie icon_biggrin.gif

My już swój testujemy od kilku dni, Maja jeździ w wersji spacerowej, zresztą na wakacje też go bierzemy, bo po plaży i lesie zdecydowanie łatwiej mi będzie go prowadzić niż parasolkę.
Z wózka jestem bardzo zadowolona, świetnie się go prowadzi i jest dobrze resorowany, a poza tym ma całe mnóstwo różnych, bardzo pożytecznych dodatków.

pozdrawiam, Monika

Jutro robimy dla Mai urodzinki icon_biggrin.gif bo we wtorek już wyjeżdżamy na wakacje icon_biggrin.gif
menada
Monika, mam pytanko w sprawie wózka.

Mam w akcesoriach 2 folie przeciwdeszczowe, moskitierę, pompkę, śpiworek i..... coś co z grubsza wyglada jak poszewka na poduszkę. Co to jest i do czego służy icon_question.gif icon_question.gif
Wózeczek dał się złożyć bez większego problemu, założyliśmy spacerówkę potem gondolkę. I właśnie gondolka troszkę się "buja", czy tak ma być, czy musze coś docisnąć icon_question.gif
Aaaa, ja mam wózek kupiony na www.wozkidzieciece.pl, ale tam nie było w komplecie torby, którą zawiesza się na rączce. Czy nie wiesz gdzie można ja dokupić icon_question.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Monika ww
Ula, ta polarowa poszewka to jest poszewka na kołderkę lub kocyk, aby przykrycie dla dzidzi było w tym samym kolorze co wnętrze gondoli.
Gondola ma się tak trochę bujać, to zamortuzuje wstrząsy i dzidzia nie będzie podskakiwać w niej na nierównościach.
Torba powinna, być do kompletu, jeżeli jej nie dostałaś to wyślij email do firmy, tylko że tej torby nie da się przyczepić do wózka, ona jest taka do noszenia na ramieniu, ale jest fajna bo ma materacyk do przewijania dziecka, kilka przegródek wewnątrz i nawet kieszonkę na komówkę icon_biggrin.gif

Ja już wymyśliłam jak ją przyczepić do rączki, kupiłam rzepy, robiłam z tego dwa paski i przyszyłam do rączki torby, w ten sposób mogę ją przyczepić do rączki wózka, a jeżeli nie mam ochoty cały czas trzymać tej rączki odblokowującej hamulec to przyczepiam tak torbę, że ten rzep trzyma rączkę odblokowującą hamulec razem z rączką wózka.

Porobię zdjęcia mojego wynalazku i Ci podeślę.

Monika
menada
Monika baaardzo dziękuję za wskazówki icon_biggrin.gif
Faktycznie wyślę zapytanie do sklepu w sprawie torby i chętnie skorzystam z Twojego wynalazku icon_lol.gif

Pozdrawiam
Ula i Honoratka
karoleenka
Dziewczyny jakie macie kolory wózków?
Ja szczerze mówią nie kupowałabym tej torby ( może Maneda nie będziesz musiała bo wydaje mi się ,że powinnas dostać jako komplet) Wkurzyło mnie to, że nie można zawiesić na wózku..w innych wózkach jeśli jest torba to spokojnie można zawieścić bo jakby nie było to torba jest do kompletu. I jest dość mała.
My nasz też juz próbujemy-w mieszkaniu...moja siostra woziła psy... icon_biggrin.gif icon_lol.gif
Ta gibiąca się gondolka też mnie lekko przeraziła..ale skoro Moniko mówisz ,że tak ma być i jest ok to Ci wierze wkońcu jesteś już doświadczoną mamą icon_smile.gif
Zazdroszcze wakacji..My niestety nie kwalifikujemy się z takim maleńkim dzieckiem.
Delfinka
Ja mam niebieski z małymi szczegółami szarego! wydaje mi się ża będzie mało na nim widać ewntualne zabrudzenia ! icon_razz.gif
moonk *
Mam pytanko do odwiedzających szpital na 1go Maja (Monga/Moniś może Ty wiesz?), czy pytała się któraś z Was czy tam jest możliwość wyboru pozycji przy porodzie? czy trzeba mieć swoje koszule, podkłady, ubranka dla Niuńki?
monga
O wybór pozycji przy porodzie nie pytałam, jakoś nie wpadło mi to do głowy, ale obstawiałabym że w ostatniej fazie nie ma takiej możliwości.

Co do reszty to wyrzucam sobie, że się nie zapytałam - jakoś zupełnie wypadło mi to z głowy. Koszule na pewno dają, tyle wiem od innych dziewczyn, co do reszty niestety nie mam pojęcia, ale podkłady biorę swoje icon_smile.gif
agaq
Witam!

Długo mnie nie było, jestem ostatnio straaaasznie leniwa icon_redface.gif
Moonk: jeszcze nie wiem gdzie będę rodziła. Wydaje mi się, że trochę zbyt wcześnie na tę decyzję. Widzę, że żadna z Was nie wybrała szpitala na Dyrekcyjnej (dlaczego?, ma złą opinię o której nie wiem?), a moja gin pracuje właśnie tam (choć nie na porodówce). Napiszcie proszę, co słyszałyście o tym szpitalu. Najbliżej mam na 1 Maja, ale byłam tam na patologii i to mnie zniechęciło do całego szpitala.

Delfinka, monikaww, menada, karoleenka: wszystkie macie wózek Quinny Fashion 3? Bardzo mi się podoba ten model, najchętniej od razu bym go kupiła, tylko boję się, że przez najbliższe pół roku zmienię zdanie i będę żałowała zakupu, albo co gorsze znajdę jakiś lepszy! Piszcie jak Wam się sprawuje, może pomoże mi to w podjęciu decyzji.

Pytanie nowicjuszki - wybaczcie - kiedy zaczyna się wychodzić z dzieckiem na spacery? Urodzę ok. 20 grudnia i nie wiem kiedy będę mogła zacząć "wietrzyć" takiego maluszka.

Poadrawiam
Agnieszka
Jalla
Właśnie dotarło do mnie jak już bliski jest termin mojego porodu icon_eek.gif
Jak to szybko zleciało icon_exclaim.gif Samego porodu się nie boję, ale ja tak mam, że dopóki czegoś nie doświadczę na własnej skórze to nie przejmuję się tym, co mówią inni. Np. na wakacjach w ubiegłym roku poszłam wyrwać zdrowego zęba - tzw. mądrości (moja dentystka to zalecała, bo krzywo rósł). Poszłam bez wahania, a później mdlałam na fotelu icon_redface.gif Udało się dopiero po podwójnej dawce znieczulenia. Teraz nie byłabym już taka chętna.

U mnie 11 kg na plusie icon_exclaim.gif

Delfinko! Cieszę się, że zmieniłaś zdanie co do szpitala, w którym będziesz rodzić. Kto wie, może się tam spotkamy? Leżałam na 1 Maja na Laryngologii, a na porodówce byłam ostatnio 3 lata temu, jak rodziła moja siostra. Nie ma co ukrywać, że luksusów to tam nie ma. Szpital może sprawiać przygnębiające wrażenie. Jednak dla mnie nie to jest najważniejsze. Spotkałam niedawno koleżankę z miesięczną dzidzią. Ona rodziła właśnie na 1 Maja i poleciła mi ten szpital. Mam też koleżanki, które rodziły tam wcześniej. Żadna nie narzekała!
Delfinka
Aguś - nie ja nie mam wózka wspomnianego przez Ciebie. Mam EMJOTA.

Jalla też tak pomyślałam że być może się spotkamy, przeciez tych naszych terminów nie ma co brać dosłownie, więc kto wie???
Może się podzielisz tym czego dowiedziałaś się od koleżanek? Chętnie wysłucham wszystkiego co wiesz! Dosłownie. Bo znów inaczej niż TY jak czegoś nie wiem to dooooopiero się boję icon_eek.gif hi hi
Ja ostatnio spotkałam koleznkę która z przerażeniem odradzała mi ten szpital, nawet nie chciałam słuchać czemu ( a potem mnie to nurtowało) tyle tylko że ona rodziła 4 lata temu a ja myślę że to kawałsko czasu i wiele się mogło zmienić. Lepiej słuchać kogoś "świeżego" wink.gif
Delfinka
Moonk z tego co ja się zorientowałam to koszulę, ubranka dają. codziennie świeża "dostawa". icon_wink.gif Co do podkładów to dają przynajmniej na samym początku. A pozycja? Doradzają ale nie zmuszają. Ja mam takie informacje icon_razz.gif
Jalla
Ja zadawałam dziewczynom, które rodziły na 1 Maja przede wszystkim jedno podstawowe pytanie: czy polecają ten szpital? Wszystkie mówiły, że tak icon_exclaim.gif
Moja koleżanka pracująca w jednym z wrocławskich szpitali na oddziale noworodków mówi, że każdy szpital jest dobry, jeśli dziecko rodzi się zdrowe i bez komplikacji (oby tak było icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif ). Jeśli jest inaczej to zawsze każda matka znajdzie powód do narzekań (i wcale się temu nie dziwię).
monga
CYTAT(Jalla)
Moja koleżanka pracujÄ…ca w jednym z wrocÅ‚awskich szpitali na oddziale noworodków mówi, że każdy szpital jest dobry, jeÅ›li dziecko rodzi siÄ™ zdrowe i bez komplikacji (oby tak byÅ‚o  :!:  :!:  :!: ). JeÅ›li jest inaczej to zawsze każda matka znajdzie powód do narzekaÅ„ (i wcale siÄ™ temu nie dziwiÄ™).


Dokładnie to samo mówiła mi jakiś czas temu moja gin, jak się pytałam jaki szpital by poleciła. Na początku mówiła, że chyba Brochów najlepszy, że Dyrekcyjna też bardzo dobra, a w końcu że i 1 maja i Kamieńskiego też, i że wszędzie jest dobrze, dopóki wszystko dzieje się dobrze icon_smile.gif

agaqool - ja na początku chciałam rodzić na Dyrekcyjnej, ale zanim zdążyłam się dokładniej zastanowić, coś podowiadywać itp. to się dowiedziałam, że jest zamknięty akurat w terminie mojego porodu, tym samym odpadł. Poza tym trochę zniechęciła mnie informacja od mojej gin, że same są tam w większości 4-6 osobowe.
adrianna
czesc dziewczyny,
wracam po dluzszej przerwie,
juz tak niewiele mi zostalo, mialam nadzieje ze dotrwam wlasnymi silami, ale niestety - leki i krazek i mam lezec icon_cry.gif
karoleenka mnie pociedza /dzieki !!!/ ze mina mi objawy trzesacych rak, wiec wytrzymam, byle mala przestala tak sie spieszyc.


[quote="agaqool"]

Widzę, że żadna z Was nie wybrała szpitala na Dyrekcyjnej (dlaczego?, ma złą opinię o której nie wiem?), a moja gin pracuje właśnie tam (choć nie na porodówce). Napiszcie proszę, co słyszałyście o tym szpitalu.

agnieszka, ja bylam na dyrekcyjnej, ogladalam porodowke i sale po, porodowka jest ok, lekarze i polozne bardzo mile, daja koszule dla mamy i dziecka, pampersiki...
ale niestety jest prawda, ze po porodzie, na kamienskiego na takiej samej wielkosci sali leza 2 dziewczyny,
na dyrekcyjnej musza zmiescic sie 4 plus oczywiscie dzieciaczki
jest ciasno, i to mnie glownie przygnebilo po obejrzeniu dyrekcyjnej
aha, i jeszcze jeden problem, w kazdym badz razie dla mnie, na dyrekcyjnej jest tylko jedna sala do porodow rodzinnych

dziewczyny pisza, ze nigdzie nie ma luksusow i to jest prawda
icon_wink.gif no moze na kamienskiego w salach komercyjnych,
platne chyba 70 zl/dobe - jedynka z lazienka, a poza tym wydaje mi sie, ze najbardziej liczy sie opieka czyli profesjonalny i uczynny personel

wiec, caly czas sie zastanawiamy pomiedzy dyrekcyjna a kamienskiego icon_question.gif
dziewczyny piszcie, tez bede wdzieczna za info
Monika ww
Byłam dzisiaj u lekarza, wszystko jest OK, wyniki bardzo dobrze, czyję się świetnie, waga taka sama jak na początku czerwca. Na wakacjach pewnie nadrobię icon_biggrin.gif
A jeżeli mowa o wakacjach to jutro już wyjeżdżamy nad morze, ja z dziećmi zostaję aż do 22. sierpnia, także jak wróce to już większość z Was będzie rozdwojona icon_wink.gif
Trzymam za Was kciuki icon_biggrin.gif

Któraś z mam pytała o wózek, więc odpowiadam, że mamy Quinny fashion 3XL, w kolorze Camel, używamy go już jako spacerówki dla Mai, głównie dlatego już teraz kupiliśmy wózek, aby mieć nad morze duże pompowane koła, bo z parasolką to bym nie dała rady. Zwłaszcza, że mam na siebie uważać, nie dźwigać i nie przemęczać się, bo szyjkę mam dość krótką, ale na szczęście dobrze uformowaną, może wytrzyma do końca... icon_biggrin.gif

Wózeczek na razie spisuje się świetnie, po powrocie napiszę jak sobie radził na plaży i w lesie.

pozdrawiam serdecznie, Monika
anonimowy
Byłam dzisiaj na USG na Joannitów! Widziałam znów moje maleństwo, które najpierw jawiło się lekarzowi jako dziewczynka a potem pokazało inne oblicze. Dla pewności poczekam jeszcze miesiąc na jednoznaczną diagnozę. Najważniejsze, że wszystko oki icon_biggrin.gif

adrianna, monga - dzięki za info o Dyrekcyjnej. Mam jeszcze dużo czasu na podjęcie decyzji. Zresztą rodzicie wcześniej niż ja, więc czekam na opinie "poporodowe". Jeśli zmienię, to pewnie na bliższy mi geograficznie 1 Maja.

monikaww - to ja czekam na wieści o wózku Quinny Fashion. Z góry dziękuję. Będę go kupowała dopiero w grudniu (mamy podobne terminy icon_smile.gif ), bo nie mam pretekstu, by kupić go wcześniej. Pozdrawiam
agaq
Znowu.... wysłałam jako gość icon_surprised.gif . A byłam pewna, że się logowałam! Sory za zamieszanie icon_redface.gif .
karoleenka
Meneda-jak się rozwiązało z tą torbą do wózka-zapomnieli Ci wysłać ?
Agaqool- ja słyszałam b. dobre opinie o Dyrekcyjnej i to przede wszystkim z tego względu, że maja podobno najlepszy sprzęt w razie problemów z dzieckiem.
Wiesz ja mój wózek nie miałam okazji wypróbować bo narazie czekam na synusia icon_smile.gif Ale sama kupiłam b. dawno temu i teraz nie powiem, że czasami jestem zła bo np.widziałam coś ładniejszego...Lepiej się wstrzymaj mam wrażenie, że ich jest jezscze cała masa u przedstawiciela.
Jalla masz bardzo dobre nastawienie co do słuchania opinii innych icon_smile.gif Ja tam siedzę i czekam z utęskinienim na poród i nastawiam się ,że wszystko będzie super-wkońcu będe miała w ramionach mojego synka !!
menada
Cześć,

Napisłam maila do www.wozkidziecece.pl w sprawie torby. Odpisali, ze teraz zostały już tylko wózki bez toreb, ale dla mnie jeszcze jedną znajdą i wyślą mi w przyszłym tygodniu icon_biggrin.gif
Wózek spakowałam i czeka na razie w garażu na narodziny Honoratki icon_lol.gif

W piątek idę do mojego gina prowadzącego zobaczyć czy wszystko ok.

Dziewczyny, czy macie zamiar brać tabletki z wiesiołka i pić herbatki z liści malin ? Podobno ułatwia to rozszerzaniu szyjki macicy, a dzięki temu poród jest łatwiejszy.

Musze niedługo zabrac się za pranie wyprawki, jakiego proszku mam użyć ?


Pozdrawiam

Ula i Honoratka
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.