To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Przedszkolaki 2013/2014

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19
pomidorro
Ika- wyczyść skrzynkę icon_smile.gif

Szklanka - dzięki- to wyślę po 10 jak M. wróci, żeby nic nie pomylić lepiej aby M. jeszcze spojrzał na to...

powoli zaczynam się bac...dzisiaj dużo dzieci było na zajęciach otwartych. Jeszcze się rekrutacja nie zaczęła a oni już mają informację, że chętnych na tą chwilę jest 70 osób...
Ika
CYTAT(pomidorro @ Wed, 06 Mar 2013 - 11:37) *
Ika- wyczyść skrzynkę icon_smile.gif

Szklanka - dzięki- to wyślę po 10 jak M. wróci, żeby nic nie pomylić lepiej aby M. jeszcze spojrzał na to...

powoli zaczynam się bac...dzisiaj dużo dzieci było na zajęciach otwartych. Jeszcze się rekrutacja nie zaczęła a oni już mają informację, że chętnych na tą chwilę jest 70 osób...


37.gif

Wyczyściłam skrzynkę...
pomidorro
Ika- trzeba próbować... w każdym przedszkolu ( które ma dobrą opinię) może być podobnie....
MOże podejdź do przedszkola i dowiedz się od dyrektor, ona jest bardzo konkretną osobą- powie czy jest sens ryzykować czy nie....

Agnieszka_82
No i u nas d***
Dzwoniłam wczoraj i pani po przyciśnięciu do muru powiedziała, że mimo, że kolejność zgłoszeń nie ma decydującego wpływu to jednak ma znaczenie. Potwierdziła, że ludzie stoją od wieczora dnia poprzedniego ... Ostatnio było kilkanaście miejsc dla 3 latków a zgłoszeń 80.
Rekrutacja zaczyna się w poniedziałek ... nie wiem czy iśc stać od wieczora (ale sama nie dam rady a mąż na noc w pracy) czy iść np od 4 nad ranem .... Masakra !!!

ps czy gdzieś się wpisuje, że wybrane przedszkole jest 1 na miejscu w wyborze przedszkola ??
Tuni
Agnieszko, tak.
U nas w formularzach wpisywało się "przedszkole pierwszego wyboru", "przedszkole drugiego wyboru" oraz "przedszkole trzeciego wyboru". Kwalifikacja jest do pierwszego, w razie braku do drugiego, potem do trzeciego.. Przy rekrutacji elektronicznej kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Przyjmuje się w zależności od ilości kryteriów, które spełnia dziecko.
Blaszka12345
No ja już Kacpra zapisałam jeszcze dzisiaj tylko wydrukuje i złoże u dyrektorki i zostaje czekać paznokcie z nerwów obgryzać icon_smile.gif
pati.n
CYTAT(Agnieszka_82 @ Wed, 06 Mar 2013 - 17:53) *
No i u nas d***
Dzwoniłam wczoraj i pani po przyciśnięciu do muru powiedziała, że mimo, że kolejność zgłoszeń nie ma decydującego wpływu to jednak ma znaczenie. Potwierdziła, że ludzie stoją od wieczora dnia poprzedniego ... Ostatnio było kilkanaście miejsc dla 3 latków a zgłoszeń 80.
Rekrutacja zaczyna się w poniedziałek ... nie wiem czy iśc stać od wieczora (ale sama nie dam rady a mąż na noc w pracy) czy iść np od 4 nad ranem .... Masakra !!!

ps czy gdzieś się wpisuje, że wybrane przedszkole jest 1 na miejscu w wyborze przedszkola ??


Mówiłam icon_smile.gif Mój mąż nie stał hobbystycznie icon_wink.gif
Agnieszka_82
Pati, a od której mąz stał ?? Nie wiem na która godzinę się przygotowywać i budzik nastawić icon_smile.gif
szeklanka
szlag mnie tafia bo uzupełniłam wszystko i nie mogę zapisać, ciągle mi cos wywala albo błąd albo z systemu a już chciałam tylko wydrukować, mieli się i mieli to kółeczko znowu ... buu już chcę to mieć za sobą
okko
U nas rejestracja elektroniczna.
I co z tego skoro musze podjechac do przedszkola bo moje dziecko jest juz w systemie.
Zastanawialam sie jakim cudem ale chyba dlatego ze chodzi do zlobka co prawda Å„iepublicznego ale widocznie juz w bazie jest.

U nas nie ma niepokoju bo dziecko sie dostanie -niepelnosprawnosc rodzica wiec tylko musze sie zdecydowac ktore z dwoch przedszkoli wybrac.
Wiem to jest komformtowa sytuacja ( przynajmńiej taka korzysc z problemu zdrowotnego)
Ika
Wypełniłam formularz, jutro zaniosę... w stresie ciężkim jestem. Wpisałam tylko trzy przedszkola, bo inne mi nie pasują... a strasznie zależy mi na tym pierwszym icon_sad.gif Jak się nie dostanie, to chyba się załamię.
Blaszka12345
Ja tez już wydrukowałam dzisiaj zaniosę jak będę odbierać Mateusza trzymam kciuki za was dziewczyny żeby nam się udało:)
pomidorro
ja w poniedziałek zaniosę... Choć może dzisiaj uzupełnię i jutro zaniosę?
Ika- tak z ciekawości? wpisałaś "moje" przedszkole? Jeśli tak to Dyrektor przyjmuje podania w konkretnych dniach i godzinach icon_smile.gif

kciuki zaciśnięte...za wszystkich!
okkko ja tez liczę, ze się dostanie Hania- panie mnie uspokajały, ze jak jest rodzeństwo w przedszkolu to bierze się to pod uwagę.
Kto podejmuje ostateczną decyzję o przyjęciu? Dyrektor ( w sytuacji jeśli np. 10 osób ma tyle samo punktów a jest np. 1 miejsce wolne) ?
szeklanka
sukces z wpisaniem do systemu. Mam, wydrukowałam, jutro niosę.

Tak Pomidorro - Dyrektor, nawet to jest zapisane że ostateczna decyzja należy do niego, a na jakiej podstawie? to już tylko Dyrektor wie.
Ika
CYTAT(pomidorro @ Thu, 07 Mar 2013 - 14:02) *
Ika- tak z ciekawości? wpisałaś "moje" przedszkole?

Oczywiście icon_smile.gif
moko.
CYTAT(Ika @ Thu, 07 Mar 2013 - 11:13) *
Wypełniłam formularz, jutro zaniosę... w stresie ciężkim jestem. Wpisałam tylko trzy przedszkola, bo inne mi nie pasują... a strasznie zależy mi na tym pierwszym icon_sad.gif Jak się nie dostanie, to chyba się załamię.

Ale macie fajnie...
We wro nie ma terminu rekrutacji, ma byc podobno w maju ...
pomidorro
Ika- tym bardziej trzymam kciuki....spojrzę dzisiaj kiedy te podania można składać icon_smile.gif
Tuni
CYTAT(pomidorro @ Thu, 07 Mar 2013 - 14:02) *
Kto podejmuje ostateczną decyzję o przyjęciu? Dyrektor ( w sytuacji jeśli np. 10 osób ma tyle samo punktów a jest np. 1 miejsce wolne) ?

U nas dyrektor z gronem pedagogicznym i często z przedstawicielami rady rodziców. To trudna decyzja, bardzo trudna, nie chciałabym więcej w tym uczestniczyć.
Graz
bardzo się zestresowałam, bo akurat mój małż jest na etapie szukania nowej pracy, w tej chwili jest niezatrudniony, aktywnie szuka, ale fakt jest taki, że obecnie nie pracuje i co - szanse Mikołaja maleją. Chyba poczekam i złoże podanie pod koniec terminu, może może coś sie zmieni, oby... icon_sad.gif
Blaszka12345
Byłam dzisiaj złożyłam icon_smile.gif teraz czekamy do 25 kwietnia osiwieć można 29.gif
ewela
U nas rekrutacja ruszyła
elektroniczna i papierkowa
czyli
jezeli rejestrujesz sie elektronicznie, to i tak musisz wydrukować podanie,podbić w zakladzie pracy(nie mogą byc zaświadczenia 43.gif ) i zaniesc je do przedszkola 1wyboru
lub
bez rejestracji- zanieść papierowe zgloszenie, ktore i tak musisz sobie wydrukowac.....no ewentualnie moze dostanie się je w przedszkolu.

Przydzielanie miejsc odbywa się w urzędzie miasta....urzędnicy plus dyrektorzy przedszkoli,sortuje,weryfikuje itp system komputerowy..poźniej dopiero robią to "ludzie"

Wczoraj przeszłam kilka przedszkoli z małą E,w celu zasięgnięcia informacji- jakie dziecko ma szanse na przyjęcie- "wcale nie ma szans")
Ale najbardziej podobała mi się reakcja Elizki- mamusiu idziemy już, mi się tutaj nie podoba-ta pani krzyczy.....
W innym przedszkolu " pachniało" jedzeniem- idziemy, tu śmieldzi.
W trzecim przedszkolu rozsiadła się w fotelu,zażyczyła sobie skorzystania z wc i coś do picia- hihihi Skorzystała z toalety, dostała picie,wypiła siedząc z dziećmi przy stoliku.
Zagnajac się powiedziała do widzenia, jutro też przyjdęicon_smile.gif

POWODZENIA!!!!!!!!
Wiewi
o raju raju... dopiero co udzielałam się w wątku przedszkolnym jak Szymka zapisywałam jako 3 latka... a tu co?
Michał w tym roku 37.gif
U nas rekrutacja rusza 7 kwietnia. Martwię się, że szanse mamy zerowe, bo ja nie pracuję icon_sad.gif
Zamknięte koło - żeby iść do pracy potrzebuję przedszkola, żeby dostać się do przedszkola potrzebuję pracy a i to nie gwarantuje tego, że dziecko się dostanie. Stresuję się bardzo.
alecta
Jeju jak ja się cieszę, że mnie temat rekrutacji nie dotyczy.

Trzymam za Was mocno kciuki icon_smile.gif
szeklanka
dobra - złożone, pozostaje czekać do 25 kwietnia - zwiariuję do tego czasu idiot.gif
ewela
u mnie też- podanie zarejstrowane elektroniczne i złozone papierkowo- osobiscie.

3mam kciuki za nas wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ika
CYTAT(szeklanka @ Fri, 08 Mar 2013 - 10:22) *
dobra - złożone, pozostaje czekać do 25 kwietnia - zwiariuję do tego czasu idiot.gif


Ja też.
Byłyśmy dziś z Nutką, złożyłyśmy formularz (fuks, że miałam przy sobie PIT, nie doczytałam, ze ma być 37.gif), pani dyrektor pokazała Młodej przedszkole - oczywiście Nutka nie chciała wyjść. Coś mi się widzi, że problemu z zostawianiem jej w przedszkolu nie będzie, za to z odbiorem mogą być spore. Odwrotnie było ze starszym...

Teraz stres do... nawet nie 25 kwietnia, bo wtedy jest tylko lista wstępnie zakwalifikowanych, ostateczna decyzja jakoś w maju...
pomidorro
Ika- ja złożę w poniedziałek ( padl mi wczoraj internet- dopiero udało mi się " naprawić" problem...
PIT trzeba mieć? Do pokazania tylko? coś jeszcze....
fajnie, ze się Nutce podobało...z odbieraniem fakt- jak przychodziłam o 15 to mi córka jęczała , ze za krótko 06.gif
(a moja córa dzisiaj była w bluzce panterce i leginsach w kwiaty icon_smile.gif)
Ika
CYTAT(pomidorro @ Fri, 08 Mar 2013 - 18:59) *
Ika- ja złożę w poniedziałek ( padl mi wczoraj internet- dopiero udało mi się " naprawić" problem...
PIT trzeba mieć? Do pokazania tylko? coś jeszcze....
fajnie, ze się Nutce podobało...z odbieraniem fakt- jak przychodziłam o 15 to mi córka jęczała , ze za krótko 06.gif
(a moja córa dzisiaj była w bluzce panterce i leginsach w kwiaty icon_smile.gif)

PIT do wglądu pierwsza strona - chodzi o to, w jakim mieście płacisz podatki icon_wink.gif Na pierwszej stronie jest wymieniony US.

Nie zwróciłam uwagi na ubiór 37.gif jakbym ją kiedyś zobaczyła to się zorientuję, czy to ją widziałam icon_smile.gif
pomidorro
Ika może się będziemy spotykały w szatni icon_smile.gif
Ika
Oby!
No i wybieramy się w środę na teatrzyk, jeśli nam się uda icon_smile.gif
Agnieszka_82
Dokumenty złożone. Staliśmy (w sumie do 5 byliśmy w aucie) od 4 nad ranem, na liście "3-latków" jesteśmy pierwsi co i tak nie gwarantuje przyjęcia ale jesteśmy dobrej myśli !
pati.n
CYTAT(Agnieszka_82 @ Mon, 11 Mar 2013 - 08:20) *
Dokumenty złożone. Staliśmy (w sumie do 5 byliśmy w aucie) od 4 nad ranem, na liście "3-latków" jesteśmy pierwsi co i tak nie gwarantuje przyjęcia ale jesteśmy dobrej myśli !


To warunki konfortowe, mój mąz stał od 3-ciej i był 14-sty icon_smile.gif. A było tak zimno, że jak konserwator przed 6 ich wpuścił do środka to chcieli go po rękach całować icon_wink.gif 29.gif
bel
Witam dziewczyny.
My dopiero w kwietniu chyba 8 kwietnia bedzie u nas rekrutacja elektroniczna. Bede probowac do przedszkola, ktore jest na naszej ulicy tej samej co mieszkamy. Niewiem jakie będą dokumenty, ale z tego, co pamietam, to w zeszlym roku zaswiadczenia od pracodawcy i dowod osobisty do wglądu oraz wydrukowane podanie. Rodzice pracujący mają tez dodatkowe punkty. Mam nerwa czy młodej sie uda. Wiem ,ze największe szanse mają samotne matki.
agula1980
No to i my się dołączamy. Papieruy do przedszkola zaniosłam 1.03 teraz pozostaje mi czekać. Mam nadzieję że Anię przyjmą bo zaniosłam tylko do 1 przedszkola, jeśli się nie uda dam do prywatnego opłaty są zbliżone. Najgorsze że ona jeszcze sika w pieluchę na szczęście do września daleko i jeszcze trochę ( jak się zrobi cieplej) będę puszczać bez pieluchy po domu.
magda.
ja składam tylko do 2óch przedszkoli,u nas rejestracja jest 2.04 przez internet ale potem i tak trzeba ten formularz wydrukować i zanieść do przedszkola więc w sumie nie wiem po co jest rejestracja internetowa...czy są mamy z kuj-pomorskiego? 29.gif ,Oliwia sika od dawna na kibelek,je sama ale tyłka sobie sama nie wytrze bo się brzydzi 04.gif i zaraz płacze,trochę mam wrażenie jakby ta ,,rekrutacja,, była na studia a nie do przedszkola
Anielka
Ja też składam dokumenty tylko do dwóch przedszkoli. Jedne już na początku marca zaniesione, drugi komplet składam dziś, w środę ostateczny termin. Najlepsze jest to,że w jednym przedszkolu, jest tylko podenie, niezbyt wnikliwe, niekłopotliwe, ew. pieczątki z zakładu pracy. W drugi mam wrażenie,że formularz jest zbliżony do tych przy lotach kosmicznych a podpisałam się ze 20 razy icon_smile.gif Teraz pozostało tylko czekać...
bel
magda. ja jestem z kujawsko-pomorskiego. Wczoraj dzownilam do przedszkola kolo naszego bloku. Rekrutacja ma byc jak u Was slonce. Chyba w polowie kwietnia. Tez jest rejestracja elektroniczna. A potem komplet dokumentów. Moja Marysia tez robi samodzielnie do WC. Masz rację mowiąc, ze to jakby rekrutacja na studia. 43.gif
Agnes84
bel jakie są koszty w przedszkolu do którego zapisujesz Marysię? Masz przecież na ulicy dwa p-la prywatne... Jak czytam o tych cyrkach z zapisywaniem dzieci to jestem w szoku. Interesuje mnie czy różnica w czesnym jest faktycznie aż tak duża.
bel
Agnes z tego co wiem Buziaczek ma chyba kwotę ok. 450zł i twoje chyba 490zł. Jest jeszcze jedno przedszkole na Kąkolowej Intergracyjne Publiczne.Tam sprobuję Isię puścić. Koszt 360zł. Wiem od przyjaciólki Asii. Tam chodzi Lukaszek. Wiem ze sa odliczane tez godziny. Przyjaciolka mowila ze ta kwota juz razem z komitetem jest. Jest tez przedszkole niepubliczne Pinokio. Koszt 450zł.

Z rekrutacjÄ… sa duze cyrki. Moje dwie koleznaki i Asia puszczaly swoje dzieci wlasnie w ten sposob do tego przedszkola publicznego . Dwoje dzieci sie dostalo a trzeci chlopiec z listy rezerwowej. Male sa tam grupy dzieci. Dzieci wybiera system. Nieliczy sie kolejnosc zapisu tylko jak wybierze dane dziecko system.
Agnes84
bel Jeszcze nigdy nie zapłaciłam za swoje 490zl... Czesne 290zl, wyżywienie 9zl dziennie, odliczane za nieobecne dni. Nie płacimy komitetu. Dodatkowo, raz na pól roku musimy przynieść kartonik chusteczek. No i dziecko może być tyle, ile potrzebujesz między 6 a 17.
Żeby była jasność, nie chcę Cię przekonywać ani wywierać wpływu. Po prostu ta bitwa o miejsca mnie przerazila.
Tak myślałam, ze do integracyjnego składasz. O Pinokiu nie słyszałam....
bel
Agnes sprobujÄ™. Marysia ma jeszce szansÄ™ na Buziaczek , niewiem jak w Twoim przedszkolu??
bel
Juz wiem, kiedy będzie rekrutacja. Urząd Miasta już ma swoja stronę. Informacje o zasadach będą zamieszczone 2 kwietnia. A rekrutacja dla dzieci, które będą 1 raz zapisywane będzie 22 kwietnia. Bede sledzic moze sie nam uda.
Beatcia
Cześć,

Ja polecam gorąco międzynarodowe niepubliczne przedszkole i żłobek - [edit moderacja-reklama] w Warszawie. Zapisałam tam mojego synka i jestem bardzo zadowolona icon_smile.gif Super kadra z naprawdę dobrym podejściem do maluchów. Widać, że starają się tam i dbają o dzieci. Miejsce to spełnia wszelkie wymogi i normy sanepidu oraz kuratorium, a dla mnie osobiście jest to bardzo ważne. Czesne można regulować co miesiąc, co również jest na plus. Mój syn od razu poczuł się tam jak ryba w wodzie, w ogóle nie miał problemu z adaptacją do nowego otoczenia. Jestem o niego spokojna. Są zajęcia z angielskiego, rytmika, plastyka i bajkoterapia, zabawy ruchowe - wszystko dobrane do wieku dziecka. Osobiście polecam to miejsce.
istara
...
istara
Dubel
Edziia
CYTAT(magda. @ Sat, 16 Mar 2013 - 22:00) *
ja składam tylko do 2óch przedszkoli,u nas rejestracja jest 2.04 przez internet ale potem i tak trzeba ten formularz wydrukować i zanieść do przedszkola więc w sumie nie wiem po co jest rejestracja internetowa...


Za kilka (kilkanaście 29.gif ) lat pewnie nie będzie już potrzeby donoszenia formularza papierowego, bo będzie podpis elektroniczny funkcjonował. A poki co podpisany własnoręcznie formularz trzeba dostarczyć- składając podpis pod dokumentem potwierdza się prawdziwość podanych w nim danych, a w razie jeśli są one nieprawdzie ponosi się za to odpowiedzialnoć.
okko
Rejestracja internetowa zeby dyktorzy przedszkoli mieli mniej roboty-my wpisujemy juz wszystkie dane a oni tylko "klepia"

U nas wyniki 12 chyba.
Nie jestem pewan czy wybralam dobrze jesli chodzi o przedszkole-lokalizacyjnie super, opinie dobre, mam nadzieje ze mojemu Wojtuchowi bedzie dobrze.
On zlobkowy od 8miesiaca zycia wiec problemow wiekszych sie Å„ie spodziewam z jego strony ale Å„igdy do konca nie wiadomo
paula22
Ja dołączam równieżicon_smile.gif W tamtym roku co prawda Kacper się dostał ale czekała nas przeprowadzka ale plany się pozmieniały ze względu na prace męża więc zostaliśmy. U nas rekrutacja zaczęła się od wczoraj i trwa do końca kwietnia. Mam sporo obaw z rozpoczęciem przez Kacpra edukacji przedszkolnej ale wiem że to dla jego dobra.
ewela
U nas ciÄ…gle czekanie na "wyrok" zwany wynikiem rekrutacji.
Wyniki mają być w piątek, 5 kwietnia.
Nerwy mam okropne..........i caly system mnie denerwuje...

Powodzenia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
magda.
zapisałam Oliwie on-line do przedszkola,jutro zanosze formularz do przedszkola pierwszego wyboru,jest 22 wolnych miejsc a podglądałam w systemie i już jest 30 chętnych którzy również zaznaczyli je jako pierwszego wyboru,a dziś dopiero pierwszy dzień rekrutacji 37.gif , nie mam raczej złudzeń że dostanie się do państwowego,awaryjnie jest zapisana do przedszkola prywatnego ale jak pomyśle o kosztach to mam doła normalnie
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.