To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nasze dzieciaczki kończą juz (5) (6) 7 lat

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
AnkaSkikanka
Antek jest z lutego. A zęby mu zaczęły wypadać już kilka miesięcy temu. Pierwsze zęby wyszły mu bardzo wcześnie. Wika za to miała pierwszy ząbek, gdy miała 11 miesięcy i obecnie Antek o dwa lata od niej młodszy zgubił więcej mleczaków niż ona. No cóż - każdy dzieciak rozwija się swoim tempem icon_smile.gif
Mika
Noooo ,witamy Antosia -WRESZCIE wink.gif
lepiej późno niż wcale icon_lol.gif

rzeczywiście chyba jako pierszy smyk z tego wątku gubi ząbki
ale jak sobie przypomnę to moja starsza córka też jakoś miesiac przez 6 urodzinami pierwszego zęba pożegnała

jakos nie mogę się przestawić,że w tym roku moje "maleństwo" będzie już sześciolatkiem

Powiadasz Plombiusz,że Antosie takie wylewne przylepy? hmmm chyba coś w tym jest ba nasz zaczyna się zachowywać podobnie icon_cool.gif



ha-odwołuję ten ręcznik -się znalazł icon_lol.gif

ba-mało tego -zostałam dziś bardzo mile zaskoczona kiedy okazało się,że w piątek jest bal (tu panika,matko huto skąd ja wytrzasnę na już pirata lub innego wojownika wink.gif )
a tu surprise-wisi sobie ogłoszenie,że przedszkole wypożycza stroje
uffff
kamień z serca za 15 zł
pirat jest,bal jest,a matka może spać spokojnie wink.gif
A.L.
Mika, Kuba Blaire tez juz gubi zeby.
Mika
CYTAT(A.L.)
Mika, Kuba Blaire tez juz gubi zeby.


oooo
się zaczyna icon_wink.gif
jestem jeszcze nie przygotowana na taką dorosłość mojego dziecka
niech zostanie z mleczakami do osiemnastki icon_cool.gif icon_lol.gif
AnkaSkikanka
Mika - będziesz mieć fajoskiego wampirka:



Aż strach się zbliżać icon_wink.gif
Mika
aaaaale super to wyglada icon_lol.gif
Ola gubiła po kolei więc nigdy takim wampirkiem nie była
miriam
mam tyle moge przytul.gif:, bardzo, bardzo mi przykro icon_cry.gif, ciezki dzien masz dzisiaj icon_cry.gif

moja juz ma 2 dolne zabki stale, na razie spokoj, ale pewno niedlugo reszta tez sie "wymieni", Carmen wypadl jeden, na to miejsce wyrosl do polowy staly, i wtedy wypadl drugi, tak jak jej rosly (ksiazkowo), tak na razie te dwa wypadly, mam jednak nadzieje, ze u mlodej beda wypadac, tak jak powinny, a nie jak rosly icon_lol.gif
u nas nie ginie nic, raz zginela husteczka letnia, ale od mlodej, bo bylismy wtedy razem i w ogole bylo tyle dzieci, ze moze po prostu ktos mial taka sama i przez pomylke wzial, a moze nie pamietal z jakiej grupy, bo sa mamy ktore maja po 3 dzieci, w innych grupach w przedszkolu, w kazdym badz razie, tak nie ginie nic (tfu,tfu), ale moje dziecko, jak juz cos wezmie, to po przyjsciu do przedszkola, kaze mi to brac do domu, nauczona, tym, ze moze np: sie popsuc, lub ktos popsuc icon_wink.gif
mam(a)
A ja miałam dzisiaj beznadziejny dzień, poszłam z dziewczynkami na spacer, nie puściłam do przedszkola, ale nic nie pomogło, byłyśmy bardzo długo na cmentarzu, ale mi się samej łzy napływają do oczu. Przepraszam, że mcze, obiecuję, że jutro będziel epiej i nie będę już smęcić.
Mika
Mam przytul.gif
kama_
Kamilka też już straciła 3 ząbki następne 3 się bujają ale jeszcze moment, pierwsza jedynka dolna wypadła jak miała 4 lata i 10 miesięcy icon_cool.gif

U nas narazie cisza o balu ale w zeszłym roku był koło lutego icon_smile.gif I pytanie czy wasze córki też chcą być zawsze księżniczkami, czy ta mi się taka "książniczka" trafiła icon_wink.gif tyle orginalnych strojów można mieć a ona księżniczka no ewentualnie wróżka, jak jest u Was icon_question.gif
A_KA
Karolka ma wszystkie ząbki mleczne i na razie nie zapowiada się, żeby to się miało zmienić. Ale szczerze mówiąc - nie może się już doczekać aż jej wypadnie pierwszy ząbek (dokładniej to chodzi o wróżkę-zębuszkę i o prezent icon_wink.gif ).


CYTAT(kama_)
I pytanie czy wasze córki też chcą być zawsze księżniczkami, czy ta mi się taka "książniczka" trafiła icon_wink.gif tyle orginalnych strojów można mieć a ona księżniczka no ewentualnie wróżka, jak jest u Was icon_question.gif


Nie, nie wszystkie... Karolka chce być np. wiewiórką icon_lol.gif (i będzie). Zresztą zmienia jej się co jakiś czas. Dziś wspomniała coś o dalmatyńczyku... Tak czy inaczej - przeważają zwierzątka. A o księżniczce nawet nie wspomniała icon_wink.gif.
milly
Jach zęby mleczne ma wszystkie. Szóstki to też mleczne? bo jakoś tak niedawno wylazły ponoć - zdanie pani stomatolog.

A co do balu to młodzież ma być strażakiem. Hmm, to jakoś tak tradycyjnie. Niby osprzęt ma, ale kask już na głowę nie wchodzi... no i muszę zakupić koszulki i jakiś nadruk wytworzyć. Empik robi napisy na koszulkach??
miriam
mleczak moze wypasc z minuty na minute, u nas tak bylo, nic sie nie zapowiadalo, a jak zaczal sie ruszac, to myk i go nie bylo, trwalo 2 dni moze, a przy drugim kilka minut icon_smile.gif

moja chce byc "tanczaca ksiezniczka", ma juz baletki i suknie ale...jej kolezanka podobno ma to samo, i teraz zagwozdzke mam, czy ubierac tak samo, czy cos innego kupic, moze beda sie cieszyly, ale moze tez beda obie wsciekle, ze maja to samo icon_rolleyes.gif , choc ogolnie przyjaznia sie, nie wiem pogadam z nia jeszcze icon_confused.gif
A.L.
Milly szostki to pierwsze zeby stale sa. Ale dziwnie ze wylazly one, zanim zaczely sie ruszac jedynki mleczne.
Milena na razie nie ma szostek a i mleczaki siedza mocno.Pierwszy zab wyszedl jej bardzo pozno, wiec moze i pozno wyleci icon_wink.gif

A na karnawal Milena zazyczyla sobie przebranie pszczoly. W sumie to nigdy nie chciala byc ksiezniczka ani wrozka. Rok temu byla klaunem, a dwa lata temu-biedronka.
Pecia
Mam przytul.gif
dla Twojego Aniołka (*)
kama_
No czyli tylko moja jakaś "uksiężniczkowiona" icon_rolleyes.gif
Kamila też 6-tek jeszcze nie ma icon_cool.gif , a po wczorajszej wizycie u dentysty ma już 6 plomb icon_rolleyes.gif i 1 ząbek w leczeniu dalszym icon_confused.gif strasznie lecą jej ząbki choć jest pod stałą opieką lekarską, ale ma to po nas niestety icon_rolleyes.gif
Dorotka
Mam przytul.gif przytul.gif Jak się dziś czujesz?

Kacper przez święta chorował miał 41,5 stopnia gorączki. Tak się o niego baliśmy icon_sad.gif na szczęście juz bryka i to strasznie icon_wink.gif
Zębów nie gubi, ma wszystkie w super nienaruszonym stanie icon_biggrin.gif Ubrań też nie niszczy.
Co do balu to chce być robotem icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
Esther@
Hoho, nawet nie wiedziałam, że tu taki prężny wątek działa icon_wink.gif

Jeżeli więc można, to chętnie się z Zosią dołączymy do tego doborowego towarzystwa icon_smile.gif

Zosia jest wrześniowa i z tego co widzę, to jak chodzi o wzrost i wagę tak pośrodku - waży ok. 17 kg i ma 110 cm. Zęby jeszcze ma wszystkie icon_wink.gif choć widzę, że w jej grupie już sporo jest szczerbatych icon_wink.gif

A co do balu, to ja mam egzemplarz zdecydowanie "księżniczkowy" icon_rolleyes.gif Po mnie tego nie ma, bo raczej wolałam Scarpy od pantofelków icon_wink.gif W każdym bądź razie nie ma w ogóle mowy, żeby Zosia była kimkolwiek oprócz księżniczki icon_rolleyes.gif Suknia powinna być różowa i "no wiesz, taka naprawdę księżniczkowa i kręcąca", na dodatek obowiązkowe pantofelki i baletki z zeszłego roku już nie przejdą... Ech...
kama_
Nasza sukienka na bal ma się "kółkować" wink.gif
Mika
no popatrz Ester@,tyle razy patrzyłam na paski Twoich dzieci,ba-śledziłam Wasze wątki ciążowo-porodowe i nie zauważyłam,że mój Jasiek i Twoja Zosia z jednego rocznika icon_wink.gif

co ślepemu po oczach icon_cool.gif
A_KA
CYTAT(Ania Karolkowa)
czy Wam czasem ginie coś w przedszkolu?? Ostatnio (między świętami a nowym rokiem) Karolka wzięła do przedszkola ulubioną, wymarzoną zabawkę (Bambiego), którą zamówiła i dostała od Mikołaja...



Pozwolę sobie zacytować sama siebie wink.gif .
Odwołuję alarm. Bambi się znalazł icon_exclaim.gif icon_lol.gif A jaka radość była...
To wszystko w sumie wina mojego dziecięcia tzn. tego, że nie pilnuje tak jak trzeba zabawek.
W czasie między świętami a nowym rokiem często zmieniali sale i moje dziecko zostawiło Bambiego w innej sali po prostu.
Wczoraj zrobiłyśmy poszukiwania. I się znalazł icon_smile.gif.
Ufff...

Tak czy inaczej już do przedszkola nie zabiera zabawek - nie mam jakoś ochoty robić kolejnych poszukiwań icon_rolleyes.gif
Mika
mój pirat właśnie poszedł do przedszkola wink.gif

kama_
Extra pirat icon_biggrin.gif
m4rusia
Łał Mika. Przystojniacha z Twojego syna. Ma dziewczynę ? icon_lol.gif


Ja załatwiłam mojej małej cudne przebranie za pieska - dalmatyńczyka ale Ona oczywiscie woli być księżniczką.
Pecia
Mika, chociaz twierdze ,ze MÓJ Jasiek jest najladniejszy , to ten Twoj tez mi sie podoba 06.gif




a swoja droga boje sie ,ze nam bal minal i nawet nie wiemy icon_sad.gif
w ogole nie pamietam kiedy mial byc, mam nadzieje,ze nie w tym tygodniu icon_rolleyes.gif
m4rusia
CYTAT(Ciocia Pecia)
Mika, chociaz twierdze ,ze MÓJ Jasiek jest najladniejszy ,


Wklejaj zdjecie Pecia. Z chęcią pooglądamy przystojnych chłopaków. Może któras coś dla swojej córki wybierze wink.gif
Pecia
oto Jasiek






ale moj ma juz dziewczyne, Ade icon_biggrin.gif
A_KA
CYTAT(martucha96)
Z chęcią pooglądamy przystojnych chłopaków. Może któras coś dla swojej córki wybierze   icon_wink.gif


Hehe... To casting robimy icon_question.gif icon_wink.gif

Karolka chwilowo co prawda zajęta (ma narzeczonego w przedszkolu i twierdzi, że to MUSI być jej mąż), ale kto tam wie... Kobiety zmienne są icon_lol.gif

Pirat SUPER. Śmię twierdzić nawet, że jak na pirata to za przystojny 03.gif
blaire
Witam poświątecznie i noworocznie.
Kuba z tego co wiem wraz z 3 kuzynkami wypili Picolo o północy i poszli z ciociami i wujkami na plac obejrzeć z bliska wystrzały.
No cóż, bawił się dłużej niż jego rodzice, którzy grzecznie poszli spać tuż po północy...
Kuba pierwszego zęba zgubił miesiąc przed skończeniem 5ciu lat.
A na balu będzie... CZERWONYM POWER RANGERSEM!!!
mam przytul.gif , mam nadzieję, że dziś czujesz się choć troszkę lepiej.
Pecia
Jasiek tez ma stroj czerwonego power rangersa icon_lol.gif

jak uda sie i bedzie jeszcze bal to zrobie zdjeice i wkleje
AnkaSkikanka
CYTAT(Ciocia Pecia)
oto Jasiek[ciach]

No no. Baardzo fajne zdjęcie icon_smile.gif fajne światło i klimat.
grzałka
gdzie ten Jasiek?

a my wczoraj byliśmy u fryzjera i Ania kazała się obstrzyc na chłopaka icon_eek.gif

no i mam teraz trzech facetów, przepraszam, czterech icon_lol.gif
A.L.
Zartujesz?

Dawaj zdjecie, nie moge sobie wyobrazic Anki opitolonej na krotko.

Milena nie lubi sie czesac, placza sie jej wlosy, a i tak twardo zapuszcza.
O fryzjerze nie chce slyszec.
Pecia
plombiusz, dzieki, jako matka czuje sie dumna wink.gif


grzalko, zdjecie Jaśka jest na poprzedniej stronie
ale one juz bylo kiedys na forum, nie mam nowych icon_rolleyes.gif


dawaj Anie-chłopczyka
grzałka
Zdjęcie zrobię jak modelka wróci z przedszkola.
Esther@
Jaśki ekstra icon_smile.gif
Bo Jaśki to fajne chłopaki icon_mrgreen.gif A przystojne jako że i matki piękne icon_mrgreen.gif

Grzalko, szok że Ania się chciała tak obciąć, u nas zaraz byłby tekst o prawdziwych księzniczkach... wink.gif
A_KA
Fakt. Jaśki super przystojniaki icon_lol.gif .

Co do włosków - Karolka nie chce słyszeć nawet o wyrównaniu końcówek. Zapuszcza włosy. Ma już najdłuższe z grupy. Do pasa niewiele brakuje icon_lol.gif
m4rusia
Chciałam tylko napomknąć, że Peciowy Jasiek też niczego sobie wink.gif
Normalnie ten rocznik 2001 zaowocował w śliczne dzieciaczki
Mika
wiecie co ??
wielki wstyd
bal .... będzie za tydzień w piątek icon_redface.gif icon_lol.gif
coś źle doczytałam icon_lol.gif
dobrze,że Jasiek miał przebranie w torbie a nie na sobie jak jedna z koleżanek wink.gif
pocieszające,że nie ja jedna byłam taka głupia icon_lol.gif
blaire
Pozwolę sobie wkleić również mojego Kubę.
Wakacyjnie:


oraz sylwestrowo (ale do południa, chyba zbierał siły na nocne imprezowanie wink.gif )


Mika, niezła jesteś icon_twisted.gif
A pirat boski! Grzalka, a tego Tygrysa dla któregoś z chłopców chcesz? Teraz wysyłam go do mamami, ale jeśli później byś potrzebowała to ona wyśle poprostu do Ciebie.
mam(a)
Dziękuję, czuję się już wiele lepiej icon_smile.gif
No, a dzisiaj moje córki kończą 5 i pół lat icon_eek.gif Przecież dopiero co obchodziłysmy urodziny na forum icon_rolleyes.gif No, ale minęło już pół roku!! A teraz już mają 5,5 stare baby po prostu icon_twisted.gif
grzałka
Blaire- dzięki,ale chyba jednak nie, jak polarkowy- boję się, że będzie za ciepły.

oto Ania obsmyrgolona na chłopaka- jest z siebie bardzo dumna i ani troche nie żałuje (tak zupełnie po cichu- to mnie cieszy, bo te lalki Barbie, sukieneczki i pink power mnie przerastały, nigdy nie miałam takich skłonności)

Mika
CYTAT(grzalka)
oto Ania obsmyrgolona na chłopaka- jest z siebie bardzo dumna i ani troche nie żałuje    (tak zupełnie po cichu- to mnie cieszy, bo te lalki Barbie, sukieneczki i pink power mnie przerastały, nigdy nie miałam takich skłonności)


i wcale nie wygląda "na chłopaka" mimo krótkich włosów i braku pink power icon_wink.gif

też mam uraz i z tego tytułu moja najstarsza zawsze brana była za chłopaka,bo ciuchy nie dziewczęce nosiła icon_wink.gif
Tak jest z resztą do tej pory,bo niektóre ciuchy dziedziczy po synu mojej przyjaciółki

Blaire -nigdy mi nie minie zachwyt nad rzęsami i zadziorkiem Twojego syna icon_wink.gif
Pecia
Grzałko, Ania śliczna i fajnie ,ze w tym wieku chciala sobie obciaic wlosy icon_biggrin.gif
moja dopiero teraz po wakacjach obciela ale w wieku 5 lat byla jak barbie icon_rolleyes.gif
Pecia
CYTAT(Mika)
wiecie co ??
wielki wstyd  
bal .... będzie za tydzień w piątek  :oops:  :lol:  
coś źle doczytałam  :lol:  
dobrze,że Jasiek miał przebranie w torbie a nie na sobie jak jedna z koleżanek  :wink:  
pocieszające,że nie ja jedna byłam taka głupia  :lol:



cudne icon_exclaim.gif icon_twisted.gif
miriam
Jaski wygladaja cudownie icon_smile.gif
a, Ania mimo krotkich wlosow wyglada bardzo dziewczeco icon_smile.gif
Blaire, ale Kuba duzy jest icon_smile.gif
moja ma dlugie wlosy, i obciac nie chce, jak tak wstawiacie fotki, to ja tez wklejam, robiona na poczatku grudnia w przedszkolu icon_smile.gif


i jeszcze jedno icon_smile.gif



czekamy na fotki pozostalych 5-6 latkow icon_smile.gif
kama_
No to ja równiew wkleje moja córkę


blaire
grzalka, zobacztu
Dominika_
CYTAT(Dorotka)
Co robią Wasze  pięciolatki w przedszkolu?
Kacper przez weekend ma do zrobienie:
- pokolorować dwa obrazki (nudy dla niego)
- wykleić kolorowym papierem literki (coś ciekawszego)
- wyciąć odpowiednie wyrazy i podkleić je pod właściwymi obrazkami
- przeczytać kolejne wyrazy (zwykle 3 sylabowe), podzielić na sylaby, przegłoskować, narysować to co przedstawiały wyrazy i pozaznaczać w nich spółgłoskę  "l" i "t"  
- dokończyć 7 zdań i wypełnić odpowiednimi wyrazami wolne miejsca
icon_rolleyes.gif


My mielismy tylko raz pracę domową - gdy Młody się na zajęciach nie przykładał i nie zrobił tego, co trzeba.
Na samych zajęciach natomiast rysują kreski, figury itd (sama kopiowałam ćwiczenia z książek mojej mamy wink.gif ), liczą, wyklejają, poznają literki (ale raczej dosyć spokojnie i nie natrętnie).
Poziom u nas wysoki jest, w porównaniu z innymi przedszkolami, ale Młody nie narzeka. Poza tym panie dają im chwilę wytchnienia, gdy widzą, że dzieciaki mają dość.
Dominika_
CYTAT(grzalka)
Mam pytanie, zwłaszcza do mam dziewczynek, ale nie tylko- czy Wasze dzieci drą spodnie i rajstopy na kolanach? Bo to co Ania w tym roku robi z ubraniami to dramat- poszły już 4 pary spodni i z 5 par rajstop.


U nas luz - żadnej dziury póki co icon_rolleyes.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.