To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Storczyk

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16
agniesia :)
Mąż mnie baaaaaardzo zaskoczył. Pojechał na zakupy i wrócił przed chwilą z prezentem 10.gif
Oto on:




Wg. tego co napisane jest to Dendrobium nobile icon_smile.gif

[użytkownik x] plizzzz napisz jak go pielęgnować żeby kwitł jak najdłużej. I czy może siedzieć w tej doniczce?
Korzonki ma ładne, zielone icon_smile.gif


edit: czy to możliwe że on delikatnie pachnie? icon_eek.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Fri, 14 Jan 2011 - 16:46) *
Mąż mnie baaaaaardzo zaskoczył. Pojechał na zakupy i wrócił przed chwilą z prezentem 10.gif
Wg. tego co napisane jest to Dendrobium nobile icon_smile.gif

[użytkownik x] plizzzz napisz jak go pielęgnować żeby kwitł jak najdłużej. I czy może siedzieć w tej doniczce?
Korzonki ma ładne, zielone icon_smile.gif
edit: czy to możliwe że on delikatnie pachnie? icon_eek.gif


Ucałuj męża, KOCHANY jest icon_biggrin.gif

Dendrobium jest niekłopotliwe. Kwitnie długo. Tu masz wszystko o jego uprawie https://orchidarium.pl/AdoZ/index.html Z tego co pamiętam, zakwitniętego dendrobium się nie podlewa (czy też podlewa MEGA oszczędnie).

Śliczne jest!!!

Kocurku... 37.gif
Kocurek
CYTAT([użytkownik x] @ Fri, 14 Jan 2011 - 20:28) *
Kocurku... 37.gif



Nooo, wywaliłam tyle roślinnych rarytasów, że teraz, jak mam o nich jakąkolowiek wiedzę, żal mi... Straciłam fajne euphorbie, ciekawe kaktusy, kilka odmian dracen, i mnóstwo kwitnących... teraz hołubię hibiskusy, chorwackie jaśminy i oleandry, oraz skrętniki.
agniesia :)
Dziękuję za linka icon_smile.gif
Mąż powiedział że jemu też się spodobały storczyki więc zaszedł do kwiaciarni pooglądać i nie mógł się powstrzymać icon_smile.gif
Szczególnie, że mu pół dnia głowę katowałam icon_wink.gif
A teraz siedzę i podziwiam icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
A ja jutro jadę do Katedry Roślin Ozdobnych i ZNOWU oszaleję!!! Biorę jutro aparat i obiecuję się podzielić moimi cudeńkami... jeśli się pozwolicie pomolestować 02.gif I nie przyjadę z pustymi rekami!!! O nieeee!!!

agniesia, pomyśl nad tacą z keramzytem. Lub kulkami. Po pierwsze - storce to uwielbiają. Po drugie - Wasze płuca 06.gif

Ja nie mam dendrobium. Zazdraszczam 43.gif
agniesia :)
[użytkownik x] byłaś?? Masz zdjęcia?? Chwal się szybko!!! icon_smile.gif Bo ciekawa jestem icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Sun, 16 Jan 2011 - 17:29) *
[użytkownik x] byłaś?? Masz zdjęcia?? Chwal się szybko!!! icon_smile.gif Bo ciekawa jestem icon_smile.gif


Byłam icon_smile.gif Mam icon_smile.gif I jak tylko dopadłam do stanowiska pracy, gdzie mam czym zarządzać fotkami, wrzucam icon_smile.gif))

Oto dzicz Piotra icon_wink.gif


Na tym wielkim korzeniu, który porastają sobie radośnie epifity, rośnie również śliczne placyterium icon_smile.gif Ono jest moją słabością (zaraz po storczykach i zamio) icon_biggrin.gif


Piotr uczył moje Dzieci preparowania liści tak, żeby wieeeelgachny liść bananowca dał się ususzyć bez wtykania go do książki (no... nie mamy przeszło metrowych książek niestety icon_biggrin.gif), a ja mogłam w spokoju ducha wymachiwać obiektywem.


A to ściana płaczu heheheh Na tej ścianie rośnie pasja Piotra - phalenopsisy botaniczne. Kwiatek z rodowodem... nieźle, co?


Tu coś botanicznego kwitnie icon_biggrin.gif


Śliczny, biały falek, którego ogromnie lubię icon_smile.gif Kwitnie za KAŻDYM razem, jak tam jestem 29.gif



Cymbidium icon_smile.gif



A tu dendrobium, PIĘKNY amarant!!!


Tu znowu falek. Wyglądał na ciekawskiego icon_wink.gif


I jeszcze jeden falek icon_smile.gif Będę miała podobnego icon_biggrin.gif


Falek z kropelką wody. Piotr urządził dzieciakom deszcz tropikalny - taki ciepły, drobniusieńki deszczyk... Dzieciaki były przeszczęśliwe, ja tkwiłam w bezruchu z apartem w ręku w jedynym "niepadającym" miejscu 03.gif


Różowy pasiak.


Żółty icon_smile.gif


A to Beallara 'Eurostar'. Hybryda, nie żaden botanik. I nawet nie cambria 37.gif icon_smile.gif


I cattleya. Bez wątpienia. Nieprawdopodobny kwiat! Ma ze 20 cm i pięęęęęknie pachnie... Jest cudna... Ale egh... ilekroć na nią patrzę mam wrażenie, że powinnam się leczyć... i... 37.gif


Śliczne i niezawodne oncidium icon_smile.gif


Moja wieeeeeelka słabość!!! Odontonia 'Massai Red' icon_smile.gif Przecudny!! Ciężko oddać jego kolor... jest boski!


i botaniczne falki... Tu Phalaenopsis Gibbosa icon_smile.gif Gigantyczny kwiatek! Ma cały centymetr... mooooże icon_biggrin.gif


a tu Phalaenopsis 'Mini Mark'


"sztuczna kukurydza" - Piotr by mnie zabił, gdyby to słyszał icon_biggrin.gif


Storczyk, którego ozdobą są liście icon_smile.gif Mikroroślinka! Wielkości... moooże pudełka zapałek icon_smile.gif


Nie byłabym sobą, gdybym nie cyknęła fotki kwitnącej vandzi (tyłek mi ściska zazdrość tak na marginesie)...


Dzieciaki miały gigantyczną frajdę z buszowania po szklarniach!


A potem czekaliśmy na Tatusia, który musiał pojechać do pracy...
Najpierw cierpliwie przy torbie ze zdobyczami - nawiasem mówiąc, chcą robić z tego zielnik. Piotr mnie chyba przecenił 06.gif


A potem już bardziej ruchliwie, kiedy w ruch poszły: zywioł ognia (pałka żółta) i żywioł ziemii (pałka brązowa). Studenci się śmiali, na szczęście nikomu to nie przeszkadzało...


Na koniec "proszewycieczki" towarzystwo wyglądało tak icon_smile.gif


BAAAAAAAAAArdzo lubię tam jeździć icon_biggrin.gif

PS Dzięki Piotr za wprowadzenie w mój post systematyki!!! blagam.gif
Kocurek
Ale fajna fotorelacja icon_smile.gif
Powinnaś odwiedzić naszą storczykarnię icon_smile.gif jakby co, zapraszam w te strony icon_smile.gif

A masz!
Użytkownik usunięty
CYTAT(Kocurek @ Mon, 17 Jan 2011 - 13:51) *
Ale fajna fotorelacja icon_smile.gif
Powinnaś odwiedzić naszą storczykarnię icon_smile.gif jakby co, zapraszam w te strony icon_smile.gif

A masz!


Łańcut mi się Kocurku marzy od daaawna. I ja tam kiedyś dotrę 06.gif
agniesia :)
[użytkownik x] jakie cuda!!!! Zazdroszczę takiej suuuuper wycieczki, bo co okaz to piękniejszy icon_smile.gif
Jakie zdobycze przywiozłaś do domu?
To Odontonium jest niesamowite icon_smile.gif

Kocurek super storczykarnia. Muszę poszukać czegoś takiego w mojej okolicy icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Mon, 17 Jan 2011 - 14:00) *
[użytkownik x] jakie cuda!!!! Zazdroszczę takiej suuuuper wycieczki, bo co okaz to piękniejszy icon_smile.gif
Jakie zdobycze przywiozłaś do domu?
To Odontonium jest niesamowite icon_smile.gif

Kocurek super storczykarnia. Muszę poszukać czegoś takiego w mojej okolicy icon_smile.gif


agniesiu, do domu przywiozłam to, co było do kupienia icon_biggrin.gif Tzn. dwa papiophedillum (sabotki) i jednego falka dla Tymiego (takiego już prawie, prawie kwitnącego). Obrałabym Piotra z czegoś jeszcze, gdyby był obieralny icon_biggrin.gif Ale na razie nie ma nic. Czekam cierpliwie, co wyhoduje. Ja od niego biorę w ciemno icon_biggrin.gif

Natomiast... poluję na vandy. I wybieram się na giełdę kwiatową (o 4 rano, mój Małżonek będzie wniebowzięty icon_biggrin.gif).

Dzięki agniesiu za ciepłe słowa icon_smile.gif
agniesia :)
o 4 rano?? 23.gif

Mi się marzy jakiś storczyk w kolorze fioletu,ciemnego amarantu czy coś w tym stylu icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
No o 4 icon_smile.gif Tak działa giełda kwiatowa.

Wczoraj z Julią wylicytowałyśmy na allegro falka i cambrię. Ciekawa jestem, kiedy mojemu Małżonkowi skończy się cierpliwość 29.gif
joa133
[użytkownik x] zapraszam do naszego ogrodu botanicznego w Krk. Poszukam zdjęć storczyków, które zrobiłam i pokarzę.

[użytkownik x] masz pasiaka różowego?ten mnie zauroczył...

mam pytanie:
w sklepie ogrodniczym (hipermarkecie) było dużo storczyków nie kwitnących przecenionych... mam kupić??jakoś wahałam się,bojąc.,że nic z nich nie będzie..liście miały ładnie rozwinięte.. miały tez po 1-2 badylki po kwiatostanie..na co jeszcze zwrócić uwagę?

ja chwilowo mam dużo gruboszy .. 2 różne gatunki ... i kwitną...
Użytkownik usunięty
joa, storczyk po kwitnieniu to przeważnie okazja, bo są tanie. Zwróć uwagę na to, jak wygląda roślinka, czy nie jest zalana (to stała choroba marketów), no i czy ma ładne, połyskujące korzenie. Jeśli tak - bierz icon_smile.gif No i luknij na metkę, kto zacz icon_wink.gif
joa133
[użytkownik x] nie było metki kto zacz ..była ino cena ..........a tanie ..to ile byś dała za storczyka nie kwitnącego?brać z 2 badylkami?
Użytkownik usunięty
CYTAT(joa133 @ Tue, 18 Jan 2011 - 15:14) *
[użytkownik x] nie było metki kto zacz ..była ino cena ..........a tanie ..to ile byś dała za storczyka nie kwitnącego?brać z 2 badylkami?


Kochana, zależy za JAKIEGO storczyka niekwitnącego icon_biggrin.gif Za vandę dałabym i ze 100 zł icon_biggrin.gif Za cambrię dałabym max 20, za falka... bo ja wiem... 15 zł to WSZYSTKIE pieniądze, chyba że picolo, to więcej. Bo na picolo to ja choruję icon_biggrin.gif
agniesia :)
[użytkownik x] a kupowanie na allegro jest bezpieczne? Tzn. czy storczyki docierają w niezmienionym stanie i niezniszczone?
Bo tam duuuużo ładnych znalazłam icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Tue, 18 Jan 2011 - 19:16) *
[użytkownik x] a kupowanie na allegro jest bezpieczne? Tzn. czy storczyki docierają w niezmienionym stanie i niezniszczone?
Bo tam duuuużo ładnych znalazłam icon_wink.gif


Zależy od kogo i jakie storce. Ja mam swoich ulubionych sprzedawców, teraz czekam na kwiatki od nowego, jeszcze go nie testowałam. I PATRZ DOKŁADNIE, co kupujesz. bo wiesz... ja teraz zamówiłam botanika. Moja koleżanka też, takiego samego. Ja się cieszę, jak dziecko, bo moje cudeńko przyszło zdrowiutkie i fajne, zaś moja koleżanka oniemiała wprost ze ZŁOŚCI, bo nie zdawała sobie sprawy, że dostanie SADZONKĘ. A więc dwa listki mające po 3 cm. Dosłownie 06.gif Ale wylicytowała, zanim w ogóle kogokolwiek zapytała. Na dodatek złego nie miała pojęcia, że to jest BOTANIK i SADZONKA, więc opieka nad nim zasadniczo różni się od opieki nad marketową, falkową hybrydą icon_smile.gif

Ale generalnie - tak. Ja lubię na allegro kupować, bo zwłaszcza teraz można trafić fajne storczyki w dobrej cenie icon_smile.gif
joa133
[użytkownik x] żałuję,że nie było tego wątku i tematu (był, ale ja nie przeczytałam ...moja wina) szybciej..kupiłabym wtedy x storczyków..teraz nie wiem,czy będą.. nie chciej wiedzieć po ile była 1 sztuka... teraz nie mam chwilowo jak pojechać tam....
Użytkownik usunięty
CYTAT(joa133 @ Wed, 19 Jan 2011 - 14:55) *
[użytkownik x] żałuję,że nie było tego wątku i tematu (był, ale ja nie przeczytałam ...moja wina) szybciej..kupiłabym wtedy x storczyków..teraz nie wiem,czy będą.. nie chciej wiedzieć po ile była 1 sztuka... teraz nie mam chwilowo jak pojechać tam....


Joa, luz. Widocznie tak miało być. Czasem te promocje są po prostu nie dla nas icon_wink.gif Wiesz, ja powoli wykształcam sobie koneserski smaczek icon_biggrin.gif No i mnie podnieca jednak jeden, określony gatunek plus to, co mikro i własnoręczne icon_smile.gif Ja się kocham w vandach... i na nie poluję. Od wczoraj mam botanika, zanim zakwitnie, minie ze trzy lata. Ale to nieważne icon_smile.gif Także luz joa, jeszcze przyjdzie Twój czas icon_wink.gif
cydorka
[użytkownik x] a to na sggw jest, czy na uniwerku?
cyd
Użytkownik usunięty
CYTAT(cydorka @ Wed, 19 Jan 2011 - 15:39) *
[użytkownik x] a to na sggw jest, czy na uniwerku?
cyd


Na SGGW ofkors 06.gif I wiesz co Cyd? Ilekroć jadąc do szklarni mijam Twój wydział, tylekroć stajesz mi przed oczami...
cydorka
CYTAT([użytkownik x] @ Wed, 19 Jan 2011 - 16:27) *
Na SGGW ofkors 06.gif I wiesz co Cyd? Ilekroć jadąc do szklarni mijam Twój wydział, tylekroć stajesz mi przed oczami...


tak mi kurcze te foty wyglądały znajomo icon_smile.gif
cyd
Użytkownik usunięty
CYTAT(cydorka @ Wed, 19 Jan 2011 - 16:33) *
tak mi kurcze te foty wyglądały znajomo icon_smile.gif
cyd


Hehehe... całkiem sporej grupie moich bliskich są znajome. I tej, co po architekturze krajobrazu, i temu co po leśnictwie icon_smile.gif Strasznie lubię to miejsce!
joa133
[użytkownik x] wiem,że przyjdzie mój czas..tylko nie wiem,czy storczyków..ja mam inne kwiatki,które kocham i tak samo mnie kręcą jak Ciebie.....
Użytkownik usunięty
CYTAT(joa133 @ Wed, 19 Jan 2011 - 20:57) *
[użytkownik x] wiem,że przyjdzie mój czas..tylko nie wiem,czy storczyków..ja mam inne kwiatki,które kocham i tak samo mnie kręcą jak Ciebie.....


No i cudownie. Ważne, że masz swoje "poletko". A co na nim rośnie?... To juz mniejsza o większość icon_smile.gif
joa133
[użytkownik x] te storczyki były po 8zł/kwiatek.
agniesia :)
[użytkownik x] możesz mi na priv podać nazwy tych sprawdzonych sprzedawców? Bo nie chcę się "naciąć".
Twój błękitek aktualnie kwitnie? Gdzie można takiego dostać bo szczerze mówiąc nigdy takiego nie widziałam.

Mój falek bez zmian- stoi na oknie, w chłodniejszym miejscu i udaje że się boi icon_wink.gif
A dendrobium rozkwitły kolejne kwiaty icon_smile.gif
Użytkownik usunięty
agniesia... mój błękitek właśnie zakończył kwitnienie, został już tylko pęd (którego nie obcinam). On jest efektem ludzkiej, komercyjnej działalności... Wstrzyknęli mu barwnik biedakowi... Dlatego jest taki błękitny. Kolejny raz zakwitnie na biało icon_smile.gif

Jeśli chodzi o allegro, agniesia... jeśli masz dostęp do stacjonarnych sklepów, kupuj tam. Jeśli nie... masz zawsze orchidarium.pl To sprawdzone miejsce, mają zdrowe i ładne rośliny. Na pewno z allegro można polecić "Kwiaty Isabella" bodajże. Laska bardzo dba o storce i o przesyłki. 2end_2006 też wysyła ładne i zdrowe kwiaty. I tu nie powinnaś się absolutnie naciąć. Odradzam na razie kupowanie wszelkich botaników. To tak odgórnie icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
W piątek spełniło się moje duuuuże marzenie!!!




i jeszcze jeden falek od mojego Kolegi, z jego własnej hodowli i jego własna hybryda... moja wielka, pasiasta słabość icon_smile.gif


Będę zamieszczać nowe fotki... już z normalnego aparatu, nie z komórki icon_wink.gif
agniesia :)
O jaaaaa, vanda! Cudna jest!!! icon_smile.gif Gratulacje [użytkownik x] icon_smile.gif

Mój mąż wyjechał dziś na 2 tyg i na pożegnanie dostałam nowego falka icon_smile.gif Fioletowego z 2 kwitnącymi pędami i 1 wybijającym dopiero icon_smile.gif


joa133
Cudowne !!!!!!!!!!!!!!
Użytkownik usunięty
Śliczny ten Twój falek agniesia!! I jaki fajny mąż 06.gif

Zaraz Wam wrzucę jeszcze kilka fotek, tylko muszę je pozmniejszać icon_smile.gif
Użytkownik usunięty




Moja Vandusia, Dusia icon_biggrin.gif

A jeszcze wariacja nt. falka icon_smile.gif
joa133
[użytkownik x] chciałabym odszczepkę..tej różowej..da się??
Użytkownik usunięty
CYTAT(joa133 @ Tue, 25 Jan 2011 - 12:40) *
[użytkownik x] chciałabym odszczepkę..tej różowej..da się??


O kochana... to nie jest proste. Vandy puszczają keiki rzadko, a kolejka do nich będzie dłuuuuga... Zresztą na kwitnienie sadzonki musiałabyś czekać 3 lata minimum...
joa133
[użytkownik x] na kwitnienie mojego grubosza czekałam wieki.. nam zakwitnął 2razy,a teściom jeszcze ani razu... masz cuda, aż mam wypieki!!!!! Cudowne!
~anula~
[użytkownik x] ale sliczny ten różowiak, rany...
Użytkownik usunięty
joa, jeśli kiedyś będę miała wolną odnóżkę mojej vandy (to Vanda Roby Moon), dam znaka dymnego i ją otrzymasz icon_smile.gif Ale proponuję zachorować wcześniej, vandy są magiczne icon_smile.gif

Dzięki za ciepłe słowa icon_smile.gif Dorzucam Wam jeszcze moje vandzine oczko w głowie (jak dobrze się przyjrzycie, zauważycie nowiutki korzonek icon_biggrin.gif )



i wszystkie vandzie razem,


a także paputki moich Dzieci icon_smile.gif Tymcia...


... i Julci icon_smile.gif

Filip_inka
to ja dla odmiany zapisuje się na odszczepkę tego pasiastego żółtka:)) cudny!!!
Użytkownik usunięty
Oj... wieeeeele wody upłynie w Wiśle, zanim moje młodziutkie falki zdecydują się puścić keiki icon_smile.gif

Teraz okno w naszej sypialni wygląda tak.... 06.gif


a poza tym wszyscy zdrowi 04.gif
maania
Rany jakie cuda!

[użytkownik x]
piękne okazy, jestem pod wrażeniem.

Lecę czytać storczykowe wątki bo zachorowałam chyba...tylko czy ja dam radę? bo póki co to u mnie tylko kaktusy mają się dobrze 37.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(m.ania. @ Fri, 11 Feb 2011 - 14:28) *
Rany jakie cuda!

[użytkownik x]
piękne okazy, jestem pod wrażeniem.

Lecę czytać storczykowe wątki bo zachorowałam chyba...tylko czy ja dam radę? bo póki co to u mnie tylko kaktusy mają się dobrze 37.gif


m.ania, cieszę się, że podobają Ci się moje cudaczki icon_smile.gif Myślę, że spokojnie dasz radę. Nie chwytaj się może za vandy od razu, ale z falkiem spokojnie możesz zacząć przygodę icon_smile.gif

Mała aktualizacja... wczoraj wysłałam Męża po piankę do czyszczenia kabin prysznicowych. Przyjechał z... przedwczesną Walentynką. Ależ mnie uradował!

Oto moja pierwsza Miltonia (którą już dawno chciałam mieć icon_smile.gif )


A to Beleara icon_smile.gif


i aktualizacja... nasz sypialniany parapet 37.gif Rozpoczęłam lekturę wątków w stylu "jaki sposób znaleźć na upchnięcie większej ilości storczyków na parapecie" 29.gif
Anorektyczna Laska
[użytkownik x] kwiatki piekne, ale ja nie o tym. Podoba mi sie figurka z Twojego parapetu 06.gif
agniesia :)
[użytkownik x] parapet sypialniany zachwycający icon_smile.gif
A ja mam problem icon_sad.gif Przestawiłam kilka dni temu fioletowego storczyka na parapet.
Miał po kilka kwiatów i pączków na 2 odnogach. Dziś patrzę a prawie wszystkie opadły icon_sad.gif
Te co zostały są pomarszczone i nieładne. Ale niestety nie ostał się żaden pączek icon_sad.gif
Nie wiem co zrobiłam źle.

A żółty falek po miesiącu na parapecie wrócił na stare miejsce- zobaczymy czy zakwitnie...
Użytkownik usunięty
CYTAT(Anorektyczna Laska @ Sun, 13 Feb 2011 - 20:35) *
[użytkownik x] kwiatki piekne, ale ja nie o tym. Podoba mi sie figurka z Twojego parapetu 06.gif


To w końcu sypialnia, nie?

Dostałam na imieniny. Od teściowej icon_wink.gif
Użytkownik usunięty
CYTAT(agniesia :) @ Sun, 13 Feb 2011 - 22:05) *
[użytkownik x] parapet sypialniany zachwycający icon_smile.gif
A ja mam problem icon_sad.gif Przestawiłam kilka dni temu fioletowego storczyka na parapet.
Miał po kilka kwiatów i pączków na 2 odnogach. Dziś patrzę a prawie wszystkie opadły icon_sad.gif
Te co zostały są pomarszczone i nieładne. Ale niestety nie ostał się żaden pączek icon_sad.gif
Nie wiem co zrobiłam źle.

A żółty falek po miesiącu na parapecie wrócił na stare miejsce- zobaczymy czy zakwitnie...


agniesiu, falki tak niestety mają. Jak im nie przypasuje zmiana warunków, potrafią z dnia na dzień podziękować za kwitnienie i pozbyć się wszystkich pąków icon_sad.gif Straszne, ale nic na to nie poradzisz... Co mu zaszkodziło? Nie wiem. Może wilgotność była skrajnie inna, może go zawiało, może światło było nie takie jak trzeba. Niestety, falki są z tego znane icon_sad.gif Musisz się z tym pogodzić i poczekać na następne kwitnienie.
Agnieszka_82
O RANY !!! [użytkownik x] - cudny parapet, cudne okazy ! Och ... brawo_bis.gif oniemiałam !
Prezent walentynkowy fantastyczny ! (ja dostałam 3 falki: 2 od Teścia i 1 od męża). icon_smile.gif Mam już kilkanaście storczyków ale brak mi takich odmian jakie Ty posiadasz (ja mam tylko falki ( i miniaturki) i dendrobium nobile). Za to muszę się pochwalić że jedna falka 4 pędowa kwitnie mi nieprzerwanie od listopada 2009r icon_biggrin.gif
agniesia :)
[użytkownik x] potrzebuję porady icon_redface.gif
Kupiłam dziś w kauflandzie przekwitnięte dendrobium nobile (za 5 zł) i tak się zastanawiam co z nim zrobić dalej...
Postawić w chłodniejszym miejscu czy w normalnej temperaturze? Podlać go już teraz czy poczekać kilka dni? Ciężko mi określić czy ma wilgotne podłoże.
Boję się że mi zrzuci te listki bo chyba go troszkę przewiało w drodze do domu.
A wygląda tak:

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.