To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Mamy z Częstochowy!

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
malpiszon
no i znowu poniedziałek na szczeście dużo bardzie pogodny od ostatniego icon_smile.gif czyli wiosna coraz bliżej icon_lol.gif

Może znacie jakąś dziewczyne ktora zna się na ksiegowości i szuka pracy?
magda208
Malpi no niestety nie pomoge ci nikogo takiego nie znam.

Ale ja mam pytanko czy jest gdzies w cz-wie lub okolicach basen dla niemowlakow?

A u nas pogodnie dzis dzien minol .Kaspian juz duzo lepiej to i na spacerek wyszlismy i szczesliwi bylismy z tego powodu icon_smile.gif Pozdrawiam
malpiszon
Magda Paula kiedyś pisała o basenie w Kłobucku w którym nei ma chlorowanej wody, więc się nadaje dla małych dzieci, a w Częstochowie to raczej nic takiego nie znajdziesz, tu nawet nie ma normalnego porzadnego basenu a co dopiero taki icon_rolleyes.gif
magda208
Co za wstyd zeby w swietym miescie basenu nie bylo i trzeba bylo jezdzic do miasteczka icon_redface.gif
Paula.
U mnie jak zawsze zwariowane tempo. Zaczynam powoli wysiadać, mój organizm też już ma dość i się sypie, eh...

Co do basenu w Kłobucku to nie tylko ma ozonowaną wodę, ale także oddzielny brodzik dla dzieci. Niestety sama jeszcze tego nie sprawdziłam, wybieramy się tam i wybrać nie możemy. Ale znajoma jeździła ze swoim wtedy rocznym synkiem i była bardzo zadowolona.

Malpi co do znających się na księgowości to owszem znam parę osób, ale wszystkie obecnie pracują. Rozumiem, że szukasz kogoś na zastępstwo icon_smile.gif.
Byliśmy w niedzielę, u znajomym, którzy mają miesięczną córcie. Znajoma rodziła na PCK już na tej nowej porodówce, wyrażała się o niej w samych superlatywach. Ma mi także przesłać namiary na klinikę w której byli na badaniach, oni akurat nie mieli 4D, bo było to badanie w 12 tygodniu, ale jest tam. W ogóle to się okazało, że badania robił jej jakiś profesor, który pochodzi z Częstochowy (chodził do tej samej podstawówki co ona i ja icon_smile.gif).
malpiszon
Paula ja słyszałam właśnei ze oddział jest fajny tylko że położne jakieś paskudy, ile w tym prawdy to nei wiem, ale od dwóch dziewczyn to słyszałam. No trudno ja i tak tam bedzę rodziła i jakoś sobie poradze z tymi babami , ważne że lekarza mam fajnego hihi icon_smile.gif

A co do dziewczyn to właśnei na zastępstwo szukam, niestety te co sie zgłaszaja to nigdy nie pracowały na takim stanowisku ....sama juz nei wiem co robic, ale będę musiała jak najszybciej kogoś znaleźć bo potem nei zdąże już nikogo przeszkolić
magda208
Paula dzieki niebawem sie z nim przejade.

Malpi dobrze ze masz lekarza chociaz ja z doswiadczenia wiem ze najwiecej sie poloznej zawdziecza bo to ona porod odbiera.Dziewczyny mowia ze nie mile sa moze podczas porodu musialy do nich krzyczec bo czlowiek na tych maksymalnych skurczach to nie slyszy co sie do niego mowi momentem.Nie martw sie bedzie OK icon_smile.gif
malpiszon
Czesc dziewczyny icon_lol.gif

Paula dzięki za namiary icon_smile.gif
Trzymajacie kciuki dzisiaj bo na 11 idziemy na USG no i żeby maleństwo pokazało co ma między nóżkami icon_lol.gif

Dostałam od gina namiary na szkołę rodzenia na PCK i bedę się umawiac, mówił że teraz już najwyższy czas zacząć icon_smile.gif

no i szukam zajęć aqua aerobic bo stwierdziłam, że to by było dla mnei super . Jakbyście coś wiedziały to prosze o cynk icon_smile.gif
magda208
Trzymam kciuki Malpi ale juz chyba po jestes.Daj znac kogo sie spodziewasz.Na pck jest super ta szkola i nie trzeba sie zapisywac normalnie idziesz na zajecia tylko dowiedz sie w jakie dzi i o ktorej sa bo ja nie pamietam.A co do aqua nie wiem.Pozdraswiam w wiosenna dzis pogode. icon_smile.gif
malpiszon
no i wczoraj nei zdążylismy na to USG ale jutro idę na 12 mam nadzieje, że tym razem się uda:)
magda208
no to jeszcze raz trzymam kciuki. przytul.gif

a ja dzisiaj czasu na nic prawie nie mam. kaspian popoludnie bez snus zalicza
malpiszon
no to spiesze doniesć , ze na 98 % bedzie dziewczynka icon_smile.gif Dostanie imie po mojej babci, Alicja icon_lol.gif
Paula.
Malpi a miaÅ‚aÅ› jakieÅ› preferencje odnoÅ›nie pÅ‚ci?icon_smile.gif My do koÅ„ca nie znaliÅ›my pÅ‚ci, nie chcieliÅ›my wiedzieć. I powiem, że najpiÄ™kniejsze sÅ‚owa jakie usÅ‚yszaÅ‚am w życiu to byÅ‚y sÅ‚owa, które T. powiedziaÅ‚ do mnie, gdy budziÅ‚am siÄ™ z narkozy: „Mamy córciÄ™”.
magda208
Malpi gratuluje.Nasz Kaspek tez mial dziewczynka byc bynajmniej tak staralismy sie aby bylo ale owu mialam o dzien za wczesnie i wyszedl chlopak.I niezamienilabym go na nikogo innego na swiecie.Alicja to piekne imie icon_smile.gif .

Paula ja jak z pierwszym chodzilam tez nie chcialam wiedziec ale jak lezalam w szpitalu w 7 miesiacu to mi lekarz sam powiedzial.a z drugim i trzecim bardzo chcialam wiedziec.tak czy siak nie bylam zaskoczona ani razu bo czulam tylko sie upewnic chcialam zeby wiedziec czy dobre ubranka kupuje.Pozdrawiam icon_smile.gif
malpiszon
ja na początku czułam, ze będzie dziewczynka ale potem mnei tak mąż przekonał że jednak chłopak że w końcu w to uwierzyłam i była bardzo zaskoczona jak mi gin powiedział że dziewczynka. icon_lol.gif Ciesze się bardzo i juz zakupiłam kilka rózowych ubranek hihi alez one są słodkie icon_lol.gif
magda208
MALPI jeszcze raz gratulacje trzymam kciuki za was obie rosnijcie zdrowo.

Dziewczyny a moj Kaspian caly obsypany jest. Mitem jest ze dzieci na cycu nie maja alergii ani skaz bialkowych .W piatek jadse zrobic mu testy zeby wiedziec konkretnie na co a narazie dieta ktora i tak nic nie daje narazie jest coraz gorzej .Codziennie odkrywam nowy kawalek skory obspany.Ale puki co bronie sie rekami i nogami aby karmic.Trzymajcie kciuki aby nie byl uczulony na zbyt wiele rzeczy bo w takim wypadku bede musiala przejsc na flache wrrr... a tego nie chce. nienie.gif
magda208
Wlasnie dostalismy z urzedu warunki zabudowy no i skladamy o pozwolenie na budowe .Oczywiscie maz ma kupe zalatwiania teraz archtekta szukamy moze macie kogos icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Paula.
Malpi co tam u Was icon_biggrin.gif ?

Magda gratulacje z okazji pozwolenia na budowę. Architekta nie niby znam, ale raczej nie nadaje się do polecenia, bo tak prawdę powiedziawszy to sami sobie wszystko zaprojektowaliśmy, architekt był nam potrzebny, żeby się pod tym podpisać.
Co do alergii to witam w klubie. Moja Kinga, tak jak i T. mają AZS, a mimo to karmiłam ją 13 miesięcy. Tyle tylko, że byłam na bardzo ostrej diecie. U nas, gdy pojawiły się pierwsze symptomy alergii, tak po pierwszym miesiącu, pierwsza lekarka, do której chodziliśmy stwierdziła, że to uczulenie na mój pokarm i kazała przestawić Kingę na bebilon pepti. Więcej do tej lekarki nie poszliśmy.
Bebilon pepti Kinga zaczęła pić i owszem, ale jak skończyła 13 miesięcy i odstawiłam ją od cyca. Obecnie jesteśmy pod opieką pani alergolog, ale zaczęliśmy do niej chodzić dopiero po 2 urodzinach Kingi, wcześniej chodziliśmy tylko do pediatry, ale pani doktór zna się na alergii. No a tak właściwie to ja sama przeczytałam na ten temat sporo już w ciąży, bo miałam świadomość, że jest duże prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie alergikiem (T. ma AZS i w moja mama to alergik).
A co do testów to stanowczo za wczeÅ›nie na nie. My z KingÄ… na testach z krwi byliÅ›my, gdy skoÅ„czyÅ‚a półtora roku. A i tak prawie nic nie wszyÅ‚o. Testy z krwi sÄ… bardzo zwodnicze. Pani alergolog powiedziaÅ‚a, że prawie nic nie wyszÅ‚o, ponieważ Kinga byÅ‚a na Å›cisÅ‚ej diecie i nie wytworzyÅ‚y siÄ™ w organizmie przeciwciaÅ‚a, bo wÅ‚aÅ›nie te przeciwciaÅ‚a sÄ… badane w testach z krwi. OczywiÅ›cie testy z krwi sÄ… pÅ‚atne. W przychodni na Sobieskiego bardzo drogo wychodzÄ…, bo tam siÄ™ pÅ‚aci za każdy alergen oddzielnie – nie pamiÄ™tam dokÅ‚adnie, ale chyba coÅ› koÅ‚o 20 zÅ‚. Na MichaÅ‚owskiego robiÄ… caÅ‚y panel, i za 20 alergenów zapÅ‚aciliÅ›my, jeżeli dobrze pamiÄ™tam 170 albo 200zÅ‚. Tyle tylko, że te pielÄ™gniarki z MichaÅ‚owksiego nie potrafiÄ… pobierać krwi dzieciom – to byÅ‚ koszmar.
No rozpisałam się. Magda jak coś to pytaj icon_biggrin.gif .
malpiszon
magda ja moge Ci polecic architekta ktory mi projektował dom, Bardzo fajnei wszystko sklecił tak ze wcale nie widac ze jest doklejony do starego icon_lol.gif a poza tym jest najładniejszy na ulicy hihi icon_lol.gif
Jak bedziesz chciała to CI wysle na maila icon_biggrin.gif

teraz to chyba nei trzeba już pozwolenia na budowe tylko sie składa zawadomienie o rozpoczęciu budowy, cos tak mi sie o uszy obiło jak się prawo budowlane zmieniło.

a u nas wszystko dobrze, roboty ida do przodu, chłopy koncza juz robić stelaze pod karton gips na poddaszu , tynki schną i tylko tesknie patrze na to wszyskto i juz bym się chciała wprowadzac icon_smile.gif
malpiszon
znalazlam coÅ› takiego
JAKIE ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM ZAGOSPODAROWANIU PRZESTRZENNYM?

W minionym tygodniu Sejm uchwalił zmiany w prawie budowlanym oraz w ustawie o zagospodarowaniu przestrzennym. Jeżeli zmiany ustawy zaakceptuje prezydent, najprawdopodobniej wejdą one w życie na przełomie czerwca i lipca br.

Jakie najistotniejsze zmiany przyniesie nowelizacja ustawy? Wydaje się, że najistotniejsza zmiana dotyczy łagodniejszego traktowania samowoli budowlanych. W myśl nowelizacji bezwzględna rozbiórka dotyczyć będzie tylko obiektów, które zostały wybudowane niezgodnie ze sztuką budowlaną oraz zostały posadowione w miejscu niedozwolonym przez plan zagospodarowania przestrzennego. Budowa, która zostanie rozpoczęta będzie co prawda musiała być zatrzymana ale po spełnieniu kilku warunków będzie mogła być zalegalizowana. Inwestor takiej budowy będzie musiał w określonym terminie dostarczyć wymagane prawem dokumenty, które będą podstawą zatwierdzenia projektu i udzielenia pozwolenia na wznowienie robót. Oprócz tego inwestor będzie musiał wnieść tzw. opłatę legalizacyjną, której wysokość będzie uzależniona od rodzaju budynku.
Nie została natomiast uchwalona rządowa propozycja wprowadzenia systemu obowiązkowych kontroli budów przez nadzór budowlany, na koszt inwestora.
Inne istotne zmiany w prawie budowlanym to:
- poszerzenie listy obiektów, na budowę, których nie będzie wymagane pozwolenie na budowę,
- zniesienie wymogu wykazania siÄ™ przez inwestora dokumentem stwierdzajÄ…cym „prawo do dysponowania nieruchomoÅ›ciÄ… na cele budowlane”. WystarczajÄ…ce bÄ™dzie jedynie zÅ‚ożenie przez inwestora oÅ›wiadczenia o prawie do dziaÅ‚ki,
- wprowadzenie kar dla urzędników, którzy w terminie nie wydadzą pozwolenia,
- utrudnienia dla osób i organizacji, które będą chcieli blokować budowy.

W trakcie ubiegło tygodniowych obrad Sejm uchwalił również zmiany w ustawie o planowaniu przestrzennym. Ma ona za zadanie, zdaniem rządu, przede wszystkim uproszczenie procedur. Najważniejsze zmiany w ustawie dotyczą:
- każda aktualizacja i zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego będzie wykładana do publicznego wglądu. Mieszkańcy będą mogli wnosić na etapie projektu swoje uwagi.
- tworzony na podstawie studium miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego bÄ™dzie musiaÅ‚ być bardzo szczegółowy – bÄ™dzie musiaÅ‚ zawierać np. parametry techniczne budynków. Jednakże gmina sama bÄ™dzie decydować do jakich terenów chce mieć taki szczegółowy plan.
- na etapie tworzenia planu nie będzie on mógł być zaskarżony do NSA. Będzie to możliwe dopiero po uchwaleniu planu ale będą go mogły zaskarżyć tylko te osoby, które mają w tym interes prawny. Nie będzie to jednak blokowało jego wejścia w życie.
- gminy będą zobowiązane opracować prognozę finansową uchwalenia planu. Znaleźć się w niej powinna np. informacja o kosztach budowy infrastruktury.
- dzięki uszczegółowieniu planów inwestorzy będą mogli na ich podstawie uzyskać pozwolenie na budowę. W dalszym ciągu jednak będą musieli występować o decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzennego w przypadku gdy planowana inwestycja będzie miała miejsce na terenie nie objętym planem zagospodarowania przestrzennego.
malpiszon
juz nei chce wklejać , ale tutaj znajdziesz więcej na ten temat. Tylko te zmiany dopiero od 11 lipca, czyli wy jeszcze po staremu jedziecie icon_lol.gif
https://www.um.oswiecim.pl/pl_chemik/11_200.../rewolucja.html
magda208
Dzieki dziewczyny o zmianach wiemy ze beda a architekt mi potrzebny do adaptecji projektu bo kupilismy gotowy i bardzo bym prosila o namiary Malpi bede bardzo wdzieczna .A wogole jak sie czujesz kangurko??

Paula ja nawet nie wiedzialam ze cos takiego jak azs istnieje chociaz starsze tez sa alergikami nikt mnie nie uswiadomil ze cos takiego maja szczegolnie Pawel(starszy syn) ma bardzo luskowata skore myslalam ze to skaza bialkowa i ze ma ja dlatego ze jada rzeczy na ktore jest uczulony .Niestety on jest straszny niejadek i malo co lubi wiec je alergeny bo nic innego nie chce.Ja kapie malego w balneum i myje mydelkiem oilatum pomaga mam go jeszcze smarowac aloesem tylko nie pamietam czy kremem czy mascia musze jutro zadzwonic i zapytac.Aloes jest dobry do atopowej skory bo ma wlasciwosci grzybo i swiadowobojcze oraz nawilza.Zobaczymy czy cos da lepsze to jak masci ze sterydami. icon_biggrin.gif
malpiszon
czesc dziewczyny icon_smile.gif
ałaśnei zaczał mi się 6 misiac icon_lol.gif ale ten czas leci
Magda przsyłam Ci namiary na architekta na prv, ale nei ejstem pewna czy czasem zmiany w projekcie to nie music zrobić ten kto go robił . No najlpiej zapytaj i tyle icon_lol.gif
magda208
Malpi dzieki zapytamy.

6 miesiac jakby wczoraj a Kaspek prawie 3 miesiace juz ma.Malpi od 7 go zacznie sie pod gorke ciezko a w 8 czlowiek chcialby juz urodzic bo brzuch przeszkadza ale sa tez mile chwile nawet bardzo anioleczek kopiacy a kto czuje lepiej kazdy ruch dzidzi jak nie mama.Mam pytanie czy nie jest ci goraco??Mnie w ciazy bylo jak normalnie jestem zmarzlak tak w cizy mometem skore moglabym sciagnac.
Paula.
A ja właśnie wypełniam formularze zgłoszeniowe do przedszkoli. Ciekawa jestem, po co im informacja ile mam pokoi i jaki metraż. Trzymajcie kciuki, żeby przyjęli Kingę do przedszkola.

Malpi leci, leci ja mam już tylko 120 dni do Openera icon_wink.gif.
magda208
Paula sorry ze pytam ale na jakim mleku mialas Kinge przy azs.Bo mi lekarz alergolog nazwisko Brendzel kazal zrezygnowac z cyca i dawac zastepcze dla alergikow ale nie nutramigen tylko Enfamil AR gdzie jak sie doczytalam jest to produkt dla dzieci zdrowych tylko ulewajacych.Czy tez musialas z piersi zrezygnowac??
magda208
Witam wiosennie icon_biggrin.gif .Robi sie coraz cieplej i coraz blizej do naszego spotkania icon_biggrin.gif Juz nie moge sie doczekac.
Paula.
Magda chyba przeoczyłaś mojego posta, w którym pisałam o AZS i karmieniu Kingi, więc wklejam jeszcze raz icon_smile.gif Sama się zacytuję icon_smile.gif.
CYTAT(Paula.)
[Co do alergii to witam w klubie. Moja Kinga, tak jak i T. mają AZS, a mimo to karmiłam ją 13 miesięcy. Tyle tylko, że byłam na bardzo ostrej diecie. U nas, gdy pojawiły się pierwsze symptomy alergii, tak po pierwszym miesiącu, pierwsza lekarka, do której chodziliśmy stwierdziła, że to uczulenie na mój pokarm i kazała przestawić Kingę na bebilon pepti. Więcej do tej lekarki nie poszliśmy.
Bebilon pepti Kinga zaczęła pić i owszem, ale jak skończyła 13 miesięcy i odstawiłam ją od cyca. Obecnie jesteśmy pod opieką pani alergolog, ale zaczęliśmy do niej chodzić dopiero po 2 urodzinach Kingi, wcześniej chodziliśmy tylko do pediatry, ale pani doktór zna się na alergii. No a tak właściwie to ja sama przeczytałam na ten temat sporo już w ciąży, bo miałam świadomość, że jest duże prawdopodobieństwo, że nasze dziecko będzie alergikiem (T. ma AZS i w moja mama to alergik).
A co do testów to stanowczo za wczeÅ›nie na nie. My z KingÄ… na testach z krwi byliÅ›my, gdy skoÅ„czyÅ‚a półtora roku. A i  tak prawie nic nie wszyÅ‚o. Testy z krwi sÄ… bardzo zwodnicze. Pani alergolog powiedziaÅ‚a, że prawie nic nie wyszÅ‚o, ponieważ Kinga byÅ‚a na Å›cisÅ‚ej diecie i nie wytworzyÅ‚y siÄ™ w organizmie przeciwciaÅ‚a, bo wÅ‚aÅ›nie te przeciwciaÅ‚a sÄ… badane w testach z krwi. OczywiÅ›cie testy z krwi sÄ… pÅ‚atne. W przychodni na Sobieskiego bardzo drogo wychodzÄ…, bo tam siÄ™ pÅ‚aci za każdy alergen oddzielnie – nie pamiÄ™tam dokÅ‚adnie, ale chyba coÅ› koÅ‚o 20 zÅ‚. Na MichaÅ‚owskiego robiÄ… caÅ‚y panel, i za 20 alergenów zapÅ‚aciliÅ›my, jeżeli dobrze pamiÄ™tam 170 albo 200zÅ‚. Tyle tylko, że te pielÄ™gniarki z MichaÅ‚owksiego nie potrafiÄ… pobierać krwi dzieciom – to byÅ‚ koszmar.
No rozpisaÅ‚am siÄ™. Magda jak coÅ› to pytaj  :D .

Mnie bardzo zależało na karmieniu piersią, dlatego jak usłyszałam o podaniu sztucznego mleka, gdy zmieniłam lekarza.
W zeszłym tygodniu byliśmy na kolejnej wizycie u alergologa. Mamy nowy lek, bo poprzedni nie był zbyt dobry. Oczywiście pani doktór zapytała czy nie dałoby się jednak jeszcze zrezygnować z serków. Kinga jednak bardzo polubiła serki i nie mam sumienia jej odmawiać. W końcu 2,5 roku była na bardzo ostrej diecie, a i teraz poza jednym serkiem dziennie nie je nic spoza diety. No i jabłka nadal w odstawce.
Teraz to mi wyszedł mega post, aż wątek nam się robi alergiczny icon_smile.gif
malpiszon
czesc dziewczyny icon_smile.gif
ja już w domu na zwoleniniu siedze, bo sie okazało że szyjka się obniżyła i zaczyna sie otwierac no i gin założył mi taki krążek który ja ściska i mam się teraz oszczędzac. Ale nie powiem nawet mi sie podoba to leniuchowanie hihi icon_lol.gif
Paula.
Malpi proszę się oszczędzać, jeszcze 115 dni icon_smile.gif.
Jeszcze Ci się to leniuchowanie znudzi, wiem coś o tym, bo musiałam w ciąży z Niunią leżeć. No ale wszelkie zaległości w czytaniu można odrobić icon_smile.gif
magda208
Paula dzieki posta nie przeoczylam tylko zapomnialam ze o karmieniu pisalas.Teraz zaczelam chodzic do Dr.Jaskiewicz z malym mam nadzieje ze mu pomoze icon_question.gif .

Malpi leniuchowanie jest super.Leniuchuj leniuchuj bo spokojne puki w brzuszku icon_lol.gif .Ja tez z paulina krazek mialam zalozony i leki na podtrzymanie bralam a z malym tylko leki obeszlo sie bez krazkow.Wiem co to znaczy.

A my w czerwcu jedziemy do tatralandi na 5 dni.juz nie moge sie doczekac
Paula.
Magdula macie jakieś namiary na jakieś fajne kwatery w tamtej okolicy, chodzi mi o Tatralandię. Już parę razy przymierzaliśmy się do wyjazdu i jakoś nic z tego nie wychodzi.
Mam nadzieję, że obecna lekarka sprawdzi się.

Malpi jak tam leniuchowanie?
magda208
Paula ja jade na osrodek Tatralandia od 10 do 15 czerwca bo jest jeszcze taniej innych namiarow nie mam niestety.A osrodek bomba mozna kozystac z basenow ile dusza zapragnie a poza tym kursowac miedzy domkiem a kapieliskiem.Osrodek oczywiscie polecam.Was jest 3 mozecie wzasc jakichs znajomych i zamowic domek w zaleznosc od liczby ludzi 4+1 lub 7+1.

Malpi no wlasnie jak tam leniuchowanie??
An_Qa
hej
Pamietacie mnie jeszcze troszke??

Jakos ostatnio malo tu zagladam (od awantury z zamykaniem watkow, ble, ble, ble...). Atmoswera sie zaostrzyła.

Natalia skonczyla tydzien temu roczek, nie chodzi, łobuziak sie z niej zrobił. Ja pracuje ale tylko jeszcze 1,5 mies bo jestem na zastepstwie.

Ale widze ze tu sie dziewczyny buduja... jak ja bym chciala miec swoj dom, swoje podworko, swoj ogrodek... Jejku...
magda208
An_qa witaj nie mialysmy okazji sie poznac.Widze ze mamy pociechy z jednego rocznika.Fajnie ze zajrzalas i zagladaj czesciej tak malo nas czestochowianek.P icon_biggrin.gif
An_Qa
No malo nas, ale jakos tak nie mam weny.
Natalia urodzila sie 6 marca icon_smile.gif
magda208
An-qa no to jest rowne 9 miesiecy starsza. icon_smile.gif

Bylo fajnie cieplutko i znow sie ochlodzilo.
Paula.
An_Qa witaj ponownie. Wszystkiego najlepszego dla Natalii z okazji roczku icon_smile.gif.
Magdula narobiłaś mi ochoty na tą Tatralandię icon_smile.gif. Już kiedyś myśleliśmy żeby się wybrać, kiedyś będzie trzeba to wcielić w życie.
Jak radzisz sobie z alergiÄ… Kaspiana?
U nas w domu niestety zaczyna być odczuwalne nadejście wiosny: T. zasmarkany, Kinga wysypana bardziej niż zwykle icon_sad.gif.
magda208
Paula trafilam na nowa lekarke pracuje na parkitce nazywa sie Dr Jasiczek albo Jasieczek dokladnie nie pamietam.Ona zlecila mi badania kalu Kaspiana na strawnosc i na grzyba- wlasnie czekam na wyniki.Uczulenie jego nazwala egzema a nie azs i pewnie ma racje bo od tych wszystkich balneow i oilatum Kaspka jeszcze bardziej wysypalo.Zanim do niej trafilam zaczelam sama smarowac go mascia aloesowa co ona gleboko poparla.Kaspek jest kapany w tej chwili na przemian raz w soli zablodzkiej raz w sodce oczyszczonej.Myje go mydlem aloesowym i smaruje kremem tez aloesowym.To mu bardzo pomaga i wysypka sie cofa.Tak go tez nie swedzi.Teraz trzeba jeszcze odkryc wewnetrzna przyczyne tej egzemy.Pani doktor stwierdzila ze moze to byc grzyb jakby tak bylo to jest on do wyleczenia i po uczuleniu.
Ta pani Doktor jest dobrym lekarzem wyprowadzila z uczulen dzieci mojego kuzyna.
I dziekuje ze pytasz icon_smile.gif .
A moze sprobojesz sie z Kingusia do niej przejsc.?

Malpi dzieki za architekta bardzo fajny czlowiek.Maz byl dzis u niego i wyrazal sie o nim w samych superlatywach.Ach i kazal Cie pozdrowic. icon_biggrin.gif
magda208
AN-QA nie martw sie bedzie wiecej. icon_biggrin.gif
magda208
Paula zle nazwisko napisalam Dr Jaskiewicz.

Co tam u was dziewczyny?
My prawie caly czas na spacerze .Moze maly zlocik czestochowski po swietach jak sie pogoda utrzyma ? Co wy na to?
Paula.
Magda jestem za icon_smile.gif
Pewnie Małpi nie bardzo będzie mogła.
Małpi co tam u Ciebie, w ogóle się nie odzywasz jak rozumiem odpoczywasz, ale skrobnij chodź zdanko czasem, bo się zaczynam martwić.
Paula.
Hej dziewczyny co tu tak cicho!? Ja rozumiem świąteczne sprzątanie, ale chociaż po zdanku byście skrobnęły.

Ja mam stan przedświąteczno-depresyjny, co powoduje, że po necie ciątam icon_smile.gif.
W sobotę sadziłam z Kingą rzeżuchę i już nie mogę się doczekać jak będziemy pisanki malować.
Paula.

Wraz z świętami Wielkiej Nocy
niech wiosna, radość i miłość zagoszczą w Waszych domach
podzielcie siÄ™ jajem i zapomnijcie o troskach
a woda w mokry poniedziałek niech przyniesie szczęście
Paulina Tadeusz i Kinga
magda208
Paula dzieki za zyczonka.

[b]Zlociutkich kaczuszek jajeczek dzbanuszek
slodzitkich barankow slonecznych porankow
wiosennej euforii i w brzuszku
swiatecznych kalorii
Wesolego alleluja zyczy Magda z rodzina
malpiszon
czesc dziewczyny icon_smile.gif

pamiętam o was, ale mało teraz przesiaduje w innych miejscach niż kanapa a niestety laptoka nei posiadam icon_smile.gif

magda ciesze się że architekt wam przypadł do gustu, taki troche zwariowany chłopak ale całkiem fajny icon_lol.gif

ja w tatralandii też byłam keidyś, super miejsce i mozna się neiźle zabawić , wiec zazdroszę wypadu icon_lol.gif

u nas wykończeniówka pełna parą idzie. W sumie to tylko zostały nam ściany do pomalowania i zamontowanie drzwi wewnętrznych, tylko nei mozemy do tych drzwi nikogo znaleźć icon_cry.gif
Paula.
Malpi no jak dobrze, że się odezwałaś icon_smile.gif.
A drzwi chcecie robić na zamówienie?

Co do wypadów my odpuściliśmy wyjazd na weekend majowy. Chcemy podgonić z robotami w domu, a w czerwcu i tak jedziemy sobie na pięć dni do Gdyni także wtedy to sobie odbijemy, solidnie icon_smile.gif. Cudem udało nam się wynająć mieszkanie na te 5 dni, to w samym centrum Gdyni, tuż koło dworca i to za sensowne pieniądze. Większość wynajmujących jak słyszy termin festiwalu opener od razu podaje podwójną stawkę, a i tak miejscu już prawie nie ma.

Jak Wam minęły święta?
U nas było sennie - zarówno z soboty na niedzielę jak i w następną noc Kinga obudziła się o 3 i wcale nie myślała spać ponownie. No, dzisiaj już było normalnie. Natomiast już od dwóch tygodni Kinga śpi bez pieluchy i przez ten czas była tylko jedna wpadka!
magda208
Witam poswiatecznie.

U nas swieta szybko zlecialy .Troche w szerz znow uroslam a mialam chudnac po ciazy buu.Ale wszystko bylo bardzo smaczne i trudno bylo odmowic.

Malpi fajnie ze sie odezwalas. Jak sie czujesz??

Paula no to Gratki dla Kinguni.

Jest ladna pogoda.no to kiedy to spotkanko?? Zaproponujcie cos.
malpiszon
czesc dziewczyny icon_smile.gif
Paula drzwi mamy już kupione , tylko kwesia założenia, ale na szczęście nasz szef budowlany przysłał nam fachowców i dzisiaj maja już byc wszystkie pozakładane a od czwartku malowanko icon_smile.gif

u mnie wszystko dobrze, krążek się trzyma a szyjka twarda jak powiedział gin icon_smile.gif

Życze wam udanego tygodnia icon_lol.gif
Paula.
Magdula ja na spotkanko jestem bardzo chętna, tyle że z czasem bardzo krucho. Może coś po weekendzie majowym coś by się udało zorganizować. Ja byłabym za okolicami Promenady, ale w razie czego mogę wszędzie dojechać.

No Malpi jeszcze się okaże, że Wy szybciej wszystko wykończycie niż my icon_smile.gif. Nawet mogę się o to założyć, przed narodzinami Kingi też mieliśmy niezłego speeda icon_wink.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.