To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

reumatoidalne zapalenie stawów

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
Jania
CYTAT(e-margotka @ Wed, 18 May 2011 - 21:47) *
A ja bym chciała troszkę zmienić temat i poprosić o trzymanie za nas kciuków.
Mam nadzieję, że odpoczęłyście już trochę i znajdziecie siłę.

No bo, wiosna, wiosna, a my czekamy na bociana. Tylko w tym roku zapowiedział się na późne lato icon_wink.gif

Dzisiaj miałam usg połówkowe.
Strasznie się denerwowałam.
Na szczęście dzidzia zdrowa icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
I nasza córeczka będzie miała siostrzyczkę!
Do tej pory zupełnie nie myślałam o płci, cały czas modliłam się tylko o zdrówko, a od dzisiaj zaczynam się oswajać z myślą, że będę mamą dwóch dziewczynek icon_smile.gif
Agga, Ty już wiesz jak to jest icon_wink.gif
Uff, jak dobrze


brawo_bis.gif emargotka ależ sie ciesze i zazdroszcze oczywiście icon_smile.gif
kciuki masz zapewnione, choc skoro wszystko ok, to po to by poród był lekki i stawy grzeczne ,a dziewczynki były super siostrzyczkami icon_smile.gif

nio maj to jednak zdecydowanie lepszy miesiÄ…c, duzo wiecej pozytywnych wiadomosci.

pogłaskac brzusio proszę icon_smile.gif
Jania
CYTAT(BeR1987 @ Thu, 19 May 2011 - 10:01) *
dziewczyny od 2 miesięcy mierze sobie tempke i się bacznie obserwuję, dobrze wiecie dlaczego icon_smile.gif i ta moja temperaturka tak od 2 tyg ciągle rośnie i rośnie, już mam 29 dzień cyklu a ona ciągle jest baaardzo wysoko... chyba z tych moich starań może coś być, w przyszłym tyg zrobię test, oby były 2 kreseczki icon_biggrin.gif i kolana jakby mniej bolały i opuchlizna zeszła bo mogę przykucnąć w końcu icon_biggrin.gif


Ber wytrzymasz do przyszłego tygodnia? sa testy które potwierdzaja ciąże juz w dniu spodziewanej miesiączki wiec do apteki biegusiem:)
Jania
CYTAT(viki. @ Wed, 18 May 2011 - 18:46) *
Coś widzę, że u nas wszystkich nie zbyt wesoło ostatnio icon_sad.gif

Jania kupiłam taką żarówę wielką świecącą czerwonym światłem Solux się nazywa, kiedyś jak miałam pierwsze rehabilitacje to miałam takie podobne zabiegi i mi pomagało. Teraz budzę się rano po naświetlaniu ze spuchniętymi palcami ale bez bólu, znaczy nie boli tak bardzo jak muszę rozruszać icon_smile.gif więc chyba jest światełko w tunelu icon_smile.gif

Martynajka oby Ci ta blokada pomogła na dłużej icon_smile.gif

Dziewczyny w ogóle to tak sobie myślę, że może wstawiłybyście jakieś zdjęcia swoje i dzieciaków...chętnie bym pooglądała...
Więcej nas - trzeba się poznać icon_smile.gif


Viki w takim razie namiary na lampÄ™ poprosze, drogie to cudo?

a co zdjec to ja sie juz ujawniałam, ale czas leci wiec chetnie sie pokazemy, ino poźniej bo lece.
ale Ty sie nie krepuj:D i pozostałe dziewczyny tez icon_biggrin.gif

faktycznie tez ostatnio zwrociłam uwage, ze nasz klub sie powiekszył sporo...
viki.
Ależ super wiadomości !!!!!!!!!!!!!!!!!
MArgotka przytul.gif bardzo siÄ™ cieszÄ™ icon_smile.gif GratulujÄ™ i kciuki trzymam icon_smile.gif

Ber leć po test i melduj icon_smile.gif

Więcej jak Tośka się ulula.... icon_smile.gif
e-margotka
CYTAT(Jania @ Thu, 19 May 2011 - 14:09) *
brawo_bis.gif emargotka ależ sie ciesze i zazdroszcze oczywiście icon_smile.gif
kciuki masz zapewnione, choc skoro wszystko ok, to po to by poród był lekki i stawy grzeczne ,a dziewczynki były super siostrzyczkami icon_smile.gif

nio maj to jednak zdecydowanie lepszy miesiÄ…c, duzo wiecej pozytywnych wiadomosci.

pogłaskac brzusio proszę icon_smile.gif


Kciuki bardzo potrzebne, bo do tej pory było więcej strachu niż radości...
Bardzo czekałam na wczorajsze usg połówkowe, wcześniej na genetyczne i testy pappa.
Uspokoiły mnie te wszystkie badania...
Ale..
Nie ma co porównywać do pierwszej ciąży. Wtedy po usg w 12 tyg. już byłam właściwie do końca spokojna.
Teraz po doświadczeniach związanych z poronieniem nie ma co porównywać.
Do końca ciąży będę na lekach podtrzymujących ciążę, więc to też wpływa na nastrój.
Tak więc czekam na 38 tydzień
Brzusio pogłaskany icon_smile.gif



Jania
ok margotka, domyslam sie jak sie czujsz i jak nadal sie boisz. dltaego kciuki obiecuje trzymać. ja tak ze swojej pespetywy spojrzałam, ze skoro dzidzia zdrowa to jest w porząsiu, ale jest jeszcze inna strona, dotrzymanie terminu. tak więc kciuki zaciskam i spokoju mimo wszystko życzę &&&&&&&&&&&&&
BeR1987
Byłam po test, sprawdziłam - wynik negatywny icon_sad.gif dziś dostałam miesiączkę icon_sad.gif a było tak piękne, ale się nie poddaję, próbujemy dalej icon_smile.gif
viki.
BeR uda się następnym razem icon_smile.gif trzymam kciuki.

Jania
żarówa ze sklepu z oświetleniem, poszłam zapytać ile kosztuje ta lampa solux i pani mi zaproponowała samą żarówkę żebym wkręciła w oprawkę od lampki, kosztowała koło 25 zł icon_smile.gif

I my :


misias1984
Hej kobietki:)dawno nie pisałam bo dużo problemów w mojej rodzince:(2 pogrzeby jeden za drugim wujka i dziadka:( a w miedzy czasie moja siostra wylądowała w szpitalu na badania przez ostry ból głowy i okazało się ,że ma małego tętniaka ale dzisiaj miala badanie embolizacje przez udo do do głowy i okazało sie ,że tetniaka nie znalezli ale zawiazane naczynia i to mogło wygladac jak tetniak ,no ale żeby byc pewnym ,że tetniaka na pewno nie ma,że sie nie schowal to powtorne badanie we wrzesniu.............no ale sie troche uspokoiliśmy ...................

A tak poza tym kolanka dawały o sobie znać ale przestały na szczescie ,troche ramionka dokuczają po nocce ale dajemy rade szczegolnie gdy moj urwisek rosnie i szaleje:)moje małe szczescie:)

E-margotka wielkie Gratuuuuulacje:)Dużo zdrówka dla ciebie i dzidzi:):)Rośnijcie zdrowo:)icon_smile.gif

moje kochanie
mamusiu zjem cie:)
z tatusiem

jak zwykle nie wychodzi mi wstawianie zdjęć :)więc wstawiam adres do fotosika tam możecie zobaczyć parę zdjęćicon_smile.gificon_smile.gif


Pozdrawiam buziaczki
Jania
wow, wow i jeszcze raz wow icon_biggrin.gif

viki misisas ale Wy śliczne jestescie! dzieci również, przesłodkie, serio serio. nio i mąż fiu fiu icon_wink.gif
jakoś inaczej Was sobie wyobrażałam hihi baaaardzo mi miło Was zobaczyć! ech no miodzio icon_smile.gif

obiecuje tez cos wrzucic tylko znajde cos odpowiedniego co by nie wyglÄ…dac przy Was jak stara ciotka hehe
viki.
Jania ja wyszukałam jedno z najlepszych - czytaj jakby najmłodszych zdjęć, ale przy Misias i tak jak ciotka wyglądam icon_sad.gif

Misias ile Ty masz lat??? 18??? Cudna rodzinka icon_smile.gif
misias1984
Hej:):)ciotki???bez przesady hehe ja mam 27 lat to już prawie 30:):)Wy wszystkie super wyglądacie:):)mimo naszego schorzenia:)icon_smile.gif
Viki twoja ksiezniczka jest przesłodka:)jakie super włoski:)icon_smile.gif

A jak sie czujecie??u mnie tak różnie bardziej kręgosłup mi dokucza:(

a to 2 nast.zdjęcia:)
Oskarek
rodzinnie


Pozdrawiam i zdrówka Nam Wszystkim Życzęicon_smile.gificon_smile.gif
viki.
27.... kiedy to było...rozmarzyłam się icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif

Oskarek jest super, na tym pierwszym zdjęciu taki malutki mężczyzna już icon_smile.gif

Jania czekam na Twoje fotki... na Ciebie i na JulkÄ™ icon_smile.gif
Jania
misias dobrze ze wstawiłas zdjecia, bo ja o Oskarku ciagle myslałam jak o niemowlaku icon_smile.gif a tu takie kawaler z niego już, super wyglądacie.

nio to uwaga
Julka bezzębna, teraz juz obu jedynek brakuje hehe

z tatÄ…

po urodzinach koleżanki

hopsamy icon_biggrin.gif

i tu na rączkach moje maleństwo hihi
agga27
Zdjęcia super!
TrochÄ™ nas:



viki.
Jejku dziewczyny jak tak oglądam zdjęcia to widzę fajne, młode uśmiechnięte laski...zupełnie mi nie pasuje do tych obolałych, popuchniętych piszących tu icon_smile.gif

Jania Julka już taka panienka duża... zapamiętałam ją z początku tego wątku, jakieś dwa lata wstecz pewnie, jako takiego malucha jeszcze icon_smile.gif ależ czas leci...

Pozdrawiam Was mocno icon_smile.gif
martynajka
Cześć, Dziewczyny SUPER wygladacie, zgadzam sie z Viki, absolutnie nigdy w zyciu nie pomyslałabym, że cierpicie na to paskudne choróbsko. że dzielne jesteście to wiedziałam, ale że takie ładne dziewczyny z cudnymi dzieciaszkami to dopiero teraz sie przekonałam. moze i mnie uda się wkleic jakieś zdjęcie. Pozdrawiam, buziaki 32.gif

Kurcze jakoś mi nie idzie wklejanie obrazków
strzała85
noo super fotki... jak sie je wkleja tez chcialam cos umiescic...pomozcie
viki.
Dziewczyny najpierw trzeba wstawić zdjęcie na jakiś darmowy hosting np. fotosik.pl potem skopiować z niego link, odpowiedni na fora dyskusyjne i wkleić w treść posta icon_smile.gif

Czekam na resztÄ™ laseczek icon_smile.gif
Jania
a ja wstawiłam fotki i o nich zapomniałam icon_smile.gif
a dopiero dzis powidaomienie do mnie dotarło o postach kolejnych.

agga nio miło zobaczyc Waszą rodzinkę i najmłodszą Moniczkę, fajni jestescie wszyscy icon_biggrin.gif

a to prawda, ze nic choroby nie widać, ze to dziadostwo w nas siedzi.

Viki ano czas leci, kiedy czasem tak spojrze na Julke z boku to w szoku jestem, ze ona taka duza ;P
agga27
Czołem wieczornie!
Nioooo- jakie my młode, ładne i .....skromne jesteśmy 06.gif
Dziewczyny- wyglÄ…dacie super a dzieci macie cuuudowne!
Macie rację- jak tak oglądam te zdjęcia to przyznać muszę że po żadnej nie widać choroby...Być może dlatego otoczeniu tak trudno zrozumieć że to tak może boleć....

A u mnie wieczny niedoczas....ciągle jestem w biegu, rano z Mileną do przedszkola, potem czas dla Moniki, coś tam ugotuję, posprzątam, spacerek, potem po Milenę do przedszkola i tak jakoś zleci do wieczora i tak co dzień...
Dziś Monika kończy 8 tygodni... ale ten czas leci. Zrobiła się już taka komunikatywna, świadomie się uśmiecha, zaczyna coś tam gaworzyć... no jest suuuper! A Milena wydaje mi się już taka duża!

Pozdrawiam Was- może jutro uda mi się coś więcej naskrobać- teraz idę spać, trzeba wykorzystać czas że dzieci też już śpią. Młodsza pewno za niedługo obudzi się na karmienie....

E-margotka- jak Twoje samopoczucie? Jak znosisz ciążę w te upały?
viki.
Agga ależ Ci zazdroszczę tego Teojego niedoczasu icon_biggrin.gif Coraz bardziej i częściej marzę o drugim dziecku, ale się boję...

Właśnie, jak E-margotka??
strzała85
uda mi sie?



strzała85
https://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7610755e3f0d09f1.html
strzała85
o matko, ale zaszalalam, wybaczcie ucze się... w każdym razie to ja z mężem i znowu z mężem, a na drugim z Szymusiem. pozdrawiamy
viki.
Strzała, śliczna z Ciebie dziewczyna... nie wiem czy tylko ja tak odbieram zdjęcia, ale wydaje mi się że jesteście bardzo młode icon_smile.gif Ile Ty masz lat?

No Jania wypaliła raz z tą ciotką i teraz co zobaczę Wasze zdjęcia to się czuję jak ciotka icon_smile.gif

Ja jak tylko zgram zdjęcia wstawię Wam moją działeczkę, znaczy nas na działeczce wśród moich plonów i zasiewów icon_smile.gif
Jania
Viki zgrywaj i wstawiaj icon_biggrin.gif żadna tam ciotka, ja dla siebie rezerwuje ksywke ;P

agga wszystkiego najlepszego z okazji 8 tygodni, fajnie kiedy maluszek zaczyna juz byc taki bardziej niemowlęcy niz noworodkowy icon_smile.gif

strzała nio faktycznie młoda i ładna, a Szymus podobny do mamusi. mąz tez młody i przystojny icon_biggrin.gif

własnie emargotka jak samopoczucie?

mnie dzis ręce bolą, ale to pewnie przez pogode i stresik. Julka znowu chora, do tego ta cukrzyca uprzyksza nam zycie i teraz rączki daja sie we znaki. byle do urlopu to troche zwolnie tempo.

pozdrawiam Was serdecznie.
strzała85
Cześć
Dziękuje za komplementy. Mam 26 lat, a choruje od początku szkoły średniej. Byłam u swojego doktora, dal mi jakiś zastrzyk w nadgarstek i w palca bo były dość długo spuchnięte. Wyniki mam piękne, tylko gorzej z wyglądem rąk i niestety metypret codziennie, metotrexat10 raz w tygodniu i doraźnie przeciwbólowy. I za dwa miesiące powtórzyć badania. Widząc moje zdjęcie rąk doktor szczerze powiedział, że kiedyś czeka mnie wstawienie sztucznych stawów. Oswajam się z tą myślą i ciesze się, że mój medyk jest szczery, mam czas na przemyślenia. No i tak to wszystko wygląda, puki co sesja na studiach się zbliża to i stawy będą się popisywać.
Wiecie co tak patrząc na te nasze zdjęcia to wszystkie jesteśmy do siebie podobne pod pewnym kontem, choroba to raz, chcemy jak najlepiej dla naszych rodzin, obawa przed chorobami, piękne jesteśmy!!! uparte bo bez tego ani rusz... wiele by wymieniać. Życzę Wszystkim zdrówka, spokoju i wypoczynku! Całusy
e-margotka
Witam dziewczyny!

Ależ z Was laski, a dzieciaczki słodziutkie.
Widać po tych zdjęciach, że rodzina daje niesamowitą siłę, powód by się uśmiechać icon_biggrin.gif
Jania, a Ty na własnej działeczce, przy własnym domku tak hopsasz? Pięknie. Jak się mieszka? Może chcesz się zamienić na blok? icon_wink.gif

DziÄ™ki dziewczyny za troskÄ™. W te upaÅ‚y faktycznie bywa ciężko. A tu jeszcze lipiec, sierpieÅ„… Agga zazdroszczÄ™, że Tobie udaÅ‚o siÄ™ uwinąć na wiosnÄ™. Z pierwszÄ… ciążą tak mi siÄ™ udaÅ‚o i wÅ‚aÅ›nie w ostatni weekend Å›wiÄ™towaliÅ›my 3-cie urodziny. Podwójna impreza, w sobotÄ™ dla dzieci, w niedzielÄ™ dla rodzinki. NiezÅ‚y maraton ale na szczęście daliÅ›my radÄ™, a maÅ‚a tak siÄ™ przyzwyczaiÅ‚a, że chce teraz urodziny codziennie 01.gif

W poprzedni weekend tez mieliśmy maraton imprezowy ale na szczęście wcześniej udało się nabrać sił na Mazurach. To w ramach wyjazdów wakacyjnych, bo wolę nie czekać do końca wakacji.
A Wy macie już jakieś plany urlopowe? Gdzie się wybieracie w tym roku?

P.s. Viki odwagi!
Jania
hej tak weszłam lookanc czy cos sie nie dzieje, a tu posty. nie dostałam powiadomienia :/

strzała a do metrotexatu bierzesz kwas foliowy raz w tygodniu? mi moja reaumotlog zaleciła. nie wiem czy dam rade na tym leku, bo wątroba nadal szwankuje, wynik ostatni był w normie, ale pobolewa mnie cholernica jedna. niestety wizyta mi sie przesuneła bo urlop i nie wiem co mam robic dalej.

powodzenia na sesji, trzymam kciuki. niech stawy dadzÄ… spokojnie sie uczyc &&&&&&&&

e-margotka wszystkiego najlepszego dla córci. nio 3latka to juz jest wiek icon_smile.gif

z wakacjami teraz to dobry pomysł, jeszcze byłas w miare na chodzie, nio i wypoczynek sie przydał na pewno.

na kiedy masz termin?

z naszymi wakacjami to w tym roku krucho, jak co roku zresztą, nio ale cos za coś. jest dom wiec nie marudze. tak to u nas tak hopsamy, a na mieszkanie w bloku to ja sie nie zamienie, przynajmniej nie dobrowolnie icon_biggrin.gif dzieki, mieszka sie super, jeny tak inaczej i pomyslec ze ja nie chciałam wies, choc to nie taka typowa wies, no ale poza miastem.

Viki to gdzie to focie z plonami?icon_smile.gif chetnie popatrze i cos moze podpatrze icon_biggrin.gif

nio nic to, wracam do papierów na biurku.

pozdrowionka dla wszystkich.







strzała85
czesc
Jania tak mam łykać kwas foliowy tak jak mówisz... ja od tych leków mam taki wrażliwy brzuszek, że teraz niewiele trzeba żeby być częstym gościem w toalecie, może mi się organizm przywyknie zobaczymy. Mam okazje iść na krioterapie, ale mój reumatolog mówi, że nie wie czy mi to coś da a czasem może zaszkodzić. Co o tym sądzicie?
viki.
Ja chodziłam na krio na dłonie, w tamtym czasie bardzoooooo pomogło, opuchlizna schodziła mi z dnia na dzień pamiętam, byłam wtedy w najbardziej zaostrzonym stanie.

Dziewczyny szykujÄ™ siÄ™ nad morze icon_biggrin.gif:D:D:D:D

Jania postaram się wstawić zdjęcia z ogródka przed wyjazdem...
BeR1987
hej dziewczyny icon_smile.gif długo mnie nie było icon_smile.gif
u mnie po staremu, starania o dzidzi w toku, na razie bez skutku, ale siÄ™ nie poddajemy icon_smile.gif
moje kolana tylko dają mi w kość, a tu nasz ślub za 2 tygodnie icon_smile.gif dostałam dziś arechine od pani doktor, ma mi pomoc, mam nadzieje, że przyniesie zamierzony skutek i nasze starania tez się w końcu się powiodą icon_smile.gif
misias1984
Hej kobietki:)
Dawno nie pisałam ...u mnie ze stawami raz dobrze,raz nie...jak przestałam brać medrol to niestety stawy zaczeły boleć,zaczelam brac i jest ok tzn,że można normalnie funkcjonować-oczywiscie kolana tak jak było bez zmian żadnego kucania ale to już sie do tego przyzwyczaiłam:).....
A co do mojego Oskarka to wczoraj mieliśmy drugą operację na wodniaczka jąderka i podcinali za krótkie wędzidełko na siusiakiu i go szczypie przy siusianiu:( nerwów było co nie miara-Oskarek był dzielny ale płakał jak bóbr:(już w drodze pokazywał żeby jechać w drugą stronę tak już kojarzy miejsce i okolice szpitala ...a ma dopiero 17 miesiecy.
No ale najważniejsze ,że wszystko jest ok ,wypuscili nas tego samego dnia i mały powoli dochodzi do siebie:)icon_smile.gif

Ale powiem wam ,że człowiek się napatrzył na te dzieci w tym szpitalu ,niektóre bardzo biedne a takie malutkie jak dłoń,poprostu szok ile jest takich przypadków -..jak np.rozszczepienie podniebienia itp.....
No ale dosyć o smutnych rzeczach trzeba się cieszyć póki się trzymamy jako tako hehe

Ber super ,weselicho icon_smile.gifbędzie super zabawa:)powiedz gdzie to wpadniemy hehe.....(joke) oczywiście czekamy na zdjęcia:)icon_smile.gif
Nerwy są ,czy jakoś spokojnie?icon_smile.gificon_smile.gifU mnie przed ślubem też dopadło kolano i leciałam do lekarza o zastrzyk sterydowy wtedy najlepiej mi pomagał ....a arechina powinna ci pomóc bo mi pomaga:)icon_smile.gif

To życzę zdrówka kobietki:):)ciekawe czy dołączy do naszego grona kiedyś jakiś Rodzynek hehe ,chyba się boją hehe my jesteśmy odważne babeczki skarbeczki:)icon_smile.gif
Miłej nocki papa 29.gif 06.gif
strzała85
hallo Kochane! czy tylko ja spedzam urlop w domu? ale Wam dobrze... jestem właśnie przed okresem i łapie doła jak zwykle. Korzystajcie z pogody, tak niewiele jej w tym roku:* pozdrawiam
misias1984
HEj:)
jaka tu ciszaaaaaaaaaa,nikt nie pisze,nic sie dzieje ...co tam u was dziewczynki????

u nas małe zmiany powoli budujemy domek:):)oczywiscie dzięki moim teściom:):)wkład pieniężny do stanu surowego:):)ale już nie mogę sie doczekac jak sie tam wprowadzimy tak mysle gora za 2 lata juz 100 zalerzy ile kaski bedzie i jak szybko wykonczymy:)icon_smile.gif

A moje zdrowko raz lepiej raz gorzej, nadal karmie mojego brzdaca piersia ma juz 19 miesiecy i nie zamierza z niego zrezygnowac i mam wielki problem jak to zrobic zeby go odzwyczaic bo to jego smoczek do spania,,,,,oczywiscie mi tez nie bedzie łatwo bo jest ta więź miedzy nami no ale mały ma juz zeby i piersi zaczynaja bolećicon_sad.gif

To pozdrawiam was wszystkie dziewczynki jak tu wkoncu zajrzycie:)papa
martynajka
cześć RZS-ki
Jest mi smutno, jestem załamana...., pisałam Wam wczesniej o blokadzie w kolano, pierwsza pomogła, ale na krótko, za 3 m-ce następna no i niestety porazka, bo poprawy brak, naładowana sterydami, ale niestety w punkcie wyjścia, kolano jak bolało tak boli. Ostatnio doczekałam sie na wizyte u ortopedy, który stwierdził, że ostanią szansą na uniknięcie protezy jest artroskopia z synowektomią, to usuwanie nadmiaru błony maziowej, podobno po tym ma byc lepiej, zyjąc w kraju "mlekiem i miodem" płynącym, zabieg mam wyznaczony niebawem, czyli 25.07.2012 roku, cudownie kurcze, dobrze że tak natychmiast...., przeciez generalnie czuję się "wspaniale", to że trudno mi chodzić to przecież jakaś drobnostka. po 4 latach oprócz braku poprawy, łykając jakieś średnio skuteczne leki, mam w promocji problemy z żołądkiem i jelitami. na leczenie biologiczne sie nie kwalifikuję, gdyż mam zajęte tylko 3 stawy, a to przecież według NFZ jestem zbyt zdrowa, OB niskie, CRP wysokie, czyli choroba w ostrym natarciu. Boli mnie lewe kolano, prawa stopa, tak dla równowagi, żeby mi sie trudniej chodziło, te przepisy są stworzone przez osoby, które nigdy nie miały styczności z tą chorobą, chwilowo mam załamkę, muszę to sobie poukładać w głowie, ogarnąć to wszystko, narazie jestem wściekła, jak niezyciowe przepisy żadzą ludzkimi dramatami. Pani reumatolog chciała mnie wysłać do szpitala, byłam tam i nie wniosło to niczego poza podwyzszonymi próbami wątrobowymi. Smutno mi...
misias1984
MArtynajka przykro mi z powodu bólu:( i ogólnie ze złego samopoczucia............wiesz ,że stres źle wpływa na nasze stawy choc wiadomo ,że trudno się nie denerwować jak tyle trudności stawia nam życie i Nfz!!!! kochana będzie dobrze trzymaj się jakoś ,nie poddawaj się -choć pewnie cholernie boli:(icon_sad.gif mnie tez kolanka bola niekiedy oczywiscie nie mogę kucać nadal i chyba juz nie bede ,szczerze troche sie zaniedbałam i musze to nadrobic ,choć mój kochany szkrab rosnie i przy nim tylko czasem moge sobie ponarzekać .

To trzymaj sie kochana :)zdrowka
agga27
Czołem dziewczyny!
I ja zapisuję się do grupy cierpiących 41.gif a było już tak pięknie. Zaliczyliśmy fajne rodzinne wczasy nad morzem, myślałam że ten RZS to jednak chyba mnie nie dotyczy. W zeszłym tygodniu byłam porządnie przeziębiona i się zaczęło. Bolą mnie stawy. Najgorzej chyba palce w rękach. Zrobiłam sobie badania krwi, OB nieznacznie podwyższone i zapisałam się do reumatologa. Dobrze że kobita w rejestracji podeszła z sercem jak jej powiedziałam że karmię i chciałabym przyspieszyć wizytę no i mam w poniedziałek
Ech, jakie to życie jest do doooopy. Co patrzę na te moje pociechy to łzy mi kapią jak grochy- bo co mnie to czeka? 32.gif

Pozdrawiam was bardzo, bardzo serdecznie.
A jak nasza e-margotka? Nadal w dwupaku?
BeR1987
Hej dziewczyny icon_wink.gif

Ja już od ponad 2 miesięcy jestem szczęśliwa mężatka ;D Tylko narzekam trochę na brak pracy, siedzę w domku i robię za gosposię ;D stawy się w końcu uspokoiły, arechina zaczęła pomagać i nie biorę już doraźnie przeciwbólowych od jakichś 2 tygodni. starania o dzidzi nadal aktywne icon_wink.gif mamy nadzieję, że przy moim obecnym stanie zdrowia w końcu się uda icon_wink.gif
poniżej wstawiam kilka zdjęć





misias1984
Witam kochane :)wkońcu się coś dzieje:)choć wieści dobre i nie dobre:)icon_sad.gif
Ber Gratulacje:)icon_smile.gif Życzę Wszystkiego Dobrego Na Nowej Drodze Życia:)icon_smile.gifA o dzidzi poprostu nie myśl tak intensywnie i wszystko się uda zobaczysz:)icon_smile.gifŚlicznie wyglądaliście na ślubie :)Wspominam swój dzień a było to już 3 lata temu ,czas leci a mój Oskarek ma już 20 miesięcy:)icon_smile.gif

Agga nie denerwuj się ,będzie ok!!!!!!!!!! mi po urodzeniu też trzasnęło jak piorunem i nie mogłam podnieśc malego a mial dopiero 2 miesiace ale uspokoiło sie na szczescie!!!! kolana moje jak kolana nie moge kucac ale jest znosnie poki co nie puchna i nie bolą ,dzisiaj jedynie na zmiane pogody całą lewa nozka .
Ja nadal wybieram sie do lekarza jak sójka za morza poprostu juz nie trawie tego wszystkiego...chyba by musiał ktoś mnie kopnac w tylek prosto pod rejestracje hehe by sie zapisac w koncu ......icon_smile.gificon_smile.gif.zreszta mam innych sporo problemów choć to nie wskazane przy RZS ale cóż takie jest życie:(icon_sad.gif no ale mam swoją kochaną iskierkę Oskarka który coraz więcej łobuzuje i nie chce zrezygnowac z cycusia...hmmm nie powiem mi tez bedzie ciezko ale czas pomyslec o pracy .........

Kochane życze nam Zdrówka ,bo zima idzie:(choc czasem piękna ,to i niestety Ziiiiiiiimmmmmnnnnnaaaaaaaa znów tysiąc rzeczy na sobie i będziemy chodzic jak bałwanki hehe:):)Miłej nocki choć już pewnie spicie to ja taki nocny marek icon_smile.gif:)papa do usłyszenia:)
strzała85
BER! GRATULACJE, szczęścia, miłości, zdrowia i dzidzi.
Dziewczęta tak długo wybierałam się na zabiegi rehabilitacyjne i udało się, raz lepiej raz gorzej.Po pierwszym dniu to dłonie ciężkie miałam jak cegły taka reakcja była.... ogólnie chyba coś to pomogło i na wiosnę znowu pójdę...dłonie zaczynają mi marznąć i ból jest spory, ale synek i jego tatuś nie dają mi się użalać nad sobą. Niedawno dostałam łopatę w ręce i kazali mi kopać dol pod nasz dom:o, tak mi to szło, że może branże zmienię haha Ja też muszę się do lekarza wybrać, dziewczyny nie dawajcie się chorobie, ja jak słysze co innym dolegam to ich podziwiam, a my damy rade z tym RZS żyć.Ściskam calusy pa
BeR1987
Dziewczyny mam pytanko już do tych rodzących i doświadczonych w chorobie.
Prowadzę obserwacje cyklu na 28dni.pl i tam na forum jedna z internautek napisała coś przeciwciałach ANA i anty-CCP, które maja wpływ na zajście w ciążę i donoszenie jej. Przeciwciała te są obecne w naszym organizmie w związku z choroba reumatoidalną. Ta dziewczyna napisała coś, że w przypadku ich obecności należy brać sterydy podczas ciąży albo heparynę. O co chodzi? bo moja reumatolog nigdy mi o czymś takim nie mówiła. Wspomniała tylko kiedyś, że niektóre jej pacjentki musiały po porodzie mieć podane dożylnie sterydy, ale mówiła też, że mnie to niby nie dotyczy bo nie zaczęłam jeszcze kuracji takiego rodzaju lekami. Z najmocniejszych brałam tylko Metotrxan. Żadnego rodzaju sterydów i złota nie.
Wyjaśni mi to któraś z Was?

P.S.Dziękuję za życzenia 03.gif
kalina29
[post edytowany przez administratora]
BeR1987
nie o to mi chodziło, pytałam bardziej o to czy RZS przeszkadza w staraniach o dziecko
Patii88
Witam serdecznie mam 27 lat i ok półtora roku temu dokładnie 2 miesiące po urodzeniu córci stwierdzono u mnie rzs. Czułam się fatalnie. Bolały i sztywniały mi palce, ręce oraz kolana. Najgorsze było dla mnie to że nie mogłam utrzymać na rękach córci, bo leciała mi z rąk. Chciało mi się tylko płakać. Lekarz skierował mnie na wyniki ktore wyszły fatalnie między innymi antyCCp >500 (norma do 5), a czynnik reumatoidalny >35 (norma do 14). Trafiłam do reumatologa pełna nadziei ze mi wreszcie pomoże. Przepisał mi kwas foliowy 15mg, Trexan 2,5mg (6 tabletek raz w tygodniu) i movalis przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niestety leki zamiast pomagać tylko mnie ogłupiły, a ból wcale nie ustawał tylko narastał. Nie poddawałam sie tylko szukałam naturalnych metod, próbowała m różne zioła, aloesy dżemiki i nic. Az wreszcie przyjaciel moich rodziców zadzwonił do mojej mamy z czymś co mogło mi pomóc. zażywam to (nie chce robić reklamy wiec nie podaje nazwy) od 2 miesięcy i cud. Ból ustąpił a wyniki są o wiele lepsze anty ccp 200, czynnik rf 5,5!!! ob, hemoglobina i crp też są w normie. Odstawiam własnie tabletki, postanowiłam zaufac temu niesamowitemu specyfikowi. I z całego serca go polecam. Jeśli chcesz to napisz do mnie patrycjaszusz@o2.pl to powiem Ci więcej na jego temat. Ja sprawdziłam na sobie i efekty mnie po prostu zaskoczyły, na reszcie mogę być prawdziwą mamą.
Jania
martynajka bardzo mi przykro. okropne to kiedy nic nie pomaga nawet blokada. ja byłam w o tyle lepszej sytuacji, ze dotyczyło to nadgarstka. tez blokady na nic sie nie zdawały, polecano mi zabieg oczyszczający stawu, ale sie nie zdecydowałam. nadgarstek zesztywniał i przestało bolec. po ponad 2 latach. mam nadzieje, ze Ci przejdzie a noga bedzie sprawna &&&&&

agga i Ty cierpisz, jednak choróbsko sie odezwało icon_sad.gif bierzesz jakies leki?

strzała dobrze, ze zabiegi Ci pomagaja, ja tez uwazam, ze warto. poszłam znowu do lekarza i mam nowe zlecone. pod koniec października zaczynam- oby sie udało tym razem wykorzystac do końca.

Ber gratulacje! icon_smile.gif ślicznie wyglądałas. no piękna panna młoda z Ciebie! co do Twojego pytania to my nie mieliśmy kompletnie z tym problemu, wydaje mi sie, ze nasza choroba nie utrudnia zajścia w ciąze. a z tego co mi lekarze mowili, sterydy mozna w ciązy brac, ale nie trzeba. no chyba, ze stawy beda bolec. na szczescie czesto sie tak zdarza, ze w ciązy objawy ustepuja i ma sie spokój. tego Ci życzę.
Jania
CYTAT(Patii88 @ Sun, 09 Oct 2011 - 12:22) *
Witam serdecznie mam 27 lat i ok półtora roku temu dokładnie 2 miesiące po urodzeniu córci stwierdzono u mnie rzs. Czułam się fatalnie. Bolały i sztywniały mi palce, ręce oraz kolana. Najgorsze było dla mnie to że nie mogłam utrzymać na rękach córci, bo leciała mi z rąk. Chciało mi się tylko płakać. Lekarz skierował mnie na wyniki ktore wyszły fatalnie między innymi antyCCp >500 (norma do 5), a czynnik reumatoidalny >35 (norma do 14). Trafiłam do reumatologa pełna nadziei ze mi wreszcie pomoże. Przepisał mi kwas foliowy 15mg, Trexan 2,5mg (6 tabletek raz w tygodniu) i movalis przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Niestety leki zamiast pomagać tylko mnie ogłupiły, a ból wcale nie ustawał tylko narastał. Nie poddawałam sie tylko szukałam naturalnych metod, próbowała m różne zioła, aloesy dżemiki i nic. Az wreszcie przyjaciel moich rodziców zadzwonił do mojej mamy z czymś co mogło mi pomóc. zażywam to (nie chce robić reklamy wiec nie podaje nazwy) od 2 miesięcy i cud. Ból ustąpił a wyniki są o wiele lepsze anty ccp 200, czynnik rf 5,5!!! ob, hemoglobina i crp też są w normie. Odstawiam własnie tabletki, postanowiłam zaufac temu niesamowitemu specyfikowi. I z całego serca go polecam. Jeśli chcesz to napisz do mnie patrycjaszusz@o2.pl to powiem Ci więcej na jego temat. Ja sprawdziłam na sobie i efekty mnie po prostu zaskoczyły, na reszcie mogę być prawdziwą mamą.

z tego co mi mowiła reumatolog przy trexanie leki przeciwzapalne sa nie wskazane icon_rolleyes.gif
a dwa ostatnie zdania brzmia jak słowa przedstawiciela handlowego 02.gif
Jania
CYTAT(kalina29 @ Fri, 07 Oct 2011 - 10:30) *
[post edytowany przez administratora]

no fajnie, tylko do czestochowy mam strasznie daleko icon_sad.gif
Jania
u mnie jakos leci. metotxaan biore juz kolejny m-c- nie licze juz który. niestety nie podoba sie to mojej watrobie i nie wiem czy nie bede musiała przrwac tego leczenia. stawy sa raz mniej raz bardziej u*****liwe. przyplatały mi sie biodra, ale to niekoniecznie zwiazane jest z rzs. brałam zastrzyki miejscowe znieczulajace i po serii o raz trzymaniu nóg szeroko- kiedy tylko to możliwe icon_biggrin.gif zaczeło byc lepiej.

ręce niestety nadal słabe i ciężkie- oby rehabilitacja pomogła.

misias fajnie, ze Oskarek tak pieknie rosnie, na pewno dzielny jest za Tobą! i czas kolezanko wziąśc sie za siebie! serio serio. icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.