To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Kamcia17
ja kupiłam przewijak z takiej serii https://www.allegro.pl/item177197425_2o2_pr...a_promocja.html Nie mam za dużo miejsca więc taki przewijak na łóżeczko jest moim zdaniem super!!! I oczywiście ma ceratkową powierzchnie i bolce które zabezpieczają przed osówaniem się przewijaka.
angrzes
witajcie icon_biggrin.gif juz nie dlugo przyjdzie na swiat Nasza Coreczka jestem w tej chwili na etapie kupienia materaca do lozeczka tylko jaki icon_confused.gif zastanawiam sie czy gryczano-kokosowy czy gryczano-kokosowy- pianka czy jakos tak zastanawiam sie nad tymi 2 czy z pianka czy bez poradzcie dla mnie bo ja nie wiem icon_sad.gif
pozdrowienia dla wszystkic icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Madziara78
Dziewczyny - a używałyście nawilżaczy do powietrza icon_question.gif icon_question.gif icon_question.gif
Przeczytałam cały wątek i ten i poprzedni i chyba nic nie było na ten temat... ja mam problem z pękającymi naczynkami w nosie... i musze kupić nawilżacz powietrza ale zupełnie nie wiem jakiej firmy, na co zwracać uwagę... jaki dobry i cichy... icon_rolleyes.gif
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę...
dommi
CYTAT(angrzes)
witajcie  :D  juz nie dlugo przyjdzie na swiat Nasza Coreczka jestem w tej chwili na etapie kupienia materaca do lozeczka tylko jaki icon_confused.gif  zastanawiam sie czy gryczano-kokosowy czy gryczano-kokosowy- pianka czy jakos tak zastanawiam sie nad tymi 2 czy z pianka czy bez poradzcie dla mnie bo ja nie wiem icon_sad.gif  
pozdrowienia dla wszystkic icon_biggrin.gif  :D  :D


Angrzes, moja córeczka też niedługo przyjdzie na świat (narazie coś zwleka icon_wink.gif ) i my dla niej zakupiliśmy materac kokos-pianka-kokos, bo słyszeliśmy, że gryka może uczulać. Oczywiście, nie jestem ekspertem, ale pod wpływem tej informacji tak wybraliśmy. icon_cool.gif
Może ktoś inny też się wypowie.
angel0025
a co myslicie o lozeczku turystycznym zamiast zwyklego? mam zamiar zamowic niedlugo. tam juz jest przewijak, lampka, wibracje, moskitiera.
Choco.
My mamy materac kokos-pianka-gryka i spisuje się rewlacyjnie.
Co do przewijaka to mamy taki sam jak Kamcia i też nie mam do niego żadnych zarzutów.
Nawilżacz powietrza to przydatna sprawa- szczególnie jeśli grzeją kaloryfery, mam wystarczało naczynie napełnione wodą i postawione nad kaloryferem, ale jak finanse pozwolą to kupimy jakiś lepszy.
A jeśli chodzi o łożeczka to jakoś wolę tradycyjne, jak to napisała któraś z forumek łóżeczko turystyczne z założenia powinno być turystyczne icon_biggrin.gif

PS. Cieszę się, że temat cieszy się powodzeniem:)
eni20
u mnie to napewno przydal sie laktator Avnet-niezastapiony, spioszki z rozcieciem w kroku i body, to bylo najwygodniejsze, ewentualnie jakis stroj jednoczesciowy-pajacyk, przewijak to dzis na pralce uzywany:), nianki nie:(, fotelik samochodowy,pieluchy tetrowe i flanelowe kilak, wanienka taka z wyprofilownym jakby lezaczkiem-takim czyms gdzie mozna polozyc dziecko-super sprawa, reczniczki z kapturkiem....tyle na sam poczatek starczy:) na pierwszy miesiac:) oczywscie wozek i tradycyjne lozeczko ze szczebelkami:)
Correa
My kupilismy łózeczko turystyczne Baby Ono i jestem bardzo zadowolona. Prowadzimy nieco koczowniczy tryb zycia ze wzgledu na charakter naszej pracy wiec bylo to jedyne rozsadne wyjscie. Jedyny minus jaki zauwazylam jak na razie (Maja ma miesiac) to to ze łozeczko turystyczne jest nizsze od tradycyjnego wiec kiedy polozylam na nim przewijak (taki jak na drewnianym łozeczku! ten "turystyczny" dołączony do łozeczka jest do niczego!!) to trzeba sie nadmiernie schylac i kregosłup boli. Wyjsciem moze byc podstawienie czegos pod nogi łózeczka zeby wyzej bylo. Acha! I koniecznie tr zeba dokupic normalny materacyk (ja mam kokosowo gryczany) bo ten w zestawie to zwykła deska :/
AniaS79
Ależ wątek icon_biggrin.gif Jak się cieszę, że tu zajrzałam icon_biggrin.gif No to już wiem z czego zrezygnować, a nad czym się warto zastanowić icon_biggrin.gif
Amajlija
CYTAT(Dagmarska)
Ewelinek- zgodzę się z Tobą, że pokrowce na przewijak to rewelacyjna sprawa:) Zobaczyłam je wkońcu na zdjęciach Antosia:) Polecam!!!

jak wygląda taki pokrowiec?
angrzes
witajcie icon_biggrin.gif
prosze Was o rade jakie buteleczki do karmienia lepsze Aventu czy Nuka i w jakie nalezy sie zopatrzyc jaka pojemnosc czy 120 ml czy 330 ml ja nie mam pojecia na co sie zdecydowac i to samo ze smoczkami na co patrzec .PORADZCIE i co jeszcze potrzebne do karmienia (no wiem ze mleko najlepiej swoje icon_smile.gif )hehehehe
pozdrawiam
Correa
I jeszcze polecam mój HIT nr 1 - leżaczek Fisher Price. Genialny, dzieki temu mam wolne rece i moge wykonywac rozne prace domowe jak Maja nie spi. Zabieram ja ze soba do kazdego pomieszczenia i gadam do niej jednoczesnie zmywajac czy robiac pranie itd. Przed zakupem lezaczka nawet nie moglam sie umyc bo Maja nie schodzila z rąk. POLECAM!!
Madziara78
CYTAT(Correa)
I jeszcze polecam mój HIT nr 1 - leżaczek Fisher Price. Genialny, dzieki temu mam wolne rece i moge wykonywac rozne prace domowe jak Maja nie spi. Zabieram ja ze soba do kazdego pomieszczenia i gadam do niej jednoczesnie zmywajac czy robiac pranie itd. Przed zakupem lezaczka nawet nie moglam sie umyc bo Maja nie schodzila z rąk. POLECAM!!


A właśnie się zastanawiałam czy kupować podobny leżaczek... ale widzę że mamy które go mają naprawdę wszystkie polecają... Tylko te któe nie używały go krytykowały - że dziecko się szybko znudzi, że jak się nauczy spać w bujańcu to potem bedę miała problem, że.... icon_smile.gif
Ja myślę jednak że spróbujemy... i napiszę wam gdzieś za rok czy u mnie się przydało wink.gif icon_biggrin.gif
ziowik
mam pytanie icon_smile.gif bo przewertowałam ze trzy razy cały wątek już wcześniej, ale wydaje mi sie że nic nie znalazłam na ten temat icon_smile.gif
czy coś takiego się przydaje? :https://www.allegro.pl/item178105348_poduszka_do_karmienia_wzor_ikea_promocja_.html
(wklejam pierwszą z brzegu)
truska
NIe uzywałam takiej poduszki ale w sumie moze to byc dobry pomysł
Kijanka
mnie sie bardzo ta podusia podoba i sobie taką sprawię
Correa
CYTAT(Madziara78)
A właśnie się zastanawiałam czy kupować podobny leżaczek... ale widzę że mamy które go mają naprawdę wszystkie polecają... Tylko te któe nie używały go krytykowały - że dziecko się szybko znudzi, że jak się nauczy spać w bujańcu to potem bedę miała problem, że.... icon_smile.gif
Ja myślę jednak że spróbujemy... i napiszę wam gdzieś za rok czy u mnie się przydało  :wink:  :D


Lezaczek w wersji noworodkowej nie buja się. Druga pozycja z jest z bujaniem ale maluch szybko uczy sie bujać sam wierzgając nóżkami wiec nie przyzwyczai sie do spania z bujaniem bo JA go nie bujam, buja sie sama icon_smile.gif Lezaczek ma tez wibracje ale moja córcia ich nie lubi, przynajmniej na razie.
A wygląda to tak: https://www.allegro.pl/show_item.php?item=178629599
Choco.
Amajlija- wiesz, tak opisowo to podobny do prześcieradełka z frotki, tylko mniejszy rozmiar, podam Ci linka do aukcji allegro:
https://www.allegro.pl/item178591479_pokrow...10_kolorow.html

Poduszki do karmienia- ja nie miałam, ale wiele dziewczyn używa i podobno rewelacja więc chyba warto spróbować.

Bujak- ja mam właśnie taki do 18kg i jest to dla nas hit, Michał wibracji początkowo nie lubił a teraz super. I fajny do karmienia dla starszego dziecka. Polecam.

Butelki- ja mam tylko Aventa i są super, miałam Tomme Tippi i DrBrown ale Michał miał je w nosie:) Innych firm nie używałam więc nie mogę się wypowiedzieć.[/url]
Aga H
To ja największy kit ze wszystkich jakie mam - wózek Kacper trzyfunkcyjny - od samego poczatku tragedia. Kupiłam go, bo generalnie przekonała mnie sprzedawczyni i szukałam wózka na paskach - ale to jest po prostu koszmar, a na nowy wózek juz sobie nie pozwolę. Generalnie ja sama nosiłam wózek po schodach, zawsze trzymając z tej samej strony i on jest juz tak krzywy, że sam skręca, nie da się nim jechać prosto, a poza tym po przełożeniu rączki jest w ogóle niesterowny

Po prostu tragedia, nawet na nie nie patrzcie
angrzes
co myslicie o wozkach GRACO i jaki model jest dobry?
Sylwia1983
a ja bym się chciala dowiedziec co doświadczone mamy myślą o wózkó Jedo model Bartatina
chojna
Cześć dziewczyny,
rewelacyjny wątej.
Zaraz daję linka do Was sierpniówkom:)
Pozdrowienia
anax
To ja napiszę.co prawda było to 8 lat temu teraz inne czasy.
co mi się przydało:HITY
wanienka ze stelażam(dlatego że miałąm prysznic i małą łazienke,więc kompałam w kuchni)
pieluchy tetrowe i flanelowe do wycierania podkładania i przewijania noworodka
pampersy
hustawka w której mały zasypiał jak tra la la
oliwka bambino
mydełko bambino
body
husteczki dla dzieci wilgotne pampers lub bambino rewelka
sudokrem

KITY
hugies przeciekały
wózek zwykły na paskach nie firmowy
kawtaniki i bluzeczki zapinane z tyłu
podgrzewacz
laktator/miałam zwykly i lepiej mleko leciało jak sama je wyciskałam
puder/zasypka do pupy
anax
A moze polecicie jakąs parasolke przystosowaną dla noworodka która dobrze by się jeżdziło w zimie
użytkownik usunięty
CYTAT(anax)
A moze polecicie jakąs parasolke przystosowaną dla noworodka która dobrze by się jeżdziło w zimie

Chyba chodzi Ci o spacerówkę, którą można położyć na płasko bo parasolka to taki wózek składany dla starszych dzieci i nijak w tym noworodka nie przewieziesz. Tak mi się zdaje z tego co woziłam różne dzieci icon_smile.gif
artemizja
CYTAT(angrzes)
co myslicie o wozkach GRACO i jaki model jest dobry?


Moja koleżanka ma Graco i wszystko byłoby w porządku gdyby nie koła. Już dwa razy musiała je naprawiać, a w tym czasie nie miała wózka. Nie wiem tylko jaki model, a pewnie taki z przed roku.
chaton
Super watek, czytam z zapartym tchem, gratuluje autorce pomyslu! Dla przyszlych mamus jak ja jak znalazl. Troche mozna sie zagubic w tym wszystkim, co nam proponuja, trudno okreslic z gory, co sie przyda...
Widze, ze kazda mama ma swoj subiektywny punkt widzenia, ale pewne rzeczy wychodza kilkakrotnie...i mozne sobie wlasne zdanie wyrobic.

Jesli chodzi o rozmiar ciuszkow, to potwierdzam! Mam prawie wylacznie francuskie (mieszkam we Francji) i nawet miedzy markami sa roznice rozmiarow. Generalnie, im drozsze, tym wieksze (dobre marki mniej oszczedzaja na materiale i odbijaja sobie na cenie).
Dodam swoja opinie na temat wozkow marki bébé confort. Bo moj chcial koniecznie tej marki (chcial wozek model: Lola, bo ponoc praktyczny) i okazalo sie, ze te wozki sie strasznie psuja, a ze kosztuja fortune, to odradzam. Kupilam hiszpanska Jané: ale jeszcze nie wyprobowana, choc cieszy sie bardzo dobra opinia.
Niebawem zdam relacje, jak sprawdza sie w terenie! icon_wink.gif

Jesli chodzi o wanienki, to ja mam taka zwykla z Ikei...do tego zamowilam lezaczek, zeby polozyc do wanienki na podtrzymanie dziecka. Sadzicie, ze starczy, czy trzeba cos bardziej skomplikowanego?
artemizja
Chaton, świetnie, że napisałaś o tych wózkach marki bébé confort, bo zastanawiałam się nad nimi. Teraz już je odrzucam z listy.
Ewelinek
CYTAT(Sylwia1983)
a ja bym się chciala dowiedziec co doświadczone mamy myślą o wózkó Jedo model Bartatina


odpowiedziałam Ci na "co warto czego nie warto" icon_biggrin.gif
mycha7772
Witam wszystkich!!

Jeśli chodzi o temat wózków to z mężem zastanawiamy się nad kupnem Quinny Speedy SX z fotelikiem Maxi-Cosi -taki trójkołowiec icon_smile.gif wygodnie się rozkłada i składa, 3 in 1 (spacerówka, gondola, fotelik samochodowy nakłada się go na stelaz wózka). Jeszcze nie spotkałam sie z negatywną opinią na jego temat. Jedyny minus to taki, że kosztuje ponad 2 tysiące..

Pozdrawiam.
Bonkreta
CYTAT(artemizja)
Chaton, świetnie, że napisałaś o tych wózkach marki bébé confort, bo zastanawiałam się nad nimi. Teraz już je odrzucam z listy.
Ja używam Bebe Confort i jestem bardzo zadowolona. Nic nie wiem o ich rzekomej awaryjności - jedyny feler, który się faktycznie powtarza, to jakieś dziwne tworzywo na rączkach - póki jest nowe, jest super, ale po 2-3 latach, czasem nawet znacznie szybciej robi się trochę lepkie i złażą z niego takie czarne ochłapik, dość to nieprzyjemne dla rąk, choć na funkcjonalności wózka jako wózka nie odbija się. Z tym, że akurat Loola takiej rączki nie ma, mają je wszystki stelaże z serii Trophy.
myszowata
CYTAT(mycha7772)
Witam wszystkich!!  

Jeśli chodzi o temat wózków to z mężem zastanawiamy się nad kupnem Quinny Speedy SX z fotelikiem Maxi-Cosi -taki trójkołowiec icon_smile.gif wygodnie się rozkłada i składa, 3 in 1 (spacerówka, gondola, fotelik samochodowy nakłada się go na stelaz wózka). Jeszcze nie spotkałam sie z negatywną opinią na jego temat. Jedyny minus to taki, że kosztuje ponad 2 tysiące..  

Pozdrawiam.


No mam taki i... chyba drugi raz kupiłabym inny... ma kilka minusów, które mi przeszkadzają :
- hamulce na plastikowych sworzniach - powyginały się po miesiącu - nie działały icon_arrow.gif zamówiłam u tokarza - wytoczył z metalu - chodza jak złoto icon_biggrin.gif
- siedzisko w spacerówce nie podnosi się do pionu - też sobie poradziłam icon_arrow.gif taśma krawiecka + zapięcie do tej taśmy pomagają utrzymać je w pionie icon_lol.gif
- spacerówka nie rozkłada się na płasko
- generalnie regulacja oparcia w spacerówce jak dla mnie porażka icon_rolleyes.gif
- brak pałąka w spacerówce - też sobie poradzę z czasem icon_wink.gif
- nieprzekładane siedzisko - spacerówka tylko przodem do kierunku jazdy - oj były jazdy, bo mnie mała nie widziała icon_twisted.gif

Poza tym jest oki - łatwo się składa, wygodny, prawie, że sam się prowadzi icon_biggrin.gif Szkoda tylko, że moje dziecko wypięło się na wózek i najpierw był ryk - bo mama niewidoczna, a teraz ryk - bo ona sama będzie chodzić, a nie w wózku icon_evil.gif
mycha7772
Hmm.. To w takim razie jaki wózek jest najlepszy dla aktywnej mamy, która często jeździ samochodem? Żeby był z fotelikiem, składany, lekki..?
pizzagirl
Dziewczyny a co sądzicie o kołysce. Czy to jest praktyczne? Pani w sklepie radził, że lepiej łóżeczko.
Ale mnie kołyski bardzo się podobają. Jak myślicie?
mycha7772
Wiesz, można kupić łóżeczko z opcją kołyski -jest w rozmiarach zwykłego łóżeczka, np.:
https://allegro.pl/item184754569_radek_ii_k...c_warszawa.html
poszukaj na allegro-jest dużo propozycji icon_smile.gif

Pozdrawiam icon_smile.gif
chaton
CYTAT(Bonkreta)
CYTAT(artemizja)
Chaton, świetnie, że napisałaś o tych wózkach marki bébé confort, bo zastanawiałam się nad nimi. Teraz już je odrzucam z listy.
Ja używam Bebe Confort i jestem bardzo zadowolona. Nic nie wiem o ich rzekomej awaryjności - jedyny feler, który się faktycznie powtarza, to jakieś dziwne tworzywo na rączkach - póki jest nowe, jest super, ale po 2-3 latach, czasem nawet znacznie szybciej robi się trochę lepkie i złażą z niego takie czarne ochłapik, dość to nieprzyjemne dla rąk, choć na funkcjonalności wózka jako wózka nie odbija się. Z tym, że akurat Loola takiej rączki nie ma, mają je wszystki stelaże z serii Trophy.

Bonkreta: glowy nie daje, bo to nie z wlasnego doswiadczenia mowie. Mialam dyskusje na ten temat z pania ze sklepu, ktory daje gwarancje i wtedy ludzie przychodza te wozki oddawac do naprawy. I ona mowila, ze co drugi wozek z bébé confort wraca do naprawy i ze im sie to srednio oplaca. Ja po tekiej reklamie dalam sobie na luz, ale jesli Tobie sluzy, to tym lepiej. icon_razz.gif
mycha7772
A przepraszam, że zapytam ale jak robicie, że wyświetlają sie pod Waszymi wypowiedziami informacje za ile np. dzidzia przyjdzie naświat albo w którym miesiącu ciazy jesteście? icon_smile.gif
Gremi
mycha7772 to sa tzw suwaczki lub tickery. Wszystko o nich znajdziesz w dziale "sprawy techniczne". powodzenia
anax
podciągam
Cleo
Na razie mogę powiedziec, że totalnie nie przydał się i nie przydaje ROŻEK. A tak długo wybierany, hehe. Pojęcia nie mam, po co on mi, chyba go ugniotę i jako kołderkę będę stosować-?? albo sprzedam.
Kaftaniki i te inne takie zwijające sie na pleckach odzienia powędrowały na pawlacz.
Ptasia
Cleo dzieki za rady i prosze o więcej bo jednak swiezo upieczone mamy sa najlepszymi doradcami co potrezbne a co nie, panie w sklepie zachwalaja wszystko 08.gif
Pronto
Używałam wózka Bebe Confort model Trophy Air 4 + gondola Windoo przez 8 miesięcy. Okazał się rewelacyjny.

Przede wszystkim duże pompowane koła, na których swobodnie jeździliśmy po lesie.
Bardzo wygodna do przenoszenia gondola (rączki z tworzywa, które chowają się wewnątrz gondoli).
Super łatwy i wygodny w obsłudze sposób zakładania gondoli na stelaż.
Gondola przystosowana do przewożenia w samochodzie zamiast fotelika.

Z mniej praktycznych rzeczy - ten wózek różni się wizualnie od pozostałych, wygląda dość subtelnie i filigranowo. Jeśli ktoś lubi delikatniejszy design, to Bebe Confort jest świetnym wyborem.

Minusem może być mała gondola (73 cm), ale dla mnie nie miało to znaczenia, bo mam małe dziecko, które dopiero teraz (prawie 11 miesięcy) osiągnęło 72 cm.

Jeśli chodzi o reklamacje - sprzedawca z mojego sklepu twierdził, że te wózki bardzo rzadko się psują. W moim przypadku się potwierdziło, bo nie zepsuł się i nic w nim nie szwankowało. icon_smile.gif

Ogólnie bardzo polecam.

Bebe Confort mam również fotelik, a teraz przymierzam się do kolejnego tej firmy.
syrenka_
Witam, mam pytanie do mam, które wożą swoje pociechy w wózkach firmy chicco. Jakie są wasze wrażenia i czy warto wydać tyle pieniędzy na tak drogi wózek? Ja się zastanawiałam nad wózkiem 3 częściowym tej firmy, ale znajomi odradzają mi kupno gondoli, bo podobno dzieci szybko z niej wyrastają. Moje dziecko "planowo" ma się urodzić w sierpniu, choć chyba będzie wcześniakiem, bo już w zeszłym tygodniu pchała się na świat icon_smile.gif. Doradźcie jaki wózek wybrać.
syrenka_
mycha7772
Witam,

Ja zakupiłam wózek Quinny Buzzy -3 in 1 (gondola+fotelik maksi cosi+spacerówka) co prawda jeszcze go nie używam bo dzidzia urodzi się w lipcu ale po wypróbowaniu go "na sucho" jestem bardzo zadowolona. Łatwy w obsłudze, poręczny, można go z łatwością załadować do samochodu. Dzięki jednemu kółku z przodu można bez problemu skręcać nie unosząc przodu wózka-niesamowicie zwrotny. Ale oczywiście musisz sama wypróbować w sklepie kilka wózków i wybrać taki jaki będzie wg Ciebie najwygodniejszy.
Wg mnie gondola przyda się, zwłaszcza, że urodzisz dzidziusia tak, że najbliższą zimę spędzi on na leżąco i podczas spacerów chyba lepszym zabezpieczeniem jest gondola niżeli np. wsadzony w stelaż fotelik samochodowy. Poza tym kupując gondole nie stracisz dużo na jej wartości- najwyżej sprzedasz ją np. na Allegro jeśli po wypróbowaniu nie spełni Twoich oczekiwań.

Pozdrawiam icon_smile.gif
Małgosia.K
Chaton kupiłaś wózek firmy Jane?
Jaki model i czy jesteś zadowolona z wyboru?
Choco.
U nas z najnowszych hitów to (już dla starszych dzieci) łyżeczki, smoczki i niekapki Nuby. Michał wszystkie te akcesoria szybko zaakceptował. Ciekawy jest talerzyk baby ono, do którego wnętrza wlewa się gorącą wodę i utrzymuje temperaturę jedzenia.
Ponadto ubranka early days i krem na słońce klorane.
Wózek quinny buzz też polecam.
Hexi
czesc,
pare miesiecy temu przeczytalam ten temat od deski do deski i baaardzo mi pomogl w kompletowaniu wyprawki icon_smile.gif
wiec teraz kiedy juz co nieco sprawdzilam - oddzwieczam sie icon_smile.gif
hity:
wozek quinny speedy,
chusta bebelulu (synek jest blisko mnie i natychmiast zasypia a ja mam wolne rece icon_smile.gif )
rampersy - przy upalach swietne
laktator aventu - bez niego maly nie moglby sie dobrac do cyca 04.gif
krem z filtrem musteli
maltan na popekane brodawki
tantum rosa
frida
krem i emulsja do kompieli oilatum
chusteczki nawilzane huggies pure
becik - rozek idealny kiedy np tesciowa chce potrzymac dziecko...przynajmniej wiem ze mu karku nie skreci i raczek nie wylamie 06.gif 08.gif

kity:
tradycyjnie kaftaniki i wszystko co nie jest zapinane w kroku icon_wink.gif
ochronne nakladki na brodawki - nic nie daja i tak boli 29.gif
herbatki na laktacje - u mnie wrecz odwrotny problem icon_wink.gif
krem z filtrem chicco - maze sie i zostawia bialy "nalot" 29.gif

to naraziee wszystko - w miare uplywu czasu pewnie lista sie rozszezy icon_smile.gif

maja1
A wiec sama przeczytalam ten watek od deski do deski mowie co sie przydalo a co nie....a więc(Krzyś ma dopiero nie całe 4 tygodnie):

Super hity to:
1.wózek peg-perego altanticko(spacerówka i gondola Navetta lub ta bez budki tzn.z budka od spacerówki)
2.duża wanienka do kąpania na stelażu
3.krem przeciw sloneczny chicco(choc jest ciezki do wchloniecia)
4.body z dlugim i krótkim rękawem(na te upaly wybawienie)
5.mokre chusteczki Nivea Baby Sensitiw(bossskie zreszta wszytskie Nivea sa genialne)
6.plyn do kapieli oilatum
7.espumisan w kropelkach na kolki(rewelacyjny,szybko po nim zapomnielismy co to wzdenty brzuszek i nocne placze)
8.rampersy
9.linomag i benaphen do smarowania pupy
10.wszytskie kosmetyki Nivea
11.laktator avent isis
12.butelki aventu i smoczek 1
13.pieluchy tetrowe minimum 25 sztuk
14.pampersy Pampers 1 i Haggis 1
15.wkladki do stanika Campol
16.czapki i body ze Smyka
17.kaftaniki,śpioszki firmy aga(są super ekstra-wszytskim polecam tą firme)
18.parasolka do wózka(nie trzeba przekręcać dziecka jak świeci mu słońce)
19.majtki poporodowe siateczkowe


Polecam też kupić więcej ubranek.Wszędzie się mówi,że dzieci szybko rosną.To prawda ale jeszcze szybciej się brudzą.Ja musze przebierać Krzysia przy każdym przewijaniu-tak co 2,3 godziny 21.gif 29.gif A pozatym Malutki jak się urodził miał 51 cm i wszystkie rozm. 56 były znacznie za duże(nosi do tej pory 50).

Kity:
1.rożek-wcale sie nie przydał.Krzyś nie nawidzi być skrępowany i nie móc ruszać nóżkami i rączkami
2.smoczek aventu(znacznie za duzy dla Krzysia-gdzieś mu pod samo gardło podchodzi i się krztusi)
3.kocyki sztuczne(tzn.Krzys toleruje albo bawełniane albo polarowe)
4.koszule z rozcieciami na piersi(mialam 2 i jestem b.niezadowolona-jednej nawet nie rozpakowalam,przez te male dziury mi piersi nie wychodzily 37.gif a pozatym są strasznie krótkie)
5.łapki nie drapki(koszmar,Małemu ciągle spadały najlepsze są zwykłe skarpetki)

Bogna
Kiedys ten watek mi pomogl wiec skrobne cos "z wlasnego" doswiadczenia:

hity:
bodziaki rozpinane na srodku przez cala dlugosc- mozna malucha ubrac bez wkladania przez glowe
maśc Bepanthen - do popekane brodawki- nie trzeba zmywac przed karmieniem no i wyleczylam CIEMIENIUCHE ta mascia z ktora walczylam 2 tygodnie oliwka bez efektow
pampersy pampersa - hugisy sie przelewaja
chusteczki zwykle pampers bez dodatkow typu rumianek czy lawenda
sudocrem na oparzenia
wszystkie ubranka typu spiochy czy spodenki ktore rozpinaja sie w kroku
mydlo bambino
oilatum do kapieli - mlody mial sucha skore i w tydzien mu sie zrobila sliczniusia
leczaczek-bujaczek - super sprawa ale tak dopiero od 1 miesiaca, wczesniej nie warto bo szkoda kregoslupa dzidzi
stelaz do fotelika samochodowego - ja nie mam ale na pewno super sprawa bo dlamnie niesienie 6 kg bobasa w foteliku to koszmar
pieluchy flanelowe kolorowe- ja uzywam jako przescieradel do wozka, lozeczka, jako kocyka na cieple dni, na przewijak
pieluchy tetrowe - do wszystkiego oprocz pupci icon_smile.gif
karuzelka - tez od okolo 1,5 miesiaca - wczesniej dziecko i tak nie reaguje
kołysanki mini mini 2006 - moj Fifi zasypia tylko przy nich i jak spi to nie budzi sie np. na stukanie mlotkiem bo przyzwyczajony do odglosow od malego
krem Nivea baby na slonce faktor 30
butelki i smoczki Avent
podgrzewacz do butelek Philips
niania elektroniczna fischer price - slychac nawet oddech
wkladki laktacyjne Bella Mama - tanie i super
ubranka AMARO
rampersy
woda morska w sprayu - do noska super
gabka do wanienki - jezeli sie ja wymienia tak co 3 tygodnie to suepr bo moj Fifi to za nic w swiecie nie chce sie kapac bez niej - drze sie w nieboglosy-dopiero jak kupilismy gabke to jak reka odjal
stelaz do wanienki - ja mam mala lazienke bez wanny
przewijak na lozeczko lub komode

kity:
kaftaniki,
body bez rozpienia pod szyja tylko z takimi zakladkami-koszmar przy ubieraniiu,
kołderka duza taka w kompletach sprzedawana-dla dzieci z cieplych miesiecy to dopiero tak od wrzesnia moze-ja na razie nie uzylam ani razu,
saszetki leko - za twarde do delikatnego pepuszka i wcale nie mozna nimi doczyscic - lepsze zwykle gaziki i spirytus
rozek - uzyty 3 razy

chyba wszystko
pozdro
mim
A to i ja napiszę co mi się przydało a co nie. Zresztą jak tak czytam to mamy bardzo podobne zdanie:) 03.gif 03.gif A więc:

HITY:


-wózek Emaljunga smart duo combi
-fotelik maxi cosi i co ważne stelaż do tego fotelika który montuje się na stelaż wózka i po każdym sklepie można śmigać z prędkością światła i nie trzeba się ładować z gondolą wszędzie
-przewijak
-laktator avent-mam ręczny, życie mi uratował przy nawale pokarmu, ciągnie jak pompa strażacka
-ubranka-wszystkie rozpinane w kroku, body rozpinane na całej długości
-rampersy w upały do spania a wcześniej pajacyki-oczywiście rozpinane na całej długości
-chusteczki nivea-bezzapachowe
-linomag-do ciemieniuchy i do fałdek
-sudokrem-na tyłek
-balneum hermal-do kąpieli-rewelka!!!1
-pampersy
-wkładki laktacyjne bella, są też fajne chicco ale są droższe
-majtki z siateczki po porodzie
-frida is the best!!!
-leżaczek bujaczek-fisher price 3w1 i święty spokój 03.gif
-staniki do karmienia triumph-teraz są takie różowe z koronki-śliczne:)
-smoczki aventu
-wanienka z ikei
-ręczniki z kapturkiem



KITY:


-rożek
-kaftaniki
-wkładki laktacyjne-wszystkie inne oprocz belli, dla mnie cycatej jak pamela były za małe -tylko bella jest odpowiednio duża-laktator elektryczny nuka-beznadzieja!!!! Zerowa siła ssania:(
-nożyczki do obcinania paznokci-jakeś tępe były-obcinałam zwykłymi




Jak mi się coś przypomni to dopiszę 06.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.