To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkolaki 2013/2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
pati.n
U nas wyniki 15 kwietnia.
Agnieszka_82
U nas wyniki 26 kwietnia. Jest podobno 70 trzylatków a będzie tylko jedna grupa icon_sad.gif
Strasznie się denerwuję i smutno mi, bo tylu chętnych a miejsc brak ....
Trzymam za was kciuki &&&
istara
...
ewela
Amarylis- bo czasy studenckie to były piękne czasy...jak się nie zdało w 1 terminie...bo kilka innych- i się udało.
A tu tylko "ewentualny" nabór rezerwowy, z odwołania-ale też szanse marne

POWODZENIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maania
Trzymam kciuki, żeby dzieciaki zostały przyjętę icon_smile.gif!
Ewela za Elizkę szczególnie!:)
dankin-82
u nas wyniki w okolicach 15go, ponoć w naszym pkolu jeszcze luzy i sporo wolnych miejsc ale nie wiem czy to nie tylko jakieś plotki więc stres jest
za to do innego wogóle nie chciała dyr kart wydać 21.gif
maania
dankin to Wy też udział w rekrutacji bierzecie? poza tym kurka jak można nie chcieć wydać kart? przecież to niepoważne jakieś jest 37.gif w ogóle kolejny rok, kolejna masakra z tą rekrutacją.
kachna78
U nas w łodzi zapisy w tym roku od kwietnia. Zapisuję starszaka do tego samego co w zeszłym,wtedy dostał się jako trzylatek ale zrezygnowaliśmy w czerwcu zanim poszedł bo w październiku miał się pojawić wojtulek. Ze względu na duże ryzyko chorobowe zrezygnowaliśmy,po prostu byliśmy w porządku i nie blokowaliśmy miejsca. Zastanawiam się czy ma to wpływ przy zapisie w tym roku(to że dostał się w zeszłym)
istara
Trzymam mocno kciuki za resztę maluchowych przedszkolaków!!!
maania
CYTAT(Amarylis @ Fri, 05 Apr 2013 - 11:00) *
Agata się dostała 06.gif .

Trzymam mocno kciuki za resztę maluchowych przedszkolaków!!!



Gratulacje:)Teraz tylko czekać na Wielki Dzień icon_smile.gif
kachna78
W przedszkolu do którego zapisuję adasia są raz w miesiącu zajęcia integracyjne dla dzieci 2-4lata które nie chodzą do przedszkola. Nazywa się to klubem malucha i trwa 2 godz. Byłam parę razy i młodemu się spodobało. W ten sposób dziecko poznaje miejsce i ogólnie na własne oczy widzi sale przedszkolne itd.
kachna78
Gratulacje dla szczęśliwców 06.gif i trzymamy kciuki za resztę (w tym siebie) icon_smile.gif
dankin-82
CYTAT(maania @ Fri, 05 Apr 2013 - 11:22) *
dankin to Wy też udział w rekrutacji bierzecie? poza tym kurka jak można nie chcieć wydać kart? przecież to niepoważne jakieś jest 37.gif w ogóle kolejny rok, kolejna masakra z tą rekrutacją.



no bierzemy udział w castingu, u nas wogóle jaja z dyrką wychodzą, niby miejsce powinnyśmy mieć bo obie chodzą no ale... nikt nie wie co tej kobiecinie do głowy strzeli
w tamtym roku ludzie się odwoływali, bo niby dzieciaki chodziły i z rejonu i obowiązek miały a mimo to nie przyjęła 21.gif 21.gif Niby zapisy są przez cały miesiąć ale kto pierwszy na liście ten wchodzi 37.gif koszmar jakiś, do tego szum i wizja likwidacji naszego pkola 29.gif


to drugie pkole, dyrka ma swój folwark, kart nie wydawała "nowym" z zewnątrz, ok raz byłam z dziećmi i nie chciałam się przy nich wykłócać ale za drugim razem nie miała wyboru, musiała dać, tylko jak znam życie to już jesteśmy na liście rezerwowej, nawet nas pod uwagę nie weźmie ehhh



wszystkim którzy się dostali, gratuluje 06.gif
ewela
u nas ciagle wyników brak......

z nerwów upiekłam z EE 2 blachy rogalików z brzoskwiniami...................

Dankin,do jakiego przedszkola skladałas podanie???
dankin-82
my do dwóch w centrum
ewela
Dankin- zawsze mozesz uprzejmie 29.gif zgłosić takie zachowanie w organie prowadzącym ,w Urzedzie Miasta- w Wydziale Oswiaty. Mozesz u Naczelnika lub chociaz u osoby nadzorującej przedszkola-tam Cię Panie pokierują (nie wiem, kto teraz tam zajmuje, jakie stanowiska-bo zamieniaja się przeciez między sobą...).

Ale faktycznie zupelny brak profesjonalizmu- ...ehhhh

POWODZENIA

u nas jeszcze 2godz czekania.....chyba,ze im system sie zawiesi i bedzie dpa w pomidorach,a nie wyniki
maania
dankin to siÄ™ macie. nie zazdroszczÄ™ tylko trzymam kciuki! przytul.gif
ewela dalej trzymam w takim razie za Elizkę- no w tym roku już powinno się udać! przytul.gif
Blaszka12345
Boże dziewczyny ja do 25 kwietnia osiwieje : 29.gif
dankin-82
właśnie to nie takie proste, ryba psuje się od głowy a szalejąca pani dyr to rodzina czy bardzo bliska znajoma prezydenta 29.gif ale jest grupka rodziców aktywistów i walczą icon_wink.gif



kciuczÄ™ za wszystkich &&&&&&&&&&&&&&&&
ewela
Szlak by to trafił..................dosadniejsze słowa mi sie cisną....

Elizka oczywiscie nie dostała się do przedszkola.

I tak: 3lata staramy się o przyjęcie do przedszkola i co......(ocenzuruję się sama)


3mam kciuki za pozostałych Rekrutów!!!!!!!

Blaszka12345
ewela przytul.gif a wiesz może dlaczego i czy tylko do jednego składałaś
ewela
Blaszka- u nas jeste system elektroniczny- ktory liczy punkty.

Podanie jest jedno,w ktorym wskazujesz 3 przedszkola.
Weryfikacji dokonują urzędnicy na podstawie danych komputerowych. Jest zgloszenie Rekruta i jego punkty-nie liczy się dziecko.

I tak 3lata starania się o przedszkole.....i wynik negatywny. Juz za wytrwałosc powinnam dostac miejsce i ja i moja córka hihihi

Ale tu jest normą,ze uczciwym ludziom przedszkola nie przysługują.

Będę składała odwołanie i udam się do kuratorium- bo w tutejszym wydziale oswiaty nie ma z kim rozmawiac.
Blaszka12345
3 lata okropnie , w tvn24 ostatnio czytali że w jakieś gazecie mamusia sama się przyznała że skłamała że jest samotna matką bo by jej dzieciaka nie przyjęli do przedszkola ja się pytam gdzie weryfikacja dlaczego oni tego nie sprawdzają u mnie w tamtym roku jak składałam podanie o Mateusza zażądała pit że rozliczam się w warszawie proszę bardzo przedstawiła chociaż jestem zameldowana gdzie indziej podatki płace w miejscu zamieszkania , teraz jak składałam o Kacpra poprosiła o zaświadczenie od męża z pracy że pracuje . Ale tak naprawdę wszystko zależy od uczciwości ludzi .


Ewela masz racje pisz skargę gdzie się da bo to przecież nie możliwe co by przez 3 lata nie zwolniło się chociaż jedno miejsce teraz to tylko układy i układziki a uczciwy człowiek się nie liczy trzymam kciuki i dawaj znać jak się sprawa ma .
dankin-82
Ewela pisz i odwołuj się, musi się udać; a nie ma szans by w okolicach np września się coś zwolniło, czy rodzice muszą od razu się określić z pkole, które wybierają? U nas w mieście rodzice z rezygnacją z pkola czekają do ostatniej chwili, blokując np 2 miejsca, więc może i u Was szansa jest icon_wink.gif


edit: u nas też zaświadczenia z pracy rodziców trzeba dołożyć do podania
paula22
Ewela przytul.gif

My kartę składamy po niedzieli icon_smile.gif Co prawda u nas w przedszkolu inne zasady przyjęcia troszkę są bo to przedszkole wojskowe.W tamtym roku wyszło jak wyszło więc Kacper nie poszedł mimo że się dostał,dodam że u nas tylko mąż pracuje.
dankin-82
nam się udało dostać do jednego obie panny, teraz czekamy na wyniki w drugim pkolu i zobaczymy
ewela
Gratulacje Dankin

Pozdrawiam
paula22
dankin super icon_smile.gif GratulujÄ™

U nas wyniki 8 maja ,więc sobie poczekam....
rtonka
Dzisiaj byly wyniki rekrutacji i moj Bartek sie nie dostal do przedszkola, moze z odwolania jakos sie dostanie.
gosiagosia
ja dopiero wczoraj zlozylam podanie. na poczatku maja bede dzwonic i zobaczymy.

ale mam pytanie z innej beczki - czy w innych przdszkolach jest latwy dostep do srodka? tzn kazdy moze wejsc i wyjsc? wczoraj weszlam tak po prostu. na korytarzu byly otwarte szafki z rzeczami dzieci. kazdy mzoe wejsc i wyniesc co chce. drzwi do kuchni tez byly otwarte. jak juz wychodzilam, to jakas dziewczynka biegala sama po korytarzu. mogla swobodnie wyjsc z przedszkola, bo drzwi byly przeciez otwarte. a na zewnatrz furtka zamykana na wygiety drut, za ktora metr chodnika i ulica. troche nie mnie przerazilo, nie powiem. jak ja chodzilam do przedszkola w latach 80tych, to przy wejsciu zawsze ktos byl i pytal do kogo/[po kogo, nie mozna bylo ot tak wejsc. sale byly duzo dalej od wejscia. zeby dziecko moglo dojsc do drzwi wejsciowych, musialoby zostac zauwazone.
paula22
gosiagosia U nas na drzwiach napisane że zmykają po 8.00 do 16 drzwi i żeby dzwonić dzwonkiem ale byłam kilka razy i zawsze było otwarte....U nas okazało się że Kacper na pewno nie pójdzie do grupy 4 latków obecnych 3 latków ponieważ jest za dużo dzieci a pierwszeństwo mają dzieci które chodziły wcześniej więc będzie grupa mieszana 3/4 lata .
Pogoda
Dzisiaj odetchnęłam z ulgą i oficjalnie dołączyłam do grona rodziców, którzy od września 2013 będą posyłać dzieci do przedszkola.
U nas nabór jest "pseudoelektroniczny", ale widzę, że genialny w porównaniu z niektórymi miastami. Od 1 do 25 marca trzeba było się zarejestrować w specjalnym systemie, wypełnić i wydrukować ankietę. (Można było wybrać 5 przedszkoli, przy czym na pierwszym miejscu miało być to, na którym nam najbardziej zależy a potem reszta). wydrukowaną i podpisaną ankietę trzeba było osobiście zanieść do przedszkola, które wybraliśmy na 1 miejscu. Kolejność zgłoszeń nie miała znaczenia - system naliczał punkty wg. określonych kryteriów.

Obie moje dziewczyny dostały się do przedszkola, na którym najbardziej nam zależało i będą chodziły razem do grupy. Zależało mi na tym, bo one są bardzo zżyte - obawiam się, ze gdyby trafiły do osobnych grup, to przedszkole + brak siostry obok byłby dla nich zbyt dużym stresem na początek.

Jedyne, co jeszcze muszę zrobić, to do 19 kwietnia po raz drugi pójść do przedszkola i potwierdzić wybór. Mam nadzieję, że nie zapomnę - to by było w moim stylu 29.gif
pati.n
Piotr dostał się do przedszkola 03.gif
Co prawda na str jest napisane że dostał się tata, ale dzwoniłam do przedszkola i ma przyjść syn 08.gif
Agnieszka_82
Pogoda, Pati - gratulacje !
U nas jeszcze niecałe 2 tyg czekania .....
ewela
Pogoda i Patin wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!1

u nas z odwolania sa takie same szanse jak z podania.....
odwolanie do prezydenta zlozone.....

kpina..zenada....newsy z tutejszej rekrutacji elektronicznej
blizniaczki, ktore rok temu chodzily do przedszkola...dostały się w tym roku- ale kazda do innego

ja rozumiem dobę komputeryzacji, cyfryzacji...postępy technologiczne....ale gdzie tu jest dziecko?????
paranoje
szeklanka
Ja już się stresuję a wyniki dopiero 25 kwietnia....
Dziewczyny gratuluję miejsc a tym bez sukcesu w odwołaniach

Ewela ja z rozmów wiem, że system wyznacza pierwsze wybory ale dla wolnych miejsc to już Dyrektorzy placówek. Chociaż z tymi bliźniaczkami to chyba jakieś nieporozumienie
ewela
szeklanka- tutaj jest wszsytko mozliwe....niestety....
szeklanka
Fakt nie powinno mnie dziwić ale ciągle mnie takie rzeczy zaskakują
Pogoda
W naszym mieście miejsc zabrakło dla prawie 600 dzieci. Nie wiem w zasadzie jakim cudem moje dwie się dostały - w zeszłym roku startowała tylko jedna i się nie dostała, nawet po odwołaniu... 37.gif .
pomidorro
my też czekamy do 25 na wyniki...podobno mam się nie martwić, ale mimo wszystko stres jest.
Pogoda Zaskoczona jestem tym, że jest tak mało miejsc w placówkach - przecież to można przewidzieć. Jednak cały czas rząd namawia na to, żebyśmy decydowali się na kolejne dzieci tylko jakoś nie zwiększa ilość placówek i miejsc w przedszkolach a u nas mają nawet być zwolnienia osób pracujących w przedszkolu- wychowawczyni stwierdziła, że zrobi się "przechowalnia"... icon_sad.gif
ewela- trzymam kciuki żeby z odwołania się dostała. To co piszesz jest niewiarygodne i bezsensu!
Alicja dostała się właśnie z odwołania i to już dyrektor podjęła decyzję..... idź możne osobiście i rozmawiaj z dyrektorką ( do skutku)....trzymam kciuki!!!!
Żabolek
Natalka sie dostała 06.gif (raczej było to pewne bo Kuba tam chodzi ale nigdy nie wiadomo zwłaszcza ze Kuba od wrzesnia bedzie juz w szkole)
I ku mojej wielkiej uldze razem ze swoją ukochaną koleżanką (zawsze jest nadzieja ze razem beda mniej płakać 29.gif )

Gosiagosia odnosnie wejscia do przedszkola to u nas jest tak ze kazde dziecko ma swoja kartę zblizeniową. I tylko osoba z karta moze wejsc (od razu jest to zwiazane z okresleniem ile godzin dziecko było w przedszkolu) Jak ktos nie ma karty to jest dzwonek i pani woźna otwiera drzwi i ewentualnie wpuszcza do srodka 08.gif
bel
Hej dziewczyny zgłosiłam Marysię do przedszkola i teraz czekamy do 20 maja. Dziś tez doniosę dokumenty. Jak widzę statystyki to ciezko jest. Oby się udało.
pomidorro
juz niedługo wyniki...stresuję się coraz bardziej icon_sad.gif
szeklanka
ja też mam ogromny stres - wyniki w czwartek ... 37.gif
Blaszka12345
Ja jak pisałam do czwartku osiwieje do końca 37.gif
Moriah
W wawie wstępne wyniki już jutro, ale potem i tak stres do 9.05 w oczekiwaniu na ostateczne wyniki....
pomidorro
Moriah jak się dostaniesz i szybko doniesiesz oświadczenie woli, ze chcesz żeby tam dziecko chodziło- to masz miejsce w placówce. Oby dzisiaj sie dostać!
Idę do przedszkola zobaczyć listę ...ciekawa jestem czy system o 10 nie będzie przeciążony....
Moriah
pomidorro, a to nie wiedziałam, że tak to działa - sądziłam naiwnie, że nie ma "kto pierwszy ten lepszy" na żadnym etapie.
Może w takim razie lepiej o tej 10 już być w przedszkolu pierwszego wyboru?

EDIT: Nie widzę formularza "oświadczenie woli" na stronie elektronicznej rekrutacji, one będą dostępne tylko w placówkach?
Czy mogę je podpisać tylko ja czy mąż też musi?
pomidorro
źle się wyraziłam- musisz w terminie donieść oświadczenie, kolejność nie ma znaczenia. Jesli nie doniesiesz zaświadczenia w terminie to tak samo jakbyś rezygnowała z miejsca.
pomidorro
Moriah może dzisiaj się pojawi? ja 3 lata temu drukowałam ze strony ( jak dobrze pamiętam)...
wtedy podpisywaliśmy razem z M. ten papierek.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.