To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Ciężarne Wrocławianki

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14
anulka-mamulka
sorry to ja byłam icon_redface.gif
menada
Cześć,

A ja wciąż 2 w 1 icon_smile.gif
Ale dziś czuję sie paskudnie, jestem słabiutka jak kurczaczek. Cały czas przysypiam na kanapie, ale to podobno może być jeden z objawów zbliżającego się porodu - organizm zbiera energię. Tak to sobie przynajmniej tłumaczę icon_biggrin.gif

Wrocławianki, jutro i pojutrze w Hali Ludowej jest wystawa kotów. Jeżeli dam radę, to może się tam wybiorę, ale tym razem żadnego nie kupię, moje 2 łobuziaki w zupełności mi wystarczą icon_lol.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
agaq
Menada, zobaczysz swoje maleństwo już wkrótce icon_biggrin.gif ! Pewnie bardzo dobrze Honoratce w Twoim brzuszku i nie bardzo chce wychodzić, po prostu. Pomyśl o reszcie dziewczyn, które zostaną na forum - poczekamy jeszcze do grudnia. A to straszne dużo czasu....

Dostałam w środę w Askocie na Krasińskiego tę butelkę z "Rodziców", jest całkiem fajna. Informuję, że mieli już ostatnią, więc jeśli im nie dowiozą, to musicie poszukać w innym sklepie...
agaq
A tak na marginesie - gdzie się podziewa Jalla? Miał ktoś z nią kontakt? Pewnie Kajetanek chce mieć ją całą dla siebie i nie pozwala jej siedzieć przy komputerze icon_biggrin.gif

Jalla, czekam na otwarcie Twojej szkoły rodzenia wink.gif
anonimowy
No właśnie, co z Jallą icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif

Agusku, i co, niewiele nas się tu ostało, Menada też się zaraz wysypie, a - co mnie niezmriernie dziwi - na pażdziernik nie ma żadnej ciężaróweczki! icon_eek.gif

A może jest tylko nie wiemy icon_wink.gif Rzuce jakieś hasło na październikowych mamusiach, może jakaś się znajdzie icon_lol.gif
anulka-mamulka
sorry to znowu ja icon_redface.gif - dziś w pracy mamy problemy z kompami i wciąż mnie wylogowuje icon_evil.gif
menada
Może maleństwo Jalli ma żółtaczkę i opala się icon_smile.gif
Wtedy dłużej trzymają icon_smile.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Ania_Wroclaw
witam serdecznie wrocławskie mamusie, te z Dzidziusiami w brzuszki i te które już się rozdwoiły icon_smile.gif
Po apelu Anulki postanowiłam się ujawnić icon_smile.gif bo forum czytam już od jakiegoś czasu.
Mam na imiÄ™ Ania, mam 25 lat, mieszkam na Kozanowie.
Termin mam na 28.10 icon_smile.gif więc już bliżej niż dalej...

od poniedziałku chodzę do szkoły rodzenia, do Bocianka na kliniki i bardzo mi się podoba, tym bardziej, że chce tam rodzic, najlepiej w wodzie (o ile nie bedzie zadnych przeciwskazań)

pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

___________________________________________
Ania i 32 tyg Grześ, którego kopniaczki chociaż czasami są bolesne - uwielbiam!
agaq
[size=18]Witaj Aniu!

Witamy serdecznie i Ciebie i Grzesia icon_biggrin.gif ! Dobrze, że się ujawniłaś, bo faktycznie jest nas coraz mniej. W czasie wakacji rozdwoiło się wiele wrocławskich mamuś! Ja się cieszę podwójnie, bo jesteśmy niemal sąsiadkami!!! Już się cieszę na wspólne spacery...
anulka-mamulka
Hurra, hurra!!

Mamy zatem kolejną wrocławską ciężaróweczkę. icon_lol.gif

Witamy na forum - szkoda że tak póżno. icon_confused.gif

Szkoda też że nie będę mogła z Wami spacerować- mieszkam na Krzykach icon_sad.gif(

Aniu ja tez uwielbiam jak mój chłopczyk urządza sobie dyskoteke w moim brzuchu, mimo iz zazwyczaj nie pozwala mi to spokojnie zasnąć icon_rolleyes.gif
anonimowy
Bardzo dziękuję za miłe powitanie icon_biggrin.gif
Co do spacerków to Cieszę sie bardzo, ze będę miała towarzyszkę icon_smile.gif tym bardziej, że na Kozanowie mieszkam od niedawna i w sumie to nikogo tu nie znam, a we dwie zawsze raźniej icon_smile.gif Może z czasem ujawnią się na tym forum inne mamusie z Kozanowa?
A z Anulką zawsze będziemy mogły umówić się gdzies w połowie drogi icon_smile.gif (niestety nie wiem, gdzie by to wypadło, bo słaba jestem z topografii naszego miasta - ale dla chcącego nic trudnego)
Ide teraz robić obiadek, bo za godzinkę mężuś wraca z pracy a nie ma nic gorszego niż głodny chłop icon_smile.gif
pozdrawiamy Was mocno weekendowo!
___________________
Ania i 32 tyg. GrzeÅ›
Ania_Wroclaw
Przepraszam... ten gość to ja icon_redface.gif

____________
Ania i 32 tyg. GrzeÅ›
Jalla
Cześć dziewczynki! icon_biggrin.gif
Wyszliśmy dzisiaj ze szpitala. O szczegółach napiszę w późniejszym czasie. Jak ochłonę i się wyśpię. Może dzisiaj, ale nie obiecuję, bo do opowiedzenia mam bardzo dużo.

CYTAT(karoleenka)
SERDECZNE GRATULACJE DLA JALLI I JEJ RODZINKI !!
Ale duży  :shock:  
Jalla jesteś wielka, że takiego kluseczkę urodziłaś w taki sposób i jeszcze powiedziałaś, żenie było tak żle...twardzielka icon_smile.gif

Mój mąż chyba chciał was pocieszyć i nie straszyć, że tak napisał icon_exclaim.gif Mój komentarz po porodzie był taki:
(w sali porodów rodzinnych w 2 godziny po porodzie odwiedziła mnie siostra, a mąż złapał kamerę i nagrywał pierwszego gościa i robi najazd na mnie leżącą na łóżku porodowym)
mąż pyta: Jak się czujesz?
ja na to: ŻYJĘ icon_exclaim.gif icon_confused.gif
agaq
Dobrze, że już wróciłaś, Jalla icon_biggrin.gif .

Uściskaj od nas syneczka! Mam nadzieję, że jednak pozwoli Ci czasem do nas wpaść.

Czekamy na wieści z pola bitwy...
agaq
Aniu, niestety nie mieszkam na samym kozanowie, tylko kawałek za nim, ale jak na wrocławskie odległości, to i tak.... rzut beretem icon_smile.gif
menada
Cześć dziewczyny,

Co słychać ?

Ja nadal 2 w 1 icon_confused.gif

Zrobiłam dziś z mężem i teściową ponad 3-godzinny rajd po sklepach i nadal nic. Za to kupilismy w H&M przecudny kombinezonik z "misiowatego" materiału, z uszkami na kapturku i ogonkiem z tyłu icon_lol.gif Po prostu rozkoszne.

No, ale jutro wizyta u mojego gina i przynajmniej dowiem się czy coś się ruszyło od ostatniego spotkania.

Miłego wieczorku

Pozdrawiam

Ula
Jalla
Pierwsze fotki mojego synka
https://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=2...6&q=Kajetan&k=3
menada
Jalla, super.
Pewnie będzie z niego niezły przystojniak icon_lol.gif

Mam nadzieję, że będzie grzeczny i da Ci czasem zajrzeć na forum icon_smile.gif


Pozdrawiam

Ula i Honoratka
menada
Kurczę, dzwoniłam do mojeje położnej. O 13 mam stawić się w szpitalu i na wszelki wypadek wziąć torbę icon_eek.gif
Mój prowadzący ma dyżur i zbadają mnie i postanowią czy zostawić mnie w szpitalu już dziś czy jeszcze puścić do domu.
Zaczęłam się bać icon_confused.gif
Jezeli nie odezwą się po południu, to znaczy że zostałam.
Idę przejrzeć po raz setny torbę i sama się przygotować.

Pozdrawiam

Ula i Honoratka.
anulka-mamulka
Jalla, masz przeslicznego syna. Kawał mężczyzny z niego! icon_wink.gif

meneda, trzymam kciuki, przypomnij tylko, jak bedziesz miała chwile, gdzie rodzisz...... Jejku!! Ja chyba dostanę kręćka w tych ostatnich dniach, jeśli już teraz ogarnia mnie euforia, jak czytam o twoich ostatnich chwilach przed przyjściem Honoratki na świat!

icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Monika ww
Jalla, Twój synek jest cudowny icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif

Menada trzymam za Ciebie kciuki icon_smile.gif

pozdrawiam, Monika
menada
No cóż wypuścili mnie bez żalu icon_smile.gif

W szpitalu zrobili mi ktg, lekarz mnie zbadał i orzekli, że wszystko w jak najlepszym porządku, tylko moja córcia nie ma chęci pojawić się na tym świecie icon_confused.gif
Szyjki brak, rozwarcie na palec i muszę czekać.
Uznali, że pobiegam jeszcze z 2 dni i urodzę prawdopodobnie w czwartek lub piątek, a jeśli tak się nie stanie to mam się zjawić w szpitalu w sobotę z torbą i zostawią mnie na wywołanie icon_eek.gif

Pozdrawiam

Ula i spóźnialska Honoratka
agaq
To dobrze, że Cię wypuścili, zawsze to lepiej być w domku. Honoratka faktycznie spóźnialska, ale u kobiety to nawet w dobrym tonie wink.gif Byle nie za bardzo...

Jalla - słodkiego masz tego krasnoludka!!! Obejrzałam sobie wszystkie zdjęcia, jest boski icon_biggrin.gif . Ale był śliczny po urodzeniu - taki już bardziej niemowlaczek niż noworodek! Udał Ci się ten syn, bez dwóch zdań!
Jalla
Cieszę się, że wam się podobają zdjęcia. Mój mąż to prawie pęka z dumy. icon_biggrin.gif Nawet nie myślałam, że będzie z niego taki super tatuś. Robi przy małym wszystko i naprawdę rwie się do tego. Żałuje tylko, że nie może mu dać cycka icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
agaq
Jalla, Ty chyba rodziłaś na 1 Maja? Może napiszesz parę słów o tym szpitalu, jak znajdziesz chwilę? Zastanawiam się nad nim, choć jak na razie ma minusa za moje doświadczenia z patologii!

A! I gratuluję mężą! Mój jak na razie też zasługuje na najwyższe noty za ojcostwo (mimo, że poprzez brzuszek).
Jalla
Ja mam mieszane odczucia jeśli chodzi o ten szpital (opieka PO PORODZIE), ale jak znajdę chwilkę to napiszę dokładniej dlaczego!
anulka-mamulka

czekamy z niecierpliwością icon_smile.gif


Meneda, 3maj siÄ™!!!
anulka-mamulka
Juz chcÄ™ do doooomuuuu!!! icon_evil.gif

Niestety, moje godziny pracy to od 9.00 do 18.00 z godzinnym lancz tajmem. Trochę chore, nieprawdaż?? icon_lol.gif

Jak myślicie, Brzuchaczki, czy tak długa praca ma jakis wpływ na moje bejbiatko?? Gdzieś czytała, że kobieta w zaawansowanej ciąży powinna co godzinę kłaść się na boku czy coś w tym stylu..... icon_confused.gif
menada
Wpływu na dziecko to nie ma, a jedynie na Twoje samopoczucie i zdrowie.
Mnie zaczęły boleć oczy od długiego ślęczenia przed monitorem (ale głównie w pracy - pewnie dlatego, że te monitory są dość stare, a w domu ma nowy i dobry). No i trochę drętwiałam z bezruchu icon_smile.gif
Dlatego wzięłam od gina l-4 kiedy zaczął się 8 miesiąc, ale z zastrzeżeniem, że "pacjent może chodzić". Dzięki temu jeździłam (nadal jeżdżę) do pracy na 2, 3 godziny + mam zainstalowaną w domu firmową pocztę i gg, pod którym mogą mnie dopaść icon_smile.gif
Może spróbuj zastosować takie wyjście ?

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
anulka-mamulka
Dokładnie z takim pomysłem się nosiłam, Menadko Droga icon_lol.gif

A Ty mnie tylko w tym utwierdziłaś.

Przy nastepnej wizycie (bedzie własnie poczatek 8. miesiąca) biorę L$ i figa z makiem - tyle mnie bedą widzieć! wink.gif
agaq
Ależ Wam dobrze! Ja jak na razie leniuchuję (niemal od początku ciąży), ale od października czeka mnie ciężka praca! Wtedy, gdy Wy będziecie zaczynały urlopy zdrowotne, ja zaczynam pracę icon_cry.gif
anulka-mamulka
Agagool, Monisia i inne!


PodejmujÄ™ niedawny watek:


To kiedy idziemy na zakupy i ploty o naszych maluchach??

Sprężajmy sie, bo niedługo się nie dotoczymy! icon_lol.gif icon_lol.gif
Monika ww
No właśnie też sobie o tym rano myślałam... co z naszym spotkaniem?

Ja już mam lepszy humor, a spotkanie i lody na pewno jeszcze bardziej mi go poprawią icon_biggrin.gif

Monika
Jalla
A ja się właśnie wczoraj zastanawiałam czy to wasze spotkanko się odbyło!
Jalla
Menada! Napisz co u Ciebie! Coś się ruszyło czy nadal 2 w 1?
menada
Cześć,

U mnie bez zmian. Malutka coś dziś mało ruchliwa, co oczywiście wpędza mnie w paranoje. Rany, jaka ja będę szczęśliwa kiedy w końcu ją przytulę icon_biggrin.gif

Siedzę sobie dziś w domku, popijam kakao i wcinam kanapeczki z dżemikiem (Ciocia mi robi dżemiki - pyyyyycha)

Jalla, a jak tam poszło z pobraniem krwi pępowinowej ?

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Jalla
Dzięki temu, że mieliśmy pobieraną tą krew pępowinową to przy porodzie były aż 3 położne! Ta która akurat miała dyżur nigdy wcześniej tego nie robiła więc wezwała inną , doświadczoną. I tu miałam wielkie szczęście, bo to jest najbardziej rozchwytywana położna z 1 Maja (wynajmowana prywatnie). Naprawdę bardzo mi pomogła i miałam ją za darmo. icon_biggrin.gif Walczyłyo każdą kropelkę krwi, bo ja mając na uwadze doświadczenia znajomych (im pobrali za mało krwi), przypominałam im o tym (pomimo strasznego zmęczenia).
Czekamy teraz na wyniki badań icon_exclaim.gif
Jalla
Aaaaaaaa! Jeszcze wspomnę, że położna bardzo chwaliła ten nasz zestaw do pobrania krwi (bank krwi Macierzyństwo). Mówiła, że zdarzało się w przypadku zestawów z innych banków krwi, że czegoś tam brakowało, albo nie było za bardzo w co zapakować tej krwi, bo zamiast termosu było jakieś styropianowe pudełko icon_eek.gif
Jednak ty menada się nie martw, bo znajomi mieli zestaw też tak jak ty z PBKM i wszystko w nim było ok! Pilnuj tylko żeby za szybko się nie poddały ze ściąganiem krwi icon_wink.gif
anulka-mamulka
[b]Menada....może ja się nie znam, ale tak na Bolka oko to wydaje mi się, że powinnaś chyba mieć już wywołanie.... icon_eek.gif

??

Czesto się przecież słyszy, że jak babkom wywoływano poród 2 tyg po porodzie, wody były już zielone... icon_confused.gif
monga
CYTAT(Jalla)
DziÄ™ki temu, że mieliÅ›my pobieranÄ… tÄ… krew pÄ™powinowÄ… to przy porodzie byÅ‚y aż 3 poÅ‚ożne! Ta która akurat miaÅ‚a dyżur nigdy wczeÅ›niej tego nie robiÅ‚a wiÄ™c wezwaÅ‚a innÄ… , doÅ›wiadczonÄ…. I tu miaÅ‚am wielkie szczęście, bo to jest najbardziej rozchwytywana poÅ‚ożna z 1 Maja (wynajmowana prywatnie). NaprawdÄ™ bardzo mi pomogÅ‚a i miaÅ‚am jÄ… za darmo.  :D  


A która to położna tak z ciekawości ? icon_smile.gif Tzn. imię czy nazwisko wiele mi chyba nie powie, ale razem z opisem jak wygląda powinnam skojarzyć. Ciekawa jestem bardzo, która to taka rozchwytywana icon_lol.gif

No i tez ciekawa jestem co Ci się nie podobało w opiece po porodzie, czekam z niecierpliwością aż znajdziesz chwilę i opiszesz co i jak icon_smile.gif
menada
Anulka, jak nie urodzę do piątku, to będą mi wywoływać poród w sobotę. Nawet już się oswoiłam z tą myślą, tym bardziej, że 11 to moja szczęśliwa liczba icon_biggrin.gif
No i będzie co swiętować w weekend, tym bardziej, że 13-go mój mąż ma imieniny (Aureliusz). Moi rodzice już grzeją silonik, śmieję się, że dotrą do szpitala szybciej niż teściowa, a maja do pokonania 200 km icon_smile.gif

Jalla, no to fajnie, że dobrze wyszło z pobraniem. Moja położna ma doświadczenie, więc liczę że da sobie radę icon_lol.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Jalla
Ta położna to p. Ela Biskupska. Starsza babka, lekko siwe, krótkie włosy, opalona.
Jalla
https://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=2...096&q=Jalla&k=5
Dodałam kilka nowych fotek icon_biggrin.gif
anulka-mamulka
[b]zaczepiste te fotki!! Tem twoj syn wygląda jakby miał co najmniej ze 2 miesiące, a nie parę dni!!! Tylko pogratulowac....

A ja już nie mogę się doczekać mojego rozrabiaki.... icon_cry.gif
menada
Cześć,
Wróciłam właśnie ze sklepu, od rana szaleję ze sprzątaniem, a to wszystko z nerwów przed jutrzejszym dniem.
Dziś po południu mam zadzwonić do swojej położnej i ona mi opowie co i jak będziemy robić. Jednak zastanawia się, czy nie zrobić po prostu ktg i innych badań i jeszcze poczekać kilka dni. icon_confused.gif
Sama nie wiem, zobaczymy co lekarz powie, on chce mnie zostawić w szpitalu, ale jeżeli w sobotę nie będzie wywołania, to ja się nie zgadzam, bo nie będę leżeć na patologii, skoro nic mi nie jest i mogę posiedzieć w domciu. icon_sad.gif
Kurczę - Honoratka wyłaź bardzo cię proszę ! icon_evil.gif


Pozdrawiam

Ula i Honoratka
Ania_Wroclaw
Czesc Dziewczyny icon_smile.gif
Jak samopoczucie przed weekendem?
Ja to praktycznie weekend mam co dziennie, bo jestem na L-4, z tą różnicą, że całą sobotę i niedziele bede z mężem (normalnie mam go tylko wieczorami) icon_smile.gif
W sobotę chcemy w końcu zacząć kompletować wyprawkę, położna w szkole rodzenia powiedziała, że nie ma co czekać na ostatnią chwilę i muszę przyznać jej rację, bo z dnia na dzień jestem coraz cięższa i boje się, że za 2-3 tyg. to już nie będe miała ochoty na wyprawy po sklepach icon_smile.gif


Przy okazji mam pytanie do Dziewczyn, które takie zakupy mają już za sobą: czy możecie mi podpowiedzieć gdzie jest najtaniej? Byłam tydzien temu w Bajce na Długosza, ale zostalam potraktowana "z buta" i nie mam pojęcia jakie tam są ceny. Może któraś z Was się orientuje? Podpowiedzcie Kochane icon_smile.gif

A na koniec to się troszkę poużalam nad sobą, bo ostatnio coraz gorzej sypiam... pomijam fakt, ze wstaje 4-5 razy do Wc, ale najgorsze jest to, ze jak wracam to nie mogę zasnąć a jak tak leże to przychodzą mi do głowy same jakies głupie myśli. Teraz chyba najbardziej się boję, że Grześ nie chciał wyjść na świat za szybko icon_sad.gif Cały czas mówię do niego, ze ma poczekać jeszcze przynajmniej miesiąc icon_smile.gif Menadko, odwrotnie niż u Ciebie, Ty swojej Honoratce mówisz żeby już wychodziła icon_smile.gif Będę trzymała kciuki, żebyś w sobotę już urodzila icon_smile.gif

ufffff ale się rozpisałam icon_smile.gif

pozdrawiam Was bardzo mocno
icon_cool.gif
_______________
Ania i 33 tyg. GrzeÅ›
anulka-mamulka
Aneczko, ja polecam Ci najbardziej Askota na Sztabowej lub na Krasińskiego - jak pewnie większośc Wrocławianek icon_smile.gif . Dojeżdzając do Hallera ulica powstańców, przed tym dużym skrzyżowaniem, skręcasz w Sztabową i po kilkudziecięciu metrach po prawej masz sklep i hurtownię.

Ceny bardzo przyzwoite, za 150 zł, nakupiłam mojemu Bartusiowi furę ubranek, masz ponadto : pościel, wózki, łóżeczka, nosidełka i co tam jeszcze. Obsługa bardzo miła, nie krępuje Cię, chodzisz sobie między regałami i wybierasz co chcesz. Bajka jest koszmarna, regały pod samym sufitem a wejście tylko w jakiejś asyście. Ble.....

Ja tez doszłam do wniosku, ze powoli musze się sprężać z zakupami, ale kasa trochę na to nie pozwala - wciąż urządzamy mieszkanie, właśnie wczoraj "klepneliśmy" szafe pod zabudowę do przedpokoju...no, ale to już końcówka, a od października-listopada koncentruję sie na Maluszku icon_smile.gif

Powodzenia na zakupach!
anulka-mamulka
Menada: podobno poród przyspieszyc może też małe tete-a-tete z mężem .... wink.gif icon_biggrin.gif [color=darkblue][/color]
menada
Ania, faktycznie hurtownie Askota są super, możesz też zajrzeć do MD+ na Tęczową 83 (mają duży wybór wózków i łóżeczek).
Podobno najtaniej jest właśnie w Bajce, ale ja weszła i pawie natychmiast wyszłam, bo też potraktowali mnie z buta icon_evil.gif

Anulka, mój biedny mąż jest już wykorzystany na maxa icon_biggrin.gif Teraz chyba bez problemu zniesie przerwę na czas połogu icon_lol.gif

Dowiedziałm się, że żona znajomego urodziła córeczkę, tez była już sporo po terminie. Miała zamówionego na Brochowie położną i anastezjologa, bardzo nastawieni z mężem na poród rodzinny po szkole rodzenia.
Pojechała z mężem na badania i zostawili ją w szpitalu, bo troszkę spuchła i miała lekkie bóle.
W nocy bóle nasiliły się, zawołała dyżurna położną, a ta ja od razu na porodówkę zawiozła bo już miała bardzo konkretne rozwarcie icon_smile.gif Kobieta w szoku zadzwoniła po męża, lekarza i położną, ale urodziła nim ktokolwiek zdążył przyjechać icon_lol.gif
Szkoda tylko, że mąż nie zdążył icon_lol.gif

Pozdrawiam

Ula i Honoratka
anulka-mamulka
[b]
Menada: wybacz za spóżnione rady icon_redface.gif hihihi! icon_lol.gif

Dziewuszki...ostatnio słyszałam, że chłopcy generalnie "lubią" rodzić się po terminie.

To prawda? icon_confused.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.