To jest uproszczona wersja wybranego przez Ciebie wątku

Wyprawkowe HITY i KITY

Kliknij tutaj aby przejść dalej i przeczytać pełną wersję

Stron: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22
Correa
Polecam smoczki uspokajacze NUK z lateksu (brązowe) Są duzo bardziej miekkie niz silikon i mojej Majce bardziej odpowiadają, Smoki Aventu sa dla nie bleee bo łatwo wypadaja z pyszczka. Co prawda słyszalam opinie ze jak maluch juz sam wkłada sobie smoczek do buzi to lepiej wybrac kształt taki jak Aventu bo tam strony nie mają znaczenia i nie zniekształca sie przez to zgryz. Szkoda ze Avent nie ma lateksowych icon_sad.gif
Frida - dla mnie rewelacja! bardzo higieniczne urządzenie wbrew pozorom 08.gif
butelki i smoczki do karmienia tylko Avent. Smoczki roznia sie szybkoscia ale moja Maja wciaz pije mleko z 2 mimo ze wg rozpiski powinna juz z 3. Pewnie nie czytała instrukcji 03.gif Nie polecam Canpolu szczegolnie system Balonik jest do duuuuu... Te z wąską szyjką Ok ale trudne do napełnienia mlekiem.
Rampers to pajac z krótkimi nogawkami i rekawkami. Dla mnie jak kazdy pajac - KIT. Uzywałam tylko spiochów (krótko, teraz tylko do spania czasem)
Kitem sa tez kazdej masci kaftaniki. Hit- body.
Rozki super - teraz słuza jako kołderki po prostu.
Przescieradła zwykłe frotte z gumką, pod spód podkład nieprzemakalny. Takich gumowanych nie widzialam 32.gif
Wszelkie wkłady do wanienki KIT!!! Foczka niewygodna (jak umyc plecy??), gąbka niehigieniczna, najlepiej uzywac zwykłej pieluchy a i z tego szybko zrezygnowalam.
Pieluchy - na początku bylam zachwycona Huggiesami, Pampersy new born były niewygodne i przeciekały. Ale jak maluch zaczyna wiecej sie ruszac i podciagac nozki do buzi, Huggiesy poszly w kąt. Sa za sztywne, grube "pancerne". Jak Maja podciagala nozki do gory to sztywny przód pieluchy obcierał jej brzuszek.Pampersy o niebo lepsze.Innych pieluch nie próbowalam.
Mao
Correa, Twoja Maja jest śliczna (musiałam to napisać). Będzie miała piękne włosy, skoro już teraz ma taką czuprynkę icon_wink.gif

Co do smoczków - ja też słyszałam, że lepsze są takie, w których "strony nie mają znaczenia". Moje doświadczenia ze smoczkami w ogóle są takie: syn nie chciał ssać żadnego smoczka, nie miał wad zgryzu i nie seplenił, pięknie wymawiał "r". Córka miała tak silny odruch ssania, że smoczek dla niej był koniecznością. Rezultat - otwarty zgryz, seplenienie i logopeda od pierwszych dni pobytu w przedszkolu. Dodam, że smoczek był w użyciu przez jakieś 10 m-cy.

Oczywiście nie twierdzę, że smoczek zawsze jest gwarancją problemów ze zgryzem i wymową. Myślę jednak, że warto używać go jak najkrócej.
Choco.
CYTAT(Mao @ pon, 20 sie 2007 - 12:38) *
A co powiecie o chustach, w których nosi się niemowlęta? Korzystacie z owego wynalazku? Na stronach producentów są same entuzjastyczne wypowiedzi rodziców... Ciekawe co o tym sądzicie.

ja mam chustę nati- nie wyobrażam sobie życia bez niej:)icon_smile.gificon_smile.gif
DominikaK
CYTAT(*Dagmara* @ wto, 28 sie 2007 - 21:33) *
ja mam chustę nati- nie wyobrażam sobie życia bez niej:)icon_smile.gificon_smile.gif


Zakupiłam chustę Infant w Sobotę za 39zł na Allegro - dziewczyny, to ZAJEBISTY wynalazek, który bardzo ułatwia życie icon_smile.gif ja polecam !!!
to mój zadowolony synek icon_smile.gif
madziatl
Od jakiego wieku dziecka mozna takiej chusty uzywac? bo ja jakos jestem bardzo jegatywnie nastawiona do nosidel ... moze dlatego, ze czesto widzialam, ze rodzice w nich nosili malutkie dzieci, ktore nawet glowki prosto jeszcze same nie trzymaly ... ale moze to jest jakies posrednie i lepsze wyjscie taka chusta
użytkownik usunięty
Pierwszy raz po porodzie używałam jednorazowych majtek Hartmanna. Dla mnie to HIT. Nie wiem, jak sobie radziłam bez nich przy poprzednich pobytach w szpitalu. No i oczywiście do tego podkłady Belli (na opakowaniu napisane pieluszki niemowlęce Bella Baby).

A na odparzenia pupy Sudokrem (w szpitalu dostałam pakiety z reklamówkami i na szczęście mój ukochany Sudokrem też tam był).
odynka
to ja Wam polecę coś czego tu jeszcze nie było:P

>> przytulak zamiast pieluszki << - dziś przyleciały dwa do mnie (ten i taki pomarańczowy kot w paski) Nelly wybrała jednego złapała za ucho przytuliła i poszła spać:D
Zelda
CYTAT(madziatl @ śro, 29 sie 2007 - 13:18) *
Od jakiego wieku dziecka mozna takiej chusty uzywac? bo ja jakos jestem bardzo jegatywnie nastawiona do nosidel ... moze dlatego, ze czesto widzialam, ze rodzice w nich nosili malutkie dzieci, ktore nawet glowki prosto jeszcze same nie trzymaly ... ale moze to jest jakies posrednie i lepsze wyjscie taka chusta

podobno od chwili narodzi..ja będę kupować ta bebelulu
Zelda
CYTAT(Paka @ śro, 29 sie 2007 - 14:27) *
Pierwszy raz po porodzie używałam jednorazowych majtek Hartmanna. Dla mnie to HIT. Nie wiem, jak sobie radziłam bez nich przy poprzednich pobytach w szpitalu. No i oczywiście do tego podkłady Belli (na opakowaniu napisane pieluszki niemowlęce Bella Baby).

A na odparzenia pupy Sudokrem (w szpitalu dostałam pakiety z reklamówkami i na szczęście mój ukochany Sudokrem też tam był).

zastanawiam sie nad tymi majtkami...nigdzie ich nie mogę dostać tylko na allegro.
renata19750702
No to jeszcze ja:

ABSOLUTNE HITY:
-body - ale te zapinane na całej długości - ja mia lam jeszcze takie z odwijanym ochraniaczem na rączki, żeby mały się nie drapał - rewelacja,
- tetrowe pieluchy
- mokre chusteczki
- zamiast gruszki do nosa - FRIDA
- ręcznik z kapturkiem (ja kupiłam taki DUŻY a nawet 2 w IKEI, wielkość super, wystarczy nawet dla dwulatka)
- zamiast nosidełka lepsza jest specjalna chusta
- wszystko co rozpinane w kroku i z przodu na całej długości koniecznie na napki a NIE guziki
- baldachim
- wkładki laktacyjne (lało się, że ho ho...)
-laktator
- rożek usztywniany!!!
- a dla mnie biustonosz do karmienia !!!
- leżaczek bujaczek i mata edukacyjna pozwoliły mi coś zrobić w kuchni, bo mały się w nich świetnie bawił

ABOSULTNIE NIE INWESTUJCIE:
- w małą wanienkę - dziecko szybko z niej wyrasta lepiej kupić od razu tą większą
- w malutkie ręczniki kąpielowe - dziecko szybko z nich wyrasta - niezłe, w świetnym rozmiarze kupiłam w IKEI
- śpiochy nie rozpinane w kroku, ubrania zapinane na plecach


NIE przydał mi się też podgrzewacz do butelek, ani zwykłe nosidełko. Czapeczki bez wiązania moje ruchliwe dziecko świetnie umiało przekręcać na głowie, a np. jesienią nie jest to bez znaczenia, gdy dziecku wychodzą na spacerze uszka, więc też nie polecam
Gremi
Odynka - o tych przytulankach to ja wiem i tez je polecam. Mam juz zakupiona dla swojej niuni chociaz troszke innna.

poza tym polecam - nie majac jeszcze dziecka po tej stronie - rogal do karmienia. Ja wykorzystuje go dla siebie do spania i jest juz dla mnie absolutnym hitem.

mamolka
Tak tak u nas ta szmatko-przytulanka też sie sprawdza. Nie da rady zasnąć bez szmatki icon_smile.gif

A co do chust to do jakiego wieku można w niej nosić dzieciątko?
Choco.
Chust można używać od dnia urodzenia (ja kupiłam jak Michał miał niecałe 2 miesiace) do (w przypadku NATI) około 3 lat, bo nie nosi się w niej dziecka tylko na kołyskę lub na boku jak w wiekszości modeli ale także na plecach lub z przodu na klatce piersiowej.
TAQILLA
Absolutne HITY w naszym przypadku:
- butelki i smoczki do karmiena AVENTU (innych nawet nie próbowałam - zakochałam sie w tychod pierwszego wejrzenia)
- prześcieradła z gumka dla malucha(inne wogóle nie wchodzą w grę)
- body !!!!
- na noc pajace ale rozpinane w kroku - te z rozpięciem w poprzek brzuszka albo z boku to sredni pomysł
- pampersy i jeszcze raz pampersy
- wazelina kosmetyczna do pupy - ani razu Olivia nie miała odparzonej pupy przy takim zabezpieczeniu 08.gif
- kołyska dodatkowo oprócz łóżeczka (na pierwsze 2 miesiące zycia maluszka - któraś pisała ze dziecko czuje sie bezpiecznie - u nas dokladnie tak było. Mała wogóle nie chciała spać w duzym łózeczku n apoczątku)
- wanienka profilowana - umożliwia w miare spokojna kąpiel malucha bez nadmiernego podtrzymywania dziecka . Super zwłaszcza po cc kiedy każdy wysiłek jest mordęgą.

Totalne KITY u nas:
- rożek - wogóle go nie używałam zgodnie z przeznaczeniem. Poszyłam jeszcze w trakcie ciązy kocyki, które zwijałam jak rożek i w nich Olivia spała przez piewrszy miesiąc a to cos co dumnie się rożek nazywało będziemy na zimę jako przykrycie do wóżka uzywać
- śpiochy każdej maści zwłaszca te zapinane jedynie na szeleczkach
- kaftaniki - miałyśmy kilka sztuk i wogóle nie uzywałyśmy
- kosmetyki Nivea dla niemowląt do kąpieli - moje dziecko płakało przy najmniejszym kontakcie z płynem do kąpieli tej firmy 06.gif
- sweterki i inne wierzchnie okrycia zapinane na zamek błyskawiczny "gryzie" w bródkę)
- wszelkiego rodzaju ubranka zapinane z tyłu i nie daj Bóg jeszcze na guziczki - MASAKRA! 21.gif

No to narazie tyle - jak sobie cos jeszcze przypomnę to dopiszę.....
bumbum
Moje dziecko urodzi sie w styczniu wiec planowane jest kupno rozka tyle ze mam pytanie czy ma byc usztywniany czy moze byc zwykly zeby moglo w nim tez spac?
Druga rzecz to te nieszczesne lozeczko turystyczne,wiem ze temat byl omawiany ale chcialam sie dowiedziec czy zakupic takie z przewijakiem czy tez przewijak zakupic osobno.Na zdjeciach wygladaja jakos tak malo solidnie i jestem w kropce.No i jeszcze materacyk,niby jest w zestawie ale ktoras z was pisala ze to sama deska 21.gif prosze o pomoc
Trzecia rzecz to posciel...moze pytanie glupie ale jestem kompletnie zielona.Ogladalam ostatnio program o niemowletach i pediatra wypowiadal sie aby nie przykrywac dziecka kolderka bo moze sie udusic ale czy w styczniu nie bedzie mu za zimno bez 13.gif
kina
Jak sie moja kolezanka ze styczniowek zapytala o te nieszczesne lozeczko turystyczne to ja mam jedno pytanie, ktore ma zadecydowac o kupnie tego lub tradycyjnego lozeczka.
Czy mamy, ktore maja dzieci troszke starsze a maja lozeczko turystczne, nie uwazaja je za wywrotne? Ja pamietam moich chlopakow w wieku okolo roku, to sie wieszli na szczebelkach i probowali hustac calym lozkiem. Ja mialam solidne drewniane i to nie bylo takie latwe. Jak bylam w sklepie popatrzec na te turystyczne to sie wydaja takie delikatne i niestabilne dla takiego dziecka okolo roku?
Prosze o odpowiedziec.
alanis
myślę że warto zerknąć też tutaj https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=5...&a=13052231
Silije
A czy ktokolwiek słyszał kiedykolwiek o dziecku uduszonym przez kołderkę? Nie wierzę w to. Zwłaszcza leciutka, przewiewna, jakie teraz można dostać. Ale zawsze można zdecydować się na ciepły niemowlęcy śpiworek. To hit dla nieco starszych niemowlaków, które sie wykopują i wypełzają spod kołderki.

Też mam chustę Carrycot Infant. Była hiciorem na plaży, kiedy wiatr od morza głowy urywał , a w środku tak zacisznie.

Zgadzam się, że ręczniczek z kapturkiem z IKEI jest bardzo fajny.

HIT hitów - wkładki laktacyjne Baby Ono. Pierwsze na jakie trafiłam, które NIE pozostawiają żadnych maleńkich kłaczków na brodawce, trafiających dziecku do buźki. Milutkie, pakowane pojedynczo, przyklejane, ale najważniejsze, że nie kłaczą przy zmoczeniu.
gosiata1
Myslę,że łóżeczko turystyczne nadaje sie na wyjazdy,moja starsza córka spała w swoim drewnianym łóżeczku do 3 lat,a skakała w nim niemiłosiernie,ciekawe czy turystyczne by to wytrzymało tym bardziej,że ma cienka deseczkę.

U mnie sie sprawdził z kolei pojemnik na zuzyte pieluszki Sangenic,fakt jest to wydatek około 120-140zł.,dla mnie super sprawa nie muszę z każdą pieluchą lecieć do zsypu 03.gif 03.gif ,a u mojej małej kazda pielucha to kupa 08.gif
madziatl
ja osobiscie mysle, ze lozeczko turystyczne moze byc fajna sprawa ale dla dzieci malutkich, bo jest lekkie do przestawiania, ale dla starszych juz nie za bardzo, chybaze potraktowac je jako kojec ... ale doswiadczenia nie mam rzadnego jeszcze wiec podkreslam, ze ty tylko moja opinia
Ewelinek
co do wytrzymałości to różnie bywa ale mam przykład bardzo blisko. Moja koleżanka ma rocznego syna i na dzień Młody urzędował/urzęduje w łóżeczku turystycznym i tak urzędował, że teraz już dwa miesiące siedzi na desce wstawionej do łóżeczka turystyczne bo bo się ono zarwało 08.gif

Co do dodatkowego materacyka to uważam, że jeżeli dziecko ma spać i używać łóżeczka turystycznego zamiast tradycyjnego to materacyk jest konieczny i w cale nie ze względu na to, że podkład w łóżeczku to twarda deska ale ze moim zdaniem ze względu na to, że ten podkład-materac jest składany i nie równy i jak przy kilkudniowym wyjeździe jest to do przetrwania tak przy stałym użytkowaniu jest to raczej szkodliwe (zaznaczam, że nie wiem czy wszystkie łóżeczka turystyczne mają dzielone i składane materacyki - moje ma 06.gif )

co do kołderki to Antek był przykrywany nią od samego początku i żyje dodam, że spał też na brzuchu od urodzenia praktycznie icon_wink.gif a to też jest zabronione icon_wink.gif

ja miałam rożek nieusztywniany i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie innego? Czy w usztywnianym to Dziecko podane jest jak na tacy? Bo nie wiem czemu ma służyć to usztywnienie <?>

pozdrawiam
Choco.
Podpisuje się pod Ewelinkę, rożek (jak dla mnie) tylko bez usztywnienia...
A jeśli chodzi o kołderkę, to ja też nie słyszałam o tym, aby jakieś dziecko się przez nią udusiło. Michał niejednokrotnie zakopywał się po uszy i jest ok:)
katiek
Moje turystyczne przetrwało bez szkody harce (i histerie...) rosłej 2,5 latki.
Wszystko zależy od jakości łóżeczka-niestety nie mam zaufania do łóżeczka turystycznego za 100 zł w markecie.
LilySnape
CYTAT(anndzia @ śro, 05 wrz 2007 - 03:58) *
Moje dziecko urodzi sie w styczniu wiec planowane jest kupno rozka tyle ze mam pytanie czy ma byc usztywniany czy moze byc zwykly zeby moglo w nim tez spac?
Druga rzecz to te nieszczesne lozeczko turystyczne,wiem ze temat byl omawiany ale chcialam sie dowiedziec czy zakupic takie z przewijakiem czy tez przewijak zakupic osobno.Na zdjeciach wygladaja jakos tak malo solidnie i jestem w kropce.No i jeszcze materacyk,niby jest w zestawie ale ktoras z was pisala ze to sama deska 21.gif prosze o pomoc

Te usztywniane zwykle mają otwór przez który można wyjąć usztywnienie.
Dla nas przewijak z turystycznego był za mały. lepiej dokupić osobno dłuższy. Jeśli urodzi ci się "długie" dziecko, przewijak turystyczny posłuży na b. krótko.
Trzeba też dokupić materacyk, kosztują ok. 50 zł wzwyż.
Ewelinek
CYTAT(katiek @ śro, 05 wrz 2007 - 18:47) *
Moje turystyczne przetrwało bez szkody harce (i histerie...) rosłej 2,5 latki.
Wszystko zależy od jakości łóżeczka-niestety nie mam zaufania do łóżeczka turystycznego za 100 zł w markecie.


Łóżeczko, które się zarwało nie było z marketu i kosztowało więcej niż 100zł a jednak icon_wink.gif
Mika
jak ma się zarwać to i drewniane się zarwie wink.gif
nasze się zarwało
to chyba dziedziczne,bo moje też się zarwało 04.gif
tak więc i ja i Ola i Jasiek wypadliśmy z drewnianych dołem
teraz kolej na Antona icon_lol.gif
Zelda
Mam pytanie odnośnie śpiworków do wózka takich zimowych,jakie macie i jakie polecacie
Guciowa
maja2006

przepraszam że tak ni z gruchy ni z pietruchy icon_redface.gif
co to za rasa tej ślicznej psinki na fotce za odp dzięki wiekie
Zelda
CYTAT(guciowa @ pią, 07 wrz 2007 - 15:24) *
maja2006

przepraszam że tak ni z gruchy ni z pietruchy icon_redface.gif
co to za rasa tej ślicznej psinki na fotce za odp dzięki wiekie

pewnie golden albo labrador 06.gif to nie mój psiak (ja mam dwa inne) ale męża namawiam i namawiam więc może się skusi na następnego 06.gif
madziatl
CYTAT(maja2006 @ pią, 07 wrz 2007 - 15:26) *
pewnie golden albo labrador 06.gif to nie mój psiak (ja mam dwa inne) ale męża namawiam i namawiam więc może się skusi na następnego 06.gif


golden, labrador jest krotkowlosy (jak boxer na przyklad) ... chocia mi w pierwszym odruchu wydawalo sie, ze to cocer spaniel, ale chyba masz racje, ze to golden 08.gif
Guciowa
dziękuje dziewczyny przytul.gif choruje na takiego psiaka i pewnie długo jeszcze będe bo mieszkam w bloku ale pomarzyć zawsze można piiiiiiiięęęęęękne są psinki

jak znajdę coś sensownego na temat śpiworków to się odwdzięcze pozdrawiam serdecznie icon_wink.gif
Tusiol
CYTAT(maja2006 @ pią, 07 wrz 2007 - 13:15) *
Mam pytanie odnośnie śpiworków do wózka takich zimowych,jakie macie i jakie polecacie


Do głębokiego nie miałam. Opatulałam w kocyki, kołderki i inne cuda. Do spacerówki mieliśmy. Taki do Quinny. Przydał się.
katiek
Jeszcze co do łóżeczka turystycznego-my mieliśmy takie duuuże 70x140, ale materacyk włożyliśmy ten 60x120. Na wyjazdach spała tylko na materacyku dołączonym do łóżeczka.
Przewijak też polecam ten dłuższy-chyba o długości 75 cm??
Dzaga
rożek też kupiłam bo bałam sie że małe dziecko to takie gibkie i coś jej zrobię... usztywniacza nie użyłam ani razu jeszcze, a sam rożek zwijam w rulonik i służy do podpierania boczków jak kładę małą na boku...

śpiworek na razie używamy do fotelika i rewelka - nie trzeba ubirać dziecka w żadne kombinezony.... aaaaa i śpiworek ma takie specjalne dziurki na pasy od fotelika - rewelka

pieluszki tylko huggies HIT - pampersy KIT są sztywne - no i jak mała narobi i zmieniamy pieluszkę to ma taką mokrą siateczkę przyklejoną do pupci....

nakładki na brodawki CHICCO - HIT

Mao
Ja też polecam śpiworek do wózka, zwłaszcza że teraz są takie z wycięciem na szelki (pasy), dzięki czemu można dziecko przypiąć. Używałam dawno temu śpiworka zarówno do wózka głębokiego jak i spacerówki, a później przydał się jeszcze do sanek.
A co do pieska na zdjęciu - moim zdaniem golden. Przemiły charakter, doskonały do szkolenia i zabawy, ale zajmuje trochę miejsca - zarówno w domu jak i samochodzie icon_wink.gif No i te blond kłaczki na podłodze, dywanach itp.
Zelda
dziewczyny ale jakie macie te śpiworki???
Tusiol
My mamy taki do Quinny, z dziurą na pasy. Ale nigdzie go znaleźć nie mogę, żeby wkleić do pokazania.
Tusiol
Maja, na początek miałam też taki śpiworek/kombinezonik też z dziurą na pasy. Gdzieś juz djęcia wklejałam. To było super.
Mao
Tu jest link do aukcji na allegro - ja rozważam kupno własnie takiego śpiworka (tylko jeszcze nie wiem jaka długość będzie dobra):

https://www.allegro.pl/item240266951_spiwor...cja_.html#photo
Tusiol
Ten śpiworek/kombinezon o coś takiego. Ale to jest małe i na krótko wystarcza.
Nam służył fajnie - przez jakiś czas 08.gif .

Już trochę lat ma więc nie jest jakiś super piękny.
Mika
ooo ja mam (miałam?) podobny kombinezon do Tusiolowego wink.gif
polecam

mam i polecam też dwuczęściowy -kurtka + dół na szelkach (tez z dziurką)

obydwa świetnie sie sprawdzą i w wózkach i w fotelikach
shira
ja wrócę do tematu chust zamówiłam infant właśnie przyszła. wygląda solidnie, jest dosyć duża (tatuś będzie nosić 06.gif ). Co do używania,
to zobaczymy za kilka miesięcy.
Napewno polecam cenę. Na allegro jeszcze przez 3 dni po niecałe 40 zł (późniejsze aukcje koło 60zł),
na stronie producenta kosztuje to cudo prawie 200zł 23.gif Nie wiem dlaczego taka rozbieżność cenowa,
bo chusty te same. Zopbaczcie na ilość kupujących, trochę się ludzi zebrało 01.gif .

Może jeszcze ktoś używa jeszcze takiej chusty, chętnie poczytam opinię, czy żeczywiście jest taka super.
Będę rodzić w styczniu zastanawiam się teraz czy wystarczy bobasa w kombinezonik lub śpiworek włożyć,
przykryć kołderką i chyba powinno być mu ciepło? Materacyk w chuście jest dosyć gruby.

Zamierzam tego cuda używać na wyjazdy na zakupy i w odwiedziny do rodziny.
Justina
Mam pytanie. niektóre dziewczyny zamiast sudocremu używały linomagu. A który wybrac, bo jest maśc albo krem z witaminą A+E lub z tlenkiem cynku?
Ptasia
Jako dwutygodniowa mama dorzucę swoje HITY i KITY:
HIT:
rozpinane z przodu na całej długości pajacyki i spiochy
Pampersy
Linomag do pupy
Chusteczki Pampers
pieluszki tetrowe do wszytkiego
przebierak na łóżeczko

KITY
chusteczki NIVEA twarde i mało mokre
waciki LEKO do pępka
ubranka przez głowę i rozpinane z tyłu KOSZMAR szczególnie nocą
baldachim w ogóle sie nie przydaje bo komarów juz nie ma a tylko zasłania mi dziecko

Rożek służy nam jako kocyk i do przenoszenia małej bo w zapientym jest jej za ciasno(to pewnie przez wylegiwanie sie nago w inkubatorze:))

malinka1978
HITY:
pampers 3-6 kg i pampersy DADA z biedronki 3-6 kg
Kosmetyki Nivea szczególnie oliwka o konsystencji balsamu
Husteczki pampers, dada
przwijak,
posciel Ferretti wraz z ochraniaczem,
rożek do przykrycia czy przeniesienia dziecka,
wózek activebaby nie na pasach
łózeczko drewniane
pieluchy tetrowe zawsze przydatne
ubranka firmy EWA
krew ALANTAN do pupy
czopki glicerynowe na zaparcia
InfaCOL NA KOLKE
HERBATKA RUMIANKOWA I Z KOPRU
butelki Canpol i NUK

KITY:
husteczki bombini -za suche
BODY bez rozpinania
kaftaniki wiazane na sznureczek
gruszka canpol z grubym noskiem, nie mozna nic nia wyciagnac z noska
Butelki avent
podgrzewacz avent- nie ma wylacznika temperatury trzeba wyciagac z gniazdka za kazdym razem.




artemizja
Mi znajoma też ostatnio polecała te pieluchy DADA, także po porodzie na pewno się w nie zaopatrzę. Na razie wypróbuje Huggiesy i Pampersy.
konto_usunięte
uzywałam Dady, są ok.
ale tylko te najmniejsze.
midi- strasznie mało chłonne, wiecznie przemakają.
dodam, ze należę do tych często zmieniających pieluchy 08.gif
z biedronkowego asortymentu polecam jeszcze chusteczki nawilzane (białe) i duże, prostokątne płatki higieniczne.
niezastąpione przy myciu kupy.
ostatnio ich nie spotykam- a szkoda, bo były większe i wiele tańsze od cleanica.

dla mnie rewelacyjne są pieluchy rossmanowe.
Silije
Justine jak Linomag to tylko maść.

Shira ja mam chustę Carrycot Infant (trochę na allegro przepłaciłam jak widzę) tu możesz zobaczyć w jakich warunkach przetestowana:
https://www.maluchy.pl/forum/Nadmorskie-t48263.html
Belcia
Hej! Mam pytanie troche z innej strony - wiem, ze do lozeczka najlepiej miec materac kokos-gryka. I teraz moje watpliwosci:
- czy strona kokosowa to ta twardsza?
- czy wlasnie od niej powinno sie zaczac klasc maluszka?
- kiedy nalezy zmienic strone kokosowa na gryke?
Z gory dziekuje za odpowiedz! icon_razz.gif
LilySnape
CYTAT(rzodkiewka @ pią, 14 wrz 2007 - 21:05) *
uzywałam Dady, są ok.
ale tylko te najmniejsze.
midi- strasznie mało chłonne, wiecznie przemakają.
dodam, ze należę do tych często zmieniających pieluchy 08.gif
z biedronkowego asortymentu polecam jeszcze chusteczki nawilzane (białe) i duże, prostokątne płatki higieniczne.
niezastąpione przy myciu kupy.
ostatnio ich nie spotykam- a szkoda, bo były większe i wiele tańsze od cleanica.

dla mnie rewelacyjne są pieluchy rossmanowe.

O to to - te średnie DADA, od 3-6 kg nie były chłonne i jakieś takie sztuczne.
Płatki higieniczne też były fajne i tanie, chusteczek nie używałam.
Co do pieluch Rossmana zgadzam się jak najbardziej, i Rossman i BabyDream były tanie i fajne.
Ostatnio kupiłam fioletowe Tesco i szajs, przemaka b. szybko a wygląda jakby miał zwykłą watę w środku. Kiedyś je lubiłam (???), wtedy były to pieluchy od 2 do 5 kg.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.