To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mamy z Częstochowy!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
malpiszon
ech ta praca to nas kiedyś wykończy icon_sad.gif
krauzunia
właśnie na kilka miesięcy zamieszkałam u mamy z małym Adriankiem witm wszystkie mamy z Częstochowy icon_smile.gif
Paula.
krauzunia witaj gorÄ…co.
Przestały mi przychodzić powiadomienia z częstochowskich mam, dobrze, że sama zajrzałam.
Krauzunia w której dzielnicy mieszkasz. Skoro u mamy to jak rozumiem jesteś rodowitą częstochowianką? W jakim wieku jest Twój Adrianek?

A co tam słychać u pozostałych częstochowskich mam.
Małpi jak tam twoje samopoczucie?
Dziewczyny odezwijcie siÄ™, taka cisza tutaj.
Ja mam mnóstwo pracy, siedzę po 12-14 godzin dziennie przy kompie i oczy mi wysiadają, w przyszłym tygodniu wybieram się do okulisty, aż się boję tej wizyty.
olju
Witam mamy z Częstochowy i nie tylko...
Paula.
Witaj olju!
Kolejna częstochowska mama, oby tak dalej to wreszcie będziemy miały tutaj ruch icon_smile.gif
olju napisz coÅ› o sobie!
olju
Na forum jestem już od jakiegoś czasu i dopiero teraz zauważyłam taki post. Mieszkam na północy jednostka ,,B"Mam dwie córeczki Zuzia 6lat i chodzi do szkoły i Małgosia 2latka, która ostatnio cały czas jest chora. i teraz standartowo też. Więc chcąc nie chcąc muszę siedzieć w domu a pogoda w sam raz na spacer.
Paula.
olju ja pochodzę z Północy, moi rodzice mieszkają na jednostce D.
Twoja Małgosia jest w wieku mojej Kingi, z jakiego miesiąca jest ?
Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia.
A Zuzia poszła wcześniej do szkoły, czy chodzi do zerówki w szkole? I do której szkoły, do 48 - tą chyba macie najbliżej?
olju
Małgosia jest z listopada, a Zuzia poszła do 48 mieszkamy na przeciwko szkoły. Chodziła do przdeszkola na Starzyńskiego ale zerówkę wybraliśmy w szkole (ja i tak nie pracuję chwilowo więc nie było potrzeby aby chodziła do przedszkola) Szczerze powiem jestem bardzo zadowolona ze szkoły no i oczywićcie z Pani która ją uczy.
Paula.
Gorące życzenia urodzinowe dla Małgosi icon_smile.gif
Tafi
Cześć dziewczyny icon_smile.gif
Ależ dawno mnie tu nie było icon_sad.gif ostatnio brak czasu, a pozatym miałam wielkiego doła dwa miesiące temu zmarł mi tata i raczej nie byłam chętna do asiadania przed kompa icon_sad.gif
Ja jeszcze troszkę i będę miała w domu totalny rozgardziasz icon_biggrin.gif Natalka już nie może się doczekać dzidziusia icon_smile.gif zresztą ja także icon_biggrin.gif
Witaj Olju icon_biggrin.gif
SlÄ™ pozdrowienia wszystkim mamÄ… z czewy icon_biggrin.gif
Paula.
Tafi wyrazy współczucia. Nic sensownego nie da się powiedzieć w takich chwilach przytul.gif .
Trzymam kciuki za szybki i w miarę bezbolesny finał, mam nadzieję, że będziesz miała chwilkę i siły po powrocie do domku aby dać nam znać icon_smile.gif.

Hej krauzunia, olju pojawiłyście się na chwilkę i cisza.
Malpi a jak tam Twoje samopoczucie?
An_Qa, Hill całe wieki się nie odzywałyście, co tam u Was?

My wykorzystując wspaniałą pogodę byliśmy dzisiaj z Kingą na placu zabaw na początku Promenady. Plac jest cały rozkopany, wygląda na to, że robią alejki i takie tam, na wiosnę pewnie będzie super, ale obecnie to jedno wielkie pobojowisko. Oczywiście dzieciaki mają radochę, spotkaliśmy znajomą, z synkiem w wieku Kingi (spotkałyśmy się na porodówce icon_wink.gif). Dzieciaki największą radochę miały z wrzucania ziemi do zawieszonych opon, w których była woda. Nie muszę chyba opisywać jak wyglądały dłonie Kingi. To i tak cud, że prawie nie ubrudziła ciuchów. No synek koleżanki to się cały do prania nadawał icon_smile.gif.
Bardzo mi brakuje placu zabaw. Niby mieszkamy w fajnym miejscu, ale na plac zabaw musimy jeździć samochodem icon_sad.gif .
malpiszon
Cześć dziewczynki icon_smile.gif
Jakoś ciągle mi za mało czasu icon_rolleyes.gif Ale ogolnie czuje się dobrze, moze poza mdłościami ktore mnie dopadaja dosyć często icon_lol.gif

Tafi przykro mi bardzo icon_cry.gif Taka jest niestety kolej zycia chociaż ciężko sie z tym pogodzic icon_sad.gif ale przed Toba teraz radosne wydarzenie i czekamy niecierpliwie jak przyjdziesz opowiadać o swojej dzidzi icon_smile.gif


Paulaa Ty troche przystopuj z ta praca bo się wykończysz icon_evil.gif
Paula.
Malpi u mnie na mdłości najlepszą metodą było nie dopuszczanie do uczucia głodu, gorsza sprawa, że nie miałam apetytu:). Ale przede wszystkim nie wstawałam z łóżka do póki czegoś nie zjadłam. T. cały pierwszy trymestr robił mi kanapki do łóżka.

Co do przystopowania z pracą powinnam, ale jakoś nie bardzo mam jak. Dzisiaj znów byłam na wyjeździe i w drodze powrotnej dopadła mnie koszmarna choroba lokomocyjna, brr.
malpiszon
Paula ja właśnie cały czas jem icon_smile.gif Do pracy to taka wałówke nosze jak chłop na budowe hihi icon_smile.gif Najgorsze są poranki jak z łóżka wstaje, no ale praktycznei przy każdej zmianie pozycji to mnie mdli.
Ale podobno to w drugim trymestrze rpzechodzi icon_smile.gif
Paula.
Z tym spokojem od mdłości w drugim trymestrze to bywa różnie. W mnie faktycznie takie mdłości w ciągu dnia w drugim trymestrze się zmniejszyły, ale rano to miałam prawie do końca ciąży. A najgorsze było mycie zębów, z resztą to mi zostało do teraz, muszę uważać jak myję zęby, bo potrafi mi się wszystko podnieść do góry w trakcie.
No ale mdłości to w końcu dobry objaw ciąży icon_smile.gif, bo oznacza to wysoki poziom hCG.
Podobno herbatka imbirowa pomaga icon_smile.gif.
Malpi trzymaj się cieplutko, daj o swoją podwójną osobę icon_smile.gif.
malpiszon
Paulinka dzięki za pocieszanie icon_smile.gif. A z myciem zębów to też tak mam .
Musze w takim razie wypróbowac ta herbatkę. A to normlanei można ja kupić czy w aptece?
Zniose wszystko nawet poranki w wc, byle tylko dzidzius się urodził zdrowy i silny. Następne USG mam w połowie grudnia to mam nadzieje że już będzie widac spora fasolke icon_smile.gif
Paula.
Co do herbatki imbirowej to wiem, że Dilmah ma takową.
Nie wiem czy taka wystarczy. Ale to chyba głównie chodzi o aromat imbiru także powinno wystarczyć. Można też próbować do normalnej herbaty dodawać szczyptę imbiru.
Czekamy niecierpliwie na relacjÄ™ z USG icon_smile.gif.
gagata
Pozdrowienia z dzielnicy Północ icon_lol.gif
Paula.
gagata witaj, na częstochowskich mamach i na forum w ogóle, bo widzę, że jesteś tu od niedawna.
Północ to moje „rodzinne strony”, jak już wspominaÅ‚am wyżej moi rodzice tam mieszkajÄ…, ja już prawie od 7 lat mieszkam na AnioÅ‚owie-Wyczerpach.
Gagata napisz coÅ› o swoim Bartuchu icon_smile.gif.
magda208
czesc ja nowa jestem szukam czegos na temat szpitala na mickiewicza tam bede rodzic jesli jest ktoras po czekam na opinie
Paula.
magda208 Witaj na częstochowskich mamach i przyszłych mamach icon_smile.gif.
Szukasz tylko informacji czy też zagościsz u nas na dłużej icon_smile.gif?
Ja osobiście na temat Mickiewicza niewiele mogę powiedzieć, rodziłam na Parkitce. Moja koleżanka 2 tygodnie temu rodziła na Mickiewicza (planowała na PCK, ale akurat w tym momencie robili przeprowadzkę oddziału i nie było przyjęć przez 3 dni) i nie jest zadowolona.
magda208
moge byc na dluzej w koncu w czestochowie mieszkam i dzieki za odpowiedz niestety odczytalam ja dopiero teraz . juz po porodzie jestem . rodzilam na mickiewicza jednak. jestem bardzo zadowolona personel bardzo sympatyczny szczegolnie od noworodkow caly czas chodza po salach i sprawdzaja czy czasem komus pomuc nie trzeba. w razie czego biora dziecko do siebie jak mama zmeczona jest a maluszek placze. jezeli chodzi o polozne to niewiele moge powiedziec tylko tyle ze uwijaly sie przy mnie . ale ja nawet nazwisk nie pamietam bo wszystko bardzo szybko sie potoczylo ledwo dojechalam spisali moje dane jakies papiery podpisalam i na stol 10 min pozniej juz bylo po wszystkim . takrze nawet nie wiem kto odbieral porod. jedyny minus na mickiewicza to ordynator od noworodkow . TOTALNY CHAM.nie polecam miec stycznosci z nim ale szpital ok.i dzieki PAULA za szybka odpowiedz pozdrawiam i caluje mocno.
magda208
oj rzadko ta stronke odwidzacie w czestochowie nie ma mam czy co? icon_biggrin.gif
Paula.
Hej Magda
Gratulacje wielkie i dużo zdrówka dla Twojego maluszka. Napisz coś więcej. Przede wszystkim czy masz córcię czy synka. icon_biggrin.gif
W jakiej dzielnicy mieszkasz? Jesteś rodowitą częstochowianką?
Faktycznie cichutko na częstochowskich wątku. Nigdy nie było tu tłoczno. Ale coraz więcej mamuś z Częstochowy ostatnio się odzywa więc może jakoś się to rozkręci. Ja ostatnio mam bardzo mało czasu, w mojej branży koniec roku to sezon. Spędzam tyle godzin przy kompie, że oczy mi wysiadają, więc wszelkie inne tematy poza służbowymi, a zwiane z kompem staram się ograniczać. Ale jak tylko ktoś napisze czytam icon_smile.gif.
magda208
dzieki Paula. ok po kolei jestem rodowita czestochowianka i mieszkam na polnocy . a urodzil mi sie synek - Kaspian.Imie z drugiej czesci "opowiesci z Narni" - moj starszy wymyslal a ja poparlam (orginalne ale nie brzmi glupio).wchodze na strone rzadko bo czas ograniczony-przy 3 dzieci jest co robic. rzycze powodzenia w pracy i do uslyszenia icon_smile.gif
malpiszon
cześć dziewczyny

nareszcie chwilka czasu żeby wpaść na forum icon_smile.gif

Ja bede rodziła na PCk bo tam pracuje mój gin , no ale to dopiero w lipcu icon_smile.gif

i witam nowe częstochowianki icon_lol.gif
magda208
malpiszon a do kogo chodzisz? icon_lol.gif
Paula.
Magda z trójeczką to faktycznie jest co robić. A w jakim wieku masz pociechy?
Kaspian – faktycznie oryginalne, ale bardzo fajne imiÄ™ icon_smile.gif.

Mieszkasz, na Północy, to może jak się zrobi ciepło spotkamy się na jakimś spacerze. Ja co prawda mieszkam na Aniołowie-Wyczerpach, ale moi rodzice mieszkają na Północy:).

Malpi jak tam Twoje samopoczucie?

Ja ostatnio jestem gościem w domu, wczoraj wyjechałam o 6 a wróciłam o 20, w przyszłym tygodniu czekają mnie jeszcze dwa takie wyjazdy icon_sad.gif . Zupełnie nie czuję, że za tydzień już święta.
Tafi
Cześć dziewczyny icon_smile.gif
Widzę że ostatnio dużo się tu dzieje a ja ostatnio nienarzekam na wolny czas icon_smile.gif
Wpadłam się pochwalić że 27 listopada o godzinie 12:10 urodziłam synka ważył 3800g i mierzył 56 cm i najwazniejsze urodził się zdrowy icon_smile.gif

a tu mozna zobaczyć naszego małego Dawidka jak jest juz trzy godzinki na swiecie icon_smile.gif
Dawidek
Paula.
Tafi gratulacje. Dużo zdrówka dla maluszka, chociaż właściwie to Dawidem to całkiem spory mężczyzna icon_smile.gif.
A jak tam starsza siostra?
Tafi
Natalka to chętnie już by się z Dawidem bawiła icon_smile.gif
Jak przyjechałam ze szpitala to chciała pobawić się z nim klockami icon_smile.gif
Jest dobrze staramy sie aby nie czuła się odrzucona,
bo wiadomo narazie ciÄ…gle coÅ› przy Dawidzie trzeba zrobic, czasami siÄ™ odezwie, ze Dawida ciÄ…gle przytulam,
a ja tłumacze że kiedy go karmie to musze przytulić bo jest na rękach.
I ją też bardzo często przytulam icon_smile.gif ale tego ostatnio nie zauwarza icon_sad.gif
magda208
TAFI gratuluje synka kawal chlopaka pewnie ciezko bylo go wypchnac moj starszy byl tych rozmiarow i wiem co znaczy urodzic tak dorodne malenstwo. Niech rosnie zdrowo. I podziwiam ze masz tyle czasu bo ja przy kaspianie mam go niewiele.
PAULA koniecznie musimy sie umowic na wiosne jak pogoda bedzie.Mysle ze promenada bedzie odpowiednia ale to jeszcze sie zgadamy co do miejsca.Pozdrawiam wszystkich. icon_smile.gif
malpiszon
Tafi ogromniaste gratulacje icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

magda ja chodze do Surówki hihi takie śmieszne nazwisko. On prywatnie przyjmuje w medyku no i pracuje na PCK
Włąsnie dzisiaj mamy wizytę więc ciekawe co tam nowego zobaczymy icon_smile.gif
Tafi
magda208 to może wygląda tak że mam sporo czasu icon_smile.gif W rzeczywistości mam go brak icon_smile.gif
W tygodniu zaglądam na neta i forum bo moja starsza jest w przedszkolu do 16 i jak mały śpi to zaglądam, a weekend to niestety nie ma już mowy żebym komputer właczyła a co dopiero coś napisać icon_smile.gif więc korzystam w tygodniu
magda208
TAFI ale ze mnie bladyna icon_exclaim.gif Moj maly tez jeszcze spi a mnie cycka rozsadza. kapiel uszykowalam i czekam jak sie obudzi. Tylko dzis bez pomocy musze sie obejsc maz z dzieckami do
katowic do ortopedy pojechal.
MALPI ponoc dobry lekarz a na pck jest darmowa szkola rodzenia czasami jakies prezety rozdaja cos w rodzaju szpitalnego dzidziusia. Ja bylam tylko raz i w ten sam dzien rodzic zaczelam zaluje ze nie wiedzialam o tym wczesniej bo bardzo fajnie tam jest. Prowadzi ja bardzo mila polozna jak bedziesz tam rodzic moglabys sie zakrecic i do porodu ja wziasc chyba ze juz masz jakas.takze szkole polecam.POZDRAWIAM
malpiszon
magda nawet jeszcze nei myślałam o położnej, ale dziękuje za podpowiedź. A do szkoły rodzenia to w ktorym miesiącu się zaczyna chodzic ?
Paula.
Ja do szkoły rodzenia zaczęłam chodzić w 6 miesiącu, ale ja nadgorliwa byłam icon_wink.gif Traktowałam to jako aerobik dla ciężarnych icon_smile.gif. Ja chodziłam na Parkitkę (tam też jest bezpłatna szkoła) i na zajęciach było dużo ćwiczeń.
Także Małpi masz jeszcze sporo czasu icon_smile.gif.
malpiszon
Paula no to faktycznie jeszcze sporo czasu mi zostało icon_smile.gif Teraz musze się zmusić zeby zacząc znowu chodzić na basenik. Tylko jak sobie pomysle jaki tam tłok zawsze jest to mi sie odechciewa
Paula.
Małpi a na który basen chodzisz?
Mnie strasznie brakuje Aquaparku w Częstochowie. Wszystkie te nasze baseny niestety są chlorowane no i z Kingą nie bardzo mogę się wybrać, a sama też niestety chloru nie toleruję.
Podobno w Kłobucku jest ozonowany basen, na dokładkę z wydzielonym brodzikiem dla dzieci, wybieramy się tam już od dawna i wybrać się nie możemy.
malpiszon
Paula w zeszłym roku tak fajnie miałąm ze ciotka wynajmowała na zakład pracy basen w Traugucie. Wprawdzie nie duzy jest ale mało osob było i sami swoi. No ale w tym roku juz nic z tego icon_sad.gif Więc chyba bede musiała wrócić na ten w szkole chyba 34 to jest tam kawałek za realem, ale tam zawsze tak dużo ludzi icon_sad.gif Na KB jeszcze więcej ludzi a Hutnik w remoncie , więc wyboru praktycznie żadnego nie ma icon_sad.gif
malpiszon
Paula a gdzie ten basen w Kłobucku ? Moze tam by było trochę luźniej icon_smile.gif
Paula.
Sama dokładnie nie wiem. Koleżanka jeździła tam z synkiem i była bardzo zadowolona. Ale kolega, który mieszka w Kłobucku mówi, że jest problem z wejściem, bo większość terminów jest zarezerwowanych przez szkoły i zakłady pracy i takich "indywidualnych" jest mało
malpiszon
kurcze , to nasz misto to prawdziwa dziura icon_sad.gif żeby nawet basenu z prawdziwego zdarzenia nie było icon_evil.gif
Paula.
Cóż, nie da się ukryć.
magda208
Ja na basen sie nie nadaje . Kiedys wykupilam karnet na m-ac ale po 3 razach zrezygnowalam . Nie umiem plywac technicznie i zanim jeden basen przeplyne inni przeplyna juz 3 .Ale za to tanczyc kocham i na salse pojda brzusio ciazowy zrzucic a szkol salsy w naszej wsi 3 . Cos sie wybierze przytul.gif
malpiszon
pewnei już nei zaglądne tutaj do Wigilie więc
życze Wam dziewczyny Wszystkiego Najlepszego i cudownym pełnych ciepła Świąt icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
magda208
DZIEKI MALPI ja tez zycze wszystki zdrowych szczesliwych i wesolych swiat z_choinka.gif
Paula.
Gdy pierwsza gwiazdka rozświetli noc
Gdy zapach piernika i choinki wypełni dom
Niech miłość i radość zagoszczą
W Waszych serach
A spokój i błogość otulą Wasze rodziny

Tego Wam w Wigilię, Na Boże Narodzenie
I na cały nadchodzący 2007 rok
Życzę

Paulina z RodzinkÄ…
magda208
PAULA wlasnie odkrylam na rowiesnikach ze jestesmy z jednego rocznika
Paula.
CYTAT(magda208)
PAULA wlasnie odkrylam na rowiesnikach ze jestesmy z jednego rocznika

No proszę:), a z którego miesiąca jesteś?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.