To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
wiktore
mam pytanie- czy pisząc o Pampersach macie na mysli tę konkretną markę czy pieluszki jednorazowe ogółem. ja jestem za tetra na co dzień a jednorazowka na wyjścia- ale ni ewiem czy konkretnie pampersy tak uczulają czy wszelkie kuppy, huggies też?
mama_do_kwadratu
CYTAT(ktm3)
mam pytanie- czy pisząc o Pampersach macie na mysli tę konkretną markę czy pieluszki jednorazowe ogółem.  ja jestem za tetra na co dzień a jednorazowka na wyjścia- ale ni ewiem czy konkretnie pampersy tak uczulają czy wszelkie kuppy, huggies też?

dla mnie Pampersy (marka) były akurat hitem numer jeden. Byłam im podwójnie wierna prez trzy icon_eek.gif lata.
Tetra to strata czasu i pieniędzy IMHO, oczywiście.
MartaMarcin
U mnie pampersy newborny były totalną porażką, tak jak półko-przewijak Klupsia. Pampersy 3-6 kg są super, a jak będzie dalej to zobaczymy.
skanna
O, a propos hitów pieluszkowych to zdecydowanie hitem nr jeden w tej kategorii są fioletowe pieluchy TESCO. Niech się wszystkie inne schowają.
sylion
U mnie równiez pieluchy tesco i zamiennie fioletowe z rossmana.
Pampersy pampersa sa mniej chlonne.
Pamietam je z czasow Kacpra to wowczas i cala noc wytrzymywaly teraz niestety musze Aleksa przebierac w nocy.
Jasiucha
Marka Pmpers jeśli chodzi o pieluchy jest świetna.. za wyjatkiem "newborn" - mój dzieciaczek miał straszne odparzenia (to chyba przez te "wchłaniające" kupki dodatkowe siateczki"), u znajomych było podobnie icon_lol.gif

Za to huggies się nie sprawdziły.. wydawały się fajne.. ale wg mnie gorzej trzymają wilgoć niż Pampers

Za to nawilżane chusteczki Pampers wg mnie to wydatek kasy.. płaci się za markę... istnieją tańsze i lepiej nawilżone,np. Bambino lub Happy
AJA
CYTAT(ktm3)
mam pytanie- czy pisząc o Pampersach macie na mysli tę konkretną markę czy pieluszki jednorazowe ogółem.  ja jestem za tetra na co dzień a jednorazowka na wyjścia- ale ni ewiem czy konkretnie pampersy tak uczulają czy wszelkie kuppy, huggies też?


No cóż, u mnie wszystkie. Kacha miała takie odparzenia, że aż jej skóra w pachwinach schodziła.
Na co dzień uzywałam tetry (zresztą tak zamierzałam od początku, ale w szpitalu wymagane sa jednorazowe) jednorazówki tylko na spacer i kupa sudocremu na pupke.

Wydaje mnie sie też, że tetrowe pieluchy były pomocne przy oduczaniu małej od pieluch. Miała 1,5 roku jak biegała bez pieluchy, a teraz od miesiąca śpi bez pieluchy.
Jednak do używanie tetrówek trzeba mieć dużo zaparcia, prawie non stop trzeba je zmieniać, bardzo często jest mokre ubranie. Są w sprzedaży ceratki do podtrzymywania pieluchy
https://www.canpol.com.pl/product.php?lp=70...&gr=130&pd=1393
i dobra w tym momencie jest ceratka
https://www.canpol.com.pl/product.php?lp=70...&gr=131&pd=1394
którą kładzie się na łożeczko w szerokości a na to kładłam ręcznik. Jak się zasikała zmieniałam ręcznik a reszta była sucha.
Mi
Oj my też zawzięcie używaliśmy pieluszek tetrowych wink.gif
AJA masz racje mniejsze odparzenia, ale więcej pracy. Moglismy sobie na to pozwolić ze względu na sprzyjającą porę roku - upalne lato. Obawiam się, że teraz jak urodzi się maluszek to z tetrą nie dam rady, bo będzie zima.
U nas z jednorazowych sprawdziły się Bella Happy i pupa przy nich była ładna wink.gif

HITY
podgrzewacz do butelek
karuzela nad łożeczko
chusteczki nawilżane

KITY
nosidełko
wszelkie kosmetyki (poza mąką ziemniaczną wink.gif )
baldachim nas łóżeczkiem
mamami
CYTAT(AJA)
Wydaje mnie sie też, że tetrowe pieluchy były pomocne przy oduczaniu małej od pieluch. Miała 1,5 roku jak biegała bez pieluchy, a teraz od miesiąca śpi bez pieluchy.


Ja bym tam nie demonizowała pampersów w tej kwestii. Pewnie co dziecko to inaczej ale moim zdaniem wystarczy ściągnąc dziecku uczącemu się nocnikowania pieluchę i dopiero wtedy są szybkie efekty.
Maciek nigdy nie miał założonej tetry a uczenie nocnika zajęło mu ok 2 tyg, juz od miesiąca albo dłużej spi bez pampka.

Co do tematu przewodniego to dla mnie największym hitem jest przewijak taki z półkami pod spodem. Wszystkie rzezcy potrzebne do przewijania mam pod ręką a dziecko na wysokości nie męczącej mojego kręgosłupa.
body
pajace (ja nigdy nie miałam problemu z dobraniem rozmiaru, może dlatego że nigdy nie kupuję tych od polskich producentów, zawsze mothercare albo early days), teraz nie mam kupionej ani jednej pary spiochów takich tradycyjnych.
podkładka do wanny, frotte rozciągnieta na takim stelażu z drutu. Schnie expresem i jest bardzo wygodna.

Kity to przede wszystkim termometr w smoczku (obydwaj chłopcy byli bezsmoczkowi)
Jasiucha
CYTAT(mamami)
CYTAT(AJA)
Wydaje mnie sie też, że tetrowe pieluchy były pomocne przy oduczaniu małej od pieluch. Miała 1,5 roku jak biegała bez pieluchy, a teraz od miesiąca śpi bez pieluchy.


Ja bym tam nie demonizowała pampersów w tej kwestii. Pewnie co dziecko to inaczej ale moim zdaniem wystarczy ściągnąc dziecku uczącemu się nocnikowania pieluchę i dopiero wtedy są szybkie efekty.
Maciek nigdy nie miał założonej tetry a uczenie nocnika zajęło mu ok 2 tyg, juz od miesiąca albo dłużej spi bez pampka.




Moja kumpela w zeszłym roku nauczyła swoją córcię (20mies) siusiania na nocnik w 3dni.. normalnie byłam w szoku.. a dziewczynka też była dzieckiem pampersa icon_lol.gif
Kocurek
CYTAT(Jasiucha)
CYTAT(mamami)
CYTAT(AJA)
Wydaje mnie sie też, że tetrowe pieluchy były pomocne przy oduczaniu małej od pieluch. Miała 1,5 roku jak biegała bez pieluchy, a teraz od miesiąca śpi bez pieluchy.


Ja bym tam nie demonizowała pampersów w tej kwestii. Pewnie co dziecko to inaczej ale moim zdaniem wystarczy ściągnąc dziecku uczącemu się nocnikowania pieluchę i dopiero wtedy są szybkie efekty.
Maciek nigdy nie miał założonej tetry a uczenie nocnika zajęło mu ok 2 tyg, juz od miesiąca albo dłużej spi bez pampka.




Moja kumpela w zeszłym roku nauczyła swoją córcię (20mies) siusiania na nocnik w 3dni.. normalnie byłam w szoku.. a dziewczynka też była dzieckiem pampersa icon_lol.gif


Heh, każda tetrowa mama (ale taka, co w wieku mojej mamy czy teściowej) powie, że tetrówki były lepsze, bo się dzieci nie rozleniwiały i sikały w wieku 1.5 roku do nocnika icon_lol.gif

Moje dzieci pampersowe odpieluszyły się przez 2. rokiem życia.
yellow
Moja córcia tez pampersowa - a w wieku 1,5 roku to juz nawet spała bez pampka (hehe tylko co trzy godziny sadzałam ja na nocnik - na spiocha icon_wink.gif )
grzałka
absolutne hity u mnie, sprawdzone na trójce dzieci:
- komoda do przewijania- z pólkami i szafkami- do tej pory korzystam, genialna dla kręgosłupa
- nawilżane ręczniczki Huggies
- mata do wanny z Ikea
- fotelik samochodowy kołyska- pełniacy role leżaczka i bujaczka
- body, pajace rozpinane w kroku
- laktator ręczny Aventu
-Sudokrem, Balneum do kąpieli, krem Bambino, krem Nivea na każdą pogodę, mąka ziemniaczana
- z pieluch fioletowe Tesco i Huggies freedom, pampersy faktycznie coraz gorsze
- genialne sa pieluchy tetrowe- do wszystkiego, nigdzie się bez nich nie ruszałam, pieluszka tetrowa na policzku pomaga niemowlakowi zasnąć...a karierę kończa jako ścierki..mam tez kilka flanelowych, tez się przydały


kity to materacyk gabkowy do wanny, podkład pod przescieradło w łóżeczku, wkładki laktacyjne (ale to pewnie dlatego, ze nie przeciekałam), śpiworko-piżamka (kompletnie się nie sprawdza u moich ruchliwych dzieci), wszelkie kosmetyki dla dzieci poza w/w, termometr do wody...
anita b.
zgadzam się co do przewijaka, to ratunek dla kręgosłupa

dla mnie jednym z absolutnych hitów są pieluchy tetrowe sprzed 30 lat ! (szczęściem 3 nie skończyły kariery jako ścierki, tylko przeleżały w szafie)
są mięciutkie, przyjemne w dotyku (co ważne przy podcieraniu śliniącego się buziaka), nie trzeba prasować. W porównaniu z nimi dzisiejsze pieluchy tertrowe to kit okropny icon_biggrin.gif
Ketmia
Hity
- Dla mnie największym hitem jest huśtawka kupiona za pół ceny na allegro.
Dzięki niej mam więcej czasu i mogę bezpiecznie zostawić dziecko moje trzymiesięczne gdy już nie ma ochoty na leżenie. Znakomicie uspokoja, zajmuje uwagę, a niekiedy usypia icon_smile.gif. O dziwo, baterie starczają na długo!
Składana. Zabieramy ją ze sobą, gdy jedziemy z wizytą.



- laktator Avent + akcesoria
- kocham moją nianię marki Philips! Przedtem kupiłam jakąś no name na allegro i musiałam zwrócić bo wyła.
- kosmetyki Bubchen
- półśpiochy + body, ten zestaw najlepiej się sprawdzał

Kity:
- termometr do wanny w kształcie rybki - dosłownie rozsypał mi się w rękach

- nakręcana karuzelka canpol - za głośna muzyka, Zuza nie lubiła tych misiów nad głową. Teraz po odpięciu od karuzeli sprawdzają się jako zabaweczki

- duże pałeczki bawełniane. Została mi cała paczka i obecnie czyszczę nimi SWOJE uszy

- gencjana do pępka, brudzi ciuchy i nie widać jak ten pępek w końcu wygląda; używałam spirytusu

- nożyczki do obcinania paznokci canpol. W użyciu przypominają bezpieczne nożyczki dla pierwszaka - też są tępe i niewygodne. Położna poradziła mi stosować moje własne nożyczki zamoczone w spirytusie bo mam wprawę w ich użyciu i są dobrej jakości.

Szczotka do czesania niemowaka tzw . miękka z włosia bodajże królika. Po wyparzeniu (zgodnie z opisem) wszystkie włosy wygięły się od sasa do lasa. Położna powiedziała, że i tak byłaby za miękka - dobra powinna masować skórę głowy a nie ją łaskotać.

- większość skarpetek - cisną niemiłosiernie

- szlafroczek - wymysł jakiś icon_rolleyes.gif
(nie)dzielna
Ketmia jakiej firmy jest ta huśtawka???
sensymilia
cześć dziewczyny:)
czy któraś z Was używała elektrycznego laktatora Chicco??
każda opinia mile widziana icon_smile.gif
(nie)dzielna
sensymila mi znajome radziły ręczny Aventu ponoć rewelacyjny i duuużo tańszy od elektrycznego.
Ketmia
(nie)dzielna, to jest huśtawka Fisher Price icon_biggrin.gif Aquarium Take-Along
https://www.twojapociecha.pl/product_info.p.../products_id/28

Ręczny Avent jest całkiem wystarczający. No i chyba łatwiej zabrać go ze sobą np. do pracy
sensymilia
ja ten elektryczny kupiłam za 60zł - nowy...w komisie...widać nie przydał się i odsprzedali...
"dostawiłam" go do cyca i jakoś słabo zasysa, heheh....może jak będzie mleko to będzie lepiej...
dlatego pytam o opinie na jego temat..
mynia
Witam wszystkie mamusie szykujace wyprawke dla swoich skarbeczkow!!Mam pytanko moze ktoras z Was mi pomoze.Rodze we wrzesniu,to juz bedzie jesien kto wie jaka mam oczywiscie nadzieje ze piekna i zlota icon_smile.gif Jak myslicie jakie ciuszki najlepiej sprawdza sie w tym czasie?W czym np.dzidzia spi?Kupilam juz pare rzeczy ale nie chce przesadzic i juz sama nie wiem co sie najlepiej sprawdzi.Z gory dziekuje za kazda podpowiedz.Pozdrawiam pa pa
sabi
icon_smile.gif super ,ze zostal poruszony ten temat,ze tyle mamuś zdecydowalo sie napisac icon_smile.gif

Ja zastanawiam sie nad wozkiem-oboje z mężem planujemy kupic ABC Design/wersja luxusowa/ czy ktoras z Was moglaby mi przedstawic wady i zalety tego wozka?? a moze polecicie nam jakis inny/podobny cenowo/,moze nawet lepszy??
mamami
Sabi ale jaki jest model tego wózka, bo ABC to firma a wersja luksusowa dalej nic nie mówi. Jak nie znasz nazwy wklej obrazek.
ania 82
MYNIA Mysle ze w jesieni do spania najlepiej sprawdza sie pajacyki rozpinane na calej dlugosci i wszelkie inne rozpinane body czy spioszki, to jest najwygodniejsze. Na sparerki mozna kupic spiworek z cienkiego polarku.
Pozdrawiam
mamuśka.chłidzw
CYTAT(sabi)
icon_smile.gif super ,ze zostal poruszony ten temat,ze tyle mamuś zdecydowalo sie napisac icon_smile.gif

Ja zastanawiam sie nad wozkiem-oboje z mężem planujemy kupic ABC Design/wersja luxusowa/ czy ktoras z Was moglaby mi przedstawic wady i zalety tego wozka?? a moze polecicie nam jakis inny/podobny cenowo/,moze nawet lepszy??


ja mam model Tandem Air2 . Jest to tzw wózek rok po roku. Sama firma niemiecka, mają głownego importera na Polske na Śląsku, z dośc sprawnym serwisem i strona internetową.
MartaMarcin
Ja kupiłam wózek quinny spedi sx z gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się że moja niunia jak będzie mieć cztery miesiące to do tej gondoli się już nie zmieści, a na spacerówkę będzie jeszcze za wcześnie.
asdfghjklzxcvbnm
Moja kluska też chyba szybko wyrosłaby z gondoli...gdyby nie szelki Pawlika, które sprawiają, że nogi ma przy uszach... icon_biggrin.gif Jej wielkość myli nawet doświadczone mamy...
MartaMarcin
co to są te szelki pawlika?
az
CYTAT(MartaMarcin)
Ja kupiłam wózek quinny spedi sx z gondolą, spacerówką i fotelikiem samochodowym. Nie wiem czy to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się że moja niunia jak będzie mieć cztery miesiące to do tej gondoli się już nie zmieści, a na spacerówkę będzie jeszcze za wcześnie.


Ja mam Maxicosi speedi, ale z tego co wiem to gondola i fotelik są te same. I moje dziecko (urodzone w styczniu) w lipcu w gondoli ledwie się mieściło (a nie była jakaś duża). Później jeździła w foteliku.
asdfghjklzxcvbnm
Szelki Pawlika to takie ustrojstwo na bioderka, żeby nogi jak żaba trzymać. Justynka ma podwichnięte bioderko.
I nie jest to wyprawkowy kit ani hit icon_wink.gif tylko konieczność niestety icon_sad.gif
(nie)dzielna
cirrostartus to jest okropne dla maluszka ale niestety trzeba. Ja miałam zwichnięte bioderka obydwa i niewykształcone panewki, siedziałam w tym czymś do 10 m-ca życia, ale obyło się bez gipsu czy jakichś operacji ortopedycznych. Maleństwo pomęczy się trochę ale na pewno wyjdzie to na dobre icon_lol.gif
ania 82
My mamy wozek bebecar tracker i gondola jest naprawde spora. Moj Misio jest duzym chlopcem urodzil sie z waga 4410 teraz wazy juz niecale 7 kg icon_smile.gif i ma w nim jeszcze troche miejsca icon_smile.gif chcialam zeby przejezdzil w niej jeszcze troche zimy- zobaczymy moze sie uda icon_smile.gif
Pozdrawiam
kocham
CYTAT(cirrostratus)
Szelki Pawlika to takie ustrojstwo na bioderka, żeby nogi jak żaba trzymać. Justynka ma podwichnięte bioderko.
I nie jest to wyprawkowy kit ani hit icon_wink.gif tylko konieczność niestety  :(


cirrostratus bardzo ładne imię dla córci wybraliście icon_wink.gif
Tym bardziej że ja też jestem Justyna icon_smile.gif
I nie wiem czy to zbieg okoliczności ale jak byłam niemowlakiem też miałam coś z bioderkami, zwichnięte czy coś...
Ale jest dobrze i teraz wcale tego nie odczuwam.
Ucałuj ode mnie swoją kruszynkę :*
asdfghjklzxcvbnm
Dziękujemy bardzo za słowa otuchy. Od razu lepiej się żyje icon_smile.gif
MartaMarcin
Cirrostratus trzymam kciuki za Justynkę by długo nie musiała się męczyć.

Az czy mam rozumieć że za kilka tygodni zamiast gondoli będę muaiała fotelika Maxi Cosi używać icon_eek.gif
A tak przy okazji- kiedy wyjełaś ten ogranicznik z fotelika??
asdfghjklzxcvbnm
Jeszcze nie wyjęłam- mam wrażenie, że dziecko siedzi w nim mniej "zgięte", a skoro głowa jeszcze się mieści...
a i dodami, że wykładam fotelik zawsze pieluchą tetrową, bo strasznie się Justynka pociła.
A to moje hity (jak na razie):
-kosmetyki A-derma (nie są tanie, ale kupiłam je przezornie, bo u mnie w rodzinie to chyba tylko pies alergii nie ma...)
-kocyki uszyte z polaru z metra + uszyte poszewki (w kwadracie, żeby można było z nich rożek robić)
-pieluchy tetrowe- do wszystkiego
-wkładki laktacyjne- bez nich jestem natychmiast mokra...
-bodziaki rozpinane w całości z przodu + w kroku
-przewijak (tylko te zaczepy są badziewne)
- i mój największy HICIOR- zamontowane kółka do łózeczka
a dla Justynki największym hitem jest nasze łóżko...

kity
-oliwka (w ogóle nie używam)
-rożek kupny
hmm jest parę rzeczy, których nie używam, ael mogłyby się przydać jednak... alantan, tantum rosa (skąd miałam wiedziec ze cc będzie), śpiochy 56- trochę za gorąco na nie było;
myszka
CYTAT(cirrostratus)
(...) tantum rosa (skąd miałam wiedziec ze cc będzie), śpiochy 56- trochę za gorąco na nie było;


Tantum rosa przydaje się nie tylko przy cc. Mi przyniosło dużą ulgę i sprawdziło się rewelacyjnie, mimo że poród naturalny.

Hity: termometr douszny i laktator Avent. Poza tym - pajacyki, bodziaki.

Kit: plasterki leko na pępuszek. Bzdet. Najlepszy tradycyjny spirytus.
asdfghjklzxcvbnm
Ale ja właśnie miałam cc i tantum leży niezużyte...ale spojrzę na datę ważności, może się przyda jeszcze... icon_lol.gif
termometr douszny-super (używam go już z 5 lat)
myszowata
Też mam Speediego Maxi-Cosi Qinny i jestem baaardzo zadowolona icon_biggrin.gif Co prawda gondoli nie kupowałam bo miałam po szwagierce używany głeboki wózek z większą (bo w tym, to rzeczywiście malutka - szczególnie już później na zimę to z kimbinezonem dziecka nie włożysz icon_sad.gif ). A spacerówki używam już jakieś półtora miesiąca. Na razie podkładam poduszki żeby było poziomo (bo na zupełny poziom się nie rozkłada).
Z foteloka Cabrio Maxi-Cosi tę wkładkę wyjęłam jak mała miała około2,5 miesiąca.

A dla mnie kolejny hit to niańka elektroniczna - bez niej ani rusz icon_biggrin.gif
Poza tym co pewnie was zdziwi dla mnie hitem był baldachim w łóżeczku bo zasłaniał słońce i mała spokojnie spała.

Kitem są dla mnie pałeczki dla dzieci - drogie, niewygodne i do kitu, poza tym kit to też mała wanienka i mały przewijak (obydwa dostałam wiec darowanemu koniowi.... ale jakbym kupowała to tylko te większe).
To samo tyczy się Jelpa. ak dla mnie pachnie chlorem a ubranka są sztywne i niemiłe w dotyku) - polecam Dzidziusia - ładnie pachnie, super spiera plamy i do tego dużo tańszy.
Natomiast ktoś wspominał o ubrankach 56. Ja miałam tylko dwa komplety a szybko musiałam biec do sklepu na zakupy. Mała nosiła je prawie 3 miesiące.... icon_lol.gif
myszowata
Aha i hitem były rożki - oj długo były używane icon_biggrin.gif Ale moja mała urodzona w zimie wink.gif Latem by chyba odpłynęła w tym rożku.

A w fotelik do dziś wkładam pod pupę poduszkę bo od początku mała wydawała mi sie zbyt zgięta i było jej niewygodnie. A z poduszeczką jest super wink.gif

I jeszcze jeden hit - Tormentiol. Jak sie pupa odparzyła to żaden Linomag, Bepanten, Sudocrem czy Pentacrem nie pomógł. A po Tormentiolu natychmiast zeszło icon_biggrin.gif
hill
mam taka liste wyprawkawa ktora rozdaje chetnym brzuchatkom - jesli chcecie to wkleje i mozecie ja wspolnie modyfikowac icon_smile.gif
wiktore
Byłybysmy bardzo wdzięczne za taką listę!
hill
wklejam wiec liste rozdawana przez nas - zaznaczam, ze jest robiona pod mamy rodzace w miesiacach chlodnych i zimnych, stad cieple skarpety i czapki. pytajniki podkreslaja opcjonalnosc danej rzeczy - nie wszedzie np wyniki badan sa wymagane.

DO SZPITALA

DOKUMENTY:
Karta ciąży,
karta magnetyczna,
legitymacja ubezpieczeniowa (NIP mój i NIP zakładu pracy),
dowód osobisty,
oryginalny wynik badania grupy krwi i czynnika Rh,
ostatnie badania : krew, mocz, WR, Hbs, ostatnie USG ?

PRZYBORY TOALETOWE :
szlafrok
2-3 koszule rozpinane z przodu , z krótkim rękawem ( 1 na poród )
wygodne wsuwane kapcie
klapki pod prysznic
ręczniki : 2-3 w ciemnych kolorach
biustonosze dla mam karmiących
skarpetki ( ciepłe, na poród i później)
majtki - specjalne jednorazowe; komplet do nabycia w sklepach dla ciężarnych
- lub kilka luźnych bawełnianych; ciemne i duże, żeby dobrze podtrzymywały podpaskę
suszarka do włosów ( do gojenia krocza i brodawek)
ubranie na wyjście
folia na łóżko??

KOSMETYKI :
żel do higieny intymnej do tej pory stosowany (polecany z dodatkiem kory dębu)
saszetki TANTUM ROSA
mydło
szczotka i pasta do zębów
szampon, odżywka, szczotka do włosów
dezodorant
krem do twarzy, ciała i rąk, krem do ust
przybory do paznokci
lusterko
ręczniki papierowe

PODPASKI; w największym rozmiarze lub zwykłe pieluszki jednorazowe (nie pieluchomajtki) lub wkłady higieniczne ( to takie duże wkładki, bardzo chłonne, długie, super na noc)


WŁASNY PROWIANT:
niegazowana woda mineralna (sporo), soki
herbatniki lub biszkopty, dropsy odświeżające, coś na trawienie: orzeszki, słonecznik
sztućce, kubek, talerze itp.

INNE :
karta telefoniczna / telefon komórkowy
aparat fotograficzny
monety do automatu na ochraniacze na obuwie
wkładki laktacyjne (lub kilka paczek chusteczek higienicznych)
laktator??????

DLA DZIECKA :
po 3-4 sztuki koszulki, śpioszki (rozpinane na ramionach i w kroku), kaftaniki zapinane z przodu na zatrzaski (cienkie i grube)
bawełniana czapeczka, skarpetki, cienkie bawełniane rękawiczki na łapki
miły kocyk lub śpiworek
ręcznik
chusteczki nawilżane, pieluchy (pampersy ?), kilka tetrowych
kosmetyki : sudokrem, oliwka, zasypka ?
Ubranko na wyjście: czapeczka, ciepłe śpiochy, kombinezon lub kurteczka i kocyk, rożek

WYPRAWKA

APTECZKA:

PIELĘGNACJA PĘPKA:
saszetki LEKO
70% spirytus
jałowe gaziki 9x9 lub 7,5x7,5 cm ( 5 opakowań)
gencjana 2% do pępka - do wyboru

DLA DZIECKA :
gaza bawełniana lub płatki kosmetyczne
patyczki kosmetyczne, waciki , płatki do powiek
gaziki jałowe do pępka i oczu
gruszka gumowa (rozmiar 9 i większa, z plastikową końcówką)
sól fizjologiczna ( na zatkany nosek i sapkę) lub STERIMAR (lepszy niż sól) przy katarze i by zapobiec przesuszeniu błony śluzowej
ODPARZENIA - Sudokrem lub:
- Linomag
- Bepanthen ( maść)
- Tormentiol

PIELĘGNACJA

KOSMETYKI: bez dodatków zapachowych i barwników
mydełko nie perfumowane
płyn do kąpieli ( na później); np. SANOSAN; bardzo delikatny, lub do kąpieli OILATUM ( zamiast oliwki do smarowania)
oliwka dla niemowląt; zamiast może być do natłuszczania Lipobase, lub jw. Oilatum do kąpieli
puder / zasypka; może być mąka ziemniaczana, którą także w postaci krochmalu można dodawać do wody
krem do twarzy maluszka

PRZYBORY TOALETOWE:
szczoteczka do włosów
nożyczki do paznokci ( z zaokrąglonymi końcówkami)
waciki, płatki kosmetyczne; do oczu i powiek
patyczki; do uszu i noska
gaziki jałowe
termometr do kąpieli
myjka do mycia ( 2 szt.)
wanienka; lepiej duża, może być ze stelażem lub nakładana na wannę
mata antypoślizgowa do wanienki ( na później)
ręczniki frotte z kapturkiem ( 2 szt.)

INNE;
chusteczki nawilżające
pampersy lub inne pieluchy jednorazowe ( new born, mini)
pieluchy tetrowe; do 30 szt.
pieluchy flanelowe; kilka sztuk, mogą być używane np. zamiast ręczników
proszek, płyn do prania bielizny niemowlęcej
NA WSZELKI WYPADEK; butelka i smoczek, przy karmieniu sztucznym jeszcze szczotka do mycia butelek i podgrzewacz

KĄCIK PIELĘGNACYJNY:

PRZEWIJAK; specjalny stolik lub nakładka na łóżeczko

UBRANKA

2-6 śpioszki ( rozpinane na ramionach i w kroku, zakładane na kaftanik lub koszulkę , co najmniej 2 grubsze; frotte)
2-6 kaftaniki ( zapinane na zatrzaski, nie wiązane na ramieniu, co najmniej 2 grubsze)
2-6 koszulki
2-4 body
2-3 pajacyki
1-2 sweterek (rozpinany)
3-4 skarpetki
rękawiczki; cieniutkie bawełniane, po porodzie i grubsze zimowe
czapeczki; 2-3 bawełniane ( cienkie, po kąpieli)
1-2 zimowa (na dwór)
kombinezon z kapturem (z zamkami po bokach); rozmiar 62-68
spodenki

WYPOSAŻENIE

ŁÓŻECZKO I POŚCIEL :
łóżeczko 3-poziomowe , z wyjmowanymi szczebelkami
materac (najlepiej kokosowy, choć może uczulać, wtedy lepszy piankowy)
podkład pod prześcieradło
prześcieradła z gumką frotte; 2 szt.
pościel + ochraniacz na szczebelki
kocyki (różnej grubości, mały i większy)
rożek z powłoczka płócienną, do 3 m-cy, później może służyć jako kocyk
becik lub śpiworek do spania

INNE :
wózek
fotelik samochodowy;
elektroniczna niania
nawilżacz powietrza
torba z przegródkami na spacery
karuzelka nad łóżeczko
wiktore
HILL wielkie dzięki za tę listę- z pewnością sie przyda!
Kurcze jak sobie wyobrażę jak ja sie zawsze pakuję to nie wiem czy do tego szpitala nie pojade z walizką icon_smile.gif
Choco.
A ja mam pytanie dotyczące kombinezonu typu śpiworek..czy używałyście czegoś takiego? Mój Maluszek urodzi się w listopadzie i zastanawiam się nad czymś takim, czy funkcjonalne itp. mam okazję kupić tanio, a jako że zdaję sobie sprawę że posłuży Maluszkowi to jedną zimę to chciałabym się skusić. Czy jak kupię rozmiar 68 to wystarczy? Wiem,że trudno przewidzieć ile Maluch urośnie, ale tak orientacyjnie..
Będę wdzięczna za rady.
hill
moja tez listopadowa i mialam spiworek taki co to - ubrane dziecko wkladasz w spiwor, jak mroz to jeszcze kocem przykrywasz i wkladasz do wozka - jak trzeba bylo przelozyc do fotelika czy wziasc na rece - rewelacyjna sprawa bo strat ciepla nie bylo icon_smile.gif i 2 spiworek mialam do spania w lozeczku - ale to juz specyfika Ali - byla wczesniakiem, balam sie ze poddusi sie koldra jakby ja zarzucila przypakiem na glowe i 2 sprawa - karmilam ja butelka przez pierwsze dwa miesiace co 20 minut - przez cala dobe icon_confused.gif wiec wkladalam, wyciagalam w kolko. w spiworze bylo mi wygodnie
Choco.
Właśnie o taki mi chodzi:) Na zimę, jak małego ubiorę to żeby go w to "schować":) Nie wiem tylko czy rozmiar 68 starczy na cała zimę..nie mam wyobrażenia jak szybko taki Maluch rośnie..
hill
jesli chodzi o rozmiar - ciezko powiedziec. po pierwsze rozmiar rozmiarowi nierowny. jak porownuje rozmiary u siebie w sklepie to jedno 68 jest praktycznie na pierwszy miesiac zycia, a drugie - starczyloby i dla 5-miesieczniaka. po drugie - nie wiem ani ja ani Ty, jaki duzy bedzie dzidzius. Moja Ala przechodzila zime w rozm 68 ale jak mowie, zaczynala od rozm. 50.
reasumujac - musisz polegac na wlasnej ocenie icon_smile.gif ja bym wziela, jak mowisz ze Ci sie pooba i cena fajna - spiworki sa najlepsze dla naprawde malenkich dzidziuniow, ptoem, jak juz zaczynaja wierzgac nozkami moga sie denerwowac na takie ograniczenie swobody icon_smile.gif
Choco.
Śpiworek jest na allegro za 25zł..więc chyba zaryzykuję:) dziękuje Ci bardzo za przydatne rady:) Pozdrawiam Ciebie i Malutką:)
hill
eee no to pewnie ze kupuj icon_smile.gif niech sie dobrze nosi!!! icon_smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.