To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Nasze dzieciaczki kończą juz (5) (6) 7 lat

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18
mam(a)
Wcześniej nie miałam głowy do zdjęć, a jak dziewczyny pojechały to mam chwilkę, więc przedstawię Wam Wiktorka!
Mika
wooow,ale cudny!!! aż mi się łezka zakręciła,a ja z tych twardzieli raczej icon_wink.gif
czy to tylko złudne wrażenie czy On całkiem spory jest?
i jakie nóżki długie icon_biggrin.gif
A_KA
mam(a) Wiktor prześliczny!

Mnie też się duży wydaje 08.gif
mam(a)
Rzeczywiście wygląda on na trochę większego niż jest w rzeczywistości, w dodatku skarpetki ma za wielkie, a Miki (pies) jest w rzeczywistości malusieńki, więc Wiktor przy nim na zdjęciu wyszedł jak duży icon_wink.gif
m4rusia
Jaki śliczny.... I faktycznie wygląda na większego niż 4- miesięczny bobas
blaire
mama icon_smile.gif śliczny Wiktorek icon_smile.gif I faktycznie duży. icon_smile.gif


Jestem bardzo dumna z moich obydwu chłopców, ale Kuba zasługuje na szczególną pochwałę. Wczoraj był ze świetlicą szkolną na wycieczce na plaży. Szli pieszo. Ponad 4 km w jedną stronę. Późnym popołudniem wredna matka wink.gif zmusiła dzieci do długiego spacerku- z naszych peryferii do Głównego Gdańska. To odległość 6 km w jedną stronę. Biorąc pod uwagę, że biegał z kolegą sporo w przód a później do nas wracali, biegali na podjazdach itd, a później spacerowaliśmy jeszcze po Długiej i wzdłuż Motławy, później szliśmy na przystanek autobusowy- przeszli min 10 km. Także moje dziecko, które absolutnie piechurem nie jest, ma co dźwigać, bo 10 kg nadprogramowych ma, przeszło wczoraj na własnych nogach min 18 km!!!
Biedny pod koniec płakał ze zmęczenia, ale jest z siebie niesamowicie dumny. Zwłaszcza, gdy usłyszał ile to kilometrów przeszedł icon_smile.gif
Maciejka
Dziewczyny, dawno do Was nie zaglądałam. Ale dziś własnie Maciek kończy 7 lat, więc poczulam sie bardzo a propos. icon_wink.gif Mama, Twoje dziewczynki chyba tez dziś mają urodziny, prawda? Wszystkiego najlepszego. A Wiktorek cudny!!!

Wkleję wkrótce jakies zdjęcie Maćka. Strasznie juz mamy duże dzieci...

Ania Karolkowa, ja tez Cię namawiam na drugie dziecko. Nie będzie tak wygodnie jak z jednym dużym, ale naprawde warto mieć więcej niz jedno dziecko. Teraz jak jednego nie ma to w domu jakoś pusto.
Five
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA NATALKI, AGI I MAĆKA!!!
Małżmam
Dziękujemy Karolinko icon_smile.gif

A ja męczę się nad wstawieniem zdjęcia urodzinowych dziewczyn.
A.L.
Wiktorek cudowny i inne dzieciaki sliczne. Blaire, gratulacje dla Kuby, Ania ja Ciebie tez namawiam na drugie.

A to aktualna Milena (zdjecie z dzis). Duza prawda?

A.L.
Aaaaaaaaaaa i oczywiscie najlepsze zyczenia urodzinowe dla Agi i Natalki!
Czekamy na zdjecia.
mam(a)
Duża i śliczna!

Dziękujemy.
Agulka 333
A.L Milenka śliczna icon_smile.gif

Mam wysyłam PW i wszystkiego najlepszego dla dziewczynek. icon_smile.gif

CYTAT
Wkleję wkrótce jakies zdjęcie Maćka. Strasznie juz mamy duże dzieci...


Maciejko szczególnie jak mamy porównanie z młodszymi dziećmi. icon_smile.gif I wszystkiego najlepszego z okazji urodzin icon_smile.gif

emce
W porę przypomniał mi się wątek icon_smile.gif

Najlepsze życzenia dla, jakże już dorosłych, Natalki, Agi i Maćka! icon_smile.gif Rośnijcie duzi i jak najlepszej adaptacji w szkole! icon_smile.gif

Jak imprezy urodzinowe?


AL, Milena wspaniała! I jakie ma piękne włosy!


I tak hurtem (bo zczytywałam stare posty dopiero) pozachwycam się dorośle i świetnie wyglądającymi Karolką, Jaśkiem i Wiktorem Dominiki i Kacprem. Kurczę, wasze dzieci takie duże, wyrosnięte, a moja Majka mi się taka malutka jeszcze wydaje... Choć pyskata ponad wiek, zdecydowanie 21.gif

mama, a pokażesz więcej Wiktora? Proszę, proszę! icon_smile.gif
emce
Ach, i zapomniałam pisząc, a bardzo chciałam pogratulować Ci, blair, dzielnego Syna! 18 km - fiu fiu! Mojej panny nie byloby stać na taki wyczyn. A przynajmniej mi się wydaje, że jej nie stać icon_wink.gif
A ile waży (skoro mówisz o 10 kg nadwagi)?
blaire
Przy wzroście 128-129 cm waży jakieś 36-37 kg... Rozmiar nogi też imponujący- 37
emce
Ja z ciekawości właśnie Maję zmierzyłam i zważyłam icon_wink.gif Mój kurczak ma 114 cm i 18,5 kg Buty ma nr 29. 36-37 to ja noszę icon_wink.gif Niezla różnica między naszymi 7-latkami.
Przyznam, że się ucieszyłam, bo od ostatniego ważenia przybrała trochę icon_smile.gif
I mam skierowanie do endokrynologa dziecięcego ze względu na niedobór wzrostu. jakoś nie mogę dotrzeć...
blaire
To i ja pokażę mojego dzielnego syna icon_smile.gif

emce
CYTAT(blaire @ Sun, 06 Jul 2008 - 23:54) *
To i ja pokażę mojego dzielnego syna icon_smile.gif



WyglÄ…da na dzielnego icon_wink.gif

blaire, czy ty zauważyłaś, że Kuba i ty w awatarze macie identyczne miny (usta!)??????
Nie wyprzesz się syna, choćbyś nie wiem jak się starała!
blaire
Ha ha ha, faktycznie! Nie, nie zwróciłam na to uwagi. A wypierać się nie mam zamiaru wink.gif No chyba, że kiedyś... wink.gif
A.L.
Milena ma 122 wzrostu, wazy 21 kilo, rozmiar buta 30-32 (zalezy od firmy)

Mcda, faktycznie Maja nie za wysoka jest, Ty moze dotrzyj lepiej do tego endokrynologa. Chyba ze i Ty z mezem niscy jestescie, wtedy nie ma powodow do zmartwien.
mam(a)

A ja humor mam kiepski, bo miałam w sobotę jechać z rodziną na wczasy, a lekarz mi tego odradził i powiedział, że lepiej będzie, jeżeli zostanę z Wikiem w domu pod stałą kontrolą lekarzy. Tak więc mąż sam z córkami jedzie icon_sad.gif
A.L.
Sliczne urodzinowe corki mama. Ktora jest ktora?
A co z Wikiem? Czy on jest rehabilitowany? Przypomnij mi ile on wazyl w dniu narodzin? (A ile wazy teraz?)
Trzymajcie sie, na nastepne wczasy pojedziecie juz w komplecie.


Blue, wklej jakies zdjecie swojego chudzielca. Juz prawie zapomnialam jak Ulcia wyglada.
A_KA
Blaire... wielkie gratulację dla Kuby icon_smile.gif. Dzielny chłopak icon_smile.gif.

A ja w tym miejscu pochwalę się swoją Karolką... Bo ona najmarniej przeszła jednego dnia (razem ze mną icon_wink.gif ) ze 20 km. Może ciut więcej. Droga do Morskiego Oka (od parkingu), okrążenie Morskiego i powrót do parkingu icon_smile.gif.
Dała radę. W dodatku jak wróciłyśmy do domu już to dalej biegała z dzieciakami na dworzu icon_wink.gif.
Dumna jest jak paw icon_wink.gif.

No i jeszcze pochwalę się tym, że Karola zaczyna czytać płynnie... Uuuuf... bo już się martwić zaczynałam. Od dłuższego czasu była w stanie wszystko przeczytać, ale po literce. Nie chciała przejść na system sylabowy za nic... Teraz już czyta sylabami. I coraz lepiej jej to wychodzi...
Też jest dumna jak paw, ale stara się tego po sobie nie okazywać icon_wink.gif.

No i... ja też mam kurczaka... Wzrost ok. 118, waga 19 kg. Tyle, że nam brakuje do 7 urodzin jeszcze pół roczku...
Mika
Bluśka -ja mam to samo z Jaśkiem icon_lol.gif
122cm i 23kg i już kończą nam się spodnie z regulacją na gumkę w pasie icon_wink.gif
jeden plus,że JESZCZE jest chudy,bo przy ilości jedzenia jaką pochłania powinien ważyć ze 2 razy tyle -ten typ to wiecznie głodny jest
na razie przechodzi załamanie,bo wyrwałam mu jedną górną jedynkę-była tak rozruszana,że bolało go przy jedzeniu i myciu zębów i jak na złość tak samo rozruszała mu się druga,a ten płacze żeby nie wyrywać,bo przestanie być ... przystojny icon_lol.gif
Czytać czyta całkiem nieźle,ale pamięć ma iście teatralną - wybrane książki zna na pamięć słowo w słowo czym ostatnio zrobił mnie w konia,bo myślałam,że umie czytać tak szybko jak ja icon_wink.gif

nic siÄ™ nie zmienia


i kloniki icon_wink.gif
A_KA
CYTAT(Mika @ Mon, 14 Jul 2008 - 11:42) *
pamięć ma iście teatralną - wybrane książki zna na pamięć słowo w słowo czym ostatnio zrobił mnie w konia,bo myślałam,że umie czytać tak szybko jak ja icon_wink.gif


Oj... Karola też mnie kiedyś w ten sposób oszukała... 08.gif Ma taką serię książeczek + płyty do słuchania (czytana książka). Często wieczorami jej to przed snem puszczam. I kilka znich już prawie na pamięć zna. Uwielbia mi je "czytać" 08.gif

Karola nie ma już dwóch jedynek dolnych (stałe w tych miejsach). Wyrywane miała mleczaki u dentystki, bo ani drgnęły a z tyłu już zęby stałe do połowy wystawały... Co dziwne Karola lubi do dentysty chodzić tzn. do ulubionej Pani Małgosi icon_smile.gif.
Teraz widzę, że jedna górna jedynka się chwieje...

No i ma już 2 dolne szóstki.

Mika... przystojniaczka masz w domu icon_smile.gif. Nawet nie jednego icon_wink.gif


Esther@
Widzę, że niezła rozpiętość jest między naszymi dzieciakami icon_smile.gif Zosia ma 122cm i waży równe 20 kg, więc jest chyba w samym środku icon_smile.gif

A jak tam przygotowania szkolne? My jeszcze nic nie mamy, ale teraz w sumie czekam na ospę, którą się pewnie zaraziły z Małgosią, ale jej jeszcze nie mają, więc jakoś ich nie chcę do sklepów zabierać, żeby nikogo nie zaraziły... Więc nasze zakupy pewnie odsuniemy dopiero na sierpień icon_smile.gif No i w końcu Zosia idzie do szkoły nierejonowej - przyjęli ją do tej, do której chciałam, żeby chodziła - mniejszej i jak mi się wydaje, przyjaźniejszej.
blaire
Witam i ja. Poszpitalnie doszliśmy do siebie, ja do końca tygodnia na zwolnieniu jeszcze jestem.
Kuba szczęśliwy jeździ do szkolnej świetlicy- do środy włącznie mają zapewnioną opiekę. Chodzą na plażę, do kina, na spacery. Dziś akurat mieli iść na wystawę rzeźb z piasku.
Cod o przygotowań- mamy kupione właściwie wszystkie przybory plastyczne, piórnik, pojemnik na kanapki, worek na kapcie, bidon i zeszyty (no jeszcze kilku brakuje, bo mają być bez marginesów).
oczywiście zostało to, co najdroższe, czyli tornister i podręczniki. Będą korzystać z serii "Świat ucznia". A jakie książki u was?
clio
hej
wieki do was nie zaglądałam icon_smile.gif

my jeszcze przed zakupami szkolnymi, no mamy piórnik icon_wink.gif
książki Oskar będzie miał z Wesołej Szkoły

Mika
my mamy tylko książki
z resztą i Oli też już wszystkie kupiliśmy -bo to najgorsze w zakupach icon_wink.gif

przybory,tornistry i reszta -w powijakach, może po powrocie z wakacji za to się wezmę
na razie żyję ślubem siostry i nie w głowie mi latanie za farbami icon_lol.gif

clio
ja zawsze sobie obiecuje, że wszystko wcześniej skompletuje ale pewnie skończy się jak zwykle icon_mrgreen.gif
Dominika_
My planujemy zakupy w weekend. Poki co mamy tylko listÄ™ 08.gif
Dzieciaki korzystac beda z Wesołej szkoły - do kupienia w szkole w drugiej połowie sierpnia, wiec sobie tym głowy nie zawracam.

Wiktor spedza wlasnie drugi tydzien na Mazurach u dziadkow, całe dnia jezdzi na rowerze/'pracuje' na działce/pływa (jak jest pogoda). I w ogóle, kurcze, nie tęskni 41.gif
AnkaSkikanka
My jeszcze przed zakupami. Latoś obskakujemy Wikę i Antka. Pójdzie nieco na książki icon_biggrin.gif

A to pan Antek sprzed 2 dni. Czyli znaczy siÄ™ aktualny:


Rośnie i staje się groźny w piaskownicy icon_wink.gif Mam nadzieję, że jeszcze minie nieco czasu zanim zacznie mi dawać klapsy.
Dorotka
Witam pourlopowo icon_sad.gif czemu to co dobre tak szybko sie kończy?
Kacper chyba najwyższy z naszych 7miolatków ma 132 cm i waży chudzina tylko 24 kg, stopa 35.

Jakie kupujecie plecaki do szkoły?
A_KA
Kacper faktycznie spory icon_smile.gif. Moja Karola przy nim to drobinka icon_wink.gif. Choć widzę, że od bilansu 6 latka (pół roku) urosła z 4-5 cm i przytyła ok. 1,5 kg. Więc chyba nie jest tak źle...

My też już po jednym urlopiku... Byłyśmy same w górach przez 2 tygodnie i szczerze mówiąc... pod koniec zaczynało już mi się dłużyć icon_wink.gif. Zobaczyłam wszystko co chciałam i już jakoś nie miałam inwencji do wymyślania nowych tras icon_wink.gif.

My zakupiłyśmy już plecaczek. O dokładnie taki :
https://www.allegro.pl/item400704565_tornis..._2000_w_wa.html

Bardzo fajny, lekki, sztywny, funkcjonalny i niedrogi...
blaire
Ania, czytałam w wątku wyprawkowym o tym plecaku. Mnie jednak trochę zniechęca właśnie ta możliwość zupełnego odpięcia plecaka- rozumiesz o co mi chodzi> Oczyma wyobraźni widzę jak wylatuje wszystko to co wcześniej wypadło np z piórnika.... Ale cena faktycznie zachęcająca. Może w sobotę podjadę do sklepu, w którym możliwy jest odbiór osobisty i obejrzę...
blaire
Aniu, napisz jeszcze proszę lub zrób zdjęcia jak wygląda wnętrze.
Mika
Magda -zobacz,tam po bokach są takie 2 dzyndzle icon_wink.gif robiące za blokady żeby właśnie po całości plecaka nie rozpiąć
moja Ola miała taki przez 2 lata - nigdy cały się nie rozłożył
ale za to ja byłam w niebowzięta jak przyszło co do prania - bzyk,bzyk icon_wink.gif plecak płaski jak kartka i można szorować
dodam,że do prania jest super icon_wink.gif

Jasiek nam jęczy o plecak Cars ,ogólnie fajny,tylko to dno jakoś mnie zniechęca
cóż ... dostał od chrzestnej kasę na niego -jego kasa,jego wybór icon_wink.gif
i trochę sie zamotałam -co aukcja to inna wielkość tego plecaka - 32,37 lub 42 icon_neutral.gif
Dorotka
Z Kacprem właśnie wypatrzyliśmy taki i napalił się już na niego, czeka żeby pokazać tacie stronę. Mika fajny ten z Zygzakiem icon_smile.gif
A_KA
Blaire... nie masz się czym martwić icon_wink.gif... tak jak mówi Mika- w plecaku z boków są dwa dzyndzle zabezpieczające 08.gif . Trzyma się to mocno. Nie ma szans - nie puści.

Zdjęcia wnętrza mogę zrobić. Postaram się wieczorkiem...

Środek jest czarny (znaczy - niebrudzący) i ma jedną przegródkę. Myślę, że Karola będzie w niej nosiła kanapniki... No właśnie - to jest to co mi spędza sen z oczu 37.gif . Moje dziecko, niejadek przebrzydły, za nic nie będzie jeść obiadów w szkole. A najprawdopodobniej będzie tam spędzać z 9 godzin dziennie, znaczy od 7,30 do 16,30. I na ten czas muszę jej jedzenie przygotować. Nie wiem jak to będzie wyglądało... mam dwa kanapniki - jeden i drugi mały mi się teraz wydaje. W najgorszym wypadku dwa będzie nosić... Rany, pół plecaka to zajmować będzie...

Dominika_
My kupilismy taki:
https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/szkol...HI-118/G---Red/

(tyle, że cena w sklepie, w Olsztynie, 30 zl niższa 06.gif ).

blaire
Mika, a czemu zniechęca Cię dno w tym z Cars? Faktycznie fajny jest. Co do blokad-mam nadzieję, że uda mi się zajrzeć do tego sklepu i obejrzeć jak to wygląda.
blaire
CYTAT(Ania Karolkowa @ Mon, 21 Jul 2008 - 11:50) *
... mam dwa kanapniki - jeden i drugi mały mi się teraz wydaje. W najgorszym wypadku dwa będzie nosić... Rany, pół plecaka to zajmować będzie...


Ania, nasz jest chyba spory. Tak na 4 kanapki. Sprawdzane przy okazji wycieczki jednodniowej. Ale już nic więcej wtedy nie włożysz.
Dominika_
No wlasnie, kanapniki. Jakie polecacie?
Mika
Magda -te plecaki są najczęsciej w supermarketach
tylko trzeba często dobrze szukać,bo leżą rozłożone na płasko i człowiek nawet nie pomyśli,że to plecak icon_wink.gif

dlaczego dno mi siÄ™ nie podoba?
ano właśnie dlatego,że jestem rozpieszczona przez plecaki Oli które mają dno stabilne,twarde,nie do zdarcia
o to jakieÅ› delikatne mi siÄ™ wydaje icon_wink.gif
Mika
CYTAT(Dominika_ @ Mon, 21 Jul 2008 - 12:20) *
No wlasnie, kanapniki. Jakie polecacie?


my mamy 2 - jeden na pojedyńczą kajzerkę (wyższy)
a drugi płaski na kanapkę z chleba - zwykły zamykany pojemniczek "do mikrofali" icon_wink.gif
A_KA
W jednym z naszych kanapników mieści się 1,5 kajzerki. Wypróbowane, bo Karola nosiła w nim kanapki do przedszkola. Ma on jeszcze taką jakby półeczkę (wyjęłyśmy ją), ale okropnie to niefunkcjonalne tzn. z półeczką nic się już nie mieściło. No może jedna kanapka z chleba i np. jakiś owoc np. jabłko w kawałkach na półeczkę...

Drugi kanapnik kupiłam niedawno. Duży mi się wydawał dopóki nie porównałam go z poprzednim... Jest dłuższy, ale niższy i węższy 43.gif . I to jest już takie zwykłe pudełko (chyba można je do mikrofali wkładać).



Dorotka
Aniu a nie myślałaś o obiadach w szkole? Kacper niejadek będzie chodził icon_smile.gif
Dominika ten plecaczek tez mamy w zakładkach do pokazania tatusiowi icon_wink.gif Zobaczymy co lada moment ukaże się w sklepach i podejmiemy decyzję
A_KA
CYTAT(Dorotka @ Mon, 21 Jul 2008 - 15:32) *
Aniu a nie myślałaś o obiadach w szkole? Kacper niejadek będzie chodził icon_smile.gif


Pewnie, że myślałam... Ale to nie takie proste. Karola w domu je ładnie, choć ma bardzo okrojony jadłospis tzn. trzeba wiedzieć co i JAK jej podać, bo inaczej nie ruszy i już... Cóż - przyzwyczaiłam się już 08.gif.

Przez 4 lata w przedszkolu zjadła... uwaga... jeden obiad (w drugiej grupie, bo Pani ją nakarmiła). Z założenia zakładała, że będzie niedobre. Próbowała (bo jej kazałam), ale na tym się kończyło.

Jeśli jej się odmieni i będzie chciała jeść obiadki - to oczywiście wykupimy... Jak nie - trudno, będziemy robić kanapki, a w domu po powrocie będzie jadła obiad dopiero...

Co cóż... nie zmuszę jej.


A teraz wnętrze plecaka :


I jeszcze zbliżenie dzyndzla 08.gif :

blaire
Aniu, czyli format A4 wejdzie bez problemu? Solidnie to wygląda. Kuba pokaźny jest, czy paski są długie? Żeby mu wygodnie było nosić...
Tam jest przedzielone czymś na 2 "kieszenie" w środku czy jak?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.