To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nasze dzieciaczki kończą juz (5) (6) 7 lat

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
Mika
mój Jaś przechodzi fascynację JPII od momentu Jego śmierci
mówi o Nim,ogląda wszystkie filmy,wyłapuje każdy moment,każdy kadr gdzie Go widać
grzałka
O, widzę, że wątek ożył...Ania jeździ w kasku, ale bez ochraniaczy. Ostatnio sobie przypomniała o wrotkach i codziennie wychodzi na wrotki, w związku z tym wstrzymam się jeszcze z kupnem rolek do przyszłego roku. Ale mam wielką ochotę na hulajnogę z pompowanymi kołami 12-calowymi. Ze swojej Kettlera Ania już wyrasta, a znalazłam na allegro fajne Panther Junior.

But na wiosnę 28, długość stopy 17 cm. Ciekawe kiedy jej skoczy rozmiar, bo te 28 ma już ponad pół roku- pewnie jak zwykle w środku sezonu.

O papieżu nic nie mówi, póki co. Fotelik cały, Graco Junior Plus, od 2 lat, ale w samochodzie Babci jeździ na podkładce.

Mam, gratulacje i dbaj o siebie.
grzałka
a jeszcze- w przedszkolu segregatory poszły w kąt i nastałą moda na drukowane z netu kolorowanki- chodzi o to, żeby przynieść najoryginalniejszą....potem je na szczęście kolorują, więc ma to jakiś pozytywny aspekt
Dominika_
Witam po przerwie icon_smile.gif
Jestesmy wlasnie swiezo po ospie, Wiktor poszedł do przedszkola na całe trzy dni i od wczoraj siedzimy w domu z zapaleniem krtani icon_confused.gif
Na szczescie lekko je przechodzi, wiec idziemy na rower - pierwszy raz w tym roku. Na razie cztery kolka, ale juz lekko podniesione do gory, coby zaczal sie przyzwyczajac. Tata ma ambitny plan nauczenia go jazdy na dwoch kolkach w niedlugim czasie icon_rolleyes.gif
Planujemy zakup rolek - rozgladam sie za jakimiś, może cos polecicie?
Fotelik
Mamy Concord Lift Evo - kupiony rok temu, posluzy mam nadzieje do konca obowiazku jazdy w foteliku. Nie mam zaufania do poddupnikow.
Wojna
MÅ‚ody juz co nie co wie - mieli ten temat poruszany w przedszkolu przy okazji wizyty na Starowce i rozmow o Warszawie, w tym jej odbudowie.
Buty
Mamy 31 - z lekkim zapasem.

Mam, gratulacje icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif icon_exclaim.gif
m4rusia
A oto moja sześcioletnia jubilatka na chwile przed zdmuchnieciem świeczek
Dorotka
Witam serdecznie icon_biggrin.gif
Kacper jeździ w fotelikach maxicosi ma takie same w moim samochodzie i męża również. Moi rodzice zaopatrzyli się w podkładki, dla obydwu chłopców i na nioch przewożą chłopaków jak odbieraja ich czasami z przedszkola

A to jeszcze zimowy KacperuÅ› z naszym psiakiem


A tu juz wiosenny icon_wink.gif przed domem


I jeszcze z braciszkiem na palu zabaw
Dorotka
uuuuuuu Czemu nie wyświetlają się zdjęcia?
miriam
Martucha sliczna jubilatka icon_smile.gif,najlepsze zyczenia, przepraszm, ze spoznione icon_redface.gif
Dorotko zdjec nie widac, bo adres jest niewlasciwy, nie powinno byc "html" na koncu tylko "jpg", klikasz na wlasciwosci i masz prawidlowy adres icon_smile.gif

musze powiedziec, ze rolki byly strzalem w dziesiatke, Carmen jak zalozyla, tak wstala i pojechala, a ja myslalam ze z tydzien bedzie cwiczyc utrzymywanie rownowagi, jezdzi powoli, ale jezdzi icon_wink.gif
poza tym szukala guza cale swieta, najpierw rozpedzila sie na sofie, tak ze przeleciala i podobno kregoslup wygial jej sie tak, ze maz sie przestraszyl, ze zlamie (mnie nie bylo przy tym, zreszta przy mnie sobie nie pozwala tak icon_twisted.gif ), na drugi dzien tym razem przy mnie, chciala skakac przez maskotke, jak przez skakanke i wyrznela o podloge (terakote mamy icon_sad.gif ), zaraz wielki guz, placz, na szczescie na guzie sie skonczylo i "stanem przedzawalowym" u mnie icon_wink.gif
ehh trza by siwe wlosy policzyc powoli icon_wink.gif, na rolki zaklada kask i cala zbroje, a na zwyklej podlodze potrafi cos wywinac icon_rolleyes.gif
clio
hej
możemy do was dołączyć?
Oskar skończył 15.01 6 lat ale coś nam się paseczek zaciął icon_wink.gif
miriam
clio witaj icon_smile.gif
paseczek sie zacial bo teraz musisz nowy zrobic, co by odliczal do lat 7 icon_smile.gif
A.L.
Miriam, Ty chyba pisalas ze chodzisz z Carmen do logopedy?

Musialas miec skierowanie?
A_KA
Hej dziewczynki... dawno mnie tu nie było icon_rolleyes.gif

Co nowego u nas... Karolka uczy się jeździć na 2 kółkach. Kiepsko nam to idzie (wyszłyśmy dwa razy dopiero) ale... ważne, że chce i się nie boi...
Bo ona zawsze do tych strachliwych, ostrożnych należała (jednocześnie będąc wszędobylką wiercipiętą, ale tylko w pewnych granicach).

Poza tym... w weekend wpadłam w lekką panikę. Karolce kiedyś się to już zdarzało kilka razy, ale myślałam, ze już minęło... Tymczasem w weekend znowu się powtórzyło. Podpisała się pod obrazkiem - jakby w odbiciu lustrzanym icon_confused.gif . Sama bym tak napisać nie umiała tzn. szczególnie N. Co więcej - nie widziała swojego błędu - dopóki jej nie powiedziałam co jest nie tak. Wtedy starła stary napis i napisała już bez problemu poprawnie...

Przejrzałam cały net chyba wink.gif w poszukianiu "lustrzanego pisma" i jego przyczyn i następstw (np. dyslekcja, dysgrafia, różne problemy w szkole)...
Nie będę Was zanudzać szczegółami (a mogłabym to długo robić wink.gif ), ale... analizując wszystko - wyszło mi, że w sumie to w przypadku Karolki nic poważnego, przejdzie.
Nawet testy lateralizacji jej wczoraj robiłam icon_rolleyes.gif wink.gif
Ale do psychologa siÄ™ wybierzemy - tak na wszelki wypadek...


Co u nas jeszcze nowego... Dziecko mi się rozwija towarzystko, staje się coraz bardziej śmiałe, chętne do uczestnictwa w różnych zajęciach...
W grupie przedszkolnej jest jedną z młodszych dzieci (bo z października). Teraz "kazała" się zapisać dodatkowo na pianino i teatrzyk. Kiedyś nie chciała chodzić na teatrzyk... a ja stwierdziłam, że nic na siłę...
Teraz chodziła już na rytmikę, angielski i zajęcia logopedyczne - ciągle mamy problem z "r" icon_confused.gif .


Poza tym będziemy chodzić na zajęcia w Domu Kultury - angielski, zajęcia umuzykalniające, plastyczne i może... eksperymenty szalonych naukowców icon_lol.gif . Ale to popołudniami... (w miarę jak mi dziecię będzie chciało chodzić). Na razie chce... wink.gif
miriam
CYTAT(A.L.)
Miriam, Ty chyba pisalas ze chodzisz z Carmen do logopedy?

Musialas miec skierowanie?


Asiu tak musialam miec skierowanie od pediatry, wystawia na 10 tygodni, u nas moze wystawic do 3 razy (czyli do 30 tygodni), a pozniej wystawia Pädaudiolog, ale najpierw bada jeszcze raz sluch, narzad mowy, robi Sprachtest, u Carmen nie stwierdzil nic, wiec ciezko bylo, ale miala problem z "pf" i na tej podstawie jej wystawil, ogolnie jestem w szoku, logopedka tez, bo ona z dnia na dzien jakby problemow nie ma icon_eek.gif
i wyglada na to, ze chyba niedlugo wizyty sie skoncza, ale ona tak bardzo prosi, ze moze "wyzebramy" jeszcze 10 godzin icon_smile.gif
miriam
Aniu Karolkowo ale co ma psycholog do pisania ???, przeciez to normalne ze dziecko czasem cos odwrotnie napisze, moja jest duzo starsza od Karolki, a czasem jak gramy w scrabble przestawi literke odwrotnie i dopiero jak zwroce uwage, to reaguje, wazne ze pozniej napisala dobrze, ja bym do psychologa nie szla icon_wink.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(miriam)
Aniu Karolkowo ale co ma psycholog do pisania??? przeciez to normalne ze dziecko czasem cos odwrotnie napisze

Psycholog stwierdza dysleksję, dysgrafię itp. Gdy dziecko coś czasem odwrotnie napisze, to ok. Gdy jednak zdarza mu się to w kółko i tego nie zauważa, to być może nie jest to tylko dziecięce roztargnienie.
miriam
acha, dziekuje teraz rozumiem icon_smile.gif

u nas dzieci maja spotkanie z psychologiem przed samym pojsciem do szkoly, wiec pewno tez z tego samego powodu icon_smile.gif
AnkaSkikanka
CYTAT(miriam)
u nas dzieci maja spotkanie z psychologiem przed samym pojsciem do szkoly, wiec pewno tez z tego samego powodu icon_smile.gif

Niekonieczne. Wtedy psycholog może okreslić, czy dziecko osiągnęło wystarczającą dojrzałość emocjonalną, by bryknąć do szkoły icon_smile.gif
A_KA
CYTAT(plombiusz)
CYTAT(miriam)
Aniu Karolkowo ale co ma psycholog do pisania??? przeciez to normalne ze dziecko czasem cos odwrotnie napisze

Psycholog stwierdza dysleksję, dysgrafię itp. Gdy dziecko coś czasem odwrotnie napisze, to ok. Gdy jednak zdarza mu się to w kółko i tego nie zauważa, to być może nie jest to tylko dziecięce roztargnienie.


Dokładnie icon_lol.gif .

U Karolki zdaża się to sporadycznie (ze trzy razy to zauważyłam chyba). Ale i tak, jako nadwrażliwa matka, wolę dmuchać na zimne wink.gif .
Myślę, że u Karolki to właśnie takie dziecięce roztarnienie.
Tymbardziej, że gdy ma do wyboru literkę dobrze napisaną i lustrzanie - to poproszona o wybranie prawidłowej jednak wybiera bez problemu dobrą...
A_KA
CYTAT(plombiusz)
CYTAT(miriam)
u nas dzieci maja spotkanie z psychologiem przed samym pojsciem do szkoly, wiec pewno tez z tego samego powodu icon_smile.gif

Niekonieczne. Wtedy psycholog może okreslić, czy dziecko osiągnęło wystarczającą dojrzałość emocjonalną, by bryknąć do szkoły icon_smile.gif


Nie tyle "może" co raczej "musi" icon_wink.gif . Po to są TE badania...
Dorotka
Tamte zdjęcia chyby były za duże i dlatego nie przechodziły icon_rolleyes.gif
więc ich mniejsza wersja icon_lol.gif

KacperuÅ› zimowy z pieskiem


Z braciszkiem

wiosenny przed domem
clio
dzięki miriam, może uda mi się zmienić ten paseczek icon_smile.gif tyle że ale ja techniczna sierota jestem

u nas z nauki jazdy na dwóch kółkach na razie nic nie będzie, bo moje dziecko stwierdziło, że rower i hulajnoga są nudne i on chce deskorolkę icon_eek.gif
zejdę kiedyś przez te jego pomysły
babcia oczywiście już jest na etapie jej poszukiawnia icon_wink.gif

poza tym chce zostac bramkarzem i co drugi dzień jest z tatą na stadionie
w ciągu 2 miesiący zniszczył dwie pary korków i mimo, ze jest jeszcze za mały na treningi trampkarzy to trener pozwala mu pokopać z chłopakami


zapisałam go do zerówki w przedszkolu do którego chodzi od 3 lat, ale nie wiem czy dobrze zrobiłam
jak jest u was?
chciałam, żeby chodził w szkole ale nie jestem jeszcze zdecydowana na konkretną więc stanęło na razie na przedszkolu
A_KA
Clio... widzę, że paseczek udało się zmienić wink.gif

Karolka idzie do przedszkolnej zerówki. Po długich przemyśleniach, podsumowaniach "za" i "przeciw" - już postanowione...

Z nauki gry na fortepianie rezygnujemy jednak... Same chęci dziecka do gry (zabawy) to trochę mało jednak...
Okazało się, że zajęcia są indywidualne tylko "niby". Dzieci grają w 2, a nawet 3 osobowych grupach...
Poza tym jeśliby to miało być coś poważnego i np. później szkoła muzyczna... cóż - ja nie wstawię do swojego mieszkania pianina (a to jest konieczne przy szkole muzycznej).

Ja zresztą wątpię, żeby moje dziecię miało jakiś specjalny "słuch muzyczny". A słowa Pani od nauki gry : "u mnie wszystkie dzieci grają" chyba nie wróżą nic dobrego...

Poza tym - finansowo to jednak nie jest najtańsze. I czy dziecko chodzi, czy nie - trzeba płacić...
I tak już płacę sporo za inne dodatkowe zajęcia...


Weekend spędziłyśmy na wsi... Karola uwielbia tam jeździć - konik, kózki, kotki, pieski i koleżanka (18 letnia) wink.gif ...
Pojeździła na koniu, wymęczyła kotki, malutki szczeniaczek z ząbkami jak igiełki wymęczył ją wink.gif .
Cały dzień na dworzu. Choć próbowałam jakoś zapanować nad jej brudzeniem się - nie było to łatwe icon_rolleyes.gif icon_lol.gif ...
Jechała już tam z katarem (liczyłam, że z alergicznym)... wróciła z jeszcze gorszym katarem - nadal liczę, że z alergicznym... icon_rolleyes.gif wink.gif
grzałka
a my na wsi cały tydzień- nawet nie próbowałam zapanować na brudzeniem się icon_lol.gif

Ania się wyszalała i wybiegała, wrażeń miała mnóstwo.

Znaleźliśmy w starej Wyborczej test sprawdzający czy dziecko poradzi sobie w szkole- i Ania sobie poradzi, bo zrobiła bezbłędnie. W ogóle strasznie cichociemne to moje dziecko, bo umie mnóstwo rzeczy tylko kompletnie się z tym nie ujawnia. Po tatusiu chyba to ma icon_rolleyes.gif
A.L.
Grzalka, o, napisz cos wiecej o tym tescie.

Jakie byly pytania /zadania na przyklad?
grzałka
trzeba było podzielić 12 gruszek (narysowanych) tak, aby było po równo dla dwojga dzieci

trzeba było z szerego róznych krzesełek wybrać jedno takie same jak na obrazku, tak samo z szerego dwuliterówek trzeba było znaleźć KL

był narysowany bocian z figur geometrycznych i obok w rozsypce dużo róznych figur i trzeba było wybrać te, z których można zrobić takiego bociana

sporo szlaczków do rysowania (z dopiskiem,że im dłużej dziecko ciągnie szlaczek bez odrywania ręki tym lepiej, liczy się też siła nacisku pisadła)

trochę ruchowych- np. stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami, chodzenie stopa za stopą po linii prostej

może sobie potemk jeszcze przypomnę
A_KA
CYTAT(grzalka)
Znaleźliśmy w starej Wyborczej test sprawdzający czy dziecko poradzi sobie w szkole


Grzałka... a możesz podać jakieś namiary na TĄ Wybroczą??

Chętnie bym też Karolę sprawdziła...

A może gdzieś w necie są takie testy??



PS. ja jestem przeczulona jeśli chodzi o czystość, głównie ze względu na alergie... i tak ją goniłam żeby się myła, ale... za chwilę wyszła na dwór i była znowu brudna...

Ale mój brat ją przebił icon_lol.gif . W dzieciństwie pojechaliśmy do babci, miał ze 3 lata. W piwnicy babcia trzymała węgiel. Braciszek zszedł sobie ciuchutko do piwnicy i zaczął, jak to potem podsumował "przekopywać węgiel"... Cały był czarny, nawet w środku uszu... wink.gif
grzałka
szukałam w necie tego testu, ale nie znalazłam...wydaje mi się, że to było w dodatku Trójmiejskim, jakoś tak marzec...
clio
witajcie po weekendzie icon_smile.gif
Oskar spędził go u babci, wyszalał się ale nie obyło się bez małego wypadku
przewrócił się, rączka mu trochę spuchła ale normalnie nią rusza
robiliśmy mu okłady i trochę zeszło ale nie wiem czy dobrze zrobilismy nie jadąc na pogotowie?

Aniu udało mi się zmienić ale tamten pasek miałam ładniejszy icon_wink.gif
miriam
clio jak spuchla to ja bym jechala jednak na rentgen...
clio
kochane no co tu taka cisza???
byliśmy w końcu na prześwietleniu ale nasz chirurg od 2 dni nieobecny, rączka młodego już wprawdzie nie boli ale zobaczymy w pon, co powie

i jeszcze byliśmy na konsultacji w szpitalu i niestety trzeci migdał do wycięcia i jeszcze boczne do tego
jestem wystraszona okropnie, wiem, że będzie, powinno być lepiej potem ale strasznie się boję tego znieczxulenia ogólnego

piszcie!
Esther@
No to ja się pochwalę, a właściwie nas obie z Zośką.
Dziś Zosia wróciła z zielonego przedszkola. Od poniedziałku była w Rabce. Byłam przerażona puszczając ją tam - niesłusznie. Poradziła sobie świetnie, wszystko sama umiała zrobić, wróciła zachwycona i taka... duża icon_wink.gif Powiedziała, że codziennie sobie myślała, że chciałaby jechać do domu i że chciałaby zostać dłużej w tej Rabce też icon_wink.gif I że bardzo się cieszy, że wróciła, ale trochę też martwi icon_wink.gif
No a ja po pierwszym dniu trochę wyluzowałam, i udało mi się pierwszy raz tak długo bez niej wytrzymać, no i nie zamęczyć jęczeniem męża icon_wink.gif
clio
Esther@ gratulacje dla Zosi i dla Ciebie przede wszystkim
odważna jesteś, ja to bym pewnie Oskara nie puściła, a jeśli już to na bank noce nie przespane
grzałka
Ania wiosenna




AnkaSkikanka
Esther@: Odważna jesteś. Ja bym miał pełne spodnie w takiej sytuacji icon_smile.gif

grzalka: Co Ania tym patykiem tak wyprawiała? Nadziała jakiegoś przeciwnika chociaż? icon_wink.gif
grzałka
Ania toczyła walkę szermierczą z tatusiem

Esther, gratulacje dla Zosi, szkoda, że u nas nie ma takich wyjazdów
AnkaSkikanka
Sprawia wrażenie spryciuli. Tak więc na bank tata musiał być przez mamę opatrzony po tej walce icon_smile.gif
miriam
sliczna wiosenna Ania icon_smile.gif
Esther@
Grzałko, śliczna Ania icon_smile.gif Zawsze się nie mogę na nią napatrzeć - z jednej strony taka delikatna, a z drugiej ma w sobie coś tak łobuzerskiego, że strach się bać icon_lol.gif

Plombiusz, ależ ja miałam pełne icon_wink.gif Jak nigdy dotąd icon_wink.gif Ale teraz już po wszystkim jestem zadowolona. Widze, że jej dało to taką wiarę we własne możliwości, nawet z entuzjazmem mówi o rowerze, o którym jeszcze niedawno nie chciała słyszeć.

No i włosy Zośka kazała ściąc icon_sad.gif Mi było szkoda, no ale jej decyzja...
clio
mój Oskar, też wiosenny icon_wink.gif

Mika
to ja dorzucam Jaśka
jedno z nie licznych zdjęć na któym nie robi głupich min icon_wink.gif
zaskoczony w piaskownicy

grzałka
ale już z nich faceci icon_biggrin.gif
Oskar to raczej na tle BMW powinien stać icon_wink.gif
Esther@
Dla równowagi dla przystojniaków powyżej wkleję Zosię dzisiejszą icon_wink.gif







Manatka
Witajcie! Się dopisałam tutaj żeby porządek był icon_wink.gif

Jak wspomniałam zdecydowałam się tu zajrzeć głównie dzieki grzalce, bo sama już nie daję rady i o ile nie spodziewam się znaleźć gotowej recepty na moje problemy, to przyda mi się Wasze wsparcie i poklepanie po plecach icon_smile.gif
clio
Witaj Manatko!
przesyłam dużo fluidków dla Natalki i dla Ciebie

tylko cisza tu u nas ostatnio icon_wink.gif
A_KA
Manatka - ja również witam serdecznie, fajnie, że do nas dołączyłaś icon_smile.gif.


A Karolka dziś ma imieninki icon_lol.gif . Nie może się już doczekać jak wrócimy do domu i prezenty dostanie wink.gif . Całą drogę do przedszkola próbowała mnie podejść, wypytywała co dostanie... ale się nie dałam wink.gif
Mika
Wszystkiego najlepszego dla Kalorci!!!!!! icon_biggrin.gif

Witaj Manatka icon_wink.gif
A_KA
Mika... dzięki icon_smile.gif

Chcecie zobaczyć co tworzę z okazji imienin Karolki icon_question.gif 02.gif

Miało być na dziś gotowe, ale nie wyszło... staram się do weekendu zdążyć... może się uda...

https://anius.multiply.com/photos/album/25
emce
Dawno tu nie zagladałam a tu tyle ciekawych rzeczy (i fajnych zdjęć icon_biggrin.gif ). Clio, Twój syn to jak mafioso wyglada icon_biggrin.gif
Esther@, podziwiam Twoja odwagę i odwagę Zosi - z nerwów obgryzłabym chyba palce do krwi icon_confused.gif u nas nie ma takich wyjazdów. A nawet gdyby były - Maja raczej nie miałaby ochoty jechać - ona nawet u babci nie chce zostac na noc, a co dopiero na takim wyjeździe. Tym większe wyrazy podziwu dla twojej dorosłej córy!
emce
Manatka, witaj! Nie wiem czy Cię to pocieszy, ale moja "anielska" Maja tez pokazuje od pewnego czasu rogi, oj pokazuje i maksymalnie ćwiczy moją cierpliwość icon_evil.gif Tłumaczę sobie, że to chyba taki etap i modle sie, żeby jej to przeszło zanim zamkną mnie w wariatkowie icon_confused.gif

Aniu, fajna to kołderka bedzie! Podziwiam w ogóle Twoje umiejetności. Moja koleżanka tez jest "kołderkową ciocią", ale chyba na innym forum niż Ty icon_wink.gif
A_KA
CYTAT(mcda)
Moja koleżanka tez jest "kołderkową ciocią", ale chyba na innym forum niż Ty icon_wink.gif


Jak to na innym forum niż ja...... icon_question.gif icon_question.gif

PS. mam nadzieję, że kołderka się uda... to będzie moja pierwsza 37.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.