To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkolaki 2013/2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
Moriah
Aaaaa no to teraz jest już jasne. A ja spojrzałam na twój paseczek, zobaczyłam, że jesteś już zaprawiona w przedszkolnych bojach, więc założyłam, że wiesz coś więcej na temat zasad rządzących się rekrutacją... icon_biggrin.gif

Na szczęście czasu jest dużo, więc spokojnie zdążę wydrukować i dać MM do podpisu jak wróci z pracy. Pierwsze sito myślę, że przejdziemy, nie mieliśmy żadnych "ekstra" dokumentów. Za to z drugim może nie być tak różowo: w końcu jesteśmy szczęśliwą, pełną rodziną, z jednym zdrowym dzieckiem (tzn. Młody ma AZS, ale żadnej diety z tego tytułu, bo to nie pokarmówka).
pomidorro
tyle tylko wiem, ze jak ( tfu tfu) nie dostanie się dziecko to pisać odwołanie.
Moriah
My na szczęście w tym roku nie jesteśmy przyparci do muru, bo syn jest z grudnia, więc w razie czego może jeszcze rok pobyć w żłobku.
Wiem, że pewnie w oczach mam, których dzieci nigdzie nie chodzą to co robię to podkradanie miejsca ich dziecku, ale rocznikowo Eryk może startować w rekrutacji, więc postanowiliśmy spróbować już teraz. Dzięki temu próbnemu podejściu już wiem, że w razie czego za rok w polu "inne informacje" muszę wpisywać, że dziecko jest żłobkowe. Ponoć to stanowi przewagę przy kandydatach z równą ilością punktów.
pomidorro
Moriah juz nie wiem jak to jest. 3 lata temu jak byłaś na liście oznaczało miejsce w placówce na 100% Dopiero teraz poczytałam, że to wstępna kwalifikacja... i może ktoś się orientuje: jestem na liście a może się okazać, ze w maju mi powiedzą ze nie mam miejsca w przedszkolu, ze dziecko nie jest przyjęte?
To bez sensu jakoś...
mieszam trochę 29.gif
szeklanka
moim zdaniem jak będziesz na liście to i potwierdzisz to nie możesz stracić,
chodzi o to że ktoś może zrezygnować z miejsca sam lub nie potwierdzić i wtedy teś się zwalnia, w takim przypaku pojawia się luka czyli się miejsce w przedszkolu dla chętnych którzy się nie załapali
jeny ale mam stresa od rana ... a tu jeszcze godzina ...
Moriah
pomidorro Ja to rozumiem tak: na początku składało się podanie w którym wskazywało się przedszkole pierwszego wyboru. Do podania dołączało się różne papiery na poparcie uzyskanych punktów. Panie wszystko posprawdzały i ogłaszają dziś listę dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia. I wtedy np. okazuje się, że do wybranej placówki chce chodzić 37 dzieci, a miejsc jest 30. Przyjmijmy, że z tych 37 osób, 35 potwierdza, że nadal jest zainteresowane miejscem w tej konkretnej placówce. Wtedy panie ponownie pochylają się nad podaniami i pisemkami, sprawdzając kto ma ile punktów i na tej podstawie tworzona jest ostateczna lista dzieci z największą ilością punktów. W moim przykładzie nie dostaje się 5 dzieci, których rodzice muszą liczyć na szczęście w mniej obleganych placówkach (są takie?), których listy są ogłaszane w późniejszym terminie.
bel
Dziewczyny u nas jest tylko 1 dzień na potwierdzenie woli. Z tego co wiem jak sie tego nie uzupelni to traci sie miejsce w przedszkolu.
Agnieszka_82
Dziewczyny ale nerwy ! Trzymam kciuki !
U nas jutro rano ogłoszenie wyników a ja musze być w pracy do 15stej icon_sad.gif nie wiem jak to wytrzymam icon_sad.gif
Tuni
Ogłaszana jest lista dzieci zakwalifikowanych do danej placówki. Należy osobiście potwierdzić wolę ( bo niektórym mogło sie zmienić, mogli startować do innych przedszkoli i wolą jednak inne). Ci którzy byli zakwalifikowani i potwierdzą są już w przedszkolu. Może się jednak zdarzyć, że ktoś nie potwierdzi, wtedy robi sie wolne miejsce na które może "wskoczyć " dziecko z listy rezerwowej.
bel
Dziewczyny wy juz bedziecie wiedziec. U nas wyniki dopiero 20 maja. 13.gif
Moriah
Agnieszka_82 A u was nie można sprawdzić w sieci wyników rekrutacji?

U nas jest dłuższy czas na potwierdzenie woli: "25 kwietnia od godz. 10.00 – 6 maja do godz. 15.00. (Rodzice) Pisemnie potwierdzają wolę zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane."
bel
Moriah u nas jest tylko 20 maj i 21 maj by potwierdzic wole. To macie wiecej czasu. Trzymam kciuki by udalo się.
Moriah
CYTAT("Tuni")
Ci którzy byli zakwalifikowani i potwierdzą są już w przedszkolu.

Czyli listy wg. punktów są robione wcześniej i już dziś będzie wiadomo kto jest pod kreską a kto nad?
O rany, czuję się, jakbym sama przystępowała do ważnego egzaminu icon_wink.gif
pomidorro
zalogowałyście się?
Moriah
U mnie na stronie elektronicznego systemu rejestracji nic się nie zmieniło, nie pojawiło się żadne okno do logowania...
Albo ja jakaś sierota jestem i szukam nie tu gdzie trzeba??
pomidorro
właśnie ja myślałam, ze jestem sierotą i nie mogę znależć gdzie się loguje 29.gif

edit; strona niedostępna 21.gif
Moriah
Logujesz się na tej stronie? https://warszawa-przedszkola.pzo.edu.pl/for...;execute.action

Moriah
Jest już nowe info, ale jest problem ze stroną do sprawdzania..,.,.

pomidorro
udało się zalogować : kandydat zakwalifikowany...
Moriah
U nas to samo icon_biggrin.gif
Mam już otwierać szampana?
pomidorro
Moriah chyba tak icon_smile.gif otwieraj szampana icon_smile.gif
szklanka- i jak?
szeklanka
TADAM icon_biggrin.gif:D:D:D zakwalifikowany !!!!!! do przedszkola które wybrałam jako drugie
brawo_bis.gif
Tuni
CYTAT(Moriah @ Thu, 25 Apr 2013 - 09:58) *
Czyli listy wg. punktów są robione wcześniej i już dziś będzie wiadomo kto jest pod kreską a kto nad?

Dokładnie tak.

Otwierajcie te szampany i nie siejcie paniki 29.gif

Pamiętajcie tylko o pisemnym potwierdzeniu w wybranych (wygranych icon_wink.gif ) placówkach.
szeklanka
jejku jak się cieszę 06.gif
oświadczenie już drukuję i małż jutro zawiezie
Tuni
Pomidorro, widzę z rozmachem, bo już o szklankach myśli zamiast kulturalnie o kieliszakch do szampana (koleżankę szeklankę nam przerobiła 04.gif )
Moriah
Uwierzyć nie mogę, że nam się udało icon_smile.gif Do żłobka za pierwszym razem, do przedszkola też za pierwszym, a składaliśmy tylko do jednego (!!).
Wola zapisu wydrukowana, mąż po pracy musi podpisać.

szeklanka Gratulacje!!

Martwi mnie jedna rzecz: synek nadal nie jest odpieluchowany i do przestawienia na nocnik jeszcze dłuuuuga droga przed nami. Czy jeśli do września nie uda się zrzucić pieluch to mogą mi go nie przyjąć?

EDIT: dodane pyt.
Agnieszka_82
Gratulacje ! Ale Super !
Moriah - u nas nie ma elektr. rejestru ... ewentualnie spróbuję rano zadzwonić i może mi powiedzą przez telefon
Blaszka12345
Dziewczyny Kacper przyjęty huuuuuuuuuuurrrrrraaaaaaaa icon_smile.gif SZAPMPAN GRANY .
moko.
A my dalej nic, ale rekrutacja jest dopiero w połowie MAJA!

Gratuluję wszystkim, co sie dostali i kibicuje tym, co czekają na wyniki!
Moriah
Agnieszka Dobry pomysł! Ustawa o danych osobowych chyba pozwala udzielić informacji czy dziecko się dostało czy nie?

Blaszka Tobie również gratuluję icon_smile.gif Hehe co najmniej jakby to był nasz osobisty sukces, że dzieci się podostawały icon_wink.gif

moko.Wiem, że to duże nerwy, ale niebawem weekend majowy, to się odstresujesz i nie będziesz miała czasu myśleć o rekrutacji. A potem to już tylko kilka dni, więc z górki. Trzymam kciuki za twoje dziecko!
szeklanka
moriah z tymi pieluchami to porozmawiaj ale nie sądzę żebyś miała kłopot we wrześniu bo przed wami ciepły okres wakacji - musicie sie zebrać w sobie i konsekwentnie ćwiczyć kosztem zalanej podłogi icon_wink.gif

Moko trzymam za Was kciuki i za te dziewczyny które jeszcze są przed wynikami

dla tych co już mają za sobą impreza.gif może być picolo icon_wink.gif
pomidorro
Szeklanka ja CI zawsze chyba "szklankuję" icon_smile.gif 37.gif 04.gif
No to stawiam szampana w szklance icon_smile.gif
Moriah
Wiecie co? Znalazłam w regulaminie taki punkt:
"Rodzicom dzieci zakwalifikowanych, ale nieprzyjętych przysługuje prawo odwołania do burmistrza dzielnicy za pośrednictwem dyrektora przedszkola/szkoły podstawowej, do której dziecko zostało zakwalifikowane.
Rodzice dzieci niezakwalifikowanych mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka w rekrutacji uzupełniającej."

Czyli wychodzi na to, że jednak dziecko może zostać zakwalifikowane, ale ostatecznie nie zostać przyjęte.... Chyba za wcześnie otwarłyśmy te szampany.....
szeklanka
moriah to raczej chyba chodzi o to, że jest chyba obowiązek przyjęcia dzieci w określonym wieku i wtedy jak się dziecko nie dostanie to się można odwołać, podobno to i tak rozpatrują dyrektorzy przedszkoli ale pewności nie mam. teraz jeszcze będzie dogrywka czyli mogą się zwolnić miejsca jak ktoś nie potwierdzi i dla tych co się nie dostaną będzie czas na wybór w ramach wolnych a potem zostają odwołania, czasem tworzone są jakieś grupy czasem dorzucają jeszcze kogoś.
szczerze to sobie nie wyobrażam, że jak teraz mamy kwalifikację i zaniesiemy oświadczenie woli, że coś się jeszcze może wydarzyć, bo zaraz stres dodatkowy złapię :/
Moriah
Byłam złożyć oświadczenie i o wszystko się dowiedziałam. Jak dziecko jest na liście zakwalifikowanych to jest już praktycznie 100% pewności, że się dostało. Może to faktycznie się odnosi do innej grupy wiekowej niż 3 latki?

Za to długa praca przed nami, bo do września muszę nauczyć synka korzystać z toalety (w przedszkolach nie ma nocników) oraz ubierać się i rozbierać. Samodzielne jedzenie na szczęście opanował już dawno.
szeklanka
u nas zostaje ubieranie, część Kuba robi sam ale jeszcze trochę musimy poćwiczyć, szybciej mu idzie zrzucanie wszystkiego z siebie icon_biggrin.gif
Agnieszka_82
Martyna DOSTAŁA SIĘ !!!
Uff kamień z serca ! Dostała się do tego na którym najbardziej nam zależało icon_smile.gif
Podobno było jakies zebranie dyrektorów i rozpatrywali wnioski wspólnie żeby każde dziecko "gdzieś' się dostało.
ewela
hejka
Gratuluję przyszłym Przedszkolakom i ich rodzicom -decyzji o przyjęciu do przedszkola.

Ja zlozylam odwolanie...i czekam na pismo z odpowiedzią. Ma być po wekendzie majowym...pewnie nic z tego

Szkoda mi Elizki, bo jest samodzielna i samoobsługowa (nawet tyłek po "grubszym" zaczęła wycierac sama-oczywiscie do sprawdzenia) ...no i oprócz wiązania sznurowadeł (ale po co są rzepy w bucikach hihihi)

Zoabczymy.....

pozdrawiam
Ewela
Moriah
Agnieszka No to super wiadomość icon_smile.gif bardzo rozsądni ci dyrektorzy, rzadko się tacy zdarzają!

szeklanka To masz dużo łatwiej! No ale twoja pociecha za parę dni będzie miała 3 latka, my 4 m-ce temu obchodziliśmy 2 icon_wink.gif

ewela Dobrze, że złożyłaś odwołanie, warto walczyć o swoje, w końcu nic się w ten sposób nie traci a zyskać można bardzo dużo!

Blaszka12345
własnie wyczytałam na TVN 24 będziemy od września płacić 1 zł za każdą godzinę po 13 ufff przeszło .Przynajmniej tak powiedział premier trza teraz wiadomości słuchać icon_smile.gif
szeklanka
Blaszka też słyszałam o tym wczoraj w radio, na razie się nie przywiązuję ale brzmi dobrze icon_smile.gif
lublinianka
no i buuuu witek nie dostal sie do przedszkola 21.gif teraz czekam na wiesci co do Piotra no ale powinnien sie dostac bo to przymus...ale zal mi witka 32.gif
szeklanka
lublinianka - ale jak to? tak nigdzie zupełnie ?a możecie się odwołać ?
ewela
Mamy mamy mamy miejsce w przedszkolu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!




tym razem i odwolanie, i wszelkie pukanie do drzwi władz poskutowało!!!!!!!

Pozdrawiam
Ewela, mama E uczennicy i E przedszkolaczka
Agnieszka_82
Ewela - gratulacje icon_smile.gif
ewela
Agnieszka82 Dziękuję

Alez się cieszę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Agnieszka_82
Ewela, ja też się cieszę z twojej radości icon_smile.gif
ps to nagle zwolniło się miejsce czy po prostu dołożyli jedno dla Małej ?
Tuni
Chociaż mój już w szkole, to cieszę się z Wami dziewczyny, prawie jakby to moje dziecko się dostało icon_smile.gif
malgosia1968
ewela trzymałam po cichu za Was kciuki, super, ze sie udało
ewela
Malgosiu przytul.gif dziękuję

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.