To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkolaki 2013/2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Blaszka12345
Ewela strasznie się cieszę trzymałam za was kciuki bardzo mocno gratuluje no i jak otwieramy szampana . impreza.gif

ewela


Radość trzyma mnie dalej
Elizkę też- dzisiaj zapakowała swój plecaczek......i chodziła w nim pół dnia. Potem poszłysmy do szkoły po Emi...wpadła na świetlicę szkolną i juz wszyscy wiedzieli,ze dostała się do przedszkola.

Dzieci z klasy Emi się cieszyły a Panie gratulowały "uczennicy"- bo Eli myśli,ze teraz będzie uczennicą przedszkola:-) hihihihihihi Pochwaliła się wszsytkim, których "zna".
paula22
Ewela super gratulację icon_smile.gif U nas wyniki 8 maja .
agula1980
a moja Ania się nie dostała icon_sad.gif w sumie to nawet niewiem jakie były dokładnie kryteria bo kolezanki mała się dostała a moja nie czyzby alfabetycznie? No nic pójdzie do prywatnego a za rok znów spróbuję, szkoda bo jesli ma wejść 1zł za godzine to cos by sie zaoszczędziło a w prywatnym to chyba tak nie działa
agula1980
dubel
ewela
agula80 przykro mi ,ze nie dostałyście się do przedszkola panstwowego.
Mozesz zlozyć odwołanie od decyzji.

3mam kciuki za oczekujących na wyniki rekrutacji!!!!!!

Wczoraj podpisałam umowę z przedszkolem. Cieszę się, że Elizka idzie do przedszkola.

Pozdrawiam
Ewela
szeklanka
Agula - spróbujcie z odwołaniem - różnica w cenach jest bardzo duża.
A my czekamy do jutra na ostateczne wyniki jeszcze, mam nadzieję że już nic dla nas nie zmienią.
Anielka
Rozalka dostała się do obudwu wybranych przedszkoli. Od wczoraj to już wiadomość oficjalna, czekaliśmy na wyniki z drugiego przedszkola. Niestety w przedszkolu, które na 98% wybierzemy jest w mieszanej grupie 3-4 latków. Powiedzcie prosze jakie są plusy takiej grupy? Ja na razie widzę same minusy.
agula1980
O to chodzi że u nas nie ma praktycznie zadnej róznicy w cenie a jeśli juz to moze ze 20zł, no ale ja patrzyłam na to że publiczne to jednak publiczne, muszę się zorientować czy jest jakaś lista dzieci oczekujących w publicznym. Do prywatnego wpłaciłam wpisowe 100zł i mam juz miejsce.
gosiagosia
u nas wyniki po 15stym
paula22
U nas wyniki dziśicon_smile.gif Co prawda Nazwisko na liście nasze było ale nie imię Kacpra tylko taty czyli Piotr : P No i teraz zagadka czy to tylko błąd w druku ....Od razu do gabinetu dyrektorki ale jak zawsze pocałowałam klamkę więc nie pewność nadal do jutra.

edit:
Jednak pomyła chcieli posłać tatę do przedszkola:) Kacper się dostał jupi icon_smile.gif
ewela
Anielka- a jakie minusy widzisz?
Moja Emilka chodziła do przedszkola z dziecmi o rok starszymi (była jedynym takim dzieckiem- bo w grupie rówieśników się marnowała).
Dzieci uczą sie od siebie, staja sie bardziej samodzielne, starsze często pomagaja młodszym, młodsze starszym- wlasciwie stanową jedną grupę, jeden zespół do zabaw.

Paula22- a może Twój mąż jednak stara się rozpocząc edukację na nowo:-) Super,ze KAcper się dostał do przedszkola!!!!
Szeklanka i jak???

gosiagosia- 3mam kciuki!
pati.n
CYTAT(pati.n @ Mon, 15 Apr 2013 - 09:37) *
Piotr dostał się do przedszkola 03.gif
Co prawda na str jest napisane że dostał się tata, ale dzwoniłam do przedszkola i ma przyjść syn 08.gif


CYTAT(paula22 @ Wed, 08 May 2013 - 16:22) *
U nas wyniki dziśicon_smile.gif Co prawda Nazwisko na liście nasze było ale nie imię Kacpra tylko taty czyli Piotr : P No i teraz zagadka czy to tylko błąd w druku ....Od razu do gabinetu dyrektorki ale jak zawsze pocałowałam klamkę więc nie pewność nadal do jutra.

edit:
Jednak pomyła chcieli posłać tatę do przedszkola:) Kacper się dostał jupi icon_smile.gif


Coś uporczywie wysyłaja Ojców do tych przedszkoli 29.gif
Anielka
Coś w tym musi być icon_smile.gif
szeklanka
w systemie jest: Kandydat przyjęty a podanie potwierdzone więc mam nadzieje że ciągle jeteśmy na liście bo w sumie komunikat po złożeniu oświadczenia potwierdzającego się nie zmienił
magda.
Oliwia nie dostała się do państwowego ale idzie i tak do prywatnego,więc będziemy bulić kase 37.gif
Anielka
ewela właśnie wydawało mi się, że czterolatki mnie będą mogły w pełni się "wykazać", wykorzystać swoich możliwości a trzylatki będą porównywane do dzieci starszych w skrajnych przpadkach o prawie dwa lata. Dopiero pisząc to uświadomiłam sobie,że pewnie dzieci trzyletnie są tylko z początku roku a czteroletnie z końca.

Czy Wasze maluchy są już samoobsługowe? Teoretycznie Rozalka potrafi lepiej lub gorzej posługiwać się nożem i widelcem, choć uwielbia jak karmi ją mamusia. Umie również obrać się poza wiązaniem butów i zapinaniem suwaka, ale jw. Najgorzej z korzystaniem z toalety 43.gif Mamy jeszcze parę miesięcy na ćwiczenia.
bel
Marysia sie dostala do przedszkola publicznego obok naszego domku. Dzis byly u nas wyniki. Jak sie ciesze się. Przedszkole jest widoczne z balkonu u nas. Jeszcze do mnie nie dociera. Szok. Mojej kolezanki syn tez dostal sie razem z moja corą. icon_lol.gif 03.gif Jescze tylko musze zaniesc potwierdzenie woli do 21 maja mamy czas.
ewela
Bel GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
gosiagosia
my niestety nie dostalismy sie. teraz patrzymy na niepubliczne, ale wszedzie juz prawie po rekrutacji i zajeciach adaptacyjnych.
ewela
gosiagosia
przykro mi,ze nie dostałyscie się do przedszkola.
Złóż odwolanie
prywatne przedszkola nie sa złe...o ile sa takie swietne, do jakiego miała okazję uczęszczac starsza E.
Młodsza idzie do panstwowego (ze wzgl na koszty..nie bede ukrywac).

Anielka- w szkole tez będzie roznica wieku.
Nie martw się na zapas. Bedzie lepiej niz myslisz!

Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bel
A my dzis zanieśliśmy potwierdzenie woli. Marysia ma juz miejsce. Jakos udalo sie icon_smile.gif.

szeklanka
ja po przejrzeniu listy wolnych miejsc byłam zaskoczona że w ogóle tyle ich jest. Chociaż jak dałam znać znajomej że w grupie gdzie dostał się Kuba jest wolne miejsce, okazało się po telefonie do przedszkola że jednak go nie ma... to jak to jest? dziwne.
myślę że pula na odwołania zawsze się jakaś znajdzie, trzeba próbować żeby potem sobie nie pluć w brodę, że nie zrobiło się wszystkiego co można było zrobić.

a my jesteśmy na liście, 4 czerwca mamy zebranie i jestem ogromnie ciekawa tego spotkania. Na razie tylko rodzice, Kubie przemycam już tą informację, że od września zmiana na przedszkole ale póki co trochę to dla niego abstrakcyjna wiadomość. Zobaczymy jak pierwsza wizyta i adaptacja pójdzie.
moko.
Moje dziecko dostało się do przedszkola !!!!
dzisiaj były wyniki!
Teraz mam 3 dni na złozenie oswiadczenia w przedszkolu, ze u nich zostajemy!
Jupi!
Blaszka12345
Gratulacje moko brawo_bis.gif
bel
moko super stawiam soczek udalo sie super brawo_bis.gif brawo_bis.gif impreza.gif
szeklanka
to już mamy całkiem ładne grono szczęśliwców icon_smile.gif
menada
Melek też się dostał we Wrocławiu do przedszkola pierwszego wyboru icon_smile.gif icon_smile.gif
Przedszkole sprawdzone, bo wcześniej chodziła do niego jego siostra
moko.
Jej, czuje sie jak skarcone dziecko, bo dzisiaj otrzymalam tel. z przedszkola, kiedy przyjde i podpisze oświadczenie woli.... a wczoraj były wyniki, do jutra mam czas ....
szeklanka
bo pewnie już czeka kolejka chętnych bo może ktoś nie potwierdzi
magdaa.
hej;) wiecie co mamy w lipcu dni adaptacyjne i ja już mam stresa 43.gif jak będzie wyglądał ten wrzesień aż się boje pomyśleć 03.gif
magdaa.
hej;) wiecie co mamy w lipcu dni adaptacyjne i ja już mam stresa 43.gif jak będzie wyglądał ten wrzesień aż się boje pomyśleć 03.gif
ewela
U nas w tym roku, nie ma zajęć intergacyjno- adapracyjnych.
Ale ja jestem spokojna o Elizkę.
Narazie bardzo chce iśc do "jej szkoły- przedszkola".
Bedzie ok!Oby bardzo nie chorowała.
szeklanka
A my dzisiaj idziemy na pierwsze spotkanie adaptacyjne, za tydzień kolejne i w sierpniu jeszcze dwa icon_smile.gif
jestem po spotkaniu w przedszkolu na razie i wrażenia ok za wyjątkiem wielkości sali, która wydaje mi się taka mała (szczególnie jak porównam z przestrzenią teraz w żłobku). Za to jest własny, ogrodzony i zadrzewiony plac zabaw. Panie na pierwsze wrażenie fajne, wszystko wyjdzie w praniu.
moko.
Po pierwsze zapomniałam napisać, ze nie spodziewałam się, ze kiedykolwiek będę pisać na przedszkolakach icon_wink.gif
I tym samy, we wrześniu pewnie sowicie zasilę swoje konto o wypowiedziach na tym podforum:-)

Olaf miał dni adaptacyjne a raczej dzień - w czwartek. Poszedł z nianią, był zachwycony.
Nie bał się, wszędzie go było pełno a przy tym był bardzo grzeczny.

Niepokoi mnie fakt, ze dostal się do przedszkola jego kolega Kuba, z którym tworza tornado!!! obaj jak są, to robią piekło, osobno są grzeczni!
aniakuleczka
Ja też awansem wbijam na ten wątek,
bo choć Helenka ma dopiero 2 lata, to od września idzie do przedszkola (będzie miala 2.5)
Przedszkole już wybrane, oplacone
i trochę się boję, jak to będzie.
jak będzie dobrze, to przeprowadzimy się bliżej tego przedszkola, żeby jej nie wozić icon_smile.gif
taki jest plan
kalarepa78
Aniu, a co to za przedszkole?
szeklanka
o jak miło icon_smile.gif to grono wrześniowych przedszkolaków mamy całkiem spore już icon_smile.gif
Mój Kuba też zachwycony, podobało mu się w przedszkolu, były nowe samochody icon_wink.gif, zabawy i piosenki.
ja się cieszę, że chociaż jest jedna dziewczynka, która z Kubą chodzi jeszcze do żłobka bo jakoś im raźniej razem
w najbliższy czwartek idzie pokazać przedszkole tacie icon_wink.gif mamy drugi dzień adaptacji.
magdaa.
ja się tylko boję że jak małej minie zachwyt nowymi zabawkami będzie ryk 29.gif
magdaa.
ja się tylko boję że jak małej minie zachwyt nowymi zabawkami będzie ryk 29.gif
aniakuleczka
CYTAT(kalarepa78 @ Mon, 17 Jun 2013 - 12:43) *
Aniu, a co to za przedszkole?


Tym razem nie montessori icon_smile.gif
https://www.razdwatrzymy.pl/?page_id=70

całkiem zwyczajne ale fajne, ma dużo programu, ale to taki zintegrowany program.
np. jest angielski i hiszpański, ale to polega na tym, że przychodzą lektorki, ktore bawią się z dziećmi w danym języku (np idą razem na plac zabaw itd)
no i koło mojej pracy i w ogóle to nam się spodobało
ale wszystko i tak dlatego, że tym razem babci się spodobało icon_smile.gif
paulinka24
Witam wszystkich! Chwila moment i mój maluch wyruszy do przedszkola. Przeraża mnie ta myśl, jest taki nieśmiały…  Kochani, macie jakieś przedszkola do polecenia? Hmm… ja dużo słyszałam o przedszkolu Akademia Usmiechu, ponoć świetna opieka i doświadczeni pedagodzy!
aniakuleczka
Już za miesiąc moje malutkie dziecko idzie do przedszkola
gdzieś sobie myślę, ze to koniec jakiejś epoki icon_smile.gif

Dziewczyny - robicie jakieś przygotowania np. mentalne
coś dziecku opowiadacie? coś czytacie?
agula1980
Ja mówię tylko że niedługo pójdzie do przedszkola bedzie miała dużo kolezanek i kolegów i miłą Pania. Niestety nie było w naszym przedszkolu dni otwartych, ale jak chodziłam z nią rok temu po Mateusza to nie chciała wyjść, biegła na salę do dzieci, ona ogólnie bardzo lubi bawić się z dziećmi więc mam nadzieje ze bedzie dobrze.
szeklanka
ja opowiadam bajkę o smoku wieczorem (taki nasz przyjacielski smok) i ten smok jest trochę starszy do Kuby i już chodzi do przedszkola. Ponieważ Kuba wie, że już jest chłopcem a nie maluchem to od września idzie do przedszkola, tak się przygotowujemy, że w przedszkolu będą nowe ciocie, nowe zabawki i nowi znajomi, że będzie wesoło icon_smile.gif
na koniec sierpnia mamy jeszcze dwa dni otwarte po godzinie więc zobaczymy. wszystko i tak wyjdzie we wrześniu.
stresuje mnie to coraz bardziej uczciwie mówiąc i mam nadzieję, że Kuba sobie poradzi ale i tak nerwy mnie zjedzą.
pomidorro
u nas łatwiej- bo Hania czuje się w przedszkolu jak u siebie, zna wszystkie panie itp, no i ma Alicję- w razie czego zaprowadzą ja do niej. Czytam jej ksiazkę z serii Tupcio Chrupio ... idzie do przedszkola icon_smile.gif
za tydzień, dwa- pójdzie ze mna na zakupy po wyprawkę do przedszkola....
mimo wszystko - troche sie obawiam, jak to bedzie...najgorzej będzie z tym, że Hana wejdzie do szatni z Alą, a potem będzie musiała pójsc do swojej grupy. Hania cały czas twierdzi, że ona ma koleżanki w grupie Ali i tam chce chodzić 37.gif i nie będzie się bawiła z maluchami 29.gif Alicja cały czas jej mowi: jak to fajnie w przedszkolu jest, co będzie robic, że jest juz taaaka duża, motywuje do ubierania, obiecuje pomoc w szatni itp.
za to pocieszające jest, że ostatnio na placu zabaw Hana sama podchodzi do dzieci, przedstawia się, zagaduje i razem bawi. Alicja w tym wieku trzymala się z daleka od dzieci .
moko.
Rany,
Mam nerwa już.
Panikuje!!!!
kalarepa78
Moko, no co Ty? Nie panikuj!!! Będzie dobrze!
bel
moko wczoraj bylam z Marysią w przedszkolu, gdzie dostala sie. Dowiedzialam sie, jak to bedzie na początku. Co nalezy przygotowac itd. Tez sie boję jak Maryska sobie poradzi. Pociesza mnie fakt, ze bedzie miala obstawe - przyjaciela Łukaszka i kolegę Oliego. Pani z przedszkola powiedziala mi, ze to jej pomoze w zaadaptowaniu się tam. Dziewczyny tez sie obawiam.
Agnieszka_82
Ja tez panikuję! Strasznie !
Marti nigdzie sama nie zostawała !
Wiem, że dla niej to jest dobre posunięcie bo ona potrzebuje dzieci, towarzystwa itp ale i tak się martwię i się boję icon_sad.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.